Moja dzidzia mało zjada - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-19, 09:51   #1
Jolka119
Raczkowanie
 
Avatar Jolka119
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 38
GG do Jolka119

Moja dzidzia mało zjada


Pisałam wcześniej ,że muszę nauczyć dziecko jeść z butelki .Poszło nawet szybko troszkę płakała ale dały radę . Problem w tym ż e ona bardzo mało zjada mi tej butlki około 130 ml wydaje mi się że to o wiele za mało.Napiszcie czy miałyście podobny problem i jak dałyście sobię rade????

Edytowane przez Mariqa
Czas edycji: 2006-10-19 o 11:06
Jolka119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 14:12   #2
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Moja dzidzia mało zjada

A ile ma twoje dziecko ??
Co je oprócz mleka ??
Ile razy dziennie pije jeszcze mleko ?? Moze pije czesto a za to w małych porcjach ??
Jak przybiera na wadze ??

I wydaje mi się, ze 130 ml to wcale nie jest tak mało, jesli córka przybiera na wadze i po wypiciu butelki nie płacze to widocznie taka poracja jej wystarcza. Zresztą dzieci mają czasami wiekszy a czasami mniejszy apetyt i jesli nie towarzyszy temu spadek wagi ani zadne inne objawy to nie ma się zupełnie czym martwić.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 17:12   #3
Jolka119
Raczkowanie
 
Avatar Jolka119
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 38
GG do Jolka119
Dot.: Moja dzidzia mało zjada

Natalka ma 5-miesięcy i 20 dni jada oprócz mleczka zupki ale zjada tylko pół słoiczka .przeszłam na butle bo mała mało przybywała na wadze.I nawet po 4 godzinach pije tylko 130 ml.pozdrawiam
Jolka119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 18:56   #4
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Moja dzidzia mało zjada

A czy Natalka mieści się w siatkach centylowych ?
Ile wazyła jak się urodziła a ile waży teraz ? ile srednio przybiera na miesiąc ?
Dziecko do pół roku powinno podwoić swoją masę urodzeniową.
A na mleku dla dziecka, które ma 6 miesiąc życia napisana jest porcja 150 ml, jak się nie myle a to by znaczyło, że Natalka wcale tak mało nie je.
A moze ty albo TZ jesteście szczupli i dzidzia po was odziedziczyła niską wage ?
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 19:34   #5
Anchela
Zadomowienie
 
Avatar Anchela
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 146
GG do Anchela
Dot.: Moja dzidzia mało zjada

Mi się wydaje ze 130 ml to wcale nie jest tak mało. Moja córeczka ma 4,5 miesiąca i zjada max 120 ml ale zwykle je mniej. Jeśli twoja córci przybiera na wadze i jest zdrowa to jest chyba wszystko w porządku. Zresztą dzieci są mądre i wiedzą co jest dla nich dobre. Gdyby potrzebowała więcej jedzenia to na pewno dopomniałaby się o nie sama
Anchela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 19:46   #6
Jolka119
Raczkowanie
 
Avatar Jolka119
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 38
GG do Jolka119
Dot.: Moja dzidzia mało zjada

Ostatnio przybywała 200 g na miesiąc to stanowczo za mało tak nawet powiedziała pani doktor która radziła przstawić ją na butlę.Urodziła się bardzo mała 2400 g a teraz waży 5800.pozdrawiam
Jolka119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 20:22   #7
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Moja dzidzia mało zjada

A wiec Natalka juz podwoiła swoją wagę. A skoro ona urodziła się malutka to nie bedzie duzo wazyć, przybiera we własnym tempie zgodnie ze swoją wagą urodzeniową.

Moja córcia też urodziła się mała i tak wlasnie powiedziala mi pediatra.

A co do zalecenia twojej pediatry przejścia na butlę to ja zupełnie tego nie rozumiem, przeciez moglaś karmić piersią i dokarmiać butelką. Mi nikt nie powiedział czego takiego, ze ze wzgledu na małą masę urodzeniową i słabe przybieranie na wadze córki mam przejsc na butelkę, wydaje mi sie, ze mleko mamy to w takiej sytuacji dodatkowe porcje jedzonka dla dzidzi.

Faktycznie 200g na miesiąc to mało, ale napewno były miesiące, w których Natalka przybierała wiecej, moze to chwilowy słaby wzrost wagi. Może pediatra powinna zlecić jakies dodatkowe badania, zeby sprawdzić, że wszystko jest ok ?

Bo mi się wydaje, ze wypicie 130 ml w tym wieku Natalki to wcale nie tak mało, wiec moze słabe przybieranie na wadze tkwi w czymś innym ?

__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-20, 09:10   #8
Jolka119
Raczkowanie
 
Avatar Jolka119
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 38
GG do Jolka119
Dot.: Moja dzidzia mało zjada

Może i masz racje moze i ona wcale nie mało zjada biorąc pod uwagę że 150 ml powinna zjeść.W każdym razie dziekuje za odpowiedzi. Zobaczymy jak będzie teraz przybywać.Jeśli natomiast chodzi o moje mleczko to i tak miałam go chyba bardzo mało bo nie muszę specialnie odciągać nie bolą mnie piersi i słabo mi leci mleczko.Moze dlatego słabo przybywała bo pokarmu nie było za wiele i się nie najadała.Pozdrawiam
Jolka119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.