Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-05-21, 15:36   #1351
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Mastiff tarczyca mi te¿ bardzo fisiowa³a, ale od kwietnia mam unormowan±, endokrynolog kaza³ badaæ co pó³ roku, ale oczywi¶cie skontrolujê j± wcze¶niej.
Powiem Wam, ¿e bardzo siê zdziwi³am, ¿e ten kortyzol wyszed³ taki niski, bo jak pobierali mi krew, to by³y straszne problemy z tym, k³uli mnie 7 czy 8 razy i krew nie lecia³a, naczynia peka³y.... Tak w ogóle to pobiera³y mi 4 pielêgniarki na zmianê. Wiêc mo¿ecie sobie wyobraziæ jak by³am zdenerwowana, mimo woli. Spodziewa³am siê, ¿e ten kortyzol wyjdzie baaaardzo wysoki. A tu niespodzianka.... Jak my¶licie, napomnieæ lekarzowi o tym, ¿e nerwy podczas pobierania, które trwa³o minimum pó³ godziny na pewno go jeszcze podnios³y?
Sailor strasznie schud³am, ale ten wypad w³osów na pewno te¿ siê przyczyni³... Ale chuda jestem niemi³osiernie, nie wiem czy 50 kilo wa¿ê, w±tpiê. Nie ¶piê dobrze, wiec ciagle ziewam, jestem ospa³a, chyba w lekk± depresjê popadam.... Mam znów rozwolnienie, ale g³ównie w dni kiedy mam myæ g³owê, wiec to chyba od nerwów.... aaa no i ma³e zainteresowanie seksem, sucho¶æ skóry... zdekoncentrowana jestem ci±gle. Omal fryzjerce nie zapomnia³am zap³aciæ, za chwili mnie goni³y bo reszty nie wziê³am.... I takie tam...
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-05-21 o 15:59
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-21, 18:36   #1352
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
Mastiff tarczyca mi te¿ bardzo fisiowa³a, ale od kwietnia mam unormowan±, endokrynolog kaza³ badaæ co pó³ roku, ale oczywi¶cie skontrolujê j± wcze¶niej.
Powiem Wam, ¿e bardzo siê zdziwi³am, ¿e ten kortyzol wyszed³ taki niski, bo jak pobierali mi krew, to by³y straszne problemy z tym, k³uli mnie 7 czy 8 razy i krew nie lecia³a, naczynia peka³y.... Tak w ogóle to pobiera³y mi 4 pielêgniarki na zmianê. Wiêc mo¿ecie sobie wyobraziæ jak by³am zdenerwowana, mimo woli. Spodziewa³am siê, ¿e ten kortyzol wyjdzie baaaardzo wysoki. A tu niespodzianka.... Jak my¶licie, napomnieæ lekarzowi o tym, ¿e nerwy podczas pobierania, które trwa³o minimum pó³ godziny na pewno go jeszcze podnios³y?
Sailor strasznie schud³am, ale ten wypad w³osów na pewno te¿ siê przyczyni³... Ale chuda jestem niemi³osiernie, nie wiem czy 50 kilo wa¿ê, w±tpiê. Nie ¶piê dobrze, wiec ciagle ziewam, jestem ospa³a, chyba w lekk± depresjê popadam.... Mam znów rozwolnienie, ale g³ównie w dni kiedy mam myæ g³owê, wiec to chyba od nerwów.... aaa no i ma³e zainteresowanie seksem, sucho¶æ skóry... zdekoncentrowana jestem ci±gle. Omal fryzjerce nie zapomnia³am zap³aciæ, za chwili mnie goni³y bo reszty nie wziê³am.... I takie tam...

Margo, jak z tym testosteronem i 17ohp nic nie wyjdzie, to przed wizyt± u lekarza zrób jeszcze elektrolity - potas, sód, wapñ (nie jest drogie, wiêc nie trzepie po kieszeni) oraz DHEA. Spisz na kartce wszystkie objawy o których tutaj pisa³a¶, ³±cznie z samopoczuciem, utrat± wagi i tym co siê sta³o podczas pobierania krwi i poka¿ mu to. Przynajmniej bêdziesz mia³a pewno¶æ ¿e o niczym nie zapomnia³a¶ w nerwach.

Zapisz sobie te¿ pytania jakie bêdziesz mia³a do niego. Powied¼ o swoim podejrzeniu odno¶nie przysadki, zapytaj jaki ona mo¿e mieæ wp³yw na nadnercza - konkretnie jakie jest prawdopodobieñstwo niedoczynno¶ci nadnerczy tej wtórnej.


Poza tym, obiecaj sobie, ¿e zrobisz co¶ dla siebie. Zamówisz t± perukê, pójdziesz na spacer, kupisz ksi±¿kê - cokolwiek! bo jak Ciê czytam sama jestem w strachu.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-05-21 o 18:37
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-21, 23:00   #1353
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Hej dziewczyny, wpadam po przerwie. Przeszlam straszny okres, ale nie bede sie rozpisywac o problemach z drogami oddechowymi, w kazdym razie spalam albo wcale albo niewiele i oczywiscie na wlosach odbilo sie to natychmiast. Obieralam sie znow ciagle. Teraz jest jakies 20 dziennie, ale przypominam, ze wczesniej bylo to kilka wlosow. Podcielam kilka cm, co nic nie dalo. Pozytywne jest to, ze jak bylam tak zmeczona i cierpiaca z innego powodu, to wlosy mi sie od razu duzo mniej wazne wydaly

Przymierzam sie tez do zmiany pigulki na to co w PL nazywa sie Madinette..I boje sie, cholera, boje sie kazdej zmiany. To jednak inne laboratorium i inny gestagen..boje sie tez przytycia, choc mam podstawy wierzyc, ze moj organizm zniesie zmiane dobrze. Mam jeszcze 9 dni na podjecie decyzji..coprawda opinie w necie i dane w ulotce sa bardzo obiecujace, ale to lekarz mnie zbil z tropu wlasciwie mowiac ''oj wie Pani, to tak roznie bywa, nic nie moge obiecac'' :/ noz kurnia..

Margo, jestes rozkojarzona w zwiazku ze smutkiem zwiazanym z wlosami, dlatego tez pewnie gorzej spisz i chudniesz. Mi tez sie tak zawsze dol objawia. Tu akurat przyczyna nie musi lezec glebiej.
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-22, 20:58   #1354
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny, wpadam po przerwie. Przeszlam straszny okres, ale nie bede sie rozpisywac o problemach z drogami oddechowymi, w kazdym razie spalam albo wcale albo niewiele i oczywiscie na wlosach odbilo sie to natychmiast. Obieralam sie znow ciagle. Teraz jest jakies 20 dziennie, ale przypominam, ze wczesniej bylo to kilka wlosow. Podcielam kilka cm, co nic nie dalo. Pozytywne jest to, ze jak bylam tak zmeczona i cierpiaca z innego powodu, to wlosy mi sie od razu duzo mniej wazne wydaly

Przymierzam sie tez do zmiany pigulki na to co w PL nazywa sie Madinette..I boje sie, cholera, boje sie kazdej zmiany. To jednak inne laboratorium i inny gestagen..boje sie tez przytycia, choc mam podstawy wierzyc, ze moj organizm zniesie zmiane dobrze. Mam jeszcze 9 dni na podjecie decyzji..coprawda opinie w necie i dane w ulotce sa bardzo obiecujace, ale to lekarz mnie zbil z tropu wlasciwie mowiac ''oj wie Pani, to tak roznie bywa, nic nie moge obiecac'' :/ noz kurnia..

Margo, jestes rozkojarzona w zwiazku ze smutkiem zwiazanym z wlosami, dlatego tez pewnie gorzej spisz i chudniesz. Mi tez sie tak zawsze dol objawia. Tu akurat przyczyna nie musi lezec glebiej.
Gosia, a dlaczego boisz siê, ¿e przytyjesz?
Wcze¶niej sama siê zastanawia³am nad tymi tabletkami i jak kiedy¶ nadejdzie pora i bêdê mia³a do¶æ, to mo¿e w³a¶nie na nie siê zdecyduje.


Dziewczyny bêdzie ch³opak o jedna para jajników mniej do zmartwieñ
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-22, 21:19   #1355
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

nooo Gratuluje ! Ja tam wole dziewuszki Ale niech sie zdrowo chowa
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==


Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-22, 22:16   #1356
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailorek, heh, gratuluje chlopaka jak podrosnie, bedzie Ci nosil ciezkie zakupy, ale tez bedzie pozeral olbrzymie ilosci

Wiesz, ja sie w sumie boje z zasady. :/ Bo pigulki moga wplynac na metabolizm ( nie chodzi tylko o zwykle zatrzymywanie wody tylko o tolerancje glukozy i metabolizmu tluszczow, co jak wol stoi w ulotkach a mimo to wiekszosc w necie uwaza nadal, ze jak ktos tyje na antykach to dlatego, ze sie obzera.)
I dlatego, ze ta lekarka mi tak powiedziala :/ ze zmiana pigulki to zawsze stres dla organizmu i roznie moze byc rowniez z metabolizmem:/ I boje sie rowniez dlatego, ze jak walcze o wlosy i cere, to juz tylko brakuje ,zebym musiala sie rozrosnac..Faktem jest, ze logika przemawia przeciw : bralam 2 rozne rodzaje i na nich tylko chudlam. Androcur sprawil, ze troche skoczylo ( do 1 kg) ale skoczyloby duzo bardziej, gdybym bardzo sie nie pilnowala. Przed nim moglam wszystko. W Madinette ( co tutaj sie zwie Belara ) estro jest tyle samo co w tych moich ( ale czy takie same? ta sama jakosc ? nie wiem jak to porownac..) a gestagen to luteran i dlatego wlasnie chcialabym je wziac..bo ma dzialanie antyandro. Zdaje sie, ze to dla androgenowek najlepsza alternatywa dla oklepanej Diany. Z drugiej strony na dotychczasowym zestawie jakos opanowalam sytuacje, ale moje tabsy sa jednak lekko proandrogenne:/ nie wiem, chce sprobowac, ale jesli to faktycznie moze byc stres dla organizmu, to kolejnego wysypu i ewent tycia nie zdierze jak myslisz Sailor, zaryzykowac?

Ach, dzisija obieralam sie glownie z nowych wlosow, takich do 10 cm. Wypada niedoszla przyszlosc. Bosko
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-22, 22:55   #1357
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
Sailorek, heh, gratuluje chlopaka jak podrosnie, bedzie Ci nosil ciezkie zakupy, ale tez bedzie pozeral olbrzymie ilosci

Wiesz, ja sie w sumie boje z zasady. :/ Bo pigulki moga wplynac na metabolizm ( nie chodzi tylko o zwykle zatrzymywanie wody tylko o tolerancje glukozy i metabolizmu tluszczow, co jak wol stoi w ulotkach a mimo to wiekszosc w necie uwaza nadal, ze jak ktos tyje na antykach to dlatego, ze sie obzera.)
I dlatego, ze ta lekarka mi tak powiedziala :/ ze zmiana pigulki to zawsze stres dla organizmu i roznie moze byc rowniez z metabolizmem:/ I boje sie rowniez dlatego, ze jak walcze o wlosy i cere, to juz tylko brakuje ,zebym musiala sie rozrosnac..Faktem jest, ze logika przemawia przeciw : bralam 2 rozne rodzaje i na nich tylko chudlam. Androcur sprawil, ze troche skoczylo ( do 1 kg) ale skoczyloby duzo bardziej, gdybym bardzo sie nie pilnowala. Przed nim moglam wszystko. W Madinette ( co tutaj sie zwie Belara ) estro jest tyle samo co w tych moich ( ale czy takie same? ta sama jakosc ? nie wiem jak to porownac..) a gestagen to luteran i dlatego wlasnie chcialabym je wziac..bo ma dzialanie antyandro. Zdaje sie, ze to dla androgenowek najlepsza alternatywa dla oklepanej Diany. Z drugiej strony na dotychczasowym zestawie jakos opanowalam sytuacje, ale moje tabsy sa jednak lekko proandrogenne:/ nie wiem, chce sprobowac, ale jesli to faktycznie moze byc stres dla organizmu, to kolejnego wysypu i ewent tycia nie zdierze jak myslisz Sailor, zaryzykowac?

Ach, dzisija obieralam sie glownie z nowych wlosow, takich do 10 cm. Wypada niedoszla przyszlosc. Bosko
No, tylko ciekawe jak to jest tak do koñca z tym metabolizmem i na to chyba jako¶æ sk³adników tabletki nie ma wp³ywu. To czasem nie bêdzie zale¿ne od cynku i magnezu? antyki wysysaj± z organizmu te dwa, co przy dobrych predyspozycjach wp³ywa na wra¿liwo¶æ insulinow±, a dalej pojawia siê nietolerancja glukozy - no, tylko na mnie to tak nie dzia³a³o do koñca, wrêcz odwrotnie, bo te¿ schud³am. Dlatego wydawa³o mi siê, ¿e wa¿niejsza jest przewaga hormonalna. Wcze¶niej ty³am przez nierównowagê androgenów i niskie estro, pewnie tak jak Ty i jeszcze parê innych. Ale na pewno pogorszy³y mój zespó³ metaboliczny bo badania po 4 miesi±cach brania tabsów mia³am wtedy paskudne. Nawet obstawiam, ¿e one mog³y go wywo³aæ, ale to nie zmienia faktu, ¿e przed metformin± by³am ju¿ szczup³a (mimo ¿e tabletki odstawi³am rok wcze¶niej), a po 3 tygodniach na niej wysuszona dos³ownie.
W sumie to nie jestem dobrym przyk³adem, bo ze mnie to jaki¶ wybryk natury jest.
Ale ... sens tego wszystkiego jest taki, ¿e musi byæ co¶ jeszcze, jakie¶ predyspozycje organizmu na pewno, bo jakby¶ mia³a tyæ, to ju¿ by¶ przyty³a dawno, niezale¿nie od tabletek.

Patrz±c d³ugoterminowo, to je¶li my¶lisz o tym, ¿e kiedy¶ bêdziesz chcia³a odstawiæ Androcur, to zmiana tabsów na antyandrogenne to jest fajne wyj¶cie, bo mo¿e ud¼wign± pó¼niej dalej to wszystko.
Ale z drugiej strony, Ty jeste¶ do¶æ wra¿liwa na wszystkie zmiany.
Sama nie wiem, ale chyba ryzyko jest op³acalne ??


Cytat:
Napisane przez Blackbejbe Poka¿ wiadomo¶æ
nooo Gratuluje ! Ja tam wole dziewuszki Ale niech sie zdrowo chowa
Dziêkujê Bejbe ;*
mnie by³o obojêtne jaka p³eæ, nie nastawia³am siê. Wa¿ne ¿eby by³o zdrowe i na pocz±tku ¿y³am dos³ownie od usg do usg w strachu. Lekarze szykowali mnie na ró¿ne scenariusze, co nie by³o przyjemne ...
ale teraz, gdy ca³y czas jest wszystko ksi±¿kowo i dowiedzia³am siê ostatnio ¿e ch³opczyk, to ju¿ wiedzia³am, ¿e chce w³a¶nie ch³opczyka, bo to mój ch³opczyk bêdzie i cieszê siê z tego jak g³upia. Z dziewczynki cieszy³abym siê pewnie tak samo.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-05-22 o 23:24
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-05-23, 06:47   #1358
kolamara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailor gratulujê synusia. Ka¿dy kocha co ma ¯yczê ci jak najmniej stresu do rozwi±zania, ale uwierz - potem bêdzie jeszcze gorzej, bo baæ siê bêdziesz o ró¿ne rzeczy i zapewne wiele razy bêdziesz chcia³a go do brzucha schowaæ z powrotem


U mnie pogorszenie niestety. Sama ju¿ nie wiem po czym - czy elseve podra¿ni³ mi ³eb, choæ swêdzi czasem i lekko. Czy organizm siê przyzwyczai³ do witamin i pora na zmianê. Na razie podchodze na spokojnie do tego, ale z drugiej strony lato co roku ewidentnie nie s³u¿y moim w³osom.

Teraz testuje Radical med - odzywkê i szampon. Szampon jest super - w³osy wyg³adzone, lekkie, sypkie. Jestem w szoku, ¿e po jednym myciu taka zmiana na moim popl±tanym sianie.

Gosiakol ja przy zmianie tabsów na Bonadea nagle zaczê³am tyæ, bo przez lata na harmonecie mia³am niemal identyczn± wagê - jako¶ ponad 2kg przybra³am w nieca³e 2 miesi±ce, no ale w sumie to potem spad³o do 55 kg czyli 1 kg na plusie i siê od d³ugiego czasu ju¿ tak utrzymuje a jem normalnie. Generalnie nie mam tendencji do tycia po tabsach, wiêc jak ty tez nie, to zmiana, wydaje mi siê, nie zaszkodzi.

Moja kole¿anka bra³a ju¿ chyba ze 4 rodzaje no i ona niestety z osoby o wadze ok 50 kg, ma teraz ponad 80. Tyle, ¿e na ka¿dych przepisanych ty³a.
__________________
wewnêtrznie: Oenobiol revitalisant, cynk, siemiê lniane

zewnêtrznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 07:02   #1359
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Gratulujê Sailor, ja tam mam super dzieciaki, ale ka¿de inne... Córcia m±dra, rozs±dna, nad wiek dojrza³a, ale i ciut oziêb³a, jakby bardzo skryta. Za to synek to sam nektar, przytulanka, pieszczoszek, ma ju¿ 11 lat a jeszcze na kolana wskoczy by siê przytuliæ. Mimo, ¿e wiele czasu po¶wiêcam by na ¶wiadectwie by³y pi±tki i czwórki, to najwiêksze szczê¶cie jakie mam. On siê modi by mi wlosy przestaly wypadaæ, co dzieñ, bo mówi, ¿e chce ze mn± chodziæ na basen a przez w³osy ja tylko siedzê i patrzê, albo nogi moczê.
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 07:38   #1360
kolamara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
On siê modi by mi wlosy przestaly wypadaæ, co dzieñ, bo mówi, ¿e chce ze mn± chodziæ na basen a przez w³osy ja tylko siedzê i patrzê, albo nogi moczê.
__________________
wewnêtrznie: Oenobiol revitalisant, cynk, siemiê lniane

zewnêtrznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 07:49   #1361
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 556
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailor bêdzie synu¶ mamusi Mój taki jest, przytulas, pieszczoszek.

Odstawiam sterydy i dupa, wypadanie siê proporcjonalnie zwiêksza. Mo¿e trzeba to wzi±æ na przeczekanie, bo to zawsze jaki¶ szok dla organizmu. Piankê stosujê co drugi dzieñ, a nie codziennie, a ju¿ to pierniki wyczu³y
Antuanetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-23, 08:42   #1362
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailor, ch³opaki s± fajne - mam dwóch. Masz ju¿ imiê?

Kolamara, nie strasz Jej . Dojdzie do stresów dzieciñstwa i dojrzewania pó¼niej, teraz niech o tym nie my¶li.
Fajnie, ¿e napisa³a¶ o tym szamponie, ostatnio nad nim duma³am - dalej poszukujê szamponu idealnego
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 08:46   #1363
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Mam Badania (nie jest chyba najlepiej)
DHEA 21,80 (1,30-9,80)
Testosteron wolny 2,42 (0-4,1)
17 OH progesteron 1,76 (0,2-1,3)
Androstendion 2,82 (0,17-3,89)
Kortyzol 12,38 (6,2-20)
FSH 11,83 (3,03-8,08)
LH 5,95 (1,80-11,78)
Estradiol 144

Nie mam jeszcze ACTH a wiem, ¿e du¿o mo¿e do tego wnie¶æ
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 09:07   #1364
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomo¶ci: 1 649
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailor gratulacje

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
mimo to wiekszosc w necie uwaza nadal, ze jak ktos tyje na antykach to dlatego, ze sie obzera.)
Co za debilizm

Margo ja siê na wynikach nie znam, ale poziom DHEA to masz ostry Przynajmniej ju¿ masz jaki¶ punkt zaczepienia.

Przysz³a do mnie kaska Zaraz jej nie bêdzie
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 09:28   #1365
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam Badania (nie jest chyba najlepiej)
DHEA 21,80 (1,30-9,80)
Testosteron wolny 2,42 (0-4,1)
17 OH progesteron 1,76 (0,2-1,3)
Androstendion 2,82 (0,17-3,89)
Kortyzol 12,38 (6,2-20)
FSH 11,83 (3,03-8,08)
LH 5,95 (1,80-11,78)
Estradiol 144

Nie mam jeszcze ACTH a wiem, ¿e du¿o mo¿e do tego wnie¶æ
Wychodzi tak jakbys miala cos z nadnerczami? A DHEA to masz taki sam wynik jak ja.
Moze ja mam tez z nadnerczami problem... Sama nie wiem,ale objawy wszystkie sie zgadzaja. Chociaz lekarka niby nie potwierdzila,bo poza DHEA inne hormony w normie...
Warto zrobic usg jamy brzusznej zeby zobaczyc na nadnercza? Czy tomografia lepsza?
Sailor! I ja gratuluje chlopczyka!!!!
__________________
WALCZÊ O W£OSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2014-05-23 o 09:29
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 10:35   #1366
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

dzamatasi to endokrynolog mo¿e kompletnie zbagatelizowaæ tak podniesiony hormon. Przecie¿ on jest ponad dwukrotnie wy¿szy ni¿ górna granica normy . Ja mam jeszcze podniesiony 17 OHP i FSH, no i stosunek FSH do LH te¿ nie jest taki jak powinien. Jak endo mnie "zleje" to ja nie wiem co ja zrobiê...
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-05-23 o 10:56
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 12:13   #1367
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Margo ewidentnie jest cos nie tak i to widac wiec watpie zeby jakis endo cie zla³ bo g³upi to zauwazy . Wiec wiesz czemu wlosy ci tak leca - ³upiez i rozwalone hormony .
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==


Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 12:16   #1368
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczyny, jak mam takie wyniki jak mam, to jest szansa, ze to nie nadwra¿liwo¶æ na DTH? Bo najbardziej boje siê AGA genetycznego i tej nadwra¿liwo¶ci . I czy jest szansa zatrzymaæ ten armageddon jak zacznê leczenie??
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 18:17   #1369
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
dzamatasi to endokrynolog mo¿e kompletnie zbagatelizowaæ tak podniesiony hormon. Przecie¿ on jest ponad dwukrotnie wy¿szy ni¿ górna granica normy . Ja mam jeszcze podniesiony 17 OHP i FSH, no i stosunek FSH do LH te¿ nie jest taki jak powinien. Jak endo mnie "zleje" to ja nie wiem co ja zrobiê...
Moje DHEA wynosi³o 79 przy normie 9 i wszyscy lekarze to zbagatelizowali....nie mówi±c ju¿ o tym ¿e jedna lekarka stwierdzi³± ¿e mam powiêkszone nadnercze a a druga ¿e nie

Ciê¿ko wynikami hormonów ustalaæ nadwra¿liwo¶æ na DHT bo przy andregenówce najczêsciej wyniki sa w normie, ju¿ tyle sie o tym naczyta³am. U Ciebie to nie wygl±da jakby w³osy lecia³y przez hormony przynajmniej moim zdaniem.
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-23, 18:39   #1370
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

No dobra a jak siê lec¼y nadnerc¼a? Operacja? leki?
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 20:49   #1371
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje DHEA wynosi³o 79 przy normie 9 i wszyscy lekarze to zbagatelizowali....nie mówi±c ju¿ o tym ¿e jedna lekarka stwierdzi³± ¿e mam powiêkszone nadnercze a a druga ¿e nie

Ciê¿ko wynikami hormonów ustalaæ nadwra¿liwo¶æ na DHT bo przy andregenówce najczêsciej wyniki sa w normie, ju¿ tyle sie o tym naczyta³am. U Ciebie to nie wygl±da jakby w³osy lecia³y przez hormony przynajmniej moim zdaniem.

To po co endokrynolodzy ka¿± robiæ te badania, jak pó¼niej kompletnie na nie nie patrz±? Te badania chyba maj± czemu¶ slu¿yæ. Twój wynik by³ o¶miokrotnie ponad normê, jak mo¿na co¶ takiego zbagatelizowaæ? Jak mój zleci³ mi te badania, kaza³ za nie zap³aciæ i powie, ¿e nie widzi nic niepokoj±cego, to jak bum cyk cyk, zrypiê go jak m³odego!
Ja te¿ dzamatasi jestem ciekawa jak to siê leczy, ale my¶lê, ¿e jakimi¶ hormonami pewnie.... Jadê do endokrynologa za 2 tyg. to wszystko bêdzie wiadomo. Wiem jedno, badanie DHEA zlecaj± jak wystêpuje ³ysienie, wiêc musi to mieæ jednak wp³yw na w³osy.
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 21:49   #1372
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
Wiem jedno, badanie DHEA zlecaj± jak wystêpuje ³ysienie, wiêc musi to mieæ jednak wp³yw na w³osy.
Proszê ...
Cytat:
Wszystko wskazuje na to, ¿e DHEA jest induktorem 5 alfa reduktazy. Poziom DHEA koreluje bowiem dodatnio z poziomem DHT i aTHF – im wiêcej tego pierwszego, tym wiêcej dwóch pozosta³ych hormonów. Tak jak poziom DHT mo¿e ewentualnie wzrosn±æ w efekcie skomplikowanej przemiany DHEA, to poziom aTHF – ju¿ nie, bo ten powstaje przecie¿, jedynie z kortyzolu. Je¿eli wiêc pod wp³ywem DHEA wzrasta poziom aTHF, to jedynie z tego powodu, ¿e ten pierwszy zwiêksza aktywno¶æ 5 alfa reduktazy – a w efekcie – produkcjê tego drugiego z kortyzolu.
Wiemy ju¿, ¿e induktorami enzymów bywaj± zazwyczaj ich substraty. DHEA nie jest jednak substratem 5 alfa reduktazy, gdy¿ brakuje mu wi±zania podwójnego, zlokalizowanego pomiêdzy 4 a 5 atomem wêgla, jak ma to miejsce w cz±steczce testosteronu czy kortyzolu. W jaki wiêc sposób indukuje reduktazê…? Mechanizm tej indukcji nie doczeka³ siê jeszcze ostatecznego wyja¶nienia…
Przypomnijmy, ¿e bezpo¶rednim metabolitem DHEA jest androstendion, za¶ dalszym – testosteron. Natomiast oba te hormony – to substraty i induktory 5 alfa reduktazy.
Niektóre badania wydaj± siê sugerowaæ, ¿e DHEA mo¿e aktywowaæ geny do produkcji bia³ka 5 alfa reduktazy, oddzia³uj±c poprzez receptory b³onowe i ich szlaki sygna³owe, czyli w sposób podobny, jak robi to wspominana wy¿ej prolaktyna czy insulina, do której jeszcze powrócê.
Podejrzewa siê równie¿, ¿e w grê mog± wchodziæ tu jeszcze z³o¿one relacje – pomiêdzy DHEA a insulin±, IGF czy kortyzolem – ale brakuje szczegó³owego rozeznania tych zale¿no¶ci.
Najpro¶ciej przyj±æ wiêc pewne, ogólnikowe wyja¶nienie – DHEA nale¿y do grupy tzw. induktorów gratisowych, czyli takich cz±steczek, które przypominaj± budow± substrat i indukuj± enzym, chocia¿ same nie s± jego substratami.
To tylko konkretny kawa³ek, tutaj reszta równie ciekawa do poczytania, szczególnie Tobie Margo, bo tam jest trochê te¿ o stresie i jego wp³ywie na hormony nadnerczowe. http://slawomirambroziak.pl/w-zdrowy..._mniej_wlosow/
Ja nie potrafiê ogarn±æ tych Twoich badañ, wcze¶niej zastanawia³am siê nad jak±¶ niedoczynno¶ci± nadnerczy, ale wysokie dhea ni jak siê do tego ma. Tak my¶la³am, ¿e Ty z testosteronem bêdziesz mia³a wszystko cacy

Nadnercza leczy siê w zale¿no¶ci od konkretnej choroby, ale z regu³y s± to sterydy, przy niskim koryzolu podaje siê jego syntetyczny odpowiednik, który tak po prawdzie jest równie¿ sterydem, nieklasyczny wpn to raczej dexametazon, operacyjnie leczy siê te bardzo ciê¿kie przypadki - tyle wiem.


Dziewczynki, bardzo dziêkujê za tyle ciep³ych s³ów
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 22:11   #1373
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

No ok a jesli DHEA jest zbyt niski to jaki ona ma wp³yw na w³osy i czy wogole ma ?? A widzialas to moze ?? Co o tym sadzisz ??

http://allegro.pl/dhea-az-120-kapsul...256133507.html

i tu :

http://allegro.pl/dhea-25-mg-250-tab...255083404.html
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==



Edytowane przez Blackbejbe
Czas edycji: 2014-05-23 o 22:13
Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 22:33   #1374
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Proszê ...

To tylko konkretny kawa³ek, tutaj reszta równie ciekawa do poczytania, szczególnie Tobie Margo, bo tam jest trochê te¿ o stresie i jego wp³ywie na hormony nadnerczowe. http://slawomirambroziak.pl/w-zdrowy..._mniej_wlosow/
Ja nie potrafiê ogarn±æ tych Twoich badañ, wcze¶niej zastanawia³am siê nad jak±¶ niedoczynno¶ci± nadnerczy, ale wysokie dhea ni jak siê do tego ma. Tak my¶la³am, ¿e Ty z testosteronem bêdziesz mia³a wszystko cacy

Nadnercza leczy siê w zale¿no¶ci od konkretnej choroby, ale z regu³y s± to sterydy, przy niskim koryzolu podaje siê jego syntetyczny odpowiednik, który tak po prawdzie jest równie¿ sterydem, nieklasyczny wpn to raczej dexametazon, operacyjnie leczy siê te bardzo ciê¿kie przypadki - tyle wiem.


Dziewczynki, bardzo dziêkujê za tyle ciep³ych s³ów
Bardzo dobry artyku³ !! Dziêki ! No i jednak kortyzol ma wp³yw na w³osy... a mi lekarka która zdiagnozowa³a androgenówke na podstawie trichogramu powiedzia³a ¿e " tym wysokim kortyzolem sie Pani nie przejmuje on nie ma a wp³ywu na w³osy " . wiedza lekarzy ¿e jest pora¿aj±ca....
No ale ostatecznie okaza³o siê ¿e kortyzol mam w porz±dku.
Im wiêcej czytam tym bardziej dochodzê do wniosku ¿e straci³am w³osy przez stres, w 2013 roku mia³am ciê¿k± sytuacje ¿yciow±. Krytycznie finansowo bylo i w moim otoczeniu pojawi³a siê osoba która próbowa³a nastawic bliskie mi osoby przeciwko mnie ( dosz³o do tego ze nawet przekupi³a policjantów ¿eby namieszali mi w ¿yciu !!! ) do tego schud³am 24 kg w ciagu 4 miesiecy, studia na ktore powodowaly u mnie dodatkowy stres( wyg³osiæ prezentacje przez 15 osobow± grup± to dla mnie koszmar ) no i oliwy do ognia doda³a kilkutygodniowa grypa z gor±czk± i zmian± barwy g³osu, nie wyleczona.
My¶lê ¿e wszystko to siê po³±czy³o i dorowadzi³o mnie do utraty 2/3 w³osów w ciagu 7 miesiêcy z 12 c na 4,5 cm objêtosci kucyka. Zapewne podwy¿szy³y sie hormony od tego wszystkiego.

Mam tylko nadzieje ¿e nie doprowadzi³am siê do androgenówki.
Dajcie znaæ co my¶licie o mojej historii.
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 22:46   #1375
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Blackbejbe Poka¿ wiadomo¶æ
No ok a jesli DHEA jest zbyt niski to jaki ona ma wp³yw na w³osy i czy wogole ma ?? A widzialas to moze ?? Co o tym sadzisz ??

http://allegro.pl/dhea-az-120-kapsul...256133507.html

i tu :

http://allegro.pl/dhea-25-mg-250-tab...255083404.html
zbyt niskie dhea sugeruje tylko, ¿e mo¿e byæ problem z wtórn± niedoczynno¶ci± kory nadnerczy, ale do tego jest potrzebny dobry lekarz i dalsza diagnostyka. Wtedy te¿ z regu³y kortyzol jest niski. Sprawdza siê te¿ acth i porównuje jak wp³ywa na kortyzol.
Mo¿liwe, ¿e jeszcze z innych powodów jego poziom siê obni¿a, temat nadnerczy akurat jest najszerszy i chyba te¿ najtrudniejszy - dla mnie w ka¿dym razie jest ciê¿ki.
Z tego co ostatnio czyta³am, czasami razem z syntetycznym kortyzolem podaje siê równie¿ w³a¶nie dhea, ale nie jest to standardem i nie ka¿dy lekarz siê decyduje na to i w±tpiê, ¿e s± to takie suplementy, które mo¿na kupiæ na all
Tych suplementów nie widzia³am i wydaje mi siê, ¿e przyjmowanie takich kapsu³ek przy zaburzeniach hormonalnych to jak zabawa z zapa³kami.

Poza tym, istnieje jeszcze powszechne wyczerpanie nadnerczy, dla mnie to temat najciekawszy, bo pokazuje jak ³atwo sami wpêdzamy siê w ró¿ne choroby.


Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Bardzo dobry artyku³ !! Dziêki ! No i jednak kortyzol ma wp³yw na w³osy... a mi lekarka która zdiagnozowa³a androgenówke na podstawie trichogramu powiedzia³a ¿e " tym wysokim kortyzolem sie Pani nie przejmuje on nie ma a wp³ywu na w³osy " . wiedza lekarzy ¿e jest pora¿aj±ca....
No ale ostatecznie okaza³o siê ¿e kortyzol mam w porz±dku.
Im wiêcej czytam tym bardziej dochodzê do wniosku ¿e straci³am w³osy przez stres, w 2013 roku mia³am ciê¿k± sytuacje ¿yciow±. Krytycznie finansowo bylo i w moim otoczeniu pojawi³a siê osoba która próbowa³a nastawic bliskie mi osoby przeciwko mnie ( dosz³o do tego ze nawet przekupi³a policjantów ¿eby namieszali mi w ¿yciu !!! ) do tego schud³am 24 kg w ciagu 4 miesiecy, studia na ktore powodowaly u mnie dodatkowy stres( wyg³osiæ prezentacje przez 15 osobow± grup± to dla mnie koszmar ) no i oliwy do ognia doda³a kilkutygodniowa grypa z gor±czk± i zmian± barwy g³osu, nie wyleczona.
My¶lê ¿e wszystko to siê po³±czy³o i dorowadzi³o mnie do utraty 2/3 w³osów w ciagu 7 miesiêcy z 12 c na 4,5 cm objêtosci kucyka. Zapewne podwy¿szy³y sie hormony od tego wszystkiego.

Mam tylko nadzieje ¿e nie doprowadzi³am siê do androgenówki.
Dajcie znaæ co my¶licie o mojej historii.
Rozwi±zania czasem le¿± bli¿ej ni¿ nam siê wydaje
Z tym, ¿e u Ciebie sprawa nie jest do koñca zamkniêta jeszcze. Pozostaje wp³yw insuliny i ten temat w pierwszej kolejno¶ci musisz ogarn±æ, no i w koñcu ten szpital odwiedziæ, ¿eby mieæ pewno¶æ co dok³adnie siê dzieje.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-05-23 o 23:00
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 22:49   #1376
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

no to mnie zaciekawilas z tym DHEA bo ja go mam przy dolnej granicy ale lekarz spojrzal i powiedzial ze okej ale mi samej cos nie gra³o ..niewiem moze ma na to wplyw rowniez dany dzien cyklu ?? Ale z tego co czytalam to ten hormon mozna zbadac w dowolnym dniu cyklu z jakimis innymi hormonami .
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==


Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-23, 23:37   #1377
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Blackbejbe Poka¿ wiadomo¶æ
no to mnie zaciekawilas z tym DHEA bo ja go mam przy dolnej granicy ale lekarz spojrzal i powiedzial ze okej ale mi samej cos nie gra³o ..niewiem moze ma na to wplyw rowniez dany dzien cyklu ?? Ale z tego co czytalam to ten hormon mozna zbadac w dowolnym dniu cyklu z jakimis innymi hormonami .
Je¶li masz w±tpliwo¶ci co do kompetencji lekarza, to zrób badanie jeszcze raz i wybierz siê na konsultacje do innego.
A bardzo by³ obni¿ony? pamiêtasz mo¿e jego poziom i normê laboratorium? Dzieñ cyklu chyba nie gra roli, ale sprawd¼ sobie jeszcze dok³adnie.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-24, 07:48   #1378
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomo¶ci: 1 272
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Pojawiam siê dopiero dzisiaj, wiêc ...Laleczko gratulujê ch³opczyka Ja te¿ zawsze chcia³am mieæ ch³opczyka Na razie siê nie zanosi na bobo, ale mo¿e kiedy¶

Ech, no w³a¶nie ja te¿ siê zastanawia³am jak siê te wszystkie odchylenia w hormonach leczy. I czy siê w ogóle da leczyæ W takim sensie oczywi¶cie, co siê stanie po odstawieniu
Margo tutaj nawet kiedy¶ Gosia napisa³a, ¿e czasami jest tak, ¿e je¶li s± rozwalone hormony a nie ma nadwra¿liwo¶ci, to w³osy wcale nie musz± wypadaæ. Jako¶ sobie to tak wbi³am w g³owê, bo znam kilka przypadków osób które maj± miesi±czkê raz na rok a w³osów na g³owie stado. Albo maj± problemy z tarczyc±, a w³osy te¿ siê trzymaj±.
U Ciebie w³osy teraz lec± mocno i to raczej nie jest kwestia nadwra¿liwo¶ci, bo to tak nie wygl±da. Ona dzia³a powoli, ale sukcesywnie. U Ciebie jest to nag³e. Odstawi³a¶ prochy i hormony zbzikowa³y (jak wiesz, te¿ to przerobi³am, i by³o tak samo dramatycznie jak u Ciebie). To czy masz nadwra¿liwo¶æ przy tym jest trudnym pytaniem na które Ci chyba nikt nie odpowie. Ja te¿ siê nad tym zastanawia³am wielokrotnie i nadal nie wiem. Hormony mam uregulowane, w³osy nadal lec±. Co jest winne?
I jeszcze jedno: jak pójdziesz do lekarza to to co mówi³a Laleczka: mów o wszystkich swoich objawach. Zapisz je sobie na kartce. I przedstaw swój stan jeszcze bardziej dramatyczny ni¿ jest. Jeste¶ ¶pi±ca: nie! Ty nie jeste¶ w stanie wstaæ z ³ó¿ka wrêcz. Wiem, ¿e to brzmi dziwacznie, ale dzia³a. Oczywi¶cie, wszystko w granicach rozs±dku. Chodzi o to, ¿eby kto¶ wiedzia³, ¿e oczy Ci siê klej± (czy te¿ inne objawy które masz), nie dlatego, ze zapomnia³a¶ o porannej kawie.
mastiff jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-24, 08:42   #1379
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Wy tu dziewczyny jeste¶cie w temacie.... Ja nie jestem pewna czy ten artyku³ dobrze zrozumia³am, mam problemy z koncentracj± i w ogóle niektóre wyra¿enia s± dla mnie zupe³nie obce Przepraszam, ¿e pytam, ale czy to znaczy, ¿e najprawdopodobniej posiadam sporo DHT który destrukcyjnie wp³ywa na moje mieszki w³osowe? I co gorsze, rozumiem, ¿e praktycznie nic nie jest w stanie zmieniæ tego stany rzeczy, chyba, ze jakie¶ sterydy (a to nie jest lekarstwo na ca³e ¿ycie i pewnie ma sporo skutków ubocznych). No to czujê, ¿e to ju¿ koniec walki.... Mogê jeszcze zbadaæ poziom DHT, ale to siê bada w 3=5 dc wiêc dopiero w czerwcu.
Mastif chyba tak zrobiê jak radzisz, troszkê poprzesadzam z objawami, to mo¿e dok³adniej mi sie przyjrzy chocia¿. Bo ju¿ czujê, ¿e ode¶le mnie z kwitkiem.
Wczoraj by³am na zabiegu karboksyterapi mam na niego je¼dziæ co dwa dni, ma on na celu poprawiæ ukrwienie skóry g³owy, ale pewnie niewiele to zmieni jak to jednak DHT rz±dzi w moim organizmie.
Sailor czyli pozostaj± mi blokery (palma, wierzbownica, czerwona koniczyna)???
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-24, 09:31   #1380
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
Wy tu dziewczyny jeste¶cie w temacie.... Ja nie jestem pewna czy ten artyku³ dobrze zrozumia³am, mam problemy z koncentracj± i w ogóle niektóre wyra¿enia s± dla mnie zupe³nie obce Przepraszam, ¿e pytam, ale czy to znaczy, ¿e najprawdopodobniej posiadam sporo DHT który destrukcyjnie wp³ywa na moje mieszki w³osowe? I co gorsze, rozumiem, ¿e praktycznie nic nie jest w stanie zmieniæ tego stany rzeczy, chyba, ze jakie¶ sterydy (a to nie jest lekarstwo na ca³e ¿ycie i pewnie ma sporo skutków ubocznych). No to czujê, ¿e to ju¿ koniec walki.... Mogê jeszcze zbadaæ poziom DHT, ale to siê bada w 3=5 dc wiêc dopiero w czerwcu.
Mastif chyba tak zrobiê jak radzisz, troszkê poprzesadzam z objawami, to mo¿e dok³adniej mi sie przyjrzy chocia¿. Bo ju¿ czujê, ¿e ode¶le mnie z kwitkiem.
Wczoraj by³am na zabiegu karboksyterapi mam na niego je¼dziæ co dwa dni, ma on na celu poprawiæ ukrwienie skóry g³owy, ale pewnie niewiele to zmieni jak to jednak DHT rz±dzi w moim organizmie.
Sailor czyli pozostaj± mi blokery (palma, wierzbownica, czerwona koniczyna)???

Margo, ca³y czas mylisz AGA z £A - oba rozbijaj± siê o nadwra¿liwo¶æ. Ale w pierwszym przypadku jeste¶ absolutnie zdrowa, wszystko jest wyregulowane, poziom DHT jest w normie, a w³osy i tak lec±. To jest ³ysienie genetyczne, takie jakie maj± faceci najczê¶ciej i niestety dosiêga czasami kobiet.
W przypadku £A równie¿ mamy doczynienia z DHT, ale tutaj to jest nadwra¿liwo¶æ na podwy¿szony jego poziom, wynikaj±cy z podwy¿szonych hormonów androgenowych, lub obni¿onych estrogenów. Dochodzi do nierównowagi, pojawia siê ³ysienie, ale te¿ nie rzadko hirsutyzm, tr±dzik, ³ojotok.

Wklejam jeszcze raz tekst Gosi z Sezamu i musicie to zapamiêtaæ wreszcie, bo to podstawy s±.

Cytat:
Sa 3 warianty wypadania wlosow na tle hormonalnym:
1) gospodarka hormonalna jest w normie, ale wlosy wypadaja z powodu genetycznie uwarunkowanej nadwrazliwosci na DHT, ktory naturalnie wystepuje w organizmie kazdej kobiety.
2)wyniki badan hormonalnych mieszcza sie w normach, ale ich stosunki sa zaburzone ( brak rownowagi hormonalnej np. przewaga testosteronu nad estrogenami). Przyczyna moze byc PCOS lub choroby tarczycy.
3) wyniki badan androgenow przekraczaja norme w zwiazku z czym mamy w organizmie zbyt duzo DHT, ale z duzym prawdopodobienstwem problem zniknie, jesli poziom androgenow zostanie obnizony farmakologicznie lub naturalnie.

Tak naprawde w kazdym przypadku decydujacy jest stopien wrazliwosci na DHT . W przypadku 2 i 3 wypadanie wlosow nie wystapi jako objaw u wszystkich kobiet, jesli nie sa wrazliwe nawet na wysoki poziom DHT, to sie zdarza.

U wszystkich osob nadwrazliwych na DHT (czy to genetycznie czy tez ze wzledu na nadmiar testosteronu, z ktorego DHT powstaje) moga wystapic pozostale dolegliwosci, za ktore odpowiedzialny jest ten sam hormon zwany ''zlym testosteronem'' : nadmierne wydzielanie sebum (a w konsekwencji tradzik) oraz hirsutyzm. Mozliwe sa wszystkie wariacje:
mamy problem tylko z wlosami ( wypadanie, przetluszczanie )
mamy problem z wlosami i tradzikiem
mamy problem z wlosami, tradzikiem i dodatkowym owlosieniem
nie mamy zadnego z powyzszych objawow pomimo zaburzen hormonalnych dzieki niewrazliwosci na DHT. ( z pewnoscia najrzadziej wystepujaca sytuacja ).

Mimo to musimy rozroznic wypadanie uwarunkowane genetycznie AGA (androgenetic alopecia) i wypadanie z powodu podwyzszonych androgenow. Ten pierwszy rodzaj oznacza nadwrazliwosc na DHT , ktorego ilosc w organizmie jest w normie. Wtedy niestety nawet zbicie testosteronu do poziomu ponizej normy moze okazac sie niewystarczajace. W drugim przypadku, ktory czesto towarzyszy schorzeniom jajnikow lub nadnerczy, najprawdopodobniej sytuacja unormuje sie, jesli zbijemy androgeny do poziomu w normie laboratryjnej albo takiej, przy ktorej nasz organizm znow bedzie funkcjonowal normalnie.

Warto wiedziec, ze testosteron w sam sobie nie jest naszym wrogiem. W niewielkiej ilosci jest nam nawet potrzebny do zachowania witalnosci i libido. To DHT odpowiedzialne jest za wszystko co nam uprzykrza zycie - wypadajace wlosy, przetluszczanie sie cery i skalpu czy hirsutyzm. Powoduje rozniez niedotlenienie mieszkow.
Sam testosteron jest jedynie prohormonem, a DHT jego metabolitem powstajacym z przeksztalcenia testosteronu dzieki enzymowi 5 alfa reduktazy. Jesli zablokujemy ten enzym naturalnymi srodkami takimi jak palma sabalowa, poziom testosteronu moze (ale nie musi) wzrosnac, (ba, mamy najswiezszy przyklad Gaji, u ktorej testosteron spadl przy blokerach! Kolejna zagadaka..),bo jego konwersja do DHT zostanie ograniczona, ale nie bedzie to mialo wplywu na wlosy ani cere. Jesli przy stosowaniu blokerow wystepuja niepokojace zmiany, przyczyny musimy szukac gdzie indziej.

Cytat:
Napisane przez mastiff Poka¿ wiadomo¶æ
I jeszcze jedno: jak pójdziesz do lekarza to to co mówi³a Laleczka: mów o wszystkich swoich objawach. Zapisz je sobie na kartce. I przedstaw swój stan jeszcze bardziej dramatyczny ni¿ jest. Jeste¶ ¶pi±ca: nie! Ty nie jeste¶ w stanie wstaæ z ³ó¿ka wrêcz. Wiem, ¿e to brzmi dziwacznie, ale dzia³a. Oczywi¶cie, wszystko w granicach rozs±dku. Chodzi o to, ¿eby kto¶ wiedzia³, ¿e oczy Ci siê klej± (czy te¿ inne objawy które masz), nie dlatego, ze zapomnia³a¶ o porannej kawie.
Z do¶wiadczenia - polecam
leczy siê cz³owieka, a nie normy laboratoryjne

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-05-24 o 09:49
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:27.