Uda z naturalnymi dziarami czyli rozstępy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-19, 11:18   #1
czarna_panda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 3
Exclamation

Uda z naturalnymi dziarami czyli rozstępy.


To forum jest ostatnią deską ratunku. Jak już wspominałam w innym poście mam 18 lat. Na moich jakże wspaniałych udach (sarkazm) pojawiły się rozstępy. Co prawda dawno bo już bodajże w gimnazjum, ale wtedy nie zwracałam na to uwagi. A wszystko przez to, że przytyłam ;( Wstydzę się rozebrać.. Jak siebie widzę w lustrze to płaczę. Nie mam pojęcia jak z tym walczyć... Nie stać mnie na jakieś zabiegi laserowe czy Bóg wie co. Nie dość, że natura mnie nie obdarzyła pięknym ciałem to jeszcze to. W dodatku wakacje za pasem. Nawet jakby ktoś mi zapłacił, nie wejdę w strój kąpielowy. Czuję się jak jakaś kobieta w średnim wieku, albo po paru ciążach. Nie obrażając nikogo! Chcę się poczuć swobodnie i polubić swoje ciało, nic więcej ;( Jak na razie mam dość.
Liczę na jakieś porady, z góry dziękuję.

PS. Nawet jak to piszę to płaczę. : /
czarna_panda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 12:43   #2
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Uda z naturalnymi dziarami czyli rozstępy.

Jeśli rozstępy są już białe, to niewiele można z nimi zrobić. Oczywiście możesz próbować zmniejszyć je laserowo, ale są to duże koszty. Pielęgnuj skórę, nawilżaj ją, wtedy też wygląda ona lepiej. Wbrew pozorom wiele kobiet (i facetów również!) ma rozstępy, ja też mam i co? Ćwiczę, żeby sylwetka lepiej wyglądała, pielęgnuję, aby skóra była jędrna i wierz mi, można z nimi żyć.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 18:37   #3
Jaspise
Raczkowanie
 
Avatar Jaspise
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 50
Dot.: Uda z naturalnymi dziarami czyli rozstępy.

Hej, a może te twoje rozstępy nie są aż tak straszne jak wyglądają w Twoich oczach? Czasami same sobie lubimy wyolbrzymiać nasze niedoskonałości i przez to nabawiamy się kompleksów, ja też tak mam
Może wrzuć jakieś zdjęcie, zobaczymy, na jakim są etapie zaawansowania te twoje rozstępy i czy są rozległe bardzo?
szczerze wątpię żeby u Ciebie wyglądało to aż tak makabrycznie jak na zdjęciach w google grafika, kiedy wpiszesz "rozstępy"... kiedyś tak zrobiłam, co się naoglądałam to masakra.

ja też ostatnio zauważyłam rozstępy na biuście, pośladkach i po bokach ud (tzn miałam ich dużo wczesniej ale nie wiedziałam ze to to ) i zaopatrzyłam się właśnie wczoraj w serum na rozstępy Ziaja. A dokładnie: Ziaja Multimodeling. Reduktor pierwszych różowych rozstępów i rozstępów trwałych.
Mam jedne i drugie, liczę że coś pomoże - jak będę już chwilę i regularnie stosować to dam znać czy są jakieś efekty.
A Tobie doradzałabym tak:
- podczas kąpieli/prysznica rób peelingi, masuj skórę jakąś ostrzejszą myjką/rękawicą, polewaj na przemian ciepłą/chłodną wodą - to poprawia ukrwienie skóry i zapobiega cellulitowi i tworzeniu się rozstępów
- nawilżaj skórę, najlepiej jakimś balsamem nawilżająco-ujędrniajacym, albo spróbuj jakiegoś dobrego serum na rozstępy
- jeśli twoim kompleksem nie są tylko rozstępy ale też ogólnie ciało, skoro wstydzisz się założyć strój kąpielowy (witaj w klubie ) , to może zacznij trochę sama pracować nad sylwetką - ćwiczenia, biegi, nie wiem, Chodakowska brazylijskie pośladki itd (będziesz miała dzieki temu szczuplejsze uda, skóra nie będzie się na nich rozciągała bo nie będziesz tyć i rozstępy przestaną sie tworzyć) + warto zdrowiej się odżywiać
- pomogłyby może regularne masaże, ale to chyba raczej na cellulit niż na rozstępy.
__________________
"A dog is the only creature on earth, that loves you more than he loves himself..."
Josh Billings
Jaspise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 18:57   #4
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Uda z naturalnymi dziarami czyli rozstępy.

jak miałam 18 lat tez płakałam nad moimi rozstępami,dzisiaj mam prawie 30 i cieszę się że na razie mam tylko takie ,,problemy'', z rozstępami da się żyć,można doprowadzić skóre do takiego stanu że stare rozstępy (te białe) będą prawie nie widoczne
wystarczy ćwiczyć i odpowiednio się odżywiać,wtedy ciało będzie bardzo jędrne ,skóra naprężona a rozstępy prawie nie widoczne poza tym można się wspomagać kosmetykami peelingami,olejkiem ze słodkich migdałów,bio oil,palmersem itd

ja mam rozstępy od kolan do bioder ,ale tak zadbałam o ciało że wychodzę w krótkich spodenkach i nikt nie patrzy na moje rozstępy.

ja się cieszę że mam tylko rozstępy a nie zmagam się np z jakąś ciężką chorobą także nie płacz,ciesz się życiem i młodością
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 22:27   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Uda z naturalnymi dziarami czyli rozstępy.

Fajny tytuł . Cóż, ja mam cellulit więc rozstępy to dla mnie nic w tym momencie. Ale kiedyś z nimi walczyłam jakimiś kremami, masażami. Jeśli są zabliznowacone, czyli białe to nic z tym nie zrobisz nie licząc drogich zabiegów laserowych.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 22:47   #6
czarna_panda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 3
Dot.: Uda z naturalnymi dziarami czyli rozstępy.

Mama mi powiedziała żebym kupiła Bio Oil. Jutro zamierzam po niego iść i zobaczymy czy cokolwiek da... Wiem, że nie znikną na 100%, ale przynajmniej żeby nie było ich tak widać
Nie wiem czy będzie widać na zdjęciach, więc dam link http://www.v i t a l a b . p l / b l o g / w p- co n te nt/u p l o a d s/20 1 0/02/i S t oc k_00 0 010929341X Sm all.jpg Takie coś mam od wewnętrznej strony ud, taką wysepkę jakby. A białe pomieszane z mieszanką czerwonych rozciąga się na bokach ud (od brzuszka do tak trochę niżej :P) Co do ćwiczeń - zamierzam się za siebie porządnie zabrać!

Dzięki za pomoc.

Nie umiem tu dodawać linków, przepraszam :P

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
jak miałam 18 lat tez płakałam nad moimi rozstępami,dzisiaj mam prawie 30 i cieszę się że na razie mam tylko takie ,,problemy'', z rozstępami da się żyć,można doprowadzić skóre do takiego stanu że stare rozstępy (te białe) będą prawie nie widoczne
wystarczy ćwiczyć i odpowiednio się odżywiać,wtedy ciało będzie bardzo jędrne ,skóra naprężona a rozstępy prawie nie widoczne poza tym można się wspomagać kosmetykami peelingami,olejkiem ze słodkich migdałów,bio oil,palmersem itd

ja mam rozstępy od kolan do bioder ,ale tak zadbałam o ciało że wychodzę w krótkich spodenkach i nikt nie patrzy na moje rozstępy.

ja się cieszę że mam tylko rozstępy a nie zmagam się np z jakąś ciężką chorobą także nie płacz,ciesz się życiem i młodością
Wiem, że to nic w porównaniu z innymi problemami jakie napotykają ludzi, ale źle się czuję we własnej skórze... Zazdroszczę innym Poza tym chcę się podobać, po prostu.

---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
jak miałam 18 lat tez płakałam nad moimi rozstępami,dzisiaj mam prawie 30 i cieszę się że na razie mam tylko takie ,,problemy'', z rozstępami da się żyć,można doprowadzić skóre do takiego stanu że stare rozstępy (te białe) będą prawie nie widoczne
wystarczy ćwiczyć i odpowiednio się odżywiać,wtedy ciało będzie bardzo jędrne ,skóra naprężona a rozstępy prawie nie widoczne poza tym można się wspomagać kosmetykami peelingami,olejkiem ze słodkich migdałów,bio oil,palmersem itd

ja mam rozstępy od kolan do bioder ,ale tak zadbałam o ciało że wychodzę w krótkich spodenkach i nikt nie patrzy na moje rozstępy.

ja się cieszę że mam tylko rozstępy a nie zmagam się np z jakąś ciężką chorobą także nie płacz,ciesz się życiem i młodością
A możesz mi jeszcze zdradzić sekret, czy receptę na to, jak o nie zadbać?

Edytowane przez czarna_panda
Czas edycji: 2014-06-19 o 22:34
czarna_panda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 22:52   #7
cake_and_rock
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Uda z naturalnymi dziarami czyli rozstępy.

Jestem w 3 klasie gimnazjum, a z rozstępami męczyłam się od 5 klasy... Też zaczęłam na to zwracać uwagę dopiero teraz, cóż... na basen i tak nie chodzę, bo jestem od 8 do 19 w pracy.. Mam na bokach pleców, uda i troche na łydkach. Starałam się o kolagen, który nic nie pomagał. W 5 klasie, miałam w paskach całe piersi. Nagle przytyłam i buum. Powiem Ci tylko tyle, jak konkretnie schudłam, wszystko zniknęło Dlatego znowu się biorę za siebie, już 2 kilo zleciałam. Dla mnie to dar od Boga, że mam tylko takie problemy, bo bez nich, moje życie byłoby za piękne. Nie przejmuj się, nie tylko nasz codzienny kłopot
cake_and_rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-22, 21:45   #8
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Uda z naturalnymi dziarami czyli rozstępy.

ja dużo ćwiczę i biegam 3 razy w tygodniu,ta aktywność fizyczna bardzo ujędrniła moja skórę,stosuję też kosmetyki (Bio oil,palmers,olej ze słodkich migdałów,serum Eveline -wszystko to na zmianę bo ponoc skóra przyzwyczaja się po jakimś czasie )
raz w tygodniu ,,masuję'' rozstępy dermo -rollerem i przy tym wcieram olej ze słodkich migdałów
ważne jest odpowiednio długie ,,masowanie ''skóry.Poza tym raz na jakis czas robię peeling zwykle 1 raz w tygodniu)
Odpowiednio się odżywiam,dbam o to żeby waga stała w miejscu ,bo skóra nie lubi ani tycia ani chudnięcia)
poza tym zdrowo się odżywiam i to chyba tyle


a i jeszcze ci powiem żebyś zbadała hormony,moja endokrynolog powiedziała mi że rozstępy mogą świadczyć o problemach z tarczycą
(ale oczywiście nie muszą tylko lepiej to wykluczyć )
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 07:41   #9
BasiaSmoter
Raczkowanie
 
Avatar BasiaSmoter
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 139
Dot.: Uda z naturalnymi dziarami czyli rozstępy.

Ja mam rozstępy po ciąży i raczej nic z nimi już nie da się zrobić. Pozostało tylko zbierać kasę na laser albo je pokochać
__________________
Wpadnij na mojego bloga , Fanpage oraz Instagram . Tam jest naprawdę ciekawie
BasiaSmoter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 14:12   #10
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Uda z naturalnymi dziarami czyli rozstępy.

Moja koleżanka niedawno urodziła dziecko, w czasie ciąży używała kosmetyków sexy mama bielendy, i teraz nie ma żadnych rozstępów... grunt to zapobiegać, albo możliwie szybko reagować, wtedy można je zwalczyć
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 17:29   #11
ginza
Raczkowanie
 
Avatar ginza
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: Uda z naturalnymi dziarami czyli rozstępy.

mi najlepiej weszło z pomocą serum od eveline ,ćwiczenia regularne oraz masaże - te ostatnie w połączeniu z balsamem potrafią ujędrnić i troszkę złagodzić widoczność rozstępów...
__________________
Bo układanie Wierszy i Piosenek to nie są rzeczy, które się łapie w powietrzu.
To one cię łapią i wszystko, co można zrobić, to pójść tam, gdzie one mogłyby cię znaleźć...
ginza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-23 18:29:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.