Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-21, 13:02   #2221
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
Czyli jeśli dobrze rozumiem Joanna, Z Apteczki Babuni, Szampon nawiżająco - regenerujący ekstrakt z miodu i proteiny mleczne
nie posiada sylikonów?

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycereth-2 Cocoate, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-7, Mel Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone


Czy to nie jest ten potworek?
Nie, nie wygląda na potworka
Taki nawet lekko regenerujący --> miód, proteiny mleczka, panthenol, nawilżający pg.
Bez silikonów.
Cudów może nie zdziała, ale skład sam w sobie zły nie jest.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 656 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 13:06   #2222
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
witam co sądzicie o tym szamponie :CZY JEST ON ŁAGODNY(pani w sklepie powiedziała ze może wysuszać,stosować go raz na jakiś czas,ja mam pasemka i dlatego chcę go kupić)

Kallos, Silver Reflex, Szampon o włosów blond

AQUA ,CETRIMONIUM CHLORIDE ,COCAMIDOPROPYL BETAINE,PEG-15 COCOPOLYAMINE,TRIETHANOLA MINE, SALICYLIC ACID, CITRIC ACID, BASIC RED 76,BASIC BLUE 99,PARFUM

Z góry dziękuje za analizę pozdrawiam
Szampon nie zawiera mocnych detergentów, nie wiem, czy będzie wysuszał, może na to wpływać dodatek oczyszczającego kwasu salicylowego.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 13:09   #2223
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez agnes7 Pokaż wiadomość
Estelle bardzo proszę o analizę
Marion, Płyn do kręconych włosów

sklad: Aqua, Glycerin, Polyquaternium-72, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Acrylates/Stearth-20 Methacrylate Copolymer, Peg-12 Dimethicone, Triethanolamine Hydrolyzed Keratin, Cocamidopropyl Betaine, peg-40 Hydrogenated Castor oil, Panthenol, Parfum, Benzyl Alcohol and Methylchloroisothiazolino ne and methylsothiazolinone.

Przepraszam jeżeli coś przekręciłam.
Producent obiecuje odświeżenie i nawilżenie loków i fal.
Pozdrawiam
Patrząc po składzie, obietnice producenta powinny być spełnione. Zaznaczone na niebiesko składniki odpowiadają za nawilżanie.
Dodatkowo płyn wzbogacono regenerującą keratyną i dodatkiem panthenolu. Znalazł się tu także jeden lekki silikon.
Całkiem porządna rzecz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 659 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 14:19   #2224
301185
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 509
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

proszę o analizę szamponu i odżywki YUNG
yung szampon połysk koloru
aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, panthenol, benzophenone-4, glycol distearate, laureth-4, glycerin, formic acid, decyl glucoside, polyquaternium-10, niacinamide, parfum, sodium benzoate, potassium sorbate, citric acid
yung odżwyka połysk koloru
aqua, cetearyl alcohol, glycelyr stearate se, propylene glycol, panthenol, benzophenone-4, quaternium-87, behentrimonium chloride, isopropyl alcohol, stearamidopropyl dimethylamine, niacinamide, parfum, citronellol, phenoxyethanol, citric acid.
Czy te produkty pomogą w ochronie koloru włosów farbowanych?
Z góry bardzo dziękuję
301185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 16:32   #2225
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ayuuri natural, Herbal Gentle Cleansing Shampoo, Amla, Chamomile & Aritha, Firma (chyba) Fudco

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Polyquaternium-7, PEG-7 Esters, Sodium PEG-7 Olive Oil Carboxylate, Propylene Glycol, Sapindus Mukurossi (Aritha), Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria), Flower Extract, Phyllanthus Emblica (Amla) Fruit Extracta, Sodium Methylparaben, Phenoxyethanol, CI 14720, CI 19140( Yellow 5), Parfum( Fragrance)

Nadaje się do czegoś ten szampon? Zamówiłam z helfy i myślałam, że będzie w 100% naturalny a tu na samym początku SLS
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (7,7 KB, 7 załadowań)
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 16:39   #2226
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Ayuuri natural, Herbal Gentle Cleansing Shampoo, Amla, Chamomile & Aritha, Firma (chyba) Fudco

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Polyquaternium-7, PEG-7 Esters, Sodium PEG-7 Olive Oil Carboxylate, Propylene Glycol, Sapindus Mukurossi (Aritha), Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria), Flower Extract, Phyllanthus Emblica (Amla) Fruit Extracta, Sodium Methylparaben, Phenoxyethanol, CI 14720, CI 19140( Yellow 5), Parfum( Fragrance)

Nadaje się do czegoś ten szampon? Zamówiłam z helfy i myślałam, że będzie w 100% naturalny a tu na samym początku SLS
Laureth Sulfate czyli SLES jest lagodniejszy od SLS sodium lauryl sulfate, spoczko. Ja tez czekam az Estelle okaze mi czas i laske i poda wynik analizy moich szamponow.

Edytowane przez madzienka79
Czas edycji: 2009-07-21 o 17:18
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 16:56   #2227
agnes7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 165
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle bardzo, bardzo dziękuję za analizę.
Pozdrawiam.
agnes7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 11:59   #2228
kretoszczurek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Oz
Wiadomości: 241
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam
Zakupiłam ostatnio takie cuda proszę o analizę. Nie znalazłam nic na ten temat
Schwarzkopf gliss Kur Total Repair 19 reflex glanz kur
skład
Aqua • Alcohol denat. • Polyquaternium-37 • Trisiloxane • Dimethicone • Mica • Parfum • Polyquaternium-11 • Amodimethicone • Panthenol • Propylene Glycol Dicaprylate / Dicaprate • Panax Ginseng Root Extract • Glycerin • Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein • Polyquaternium-10 • Lactic Acid • PPG-1 Trideceth-6 • Arginine • Acetyl Tyrosine • Arctium Majus Root Extract • Hydrolyzed Soy Protein • Cetrimonium Chloride • Cyclomethicone • Hydrolyzed Keratin • Trideceth-12 • PEG-12 Dimethicone • Niacinamide • Ornithine HCl • Linalool • Coumarin • Hexyl Cinnamal • Citrulline • Limonene • Biotin • CI 77891


Swiss o Par Kokos Haarkur

  • Aqua
  • Benzyl Alcohol
  • Cetrimonium Bromide
  • Cocoyl Glutamic Acid
  • Ceteareth-20
  • Cetearyl Alcohol
  • Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate
  • Ethoxydiglycol
  • Hydrolyzed Milk Protein
  • Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Casein
  • Isopropyl Myristate
  • Lactic Acid
  • Methylchloroisothiazolino ne
  • Methylisothiazolinone
  • Palmitoyl Hydrolyzed Milk Protein
  • Parfum
  • PEG-60 Hydrogenated Castor Oil
  • Potassium Benzoate
  • Potassium Sorbate
  • Propylene Glycol
  • Sodium Benzoate
  • Cetearyl Ethylhexanoate
  • Cocos Nucifera Extract

Obawiam się wysuszania włosów przez te produkty. Od kiedy natknęłam się na wasze forum staram się wyeliminować produkty z sylikonami i te które moje włoski wysuszają
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (5,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (28,0 KB, 6 załadowań)
kretoszczurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 19:58   #2229
babethka
Raczkowanie
 
Avatar babethka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 161
GG do babethka
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo serdecznie proszę o analizę szamponu Nivea Hair Recharge Shampoo.Jest to nowość,wprawdzie dla mężczyzn,ale może ma coś w składzie przydatnego na porost włosków? czy karnityna i kreatyna maja zdolność wpływania na cebulki włosa z zewnątrz,czy to tylko taki pic na wodę fotomontaż?
W rossmanie pojawił się również tonik dla kobiet oparty właśnie na tych substancjach czynnych... nazywa sie " nivea beautiful age tonik"stąd jestem żywo zainteresowana tą kwestią,no i naturalnie tym czy ten szmpon dla panów jest cos wart, pozdrawiam

Skład Nivea Hair Recharge szampon :
aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, carnitine, creatine, 1-methylhydantoin-2-lide, oryzanol, polyquaternium-7, peg-40 hydrogenerated castor oil, sodium chloride, citric acid, glycerin, sodium benzoate, sodium salicylate, methylparaben, limonate, parfum, cl 74160

wielkie dzięki

Edytowane przez babethka
Czas edycji: 2009-07-23 o 17:16
babethka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 15:44   #2230
astra85
Zakorzenienie
 
Avatar astra85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 812
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle bardzo dziekuję za analizę
astra85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 18:19   #2231
Dajdi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o analizę tego produktu: Chantal, ProSalon, Moisturizing Conditioner (Odżywka nawilżająca bez spłukiwania w spray'u)
Nie wiem czy ta odżywka nadaje się do moich suchych ,kręconych włosów a do tego zniszczonych;/ Dziękuje z góry za odpowiedź


Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, Polysorbate-20, Polyquatemium-6, Hydrolyzed Silk, PEG-12 Dimethicone, Cetimonium Chloride, Panthenol, Parfum,Ethylhexyl Methoxycinnamate, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolonone, CI 74160, CI 47005.
Dajdi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 22:15   #2232
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witajcie

Bardzo prosze o analizę Szamponu Lodowa świeżość. Ochrona przeciwłupieżowa dla mężczyzn. Clear men przeciwłupieżowy Ice fresh.
Składniki: Aqua,Sodium Laureth Sulfate (A)/ SOdium C12-13 Pareth Sulfate (B), Cocamidopropyl Betaine, Zinc Pyrithione, Dimethiconol, Dimethicone, Carbomer,Parfum,Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Chloride,TEA-Dodecylbenzenesulfonate, C12-15 Pareth-3,C12-15 Pareth-23, Ploxamer 407,Magnesium Aluminum Silicate, Sodium Polynaphthalensulfonate, Menthol, Lysine HCI, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Helianthus Anuus Seed Oil, Retinyl Palmitate, Pyridoxine HCI, Zinc Sulfate, Citric Acid, Sodium Hydroxide, DMDM Hydantion, Sodium Benzoate, Methylchloroisothiazolino ne,Methylisothiazolinone, PPG-12, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Limonene,Linalool, CI 42090, CI 47005
z góry dziękuję za odpowiedź. Proszę mi wybaczyć jeśli dziwnym trafem nie zauważylam analizy tego szamponu
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 13:14   #2233
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez shena Pokaż wiadomość
A co myślicie o szamponach przeciw łupieżowych np. head&shoulders ?

Skład: /wersja codzienna pielęgnacja/ Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Cocamide MEA, Zinc Carbonate, Glycol Distearate, Sodium Chloride, Zinc Pyrithione, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Sodium Xylenesulfonate, Magnesium Sulfate, Sodium Benzoate, Butylphenyl Methylpropional, Ammonium Laureth Sulfate, Sodium Diethylenetriamine Pantamethylene Phosphonate, Linalool, Benzyl Salicylate, Magnesium Carbonate Hydroxide, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Etidronic Acid, Limonene, Geraniol,Paraffinum Liquidum, Sodium Polynaphthalenesulfonate, Methylchloroisothiazolino ne, DMDM Hydantoin, CI 60730, Disodium EDTA, Tetrasodium EDTA, Methylisothiazolinone, CI 42090.
Nic dobrego. Mocno oczyszczający. Zawiera SLS. Składnik przeciwłupieżowy zaznaczyłam pogrubioną czcionką. W zasadzie niewiele się różni od szamponu scharakteryzowaego w tym linku: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1425
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 13:22   #2234
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez oOCiapeKOo Pokaż wiadomość
nie było na liście przeanalizowanych więc bardzo proszę o analizę

Farmona Herbal Care - Szampon Miłorząb Japoński


skład : Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Ginkgo Biloba, Cetrimonium Chloride, Sodium Chloride, Sodium Hydroxypropyl Oxidized Starch Succinate, Hydrolyzed Wheat Protein, Parfum, Phenoxyethanol, Benzoil Acid, Dehydroacetic Acid,Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl, Biguanide, Citric Acid, Disodium EDTA, 2-[4-tert-Butylbenzyl]proponaldehyde, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamaldehyde, Linalool

niewiem też dlaczego na tym szamponie piszą że nie zawiera SLS skoro z tego co widzę jest na drugim miejscu, no chyba że się mylę
To nie SLS tylko jego łagodniejszy brat SLES.
Kosmetyk zawiera też fajny składnik Sodium Lauroyl Sarcosinate, który działa antystatycznie, jest środkiem powierzchniowo czynnym, oczyszczającym, ale ma także właściwości odżywcze.
Podoba mi się ten dość wysoko umieszczony w składzie wyciąg z miłorzębu i dodatek protein.
W sumie cudów po tym szamponie może nie będzie, ale skład poprawny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 558 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 13:24   #2235
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Klaudiczka997 Pokaż wiadomość
Prosze o ocene składu NIVEA styling mousse intense repair-pianka do włosow.

Skład:aqua, isobutane, propane, vp/va copolymer, polyquaternium-68, polyquaternium-4, panthenol, nacinamide, cetrimonium chloride, peg-40 hydrogenatet castor oil, ceteareth-20, butane, citric acid, sodium benzoate , phenoxyethanol, methylparaben, buthylparaben, ethylparaben, isobuthylparaben, propylparaben, hexyl cinnmal, butylphenyl, methylpropional, linalool, citronellol, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, alpha-isomethyl lonone, benzyl alcohol, limonene, parfum.
Nic nadzwyczajnego. Zwykła pianka z dodatkiem witamin z grypy B i kondycjonera.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 13:27   #2236
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez vinga9669 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu szamponu:
Palmolive Naturals Vital Strong (Moc Natury)
Skład:
aqua, sodium C12-13 Pareth Sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, sodium benzoate, glycol distearate, sodium salicylate, parfum. citric acid, polyquaternium-7, styrene/acrylates copolymer, tetrasodium EDTA, laureth-4, methylisothiazolinone, citrus aurantium dulcis extract, pyrus malus (apple) fruit extract.
Dzięki
Ten skład wydaje mi się słaby.
Niby bez SLES, ale z tego co się orientuję Sodium C12-13 Pareth Sulfate wcale nie jest mniej agresywnym detergentem. W dodatku sól w składzie dość wysoko, więc zachodzi podejrzenie o potencjalne wysuszenie.
Mocy natury to ja tu również nie widzę - jedynie jakieś marne resztki ekstraktu z pomarańczy i jabłka na końcóweczce składu, za konserwantami i innymi wypełniaczami.
Bieda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 560 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 13:37   #2237
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ewciaa82 Pokaż wiadomość
Lista opisanych tu kosmetykow jest chyba niewiele dluzsza od listy przetestowanych przeze mnie szamponow i odzywek. Ostatnio zakupilam polecany Treatment wax ale...jedyny jaki znalazlam to Henara, Schwarzkopf. Prosze o analize skladnikow produktu;
Aqua, cetearyl alcohol, paraffinum liquidum, glucose, PVP, panthenol, cetrimonium chloride, hydroxypropyl methylcellulose, polyglyceryl-3 methyl glucose distearate, glyceryl stearate, dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate,panthenol, copaifera officinalia,hydrolyzed wheat protein,alkohol denat, isopropyl alkohol, lawsonia inermis phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, parfum.


Ufff ciezko bylo
Produkt może z nie najszczęśliwszym składem, ale źle też nie jest.
Na początku emolienty, dość wysoko glukoza, która jest składnikiem utrzymującym wilgoć, a także odżywczy panthenol. Potem jest "coś" z kopaiwy [nie wiem czy ekstrakt, czy też dodatek żywicy] - to takie zielsko z Peru , oraz proteiny [regenerują włosy]. Na samym końcu henna, czyli właściwie istota Waxu, jeśli weźmie się pod uwagę oryginalną recepturę Richards&Appleby.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 16:07   #2238
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 571
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o moje odczucia, to taki bardzo średni ten produkt.
Zawiera substancje regulujące pracę gruczołów skórnych - sporo chmielu [na plus], kwas salicylowy [działa złuszczająco, oczyszczająco] i niestety mniej kwasu linoleowego i siarki, pod koniec jakaś kapka wit. A.
Dodatek mentholu powinien dawać uczucie świeżości i chłodzenia.
Jak dla mnie pozostawia niedosyt treści odżywczych do wcierania w skórę.
Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Od razu w oczy rzuca się duża ilość alkoholu i wysoko zapach - więc na pewno nie dla wrażliwych głów.
Odżywczo i regulująco na skal działają tu: panthenol, kofeina, cynk, menthol odświeża.
Dalej w składzie trochę witaminy E i A.
Ujdzie, choć bez rewelacji.
Istnieją wcierki znacznie lepsze składowo.
bardzo dziekuje za analizę tych dwóch produktów mogłabys podac przynajmniej jedna lepsza wcierke od tej wg Twojego uznania, bede wdzieczna
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kiełbasy, cukru, słodyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 12:20   #2239
Nerchie
Zakorzenienie
 
Avatar Nerchie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 661
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę składów:

Oriflame, HairX, Summer Care, Odżywka w sprayu na lato
Skład: Aqua, Glycerin, C12-13, Pareth-9, Propylene Glycol, Imidazolidinyl Urea, Peg-12 Dimethicone, Polyquaternium-4, Parfum, Sodium Benzoate, Citric Acid, Benzophenone-4, Tocopheryl Acetate, Limonene, Sodium Citrate, Citrus Medica Limonum Oil, Peg-40, Hydrogenated Castor Oil, Vitis Vinifera.

Oriflame, Summer Solutions, Leave-In Spray (Ochronna odżywka na lato w sprayu - bez spłukiwania )

Skład: aqua, glycerin, peg-40 hydrogenated castor oil, propylene glycol, panthenol, parfum, sodium citrate, benzophenone-4, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, alcohol denat., citronellol, linalool, butylphenyl methylpropional, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, hydroxycitronellal, limonene, tocopherol, vitis vinifera.
__________________
Włosy: 75/100
Waga: 68/55

„Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.”
Nerchie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-26, 11:23   #2240
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez kretoszczurek Pokaż wiadomość
Swiss o Par Kokos Haarkur
  • Aqua
  • Benzyl Alcohol
  • Cetrimonium Bromide
  • Cocoyl Glutamic Acid
  • Ceteareth-20
  • Cetearyl Alcohol
  • Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate
  • Ethoxydiglycol
  • Hydrolyzed Milk Protein
  • Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Casein
  • Isopropyl Myristate
  • Lactic Acid
  • Methylchloroisothiazolino ne
  • Methylisothiazolinone
  • Palmitoyl Hydrolyzed Milk Protein
  • Parfum
  • PEG-60 Hydrogenated Castor Oil
  • Potassium Benzoate
  • Potassium Sorbate
  • Propylene Glycol
  • Sodium Benzoate
  • Cetearyl Ethylhexanoate
  • Cocos Nucifera Extract
Obawiam się wysuszania włosów przez te produkty. Od kiedy natknęłam się na wasze forum staram się wyeliminować produkty z sylikonami i te które moje włoski wysuszają
Kretoszczurku, nie zanalizuje Ci tej odzywki, ale zauwazylam, ze jest podobna do tej ktora Estelle analizowala zaledwie strone wczesniej. Na szybko porownalam skladniki i wlasciwie sa podobne, jak nie takie same.

Swiss O par z kokosowym mleczkiem <---klik

Estelle, a Tobie dziekuje ponownie za analize Dzieki Tobie nie kupuje juz zadnych bubli
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 13:39   #2241
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

BARDZO dziekuje z analize Estelle
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 18:07   #2242
IwOOOnek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 37
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Droga Estellu dziękuję za poprzednie analizy... Mam jeszcze 2 kolejne produkty do przeanalizowaniu.

Czy rzeczywiście nadają się do włosów słabych i wypadających i czy są spełnione obietnice producenta:

PREGAINE- delikatny Szampon w czystym żelu do włosów cienkich i skłonnych do wypadania
Skład: Adua, TEA Lauryl Sulphate, Sodium Laureth Sulphate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Propylene Glycol, Disodium EDTA,Citric Acid, Parfum, Limonene, Linalool, Citral, Benzyl Salicylate, Geraniol, Hydroxycitronellal.

REVALID- szampon- NOWA FORMUŁA
Do codziennego stosowania. Do wszystkich rodzajów włosów, dla kobiet i mężczyzn, szczególnie do włosów suchych i zniszczonych.
Według producenta szampon ten ma za zadania:
Skład szamponu z proteinami Revalid został specjalnie dobrany tak, aby działał jednocześnie na włosy i skórę głowy. Delikatnie, a przy tym dokładnie myje włosy i odżywia je. Składniki pielęgnacyjne: wyciąg z owsa, białka pszenicy oraz pantenol - wzmacniają włosy. Alantoina wpływa kojąco na skórę głowy.
Rezultaty:
Delikatnie, dokładnie umyje i odżywi Twoje włosy, które dzięki naturalnym proteinom nabiorą zdrowego wyglądu, staną się bardziej miękkie i podatne na układanie. Zostaną wzmocnione przez składniki pielęgnacyjne, a alantoina wpłynie kojąco na skórę Twojej głowy.
Skład: Adua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycol Distearate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Cocoyl Glutamate, Glicerin, Laureth-4, Dicaprylyl Ether, Panthenon, Hydrolyzet Wheat Gluten, Allantoin, Avena Sativa, Kernel Extract, Betaine, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid.

A może Ty Estellu możesz mi zaproponować jakiś skuteczny szampon do wypadających włosó. Byłabym Ci bardzo wdzięczna.
IwOOOnek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 19:49   #2243
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Słaby ten szampon. Niby krótki skład, ale to detergent, emolient i konserwanty.
Nazwa myląca, bo szamp0n nie zawiera oleju kokosowego, jedynie detergent wytworzony na jego bazie, nota bene to niemal prawie to samo co SLS [on tez powstaje z oleju kokosowego ]
Ani łagodny, ani wartościowy odżywczo.
NIE

Dziekuje BAAAAAAAARDZO Estelle
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 08:23   #2244
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Julia91 Pokaż wiadomość
Bardzo bym prosila o SYOSS SHINE BOOST odżywka.
Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-80, Propylene Glycol, Isopropyl Myristate, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Glyceryl Stearate, Niacinamide, Panthenol, Citric Acid, Stearamidopryl, Dimethylamine, Ceteareth-20, Sodium Methylparaben, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Alcohol, Linalool, Heksyl Cinnamal, Butylphenyl, Methylpropional, Benzyl Salicylate, Limonene
Niz nadzwyczajnego. trochę nawilżaczy, niacynamid i panthenol.

Bardzo podobna składem do innych odżywek tej firmy, mam wrażenie, że wszystkie zrobione są "na jedno kopyto", z tych samych składników, tylko w różnej kolejności, a producent upiera się, że to zupełnie inny rodzaj kosmetyku.

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2030
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1988
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 08:33   #2245
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Peter Griffin Pokaż wiadomość
Witajcie,
strasznie się napalałam na produkty marki TiGi, ale po przeczytaniu tego forum napalam się już jednak mniej. Mam jednak prośbę o zanalizowanie składu serum do włosów tej marki, bo może a nuż jest to jakiś kosmetyk warty uwagi:

TiGi Bed Head Some Like It Hot Heat and Humidity Resistant Serum:


Ingredients:

Cyclopentasiloxane, caprylic/capric triglyceride, dimethiconol, phenyl trimethicone, olea europaea (olive fruit) oil, prunus armeniaca (apricot) kernel oil, helianthus annuus (sunflower) seed oil, ethylhexyl methocinnamate, fragrance, amyl cinnimal coumarin limonene, hexyl cinnimal, linalool

Ma to być serum wygładzające i nabłyszczające do włosów z serii letniej tej firmy, która zapewniać ma ochronę przed słońcem i wilgocią. Podobno ma także nie obciążać fryzury.

Zastanawia mnie czy składem nie przypomina popularnych i znacznie tańszych jedwabi do włosów (chociaż tego jest aż 100 ml, więc może i tak się opłaca).
Mam nadzieję, że skład jest pełny, ale jako że jest to nowość, udało mi się jedynie znaleźć taki w sieci, a nie mam dostępu do produktu nigdzie indziej.
Składowo to faktycznie taki jedwab do włosów, dużo w tym serum silikonów, które teoretycznie wygładzają włos, nadają mu połysk i zabezpieczają przed uszkodzeniami, niektóre źródła podają, że są także filtrami [ale raczej o niewielkim SPF].
Natomiast jest to zdecydowanie ulepszona wersja w stosunku do 'standardowych', bo zawiera dużo składników odżywczych w postaci oleju z oliwek, moreli i słonecznika.
Kosmetyk zawiera także filtr UVB.
Nie zgodziłabym się tylko z tym, że nie będzie obciążać włosów - taka ilość silikonów i olejów wydaje mi się zbyt ciężka dla włosów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 434 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 08:38   #2246
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez paullinanh Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu szamponu:

Joanna FRUIT FANTASY- szampon z odżywką rajskie jabłuszko

Składniki: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betiane, Cocamide MIPA, Parfum, Laureth- 4, Coco- Glucoside, Glyceryl, Oleate, Trimethylsilylamodimethic on, C11-15 Pareth- 5, C11-15 Pareth-9, Glycerol Distearate, Acrylates / c10-30 Alkyl Arcylate Crosspolymer, Poly- quaternium-10, Disodium EDTA, Panthenol, Sodium Chloride, Triethanolamine, Citronellol, Butylphenyl Methlpropional, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinne, CL:47005, CL; 42090
Gadżet dla osób lubiących kolorowe i ładnie pachnące kosmetyki.
Tak jednym zdaniem podsumowałabym ten szampon.
Ze składników odżywiających ma tylko panthenol, trimethylsilylamodimethic on trochę wygładzi i ułatwi rozczesywanie, ale ogólnie to ja nie widzę nic wartościowego w tym preparacie
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 08:57   #2247
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Klaudiusia17 Pokaż wiadomość
Proszę o analize: Leo Activ, Regenerująca maska kokosowa . Czy rzeczywiście jest regenerująca?

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmytoythyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Hydrolized Silk, Methylchlorisothiazolinon e, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone.
Składem bardzo przypomina mleczne Kallosy [różne wersje] i w dodatku nazwa jest myląca, bo nie widzę tu nic kokosowego [pewnie oprócz zapachu, ale nie wiem, bo nie wąchałam ]
Na początku emolienty i kondycjonerki.
Odżywczo - zawiera kazeinę, proteiny mleczne i trochę jedwabiu - niestety te składniki znalazły się za zapachem i konserwantem, więc trudno ocenić ich potencjał regenerujący.
Jeśli w sumie jest ich tam 2-3% to jeszcze ujdzie, ale jeśli mniej, to z regeneracją będzie raczej słabo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 441 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 09:02   #2248
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Klaudiusia17 Pokaż wiadomość
i jeszcze jeden skład
Joanna, Naturia, Odżywka z miętą i wrzosem do włosów normalnych, ze skłonnością do szybkiego przetłuszczania się.
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Panthenol, Mentha Piperita, Calluna Vulgaris, Butylene Glycol, Citric Acid, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphelyn Methylpropional, Coumarin, Limonene, [+/- DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Iodopropynyl Butylcarbamate].
Przeciętna, nieobciążająca odżywka. Na początku składu tradycyjnie emolienty.
Zgodnie z nazwą zawiera wyciągi z wrzosu i mięty oraz regenerująco - odżywczy panthenol.
Co do działania, nie wiem, czy okaże się skuteczna, na ile wyciągi są w stanie uregulować pracę gruczołów łojowych. W tym specjalizują się troszkę inne ziółka
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 09:14   #2249
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize skladu szamponu HeshHerbal Aritha Shampoo:

Aqua, sodium laureth sulfate, cocoamide dea, parfum, glycol sterate, cocoamide mea, cocoamidopropyl betaine, sapindus trifoliatus (aritha) extract, sodium peg-7, olive oil carboxylate, rosmarinus officinalis, (rosemary) oil, olive oil peg-7 esters, polyquaternium-7, melia azadirachta (neem) leaves extract, ocimum basilicum (tulsi) leaf extract, trigonella foenum-graecum (methi) extract, acacia concinna(shikakai) extract, panthenol, disodium edta, phenoxyethanol, propylene glycol, sodium benzonate.
Skład wygląda całkiem nieźle, całkiem sporo tu zieleninki.
O ile się nie mylę, zawiera ekstrakt z orzeszków myjących , a oprócz tego rozmaryn [porost], neem [miodla indyjska, działa antybakteryjnie], bazylia [tulsi ] i kozieradka [tulsi], shikakai i wit B5
jedyne co mi przeszkadza, to bardzo wysoko umieszczony zapach.
Ale ogólnie ocena pozytywna, kosmetyk powinien dobrze myć oraz jednocześnie trochę odżywić zarówno włosy jak i skórę.

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
I jeszcze jeden szampon tej samej firmy SHIKAKAI: Aqua, sodium laureth sulfate, cocoamide dea, parfum, glycol sterate, cocoamide mea, cocoamidopropyl betaine, acacia concinna(shikakai), extract. [/B]W dalszej kolejnosci sklad jest ten sam co w/w szamponie wiec nie wiem czy bylby sens pisac to znowu.
Skoro składy niemal prawie te same, to i ocena taka sama.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 437 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...


Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2009-07-28 o 09:19
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 09:23   #2250
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez OliwiaAnita Pokaż wiadomość
bardzo proszę o analizę srodka do stylizacji, nie zrobi krzywdy ??
QUALIFY Style & Volume creative moulding cream
Skład : aqua, myrystyl alcohol, polyquarerniuv , cetrimonium chloride, cyclopentasiloxane, dimethiconoi parfum, methyldibromoglutaronitri le, methylchloroisothiazolino ne, citric acid
A co wg Ciebie oznacza zrobienie krzywdy?
W tym kosmetyku nie ma nic odżywczego, właściwie same silikony.
Praktycznie to nawet nie ma czego analizować
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.