Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-11, 21:06   #1
Mama_Aleksandra
Raczkowanie
 
Avatar Mama_Aleksandra
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Koszalin :)
Wiadomości: 68
Talking

Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)


Witam Chciałam poplotkować trochę o tych dolegliwościach naszych maluchów. Jak sobie z nimi radzicie i jak wytrzymujecie ból maleństwa. Pozdrawiam
Mama_Aleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 21:32   #2
onevittoria
Raczkowanie
 
Avatar onevittoria
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 230
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Hej, my już na szczęście mamy ten etap za sobą. Wolę zapomnieć co mały wtedy przechodził a my wraz z nim.
U nas pomogły w 100% niemieckie kropelki Sab Simplex. Podawałam do mleka ok.4 razy dziennie po 7-8 kropli. Później lekarka dołączyła nam dla pewności Debridat, ale to tak na wyrost bardziej.
Jak dla mnie to Sab Simplex uratował nasze nocki i maleństwo przestało cierpieć już na drugi dzień po tym jak włączyliśmy Sab S.
Kolki skończyły się jak ręką odjął. Lek odstawiliśmy jak mały miał 3,5 miesiąca.
Polecam
__________________



Edytowane przez onevittoria
Czas edycji: 2011-02-11 o 21:33
onevittoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 22:26   #3
Mama_Aleksandra
Raczkowanie
 
Avatar Mama_Aleksandra
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Koszalin :)
Wiadomości: 68
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

My dostaliśmy B. Pepti ja dokupiłam osobiście Delicol + Esputicon i dzisiaj pierwszy raz mogę się cieszyć nocą mały dzisiaj śpi spokojniej, trochę pojękiwał, ale już nie płacze 24/24 i jest w stanie zasnąć samodzielnie, bez smoczka
Mama_Aleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 16:24   #4
kassate1203
Rozeznanie
 
Avatar kassate1203
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 887
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

u nas to był koszmar, płakał synek, płakałam ja.
dawałam mu Sab Simplex i zmieniłam mleko na Pepti. Z każdym dniem było lepiej. niestety u nas jako tako, to nic cudów nie działało, owszem było lepiej ale kolki nadal były. samo to niestety musi przejść.
Ale na samo słwo kolka przchodzą mnie dreszcze

ps. mam jeszcze całe opakowanie simplexu (nowe i nierozpieczętowane) więc jeżeli chciałabyś chetnie odsprzedam
__________________
To jest życie- tu nie ma sentymentów



kassate1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 17:49   #5
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Cytat:
Napisane przez Mama_Aleksandra Pokaż wiadomość
My dostaliśmy B. Pepti ja dokupiłam osobiście Delicol + Esputicon i dzisiaj pierwszy raz mogę się cieszyć nocą mały dzisiaj śpi spokojniej, trochę pojękiwał, ale już nie płacze 24/24 i jest w stanie zasnąć samodzielnie, bez smoczka
O cieszę się że u Was lepiej!!! podaj jeszcze probiotyk kolki to niedojrzały uk pokarmowy
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 18:21   #6
Mama_Aleksandra
Raczkowanie
 
Avatar Mama_Aleksandra
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Koszalin :)
Wiadomości: 68
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Troszkę wczoraj przechwaliłam, bo dzisiaj już nie było tak cudownie Ale na szczęście też nie tak tragicznie Mam nadzieję, że jemu się poprawi A probiotyk myślisz, że wspomoże? Mam Dicoflor 30 Czy lepiej kropelki?
Mama_Aleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 19:39   #7
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

ja dawałam dicoflor codziennie
ach i nie podawałam koperku - okazał sie pogarszać sprawę jak już to melisa i rumianek (ale rumianek też lubi uczulić)
robiłam też masaż
http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/...1,2449645.html bardzo podobny do tego
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 22:01   #8
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

My też już dawno mamy to za sobą. Był sab simplex (po którego specjalnie jechaliśmy by odebrać osobiście i nie czekac na przesyłkę, tak byliśmy zdeterminowani), potem Debridat, espumisan, moja rygorystyczna dieta (córka była na piersi) i mam wrażenie, że gdybym nie robiła nic to też by przeszło kiedy przeszło. Może jedynie po Debridacie było ciut lepiej przez kilka nocy.
Powodzenia w walce z kolką
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 22:01   #9
Mama_Aleksandra
Raczkowanie
 
Avatar Mama_Aleksandra
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Koszalin :)
Wiadomości: 68
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Na naszego koperek właśnie działa pozytywnie Zastanawiam się czy to, że urodził się miesiąc za wcześnie nie przedłuży tego horroru Czasem nie ma kolki a jest w stanie płakać przez godzinę, nie wiem czy to z przyzwyczajenia czy co A całą kapsułkę dawałaś czy dzieliłaś jakoś? Próbowałaś soku z marchwi? Zastanawiam się właśnie nad tym
Mama_Aleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 23:16   #10
onevittoria
Raczkowanie
 
Avatar onevittoria
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 230
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Może nie każdemu odpowiadają niekonwencjonalne metody, ale polecam spróbować uspokoić maluszka dzwiękiem włącznonej suszarki do włosów lub odkurzacza.
Można także posłużyć się nagraniami w mp3 tych dzwięków. Wpiszcie w googlach baby sleep noise i znajdziecie pliki do ściągnięcia. Nam zdarza się do dziś czasami włączyć nagranie suszarki jak mały nie może usnąć.
__________________


onevittoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 06:40   #11
moniak85
w krainie snu i marzeń
 
Avatar moniak85
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 10 225
GG do moniak85
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

dolaczam do was. Wczoraj mala plakala od 14 do 20 juz bylam wykonczona. wczesniej lekarz przepisal nam debridat i esputikon ale juz skonczylismy brac. Teraz od paru dni daje jej infacol i od wczoraj znow esputikon. Znajoma z niemiec wyslala nam pare dni temu sab simplex i z niecierpliwoscia czekamy ...
__________________
http://kulkaowszystkim.blogspot.com/
Brushegg - jajo do mycia pędzli!
Instagram
moniak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-13, 08:16   #12
Mama_Aleksandra
Raczkowanie
 
Avatar Mama_Aleksandra
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Koszalin :)
Wiadomości: 68
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Mam takie nagranie 45 minutowe - mało efektywne Suszarka na niego nie działa, odkurzacz na 5 minut, a przecież nie będę odkurzacza o 3 w nocy włączać. Wczoraj wieczorem przed 21 dał taki popis, że jestem wykończona.. W nocy też niespokojny, co chwilę się budził, zasnął mi na rękach

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Jeszcze żeby było śmieszniej, to przyzwyczaił się do tego noszenia na rękach i czasem płacze bez powodu, a weźmiesz go na ręce i już spokój. Masakra jakaś
__________________
01.01.2011 - Aleksander Adrian
g.16:46, waga - 2010, 46 cm
Nasz mały Cud

15.04.2010 - zaręczyny w 5 rocznice ;*
Mama_Aleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 10:05   #13
onevittoria
Raczkowanie
 
Avatar onevittoria
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 230
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Jeżeli nie masz dojścia do kropelek Sab Simplex, to mogę dać Ci namiary na babeczkę, która nam sprzedawała. Znalazłam ją na allegro i od niej już poza allegro kupowałam. U nas naprawdę sprawdziły się rewelacyjnie. Jeśli nie chcesz od obcej osoby kupować, to można je także znaleźć w aptece internetowej, tylko że tu mają je z Czech, a podobno niemieckie są lepsze. Tak czy inaczej warto spróbować. Ja podawałam je małemu jak skończył zaledwie dwa tygodnie oraz herbatkę koperkową (taką zwykłą z apteki, nie żadne dosładzane Hippy).
http://www.sabsimplex.net.pl/page205...c4ea0e090.html - a tu widzę mają i niem. i czeskie,
a do babeczki od której ja kupowałam, to mogę Ci podać maila i nr tel na priv, jeśli będziesz zainteresowana.
__________________


onevittoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 13:32   #14
Mama_Aleksandra
Raczkowanie
 
Avatar Mama_Aleksandra
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Koszalin :)
Wiadomości: 68
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

To możesz podać I napisz za ile Ci sprzedawała. Trzeba wszystkiego próbować, żeby ulżyć tym dzieciaczkom
__________________
01.01.2011 - Aleksander Adrian
g.16:46, waga - 2010, 46 cm
Nasz mały Cud

15.04.2010 - zaręczyny w 5 rocznice ;*
Mama_Aleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 15:24   #15
onevittoria
Raczkowanie
 
Avatar onevittoria
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 230
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Cytat:
Napisane przez Mama_Aleksandra Pokaż wiadomość
To możesz podać I napisz za ile Ci sprzedawała. Trzeba wszystkiego próbować, żeby ulżyć tym dzieciaczkom
Wysłałam Ci namiary na prv
__________________


onevittoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 17:47   #16
Pamela86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 780
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Cytat:
Napisane przez kassate1203 Pokaż wiadomość
u nas to był koszmar, płakał synek, płakałam ja.
dawałam mu Sab Simplex i zmieniłam mleko na Pepti. Z każdym dniem było lepiej. niestety u nas jako tako, to nic cudów nie działało, owszem było lepiej ale kolki nadal były. samo to niestety musi przejść.
Ale na samo słwo kolka przchodzą mnie dreszcze

ps. mam jeszcze całe opakowanie simplexu (nowe i nierozpieczętowane) więc jeżeli chciałabyś chetnie odsprzedam
hej jesli nikt nie jest chetny to ja bylabym zainteresowana tymi kropelkami do odsprzedania
__________________

Pamela86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 20:57   #17
A_nik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Witam, mój synek od ponad 2 m-cy zmaga się z kolką a my z nim. Próbowaliśmy już chyba wszystkiego i nic nie pomaga, nawet sab simplex. Jedynym ratunkiem jest suszarka. Ataki ma praktycznie po każdym karmieniu piersią. Do tego ma śluz w kupce. Czy Wasze dzieci też miały śluz przy kolkach?
A_nik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 23:14   #18
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

to znaczy że nie jest to typowa kolka tylko uczula go coś z przekazu Twoja dieta pierś obserwuj i wykluczaj ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 09:21   #19
onevittoria
Raczkowanie
 
Avatar onevittoria
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 230
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Cytat:
Napisane przez A_nik Pokaż wiadomość
Witam, mój synek od ponad 2 m-cy zmaga się z kolką a my z nim. Próbowaliśmy już chyba wszystkiego i nic nie pomaga, nawet sab simplex. Jedynym ratunkiem jest suszarka. Ataki ma praktycznie po każdym karmieniu piersią. Do tego ma śluz w kupce. Czy Wasze dzieci też miały śluz przy kolkach?
Kolka nie ma raczej nic wspólnego ze śluzem, śluz to raczej idzie w kierunku skazy białkowej, obserwuj malucha, może zauważysz jakieś powiązanie z tym co jesz i śluzem w kupce. A przede wszystkim radziłabym iść z tym do pediatry jak najszybiej, albo przynajmniej zadzwoń do lekarza.

Zanim podałam Sab Simplex dużo o tym czytałam i wszystko zależy od tego jaką dawkę podaje się dziecku. Większość rodziców pisze, że jak się poda zgodnie z niemiecką ulotką czyli 15 kropli, to robi się jeszcze gorzej. Ja i zaprzyjaźnione mamusie podawałyśmy nie więcej niż 7-8 kropli co drugie karmienie.
__________________


onevittoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-14, 10:01   #20
A_nik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Dzięki Dziewczyny za rady. Z tą alergią to już sama nie wiem. Byłam u 3 pediatrów i oni twierdzą, że nie wygląda im to na alergię, bo nie ma plam, krostek na twarzy i ciele oraz maluch nie ma biegunki i przybiera na wadze. Przez dwa tygodnie trzymałam drakońską dietę (bez mleka itp) i było to samo. Zresztą i tak jem tylko gotowane warzywa i owoce, lekkostrawne mięso itp. Wszystko to nic nie daje. Powiem szczerze, że ja jestem już załamana. Maluszek ma mieć testy alergiczne za miesiąc dopiero, bo teraz nie chcą go kłuć. No i jeszcze lekarz powiedział, że stwierdzić nietolerancje laktozy można jedynie w warunkach szpitalnych. Od dziś włączyłam do karmienia delicol zobaczymy czy coś pomoże.
Dlatego zastanawiam się czy przy "normalnych" kolkach bez alergii zdarzał się wam śluz w kupce.
A_nik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 11:39   #21
mallinka
Zadomowienie
 
Avatar mallinka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 357
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Hej Dziewczyny

nas uratował delicol-są to kropelki podawane na nietolerancję laktozy, a każde dziecko przez pierwsze 6 tygodni ma problemy z przyswajaniem laktozy
próbowaliśmy wcześniej colinex, bobotic i nie pomogło.

dźwięk suszarki-owszem ale nie zawsze pomagał

mimo iz u nas nie było "strzelistych" kupek-co jest głównym objawem typowej nietolerancji to zastosowaliśmy te krople i się udało także polecam gorąco-warto spróbować
Młody od razu przestał się prężyć i w końcu usłyszałam jak puszcza bąki-wcześniej nie dał rady jutro kończymy 7 tydzień a ja powoli już je odstawiam i nie ma pogorszenia jedno opakowania starczało nam na 6 dni-podając do każdego karmienia po ok 7-8 kropli, dodam jeszcze że karmię piersią.

i mam jedno niezaczęte opakowanie na zbyciu

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

A_nik a lekarze nie mówili nic o możliwej nietolerancji laktozy? bo śluz w kupce to też jeden z objawów... może spróbuj z delicolem
__________________
Bartek

ur. - 28.12.2010 - 4530g, 59cm


mallinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 14:36   #22
moniak85
w krainie snu i marzeń
 
Avatar moniak85
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 10 225
GG do moniak85
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

maz dzisiaj kupil w aptece taki plyn o nazwie 'gripe water' 150ml. Pani w aptece mowila, ze to silniejsze od np infacolu. Daje sie 1 lyzeczke od herbaty w trakcie jedzenia lub po a w razie potrzeby dawke podawac do 6 razy w ciagu doby. Na razie malej dalam 1 lyzeczke i zobaczymy
__________________
http://kulkaowszystkim.blogspot.com/
Brushegg - jajo do mycia pędzli!
Instagram
moniak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 14:07   #23
Mama_Aleksandra
Raczkowanie
 
Avatar Mama_Aleksandra
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Koszalin :)
Wiadomości: 68
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

I co pomogła Ci ta Gripe water?
__________________
01.01.2011 - Aleksander Adrian
g.16:46, waga - 2010, 46 cm
Nasz mały Cud

15.04.2010 - zaręczyny w 5 rocznice ;*
Mama_Aleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 17:44   #24
mysiopez
Zadomowienie
 
Avatar mysiopez
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 249
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Cytat:
Napisane przez mallinka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny

nas uratował delicol-są to kropelki podawane na nietolerancję laktozy, a każde dziecko przez pierwsze 6 tygodni ma problemy z przyswajaniem laktozy
próbowaliśmy wcześniej colinex, bobotic i nie pomogło.

dźwięk suszarki-owszem ale nie zawsze pomagał

mimo iz u nas nie było "strzelistych" kupek-co jest głównym objawem typowej nietolerancji to zastosowaliśmy te krople i się udało także polecam gorąco-warto spróbować
Młody od razu przestał się prężyć i w końcu usłyszałam jak puszcza bąki-wcześniej nie dał rady jutro kończymy 7 tydzień a ja powoli już je odstawiam i nie ma pogorszenia jedno opakowania starczało nam na 6 dni-podając do każdego karmienia po ok 7-8 kropli, dodam jeszcze że karmię piersią.

i mam jedno niezaczęte opakowanie na zbyciu

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

A_nik a lekarze nie mówili nic o możliwej nietolerancji laktozy? bo śluz w kupce to też jeden z objawów... może spróbuj z delicolem
co znaczą strzeliste kupki?

ja się zastanawiam czy moje dziecko ma kolki, ale to chyba jeszcze za szybko, żeby to ocenić...
__________________
Synuś jest już z Nami!!

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e66lgchoj.png
mysiopez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 18:33   #25
Mama_Aleksandra
Raczkowanie
 
Avatar Mama_Aleksandra
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Koszalin :)
Wiadomości: 68
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Pieniste takie jakby piana w nich była po prostu. A ile maluszek ma? Często płacze, wygina się do tyłu, nóżki prostuje? Sprawdzaj brzuszek podczas tego płaczu bądź wyginania się, jest on wtedy baaardzo twardy, jak kamień.
__________________
01.01.2011 - Aleksander Adrian
g.16:46, waga - 2010, 46 cm
Nasz mały Cud

15.04.2010 - zaręczyny w 5 rocznice ;*
Mama_Aleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 18:46   #26
mysiopez
Zadomowienie
 
Avatar mysiopez
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 249
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Cytat:
Napisane przez Mama_Aleksandra Pokaż wiadomość
Pieniste takie jakby piana w nich była po prostu. A ile maluszek ma? Często płacze, wygina się do tyłu, nóżki prostuje? Sprawdzaj brzuszek podczas tego płaczu bądź wyginania się, jest on wtedy baaardzo twardy, jak kamień.
T9o wygląda tak:
od 3 dni mały wieczorem płacze w niebogłosy. Zaczyna się około 20. Ryk jakby syrena wyła. Wygina się. Nie da się uspokoić;. Najpierw myślelismy, że to odparzony dupek, ale w dzień to cudowne dziecko. Problemy są wieczorem. Nie wiem czy mam iść z tym do pediatry czy do doradcy laktacyjnego? ja karmię piersią. Słyszałam, że dzieci karmione mlekiem matki nie mają kolek..??
__________________
Synuś jest już z Nami!!

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e66lgchoj.png
mysiopez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 19:37   #27
Mama_Aleksandra
Raczkowanie
 
Avatar Mama_Aleksandra
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Koszalin :)
Wiadomości: 68
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Pediatrą nie jestem, ale mi to wygląda na kolkę. Jest czerwony na buźce? Nie uspokaja się na rękach, czyli na pewno kolka. Karmisz piersią, jesz dużo nabiału? Karm go zawsze tak by jego lewa rączka była na brzuszku, a prawa zwisała do ziemi, łóżka etc. - to pomoże wchłaniać się szybciej pokarmowi i nie pienić - co powoduje nagromadzenie gazów. Do odbijania najlepiej pionowo, ale możesz też na barku go położyć i klepać po plecach. Mojemu też się zaczęły w 2 tyg. kolki. Możesz spróbować kropelek Espumisan, Esputicon, Bobotic i Infacol - Dla dzieci poniżej pierwszego miesiąca pediatra zazwyczaj zaleca 3-4 kropelki 2 -4 razy dziennie. Ciepłe okłady z pieluchy tetrowej, częste kładzenie malucha na brzuszku - conajmniej godzinę po jedzeniu i nie zostawiając bez opieki. Możesz karmić go częściej i krócej, żeby za dużo mleka nie połykał. A jakie ma kupki? Ma wysypkę na brzuszku, buzi? Świecą mu się policzki? Może to być alergia pokarmowa, albo na laktozę albo na melko krowie, ale to jest ostateczność. Narazie wypróbuj kropelki, ewentualnie zrób jemu herbatkę koperkową hippa od 1 tyg. przepajaj godzinę przed każdym jedzeniem.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Aha, z tym jak karmisz piersią dzieci nie mają kolek, to jest totalny absurd. Często złe przystawianie do piersi powoduje połykanie powietrza i nagromadzeniem się gazów w jelitach. Zła dieta, albo po prostu alergia pokarmowa. Więc to jest mit.
__________________
01.01.2011 - Aleksander Adrian
g.16:46, waga - 2010, 46 cm
Nasz mały Cud

15.04.2010 - zaręczyny w 5 rocznice ;*
Mama_Aleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 20:49   #28
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Cytat:
Napisane przez mysiopez Pokaż wiadomość
T9o wygląda tak:
od 3 dni mały wieczorem płacze w niebogłosy. Zaczyna się około 20. Ryk jakby syrena wyła. Wygina się. Nie da się uspokoić;. Najpierw myślelismy, że to odparzony dupek, ale w dzień to cudowne dziecko. Problemy są wieczorem. Nie wiem czy mam iść z tym do pediatry czy do doradcy laktacyjnego? ja karmię piersią. Słyszałam, że dzieci karmione mlekiem matki nie mają kolek..??
jasne że mają kolki lub wzdęcia na tle alergicznym, a zaczęliście podawać bobotic, probiotyk jesz wszystko ?? Ja bym wybrała sie do doradcy laktacyjnego niech zobaczy czy mały dobrze ssie nie połyka za dużo powietrza. Jaką techniką karmisz naprzemiennie?? sporo rzeczy trzeba ustalić. U nas było to na tle alergicznym dieta moja + mała probiotyk i masaże i super

A_nik alergia nie musi od razu mieć objawów skórnych, testy u takiego maluszka wg specjalistów nie są miarodajne moim zdanie obserwacja i eliminacja
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 20:56   #29
dzidziadziumdzia
Zakorzenienie
 
Avatar dzidziadziumdzia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 3 841
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Moja córka piersiowa- kolki pojawiły się po 6 tygodniu. Długo cierpiała, bo nie dopuszczałam do siebie myśli, że to to. Myślałam, że jest przebodźcowana. Pomogło gripe water na zmianę z bobotic-iem przy karmieniach.

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Mama_Aleksandra Pokaż wiadomość
Pediatrą nie jestem, ale mi to wygląda na kolkę. Jest czerwony na buźce? Nie uspokaja się na rękach, czyli na pewno kolka. Karmisz piersią, jesz dużo nabiału? Karm go zawsze tak by jego lewa rączka była na brzuszku, a prawa zwisała do ziemi, łóżka etc. - to pomoże wchłaniać się szybciej pokarmowi i nie pienić - co powoduje nagromadzenie gazów. Do odbijania najlepiej pionowo, ale możesz też na barku go położyć i klepać po plecach. Mojemu też się zaczęły w 2 tyg. kolki. Możesz spróbować kropelek Espumisan, Esputicon, Bobotic i Infacol - Dla dzieci poniżej pierwszego miesiąca pediatra zazwyczaj zaleca 3-4 kropelki 2 -4 razy dziennie. Ciepłe okłady z pieluchy tetrowej, częste kładzenie malucha na brzuszku - conajmniej godzinę po jedzeniu i nie zostawiając bez opieki. Możesz karmić go częściej i krócej, żeby za dużo mleka nie połykał. A jakie ma kupki? Ma wysypkę na brzuszku, buzi? Świecą mu się policzki? Może to być alergia pokarmowa, albo na laktozę albo na melko krowie, ale to jest ostateczność. Narazie wypróbuj kropelki, ewentualnie zrób jemu herbatkę koperkową hippa od 1 tyg. przepajaj godzinę przed każdym jedzeniem.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Aha, z tym jak karmisz piersią dzieci nie mają kolek, to jest totalny absurd. Często złe przystawianie do piersi powoduje połykanie powietrza i nagromadzeniem się gazów w jelitach. Zła dieta, albo po prostu alergia pokarmowa. Więc to jest mit.
1. częste karmienie, to mleko 1- wszej fazy, które zawiera znaczną ilość laktozy, a ta z kolei jest ciężkostrawna. Można karmienie przerywać i odbijać. Częste karmienia nic nie zmienią.
2. Kolka to nie to samo co gazy/wzdęcia.

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Mama_Aleksandra Pokaż wiadomość
Pieniste takie jakby piana w nich była po prostu. A ile maluszek ma? Często płacze, wygina się do tyłu, nóżki prostuje? Sprawdzaj brzuszek podczas tego płaczu bądź wyginania się, jest on wtedy baaardzo twardy, jak kamień.
Nie każde dziecko przy kolkach ma twardy brzuszek. Twardy brzuszek jest przy zagazowaniu jelit.
__________________
Wituś przyszedł na świat 18.09.2013; (33Hbd)

Aliska przyszła na świat 18.08.2010
. Witaj Kochanie


Aniołki 05.2009 i 08.2009 oraz Aniołek bliźniak 03.2013
dzidziadziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 21:14   #30
Mama_Aleksandra
Raczkowanie
 
Avatar Mama_Aleksandra
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Koszalin :)
Wiadomości: 68
Dot.: Duże kolki małych brzuszków - Mamy z kolkowymi dzieciaczkiami :)

Cytat:
Napisane przez dzidziadziumdzia Pokaż wiadomość
Moja córka piersiowa- kolki pojawiły się po 6 tygodniu. Długo cierpiała, bo nie dopuszczałam do siebie myśli, że to to. Myślałam, że jest przebodźcowana. Pomogło gripe water na zmianę z bobotic-iem przy karmieniach.

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------


1. częste karmienie, to mleko 1- wszej fazy, które zawiera znaczną ilość laktozy, a ta z kolei jest ciężkostrawna. Można karmienie przerywać i odbijać. Częste karmienia nic nie zmienią.
2. Kolka to nie to samo co gazy/wzdęcia.

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------


Nie każde dziecko przy kolkach ma twardy brzuszek. Twardy brzuszek jest przy zagazowaniu jelit.

Nie dopisałam, że oczywiście po odciągnięciu pierwszego pokarmu - w nim jest najwięcej laktozy etc. Ja byłam w poradni laktacyjnej i tak mi Babeczka poradziła. Częste karmienia i mniejsza dawka karmień pozwoli organizmowi szybciej trawić, bo ma mniejszą ilość do strawienia - to na tej zasadzie. A z tym czy kolka to nie to samo co wzdęcia to bym się kłóciła, bo przecież takie preparaty jak Esputicon, Espumisan, Bobotic, Infacol etc są na wzdęcia, a nie na kolkę, jak to mówisz - bo leku na kolkę tak na prawdę nie ma, można złagodzić objawy, ale nie ją zlikwidować. I z tym twardym brzuszkiem, tak samo - wzdęcia, wzdęcia, wzdęcia. Najczęściej kolka niemowlęca jest gdyż zbierają się bąbelki w jelitach, i są one tak duże, że się nie wchłaniają w jelita ani tym bardziej nie można ich wydalić. Kolka może też być spowodowana zbyt mało rozwiniętym układem trawiennym, ale przeważnie są to już wtedy alergie, nietolerancja laktozy i wtedy gdy czynnik alergiczny dziecko dostaje do organizmu też zbierają się bąbelki i tak w koło macieju. Mogę wysłać wam artykuł na temat kolek, tam jest wszystko wyjaśnione. Ale co osoba to teoria

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Patrilla - a fasolek jeszcze się nie pcha na świat?
__________________
01.01.2011 - Aleksander Adrian
g.16:46, waga - 2010, 46 cm
Nasz mały Cud

15.04.2010 - zaręczyny w 5 rocznice ;*
Mama_Aleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-08 23:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.