Program Rodzina 500 plus - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-22, 23:34   #4831
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
POdałas JEDEN przykład. Poczytaj statystyki i przekonaj się, ilu ludzi nie wychodzi z patologii jeśli wychowuje się w rodzinach patologicznych.

Statystyki robią ludzie po studiach, którzy nie znają się na życiu
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:34   #4832
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Poza tym skąd te statystyki?
Oni chodzili za tymi ludźmi że wiedza co się z nimi dzieje którzy akurat piją w którym domu jest malina a kto się wyuczył i ma dobrą pracę?Bo ciekawi mnie jak oni to sprawdzili
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:37   #4833
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość

Jak ja słyszę te statystyki to mi się śmiać chce oni wiedzą najlepiej :P
Podałam jednej przykład owszem,ale wydaje mi się że skoro ktoś miał źle w dzieciństwie gdzie był alkohol itd.nie chce takiego samego losu dla swoich dzieci i robi właśnie wszystko na odwrót byle nie powielać tego samego schematu
Słuchaj, nie masz pojęcia, o czym piszesz. Ja pracuję z ludźmi, którzy idealnie powielają to, co im rodzice zafundowali.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:39   #4834
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Program Rodzina 500 plus

jeszcze sie nie nauczyłyście, ze skoro onneej znajomy costam to znaczy, ze cała polska costam?
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:41   #4835
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Przeczytaj jeszcze raz co napisałam o zasiłkach, ale tym razem ze zrozumieniem.
Przeczytałam i co w związku z tym?
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:41   #4836
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
jeszcze sie nie nauczyłyście, ze skoro onneej znajomy costam to znaczy, ze cała polska costam?
Fakt. Uznaj próbę przekonania jej za skrzywienie zawodowe z mojej strony.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:42   #4837
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Słuchaj, nie masz pojęcia, o czym piszesz. Ja pracuję z ludźmi, którzy idealnie powielają to, co im rodzice zafundowali.
Ale nie każdy tworzy patologie w której się wychował
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-22, 23:44   #4838
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ale nie każdy tworzy patologie w której się wychował
Pewnie, że nie każdy. Niestety, przytłaczająca większość. Nie neguję istnienia wyjątków.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:49   #4839
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No nie pozwala. Więc mądry człowiek będzie dążyć do podniesienia swoich kwalifikacji tak, by to on mógł wybierać pracodawcę a nie pracodawca jego. Nie będzie z uporem maniaka pracował X lat za najniższą krajową a poszuka innych ofert. Głupi człowiek stale będzie utyskiwać, że za najniższą krajową nie da się żyć godnie i nic poza tym robić nie będzie. Masz szansę, by zmienić najniższą krajową? Czy leży to w Twojej gestii? Jeśli nie to skorzystaj z rady. Przestań przejmować się rzeczami, na które nie masz wpływu. Masz tylko wpływ na swoje życie.
No dobrze a skoro ktoś pomimo tych kwalifikacji,mając odpowiednie wykształcenie nie może nadal znaleźć pracy która dała by mu więcej niż najniższa krajowa to co nie ma pracować w ogóle?
Takich przypadków są tys.pisalam już wcześniej że dziewczyny ode mnie z pracy maja dyplomy wyższych uczelni oczywiście że szukają innej pracy.Kursów skończone tyle za za głowę idzie się złapać.
Jedna osoba z wyższym wykształceniem pracuje od ponad 4 lat druga uwaga aż 10 lat!
Więc o co tu chodzi dlaczego one mają taki problem ze znalezieniem lepszej pracy?Bo z tego co słyszałam to ofert pracy takiej jakiej by chcieli brak,tylko albo market albo jakieś produkcję im proponują to ja nic z tego nie rozumiem

---------- Dopisano o 23:49 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Fakt. Uznaj próbę przekonania jej za skrzywienie zawodowe z mojej strony.
Ale tłumacze że ludzie też wychodzą za ten schemat patologi przykład kierowniczki możne znam tylko jeden bo w innych to nie mam pojęcia kto jakich miał rodziców.
Nie każdy powiela patologie jaja zaznał w dzieciństwie
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:52   #4840
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
No dobrze a skoro ktoś pomimo tych kwalifikacji,mając odpowiednie wykształcenie nie może nadal znaleźć pracy która dała by mu więcej niż najniższa krajowa to co nie ma pracować w ogóle?
Takich przypadków są tys.pisalam już wcześniej że dziewczyny ode mnie z pracy maja dyplomy wyższych uczelni oczywiście że szukają innej pracy.Kursów skończone tyle za za głowę idzie się złapać.
Jedna osoba z wyższym wykształceniem pracuje od ponad 4 lat druga uwaga aż 10 lat!
Więc o co tu chodzi dlaczego one mają taki problem ze znalezieniem lepszej pracy?Bo z tego co słyszałam to ofert pracy takiej jakiej by chcieli brak,tylko albo market albo jakieś produkcję im proponują to ja nic z tego nie rozumiem
Ale samo wyższe wykształcenie nie gwarantuje pracy. Zanim się ktoś zdecyduje na kierunek studiów, powinien zbadać sytuację na rynku pracy. Po niektórych kierunkach trudno jest o pracę. Więc albo jesteś w tym zawodzie najlepsza i masz najwyższe kwalifikacje plus doświadczenie i wtedy masz szansę albo musisz się "przebranżowić".
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:54   #4841
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Pewnie, że nie każdy. Niestety, przytłaczająca większość. Nie neguję istnienia wyjątków.
A mi się wydaje,że nie koniecznie większość z dobrych rodzin też dzieciaki wyrastają na strasznych łobuzów i niby skąd mieli by mieć takie wzorce

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ale samo wyższe wykształcenie nie gwarantuje pracy. Zanim się ktoś zdecyduje na kierunek studiów, powinien zbadać sytuację na rynku pracy. Po niektórych kierunkach trudno jest o pracę. Więc albo jesteś w tym zawodzie najlepsza i masz najwyższe kwalifikacje plus doświadczenie i wtedy masz szansę albo musisz się "przebranżowić".
A jakie studia dają pracę?
Medycyna,informatyka to napewno jakie jeszcze hmm?
Koleznka ma inżyniera nie wiem dokładnie co ale robi obecnie drugi kierunek i jeszcze jakiś kurs i nadal brak dla niej ofert sensownej pracy
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-22, 23:54   #4842
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość

Ale tłumacze że ludzie też wychodzą za ten schemat patologi przykład kierowniczki możne znam tylko jeden bo w innych to nie mam pojęcia kto jakich miał rodziców.
Nie każdy powiela patologie jaja zaznał w dzieciństwie
Nie każdy. Ty znasz jeden przykład, ja mam kontakt z dziesiątkami ludzi, którzy jednak powielają.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:55   #4843
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Na medycynę to wiadomo nie każdy może iść bo studia są strasznie drogie na tym właśnie kierunku gdzieś widziałam tys. Na miesiąc ale nie wiem dokładnie to za kierunek był kurde kogo na to stać heh
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:56   #4844
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie. Ja bardzo szanuję prostych ludzi i absolutnie nie uważam, że prosty człowiek jest patologią. Patologią jest to, co odbiega od przyjętych norm. Płodzenie dzieci w sytuacji, gdy nie ma się za co tych dzieci utrzymać jest skrajnie nieodpowiedzialne. I niestety, do tego (jak piszesz) spokojnego życia potrzebne są pieniądze. Nie trzeba robić żadnej kariery. Ale pracować na swoje dzieci trzeba. Każdy powinien mieć tyle dzieci, na ile go stać a nie tyle, ile uważa.
Chyba że chce mniej niż go stać to wtedy może mieć tyle ile uważa
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:58   #4845
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No nie pozwala. Więc mądry człowiek będzie dążyć do podniesienia swoich kwalifikacji tak, by to on mógł wybierać pracodawcę a nie pracodawca jego. Nie będzie z uporem maniaka pracował X lat za najniższą krajową a poszuka innych ofert. Głupi człowiek stale będzie utyskiwać, że za najniższą krajową nie da się żyć godnie i nic poza tym robić nie będzie. Masz szansę, by zmienić najniższą krajową? Czy leży to w Twojej gestii? Jeśli nie to skorzystaj z rady. Przestań przejmować się rzeczami, na które nie masz wpływu. Masz tylko wpływ na swoje życie.
Jak bedziemy mieli w kraju same wykwalifikowane osoby to nie bedzie mial kto nas w sklepie obsluzyc, posprzatac biur, szpitali i calej reszty, nie bedzie komu zbierac warzyw i owocow w sezonie. Mozna wymieniac w nieskonczonosc, prawda?
Poza tym nie kazdy ma IQ powyzej 120 zeby zrobic kilka fakultetow i miec duzo mozliwosci znalezienia dobrej pracy.
W kazdym kraju potrzebne sa sprzataczki i ekspedientki i tym grupom zawodowym tez nalezy sie zycie na przyzwoitym poziomie (nie chodzi mi o luksusy, tylko o to, zeby nie musieli sie martwic czy do pierwszego wystarczy). Ja bym tych osob glupcami nie nazwala, szacunek im sie nalezy tak samo jak innym.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:58   #4846
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
A mi się wydaje,że nie koniecznie większość z dobrych rodzin też dzieciaki wyrastają na strasznych łobuzów i niby skąd mieli by mieć takie wzorce

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------



A jakie studia dają pracę?
Medycyna,informatyka to napewno jakie jeszcze hmm?
Koleznka ma inżyniera nie wiem dokładnie co ale robi obecnie drugi kierunek i jeszcze jakiś kurs i nadal brak dla niej ofert sensownej pracy
Oczywiście, że dzieci "z dobrych rodzin" także mogą wyrosnąć na przestępców ale przecież nie o tym teraz rozmawiamy.

Koleżanka jest inżynierem i nie ma dla niej pracy poza taką za najniższą krajową? Często widuję oferty pracy dla inżynierów budowlanych, więc być może źle szuka. Jeśli w jej miejscowości nie ma ofert trzeba chyba próbować w najbliższym dużym mieście.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:59   #4847
Biedroneczka6667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 165
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Mój Boże więc ten kto pracuje uczciwie za tę minimalną albo dwie stówy więcej to głupi człowiek? Wyjżyjcie damy z wizażu może gdzieś dalej poza tę swoją Warszafkę...W małych miastach, okolicznych wsiach większość ludzi tak żyje z minimalnej, zwłaszcza kobiety. I niekoniecznie bez wykształcenia. I jakoś potrafią założyć i tę rodzinę utrzymać. Czy nie dociera do was , że większość ludzi nie marzy o zawrotnej karierze czy super hiper ambitnej pracy. Ci ludzie chcą po prostu spokojnie żyć. To niekoniecznie jest, musi być patologia.

Edytowane przez Biedroneczka6667
Czas edycji: 2016-05-23 o 00:01
Biedroneczka6667 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:59   #4848
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ale kto tu pobiera zasiłki bo ja nie wiem?
Na działce moi znajomi nie powielaja zasiłków :P
Przecież 500 plus będą pobierać nawet Ci dobrze zarobieni którzy dostaną tą kasę na drugie dziecko.
Czyżby oni też te zasiłki pobierali po co im one?

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

To może coś z naszym państwem jest nie tak,że młodzi musza mieszkać u rodziców albo na działkach do późnego wieku?
Jak państwo ma pomóc osobie która nie pracuje bo nie chce i w dodatku jest oszustem? I po co ma jej pomagać?
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 23:59   #4849
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Przeczytałam i co w związku z tym?

To, że nie zrozumiałaś
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 00:01   #4850
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Tysiące razy powtarzam,że wiadomo trzeba ciężko zapracować żeby coś mieć ale czy wynajem mieszkania i żeby było co jeść do jest ku**** luksus w Polsce?
Bo najniższa krajowa nie pozwala na samodzielne mieszkanie i utrzymanie się
W Kanadzie też minimalna nie starczy.

W Polsce starczy w mniejszych miejscowościach. Tam myślę jest większe ryzyko niskich zarobków niż w dużym mieście ale też taki najem potrafi być 2-3 razy tańszy w mniejszej miejscowości. Dwie osoby zarabiające minimalną wynajmą i w większym mieście.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 00:02   #4851
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Jak bedziemy mieli w kraju same wykwalifikowane osoby to nie bedzie mial kto nas w sklepie obsluzyc, posprzatac biur, szpitali i calej reszty, nie bedzie komu zbierac warzyw i owocow w sezonie. Mozna wymieniac w nieskonczonosc, prawda?

Poza tym nie kazdy ma IQ powyzej 120 zeby zrobic kilka fakultetow i miec duzo mozliwosci znalezienia dobrej pracy.

W kazdym kraju potrzebne sa sprzataczki i ekspedientki i tym grupom zawodowym tez nalezy sie zycie na przyzwoitym poziomie (nie chodzi mi o luksusy, tylko o to, zeby nie musieli sie martwic czy do pierwszego wystarczy). Ja bym tych osob glupcami nie nazwala, szacunek im sie nalezy tak samo jak innym.

Mijanou chyba chodzi o to aby miec szacunek i do tych z wykształceniem i bez i tyle.
A użalanie sie nad sobą w każdym poście to trochę dziwne jednak.. Ale cóż. Mnie tez dziwi ze młode, energiczne osoby pracujące na kasie/magazynie wielce użalają sie nad swoim losem jak to cieżko, ze wyjechać trzeba itd, wkurza mnie to, zamiast coś zmienić to tylko narzekanie i zazdroszczenie innym
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 00:02   #4852
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Mój Boże więc ten kto pracuje uczciwie za tę minimalną albo dwie stówy więcej to głupi człowiek? Wyjżyjcie damy z wizażu może gdzieś dalej poza tę swoją Warszafkę...W małych miastach, okolicznych wsiach większość ludzi tak żyje z minimalnej, zwłaszcza kobiety. I niekoniecznie bez wykształcenia. I jakoś potrafią założyć i tę rodzinę utrzymać. Czy nie dociera do was , że większość ludzi nie marzy o zawrotnej karierze czy super hiper ambitnej pracy. Ci ludzie chcą po prostu spokojnie żyć. To niekoniecznie jest, musi być patologia.
Onnaa88 - przeczytaj post koleżanki.
Ona twierdzi, ze spokojnie ludzie żyją i mają dzieci z zarobkami wysokosci minimalnej krajowej
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 00:02   #4853
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ale nie każdy tworzy patologie w której się wychował
Oczywiście że nie i dlatego dzieciom z takich rodzin nalezy pomagać. Pomoc nie polega na daniu gotówki do ręki patologicznym rodzicom.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 00:02   #4854
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Jak bedziemy mieli w kraju same wykwalifikowane osoby to nie bedzie mial kto nas w sklepie obsluzyc, posprzatac biur, szpitali i calej reszty, nie bedzie komu zbierac warzyw i owocow w sezonie. Mozna wymieniac w nieskonczonosc, prawda?
Poza tym nie kazdy ma IQ powyzej 120 zeby zrobic kilka fakultetow i miec duzo mozliwosci znalezienia dobrej pracy.
W kazdym kraju potrzebne sa sprzataczki i ekspedientki i tym grupom zawodowym tez nalezy sie zycie na przyzwoitym poziomie (nie chodzi mi o luksusy, tylko o to, zeby nie musieli sie martwic czy do pierwszego wystarczy). Ja bym tych osob glupcami nie nazwala, szacunek im sie nalezy tak samo jak innym.
Przepraszam, w którym miejscu wyraziłam brak szacunku dla ludzi bez wyższego wykształcenia? Każdy człowiek zasługuje na szacunek i jest podmiotem a nie przedmiotem mojej pracy. Nie przypominam sobie też, żebym twierdziła, że KAŻDY musi mieć to wyższe wykształcenie i że jest to miara wartości człowieka.

Jeśli chodzi o życie na przyzwoitym poziomie za najniższą krajowa, powtórzę pytanie: czy ktoś z nas ma na wysokość najniższej krajowej jakikolwiek wpływ?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 00:02   #4855
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Mój Boże więc ten kto pracuje uczciwie za tę minimalną albo dwie stówy więcej to głupi człowiek? Wyjżyjcie damy z wizażu może gdzieś dalej poza tę swoją Warszafkę...W małych miastach, okolicznych wsiach większość ludzi tak żyje z minimalnej, zwłaszcza kobiety. I niekoniecznie bez wykształcenia. I jakoś potrafią założyć i tę rodzinę utrzymać. Czy nie dociera do was , że większość ludzi nie marzy o zawrotnej karierze czy super hiper ambitnej pracy. To niekoniecznie jest, musi być patologia.

Bo to nie jest patologia. Żaden człowiek, ktory pracuje uczciwie nie jest patologią, nawet jeżeli zarabia najniższą. Ale jeżeli z taką sytuacją decyduje się na liczbę dzieci, której nie jest w stanie utrzymać bez zasiłków, to jest nieodpowiedzialny.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 00:03   #4856
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
W Kanadzie też minimalna nie starczy.

W Polsce starczy w mniejszych miejscowościach. Tam myślę jest większe ryzyko niskich zarobków niż w dużym mieście ale też taki najem potrafi być 2-3 razy tańszy w mniejszej miejscowości. Dwie osoby zarabiające minimalną wynajmą i w większym mieście.
W Szwajcarii w wiekszych miastach tez nie.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 00:05   #4857
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Mój Boże więc ten kto pracuje uczciwie za tę minimalną albo dwie stówy więcej to głupi człowiek? Wyjżyjcie damy z wizażu może gdzieś dalej poza tę swoją Warszafkę...W małych miastach, okolicznych wsiach większość ludzi tak żyje z minimalnej, zwłaszcza kobiety. I niekoniecznie bez wykształcenia. I jakoś potrafią założyć i tę rodzinę utrzymać. Czy nie dociera do was , że większość ludzi nie marzy o zawrotnej karierze czy super hiper ambitnej pracy. Ci ludzie chcą po prostu spokojnie żyć. To niekoniecznie jest, musi być patologia.
To nie.

Mieszkanie na dzialce, bo sie nie jest w stanie wynajac mieszkania i mimo to plodzenie dzieci - owszem, to jest patologia.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 00:06   #4858
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Elion Pokaż wiadomość
To ja jeszcze wsadzę kij w mrowisko i powiem że absolwenci filozofii najczęściej zajmują wysokie stanowiska, i zdaje się że poniżej dwóch procent absolwentów filozofii rejestruje się w UP.
Racja, języki są bardzo w cenie. Pracodawcy wychodzą z założenia, że wszystkiego, co jest związane z pracą na danym stanowisku, dana osoba może się nauczyć. W miesiąc, w dwa, w pół roku - ale się nauczy. Wszystkiego, tylko nie języka.


Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Wróciłam z pracy czytałam nie które posty.
Ktoś tutaj napisał,że nikt nie ma prawa nic dać.
Owszem ale czy ludzie wymagają cudów?
Czy żeby wynająć głupie mieszkanie i żeby mieć co do gara włożyć to jest tak wiele?
Moim zdaniem z najniższej pensji taki rzeczy każdy powinien mieć to zapewnione a nie być biednym pracującym.
Owszem, nie są to za wysokie wymagania. Ale przepraszam, KTO miałby to zapewnić, jak nie każdy sam sobie? Co, dla każdego "z przydziału"wikt i opierunek na cały miesiąc, bo się należy?

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Druga kwestia to taka,że wiadomo osoby które mają bogatych rodziców będę miały łatwiej u mnie dwie dziewczyny ze szkoły średniej które miały właśnie takich bogatych rodziców na 18 dostały auto.
Inne osoby z klasy dopiero po studiach sobie je kupimy gdzie one już miały mieszkania na sam sam start.
Tak, tylko że nie mieć góry pieniędzy, żeby kupić dziecku samochód. Ja jestem na studiach i też rodzice rozglądają się za samochodem dla mnie, a wcale nie są nie wiadomo jak bogaci. I nie każdy samochód, który rodzice kupują dziecku, musi być samochodem prosto z salonu za 100 tysięcy. Można kupić używane auto za np. 10k, za tą cenę można już znaleźć całkiem przyzwoite, a to już jest kwota, którą naprawdę sporo ludzi jest w stanie w jakiejś tam perspektywie czasu odłożyć. Jeśli ktoś nie jest w stanie - trudno, bywa, nie jest to żadna ujma i nie jest też obowiązkiem kupowanie dziecku samochodu. Ale jeśli ktoś chce i ma ku temu warunki, to DLACZEGO miałby tego nie zrobić? Dlaczego miałby nie pomóc dziecku i nie fundnąć mu tego samochodu, żeby np. nie musiało tłuc się pociągami, wracając z miasta, w którym studiuje, do domu? Dlaczego miałby, nie wiem, nie kupić/dołożyć albo wynająć mieszkania dla np. studiującego dziecka? Bo co, bo córka Kowalskich nie ma takich luksusów, bo ich nie stać?


Cytat:
Napisane przez Macintosh
Wszystko rozbija się o to KTO i na JAKIEJ UCZELNI skończy dany kierunek. Czy ten ktoś ma na siebie pomysł, na swoją karierę zawodową. Raczej chodzi o postawę samego studenta czy absolwenta niż o kierunek, który kończy.
Mój ojciec, facio po zawodówce już niejednego absolwenta kierunku technicznego przyuczał z rysunku technicznego czy wzorów na obliczanie potrzebnych parametrów koniecznych do wykonania konkretnego zlecenia w zawodzie np. szlifierza. Są na świecie głąby, o których się fizjologom nie śniło Kierunek studiów nie ma tu nic do rzeczy.



Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Napisałam,w innym poście że jest grupa ludzi co dojdzie do czegoś uczciwie i też grupa ludzi to dojdzie do czegoś czarnymi interesami.
Ok, ale doprecyzuj, co to są "czarne interesy". Mamy tu bowiem mały konflikt moralny, bo takie wymigiwanie się od podatków na przykład, obchodzenie przepisów, by jak najwięcej zostawić sobie, a nie płacić państwu, to niby oszustwo. Ale z drugiej strona państwo uzurpuje sobie prawo do tego, żeby zarządzać i marnotrawić tak dużą część tego, co ktoś wypracował własną krwawicą, więc dawanie się okradać, by potem z czyichś ciężko wypracowanych pieniędzy ktoś dostawał pińset na bejbika i inną darmową kasę za to, że raczy w ogóle oddychać, sorry, też nie jest moralne.

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Napisz mi proszę dlaczego jest tyle bezrobotnych studentów?
Studentów zazwyczaj utrzymują rodzice Ci, którzy pracują, to raczej podłapują coś dorywczo po to, żeby odciążyć rodziców, dorobić sobie i mieć na jakieś swoje przyjemności czy sobie coś odłożyć, albo po to, żeby zdobyć doświadczenie. Niepracujących studentów nie nazywałabym bezrobotnymi.





Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Właśnie to robię bo skoro lekarz potrafi powiedzieć,że badania hormonalne nie są mi potrzebne a na forum na wizażu dziewczyny piszą,że są potrzebne to co lekarzowi mam wierzyć?
Sama muszę iść zbadać hormony bo Ci lekarze normalni nie są
Z badaniami jeszcze jest tak, że czasem lekarze nie dają skierowania, bo przecież NFZ nie będzie na Ciebie bulić. Ot, służba zdrowia.




Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Niby ale niestety większość pewnie te doświadczenie zdobywa bo nie ma innego wyjścia i jest do tego zmuszona.
Bo w rodzinach po szkole średniej nikt takiej osoby nie będzie utrzymywał.
Więc idzie taki ktoś na zaoczne bo na dziennie nie może i musi godzić pracę że studiami.
Często gęsto są to prace ciężkie fizyczne co i tak ukrywają w CV bo wstyd :P
Tak to moi znajomi robili po studiach.
Ale co jest złego w studiach zaocznych? Niektórzy idą na takie, bo po prostu chcą i taka forma im bardziej odpowiada. Znam kilka takich przypadków, szczególnie jeśli chodzi o studia magisterskie - robią licencjat, pracują w zawodzie związanym już stricte z ich kierunkiem studiów, a międzyczasie zaocznie robią magisterkę. Niektórzy się nie dostają na dzienne i też studiują niestacjonarnie i jednocześnie pracują.
Owszem, studia to drogi interes i na pewno są osoby, którym bardzo nadszarpnie to budżet, ale nie słyszałam, żeby to równało się z koniecznością studiowania zaocznie. Są stypendia socjalne, akademiki za darmo albo po zniżce, za dobre wyniki również można dostać stypendium, a poza tym studia dzienne nie wykluczają możliwości dorobienia sobie np. popołudniami czy w weekendy, zawsze kilka stówek można zarobić. Często też osoby z biedniejszych rodzin same sobie na studia oszczędzają. Znam jeden taki przypadek, dziewczyna z raczej mniej zamożnej rodziny bardzo chciała iść na studia i już w technikum pracowała na kasie w jakimś supermarkecie, nawet w roku szkolnym, żeby móc mieć jakąś swoją kasę później na studia i właśnie odciążyć rodziców, bo wiedziała, że i bez tego ledwie wiążą koniec z końcem, a jej wyjazd na studia wiąże się z kosztami.

Cytat:
Napisane przez malgo96 Pokaż wiadomość
A czemu na dzienne nie moze? Nie znam nikogo kto musiałby sam sobie radzić bo rodzina powiedziałaby ze nara na dziennych. Za to takich który pracują w barach i sieciówkach aby miec na wypady jest od groma
Ogólnie to z kodeksu rodzinnego wynika ze dziecko ponad 18 letnie jesli sie uczy dalej i jednocześnie nie pracuje rodzice maja obowiązek utrzymywać
Ja też nie znam, no ale. Onna wie lepiej.


Cytat:
Napisane przez Tilka24 Pokaż wiadomość
Mi po opłaceniu mieszkania zostaje ok. 2,5-3 tys i jestem w stanie odłożyć na konkretne egzotyczne wakacje, samochód (lata mi czym jeżdżę bo nie jestem fanką motoryzacji) itd. Na dwójkę przy skromnych potrzebach to naprawdę wystarczająco więc radzę nie marudzić, że nie stać Was na większość rzeczy!
Potwierdzam, wielu ludziom tyle zostaje i tak jak piszesz - nie biedują.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 00:06   #4859
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Bo to nie jest patologia. Żaden człowiek, ktory pracuje uczciwie nie jest patologią, nawet jeżeli zarabia najniższą. Ale jeżeli z taką sytuacją decyduje się na liczbę dzieci, której nie jest w stanie utrzymać bez zasiłków, to jest nieodpowiedzialny.
Amen.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 00:07   #4860
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Oczywiście, że dzieci "z dobrych rodzin" także mogą wyrosnąć na przestępców ale przecież nie o tym teraz rozmawiamy.

Koleżanka jest inżynierem i nie ma dla niej pracy poza taką za najniższą krajową? Często widuję oferty pracy dla inżynierów budowlanych, więc być może źle szuka. Jeśli w jej miejscowości nie ma ofert trzeba chyba próbować w najbliższym dużym mieście.
Ona pracuje na kasie za 1800 zł więc nie zarabia najniższej.
Z tymi ofertami to jest tak że nawet nikt jej na rozmowę nie zaprasza.
Kiedyś pracując w pubie pytałam się kierownika po co dał ogłoszenie w gazecie że potrzebują do nas do pracy skoro miejsce i tak już dawno obstawianie miała przyjść jakas znajoma szefa pracować.
On mówił że urząd pracy wymagał od niego żeby dać ogłoszenie i przeprowadzać rekrutację i rozmowy kwalifikacyjne którymi ja wtedy osobiście się zajmowałam.
Dalej nie wynikałam w to czemu niby urząd pracy wymagał od mojego pracodawcy takie coś może dużo właśnie takich ofert w internecie jest tak po prostu bo musi się tam znaleźć
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-23 12:42:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.