Filtry UV a makijaż - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-02, 13:34   #4621
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez MeryJane Pokaż wiadomość
Skoro mineralne podkłady traktuję jako puder -czyli delikatnie- to ścieram czy nie ścieram filtrów?Bo już sama nie wiem.Puder też trzeba jakoś nałożyć i wtedy się nie ściera filtra?
Przeprosiłam się z avenką koloryzującą+ 50 i myślę nad reszta.A bibułki matujące można czy nie można?
Głupieję coraz bardziej...
nakładanie pudru albo podkładu mineralnego niestety trochę ściera filtr najlepiej jest delikatnie wklepywać puder opuszkami palców lub 'stęplować' np wacikiem. ja właśnie tak nakładam filtr i nie zauważyłam, żeby zostawał na waciku.
bibułki na 100% zbiorą filtr razem z tłuszczem, no chyba żeby przykładać je do przypudrowanej skóry, bo filtr od bibułki oddzielałaby warstwa pudru.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 20:11   #4622
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Czy mogę używać mineralnego podkładu True Match MInerals L'oreala jeśli on ma 15 SPF?
Bardzo mi ten podkład pasuje, a podobno filtry w podkładzie mogą "pogryźć" się z filtrami w kremie (50+)? Na czym dokładniej to polega? I czy rzeczywiście używanie podkładu z filtrem jest zupełnie niedozwolone?

Z gory dziekuje za pomoc
Nikt nie wie...?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 22:09   #4623
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Nikt nie wie...?
Przeczytałam wiele wątków na temat "gryzienia" się kolorówki z filtrami i optymalnymi filtrami, na które można stosować dowolną kolorówkę, a więc i Loreal są filtry Avene
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 05:58   #4624
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Nikt nie wie...?
Zalezy jaki stosujesz filtr. Na avene i podobno Klorane możesz kłaść dowolną kolorówkę. Natomiast na resztę filtrów nie należy kłaść podkładów przede wszystkim z micą i talkiem, ale też z dodatkową ochroną spf, bo tak, jak napisałaś może to gryżć się z filtrami. Ale jak to "głębiej" działa, nie mam pojęcia. Pewnie zależy od składników.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 09:45   #4625
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dokładam jeszcze filtr Roca seria minesol - dla mnie rewelacja na niego mozna tez wszystko klaść
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 15:58   #4626
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziekuję za odpowiedzi

Mam avene wlasnie, wiem ze na inne nie mozna kolorowki z mika i talkiem, ale wlasnie chodzilo mi o te filtry. takze musze zostac przy avene choc nie do konca mi pasuje
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 16:27   #4627
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Dziekuję za odpowiedzi

Mam avene wlasnie, wiem ze na inne nie mozna kolorowki z mika i talkiem, ale wlasnie chodzilo mi o te filtry. takze musze zostac przy avene choc nie do konca mi pasuje
A jaki masz Avene ? ja kupiłam emulsję 50+ i u mnie duuża jej ilość wchłania się do matu Dla mnie to KWC wśród filtrów.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-04, 16:34   #4628
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
A jaki masz Avene ? ja kupiłam emulsję 50+ i u mnie duuża jej ilość wchłania się do matu Dla mnie to KWC wśród filtrów.
Mam tą samą, ale ja mam tłustą cerę i u mnie cały czas jest taka tłusta powłoka jeśli nie zmatuje czymś buzi, nie nakładam tez przepisowej ilości (nakładm może 0,5 ml). Gdzieś czytałam, że dziewczyny obliczały ile powinny nakładać na samą twarz i wychodziło im często ok. 0,8 czy 0,9 ml więc wzięłam łyżeczkę z mazideł pojemności 1 ml, wypełniłam ją i nałozyłam na twarz, matko chyba z kilka minut wcierałam, a później byłam z TŻ'tem w przychodni i po wyjściu z auta on popatrzył na mnie (w świetle dziennym) i zapytał "co ty masz na twarzy? takie białe coś... wszędzie, najwięcej w okolicach brwi i na czole przy włosach" i zaczął mi to rozcierać A w domu w ogóle tego nie widziałam w sztucznym świetle

Szkoda mi tej Avenki nakładać tez na szyję i dekolt, bo jest dośc droga więc na te miejsca nakładam Sorayę 45

Kupiłam też na allegro tonującą Biodermę, może w ogóle nie będę musiała używać pudru, tylko coś do zmatowienia, choć wątpię, że poradzi sobie z moimi przebarwieniami Poza tym te primery typu puder jedwabny, ryżowy...dają u mnie taki tępy mat czego nie lubię.

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2009-11-04 o 16:37
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 18:06   #4629
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Dziekuję za odpowiedzi

Mam avene wlasnie, wiem ze na inne nie mozna kolorowki z mika i talkiem, ale wlasnie chodzilo mi o te filtry. takze musze zostac przy avene choc nie do konca mi pasuje
Mi avene też nie pasuje, bo jest tłusty, załazi w oczy, skóra jakaś fioletowa się robi, beznadzieja ogólnie
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 18:47   #4630
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Mam tą samą, ale ja mam tłustą cerę i u mnie cały czas jest taka tłusta powłoka jeśli nie zmatuje czymś buzi, nie nakładam tez przepisowej ilości (nakładm może 0,5 ml). Gdzieś czytałam, że dziewczyny obliczały ile powinny nakładać na samą twarz i wychodziło im często ok. 0,8 czy 0,9 ml więc wzięłam łyżeczkę z mazideł pojemności 1 ml, wypełniłam ją i nałozyłam na twarz, matko chyba z kilka minut wcierałam, a później byłam z TŻ'tem w przychodni i po wyjściu z auta on popatrzył na mnie (w świetle dziennym) i zapytał "co ty masz na twarzy? takie białe coś... wszędzie, najwięcej w okolicach brwi i na czole przy włosach" i zaczął mi to rozcierać A w domu w ogóle tego nie widziałam w sztucznym świetle

Szkoda mi tej Avenki nakładać tez na szyję i dekolt, bo jest dośc droga więc na te miejsca nakładam Sorayę 45

Kupiłam też na allegro tonującą Biodermę, może w ogóle nie będę musiała używać pudru, tylko coś do zmatowienia, choć wątpię, że poradzi sobie z moimi przebarwieniami Poza tym te primery typu puder jedwabny, ryżowy...dają u mnie taki tępy mat czego nie lubię.
Też mam Bioderrmę barwioną. Uzywałam ją przez lato, ale bardzo się świeciłam, chociaż matowiłam i strasznie brudziła mi ubranie. Jeszcze trochę jej zostało, ale leży póki co w szafce

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Mi avene też nie pasuje, bo jest tłusty, załazi w oczy, skóra jakaś fioletowa się robi, beznadzieja ogólnie
Hmm, a u mnie wręcz odwrotnie Wyrównuje koloryt i moje przebarwienia są jakby mniej widoczne
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 20:05   #4631
Lucynaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hej,
1. czytalam dużo o zasadach łączenia/niełączenia miki, talku itd z filtrami ale przyznam szczerze nie pomogło to wiele - czy możecie podać konkretne produkty kolorowe, które nie niweczą dzialania filtrów (opócz Avene oczywiście na kt wszystko dozwolone) , chodzi mi o konkretne produkty, maki itd. Nie chce mi sie wierzyć, że wybór ograniczony jest do skrobii, pudru dr. Hauschki i moze ze dwóch innych, których nazwy padają.
2. Dostalam wczoraj próbkę Vichy Capital Soleil 50+ - mleczko dla dzieci – opis filtra to Mexoryl XL +Minelrals – skoro nie jest to Parsol to o ile dobrze rozumiem też kolorowe kosmetyki bez ograniczeń??
dzięki za odpowiedz
Lucynaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 19:34   #4632
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny czy któraś wie czy filtry Shiseido zawerają parsol? Mam zamiar szarpnąc się na ten kremik bo ponoć jest świetny ale niestety nie mogę znaleźć składu. I jeszcze jedno pytanie, czy Estee Lauder Double Wear (podkład) zawiera coś co destabilizuje filtr?

Edytowane przez emilia_1984
Czas edycji: 2009-11-08 o 19:53 Powód: Roztargnienie :)
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 19:57   #4633
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Lucynaa Pokaż wiadomość
Hej,
1. czytalam dużo o zasadach łączenia/niełączenia miki, talku itd z filtrami ale przyznam szczerze nie pomogło to wiele - czy możecie podać konkretne produkty kolorowe, które nie niweczą dzialania filtrów (opócz Avene oczywiście na kt wszystko dozwolone) , chodzi mi o konkretne produkty, maki itd. Nie chce mi sie wierzyć, że wybór ograniczony jest do skrobii, pudru dr. Hauschki i moze ze dwóch innych, których nazwy padają.
2. Dostalam wczoraj próbkę Vichy Capital Soleil 50+ - mleczko dla dzieci – opis filtra to Mexoryl XL +Minelrals – skoro nie jest to Parsol to o ile dobrze rozumiem też kolorowe kosmetyki bez ograniczeń??
dzięki za odpowiedz
1. http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134 podkłady/pudry bezmiki, talku
2. z tego co mi wiadomo to TYLKO na avene i klorane można kłaść dowolną kolorówkę

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez emilia_1984 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś wie czy filtry Shiseido zawerają parsol? Mam zamiar szarpnąc się na ten kremik bo ponoć jest świetny ale niestety nie mogę znaleźć składu. I jeszcze jedno pytanie, czy Estee Lauder Double Wear (podkład) zawiera coś co destabilizuje filtr?
Jeżeli zawiera talc, micę(mikę), tlenek cynku, dwutlenek tytanu - to są to składniki destabilizujące filtr
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 21:36   #4634
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Jeżeli zawiera talc, micę(mikę), tlenek cynku, dwutlenek tytanu - to są to składniki destabilizujące filtr
EEh, a żebym to ja wiedziała czy zawiera Nie mam składu niestety.

Edytowane przez emilia_1984
Czas edycji: 2009-11-11 o 16:41
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 08:48   #4635
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez emilia_1984 Pokaż wiadomość
Jeżeli zawiera talc, micę(mikę), tlenek cynku, dwutlenek tytanu - to są to składniki destabilizujące filtr
EEh, a żebym to ja wiedziała czy zawiera Nie mam składu niestety.[/QUOTE]
Stosując filtry stabilne ale z parsolem, musisz wybierac kosmetyki, na których jest podany skład, żeby stwierdzić czy filtra Ci nie będą destabilizować. Ja ostatnio poszukiwałam namiętnie w rossmanie pudru w kamieniu bez mici, talcu itd, nie znalazłam nic, bo połowa składów nie miała, a w połowie drugiej były owe składniki. Ja to w szoku byłam, że na niektórych nie podają składów.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 09:56   #4636
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Stosując filtry stabilne ale z parsolem, musisz wybierac kosmetyki, na których jest podany skład, żeby stwierdzić czy filtra Ci nie będą destabilizować. Ja ostatnio poszukiwałam namiętnie w rossmanie pudru w kamieniu bez mici, talcu itd, nie znalazłam nic, bo połowa składów nie miała, a w połowie drugiej były owe składniki. Ja to w szoku byłam, że na niektórych nie podają składów.
Wiem co czujesz Odkąd zaczełam się interesowac tematyką filtrów i przeglądać kolorówkę w mojej kosmetyczce stwierdziłam że na połowie opakowań nie ma składu!! Teraz używam podkładu Vichy i wiem że on jest OK w połączeniu z filtrami ale trochę za bardzo kryje, chciałabym się przerzucić na coś lżejszego ale nie wiem na co się zdecydować.

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

OK, mam skład Estee Lauder Double Wear (ludzie przecież jest jeszcze katalog KWC zapomniałam o tym, a gdzie szukać jak nie tam

Skład: Water(Aqua Purificata) Purified, Cyclopentapentasiloxane, Trimethylsiloxyloxysilica te, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Tribehehenin, PEG/PPG-20/20 Dimethithicone, Sorbitan Sesquioleate, Magnesium Sulfate, Tofate, Tocopheryl Acetate, Phetate, Phenyl Trimethicone, Polcone, Polymethylsilsesquioxquio xane, Methicone, Laureth-Reth-7, Xanthan Gum, Alumimina, BHT, Sodium Dehydroacedroacetate, Imidazolidinyl Urea, Chloroxylenol, Phenoxyenoxyethanol [+/- (may contain) contain) iron oxides (CI 77491, CI 77499), MCA, Titanium Dioxide( CI 77891)]

Czy jest tu coś co może destabilizować filtr??

Edytowane przez emilia_1984
Czas edycji: 2009-11-09 o 09:57
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 08:25   #4637
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez emilia_1984 Pokaż wiadomość
Wiem co czujesz Odkąd zaczełam się interesowac tematyką filtrów i przeglądać kolorówkę w mojej kosmetyczce stwierdziłam że na połowie opakowań nie ma składu!! Teraz używam podkładu Vichy i wiem że on jest OK w połączeniu z filtrami ale trochę za bardzo kryje, chciałabym się przerzucić na coś lżejszego ale nie wiem na co się zdecydować.

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

OK, mam skład Estee Lauder Double Wear (ludzie przecież jest jeszcze katalog KWC zapomniałam o tym, a gdzie szukać jak nie tam

Skład: Water(Aqua Purificata) Purified, Cyclopentapentasiloxane, Trimethylsiloxyloxysilica te, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Tribehehenin, PEG/PPG-20/20 Dimethithicone, Sorbitan Sesquioleate, Magnesium Sulfate, Tofate, Tocopheryl Acetate, Phetate, Phenyl Trimethicone, Polcone, Polymethylsilsesquioxquio xane, Methicone, Laureth-Reth-7, Xanthan Gum, Alumimina, BHT, Sodium Dehydroacedroacetate, Imidazolidinyl Urea, Chloroxylenol, Phenoxyenoxyethanol [+/- (may contain) contain) iron oxides (CI 77491, CI 77499), MCA, Titanium Dioxide( CI 77891)]

Czy jest tu coś co może destabilizować filtr??
LIRENE CITY MATT, polecam gorąco, super podkład, nie ma składników destabilizujących

w podkładzie TITANIUM DIOXIDE -tlenek tytanu, on destabilizuje i jest dość wysoko

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

nie tlenek tytanu tylko dwutlenek tytanu, sorki
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 09:44   #4638
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
LIRENE CITY MATT, polecam gorąco, super podkład, nie ma składników destabilizujących

w podkładzie TITANIUM DIOXIDE -tlenek tytanu, on destabilizuje i jest dość wysoko

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

nie tlenek tytanu tylko dwutlenek tytanu, sorki
Nieee miałam nadzieje związane z tym podkładem, ehh, dlaczego ja jestem kobietą No trudno, zostanę przy vichy, zmienię filtr albo rzeczywiście spróbuję tego Lirene. Tylko jak u niego z matem, czy występuje tylko w nazwie? Mam raczej normalną cerę ale po filtrach trochę błyszczę w towarzystwie

Ach, i jeszcze jedno pytanie , czy znacie jakiś bronzer który nie destabilizuje filtra? Widziałam że jest spis pudrów i fluidów ale czy są tam jakieś bronzery w kamieniu/pudrze?

Edytowane przez emilia_1984
Czas edycji: 2009-11-10 o 09:52
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 11:13   #4639
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez emilia_1984 Pokaż wiadomość
Nieee miałam nadzieje związane z tym podkładem, ehh, dlaczego ja jestem kobietą No trudno, zostanę przy vichy, zmienię filtr albo rzeczywiście spróbuję tego Lirene. Tylko jak u niego z matem, czy występuje tylko w nazwie? Mam raczej normalną cerę ale po filtrach trochę błyszczę w towarzystwie

Ach, i jeszcze jedno pytanie , czy znacie jakiś bronzer który nie destabilizuje filtra? Widziałam że jest spis pudrów i fluidów ale czy są tam jakieś bronzery w kamieniu/pudrze?
Jak się błyszczysz to używaj skrobii. Efekt genialny, ja używam zwykłej mąki ziemniaczanej na filtr, niesamwoicie matuje i buzia super wygląda, nie błyszczy się, na to dajesz podkład. Lirene dla mnie jest dobry, a mam skórę mieszaną, ze skrobią super się trzyma.

Bronzera też szukałam, ale nie znalazłam niestety. Tu masz podkłady i pudry nie gryzące się z Parsolem. http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-10, 13:24   #4640
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Jak się błyszczysz to używaj skrobii. Efekt genialny, ja używam zwykłej mąki ziemniaczanej na filtr, niesamwoicie matuje i buzia super wygląda, nie błyszczy się, na to dajesz podkład. Lirene dla mnie jest dobry, a mam skórę mieszaną, ze skrobią super się trzyma.

Bronzera też szukałam, ale nie znalazłam niestety. Tu masz podkłady i pudry nie gryzące się z Parsolem. http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134
Przeglądałam już ten link i właśnie bronzerów tam brak, co do skrobii, nie wiem, jakoś nie mogę się przekonać, boję się tego bielenia. Mam dość ciemną karnację i nie wiem jak to będzie wyglądać. Czy dobrze zrozumiałam że nakładasz podkład NA skrobie? Jak Ty to robisz? Nie ma grudek itp?
W piątek idę na makijaż do Douglasa, zobaczymy czy zaproponują mi coś ciekawego, zamierzam ich tam porządnie przemaglować na składy kosmetyków

Edytowane przez emilia_1984
Czas edycji: 2009-11-10 o 13:27
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 18:27   #4641
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez emilia_1984 Pokaż wiadomość
Przeglądałam już ten link i właśnie bronzerów tam brak, co do skrobii, nie wiem, jakoś nie mogę się przekonać, boję się tego bielenia. Mam dość ciemną karnację i nie wiem jak to będzie wyglądać. Czy dobrze zrozumiałam że nakładasz podkład NA skrobie? Jak Ty to robisz? Nie ma grudek itp?
W piątek idę na makijaż do Douglasa, zobaczymy czy zaproponują mi coś ciekawego, zamierzam ich tam porządnie przemaglować na składy kosmetyków
No bronzera na tej liście co wysłałam nie ma, przecież napisałam.

Możesz robić tak:

1.filtr - skrobia - podkład - puder itd.
2.filtr - podkład - skrobia

ja aktualnie drugim sposobem robię, bo jak nakładam od razu skrobię na filtr to później ciężko mi jest rozprowadzić podkład, ponieważ mam mocno przesuszoną skórę teraz. Jeżeli chodzi o grudki to żadnych grudek nie ma. Jak boisz się bielenia to zmieszaj skrobię z cynamonem (podobno ten z kamisu nie ma czarnych 'kropeczek', które zostają na buzi i mi np. przeszkadzały)
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 14:03   #4642
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Właśnie zrobiłam makijaż z użyciem skrobii i cynamonu tak jak radziłaś i JESTEM W SZOKU. Dlaczego nie spóbowałam tego wcześniej? Twarz pięknie zmatowiona, aksamitna, dzięki cynamonowi nie zbielona i ten zapach Poza tym wystarczy bardzo mała ilość więc myślę że nawet bez cynamonu byłoby OK.
Ale mam jeszcze jedno ptanie dotyczące nakładania podkładu, czytałam na forum że nie powinno się go wcierać a jedynie wklepywć żeby nie ścierać filtra. Niestety moja twarz po posmarowaniu filtrem jest tak 'tępa' że naprawdę ciężko rozprowadzić tam cokolwiek więc muszę trochę ten podkad wetrzeć, jeśli go wklepuję wyglądam jakbym miała ospę, mnóstwo kropek Czy filtr dużo traci kiedy wciera się podkład? Dodam tylko że kremu z filtrem nakładam naprawdę sporo.

No muszę to dopisać, chodzę i co chwila patrzę w lustro bo nie mogę się nadziwić takiej skóry twarzy jeszcze nie miałam, chyba na wszelki wypadek zrobię zapas mąki ziemniaczanej niczka87 dziękuję za ten pomysł z cynamonem, inaczej chyba nigdy bym się nie przekonała.

Edytowane przez emilia_1984
Czas edycji: 2009-11-11 o 14:51
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 14:49   #4643
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny a mozecie polecić mi jakies dobre filtry do ciała ??
Mysle o faktorze 20.
Czy tutaj takze istotne jest aby byly fotostabilne?

Z góry dziękuje !!
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 15:43   #4644
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Dziewczyny a mozecie polecić mi jakies dobre filtry do ciała ??
Mysle o faktorze 20.
Czy tutaj takze istotne jest aby byly fotostabilne?

Z góry dziękuje !!
Moim zdaniem zawsze lepiej kiedy filtr jest fotostabilny bo nie uszkadza się go poprzez wystawianie na słońce, co do faktora 20 jest bardzo dużo fajnych preparatów z takim faktorem i filtrem fotostabilnym. Np. Vichy mleczko-żel spf 20 czy produkty Garniera (nie mam pewności czy Garnier jest fotostabilny ale u mnie zawsze dobrze się sprawdzał). Jeśli chodzi o ciało jest łatwiej bo raczej nie nakłada się już niczego co mogłoby filtr destabilizować.
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 16:56   #4645
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez emilia_1984 Pokaż wiadomość
Właśnie zrobiłam makijaż z użyciem skrobii i cynamonu tak jak radziłaś i JESTEM W SZOKU. Dlaczego nie spóbowałam tego wcześniej? Twarz pięknie zmatowiona, aksamitna, dzięki cynamonowi nie zbielona i ten zapach Poza tym wystarczy bardzo mała ilość więc myślę że nawet bez cynamonu byłoby OK.
Ale mam jeszcze jedno ptanie dotyczące nakładania podkładu, czytałam na forum że nie powinno się go wcierać a jedynie wklepywć żeby nie ścierać filtra. Niestety moja twarz po posmarowaniu filtrem jest tak 'tępa' że naprawdę ciężko rozprowadzić tam cokolwiek więc muszę trochę ten podkad wetrzeć, jeśli go wklepuję wyglądam jakbym miała ospę, mnóstwo kropek Czy filtr dużo traci kiedy wciera się podkład? Dodam tylko że kremu z filtrem nakładam naprawdę sporo.

No muszę to dopisać, chodzę i co chwila patrzę w lustro bo nie mogę się nadziwić takiej skóry twarzy jeszcze nie miałam, chyba na wszelki wypadek zrobię zapas mąki ziemniaczanej niczka87 dziękuję za ten pomysł z cynamonem, inaczej chyba nigdy bym się nie przekonała.
Nie ma sprawy, ja tez byłam w szoku jak twarz ładnie wygląda. A z cynamonem nadal masz białą buźkę, że chcesz podkład nakładać? No wcierając podkład, ścierasz filtr, sądze, że zależy od siły tarcia ile go zetrzesz, ale generalnie zasada jest taka, że podkład się wklepuje. Polecam lirene city matt, na prawdę da się go wklepać znalazłam w końcu odcień brązu, a nie pomarańczy... jestem zadowolona

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Dziewczyny a mozecie polecić mi jakies dobre filtry do ciała ??
Mysle o faktorze 20.
Czy tutaj takze istotne jest aby byly fotostabilne?

Z góry dziękuje !!
A po co Ci w zimę filtr do ciała?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 18:50   #4646
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Nie ma sprawy, ja tez byłam w szoku jak twarz ładnie wygląda. A z cynamonem nadal masz białą buźkę, że chcesz podkład nakładać? No wcierając podkład, ścierasz filtr, sądze, że zależy od siły tarcia ile go zetrzesz, ale generalnie zasada jest taka, że podkład się wklepuje. Polecam lirene city matt, na prawdę da się go wklepać znalazłam w końcu odcień brązu, a nie pomarańczy... jestem zadowolona
Nie jestem bardzo biała ale podkład nakładam bo mam trochę przebarwień na twarzy i on ładnie wyrównuje kolor, nie wcieram go jakoś drastycznie mocno Mam nadzieję że jednak trochę tego filtra pozostaje, gdybyś zobaczyła mnie po wklepaniu a nie roztarciu podkładu gwarantuję że uśmiałabyś się po pachy
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 19:53   #4647
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez emilia_1984 Pokaż wiadomość
Nie jestem bardzo biała ale podkład nakładam bo mam trochę przebarwień na twarzy i on ładnie wyrównuje kolor, nie wcieram go jakoś drastycznie mocno Mam nadzieję że jednak trochę tego filtra pozostaje, gdybyś zobaczyła mnie po wklepaniu a nie roztarciu podkładu gwarantuję że uśmiałabyś się po pachy
jakiego cynamonu używałas? nie zostają czarne kropki na buzi?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 20:10   #4648
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
jakiego cynamonu używałas? nie zostają czarne kropki na buzi?
Szczerze mówiąc to nie wiem, wzięłam ten, który był akurat w domu, ale myślę że to Kamis bo w zasadzie kupuję tylko ich przyprawy. Cynamon jest przesypany do słoiczka więc już nie pamętam jakiej jest firmy. Ale kropek nie ma.
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 08:11   #4649
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez emilia_1984 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to nie wiem, wzięłam ten, który był akurat w domu, ale myślę że to Kamis bo w zasadzie kupuję tylko ich przyprawy. Cynamon jest przesypany do słoiczka więc już nie pamętam jakiej jest firmy. Ale kropek nie ma.
to pewnie kamis ;]
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 12:23   #4650
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
to pewnie kamis ;]
Niczka, to Kamis, dziś kupiłam sobie jeszcze jedno opakowanie właśnie z Kamisa i jest poprostu idealny, drobniutko zmielony, bez kropek i ma piękny kolor. Zastanawiam się czy nie zrobić do drugiego pudełka trochę ciemniejszego i używać jako bronzera
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.