Kwasu, sucha skóra i inne rzeczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-04, 14:42   #1
dita_von _teese
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11

Kwasu, sucha skóra i inne rzeczy


Witam!
Mam problemy z przebarwieniami po trądziku. Całe policzki w czerwonych plamach. Kupiłam więc krem z kwasem glikolowym, ale o niewielkim stężeniu. Niestety zaczęła łuszczyć mi się skóra wokól nosa, ale tylko troszeczkę. Przestałam więc stosować. Potem byłam u kosmetyczki na tradycyjnym oczyszczaniu. Po raz pierwszy w życiu. Zauważyłam, że skóra w pierwszych dniach, trochę bardziej mi się przetłuszczała. Ale wczoraj, kiedy już się unormowała zaczęła łuszczyć się jeszcze bardziej, wręcz schodzić! I to nie tylko wokół nosa, ale też z brody ?! Po prostu skorupa. Łagodzę to kremem i jest coraz lepiej, dzisiaj na noc zastosuję delikatny peeling enzymatyczny, może to "zejdzie".
No ale najgorsze jest to, że za tydzień jestem umówiona na kwasy u tej kosmetyczki i już się na nie nastawiłam. Czy jeżeli dojdę z tą skórą mniej więcej "do ładu" (bo jest coraz lepiej, tfu, odpukać), to mogę iść na kwasy? Czy zaczekać?
Sama nie wiem co robić... może kwasy by mi pomogły? Nie mam jakieś bardzo przesuszonej skóry!
A może lepsza na takie coś byłaby mikrodermabrazja?
mam dość już tych przebarwień, plam! No a teraz doszedł problem z dziwnym łuszczeniem.
Pozdrawiam.

Edytowane przez dita_von _teese
Czas edycji: 2011-02-04 o 14:43
dita_von _teese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 18:48   #2
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Kwasu, sucha skóra i inne rzeczy

Cytat:
Napisane przez dita_von _teese Pokaż wiadomość
Witam!
Mam problemy z przebarwieniami po trądziku. Całe policzki w czerwonych plamach. Kupiłam więc krem z kwasem glikolowym, ale o niewielkim stężeniu. Niestety zaczęła łuszczyć mi się skóra wokól nosa, ale tylko troszeczkę. Przestałam więc stosować. Potem byłam u kosmetyczki na tradycyjnym oczyszczaniu. Po raz pierwszy w życiu. Zauważyłam, że skóra w pierwszych dniach, trochę bardziej mi się przetłuszczała. Ale wczoraj, kiedy już się unormowała zaczęła łuszczyć się jeszcze bardziej, wręcz schodzić! I to nie tylko wokół nosa, ale też z brody ?! Po prostu skorupa. Łagodzę to kremem i jest coraz lepiej, dzisiaj na noc zastosuję delikatny peeling enzymatyczny, może to "zejdzie".
No ale najgorsze jest to, że za tydzień jestem umówiona na kwasy u tej kosmetyczki i już się na nie nastawiłam. Czy jeżeli dojdę z tą skórą mniej więcej "do ładu" (bo jest coraz lepiej, tfu, odpukać), to mogę iść na kwasy? Czy zaczekać?
Sama nie wiem co robić... może kwasy by mi pomogły? Nie mam jakieś bardzo przesuszonej skóry!
A może lepsza na takie coś byłaby mikrodermabrazja?
mam dość już tych przebarwień, plam! No a teraz doszedł problem z dziwnym łuszczeniem.
Pozdrawiam.

przeciez po kwasie glikolowym skóra sie łuszczy, to normalne....
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 21:07   #3
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Kwasu, sucha skóra i inne rzeczy

Też to mam..szukam pomocy
tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 21:40   #4
dita_von _teese
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Dot.: Kwasu, sucha skóra i inne rzeczy

No tylko że mi po prostu SCHODZI .... powstają takie płaty, które odchodzą ! wyglądam jak jakiś wąż ! idę do dermatologa chyba, bo to masakra jakaś. I jeszcze dzisiaj zaczęła na czole i nosie?! . To wszystko przez ten wspaniały zabieg u kosmetyczki :/
dita_von _teese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 23:23   #5
agu_lekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Kwasu, sucha skóra i inne rzeczy

no,ale to norma,ze Ci sie skora luszczy, jednemu po kwasach schodzi mniej, drugiemu wiecej, tzn w wiekszych ilosciach, ale to prawidlowa reakcja z tego co wiem nie stresuj sie, zejdzie i bedzie ok
agu_lekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 15:06   #6
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Kwasu, sucha skóra i inne rzeczy

to samo przejdzie i zejdzie... przy oczyszczaniu mechanicznym obumarly naskorek schodzi, i pojawi sie nowy... dobrze, ze stosujesz peeling... pamietaj o nawilzaniu!

ja czasami po dluzszej kapieli, mam tak rozmiekczona skore na twarzy ze wystarczy jak ja troche pocieram reka i ten naskorek szybciej i sam schodzi
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 22:44   #7
mila985
Mila985
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Władysławowo
Wiadomości: 15
Dot.: Kwasu, sucha skóra i inne rzeczy

Cytat:
Napisane przez dita_von _teese Pokaż wiadomość
Witam!
Mam problemy z przebarwieniami po trądziku. Całe policzki w czerwonych plamach. Kupiłam więc krem z kwasem glikolowym, ale o niewielkim stężeniu. Niestety zaczęła łuszczyć mi się skóra wokól nosa, ale tylko troszeczkę. Przestałam więc stosować. Potem byłam u kosmetyczki na tradycyjnym oczyszczaniu. Po raz pierwszy w życiu. Zauważyłam, że skóra w pierwszych dniach, trochę bardziej mi się przetłuszczała. Ale wczoraj, kiedy już się unormowała zaczęła łuszczyć się jeszcze bardziej, wręcz schodzić! I to nie tylko wokół nosa, ale też z brody ?! Po prostu skorupa. Łagodzę to kremem i jest coraz lepiej, dzisiaj na noc zastosuję delikatny peeling enzymatyczny, może to "zejdzie".
No ale najgorsze jest to, że za tydzień jestem umówiona na kwasy u tej kosmetyczki i już się na nie nastawiłam. Czy jeżeli dojdę z tą skórą mniej więcej "do ładu" (bo jest coraz lepiej, tfu, odpukać), to mogę iść na kwasy? Czy zaczekać?
Sama nie wiem co robić... może kwasy by mi pomogły? Nie mam jakieś bardzo przesuszonej skóry!
A może lepsza na takie coś byłaby mikrodermabrazja?
mam dość już tych przebarwień, plam! No a teraz doszedł problem z dziwnym łuszczeniem.
Pozdrawiam.
To co opisujesz to normalne.Schodzi ci skóra? to dobrze,pozbywasz się starej skóry.Wiem jak schodzi wygląda to wszystko strasznie można wpaść w panikę,ale to normalne
mila985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-03, 15:56   #8
arllie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 101
Dot.: Kwasu, sucha skóra i inne rzeczy

glikol potrafi dać się we znaki. miałam robiony w sobotę i mam już dość mojej skorupy na twarzy. zastanawiam się czy mogę ten nadmiar usunąć jakimś delikatnym peelingiem (np enzymatycznym?) czy czekać aż samo zejdzie?
arllie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 21:08   #9
Salwa23
Przyczajenie
 
Avatar Salwa23
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7
Dot.: Kwasu, sucha skóra i inne rzeczy

Jeżeli Twoja skóra nie jest podrażniona, a jedynie łuszczy się, to prócz peelingu enzymatycznego możesz użyć peelingu gommage, który według mnie daję lepsze efekty No i nawilżać, nawilżać, nawilżać!
Salwa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-04 22:08:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.