Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-05, 21:43   #1591
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Jesli uzywasz effaclaru nie powinnas sie opalac, a tak wywnioskowalam z twojej wypowiedzi, moze to powodowac jakies podraznienia, pomimo uzywania filtrow, najbezpieczniej wszelkie kwasy odstawic na lato jesli nie ma sie duzego doswiadczenia, mozna je zastapic mniej inwazyjn ai prosta w obsludze maseczka aspirynowa aczkolwiek rowniez nie w dniach w ktorych wylegujemy sie w sloncu, mozna uzyskac efekt odwrotny od zamierzonego.
a propos "mniej inwazyjnej" aspiryny... ja tu wspomnę tylko, że effaclar stosuję teraz co którąś noc, ale kiedyś smarowałam jak zwykły krem na dzień i na noc, o filtrach nie miałam pojęcia i mi nic nie było (również żadnych przebarwień i takich tam, zbadane profi-sprzętem). ale też nie wygrzewałam się na słońcu. a aspiryna wypaliła mi suche placki na twarzy, szczypało okropnie... więc pewnie też indywidualna sprawa... swoją drogą, czy to coś oznacza? jakaś "nieznośliwość" pewnych składników aspiryny czy co???
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 22:21   #1592
WildOrchid
Rozeznanie
 
Avatar WildOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 542
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję dziękuję Z filtrami wciąż się waham im więcej czytam tym bardziej zmieniają mi się typy- myślę teraz o spray-u LRP DP albo mleczku dla dzieci 50+ avene ... pierwsze może wysuszać a drugie boję się ze zbyt tłuste pod podkład ... sama nie wiem, zwariować można

Uprzejmie proszę o dalsze uwagi
Pozdrawiam
WildOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 09:42   #1593
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dolaczam sie do innej odp. na Twoje pytania, ze zel myjacy najlepiej na wieczor w celu zmycia calego makijazu filtrow i innych a tonik rano jesli nie chcesz myc zelem, sam tonik nie zmyje makijazu i innych brudkow dnia codziennego.
Rowniez mysle ze filtr powinien wystarczyc jako nawilzacz na dzien nalozony na serum C+E, nie ma potrzeby nakladac dodatkowych kremow chyba ze wyraznie bedziesz odczuwala taka potrzebe...nawilzac mozesz sie w nocy na zmiane z uzywaniem effaclaru, polece tez acne derm badz skinoren, radza sobie lepiej od effaklaru z przebarwieniami. Effaklar nie powinien powodowac zluszczania, to naprawde bardzo delikatny kosmetyk, nie sadze by byly potrzebne dorazne mocne nawilzacze, typu krem lanolinowy...
Filtry kwestia dluga i zawiklana, te wymienione przez Ciebie sa faktycznie lekkie ale musisz potestowac jak sie beda na Twojej skorze sprawowac, mozesz tez przetestowac LRP w spraju, mleczko do ciala Avene, naleza do tych delikatniejszych i lzejszych, a takze LRP dla dzieci filtr, aczkolwiek ten zawiera alkohol wiec na naczynka moze nie byc idealny i moze pdsuszac
Mozesz tez potrzebowac jakiegos pudru na wierzch, wiekszosc filtrow ma to do siebie ze niemilosiernie sie swieci i trzeba je matowic, dziewczyny polecaja badz skrobie ziemiaczana, czyli zwykla make, czasem mieszana z cynamonem, badz puder do ciala hauschki z jedwabiem

Cytat:
Napisane przez WildOrchid Pokaż wiadomość
Cześć dziołchy! O rany, super wątek
Od dawna Was czytam, bo po cichu planuję batalię z cerą. Udzielam się niestety niewiele, ponieważ niewiele mogłabym Wam ze swojej strony zaproponować - dopiero się uczę Tu wreszcie mogę, rozumiem, pozadawać pytania i nie oberwać że nie w tym miejscu? Liczę więc przeogromnie na Waszą pomoc, bo moja buzia przyprawia mnie momentami o stany depresyjne

Moja cera: Mieszana, w strefie T mnóstwo zaskórników, bardzo upierdliwych i nawracających, rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, troszkę przebarwień. Trochę niespodzianek zależnych od wahań hormonalnych. Generalnie nie jest wrażliwa , ale na policzkach, symetrycznie, obszary cm2 naczynek. Mam je właściwie od zawsze, nigdy nie dawały się we znaki ale piszę na wszelki wypadek.

Plan batalii:
Wieczorem: oczyszczanie - Garnier krem głęboko oczyszczający Skóra Wrażliwa ( czy nie jest za mocny ? POwinnam wybrać coś dużo bardziej delikatnego i neutralnego czy może być? ) ---> Tonik AA Young antybakt. bezalkoholowy ( ten z wyciągiem z drożdzy)

Noc złuszczanie: Effaclar K (wcześniej kwasiłam się peelingiem migdałowym, więc kwasy mi nie straszne, ale wylinki kolidują mi z trybem życia, więc wolę systematycznie a coś o delikatniejszym działaniu, dlatego wybór padł na Effaclar

Rano: Wcześniej wspomniany tonik AA Young ( wystarczy na zmycie buzi po nocy czy trzeba sięgać znów po krem myjący ? ) ---> serum z wit. C i E ( ukręcane własnoręcznie z wit. C mazidłową i Tokovitem ) ---> krem nawilżający Ziaja Calma HLC, cieniutka warstwa, tak żeby maksymalnie się wchłonęła.

I tu pojawia się problem ; z filtrami oczywiście na jesień, zimę , bez lekkiego podkładu niestety się nie obejdę ( CityMAtt Lirene ) , dlatego szukałam czegoś nietłustego, niezapychającego żeby podkład mi na tym nie spłynął i żeby nie obciążać zbytnio buzi. Waham się pomiędzy : LRP Anthelios AC 30 do cery tłustej, oraz Bioderma Photoderm AKN mat 40. Napiszcie proszę co o nich wiecie czy rzeczywiście nadadzą się do mojej cery pod podkład, no i czy ich ten podkład nie zdestabilizuje. Wybór filrów jest straszny, mam kaszankę w głowie już całkowitą.

Tak więc jak wynika z tego co powyżej - po serum i małej porcji nawilżenia, filtr i niewielka ilość podkładu wklepanego głównie w strefę T gdzie jest sporo do ukrycia.

Nawilżenie: uzależnie je od tego, jak skóra będzie reagowała na złuszcaanie- albo na Effaclar po poł godziny nałożę sutkowego Rossmana albo co 2 dni będę nakładać tylko to, bez Effaclaru. Na dzień trochę Calmy jak wspomniałam. Co jakiś czas może maseczka nawilżająca ( macie jakieś typy ? )

To jest mój plan, proszę więc o ocenę, uwagi ( zwłaszcza jeśli chodzi o filtry), za wszystko będę wdzięczna. Uświadomcie mnie
Pozdrawiam i mam nadzieję, że macie udane wakacje
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 09:49   #1594
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a propos "mniej inwazyjnej" aspiryny... ja tu wspomnę tylko, że effaclar stosuję teraz co którąś noc, ale kiedyś smarowałam jak zwykły krem na dzień i na noc, o filtrach nie miałam pojęcia i mi nic nie było (również żadnych przebarwień i takich tam, zbadane profi-sprzętem). ale też nie wygrzewałam się na słońcu. a aspiryna wypaliła mi suche placki na twarzy, szczypało okropnie... więc pewnie też indywidualna sprawa... swoją drogą, czy to coś oznacza? jakaś "nieznośliwość" pewnych składników aspiryny czy co???
Uhm, moze powinnas mieszac aspiryne z jogurtem naturalnym, moze za dlugo trzymalas, to zawsze kwestie indywidualne, generalnie wszelkie kupne czy aptreczne produkty sa poprzedzone wieloma miesiacami badz latami badan i zawsze beda bezpieczniejsze od wszelkich domowych sposobow, szczegolnie jesli te drugie sa uzywane w nieumiejetny sposob, sa osoby ktore maja wyjatkowe predyspozycje do przebarwien, uczulen i innych tym podobnych, i mysle ze stad tu na wizazu urodzilo sie wiele ortodoksyjnych opinii, mysle ze lekkie produkty typu acne derm czy effaclar uzywane z glowa i nie wystawianie sie na slonce celowe nie wymagaja uzywania filtrow, chyba ze ktos je lubi i mu sluza, mi filtry nie sluzyly wiec odstawilam i cera ma sie dobrze, uzywam skinorenu pod makijaz na dzien zamiast na noc i lepiej to cerze wychodzi niz stosowanie na noc, w nocy nawilzam....ale przy kwasach glikoliwych, czy zluszczajacych, obdzierajacych retinoidach szczeglnie tych na recepte polecam jakas ochrone, badz nie podchodzenie do nich jesli sie nie potrafi skory chronic
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 09:58   #1595
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marznia Pokaż wiadomość
Witam. Chciałabym zastosować pielęgnację zgodną z zasadami, którymi tutaj wymieniacie się.

Moja cera: Należy raczej do tych mieszanych. Świeci się czasem na czole, nosie i brodzie. Policzki natomiast czasem mam nawet wysuszone. Mam też problem z trądzikiem, mimo że mam już 20 lat. Na szczęście nie jest on tak nasilony jak w czasach, gdy byłam nastolatką. Mam wągry na nosie i brodzie. W okolicy nosa, na czole i brodzie często wyskakują mi drobne krostki. Mam też kilka przebarwień, które oczywiście spowodowane są opalaniem. Zazwyczaj schodziły mi razem z opalenizną, więc mam nadzieję, że tym razem też tak będzie. Kolejnym moim problemem, jest przesuszona skóra pod oczami i sińce, worki. Przez to ciągle muszą korektor nakładać, bo wyglądam na niewyspaną i zmęczoną.

Mam zamiar rozpocząć kurację kwasową od września. Oto mój plan:

Noc: na zmianę: raz serum-olejek regulujący LEMON, kolejnej nocy tonik z kwasem BHA 2%

Dzień: Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF (jedwabiste) i na to filtr Lirene Family Emulsja do opalania SPF 50+

Higiena twarzy: olejek myjący bezzapachowy z BU

Mam nadzieję, że moja skóra nie wysuszy się bardzo od takiego zestawu. Z doświadczenia wiem, że taki efekt tylko pogarsza sprawę.
Mam pytanie odnośnie makijażu: jakich kosmetyków mogę używać?

Wszytsko wyglada ok, aczkolwiek proponowalabym Ci wprowadzac kazdy nowy produkt stopniowo, bo moze sie okazac ze cos z tej kompozycji Ci nie bedzie sluzylo, a zawsze jest taka mozliwosc i wtedy bedziesz winic wszelkie nowe produkty, polecam tez hydrolaty, szczegolnie oczarowy, jesli lubisz mocne ziolowe zapachy, peeling enzymatyczny do uzywania raz do 2ch razy w tyg

Odnosnie makijazu, staraj sie uzywac kolorowki jak najmniej, wiem ze na skorze z przebarwieniami to nie jest latwe, ale moze dasz rade, staraj sie uzywac tylko korektor i np puder brazujacy by buzka nie byla blada i szara
Bardzo kryjacy jest np dermacol, jest b dobry do uzywania miejscowego jako korektor...postaraj sie zrezygnowac z uzywania na codzien podkladow, bo badz co badz to kolena warstwa nie pomagajaca skorze oddychac

Zycze powodzenia
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 10:30   #1596
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ania2510 Pokaż wiadomość
Ja, po lekturze, zamierzam zacząć kwasy pod koniec września jak nie będzie już takiego słońca, ale nie wiem czy wszystko dobrze ułożyłam, a nie chciałabym sobie zaszkodzić. Proszę o weryfikację
Moja cera: Ogólnie dobra, ale z zaskórnikami i świecąca się w strefie T. Dodatkowo czasem jakieś niespodzianki.


Noc: Effeclar K

Dzień: filtr Biodermy

dodatkowo jako nawilżacz żel hialuronowy, tylko nie wiem czy dawać go po kwasie, czy na dzień pod filtr...
Jest ok, choc nie wiem czy sam zel hialuronowy nie bedzie zbyt slabym nawilzaczem, on nada sie i pod filtr, bo matuje i na noc, w polaczeniu z kremami, bo wspomaga nawilzenie i przenikanie skladnikow czynnych pod skore, na effakler rowneiz mozesz go nakladac, jesli ten wysusza cie, zel hialurownowy ma b wszechstronne dzialanie
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 16:34   #1597
ania2510
Raczkowanie
 
Avatar ania2510
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 367
GG do ania2510
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Marea dziękuję ślicznie za rozwianie mych wątpliwości
ania2510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 16:47   #1598
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ania2510 Pokaż wiadomość
Marea dziękuję ślicznie za rozwianie mych wątpliwości
oo właśnie Mareo cóż pomęczę cię troszkę i ja .Kupiłam na biochemii hydrolat oczarowy, dostałam tez parę próbek- do czego mogłabym dodać -naturalny czynnik nawilżający i kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy?
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 18:47   #1599
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
oo właśnie Mareo cóż pomęczę cię troszkę i ja .Kupiłam na biochemii hydrolat oczarowy, dostałam tez parę próbek- do czego mogłabym dodać -naturalny czynnik nawilżający i kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy?
NMF podobno b fajny produkt nawilzajacy, mozesz dodac krople badz dwie do porcji kremu, badz wymieszac z olejkiem, mozesz tez dodac do hydrolatu a ten bedzie mial b nawilzajace wlasciwosci badz z kwasem hialuronowym-kwas masz w zelu czy w proszku? jesli w proszku powinnas go rozrobic z woda oczyszczona tak by otrzymac 1% roztwor, napewno na stronie mazidel badz biochemii masz opis jak to zrobic....tu masz kalkulator stezen http://members.lycos.co.uk/kickic/kalkulator.html
zel hialuronowy mozesz dodawac do wszytskiego badz nakladac solo, solo matuje i pomaga np filtrom badz makijazowi dluzej sie trzymac
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 20:01   #1600
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Marea, ja też pomęczę
czytałam, że na kwasy BHA po pewnym czasie można (i to nawet z powodzeniem) położyć preparat z retinolem - czy to prawda? nie pamiętam, gdzie to czytałam (może u p. Basi Kwiatkowskiej? w jakimś artykule?) potrzebuję potwierdzenia...
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 21:20   #1601
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
NMF podobno b fajny produkt nawilzajacy, mozesz dodac krople badz dwie do porcji kremu, badz wymieszac z olejkiem, mozesz tez dodac do hydrolatu a ten bedzie mial b nawilzajace wlasciwosci badz z kwasem hialuronowym-kwas masz w zelu czy w proszku? jesli w proszku powinnas go rozrobic z woda oczyszczona tak by otrzymac 1% roztwor, napewno na stronie mazidel badz biochemii masz opis jak to zrobic....tu masz kalkulator stezen http://members.lycos.co.uk/kickic/kalkulator.html
zel hialuronowy mozesz dodawac do wszytskiego badz nakladac solo, solo matuje i pomaga np filtrom badz makijazowi dluzej sie trzymac
rany Marea jesteś nieoceniona! chyba dodam go(mam go w postaci płynu) troszkę do żelu cleanacne avene albo do filtru który zamierzam kupic(bioderma akn 40 ), myślisz że to dobry wybór?
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 09:10   #1602
marznia
Raczkowanie
 
Avatar marznia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 185
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziękuję Ci ślicznie marea
marznia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 09:20   #1603
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
rany Marea jesteś nieoceniona! chyba dodam go(mam go w postaci płynu) troszkę do żelu cleanacne avene albo do filtru który zamierzam kupic(bioderma akn 40 ), myślisz że to dobry wybór?
Nie wiem, nie uzywalam, ale ma dobre opinie, ale nie mieszaj go z filtrem, raczej naloz najpierw zelik HA, a pozniej na to filtr
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 09:27   #1604
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WildOrchid Pokaż wiadomość
Cześć dziołchy! O rany, super wątek
Od dawna Was czytam, bo po cichu planuję batalię z cerą. Udzielam się niestety niewiele, ponieważ niewiele mogłabym Wam ze swojej strony zaproponować - dopiero się uczę Tu wreszcie mogę, rozumiem, pozadawać pytania i nie oberwać że nie w tym miejscu? Liczę więc przeogromnie na Waszą pomoc, bo moja buzia przyprawia mnie momentami o stany depresyjne

Moja cera: Mieszana, w strefie T mnóstwo zaskórników, bardzo upierdliwych i nawracających, rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, troszkę przebarwień. Trochę niespodzianek zależnych od wahań hormonalnych. Generalnie nie jest wrażliwa , ale na policzkach, symetrycznie, obszary cm2 naczynek. Mam je właściwie od zawsze, nigdy nie dawały się we znaki ale piszę na wszelki wypadek.

Plan batalii:
Wieczorem: oczyszczanie - Garnier krem głęboko oczyszczający Skóra Wrażliwa ( czy nie jest za mocny ? POwinnam wybrać coś dużo bardziej delikatnego i neutralnego czy może być? ) ---> Tonik AA Young antybakt. bezalkoholowy ( ten z wyciągiem z drożdzy)

Noc złuszczanie: Effaclar K (wcześniej kwasiłam się peelingiem migdałowym, więc kwasy mi nie straszne, ale wylinki kolidują mi z trybem życia, więc wolę systematycznie a coś o delikatniejszym działaniu, dlatego wybór padł na Effaclar

Rano: Wcześniej wspomniany tonik AA Young ( wystarczy na zmycie buzi po nocy czy trzeba sięgać znów po krem myjący ? ) ---> serum z wit. C i E ( ukręcane własnoręcznie z wit. C mazidłową i Tokovitem ) ---> krem nawilżający Ziaja Calma HLC, cieniutka warstwa, tak żeby maksymalnie się wchłonęła.

I tu pojawia się problem ; z filtrami oczywiście na jesień, zimę , bez lekkiego podkładu niestety się nie obejdę ( CityMAtt Lirene ) , dlatego szukałam czegoś nietłustego, niezapychającego żeby podkład mi na tym nie spłynął i żeby nie obciążać zbytnio buzi. Waham się pomiędzy : LRP Anthelios AC 30 do cery tłustej, oraz Bioderma Photoderm AKN mat 40. Napiszcie proszę co o nich wiecie czy rzeczywiście nadadzą się do mojej cery pod podkład, no i czy ich ten podkład nie zdestabilizuje. Wybór filrów jest straszny, mam kaszankę w głowie już całkowitą.

Tak więc jak wynika z tego co powyżej - po serum i małej porcji nawilżenia, filtr i niewielka ilość podkładu wklepanego głównie w strefę T gdzie jest sporo do ukrycia.

Nawilżenie: uzależnie je od tego, jak skóra będzie reagowała na złuszcaanie- albo na Effaclar po poł godziny nałożę sutkowego Rossmana albo co 2 dni będę nakładać tylko to, bez Effaclaru. Na dzień trochę Calmy jak wspomniałam. Co jakiś czas może maseczka nawilżająca ( macie jakieś typy ? )

To jest mój plan, proszę więc o ocenę, uwagi ( zwłaszcza jeśli chodzi o filtry), za wszystko będę wdzięczna. Uświadomcie mnie
Pozdrawiam i mam nadzieję, że macie udane wakacje
Moim skromnym zdaniem na dzień wystarczy serum + filtr, a Calmę dałabym na noc gdy nie używasz Effaclaru, powinna dobrze nawilżyć i nie zapychać, ja sama miałam ten krem kilkakrotnie i chwaliłam go sobie. Sutkowy może zapychać i to bardzo dlatego z niego bym zrezygnowała.
Co do filtrów ostatnio widziałam super promocje Iwostinu Solecrin 40+ z dużą wodą termalną i kosmetyczką za 32,80zł, ja bardzo sobie ten filtr chwalę a mam buzię podatną na zapychanie, może warto wypróbować?
Tonik AA jest bardzo fajny, może zamiast Garniera wypróbuj też żel myjący z tej linii?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 22:41   #1605
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny czy dla początkującej z kwasami , ale z cerą z tendencja do wystepowania naczynek, lepszy bedzie Diroseal avene czy effeclar k?? Zalezy mi na tym , zeby nie unikac i nie chowac sie przed słoncem tylko dobrac taki krem , zeby nie byl fotouczulajacy. do tego hydrance optimale avene i jaki polecacie filtr zeby nie mial tlustej konsystencji bo nie lubie sie siwecic w dzien? z gory dziekuje za odpowiedzi
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 00:21   #1606
WildOrchid
Rozeznanie
 
Avatar WildOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 542
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję przeogromnie dziewczyny
Przeczytałam co napisałyście i przyjęłam do wiadomości.
Rano filtr na serum, bez kremu
Żel Garniera wymienie na Lirene nawilżająco-kojący, bez SLS, b.łagodny.
Co do filtrów Iwostin- próbowałam jakiś czas temu i nie służą mi, są jakieś takie zbyt ciężkie i maziowate, ale wiadomo, każdemu służy coś innego. Jestem oczywiście przygotowana, że trochę potrwa zanim coś dla siebie znajdę. Kupiłam emulsję Avene bo dorwałam fajną promocję na allegro - zobaczymy
Mam jeszcze jedną sprawę ... Jestem studentką, więc jak wiadomo z kasą raz gorzej raz lepiej ze wskazaniem na gorzej Czy jeśli mój portfel nie będzie mógł zapewniać dostaw Effaclaru, mogę zastąpić go Acne-dermem? Czytałam o nim trochę i zauważyłam że zawiera całkiem inny kwas i jest stosowany głównie do problemowego trądziku i przebarwień, a mi zależy bardzo na oczyszczeniu buzi z uporczywych zaskórników - czy Acne-derm oczyści cerę ?

A tak na marginesie, co uważacie na temat kosmetyków wielofunkcyjnych takich jak żele/płyny firm Nivea Baby czy HIPP do mycia całego ciała,twarzy i włosów? Szukam szamponu bez silikonów i SLS oraz żeli do ciała bez SLS, zastanawiam się czy możnaby właśnie połączyć to wszystko w jednym kosmetyku dla dziciaczków. Próbowałyście?

Jeszcze raz dziękuję za odzew
Pozdrawiam

Edytowane przez WildOrchid
Czas edycji: 2008-08-09 o 15:38
WildOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 17:18   #1607
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WildOrchid Pokaż wiadomość
A tak na marginesie, co uważacie na temat kosmetyków wielofunkcyjnych takich jak żele/płyny firm Nivea Baby czy HIPP do mycia całego ciała,twarzy i włosów? Szukam szamponu bez silikonów i SLS oraz żeli do ciała bez SLS, zastanawiam się czy możnaby właśnie połączyć to wszystko w jednym kosmetyku dla dziciaczków. Próbowałyście?
Żel Nivea Baby w białym opakowaniu świetnie się sprawdza.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19777
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 17:36   #1608
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WildOrchid Pokaż wiadomość

A tak na marginesie, co uważacie na temat kosmetyków wielofunkcyjnych takich jak żele/płyny firm Nivea Baby czy HIPP do mycia całego ciała,twarzy i włosów? Szukam szamponu bez silikonów i SLS oraz żeli do ciała bez SLS, zastanawiam się czy możnaby właśnie połączyć to wszystko w jednym kosmetyku dla dziciaczków. Próbowałyście?

Jeszcze raz dziękuję za odzew
Pozdrawiam
ja HIPP'a używałam do całego ciała i włosów, jak chodziłam na basen. nie chciałam dodatkowo wysuszać skóry jakimiś mocniejszymi detergentami, ani też targać osobnej butli z szamponem. do ciała cudowny, do tej pory używam jako żelu do golenia pod prysznicem. jest bardzo delikatny. do włosów - oczyszcza dobrze, jeśli się dwa razy umyje, jednak do włosów długich czy suchych się nie nada. będzie potrzebna odżywka. i powiedzmy - nie nada objętości
odrobinę lepiej do włosów (za to mniej do ciała, ale też ok) podobał mi się babydream z rossmanna - ta półlitrowa butla. i też tańszy jest. daje orzeźwiający efekt, na lato w sam raz.
nivea ma świetne opinie, myślę, że warto też wypróbować.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 18:30   #1609
kamsi
Raczkowanie
 
Avatar kamsi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: My little pink chateau.
Wiadomości: 129
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej. Zwracam się z prośba o poradę jako, że jestem mało doświadczona;p Bo jakoś nigdy nie interesowałam się aż tak wnikliwie kosmetykami.
Dostałam od dermatologa Isotrexin na noc, a na rano do nawilżania mam Cetaphil plus taki tam szampon na łojotokowe zapalenie skóry. Dostałam również Biodermy płyn micelarny, który odkładam bo nie czuję po nim umytej buzi i nie zmywa uwaga najdelikatniejszego makijażu. Jak również krem Biodermy Sensibio, lecz też go odstawiam bo buzia po nim mnie szczypie. Szampon niewiele mi pomógł wyczytałam, że dobrze jest używać olejek rycynowy na skórę głowy i traktować je szamponem do włosów normalnych najzwyklejszym tak więc zrobiłam. Po paru tygodniach ustąpiło swędzenie i uczucie wylania oliwy na głowę, lecz krostki zawsze czułam. Teraz znowu wraca swędzenie, tłuste włosy wypadanie eh..;/ Z buzia była gorzej niż lepiej szczególnie w okolicach ust i czoła więc poddałam się i schowałam isotrexin i cethapil głęboko do szafy. Nie używałam nic, że tak powiem po prostu codzienna pielęgnacja myłam buzię żelem Neutrogeny, a kremy po prostu próbowałam od Nivea, Nivea matujący, Johnsons, Olay. Problem w tym, że albo czuje tak wysuszoną buzię, że aż nieprzyjemne albo tak nawilżona jakbym oblała się oliwą. Spróbuję cethapil jeszcze raz więc może on będzie lepszy lub masło kakaowe ziaji lub oliwa hipp. I wrócę do kuracji z Isotrexinem być może za szybko się poddałam.
Moje pytania;p
Co używać do mycia buzi? demakijażu?
Jaki tonik?
Czy mogę robić maseczkę aspirynową?
Jakiego podkładu najlepiej używać by nie przeszkadzał w kuracji?
__________________

[COLOR="Red"]Celiaczka.

kamsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-10, 12:42   #1610
kamsi
Raczkowanie
 
Avatar kamsi
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: My little pink chateau.
Wiadomości: 129
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

co tu tak cichutko?
__________________

[COLOR="Red"]Celiaczka.

kamsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 13:40   #1611
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy dla początkującej z kwasami , ale z cerą z tendencja do wystepowania naczynek, lepszy bedzie Diroseal avene czy effeclar k?? Zalezy mi na tym , zeby nie unikac i nie chowac sie przed słoncem tylko dobrac taki krem , zeby nie byl fotouczulajacy. do tego hydrance optimale avene i jaki polecacie filtr zeby nie mial tlustej konsystencji bo nie lubie sie siwecic w dzien? z gory dziekuje za odpowiedzi
Effaclar K
Filtry http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6815 albo http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11117

WildOrchid żel uniwersalny Babydream albo Hipp jak dla mnie jest bardzo dobrym wyjściem właśnie w przypadku braku funduszy na drogą, apteczną pielęgnację. Fajnie myją całe ciało, twarz, strefy intymne. Jedynym mankamentem jest to że mogą trochę wysuszać. Myślę że dobry krem rozwiąże ten problem, ale do włosów, szczególnie kręconych które są ze swej natury suche, nie ryzykowałabym.
Możesz zastąpić Effaclar Acne-Dermem ale proponowałabym jego wprowadzenie dopiero jesienią. Jest to lek i będzie miał silniejsze działanie niż Effaclar, będący produktem na pograniczu kosmetyku i leku, więc ze swej natury delikatniejszym.

kamsi z Isotrexinem może wypróbuj:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=259
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4148 (sprawdzaj reakcje skóry, jeśli będzie zapychał odstaw)
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5284 lub
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12989
Tonik albo własnoręcznie robiony na bazie octu z czerwonego wina albo jabłkowego, wymieszanego w proporcji 1:6 z wodą albo coś z hydrolatów http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-hydrosols.html
Maseczkę aspirynową możesz robić
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 09:47   #1612
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, Dziewczyny proszę oceńcie

1.Dzień:
-alep do mycia
-avene woda termalna
-avene filtr 50+, wersja koloryzująca

2.Noc:
Do mycia micele Biodermy i alep,
-a/atrederm 1-2x w tygodniu,
-b/olejek jako nawilżacz - mam mnóstwo, wykorzystuję zapasy,
-pod oczęta VitaAPOS maść.
To taki mój plan na jesień. Co myslicie?
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 10:14   #1613
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

lalaith dziekuje za odpowiedz, a nie sadzisz , ze te filtry , ktore podałaś nie nadają sie dla cer naczynkowych- zawierają w składzie alkohol?
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 10:46   #1614
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
lalaith dziekuje za odpowiedz, a nie sadzisz , ze te filtry , ktore podałaś nie nadają sie dla cer naczynkowych- zawierają w składzie alkohol?
Moze wyprobuj cos z oferty Avene, np mleczko do ciala, sa bezalkoholowe i delikatne a mleczko jest chyba najlzeszym produktem z oferty filtrowej, aczkolwiek wymaga przypudrowania, moze lekko pobielac, lekko przypudrowane zachowuje mat caly dzien, inne nie alkoholowe to np SVR50 - barwiony filtr kryjacy jak podklad, popros najlepiej o probki w aptekach i przetestuj, mozesz tez siegnac po filtr Oriflame Optimals SPF30, jest stabliny i nie tlusci, pielegnuje jak krem
Oba i diroseal i effaclar wymagaja filtra, choc malego, diroseal opiera sie na retinalu a effaclar na kwasach lha,
Tak w zasadzie to 2 rozne produkty, diroseal na naczynka i wygladzenie twarzy, effaclar - nie zaszkodzi naczynkom ale nie pomoze sie ich pozbyc, ma za zadanie oczyscic cere
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 11:26   #1615
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
lalaith dziekuje za odpowiedz, a nie sadzisz , ze te filtry , ktore podałaś nie nadają sie dla cer naczynkowych- zawierają w składzie alkohol?
Soraya 45/60.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 09:15   #1616
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Na bank!
witam. widze, że jest Pan?pani bardzo doświadczono w pielęgnacji skóry. Prosiłabym o radę. do tej pory używam tylko toniku matującego Nivea oraz kremu matującego z DR Irena ERIS nie pamętam nazwy...taki z zielonymi napisami (on ma chyba minimalna ilość jakiegoś kwasu) w tej chwili kupiłam sobie kwasy Clarena serum 35%. mój problem to bardzo rozszerzone pory, duże blizny po trądziku i zaskurniki. czy kwas to dobra i skuteczna metoda?
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 09:21   #1617
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

aaaa to był krem z serii pharmaceris . moja skóra jest chyba tłusta- bardzo szybko mi sie robi błyszcząca a ogólny jej wygląd...szkoda gadać....proszę o skuteczną poradę i pomoc
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 12:22   #1618
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Witam, Dziewczyny proszę oceńcie

1.Dzień:
-alep do mycia
-avene woda termalna
-avene filtr 50+, wersja koloryzująca

2.Noc:
Do mycia micele Biodermy i alep,
-a/atrederm 1-2x w tygodniu,
-b/olejek jako nawilżacz - mam mnóstwo, wykorzystuję zapasy,
-pod oczęta VitaAPOS maść.
To taki mój plan na jesień. Co myslicie?
Nie znam dokładnie wszystkich produktów które wymieniłaś, ale ogólnie Twój plan mi się podoba Nie jestem tylko pewna czy te olejki jako nawilżacze będą wystarczające. Mimo wszystko zainwestowałabym w jakiś lekki nawilżający kremik i stosowała go w ramach potrzeb. Często skóra dłuuugo jest bardzo spragniona zanim same to zauważymy!

Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
lalaith dziekuje za odpowiedz, a nie sadzisz , ze te filtry , ktore podałaś nie nadają sie dla cer naczynkowych- zawierają w składzie alkohol?
Bez obaw! Sama jestem trądzikowym naczynkowcem i alkohol w tak małych dawkach nie robi mi krzywdy.

Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
aaaa to był krem z serii pharmaceris . moja skóra jest chyba tłusta- bardzo szybko mi sie robi błyszcząca a ogólny jej wygląd...szkoda gadać....proszę o skuteczną poradę i pomoc
Polecam wątki:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183599
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=164956
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 21:38   #1619
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ok, dziękuję bardzo Mam jeszcze Weledę irysową, albo skuszę się na HOL Avene w kwestii nawilżacza
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 11:26   #1620
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny, czy przy kuracjiŁ Effaclar K, tonik BHA 2% i serum flavoC wystarczy filtr 30?
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.