ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-29, 18:20   #4321
lilymb
Raczkowanie
 
Avatar lilymb
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 195
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Osleidis,
a czym nawilżasz skórę ? Mi na policzkach cały czas towarzyszą suche skórki, które pojawiły się wraz z używaniem A-D. Jest to do zniesienia ale skóra w tych miejscach nie chce się dobrze nawilżać więc na dniach planuję kupno oleju z ogórecznika i smarowania nim tych niesfornych partii
lilymb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 18:26   #4322
freedka
Zakorzenienie
 
Avatar freedka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 290
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez toxic992 Pokaż wiadomość
Kuzyn za to zachwalał mi herbatki z Bratku ( Fiołka trójbarwnego). Zobaczymy, na pewno nie zaszkodzi, a może pomoże
Z bratkiem to jest taka sprawa, że aby zadziałał to trzeba go stosunkowo sporo pić (choć i wtedy nie ma gwarancji). Działa on moczopędnie i bardzo łatwo wypłukać sobie elektrolity, co jest bardzo niebezpieczne. Warto sobie taką kurację wzbogacić np o Aspargin lub coś podobnego.
__________________
Pamiętaj, że nieotrzymanie tego, czego pragniesz jest czasami cudownym zrządzeniem losu
freedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 22:48   #4323
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Planuję zacząć zimą kurację acne-dermem, powoli zaczynam szukanie filtru i nawilżacza, bo jednak mam skłonności do przesuszu. Czy krem/maść oliwkowa z Ziaji by się nadała?
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 10:16   #4324
toxic992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 16
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Jeżeli chodzi Ci o takie małe zielone pudełeczko, to nie nada się. Niby ma wbudowany filtr UV, jednakże jest on tak słaby jakby go nie było. Przed mrozem też nie chroni, a pamiętaj, że Twoja skóra w czasie kuracji będzie bardzo cienka i wrażliwa, także brak odpowiedniej ochrony może spowodować efekty odwrotne od zamierzanych- na buźce pojawią Ci się okropne, czerwone plamy.
Poszukaj w drogeriach, aptekach- teraz jest pełno kremów ochronnych za stosunkowo niewielkie pieniądze. Osobiście używam tego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,10198,pelna-ochrona-odzywczy-krem-na-zime.html
dałem za niego 15 zł i jestem w pełni zadowolony Chociaż każda skóra jest inna, i być może będziesz potrzebowała mocniejszej ochrony ( ja na dworze spędzam góra godzinkę dziennie, także zbroi nie muszę zakładać). I na koniec odradzam kremy apteczne- kosztują od 80 zł wzwyż, często zapychają i nie chronią przed zimnem.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-02 o 01:27 Powód: Zmiana linku
toxic992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 12:02   #4325
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Filtr mam z Sorayi, więc o ochronę UV się nie martwię bardziej zastanawiam się nad odpowiednim natłuszczaczem, teraz wpadły mi w oko rybki A+E firmy GAL, chyba wypróbuję, bo cena bardzo zachęca.
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 15:37   #4326
toxic992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 16
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Do samego nawilżenia będzie okej. Jest wiele kremów w okolicach 10 zł które są naprawdę dobre- ja używam tego (ale tylko gdy widzę że buźka się przesusza):
http://www.nivea.pl/Produkty/Pielegn...KNO-I-UKOJENIE
Ale ten który proponujesz też będzie okej
toxic992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 08:32   #4327
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Dziewczyny czy to normalne, że przebarwienia po zastosowaniu acne derm są na początku ciemniejsze? Mam takie pomarańczowe przy nosie (nie wiem od czego..) , posmarowałam się na noc, i teraz widzę, że są o wiele bardziej widoczne..
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 10:56   #4328
lilymb
Raczkowanie
 
Avatar lilymb
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 195
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

A czy te "przebarwienia" są wyczuwalne pod palcami ? W sensie czy skóra na nich jest chropowata ?
lilymb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 11:17   #4329
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

lilymb nie

Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 13:06   #4330
lilymb
Raczkowanie
 
Avatar lilymb
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 195
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

A jak długo już stosujesz A-D i z jaką częstotliwością ? Możliwe że tak Twoja skóra na niego reaguje. Początkowo myślałam, że to może być podrażnienie.
lilymb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 06:51   #4331
toxic992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 16
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

U mnie również zaczyna się coś dziać. Kilka minut po nałożeniu AD skóra zaczyna lekko piec i swędzieć, czego wcześniej nie było. Miałem jedno świeże przebarwienie i ono pięknie schodzi, jednakże stare twardo stoją murem I lekko skóra zaczyna się ściągać i przesuszać, muszę bardziej zadbać o nawilżenie.
toxic992 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-05, 07:51   #4332
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez santi santi Pokaż wiadomość
Filtr mam z Sorayi, więc o ochronę UV się nie martwię bardziej zastanawiam się nad odpowiednim natłuszczaczem, teraz wpadły mi w oko rybki A+E firmy GAL, chyba wypróbuję, bo cena bardzo zachęca.
ten krem Ziaji, o którym pisałaś, ma na drugim miejscu w skłądzie parafinę... nie wiem jak na nią reagujesz, ale ja odradzam kremy z tym składnikiem, bo wiele osób zapycha. Radziłabym poszukać czegoś lżejszego, ale z nawilżaczami. I niekoniecznie jest tak jak pisze Toxic - dużo aptecznych kremów lub kremów z wyższej półki jest super Niestety każdemu pasuje co innego.

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy to normalne, że przebarwienia po zastosowaniu acne derm są na początku ciemniejsze? Mam takie pomarańczowe przy nosie (nie wiem od czego..) , posmarowałam się na noc, i teraz widzę, że są o wiele bardziej widoczne..
Normalne, też tak miałam
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 17:14   #4333
violet_oleander
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Nowy Jork
Wiadomości: 55
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Gdzieś wyżej było napisane, że przy kuracji Acne derm nie powinno się stosować innych kwasów. Czy dotyczy to tak samo żelów do mycia twarzy z kwasami? Używam Vichy normaderm z kwasem salicylowym oraz Acne derm od 4 dni. Na razie nie zauważyłam jakiś negatywnych skutków ale co może się wydarzyć po dłuższym stosowaniu takiej mieszanki?
violet_oleander jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 12:50   #4334
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość

Normalne, też tak miałam
Dzięki, a po jakim czasie ten efekt zniknął? :P
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 16:56   #4335
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Mnie natomiast wkurza te pieczenie i swędzenie po nałożeniu. Myślałam, że po jakimś czasie zniknie, używam już regularnie od ponad miesiąca...
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 20:15   #4336
freedka
Zakorzenienie
 
Avatar freedka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 290
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Mnie natomiast wkurza te pieczenie i swędzenie po nałożeniu. Myślałam, że po jakimś czasie zniknie, używam już regularnie od ponad miesiąca...
Ja niedawno zaczęłam już trzecią tubkę i nadal piecze
__________________
Pamiętaj, że nieotrzymanie tego, czego pragniesz jest czasami cudownym zrządzeniem losu
freedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 21:15   #4337
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Hej! Ja zaczęłam stosować Acne-Derm jakieś 3 tygodnie temu. I muszę przyznać, że to co mam teraz na twarzy to jedna wielka masakra. Na czole pojawiły mi się drobne krostki, koło nosa jedna ogromna boląca góla no i na brodzie kilka małych białych. Wcześniej zużyłam dwa opakowania Benzacne i cera mi się poprawiła. A teraz jest jeszcze gorzej niż przed stosowaniem Benzacne. Myślałam, że to może wina kremu Alterra który stosowałam na dzień ale odstawiłam go i krostki nadal się pojawiają. Dziwne bo kilka lat temu używałam Acne-Derm i nie miałam wysypu. Co robić? Odstawić maść czy może poczekać jeszcze ze dwa tygodnie, trzy tygodnie i zobaczyć co się będzie działo?
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 21:22   #4338
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Hej! Ja zaczęłam stosować Acne-Derm jakieś 3 tygodnie temu. I muszę przyznać, że to co mam teraz na twarzy to jedna wielka masakra. Na czole pojawiły mi się drobne krostki, koło nosa jedna ogromna boląca góla no i na brodzie kilka małych białych. Wcześniej zużyłam dwa opakowania Benzacne i cera mi się poprawiła. A teraz jest jeszcze gorzej niż przed stosowaniem Benzacne. Myślałam, że to może wina kremu Alterra który stosowałam na dzień ale odstawiłam go i krostki nadal się pojawiają. Dziwne bo kilka lat temu używałam Acne-Derm i nie miałam wysypu. Co robić? Odstawić maść czy może poczekać jeszcze ze dwa tygodnie, trzy tygodnie i zobaczyć co się będzie działo?
Też kilka lat temu stosowałam Acne Derm i mnie nie wysypało. Teraz jednak było inaczej- wysyp paskudny, najgorzej było na czole. Ale smaruję nadal, już nie wysypuje, czoło jednak niestety odpuściłam.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 19:22   #4339
klaudiaax3
Przyczajenie
 
Avatar klaudiaax3
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 10
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Hej! Ja zaczęłam stosować Acne-Derm jakieś 3 tygodnie temu. I muszę przyznać, że to co mam teraz na twarzy to jedna wielka masakra. Na czole pojawiły mi się drobne krostki, koło nosa jedna ogromna boląca góla no i na brodzie kilka małych białych. Wcześniej zużyłam dwa opakowania Benzacne i cera mi się poprawiła. A teraz jest jeszcze gorzej niż przed stosowaniem Benzacne. Myślałam, że to może wina kremu Alterra który stosowałam na dzień ale odstawiłam go i krostki nadal się pojawiają. Dziwne bo kilka lat temu używałam Acne-Derm i nie miałam wysypu. Co robić? Odstawić maść czy może poczekać jeszcze ze dwa tygodnie, trzy tygodnie i zobaczyć co się będzie działo?
Mnie po 3 tygodniach stosowania Acne-derm też wysypało . Jednak nadal się nim smarowałam (raz dziennie, głównie na noc) . I po 2-3 tygodniach wszystkie krostki poznikały, tak więc lepiej go nie odstawiaj
klaudiaax3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 19:38   #4340
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Też kilka lat temu stosowałam Acne Derm i mnie nie wysypało. Teraz jednak było inaczej- wysyp paskudny, najgorzej było na czole. Ale smaruję nadal, już nie wysypuje, czoło jednak niestety odpuściłam.
Cytat:
Napisane przez klaudiaax3 Pokaż wiadomość
Mnie po 3 tygodniach stosowania Acne-derm też wysypało . Jednak nadal się nim smarowałam (raz dziennie, głównie na noc) . I po 2-3 tygodniach wszystkie krostki poznikały, tak więc lepiej go nie odstawiaj
Dzięki za odpowiedź Na razie nie będę odstawiać, przemęczę się. Jak do końca roku nie będzie poprawy to wtedy najwyżej zrezygnuję z dalszego stosowania.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 20:25   #4341
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Ja stosuję AD niecały tydzień, ale już się polubiliśmy. Mam wrażenie, że po każdym użyciu skóra jest bardziej promienna i gładka Smaruję się co drugi dzień, w przerwach stosuję rybki A+E.

I upewniam się: przy AD nie ma potrzeby stosowania peelingów, prawda?
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 22:25   #4342
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez santi santi Pokaż wiadomość
Ja stosuję AD niecały tydzień, ale już się polubiliśmy. Mam wrażenie, że po każdym użyciu skóra jest bardziej promienna i gładka Smaruję się co drugi dzień, w przerwach stosuję rybki A+E.

I upewniam się: przy AD nie ma potrzeby stosowania peelingów, prawda?
Pierwsze słyszę . W mojej pielęgnacji nic się nie zmieniło, raczej AD nie zastąpi peelingu.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 20:04   #4343
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

coś mi się obiło o uszy, że przy kwasach peeling jest zbędny, ale właśnie wolę się upewnić
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 10:38   #4344
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Dziewczyny Wy go stosujecie na cala twarz? ja go uzywam tylko do rozjasniania przebarwien po krostach ale czy on tez ma je leczyc?
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 13:00   #4345
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez santi santi Pokaż wiadomość
coś mi się obiło o uszy, że przy kwasach peeling jest zbędny, ale właśnie wolę się upewnić
To raczej chodzi o kwasy stosowane samodzielnie. np. migdałowy czy salicylowy.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 17:50   #4346
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Wróciłam do acne dermu pełna nadziei. Moje pierwsze podejście nie trwało nawet jednej tubki, tym razem zamierzam wsmarować w twarz co najmniej dwie. Przede wszystkim włączyłam go do ogólnej walki z przebarwieniami, mam jednak nadzieję, że na wągry tez coś zadziała... Generalne to właśnie i przebarwienia i wągry są moimi jedynymi i jakże niechcianymi zmorami na skórze.
Ja nakładam ad na całą twarz.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 09:47   #4347
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

ja rozpoczelam kuracje od 1 grudnia. juz dzisiaj siostra zauwazyla ze cos jasniejsza mam twarz, ja tez zauwazylam ze przebarwienia powoli znikaja. ale te starze jeszcze sa :/

stosowalam kiedys skinoren i differin na zmiane, ale dermatolog nic nie mowila o filtrach

ale teraz ma soraye 30

tym razem nic mnie nie piecze. a uzywam tylko na noc. a jesli nigdzie nie wychodze, mieszam krem babydream z HA zeby nawilżyć twarz, a jak wychodze stosuje filtr
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 20:13   #4348
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Niuuula Pokaż wiadomość
ja rozpoczelam kuracje od 1 grudnia. juz dzisiaj siostra zauwazyla ze cos jasniejsza mam twarz, ja tez zauwazylam ze przebarwienia powoli znikaja. ale te starze jeszcze sa :/

stosowalam kiedys skinoren i differin na zmiane, ale dermatolog nic nie mowila o filtrach

ale teraz ma soraye 30

tym razem nic mnie nie piecze. a uzywam tylko na noc. a jesli nigdzie nie wychodze, mieszam krem babydream z HA zeby nawilżyć twarz, a jak wychodze stosuje filtr
Tak szybko efekty? Zazdroszczę. Ja nadal walczę z tym dziadostwem :c
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 20:32   #4349
olkka16
Rozeznanie
 
Avatar olkka16
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 981
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

acne derm zaleciła mi dermatolog do smarowania pleców (pełno przebarwień i blizn po wypryskach), i po czasie stwierdziłam , że będę używać go na jedyne problematyczne miejsce na mojej twarzy, czyli brodę- kilka przebarwień i zapchane pory. Jakbym mogła cofnąć czas to nie dotknęła bym acne dermem twarzy, jakaś tragedia. Wysyp to coś oczywistego skoro pory mają się oczyścić, ale jestem już ponad 3miesiące po zakończeniu "kuracji" i skóra dalej wygląda tragicznie, miałam przebarwienia to teraz mam blizny. Powoli wracam do normy z cetaphilem.
__________________
Odliczanie
olkka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 07:05   #4350
toxic992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 16
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Tak- stosuję AD juz od około miesiąca, wieczorem. Nie ma podrażnień, wysypu specjalnego też nie ma, ale przebarwienia również nie znikają.. Chyba są zbyt stare, i nie da się ich już usunać;( Trudno, przynajmniej próbowałem.
toxic992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.