Ojciec pijak -wstyd na weselu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-20, 07:39   #31
kasiab623
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 9
Dot.: Ojciec pijak -wstyd na weselu

a mój ojciec wyleczył sie z alkoholizmu...okazało sie ze nie wracanie na noc balangi to nic innego jak młodsza o 20 lat dziewczyna ... taaaki alkoholik był
kasiab623 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 20:04   #32
kirkewrozka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 26
Dot.: Ojciec pijak -wstyd na weselu

Wiem, że wątek stary, ale może ktoś tu jeszcze trafi i komuś to pomoże.
Osoby mówiące: zabrzmi to brutalnie, ale nie zapraszaj ojca wcale - nie mają pojęcia, co wygadują i co to jest za problem. Ojciec alkoholik, na dodatek znęcający się nad rodziną to dla mnie nic nowego, niestety. Z takim samym żyłam wiele lat. Jeszcze gdy pił na umór i myślałam o moim ślubie i weselu - to sprawa była dla mnie jasna: na weselu nie będzie żadnego alkoholu. Nie wyobrażałam sobie nie zapraszać ojca. Dlaczego? Bo i tak by się napił, a pewnie i przed weselem nie jeden raz i byłby w stanie np. przyjść w takim stanie na wesele i dopiero by było. Ewentualnie mógłby upić się do takiego stopnia, że nie byłby w stanie przyjść na wesele, ale nawet nie chcę myśleć, co by potem zrobił ze złości mojej mamie.
Dlatego jest tylko jedno wyjście dla osób będących w takiej sytuacji: zrobić wesele bez alkoholu. No, chyba że nie robić wesela w ogóle.
kirkewrozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 10:42   #33
Ravien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: Ojciec pijak -wstyd na weselu

Rozumiem Twoją postawę kirkewrozka ale powiedz mi jedną rzecz. Piszesz, że można zrobić wesele bez alkoholu- ok każdy może mieć własny pomysł, ale należy też pomyśleć o innych gościach, dlaczego z powodu jednej osoby reszta gości nie może sobie pozwolić na wypicie alkoholu?? Widziałam już takie wesela bezalkoholowe i goście weselni, którzy wiedzieli wcześniej, że nie będzie alkoholu mieli go w samochodach lub w piersiówkach. Nie sądzę, aby się udało komukolwiek zrobić bezalkoholowe wesele.
Co o tym sądzicie??
Ravien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 09:44   #34
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: Ojciec pijak -wstyd na weselu

Zgadam się z przedmówczynią - Ravien.
Czemu jednemu człowiekowi podporządkowywać całą imprezę? Na weselu chyba o to chodzi, aby zarówno para młoda jak i goście przede wsyzsktim dobrze się czuli, a nie spoglądali co chwila na ojca panny młodej, czy nie zrobi jakiejś burdy... Absolutnei nie mam nic przeciwko weselom bezalkoholowym, jednakże po alkoholiku mozna się spodziewać, że po prostu upije się przed imprezą bądź wniesie flaszkę w inny sposób na samo przyjęcie. Dla mnie osobiście byłby to niepotrzebny stres.
Pozdrawiam

Edytowane przez preetamsingh
Czas edycji: 2011-05-25 o 09:45
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 18:16   #35
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Ojciec pijak -wstyd na weselu

Ja tez nie zamierzam narazac sie na ten stres. Co prawda nie wyprawiam zadnego weselicha, tylo skromny obiad dla najbliższych to mojego tatusia nie ma na liscie gosci. Nie zamierzam go nawet powiadomic o slubie.
Myslam, ze jaka to ze mnie wyrodna corka ze wlasnego ojca nie zaprosze, ale własnie to jest to co oni z nami robia! WYmuszaja poczucie winy, ze to nasza wina ze oni piją. Moj ojciec miał szanse na leczenie (pobyt w ośrodku) ale z tego zrezygnował, więc dla mnie sprawa była jasna. Nie zamierza z tym skonczyc, czyli mu dobrze z nałogiem co wiążę się z tym ze wypisuje sie z jego zycia.

A skoro sie wypisałam, na slubie nie zamierzam go oglądac. Slub to ma byc radosne wydarzenie a nie stres ze sie tatus upije albo nie proszony wparuje na slub i zwyzywa wszystkich dokołoa ( a moj jest to tego zdolny)
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 15:14   #36
Ravien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: Ojciec pijak -wstyd na weselu

hej rozumiem Cię lucaa_rules i popieram, ale mam pewne pytanie do Ciebie. Ja z wielką chęcią postąpiłabym tak jak Ty i nie zapraszała swojego ojca na wesele, ani nawet do kościoła, ale powiedz mi czy nie boisz się, że on w jakiś sposób się o tym dowie?? Nie wiem np. od Twoich sąsiadów, lub od jakiś krewnych przez przypadek i nie unikniesz awantury na ślubie??
Ravien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 15:18   #37
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Ojciec pijak -wstyd na weselu

Cytat:
Napisane przez Ravien Pokaż wiadomość
hej rozumiem Cię lucaa_rules i popieram, ale mam pewne pytanie do Ciebie. Ja z wielką chęcią postąpiłabym tak jak Ty i nie zapraszała swojego ojca na wesele, ani nawet do kościoła, ale powiedz mi czy nie boisz się, że on w jakiś sposób się o tym dowie?? Nie wiem np. od Twoich sąsiadów, lub od jakiś krewnych przez przypadek i nie unikniesz awantury na ślubie??
Witaj Ravien. Nie ma szans zeby sie dowiedział, sprawe mam ułatwiona bo mieszkam za granicą i nie kontaktuje sie z ojcem. Rodziny innej nie mam, i nie szukam z nia kontaktu a sąsiadow to widziałam chyba w 2009 roku kiedy byłam z wizyta PL. Nawet nie mieszkam w "rodzinnym domu' kiedy jestem na urlopie więc chyba cud by się musiał zdarzyć zeby tatuś sie dowiedział
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.