Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-28, 14:03   #2701
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ijabluszko Pokaż wiadomość
Witam 30+ i nie tylko
Dziewczyny napiszcie czy jeśli używam Zorac0,1%- 2 razy w tyg w pozostałe dni używać retinolu z BU?Obecnie mam z ZSK wit A ale myślę nad kupnem z BU. Jeszcze jedna kwestia roluję się rolką 0,5mm(raz w tyg). I pytanie dla doświadczonych napiszcie proszę co przyniesie najlepsze efekty . Walczę ze zmarszczkami pod oczami . Zamierzam jeszcze kupić z BU Eliksir winogronowy i Serum odbudowujące -na suchą skórę. Nie używam kremów tylko olejów i coś muszę mieć super nawilżającego.
myślę,że ten retinol w pozostałe dni to dobry pomysł jest. Z BU to praktycznie każde serum nawilża, jednak w umiarze, bo za dużo może ściągać buzię.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 14:30   #2702
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez kael Pokaż wiadomość
Niestety mam tak samo, że po każdym syfie mi zostanie plamka i już szczerze mam tego dość więc zastanawiam się nad zabiegiem IPL+RF, ale nie mogę znaleźć opinii czy komuś to pomogło w walce z trądzikiem i przebarwieniami... Krem azelo/bha pomógł mi na wypryski, ale przebarwień nie zlikwidował. Może rozjaśnił nieco, ale lepiej się sprawiła wit. C w tej kwestii. Serum azelo nie zamawiałam, bo stwierdziłam, że skoro ma taką samą zawartość azeloglicyny to też nie da rady...
Kochana, jest jeszcze jedna rzecz na BU Wprowadzili niedawno Serum rozjaśniające EXTRA 7/4 nie ma jeszcze opinii na jego temat, ale ma w składzie i AzeloglicyneŸ EKO (10%) i witaminę C (4.5%) Może ten kosmetyk byłby lepszy na przebarwienia...? Planuje zrobić zakupy w BU, ale im więcej czytam, tym mam większy mętlik w głowie co wybrać Nic juz nie wiem, a przesadzić też nie chce :/
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 14:57   #2703
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja dopiero zaczęłam, a z moją mamą jest o tyle problem, że używa nieregularnie rzeczy z BU i chyba nie może się od nich przyzwyczaić, dopiero teraz po paru miesiącach zaczyna regularnie używać serów-olejków. Ma olejek 3xRose i Renew z retinolem do skóry suchej. Ten drugi jest tłustawy, wg mnie wyraźnie, wg mojej mamy, która ma skórę bardzo suchą ten olejek jest za mało tłusty i jeszcze na niego musi kłaść maść na lanolinie... Ale moja mama ma epicko suchą skórę.
A serum różane wg mnie jest dość lekkie. Ma ten plus, że bardzo ładnie pachnie.

Ten żel z peptydami jest bardziej treściwy niż ten czysty i mniej ściąga, ale jednak trochę. Przy tłustej skórze będzie ok, przy innej trzeba z czymś mieszać. Ogólnie najfajniej się stosuje żele hialuronowe, nawet wymieszane z czymś tłustszym, na twarz zwilżoną jakimś hydrolatem, więc w sumie zestaw hydrolat + żel + tłustsze serum byłby najlepszy.
Moja ma mieszaną w kierunku tłustej ale niestety czas daje o sobie znać..
Tak czytam w koło macieju te inf o produktach z BU i nie mam pojęcia co jej wybrać ...


Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Planuje zrobić zakupy w BU, ale im więcej czytam, tym mam większy mętlik w głowie co wybrać Nic juz nie wiem, a przesadzić też nie chce :/
Mam to samo..
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 18:34   #2704
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Moja ma mieszaną w kierunku tłustej ale niestety czas daje o sobie znać..
Tak czytam w koło macieju te inf o produktach z BU i nie mam pojęcia co jej wybrać ...
No to powinno być łatwiej, moim zdaniem, niż z bardzo suchą.

Ja proponuję własnie hydrolat + ten żel z peptydami + jakieś serum, jak nie musi być mega tłuste to masz większy wybór.

Moim zdaniem nie ma co się bać, bo ceny są porównywalne do preparatów sklepowych, które też działąją różnie różniście (mojej mamie czesto nie pasują bo mają złą konsystencję albo ją uczulają czy podrażniają).

Faltycznie na początku trudno wybrać, ale polecam skupić się na tym, co brzmi najlepiej i już

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Myślę, że daruj sobie ten żel hialuronowy . Ja używałam najróżniejszych i w końcu odpuściłam, bo nie widziałam żadnego efektu, a zastosowany solo ściąga skórę, wyciąga wodę z naskórka.
Dziwne, że wszystkim ludziom jakoś nawilża... Myk polega na tym, żeby go stosować zgodnie z instrukcją (nie na suchą skórę, bo wtedy wyciąga).

Na skórze nieodwodnionej oczywiście efekt jest znikomy albo żaden a wręcz trzeba uważać, bo gdzieś czytałam że nadużywanie substancji nawilżajacych prowadzi do wyprysków i podrażnień. Ja np. mam skórę raczej dobrze nawilżoną - przez większość czasu nie wymaga nawilżenia, kiedy stosuję różne preparaty zmniejszające przetłuszczanie wtedy jużczęściej, ale też nie codziennie. Nie stosuję żelu hialuronowego codziennie, szczególnie że w serach też na ogół jest trochę (czasami robię też odpoczynek od serów). Najbardziej suchą mam skórę wokół oczu i tam żel z peptydami radzi sobie bardzo dobrze. Używam go też teraz na noc na usta, często z serum z wit. C i działa lepiej niż smarowanie tłuszczem.


Przy cerze mocno dowodnionej i do tego odtłuszczonej to sam żel hialuronowy może być z kolei niewystarczający, bo taka skóra wymaga też natłuszczania, żeby woda nie uciekała. Tak więc używanie samego żelu może dawać uczucie ściągnięcia.

Poza tym różne kosmetyki, w tym do makijażu i demakijażu moga powodować wysuszanie i śicąganie skóy, tak więc przed ocenieniem że coś jest do kitu warto sięz astanowić czy na pewno akurat ten preparat sam w sobie jest przyczyną.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 22:37   #2705
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Przeczytałam wszystko co napisałyście o wysypie zaskórników i chyba doszłam do przyczyny mojego (tak, kolejna poszkodowana ). Mam nadzieję, że to też mojej cery reakcja ilość różnych różności. Tak sobie ostatnio umyśliłam, że zużyję wszystko co mam i będę raz używać tego, raz czegoś innego i to był chyba błąd. :P Tłumaczę to sobie też pogodą - wiadomo, wysoka temperatura, pot, zanieczyszczenia, a buzię myję 'tylko' rano i wieczorem.

Od dzisiaj będę używała tylko olejku myjącego, wody termalnej i HA z olejem z pestek malin. Mam nadzieję, że pomoże (w duecie z pogodowym wytchnieniem - słyszałam, że największe upały już za nami ).

Podczytuję Was sobie i kompletuję powolutku kolejne zamówienie. Na pewno wezmę kocankę i kolejną butlę HA 1%, myślę jeszcze o jakimś delikatnym serum, kremie nawilżającym i pudrze, ale mam mętlik.

Któraś z Was wypróbowała hydrolat z róży damascena? Chciałabym go sobie wziąć na naczynka i suchą miejscami skórę.
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 23:06   #2706
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Przyszło moje zamówienie z BU. Od razu użyłam olejku myjącego. I po prostu doznałam szoku. Nałożyłam go na wilgotną twarz, rozsmarowałam, ale miałam wrażenie, że nic nie rozpuściło makijażu. Zmyłam wodą tak jak jest w instrukcji, wytarłam buzię i przetarłam wacikiem z hydrolatem i wacik... był idealnie czysty! To mój ulubiony produkt z BU wraz z hydrolatem oczarowym
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 00:31   #2707
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Na naczynka naprawdę polecam hydrolat kocankowy. Zapach niezbyt ładny, ale normalny kolor skóry jest tego wart.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-29, 07:30   #2708
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Przyszło moje zamówienie z BU. Od razu użyłam olejku myjącego. I po prostu doznałam szoku. Nałożyłam go na wilgotną twarz, rozsmarowałam, ale miałam wrażenie, że nic nie rozpuściło makijażu. Zmyłam wodą tak jak jest w instrukcji, wytarłam buzię i przetarłam wacikiem z hydrolatem i wacik... był idealnie czysty! To mój ulubiony produkt z BU wraz z hydrolatem oczarowym

też miałam takie odczucie na początku, a teraz zawsze mam buzie oczyszczoną i wacik jest bielutki. Polecam wam do mycia twarzy takimi olejkami z BU , stosować ściereczkę muślinową. Świetnie złuszcza martwy naskórek i zmywa brud.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 08:24   #2709
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
Czyli na np 20 letnią skórę żel hialuronowy odżywczy też raczej odpada? A szkoda, bo "nastawiłam się" na coś odżywczego i nawilżającego dla mnie...

Podoba mi się stwierdzenie "łuszczenie na początku jest naprawdę znikome" czy to znaczy, że później jest gorzej niż na początku?


W Serum-olejek z wit C zainwestuję na pewno..jak nie dla niej to dla mnie zastanawiam się tylko nad tym retinolem.. Czy właśnie zacząć od kremu o mniejszym stężeniu, przyzwyczaić skórę a potem jak efekt się spodoba (po pół roku podobno można zauważyć różnicę a tyle trwałości ma produkt więc akurat) to przerzucić ją na serum..
Bo w sumie nie wiadomo jak organizm na to zareaguje..
Do czego to doszło, żeby córka mamie kurację planowała

Wiesz ja mam bardzo wrażliwą zapychającą się cerę , zanim użyłam serum renew nie stosowałam retinolu ani kwasów i mimo to nie było problemu. Oczywiście wprowadzałam to serum jak i inne kosmetyki stopniowo najpierw raz w tygodniu , później co trzeci dzień poprzestałam na co drugi . Kremu nie miałam ale serum bardzo polecam.
Z HA to wielka loteria .Jest chyba tyle samo zwolenniczek co przeciwniczek , jedne nawilża inne wysusza i zanim nie sprawdzisz nie będziesz wiedziała jak zadziała u mamy . Czytałam wiele pochlebnych opinii o peptydowym i chyba też się na niego skuszę . Ale zanim kupię poszukam , może jakaś dobra duszka odleje mi kapkę na spróbowanie.

Fajnie mieć taką córkę jak Ty
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 13:04   #2710
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Kochana, jest jeszcze jedna rzecz na BU Wprowadzili niedawno Serum rozjaśniające EXTRA 7/4 nie ma jeszcze opinii na jego temat, ale ma w składzie i AzeloglicyneŸ EKO (10%) i witaminę C (4.5%) Może ten kosmetyk byłby lepszy na przebarwienia...? Planuje zrobić zakupy w BU, ale im więcej czytam, tym mam większy mętlik w głowie co wybrać Nic juz nie wiem, a przesadzić też nie chce :/
Wiem wiem, widziałam to serum, ale parę stron wcześniej przeczytałam opinie, że nic nie zdziałał i się zniechęciłam... Wiem, że u kogoś się mogło nie sprawdzić, a u mnie mogłoby być ok, ale jeszcze się wstrzymam, bo coś drogie to serum, a nie chcę wywalić kasy w błoto. Może się zdecyduję jak pojawi się więcej testujących

Na początek najlepiej zrobić minimalistyczne zamówienie, żeby nie kusiło potem używanie wszystkiego naraz. Ja tak zrobiłam, że zaczęłam od flavo, HA i hydrolatu, a przy kolejnych zamówieniach krem, puder i inne do wypróbowania.

Tylko wkurza mnie ten koszt wysyłki! Niby promocja, że zawsze stała cena, co przy dużym zamówieniu się sprawdza, ale co jeśli chcę zamówić sam puder? Zmieściłby się w kopertę bąbelkową, a i tak trzeba płacić te 11,50 za paczkę. To już za duży zegar ścienny zapłaciłam za przesyłkę mniej niż tu za lekkie, plastikowe pudełko z pudrem. No ale to tylko moje wieczne oszczędzanie tu wychodzi i wiem, że trzeba się liczyć z kosztami przesyłki kupując przez internet, ale nie mogę tego przeboleć czasami
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 15:07   #2711
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dokładnie. Koszt wysyłki jest spory i to niejako na mnie wymusza kupienie kilku produktów naraz.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-29, 15:34   #2712
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Wiesz ja mam bardzo wrażliwą zapychającą się cerę , zanim użyłam serum renew nie stosowałam retinolu ani kwasów i mimo to nie było problemu. Oczywiście wprowadzałam to serum jak i inne kosmetyki stopniowo najpierw raz w tygodniu , później co trzeci dzień poprzestałam na co drugi . Kremu nie miałam ale serum bardzo polecam.
Z HA to wielka loteria .Jest chyba tyle samo zwolenniczek co przeciwniczek , jedne nawilża inne wysusza i zanim nie sprawdzisz nie będziesz wiedziała jak zadziała u mamy . Czytałam wiele pochlebnych opinii o peptydowym i chyba też się na niego skuszę . Ale zanim kupię poszukam , może jakaś dobra duszka odleje mi kapkę na spróbowanie.

Fajnie mieć taką córkę jak Ty
No to chyba się zdecyduję na takie oto zamówienie

Peeling enzymatyczny EKO
Dla mnie, bo mam problemy z krostami a mama też może używać jak jej się spodoba

Serum OLIWKOWE RENEW Dla mamy

Sok z aloesu 100% EKO Dla mnie i dla niej

Żel hialuronowy odżywczy Również dla mnie i dla niej. Nie biorę peptydowego bo jest dopiero od 35 r.ż.

Myślicie, że to dobry zestaw "startowy" ?
Jak tak to teraz muszę poczekać na przelew i się wykona operacje

A dziękuję bardzo

Edytowane przez tujestem
Czas edycji: 2012-08-29 o 15:35
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 19:18   #2713
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Na naczynka naprawdę polecam hydrolat kocankowy. Zapach niezbyt ładny, ale normalny kolor skóry jest tego wart.
Już mam w koszyku.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
też miałam takie odczucie na początku, a teraz zawsze mam buzie oczyszczoną i wacik jest bielutki. Polecam wam do mycia twarzy takimi olejkami z BU , stosować ściereczkę muślinową. Świetnie złuszcza martwy naskórek i zmywa brud.
Gdzie można kupić taką ściereczkę?
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 07:25   #2714
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
Gdzie można kupić taką ściereczkę?
ja kupiłam na allegro, za 2 szt. + przesyłka zapłaciłam około 16 zł.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 07:42   #2715
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
ja kupiłam na allegro, za 2 szt. + przesyłka zapłaciłam około 16 zł.
Ja też używam tej ściereczki Liz Earle. Jest świetna, ale staram się wymyślić na nią sposób (do prania). Dokupiłam jeszcze dwie, ale ja tak rzadko piorę białe rzeczy, że mam trochę przestoje. A ona jednak powinna być po 2-3 razach [maksymalnie] wyprana wg mnie. Pewnie durne pytanie, ale myślicie, że można ją prać z kolorami?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 07:56   #2716
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja też używam tej ściereczki Liz Earle. Jest świetna, ale staram się wymyślić na nią sposób (do prania). Dokupiłam jeszcze dwie, ale ja tak rzadko piorę białe rzeczy, że mam trochę przestoje. A ona jednak powinna być po 2-3 razach [maksymalnie] wyprana wg mnie. Pewnie durne pytanie, ale myślicie, że można ją prać z kolorami?
wiesz, generalnie nie piorę jej w proszku do prania i pralce ... tylko w rękach, w bardzo gorącej wodzie, płynem do higieny intymnej ... jest według mnie najdelikatniejszy i wiem, że mnie nie podrażni na koniec płukam ja kilkukrotnie jeszcze w gorącej wodzie dla pewności. Czasami robię tak, że w czajniku gotuję wodę i w miedniczce zalewam wrzątkiem szmatkę, żeby poleżała parę minut i się "odkaziła", a później piorę jak przestygnie woda.

Co do prania z kolorami nie wypowiem się, bo nie wiem. Ja bym jej nie uprała z kolorami na przykład. Mam jakiś lęk, że proszek i brud z innych ubrań w niej osiądzie i później na twarzy mi wszystko zostanie, zapcha i podrażni...wiem - psychopatką jakąś jestem

Właśnie planuję dokupić sobie jeszcze, bo jedną "wyprosiła" ode mnie osobnicza mieszkająca ze mną ehehe....
A Ty na allegro też zamawiasz te Liz Earle?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 08:10   #2717
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Może jest to jakiś pomysł z tym płynem i wrzątkiem. Ja piorę, bo ona tylko w wysokiej temperaturze się dopiera i jest czysta - no cóż, jakieś pozostałości makijażu na niej często zostają (nie schodzące od gorącej wody) i to mnie odrzuca . Ale nie powiem, na jakości traci przez te prania. I dopiero teraz mnie oświeciłaś z tymi proszkami Chyba zmienię sposób na Twój patent, zwłaszcza, że mogę wtedy co 2 dzień robić jej kąpiele.

Tak, na allegro. W podobnej cenie, pewnie u tego samego sprzedawcy. A jakich płynów do mycia używasz? Ja zazwyczaj myje twarz olejkiem pachnotka-migdał i ścieram właśnie Liz. Cera jest bardzo gładka, oczysczona. Oczywście trzeba uważać, aby sobie nie roznosić nic po twarzy czyli ileś razy płukam w gorącej wodzie i staram się nie szorować 1 miejscem szmatki po całej twarzy.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 08:24   #2718
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Co do prania z kolorami nie wypowiem się, bo nie wiem. Ja bym jej nie uprała z kolorami na przykład. Mam jakiś lęk, że proszek i brud z innych ubrań w niej osiądzie i później na twarzy mi wszystko zostanie, zapcha i podrażni...wiem - psychopatką jakąś jestem
Nigdy nie myślałam o tym w ten sposób, ale może coś w tym jest.

Znalazłam na Allegro jedną sztukę za 16,50. Cena spoko czy przepłacę?
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 08:27   #2719
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Może jest to jakiś pomysł z tym płynem i wrzątkiem. Ja piorę, bo ona tylko w wysokiej temperaturze się dopiera i jest czysta - no cóż, jakieś pozostałości makijażu na niej często zostają (nie schodzące od gorącej wody) i to mnie odrzuca . Ale nie powiem, na jakości traci przez te prania. I dopiero teraz mnie oświeciłaś z tymi proszkami Chyba zmienię sposób na Twój patent, zwłaszcza, że mogę wtedy co 2 dzień robić jej kąpiele.

Tak, na allegro. W podobnej cenie, pewnie u tego samego sprzedawcy. A jakich płynów do mycia używasz? Ja zazwyczaj myje twarz olejkiem pachnotka-migdał i ścieram właśnie Liz. Cera jest bardzo gładka, oczysczona. Oczywście trzeba uważać, aby sobie nie roznosić nic po twarzy czyli ileś razy płukam w gorącej wodzie i staram się nie szorować 1 miejscem szmatki po całej twarzy.
W tym momencie używam olejku z zieloną herbatą z BU i też ścieram go szmatką, później hydrolat oliwkowy i krem lub serum.

Jednak zastanawiam się nad zmianą olejku i następnym razem kupię ten z pomarańczą + hydrolat z pomarańczy - tłuste cera i trądzik

Polecasz coś na taki problem ?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 08:33   #2720
ocatici
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 29
Kwasy do tłustej cery?

Witam, przeczytałem kilkanaście wątków o tłustej cerze i zastanawiam się nad zastosowaniem kwasów.
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html
Jak myślicie, który nadaje się lepiej do tłustej cery z wągrami i poszerzonymi porami?
Ogólnie u mnie cera jest zmęczona różnymi specyfikami od dermatologa i myślałem, że któryś z tych toników mógłby mi pomóc przywrócić jej zdrowy wygląd...
ocatici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 08:51   #2721
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Używam hydrolatu z pomarańczy po zmyciu olejkiem. Nie przepadam za jego zapachem, dużo fajniejsza jest róża stulistna z Mazideł. Działanie ma jednak ok.

Nigdy nie próbowałam olejku herbacianego ani pomarańczowego do zmywania, ten mój pachnotka - migdał jest OK. Dostatecznie zmywa makijaż, cera po nim jest miękka, oczyszczona i nie zapycha mimo moich obaw.

A na jaki problem co polecam? Ten obecny zestaw Cię zapycha z racji cery tłustej?
Też mam tłustą cerę i kombinuje z nie-zapychającymi olejami, dotychczas sprawdziły się truskawka, malina, wiesiołek, pachnotka, konopny. Do tego taman - który mnie ratuje przy jakiś niespodziankach. Ale ja czasem smaruje twarz też skwalanem czy oliwką, aby bardziej natłuścić cerę i w sumie nic takiego złego się nie dzieje. I jojoba, który ładnie rozświetla Nie przypominam sobie jakiejś swojej złej przygody z olejami, ale generalnie kupowałam te do cery tłustej.
Z tym zapychaniem to jednak chyba podstawą jest regularny peeling, "BHP" przy myciu twarzy i w nie-zapychające oleje i kremy na twarz. Czym się demakijażuje to już sprawa drugorzędna.
Teraz idzie do mnie frakcja sojowa i ciekawa jestem jak się sprawdzi Czasem miewam problemy z przesuszem na policzkach a to ponoć taki środek - kameleon.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:14   #2722
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Używam hydrolatu z pomarańczy po zmyciu olejkiem. Nie przepadam za jego zapachem, dużo fajniejsza jest róża stulistna z Mazideł. Działanie ma jednak ok.

Nigdy nie próbowałam olejku herbacianego ani pomarańczowego do zmywania, ten mój pachnotka - migdał jest OK. Dostatecznie zmywa makijaż, cera po nim jest miękka, oczyszczona i nie zapycha mimo moich obaw.

A na jaki problem co polecam? Ten obecny zestaw Cię zapycha z racji cery tłustej?
Też mam tłustą cerę i kombinuje z nie-zapychającymi olejami, dotychczas sprawdziły się truskawka, malina, wiesiołek, pachnotka, konopny. Do tego taman - który mnie ratuje przy jakiś niespodziankach. Ale ja czasem smaruje twarz też skwalanem czy oliwką, aby bardziej natłuścić cerę i w sumie nic takiego złego się nie dzieje. I jojoba, który ładnie rozświetla Nie przypominam sobie jakiejś swojej złej przygody z olejami, ale generalnie kupowałam te do cery tłustej.
Z tym zapychaniem to jednak chyba podstawą jest regularny peeling, "BHP" przy myciu twarzy i w nie-zapychające oleje i kremy na twarz. Czym się demakijażuje to już sprawa drugorzędna.
Teraz idzie do mnie frakcja sojowa i ciekawa jestem jak się sprawdzi Czasem miewam problemy z przesuszem na policzkach a to ponoć taki środek - kameleon.
Ale jak myjesz buzię tymi olejami to samymi tylko, czy mieszasz je z czymś dodatkowo - jakimiś witaminami, itp.? Może się skuszę na ta pachnotkę skoro tak zachwalasz Ile zamawiasz ml zazwyczaj i na ile Ci on starcza. Bo ja zamówiła, ok 14 dni temu swój z BU ok 115 ml i już więcej niż połowy nie ma ...
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:41   #2723
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
Przeczytałam wszystko co napisałyście o wysypie zaskórników i chyba doszłam do przyczyny mojego (tak, kolejna poszkodowana ). Mam nadzieję, że to też mojej cery reakcja ilość różnych różności. Tak sobie ostatnio umyśliłam, że zużyję wszystko co mam i będę raz używać tego, raz czegoś innego i to był chyba błąd. :P Tłumaczę to sobie też pogodą - wiadomo, wysoka temperatura, pot, zanieczyszczenia, a buzię myję 'tylko' rano i wieczorem.

Od dzisiaj będę używała tylko olejku myjącego, wody termalnej i HA z olejem z pestek malin. Mam nadzieję, że pomoże (w duecie z pogodowym wytchnieniem - słyszałam, że największe upały już za nami ).

Podczytuję Was sobie i kompletuję powolutku kolejne zamówienie. Na pewno wezmę kocankę i kolejną butlę HA 1%, myślę jeszcze o jakimś delikatnym serum, kremie nawilżającym i pudrze, ale mam mętlik.

Któraś z Was wypróbowała hydrolat z róży damascena? Chciałabym go sobie wziąć na naczynka i suchą miejscami skórę.
Miałam ten hydrolat i u mnie sprawował się całkiem nieźle. Zakupiłabym go ponownie. Jeśli przeszkadza Ci dość intensywny zapach róży to odradzam. Napewno jest lepszy niż aloesowy, który w moim przypadku nie robił nic.

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Przyszło moje zamówienie z BU. Od razu użyłam olejku myjącego. I po prostu doznałam szoku. Nałożyłam go na wilgotną twarz, rozsmarowałam, ale miałam wrażenie, że nic nie rozpuściło makijażu. Zmyłam wodą tak jak jest w instrukcji, wytarłam buzię i przetarłam wacikiem z hydrolatem i wacik... był idealnie czysty! To mój ulubiony produkt z BU wraz z hydrolatem oczarowym
Zrób raz test i po umyciu twarzy olejkiem i po przetarciu hydrolatem użyj płynu micelarnego, bądź dobrze znanego Ci toniku. U mnie chociaż płatek z hydrolatem był czysty to buzia nie. Okazało się, że zbyt krótko myłam twarz olejkiem. Hydrolat sam w sobie jest b. słabym 'domywaczem' pozostałości po makijażu. Mimo to .
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:55   #2724
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Zrób raz test i po umyciu twarzy olejkiem i po przetarciu hydrolatem użyj płynu micelarnego, bądź dobrze znanego Ci toniku. U mnie chociaż płatek z hydrolatem był czysty to buzia nie. Okazało się, że zbyt krótko myłam twarz olejkiem. Hydrolat sam w sobie jest b. słabym 'domywaczem' pozostałości po makijażu. Mimo to .

O widzisz, na to nie wpadłam, spróbuję na pewno, dziękuję!

Czy używała któraś z Was hydrolatu oczarowego na podrażnienia po depilacji?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 10:27   #2725
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Ale jak myjesz buzię tymi olejami to samymi tylko, czy mieszasz je z czymś dodatkowo - jakimiś witaminami, itp.? Może się skuszę na ta pachnotkę skoro tak zachwalasz Ile zamawiasz ml zazwyczaj i na ile Ci on starcza. Bo ja zamówiła, ok 14 dni temu swój z BU ok 115 ml i już więcej niż połowy nie ma ...
Wiesz co, kręciłam się wokół OCM, ale ostatecznie zrezygnowałam i kupiłam olejek myjący pachnotka-migdał z ZSK (moderator nas pogoni za te dywagacje). To jest taka miksturka z płynnym emulgatorem. Mieszasz i przy zmywaniu na namoczony hydrolatem wacik nakładasz olej i zmywasz. Ja najpierw rozsmarowywuje olejek na twarzy, lepiej ściąga makijaż. Później wacikiem z hydrolatem i olejkiem "poprawiam"
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ole...tka-migdal/107
Do wydajności nie mam żadnych zastrzeżeń, wychodzi jakieś 100 ml i po ponad miesiącu mam niewykorzystaną nawet połowę.

Niacynamid sobie dodaje do hydrolatów , do maseczek, do HA. Nie wpadłam na to aby dodać do tego pachnotka- migdał nie wiem czy to nie "zepsuje" olejku, bo na tych wszystkich tajnikach chemicznych się nie znam Ale byłby to fajny pomysł, bo olejek do zmywania jednak zostaje na twarzy po demakijażu a niacynamid to dobra rzecz.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 10:36   #2726
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wiesz co, kręciłam się wokół OCM, ale ostatecznie zrezygnowałam i kupiłam olejek myjący pachnotka-migdał z ZSK (moderator nas pogoni za te dywagacje). To jest taka miksturka z płynnym emulgatorem. Mieszasz i przy zmywaniu na namoczony hydrolatem wacik nakładasz olej i zmywasz. Ja najpierw rozsmarowywuje olejek na twarzy, lepiej ściąga makijaż. Później wacikiem z hydrolatem i olejkiem "poprawiam"
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ole...tka-migdal/107
Do wydajności nie mam żadnych zastrzeżeń, wychodzi jakieś 100 ml i po ponad miesiącu mam niewykorzystaną nawet połowę.

Niacynamid sobie dodaje do hydrolatów , do maseczek, do HA. Nie wpadłam na to aby dodać do tego pachnotka- migdał nie wiem czy to nie "zepsuje" olejku, bo na tych wszystkich tajnikach chemicznych się nie znam Ale byłby to fajny pomysł, bo olejek do zmywania jednak zostaje na twarzy po demakijażu a niacynamid to dobra rzecz.

A co robi niacynamid?
Dziewczyny jak robicie toniki kwasowe na blizny po trądziku, które są mocniejsze niż tonik AHA/BHA 10% ?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 10:53   #2727
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

B3 rozjaśnia i nawilża.
Fajne przepisy na toniki z kwasami są na http://naturalnapielegnacja.blogspot.com/
Bardzo lubię ten blog, trochę wyższa szkoła jazdy dla mnie, ale może kiedyś nadrobię
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 14:44   #2728
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wiesz co, kręciłam się wokół OCM, ale ostatecznie zrezygnowałam i kupiłam olejek myjący pachnotka-migdał z ZSK (moderator nas pogoni za te dywagacje). To jest taka miksturka z płynnym emulgatorem. Mieszasz i przy zmywaniu na namoczony hydrolatem wacik nakładasz olej i zmywasz. Ja najpierw rozsmarowywuje olejek na twarzy, lepiej ściąga makijaż. Później wacikiem z hydrolatem i olejkiem "poprawiam"
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ole...tka-migdal/107
Do wydajności nie mam żadnych zastrzeżeń, wychodzi jakieś 100 ml i po ponad miesiącu mam niewykorzystaną nawet połowę.

Niacynamid sobie dodaje do hydrolatów , do maseczek, do HA. Nie wpadłam na to aby dodać do tego pachnotka- migdał nie wiem czy to nie "zepsuje" olejku, bo na tych wszystkich tajnikach chemicznych się nie znam Ale byłby to fajny pomysł, bo olejek do zmywania jednak zostaje na twarzy po demakijażu a niacynamid to dobra rzecz.
brak towaru ... czemu mnie to nie dziwi kiedy chcę coś sobie kupić
... właśnie co daje niacynamid?

myślę też, czy się nie skusić na to, to chyba raczej bym na noc stosowała na całą buzię... nie powinno podrażnić? klik

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2012-08-30 o 14:50 Powód: dopiska
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 15:34   #2729
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Czy ma ktoś może doświadczenie z kwasem liponowym? Chciałabym zrobić serum wg przepisu z zsk, ale nie bardzo wiem jak je stosować (czy codziennie, czy co parę dni, czy na dzień, czy na noc i jak długo je przechowywać oraz w jakich warunkach). Wysłałam maila do nich do redakcji, ale trzeci dzień czekam na odpowiedź i nic, a chciałbym zrobić zamówienie...
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 15:57   #2730
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
brak towaru ... czemu mnie to nie dziwi kiedy chcę coś sobie kupić
... właśnie co daje niacynamid?

myślę też, czy się nie skusić na to, to chyba raczej bym na noc stosowała na całą buzię... nie powinno podrażnić? klik
Oni mają kilka tych olejków, śliwka-kokos (nie brzmi jak do tłustej cery ) i jeszcze nagietkowy i czarnuszka - migdał. Te dwa ostatnie brzmią ciekawie i któryś zamierzam wypróbować.
A co do pachnotki.. to jest chyba najlżejszy olejek jaki znam (ale weźmy pod uwagę, że nie jestem jakimś specem). Poratował mnie w lipcowych upałach kiedy skóra przestała współpracować i od gorąca zaczęła się zapychać. Konopny sobie w tych warunkach już nie radził Nie znam chyba nikogo kogo by pachnotka zapchała. Ale są dwie strony tego medalu - jak masz przesuszone miejsca to raczej sobie z tymi nie poradzi, u mnie sobie nie radziła. I mi się troszkę twarz klei po pachnotce czego nie kocham całym sercem, ale to nie są jakieś specjalne minusy. No i dziwnie pachnie, nie, że śmierdzi, ale zapach ma jakiś taki dziwny, dosyć specyficzny
(też mam pachnotkę z ZSK)

A Niacynamid to B3 - nawilża i rozjaśnia. Fajna sprawa na przebarwienia.

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2012-08-30 o 16:00
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.