cos dziwnego na twarzy ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-03, 10:56   #1
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150

cos dziwnego na twarzy ???


Drogie wizażanki, od jakiegos czasu na mojej twarzy pojawiają się dziwne duże podskórne gulki. Chociaz smaruję je wszystkimi specyfikami (kwasy, antybiotyk, masc cynkowa) to nic nie pomaga. Utrzymują się na twarzy nawet kilka tygodni Zeby się ich pozbyc muszę je wyduszac ale potem zostają mi duże blizny a w dodatku z niektórych to nawet nic nie wychodzi wiec tylko sobie nadaremnie rozrywam skóre wyciskając. Czy wiecie co to moze byc? I jak sie tego pozbyc? prosze o odpowiedz
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 10:57   #2
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: cos dziwnego na twarzy ???

Dodam jeszcze ze to nie są zaskórniki bo to jest o wiele większe i zaczerwienione
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 11:24   #3
agusiamatyldka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 254
Dot.: cos dziwnego na twarzy ???

No ja niestety mam to samo , glownie na policzkach, a zaczelo sie wszytko od pilingu migdalowego ktory robilam 4 msc temu......jutro ide do dermatologa bo juz jeden mi nie pomogl.......
agusiamatyldka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 11:31   #4
coca-coliczka
Raczkowanie
 
Avatar coca-coliczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 139
Dot.: cos dziwnego na twarzy ???

zagladnij na watek o atopowym zapaleniu skóry
coca-coliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 11:35   #5
Mmmartuś
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 114
Dot.: cos dziwnego na twarzy ???

byłam z czymś takim u dermatologa. zakładałam nawet osoby wątek tutaj o tym są to pryszcze tzw hormonalne lub normalne ,z którymi trzeba zyc . mi bardzo pomaga na nie davercin 9płyn i żel) na recepte...
pryszcze robią mi się też na linii szczęki, baardzo bolą fluid i korektor cięzko je zakrywa... znam ten ból ale jestem z Wami!
mozna brać na to również jakieś witaminki typu Humavit ze skrzypem 9podobno skrzyp dobrze na to działą) oraz pic np pokrzywe,rumianek,przecie rać woreczkami z herbaty buźke
Mmmartuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 01:29   #6
kasiek1122
Zakorzenienie
 
Avatar kasiek1122
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 082
Dot.: cos dziwnego na twarzy ???

dziewczyny dołączam się..

wkleje zdj żeby przybliżyc problem, ale nie przerażajcie się

jak nałoże tapetę to prawie nic nie widać, ale te gulki strasznie mnie męcza, na zewnątrz wygladaja jak pryszcze, ale te gulki sa takie twarte, głeboko pod skórą.. na pewno pójde do dermatologa, lecze się od kilku lat ale chwilowo nie mam czasu na takie wizyty. Może Wy mi cos powiecie, co to może być ? Rzeczywiście to atopowe zapalenie?Czy co to jest nigdy czegos takiego nie miałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg buzia 2.jpg (77,2 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg buzia.jpg (74,0 KB, 31 załadowań)
__________________
Wymianka
kasiek1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 01:29   #7
kasiek1122
Zakorzenienie
 
Avatar kasiek1122
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 082
Dot.: cos dziwnego na twarzy ???

sorry za dubla, ale wizaż mi szaleje ..
__________________
Wymianka
kasiek1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 01:32   #8
kasiek1122
Zakorzenienie
 
Avatar kasiek1122
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 082
Dot.: cos dziwnego na twarzy ???

jw
__________________
Wymianka
kasiek1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 02:05   #9
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: cos dziwnego na twarzy ???

Cytat:
Napisane przez kasiek1122 Pokaż wiadomość
dziewczyny dołączam się..

wkleje zdj żeby przybliżyc problem, ale nie przerażajcie się

jak nałoże tapetę to prawie nic nie widać, ale te gulki strasznie mnie męcza, na zewnątrz wygladaja jak pryszcze, ale te gulki sa takie twarte, głeboko pod skórą.. na pewno pójde do dermatologa, lecze się od kilku lat ale chwilowo nie mam czasu na takie wizyty. Może Wy mi cos powiecie, co to może być ? Rzeczywiście to atopowe zapalenie?Czy co to jest nigdy czegos takiego nie miałam
Ja mam identycznie wygladajace ale na plecach-pojawiaja sie zwykle przed okresem-zanim sie wygoja to nastepny okres mam-czyli sa prawie zawsze(czasami znikaja ale nigdy do konca) wydaje mi sie ze to zmiany hormonalne-ale moge sie mylic.
Ostatnio troche pomaga mi gdy uzywam na plecy balsamu Eucerin z mocznikiem.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 02:21   #10
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: cos dziwnego na twarzy ???

Ja mam to samo, na linii szczęki i policzkach i tuż koło uszu!. U mnie powstały po odstawieniu tabletek. Na bank winą są hormony.

Po pierwsze: wiem że to trudne, ale jeśli możesz, spróbuj ich nie wyciskać, a jeśli już wyciskasz, to spróbój robić to tak higienicznie jak tylko potrafisz - przez husteczkę, na czystej skórze, i po "zabiegu" też skórę czymś odkaż.

Ja swoje smarowałam Metronizadolem(na bakterie beztlenowe) i Clotrimazolum(na grzyby). Metronidazol pomógł, co oznacza, że pośrednim sprawcą tych wulkanów są bakterie. Jak uspokoił mi się wielki wysyp, przeszłam na Diacneal punktowo - pięknie je wygładza i wysusza.
Na niektóre działa tylko wyciskanie... bo po zagojeniu wciąż siedzą pod skórą i bolą. Ale często mimo środków ostrożności wokół jednego wyciśniętego wyskakują mi trzy nowe.
Ograniczam się też od słodkości, zmieniam poszewkę na swojej poduszce co max. 3 dni. Mam też komplet ręczników do twarzy, które zmieniam tak często jak mogę. A przede wszystkim zapisałam się na badanie hormonów!
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 06:58   #11
kasiek1122
Zakorzenienie
 
Avatar kasiek1122
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 082
Dot.: cos dziwnego na twarzy ???

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ja mam identycznie wygladajace ale na plecach-pojawiaja sie zwykle przed okresem-zanim sie wygoja to nastepny okres mam-czyli sa prawie zawsze(czasami znikaja ale nigdy do konca) wydaje mi sie ze to zmiany hormonalne-ale moge sie mylic.
Ostatnio troche pomaga mi gdy uzywam na plecy balsamu Eucerin z mocznikiem.
mam ten balsam, spróbuję

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Ja mam to samo, na linii szczęki i policzkach i tuż koło uszu!. U mnie powstały po odstawieniu tabletek. Na bank winą są hormony.

Po pierwsze: wiem że to trudne, ale jeśli możesz, spróbuj ich nie wyciskać, a jeśli już wyciskasz, to spróbój robić to tak higienicznie jak tylko potrafisz - przez husteczkę, na czystej skórze, i po "zabiegu" też skórę czymś odkaż.

Ja swoje smarowałam Metronizadolem(na bakterie beztlenowe) i Clotrimazolum(na grzyby). Metronidazol pomógł, co oznacza, że pośrednim sprawcą tych wulkanów są bakterie. Jak uspokoił mi się wielki wysyp, przeszłam na Diacneal punktowo - pięknie je wygładza i wysusza.
Na niektóre działa tylko wyciskanie... bo po zagojeniu wciąż siedzą pod skórą i bolą. Ale często mimo środków ostrożności wokół jednego wyciśniętego wyskakują mi trzy nowe.
Ograniczam się też od słodkości, zmieniam poszewkę na swojej poduszce co max. 3 dni. Mam też komplet ręczników do twarzy, które zmieniam tak często jak mogę. A przede wszystkim zapisałam się na badanie hormonów!
heh a jednak hormony niestety też to podejrzewałam ja równiez mam to na linii szczęki i koło uszu! Nie wysciskam bo sie nie da ja nie zarzywam tabletek wiec moge wykluczyc ich dzialanie. A czy możesz mi napisać ile kosztuje badanie hormonów? Trzeba skierowanie odd rodzinnego tak?
__________________
Wymianka
kasiek1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 07:56   #12
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: cos dziwnego na twarzy ???

Cytat:
Napisane przez kasiek1122 Pokaż wiadomość
dziewczyny dołączam się..

wkleje zdj żeby przybliżyc problem, ale nie przerażajcie się

jak nałoże tapetę to prawie nic nie widać, ale te gulki strasznie mnie męcza, na zewnątrz wygladaja jak pryszcze, ale te gulki sa takie twarte, głeboko pod skórą.. na pewno pójde do dermatologa, lecze się od kilku lat ale chwilowo nie mam czasu na takie wizyty. Może Wy mi cos powiecie, co to może być ? Rzeczywiście to atopowe zapalenie?Czy co to jest nigdy czegos takiego nie miałam
Kasiek to nie wygląda zbyt dobrze,my niestety nie powiemy Ci co to jest, ja bym biegła do dermatologa ile wlezie,choć bym miała zapłacić słono. Wiadziałam osoby z atopowym zs. i to wygląda inaczej...
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 08:08   #13
kasiek1122
Zakorzenienie
 
Avatar kasiek1122
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 082
Dot.: cos dziwnego na twarzy ???

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Kasiek to nie wygląda zbyt dobrze,my niestety nie powiemy Ci co to jest, ja bym biegła do dermatologa ile wlezie,choć bym miała zapłacić słono. Wiadziałam osoby z atopowym zs. i to wygląda inaczej...
do dermatologa pojde na pewno mam nadzieje, ze to nie jest nic atopowego
__________________
Wymianka
kasiek1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.