Kosmetyki które nie uczulają, delikatne dla cery i oczu...W - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-19, 13:01   #1
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305

Kosmetyki które nie uczulają, delikatne dla cery i oczu...


Witam

Mam pewien problem Prawie wszystkie kosmetyki które mam sprawiają, że albo piecze mnie twarz albo oczy w doslownie sekunde staja sie czerwone.... Zauwazylam, ze dzieje sie tak najczesciej z cieniami z 1 mej paletki, wiec chyba po prostu z niej zrezygnuja, ale co z reszta? nie moge np używac kredek na linii wodnej podkreslac wewnetrznego kacika oka...
Są w ogóle kredki do oczu przebadane pod tym kątem

Zastanawia mnie to, bo chcialabym uzywać czegos, co będzie najlepsze dla mojej skóry, oczu..


Dodam, ze mam sucha skore, wiec mozecie powiedziec ze piecze bo jest przesuszona ale dbam o nią bardzo więc wiem, ze nie w tym rzecz
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!




Edytowane przez CherieK
Czas edycji: 2009-10-19 o 13:03
CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 11:33   #2
EVKUS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 68
GG do EVKUS
Dot.: Kosmetyki które nie uczulają, delikatne dla cery i oczu...

Ile masz lat CharieK? Z resztą bez względu na wiek udaj się do dobrego dermatologa. Ja mam problemy identyczne już od hohoh lat:0) pisz, coś poradzimy

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Jeśli mogę coś Ci zaproponować: nasza cera nie lubi na pewno zmian, jeśli chodzi o kosmetyki itd. Ja używam już od dłuższego czasu mleczka i toniku z nivea do cery suchej i wrażliwej-POLECAM!!!! Używam ich rano i wieczorem do zmywania makijażu jak i przed... . Wody oraz innych środków myjących w ogóle nie używam do twarzy.Mam te kosmetyki sprawdzone od lat, zawsze jak mnie coś pokusi to wracam do nich i buźka "ja ta lala".Czasami piję wapno kiedy mnie ostro coś podpiecze. No i jeszcze krem. Dłuuuuuuuuuuugo użwałam z NIVEA SOFT intensywnie nawilżający (kosztuje ok. 12 zł). Robi cuda z suchej buźki, bardzo ją wygładza. Gdybys miała jakieś pytanie służę pomocą:0))))))
EVKUS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 00:09   #3
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Kosmetyki które nie uczulają, delikatne dla cery i oczu...

Cytat:
Napisane przez EVKUS Pokaż wiadomość
Ile masz lat CharieK? Z resztą bez względu na wiek udaj się do dobrego dermatologa. Ja mam problemy identyczne już od hohoh lat:0) pisz, coś poradzimy

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Jeśli mogę coś Ci zaproponować: nasza cera nie lubi na pewno zmian, jeśli chodzi o kosmetyki itd. Ja używam już od dłuższego czasu mleczka i toniku z nivea do cery suchej i wrażliwej-POLECAM!!!! Używam ich rano i wieczorem do zmywania makijażu jak i przed... . Wody oraz innych środków myjących w ogóle nie używam do twarzy.Mam te kosmetyki sprawdzone od lat, zawsze jak mnie coś pokusi to wracam do nich i buźka "ja ta lala".Czasami piję wapno kiedy mnie ostro coś podpiecze. No i jeszcze krem. Dłuuuuuuuuuuugo użwałam z NIVEA SOFT intensywnie nawilżający (kosztuje ok. 12 zł). Robi cuda z suchej buźki, bardzo ją wygładza. Gdybys miała jakieś pytanie służę pomocą:0))))))
21 juz niedlugo

Ja mam wapno w domu od zawsze i pije dosc czesto to rzeczywiscie pomaga

wlasnie jesli chodzi o ten krem.... dla mnie jest najgorszym z najgorszych

skora po nim mnie taaak piekla, od razu zrobila sie czerwona po umyciu twarzy taki efekt trzymal sie jeszcze 10 dobrych minut a wiem, ze kosmetyczki go polecaja, ponoc jest swietnym kremem nawilzajacym szkoda, ze nie dla mnie

stosuje dosc dlugo kosmetyki ziaji i... widze, ze nic mnie nie piecze itd. oczywiscie poza kosmetykami do demakijazu oczu.. to inna bajka


oczywiscie, ze chce wiecej rad a co z kosmetykami do makijazu?
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 10:33   #4
EVKUS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 68
GG do EVKUS
Wink Dot.: Kosmetyki które nie uczulają, delikatne dla cery i oczu...W

Oj kochana, próbki próbki i jeszcze raz próbki .
Dobrze, że teraz w sklepach są dostępne bo ja w Twoim wieku byłam prawie 14 lat temu i miałam albo nie miałam dostępu do nich.
Jeśli chodzi o krem z ziaji to się go trzymaj a co do kosmetyków -na pewno nic ciężkiego-podkład nawilżający (np. LIREN mi służył), ew. puder w kamieniu. Oczy raczej nie dokuczały chociaż kosmetyki z avonu i oriflame odpadają. Jak najmniej perfumowane, tusz do rzęs najlepszy zwykły-wydłużający, pogrubiający.
Nic kochana trzeba się solidnie pilnować a i tak różnie to bywa.
Z Twojej wypowiedzi rozumiem, że krem NIVEA SOFT odpada, a mleczko i tonik?
EVKUS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 11:56   #5
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Kosmetyki które nie uczulają, delikatne dla cery i oczu...W

krem, ktory mnie nie uczula, nie zapycha i nie podraznia to Humektan
niestety odkad zrobilo sie zimno, przestal mi wystarczac - niewystarczajaco nawilzal. teraz uzywam kremu dla dzieci z rumiankiem i pantenolem Babydream, ktory tez nie podraznia mi skory, fajnie nawilza, nie zapycha, tylko zaraz po aplikacji czuje lekkie sciagniecie skory ale i tak jestem z niego zadowolona
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 14:16   #6
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: Kosmetyki które nie uczulają, delikatne dla cery i oczu...W

ja też mam podobny problem Mam suchą i wrażliwą cerę. Właściwie podrażnienie i suchośc ida u mnie w parze. Szczególnie problematyczna jest okolica oczu.
Od jakiegoś czasu nie stosuję kremów w ogóle

Ale za to codziennie rano i wieczorem odbywa się rytuał wsmarowywania innych rzeczy w twarz. A są to:
*olejek (ostatnio stosuje na przemian migdałowy - ma działanie zmiękczające i nawilżające i lniany - również posiada wiele plusów, warto o tym poczytać)
*hydrolat (migdałowy lub różany)
*żel hialuronowy (ma działanie nawilżające i ujędrniające)

Buzia oczywiście bardzo się świeci po nałożeniu tego wszystkiego. Ale nie przejmuję się tym. Po prostu nakładam na to podkład mineralny. Aha.. jeszcze przedtem lekko matowię skórę glinką białą (podobno jest zalecana do cer suchych). No ale to już nie jest takie konieczne

No i powiem, że nie narzekam
No chyba że się próbuję dopiększać zbyt mocnym makijażem, tzn. kiedy wcieram cienie na powieki.. Wtedy rzeczywiście skóra robi się czerwona itd..
__________________
Co może przynieść związek Polki z Kurdem? Lepszy syn czy córka?
Z jakimi problemami borykają się kobiety? Dlaczego płaczą i co doprowadza je do śmiechu?
Co skrywam pod uśmiechem ja?

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 16:04   #7
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Kosmetyki które nie uczulają, delikatne dla cery i oczu...W

Cytat:
Napisane przez EVKUS Pokaż wiadomość
Oj kochana, próbki próbki i jeszcze raz próbki .
Dobrze, że teraz w sklepach są dostępne bo ja w Twoim wieku byłam prawie 14 lat temu i miałam albo nie miałam dostępu do nich.
Jeśli chodzi o krem z ziaji to się go trzymaj a co do kosmetyków -na pewno nic ciężkiego-podkład nawilżający (np. LIREN mi służył), ew. puder w kamieniu. Oczy raczej nie dokuczały chociaż kosmetyki z avonu i oriflame odpadają. Jak najmniej perfumowane, tusz do rzęs najlepszy zwykły-wydłużający, pogrubiający.
Nic kochana trzeba się solidnie pilnować a i tak różnie to bywa.
Z Twojej wypowiedzi rozumiem, że krem NIVEA SOFT odpada, a mleczko i tonik?
nie stosowalam i chetnie sprobuje

Tez mialam lirene i bylabym zadowolona gdyby nie to, ze najjasniejszy odcien jest dla mnie za ciemny mam prawie biala skore, taka delikatna i przeźroczysta

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
krem, ktory mnie nie uczula, nie zapycha i nie podraznia to Humektan
niestety odkad zrobilo sie zimno, przestal mi wystarczac - niewystarczajaco nawilzal. teraz uzywam kremu dla dzieci z rumiankiem i pantenolem Babydream, ktory tez nie podraznia mi skory, fajnie nawilza, nie zapycha, tylko zaraz po aplikacji czuje lekkie sciagniecie skory ale i tak jestem z niego zadowolona
Cytat:
Napisane przez honey pie Pokaż wiadomość
ja też mam podobny problem Mam suchą i wrażliwą cerę. Właściwie podrażnienie i suchośc ida u mnie w parze. Szczególnie problematyczna jest okolica oczu.
Od jakiegoś czasu nie stosuję kremów w ogóle

Ale za to codziennie rano i wieczorem odbywa się rytuał wsmarowywania innych rzeczy w twarz. A są to:
*olejek (ostatnio stosuje na przemian migdałowy - ma działanie zmiękczające i nawilżające i lniany - również posiada wiele plusów, warto o tym poczytać)
*hydrolat (migdałowy lub różany)
*żel hialuronowy (ma działanie nawilżające i ujędrniające)

Buzia oczywiście bardzo się świeci po nałożeniu tego wszystkiego. Ale nie przejmuję się tym. Po prostu nakładam na to podkład mineralny. Aha.. jeszcze przedtem lekko matowię skórę glinką białą (podobno jest zalecana do cer suchych). No ale to już nie jest takie konieczne

No i powiem, że nie narzekam
No chyba że się próbuję dopiększać zbyt mocnym makijażem, tzn. kiedy wcieram cienie na powieki.. Wtedy rzeczywiście skóra robi się czerwona itd..
nie probowalam olej migladlowy tylko na wlosy, cos nowego sprobuje moja skora od razu po kontakcie z woda zaczyna piec i jest niemilosiernie sciagnieta. ponoc oleje powinno nakladac sie na wilgotna twarz, tak?

ja chce sprobowac kwasu hilauronowego, probowalyscie?

wlasnie cienie to mordęga, zawsze jak zmywam, w miejscu gdzie byly skora jest czerwona

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
krem, ktory mnie nie uczula, nie zapycha i nie podraznia to Humektan
niestety odkad zrobilo sie zimno, przestal mi wystarczac - niewystarczajaco nawilzal. teraz uzywam kremu dla dzieci z rumiankiem i pantenolem Babydream, ktory tez nie podraznia mi skory, fajnie nawilza, nie zapycha, tylko zaraz po aplikacji czuje lekkie sciagniecie skory ale i tak jestem z niego zadowolona
ja uzywam filtrow koniecznie na me blade lico a na nok krem kakaowy ziaji przeciwzmarszczkowy.

A moze znacie cos pod oczy?
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 21:39   #8
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: Kosmetyki które nie uczulają, delikatne dla cery i oczu...W

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość


nie probowalam olej migladlowy tylko na wlosy, cos nowego sprobuje moja skora od razu po kontakcie z woda zaczyna piec i jest niemilosiernie sciagnieta. ponoc oleje powinno nakladac sie na wilgotna twarz, tak?

ja chce sprobowac kwasu hilauronowego, probowalyscie?
olej migdałowy używany jest powszechnie w gabinetach kosmetycznych, głównie do masaży twarzy ze względu na łagodność. Praktycznie nie ma ryzyka, że kogoś uczuli czy podrażni.

Ja nakładam olej przeważnie na zwilżoną skórę hydrolatem. Nie wiedziałam że jest taka zasada, ale rzeczywiście olej jakby lepiej sie wchłaniał, "stapiał" ze skórą.

Kwas hialuronowy używam w postaci żelu 1%. Wydaje mi się że jest ok. Tylko nie wiem czemu po jego nałożeniu mam uczucie ściągania skóry, co kojarzy się raczej z suchością niż nawilżaniem.. Ale moja mama go też używa i jest zadowolona w 100%
__________________
Co może przynieść związek Polki z Kurdem? Lepszy syn czy córka?
Z jakimi problemami borykają się kobiety? Dlaczego płaczą i co doprowadza je do śmiechu?
Co skrywam pod uśmiechem ja?

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 08:46   #9
EVKUS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 68
GG do EVKUS
Wink Dot.: Kosmetyki które nie uczulają, delikatne dla cery i oczu...W

Witam! Dziewczyny a używałyście z VICHY kremu aqualia thermal?
Miałam próbki u mnie się sprawdził. Zamierzam go stosować właśnie o tej porze gdy powietrze suche od grzejników. Trochę kosztuje ale ja nie pożałujęPozdrawiam
EVKUS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 08:52   #10
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Kosmetyki które nie uczulają, delikatne dla cery i oczu...W

A macie jakie wyprobowane linery i kredki do oczu? jestem straznym wrazliwcem, po wiekszosci kredek łzawie i mnie oczy pieka;/ Nawet po tyc "hipoalergicznych" Zreszta, uwazam ze to slowo za czesto jest uzywane, a kosmetyk uczula jak niewiem;/
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.