Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-29, 10:05   #1
veronikes
Raczkowanie
 
Avatar veronikes
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 153
Question

Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?


Cześć. Na razie nie chcę podejmować pochopnych decyzji i później płakać nad jakością włosów po rozjaśnianiu

Zastanawiałam się czy za jakiś czas nie zrobić radykalnego cięcia do ramion, na boba albo na prosto, lekko wycieniować. Mam z natury cienkie włosy, o które trzeba bardzo dbać. Rozdwajają się, łamią a po rozjaśnianiu trzeba się konkretnie przyłożyć, żeby nie wyglądały jak siano

Mam pytanie do Was, czy pasuje mi zrobić sobie krótsze blond? Chciałabym coś diametralnie zmienić pod koniec roku.
Czuję się dobrze w swoim kolorze, ale mam go od zawsze (to mój naturalny pomijając rozjaśnienia na grzywce i z lewej strony pasemko). Włosy są fajne, ale ja lubię zmiany i stąd moje pytanie. Fryzura na dwóch pierwszych zdjęciach oczywiście, a to zakryte telefonem dodaję, bo włosy mi się tak ułożyły jakbym miała krótkie :P

Pozdrawiam!

(sorry Paula za kradzież zdjęcia, ale masz piękne włosy!)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1070.jpg (22,9 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_49k15.jpg (14,6 KB, 126 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg thumb (3).jpg (39,6 KB, 188 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg thumb (2).jpg (57,2 KB, 368 załadowań)
__________________
veronikes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 10:17   #2
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

Zupełnie Cię nie widzę w blondzie, te ciemne włosy świetnie Ci pasują do oprawy oczu, nie zmieniałabym.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 10:33   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 361
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Zupełnie Cię nie widzę w blondzie, te ciemne włosy świetnie Ci pasują do oprawy oczu, nie zmieniałabym.
Dokładnie, kolor bym pozostawiła, ale możesz ściąć jak na pierwszym zdjęciu.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 11:13   #4
veronikes
Raczkowanie
 
Avatar veronikes
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 153
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi
__________________
veronikes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:48   #5
Balbina89
Przyczajenie
 
Avatar Balbina89
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

Też bym ścięła i ujednoliciła kolor. Nie podobają mi się te rozjaśnienia.
Balbina89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 21:21   #6
veronikes
Raczkowanie
 
Avatar veronikes
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 153
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

Wiesz co, jakoś tak wyszło, że zanim było modne ombre już jakiś czas temu postanowiłam zrobić na odwrót i zafarbować grzywkę, w stylu Rihanny bodajże. Później zafarbowałam grzywkę tak jeszcze dwa razy właśnie na przekór koleżankom z ombre :p chciałam się wyróżnić. Kuzynka z głupoty zafarbowała mi jedno pasemko nie z grzywki, nazywam je wild :P a z grzywki rozeszło mi się już na prawo i lewo i zostało na końcówkach reszta włosów to mój naturalny kolor i nie chciałam farbować na inny brąz, bo nie chcę ciemniejszych, więc ciężko o ujednolicenie. Może jak podetnę do ramion to mnie napadnie jakiś kolor ^^

dziękuję za odpowiedzi
__________________
veronikes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 08:30   #7
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 755
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

ja na Twoim miejscu zostawiłabym ciemny ale jakoś zmieniłabym ten kolor jak patrze na Twoje zdjecie to wydaje mi się, że powinnaś inspirować się rihanną kiedy miała boba
ogólnie masz typowo "ciemną" urodę a brwi to zazdroszczę Ci niesamowicie, taki piękny kształt i ta gęstość ! Wow
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 08:30   #8
Mrs_Hyde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 35
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

A ja pozwolę sobie nie zgodzic się z poprzedniczkami- myślę, że w fajnym blondzie mogłoby byc Ci bardzo do twarzy Oczywiście to zalezy jak bardzo blond chcialabys byc, ja bym proponowala naturalny chlodny blond na poziomie ok 8- 8,5.
Sama rok temu przeszłam taką metamorfozę- z prawie czarnych do ramion na calkiem krótkie (pixie) blond. Jak znajdziesz dobrego fryzjera to nie "zmasakruje" włosów, zwlaszcza jak masz naturalne, nie zniszczone jeszcze farbami. Tez mam cienkie i raczej delikatne wlosy i jakos przezyly moje eksperymenty
Jesli mialabys sie zdecydowac na taka zmiane koloru warto zebys zrobila to przed scieciem wlosow- skrócenie wlosow po takim zabiegu zdecydowanie pomaga w regeneracji.
Mrs_Hyde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 15:39   #9
veronikes
Raczkowanie
 
Avatar veronikes
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 153
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

Cytat:
Napisane przez veronikes Pokaż wiadomość
Cześć. Na razie nie chcę podejmować pochopnych decyzji i później płakać nad jakością włosów po rozjaśnianiu

Zastanawiałam się czy za jakiś czas nie zrobić radykalnego cięcia do ramion, na boba albo na prosto, lekko wycieniować. Mam z natury cienkie włosy, o które trzeba bardzo dbać. Rozdwajają się, łamią a po rozjaśnianiu trzeba się konkretnie przyłożyć, żeby nie wyglądały jak siano

Mam pytanie do Was, czy pasuje mi zrobić sobie krótsze blond? Chciałabym coś diametralnie zmienić pod koniec roku.
Czuję się dobrze w swoim kolorze, ale mam go od zawsze (to mój naturalny pomijając rozjaśnienia na grzywce i z lewej strony pasemko). Włosy są fajne, ale ja lubię zmiany i stąd moje pytanie. Fryzura na dwóch pierwszych zdjęciach oczywiście, a to zakryte telefonem dodaję, bo włosy mi się tak ułożyły jakbym miała krótkie :P

Pozdrawiam!

(sorry Paula za kradzież zdjęcia, ale masz piękne włosy!)
Cytat:
Napisane przez Mrs_Hyde Pokaż wiadomość
A ja pozwolę sobie nie zgodzic się z poprzedniczkami- myślę, że w fajnym blondzie mogłoby byc Ci bardzo do twarzy Oczywiście to zalezy jak bardzo blond chcialabys byc, ja bym proponowala naturalny chlodny blond na poziomie ok 8- 8,5.
Sama rok temu przeszłam taką metamorfozę- z prawie czarnych do ramion na calkiem krótkie (pixie) blond. Jak znajdziesz dobrego fryzjera to nie "zmasakruje" włosów, zwlaszcza jak masz naturalne, nie zniszczone jeszcze farbami. Tez mam cienkie i raczej delikatne wlosy i jakos przezyly moje eksperymenty
Jesli mialabys sie zdecydowac na taka zmiane koloru warto zebys zrobila to przed scieciem wlosow- skrócenie wlosow po takim zabiegu zdecydowanie pomaga w regeneracji.
Właśnie nad czymś takim się zastanawiałam
Mam troszkę zniszczone włosy od suszenia, ale farbowałam raz czy dwa i to tyle lat temu, że już dawno odrosły Chciałam iść do fryzjera i zrobić chłodny blond, tak jak mówisz, bo jakoś w zimnych kolorach wyglądam lepiej. Na pewno nie pasowałby mi miodowy blond czy rudy. A chciałam skrócić na taką długość, bo bardzo mi wypadają, wszędzie długie czarne kudełki Lepiej się śpi w krótszych, na wakacje też lepsze takie włosy. Trochę mi żal moich długich, ale lubię takie diametralne metamorfozy. Masz może jakieś swoje zdjęcia przed i po?
I chciałam jeszcze zapytać, co oznacza "blond na poziomie 8-8,5"? Nie znam się na kolorach farb/kolorach włosów.

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

[1=0ded61e046991206639e8e1 572f46db6f3368a3a_62799cf 2a5728;46674907]ja na Twoim miejscu zostawiłabym ciemny ale jakoś zmieniłabym ten kolor jak patrze na Twoje zdjecie to wydaje mi się, że powinnaś inspirować się rihanną kiedy miała boba
ogólnie masz typowo "ciemną" urodę a brwi to zazdroszczę Ci niesamowicie, taki piękny kształt i ta gęstość ! Wow[/QUOTE]

Dzięki! Brwi wyprowadzałam bardzo długo z nieświadomego wyrywania wte i wewte. Ale na szczęście wiem już troszkę więcej o tajnikach makijażu i naturalnego wyglądu, więc nie straszę

Inspirują mnie fryzury Rihanny, bob był super. Chciałam taki tylko dłuższy
__________________
veronikes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 15:53   #10
hairoutine
hairoutine
 
Avatar hairoutine
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 64
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

A moim zdaniem ciekawie byś wyglądała w jasnym blondzie. Może najpierw spróbuj pokombinować z komputerowym dopasowaniem fryzury, ewentualnie załóż perukę.

http://hairoutine.tumblr.com/post/87...com-hairoutine może coś takiego?
hairoutine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 18:38   #11
201706120937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 127
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

podobasz mi się w ciemnym kolorze, uważam że idealnie on pasuje do oczu, nie rozjaśniałabym na blond, nawet bym przyciemniła jeszcze, podobnie jakbym tak dużo nie ścinała
201706120937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-01, 07:32   #12
Mrs_Hyde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 35
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

Akurat z tym spaniem to roznie bywa, krotkie włosy wbrew pozorom często wymagają więcej wysiłku przy stylizacji niż te długie
Jeśli chodzi o kolor to 8 to "poziom jasności" powiedzmy, podaję Ci link do opisu oznaczeń numerycznych farb, mi bardzo ułatwiło to życie
http://www.palety-farb-do-wlosow.pl/...ch-i-kolorach/
Tu są podstawowe "jasności" kolorów:
http://www.palety-farb-do-wlosow.pl/...a-loreal-inoa/

A kolory konkretniejsze możesz sobie też podpatrzec na "salonowych" paletach, tu np jest ładny chłodny blond, oznaczony 8.13 (1 rząd, kolor 2 od lewej):
http://www.palety-farb-do-wlosow.pl/...a-loreal-inoa/

Do starych zdjęc chwilowo nie mam dostępu a przez moją wieczną chęc eksperymentowania obecny kolor też szału nie robi, wiec może lepiej nie będę się nim dzielic
Jeśli się zdecydujesz na zmianę na chłodny blont to pamiętaj, że po 1 niekoniecznie już po pierwszym farbowaniu osiągniesz idealnie chłodny efekt (ale po 2 już bedzie dobrze) a po 2 o szamponie "schładzającym" kolor i niwelującym żółknięcie (ja używam Joanny- szamponu rewitalizującego kolor blond i uważam, że jest najlepszy z tego rodzaju szamponów, a przerobilam ich sporo).
Mrs_Hyde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 08:42   #13
veronikes
Raczkowanie
 
Avatar veronikes
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 153
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

Dzięki Dziewczyny!

Próbowałam dopasować w wirtualnym fryzjerze, ale nie wygląda to na tyle naturalnie, bym mogła sobie wyobrazić jak to w rzeczywistości wygląda Ale wydaje mi się, że w jakimś chłodnym odcieniu wyglądałabym lepiej.


Cytat:
Napisane przez Vexxa Pokaż wiadomość
podobasz mi się w ciemnym kolorze, uważam że idealnie on pasuje do oczu, nie rozjaśniałabym na blond, nawet bym przyciemniła jeszcze, podobnie jakbym tak dużo nie ścinała
Pośród zastanawiania się na blondem ciągle przechodzi mnie taka właśnie myśl - dobrze jest, zostaw to, bo wyglądasz jak człowiek i kolor ładny, a co jak blond się nie spodoba... Chciałam kiedyś zrobić mroźną czekoladę (czy coś takiego...)

Mrs_Hyde thank you
__________________
veronikes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 12:00   #14
Wilmaa
Przyczajenie
 
Avatar Wilmaa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 13
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

Mi się też wydaje, że jasny chłodny odcień będzie ok
Wilmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 11:38   #15
veronikes
Raczkowanie
 
Avatar veronikes
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 153
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

Cytat:
Napisane przez Wilmaa Pokaż wiadomość
Mi się też wydaje, że jasny chłodny odcień będzie ok
jakby co, to będę próbowała dopiero pod koniec roku dziękuję wszystkim
__________________
veronikes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 15:02   #16
panna tofu
Raczkowanie
 
Avatar panna tofu
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 249
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

Ciemny to Twój kolor, ładnie współgra z oczami, nie radziłabym niszczyć włosów rozjaśniaczem...
panna tofu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 15:26   #17
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

Są osoby, którym naprawdę nie pasowałoby w blondzie, ale tutaj wydaje mi się, że nie wyglądałabyś źle, trzeba tylko dobrać dobry odcień blondu.
Mi też wszyscy odradzali blond, bo mam piwne oczy i ciemne brwi, a potem jak zafarbowałam to nie mogłam się odpędzić od komplementów
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 15:56   #18
veronikes
Raczkowanie
 
Avatar veronikes
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 153
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

Cytat:
Napisane przez panna tofu Pokaż wiadomość
Ciemny to Twój kolor, ładnie współgra z oczami, nie radziłabym niszczyć włosów rozjaśniaczem...
zawsze miałam ciemne, chciałam coś zmienić, zrobić jakiś eksperyment. to tylko włosy, odrosną i tak będę je skracać w przyszłym roku, dlatego zastanawiałam się czy chłodnego blondu nie zrobić, jakoś mnie korciło już w zeszłym roku
__________________
veronikes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 09:08   #19
veronikes
Raczkowanie
 
Avatar veronikes
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 153
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

proszę nie patrzyć na brwi - porażka!
nie wiem jak kiedyś mogłam tak nawyrywać.

chodzi o długość. mój facet mówi, że to była najgorsza długość włosów, jaką miałam. że lepiej wyglądałam w jeszcze krótszych (dla mnie bez komentarza) albo takie jak mam teraz. gadaliśmy jeszcze o pixie, ale ja wole proste do ramion no.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1384.jpg (40,9 KB, 46 załadowań)
__________________
veronikes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-05, 16:20   #20
Kaminka24
Rozeznanie
 
Avatar Kaminka24
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 762
Dot.: Zmiana z długich ciemnych na krótkie blond. Doradzicie?

Wyglądasz tak ładnie, ale opinia faceta bądź co bądź ważna jest ;p więc może właśnie jeszcze krótsze, takie pixie, byłoby fajne
Kaminka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-05 17:20:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.