Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-06, 03:23   #1
AlexVico
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 33

Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"


Witam,
Juz kilka razy spotkalem sie z opinia, ze mimo iz zelazna kurtyna dawno opadla i jestesmy czlonkami UE to dawne praktyki nadal maja sie dobrze. Konkretnie chodzi o osobne (mniej restrykcyjne) procesy produkcji i kontroli jakosci roznych dobr (tutaj konkretnie perfum) dla krajow dawnego bloku wschodniego i tzw. Europy zachodniej. Mnie ciezko odczuc roznice. Czy wasze osobiste doswiadczenia potwierdza te teze albo wiecie na ten temat cos wiecej z teoretycznego punktu widzenia?
AlexVico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 07:10   #2
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Cytat:
Napisane przez AlexVico Pokaż wiadomość
Witam,
Juz kilka razy spotkalem sie z opinia, ze mimo iz zelazna kurtyna dawno opadla i jestesmy czlonkami UE to dawne praktyki nadal maja sie dobrze. Konkretnie chodzi o osobne (mniej restrykcyjne) procesy produkcji i kontroli jakosci roznych dobr (tutaj konkretnie perfum) dla krajow dawnego bloku wschodniego i tzw. Europy zachodniej. Mnie ciezko odczuc roznice. Czy wasze osobiste doswiadczenia potwierdza te teze albo wiecie na ten temat cos wiecej z teoretycznego punktu widzenia?
Znów teoria spiskowa Nie ma różnicy w oryginałach.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 11:35   #3
imeshih
Rozeznanie
 
Avatar imeshih
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław (i niekiedy Częstochowa)
Wiadomości: 555
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Pogląd taki panuje odnośnie mniej "luksusowych dóbr" np proszków do prania czy czekolady (w moim subiektywnym odczuciu milka kupiona w Austrii - bo taka miałam okazje jeść - jest lepsza od naszej polskiej, ale nie jest to wielka różnica). Ale wracając do perfum, to nic mi nie wiadomo o tym żeby wielkie koncerny produkowały perfumy na polski rynek w Polsce i raczej trafia do nas to samo co do całej reszty Europy
imeshih jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 11:57   #4
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Odnośnie samego tytułu wątku, miejsce zakupu nie ma raczej znaczenia.
Ewentualne różnice mogłyby wynikać z tego, o czym pisze Imeshih, czyli w której fabryce dany egzemplarz został wyprodukowany. Choć nie wiem czy dałoby się to jednoznacznie ustalić, gdyż np. jedna partia produkcyjna może różnić się od innej, chociażby z powodu różnic w dostarczonych składnikach, zwłaszcza tych pochodzenia naturalnego.
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 12:07   #5
KomEwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z gałęzi
Wiadomości: 858
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

I mnie się wydaje, że to kolejna teoria spiskowa. Ale przyznaję, że niespecjalnie znam się (i pasjonuję) na procesie marketingowo- licencyjno-produkcyjno-ekonomicznym, dotyczącym produkcji perfum. Fascynuje mnie li tylko produkt finalny.

Jeśli więc byłoby to na zasadach analogicznych do produkcji coca-coli np., to różnica mogłaby być. Bo różnice pomiędzy smakiem wspomnianego wyżej płynu, wyprodukowanego w Anglii i w Polsce da się zauważyć i to na niekorzyść płynu produkowanego w Polsce. Mówię jako osoba niegdyś wielbiąca rzeczoną coca-colę, kolekcjonująca puszki i uzależniona od tej ambrozji, mająca chyzia na tym punkcie. Pewnego dnia trafiłam na puszkę, której zawartość smakowała mi troszkę jak podróba. Obadałam puszkę i porównałam do tych, które miałam w domu (produkcji zagramanicznej) i tajemnica się wyjaśniła, niestety.

Ale z tego, co mi wiadomo, to z perfumami jest inaczej, tzn. żadna fabryka w Pcimiu Dolnym nie posiada licencji, know-how, czy czego tam jeszcze, na produkcję oryginalnych Chaneli, czy Diorów. Więc jestem spokojna w tym względzie i stoję na stanowisku, że nie ma żadnej różnicy.
__________________
Sun Tzu prawie powiedział:
"Jeżeli przeciwnik jest jak ziemia - bądź jak powietrze.
Jeżeli przeciwnik jest jak ogień ......- sp....dalaj, bo z ogniem nie ma żartów!"
KomEwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 12:13   #6
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Nie ma żadnej różnicy w perfumach (i inszych) wyprodukowanych "na Zachód" i "na Wschód". Powtarzam - żadnej (poza może detalami opakowania czy też opisu).
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 12:41   #7
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
Znów teoria spiskowa Nie ma różnicy w oryginałach.
dokladnie - znow
jest co najmniej jeden watek, w ktorym o tym pisano...
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 12:49   #8
saliimalii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 106
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

A ja uważam, że jest, pamiętam moje koleżanki wracające z zagranicznych wyjazdów (włochy, anglia, niemcy ) obkupione w środki czystości (proszki, płyny itd.) + kosmetyki (kremy, szampony ), ze względu na lepszą jakość "tych samych" produktów, które nabywały również w kraju.
__________________
Nic tutaj nie rozprasza. Ani zapach, ani wygląd, ani to, że piersi są zbyt małe. W sieci obraz siebie kreuje się słowami. Własnymi słowami.
... zawsze można wyciągnąć wtyczkę z gniazdka.
J. L. Wiśniewski
saliimalii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 12:53   #9
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Cytat:
Napisane przez saliimalii Pokaż wiadomość
A ja uważam, że jest, pamiętam moje koleżanki wracające z zagranicznych wyjazdów (włochy, anglia, niemcy ) obkupione w środki czystości (proszki, płyny itd.) + kosmetyki (kremy, szampony ), ze względu na lepszą jakość "tych samych" produktów, które nabywały również w kraju.
a czytalas wczesniejsze odpowiedzi? zwlaszcza imeshih?

z tego, co piszesz, nie wynika, ze perfumy sa lepsze na Zachodzie, wszak pisze jedynie o proszkach i szamponach...
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 13:14   #10
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Cytat:
Napisane przez saliimalii Pokaż wiadomość
A ja uważam, że jest, pamiętam moje koleżanki wracające z zagranicznych wyjazdów (włochy, anglia, niemcy ) obkupione w środki czystości (proszki, płyny itd.) + kosmetyki (kremy, szampony ), ze względu na lepszą jakość "tych samych" produktów, które nabywały również w kraju.
Ale peerel się skończył już dawno temu....Nie ma co tak wzdychać do tamtych czasów, choć widać, że sentyment nadal w narodzie jest

Ech te peweksowskie proszki do prania

I w ogóle poczucie luksusu z powodu "rodziny w Hameryce" (ja nie miałam ) - chyba niektórym tego brakuje nadal ... Może stąd ta mitomania o innej jakości?

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2010-03-06 o 13:15
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 13:37   #11
Rywka
Zakorzenienie
 
Avatar Rywka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Frankenstein
Wiadomości: 3 548
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Nie wiem, jak jest z perfumami, ale w przypadku środków czystości różnica w jakości jest faktem. Mój znajomy pracuje bodajże w Henklu w Niemczech i niestety tam oddzielna produkcja jest robiona na Niemcy i oddzielna na wschód . W tej na wschód jest mniej składników treściwych, a więcej wypełniaczy. Raczej nie miał powodów, żeby kłamać
__________________


Rywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 13:46   #12
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

To chyba tylko na Niemcy, bo używałam Ci ja środków czystości także robionych w UK i w Irlandii i inszych takich i różnic w stosunku do polskich nie stwierdziłam.

Wolę ufać jednak własnemu doświadczeniu, niż relacji osób trzecich, pracujących gdziekolwiek, z jakimikolwiek motywacjami, jakie mogą nimi kierować (Jak to nie miał powodu? Chęć zaznaczenia, że pracuje/mieszka w tej "lepszej" lokalizacji - to zły powód, by - nawet podświadomie - naciągać fakty?)

Naprawdę, dziewczyny , gdyby produkty "stamtąd" miały lepszą jakość - nie omieszkałabym tego głosić; wszak sprzedałam niejedną flaszkę perfum - a jak wiecie, w mojej kolekcji głównie okazy z "zachodnich perfumerii" - działałoby to zatem na moją korzyść; ale wrodzona uczciwość nie pozwala mi tak łgać <brzydal>
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 13:52   #13
imeshih
Rozeznanie
 
Avatar imeshih
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław (i niekiedy Częstochowa)
Wiadomości: 555
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że koszty produkcji to tylko niewielka część końcowej ceny perfum i tutaj jakaś nieduża oszczędnośc na składnikach wielkich zysków by producentowi nie przyniosła. Poza tym wątpie czy firmy, ktorę jednak uchodzą za luksusowe chciałyby ryzykować swoją reputacje dla kilku groszy więcej, nie mówiąc już o kosztach uruchomienia drugiej linii produkcyjnej
imeshih jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 14:43   #14
saliimalii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 106
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ale peerel się skończył już dawno temu....Nie ma co tak wzdychać do tamtych czasów, choć widać, że sentyment nadal w narodzie jest

Ech te peweksowskie proszki do prania

I w ogóle poczucie luksusu z powodu "rodziny w Hameryce" (ja nie miałam ) - chyba niektórym tego brakuje nadal ... Może stąd ta mitomania o innej jakości?
Jaki peerel ??? I jaka rodzina w Ameryce??? To o czym pisałam to działo się 5 lat temu i jest tak nadal. Skoro produkty typowo kosmetyczne jak i te z chemii gospodarczej różnią się jakością, śmiem podejrzewać, że podobnie jest z perfumami, i jestem prawie tego pewna.

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez saliimalii Pokaż wiadomość
Jaki peerel ??? I jaka rodzina w Ameryce??? To o czym pisałam to działo się 5 lat temu i jest tak nadal. Skoro produkty typowo kosmetyczne jak i te z chemii gospodarczej różnią się jakością, śmiem podejrzewać, że podobnie jest z perfumami, i jestem prawie tego pewna.
Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
a czytalas wczesniejsze odpowiedzi? zwlaszcza imeshih?

z tego, co piszesz, nie wynika, ze perfumy sa lepsze na Zachodzie, wszak pisze jedynie o proszkach i szamponach...
Jak wyżej .
__________________
Nic tutaj nie rozprasza. Ani zapach, ani wygląd, ani to, że piersi są zbyt małe. W sieci obraz siebie kreuje się słowami. Własnymi słowami.
... zawsze można wyciągnąć wtyczkę z gniazdka.
J. L. Wiśniewski

Edytowane przez saliimalii
Czas edycji: 2010-03-06 o 14:41
saliimalii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 14:50   #15
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Miałam okazję używać perfum zza granicy.
Latem ubiegłego roku Flowerbomb z Włoch.
Kilka miesięcy później z Sephory.
ŻADNEJ RÓŻNICY.

No,ale...
Chemia, środki czystości.
Proszę ja Was....
Kolosalna róznica pomiędzy Lenorem przywożonym mi z Niemiec,a tym, który od czasu do czasu kupie w Kauflandzie.
O Vizirze nie wspomnę.
Nie mam omamów.
Nie nakręcam się, stwierdzam jedynie fakty.
Nie jestem w swoim poglądzie odosobniona
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 14:52   #16
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

ciekawe czy niszówki tez produkują osobno dla wschodniego odbiorcy
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 15:26   #17
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
ciekawe czy niszówki tez produkują osobno dla wschodniego odbiorcy
na pewno

i smiem twierdzic, ze na kraje dalej za murzynami nizli my, pewnikiem puszczaja jeszcze gorsze
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 15:45   #18
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Owa mitomania, ze perfumy (nie mowie o sr. czystosci, spozywce itp) z zachodu sa lepsze przypomina mi kolejne bzdurne przekonanie, ze perfumy z sephory sa lepsze niz z allegro.

A osoby, ktore tak mysla, niech sie same dalej nakrecaja i sobie wmawiaja, ze tak jest
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 15:46   #19
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

ale o proszkach to nawet producenci mówili i była kampania w telewizji...ze od kiedyś tam (rok temu..czy wiecej) ze jakaś tam firma przechodzi na Euro proszki (jakos inaczej to nazwali) i ze należy wsypywać o 1/3 mniej i te proszki mają specjalne oznaczenie na opakowaniu. Wiec to na pewno prawda z tym ze proszki były do niedawna inne, teraz częśc jest takla sama a część inna niz w europie. Ale co do perfum to nie sądze
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 15:51   #20
magdamill
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 57
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Miałam okazję używać perfum zza granicy.
Latem ubiegłego roku Flowerbomb z Włoch.
Kilka miesięcy później z Sephory.
ŻADNEJ RÓŻNICY.

No,ale...
Chemia, środki czystości.
Proszę ja Was....
Podpisuję się obiema rękami. Zdarza mi się kupowac perfumy np. w Niemczech- w KDW kupiłam Flowerbomb i V Absolu. Te same kupiłam w Polsce i co? Żadnej różnicy. Tak że co do perfum to można być spokojnym.

Jeśli chodzi o proszki, płyny do płukania itd., to całkiem inna bajka. Tu niestety dostajemy rzeczy gorszego sortu. Żadnych naukowych dowodów nie mam, tylko obserwacja porównawcza

Edytowane przez magdamill
Czas edycji: 2010-03-06 o 15:52
magdamill jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 16:34   #21
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Produkty luksusowe mają to do siebie, że jakość ich jest taka sama w Somalii, Polsce, Francji czy Malezji.

W żadnej fabryce nie istnieją 2 różne linie produkcyjne (chyba, że to linia np. produktów dla Biedronki czy innych dyskontów). Wszelkie przekręty robią dystrybutorzy.

Proszki i chemia są faktycznie lepszej jakości za granica, ponieważ DYSTRYBUTORZY W POLSCE je "rozrzedzają". Np do 2 kg proszku wyprodukowanego w Niemczech dosypują jeszcze 2 kg wypełniacza i pakują w pudełko.

W przypadku perfum dystrybutorzy nie mają nawet technicznie możliwości rozkręcenia flakonika i dolania czegoś, ludzie! Żaden producent produktów luksusowych nie pozwoliłby sobie na uruchomienie tańszej, gorszej linii - one są dlatego drogie, bo z założenia mają być dostępne tylko dla zamożnych ludzi, a nie dla każdego!
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 16:38   #22
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Cytat:
Napisane przez magdamill Pokaż wiadomość
Podpisuję się obiema rękami. Zdarza mi się kupowac perfumy np. w Niemczech- w KDW kupiłam Flowerbomb i V Absolu. Te same kupiłam w Polsce i co? Żadnej różnicy. Tak że co do perfum to można być spokojnym.

Jeśli chodzi o proszki, płyny do płukania itd., to całkiem inna bajka. Tu niestety dostajemy rzeczy gorszego sortu. Żadnych naukowych dowodów nie mam, tylko obserwacja porównawcza
Widzę też różnicę w proszku produkowanym na rynek niemiecki a polski.
Na opakowaniach środków czystosci itd nierzadko jest podawane, że produkowane są np w dawnym bloku wschodnim- obejmującym też Polskę, i z przeznaczeniem do dystrybucji na tym rynku.
Jest tak też nie tylko w asortymencie proszkowym, ale no Koh- i Noor- producent ołówków i kredek- ma fabrykę w Austrii produkująca na rynek zachodni i w Czechach- na wschodni.
W perfumach tak nie jest.
Chociaż- powiadacie- cytując Agathę Christie- że zło czai się wszędzie?
__________________
Kot najgorszego sortu

Edytowane przez Kota
Czas edycji: 2010-03-06 o 16:40
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 16:54   #23
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Ewidentnie jestem odosobnionym przypadkiem, nie umiejącym rozgraniczyć subtelności jakościowych proszku do prania polskiego od zagramanicznego (używałam wszak obu)

Ta teoria to - jak Siarka prawi - taka sama, jak o podróbkach w Drogerii Natura lub Sephorze (tam też niektóre dziewoje wykrywają "różnice organoleptyczne" ) - nikt nie sprawdził, nikt nie udowodnił, nikt nie wie na pewno, ale niektórym z wiarą w ową teorię jest najwyraźniej lepiej

Co widać z dyskusji

Peerel, Saliimalii, gdyż takie teorie bez pudła mi się z nim kojarzą, nic do rzeczy nie ma, lat temu 20 czy 5, peerel żyje w nas. Wszak - co Zachodnie - to lepsze!

No i...woziło się ruskie różowe szminki z CCCP i czerwonozłote obrączki stamtąd (nie ja, ale....) to i płyny i proszki wozić będziem, jeno kierunek nieco inszy, a co!!!

Swoją drogą, jak podziwiam osoby, którym chce się wozić z zagramanicy proszki i płyny - ja miałam problem z upakowaniem samych kosmetyków i nie z powodu wyższej ich jakości, tylko ze skąpstwa żal mi było wyrzucać....

Podpisano: proszkowoipłynowodopranio wo-organoleptycznie upośledzona Anna

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2010-03-06 o 17:00
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 16:58   #24
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Proszki i chemia są faktycznie lepszej jakości za granica, ponieważ DYSTRYBUTORZY W POLSCE je "rozrzedzają". Np do 2 kg proszku wyprodukowanego w Niemczech dosypują jeszcze 2 kg wypełniacza i pakują w pudełko.
Kiedyś widziałam program o tym i jakiś gość z z firmy u nas w kraju powiedział, że tak jest bo Polacy nigdy nie czytają zaleceń na opakowaniu i prawie zawsze sypią na oko czyli o wiele za dużo . I nie ma sensu dawać proszku takiego jak być powinien .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 17:34   #25
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ewidentnie jestem odosobnionym przypadkiem, nie umiejącym rozgraniczyć subtelności jakościowych proszku do prania polskiego od zagramanicznego
To dobrze, że nie widzisz różnicy.
Po co przepłacać. Wszak te zza granicy są droższe
Ja niestety widzę różnicę.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Swoją drogą, jak podziwiam osoby, którym chce się wozić z zagramanicy proszki i płyny - ja miałam problem z upakowaniem samych kosmetyków i nie z powodu wyższej ich jakości, tylko ze skąpstwa żal mi było wyrzucać....
Problem nie istnieje jak znajdzie się dostawca.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 17:53   #26
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
To dobrze, że nie widzisz różnicy.
Po co przepłacać. Wszak te zza granicy są droższe
Ja niestety widzę różnicę.
Zdarzało mi się ( te same proszki) kupować tam taniej, niż tutaj. I to w Rip off Ireland W promocji. Więc ta "wyższa cena z Zachodu" to raczej dzieło wspomnianego dostawcy (Proszki "zachodnie" nie są droższe, niestety....) Ale czekaj czekaj, te z promocji w Tesco to pewnie gorszy sort, niż w pełnej cenie Superquinn....Tak samo jak perfumy z DN.

Owszem, różnicy nie dostrzegłam.

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Problem nie istnieje jak znajdzie się dostawca.
Tylko jak upewnić się, że "stuff" jest dobrej jakości

Najlepszy pono z Holandii

A w ogóle to o proszkach my na forum perfumowym dyskutujemy

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2010-03-06 o 17:56
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 18:01   #27
daqmar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 257
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

To i ja dodam swoje trzy grosze. W teorie spiskowe dotyczące perfum nie wierzę, jednak widzę różnicę w jakości innych kosmetyków. Przykład z życia, żadne teorie, same fakty.... Mam dalszą ciotkę, która od 20 lat czy iluś mieszka w Stanach, od paru lat farbuje się tą sama farba firmy L'oreal... jakiś tam blond. W zeszłym roku zdarzyło jej się odwiedzić Polskę na dość dłuższy czas, że wypadło jej u nas farbowanie, poszła do sklepu, kupiła tą sama farbę, ten sam numer itp i uzyskała kolor o kilka tonów ciemniejszy. Biedna o mało zawału nie dostała. I co? Same fakty, żadnych teorii, poszła z reklamacją, i zaczęli się jej tłumaczyć, że te produkowane tu mogą nieco różnić się składem od produkowanych w USA.
A już kończąc offtop, bo faktycznie o perfumach tu była mowa, to dodam, żeby nie było że wszystko co zagraniczne to lepsze, owa ciocia przywiozła ze Stanów herbatę Lipton (dawno tu jej nie było i chyba nie do końca wiedziała co tu może zastać ) no i ta herbata była paskudna, ledwo to to zabarwiło szklankę i smakowało trocinami. Naszej nawet do pięt nie sięgała

Edytowane przez daqmar
Czas edycji: 2010-03-06 o 18:02
daqmar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 18:10   #28
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

W to akurat jestem w stanie uwierzyć jak najbardziej (historia z farbą) - tyle, że to nie implikuje od razu, że farba jest "celowo gorsza bo ciemny lud ze Wschodu i tak się nie pozna" (takie jest - mniemam - podłoże owych teorii) - tylko, że formulacja czy oznaczenie koloru jest nieco inne....hm?
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 18:14   #29
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Więc ta "wyższa cena z Zachodu" to raczej dzieło wspomnianego dostawcy (Proszki "zachodnie" nie są droższe, niestety....)
Z paragonem w ramach dowodu zakupu- nie sądzę.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
A w ogóle to o proszkach my na forum perfumowym dyskutujemy
No straszne
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 18:16   #30
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Perfumy kupione w Polsce i te zakupione "na zachodzie"

no dobra - a jak wytłumaczyć różnicę w produkcji wycofanego już L'eau Trois, który ewidentnie różni się w wersji amerykańskiej i europejskiej?
fakt różnicy jest ewidentny więc skąd się wziął? moim zdaniem są dwie linie produkcyjne na dwa rynki zbytu i nie mówimy tu o mocy zapachu ale o jego składzie...
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.