Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-27, 09:26   #3811
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

A ja jestem chyba jedyną znaną mi kobietą która nie ma większych problemów z cerą w jakimś konkretnym momencie cyklu. Jak zaczęłam brać tabletki anty to nie zauważyłam poprawy ani po Cilescie ani po Yasminelle. Po yasminelle tylko miałam większe problemy z nawilżeniem skóry szczególnie przez pierwszy miesiąc. Po odstawieniu yasminelle, które brałam prawie rok miałam obrzydliwy wysyp ale trwał tylko tydzień a potem wszystko wróciła do normy a nawet ponad normy ale nie było tego na pierwszy rzut oka widać bo miałam pełno plam po wysypie. Teraz jestem już po pierwszym normalnym okresie, zniknęły mi już prawie te wszystkie plamy i jedynymi dziwacznymi lokatorami na twarzy, szyi i dekolcie są notorycznie wyłażące mi małe "białe główki" i nie wiem czy to są prosaki czy zaskórniki zamknięte . I nie wiem co z tym zrobić. Kosmetyczka byłaby w stanie to jakims zabiegiem (mikro, kawitacja) na dłuższy czas wyciszyć? Kwasy nie bardzo na to pomagają. A może potrzebują więcej czasu? W końcu na inne rzeczy pomogły a to co mi teraz wyskakuje to w porównaiu do kiedyś naprawdę kosmetyka :P. A może nie bawić się w sherlocka holmesa tylko iść do dermatologa? Tylko że z własnego doświadczenia i po przeczytaniu niektórych wypowiedzi tutaj, na wizażu często odnoszę wrażenie, że dermatolodzy traktują trądzikowców a już szczególnie tych z małymi problemami "na odwal", każdego tak samo, zero indywidualnego podejścia do pacjenta. Jak bym już poszła byłabym paskudnym pacjentem lol.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 09:36   #3812
dolce&gabbana
Zadomowienie
 
Avatar dolce&gabbana
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 864
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Moja dermatolog ostatnio powiedziała mi, że z tymi hormonami kobiecymi nie jest tak łatwo. Zakresy norm są podobno bardzo szerokie, i nawet jeśli macie jakiś skrajny wynik, mieszczący się jeszcze w normie, to dla narządów jest wszystko okej i względem nich nie trzeba podejmować leczenia, ale skóra już może reagować np. tymi nieszczęsnymi wypryskami czy przetłuszczaniem. Ja się poważnie zastanawiam nad pigułami anty, może one co nieco uregulują, żeby poziom hormonów dla skóry też był dobry.
Trochę to zamotałam, ale wiecie o co mi chodzi.
__________________




dolce&gabbana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 09:55   #3813
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny, który płyn micelarny polecałbyście bardziej do cery jak w temcie:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...u-i-twarzy.htm czy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...blawatkiem.htm ??
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 10:52   #3814
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja miałam obydwa, właśnie kończę ten z AA, ale kupiłam już kolejne opakowanie Daxa, wg mnie lepiej nawilżał czy któraś z Was używała zaparzonych koszyczków rumianku do przemywania twarzy?
__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 11:40   #3815
dolce&gabbana
Zadomowienie
 
Avatar dolce&gabbana
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 864
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Tylko że z własnego doświadczenia i po przeczytaniu niektórych wypowiedzi tutaj, na wizażu często odnoszę wrażenie, że dermatolodzy traktują trądzikowców a już szczególnie tych z małymi problemami "na odwal", każdego tak samo, zero indywidualnego podejścia do pacjenta. Jak bym już poszła byłabym paskudnym pacjentem lol.
Ja się czuję czasem jak królik doświadczalny:m ur: Niestety często tak jest, że poklei przepisują maści, bez próby ustalenia przyczyny trądziku.
Cytat:
Napisane przez VampIrzyca Pokaż wiadomość
Dziewczyny, który płyn micelarny polecałbyście bardziej do cery jak w temcie:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...u-i-twarzy.htm czy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...blawatkiem.htm ??
AA nie miałam, ale chyba podkradnę go siostrze na wypróbowanie. Dax na początku był okej, ale później zaczął wysuszać i nawet podrażniać, ja go raczej więcej nie kupię
__________________





Edytowane przez dolce&gabbana
Czas edycji: 2010-03-27 o 11:51
dolce&gabbana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 13:12   #3816
ChihPyh
Zadomowienie
 
Avatar ChihPyh
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 500
GG do ChihPyh
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez VampIrzyca Pokaż wiadomość
Dziewczyny, który płyn micelarny polecałbyście bardziej do cery jak w temcie:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...u-i-twarzy.htm czy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...blawatkiem.htm ??
A ja do tej pory nie znalazłam idealnego płynu micelarnego. Po Biodermie i Daxie takim, jak z Twojego linku pojawiła mi się kaszka na czole i policzkach, a ten z AA mnie podrażniał. Ostatnio się przerzuciłam z powrotem na żel + tonik w ramach oczyszczania buzi i jest lepiej, jeśli chodzi o zapychanie, ale skóra jednak się bardziej wysusza - coś za coś. Ale staram sie ja nawilżać odpowiednio, wiec sie nawet nie buntuje aż tak
__________________
watch me self-destruct
ChihPyh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 14:13   #3817
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

mnie micel biodermy wysuszal to juz duzo lepiej sprawowal sie vichy, do tego w niemczech akurat taniej wychodzi. a jak jest duzo do zmywania, to najszybciej radzi sobie kombinacja delikatnego zelu z micelem. ja np. wieczorem uzywam do mycia zelu lrp fizjologicznego, ale tylko krotki kontakt z woda. i jak czuje, ze zmylam wszystko dobrze, to idzie na to tonik, a jak czuje sie niedomyta, to micelem poprawiam. duzo oszczedniej to wychodzi
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-27, 14:24   #3818
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja miałam daxa i byłam bardzo zadowolona, tylko, że był mało wydajny starczał mi na króciutko, ale miał oszałamiający zapach
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 14:27   #3819
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez VampIrzyca Pokaż wiadomość
Dziewczyny, który płyn micelarny polecałbyście bardziej do cery jak w temcie:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...u-i-twarzy.htm czy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...blawatkiem.htm ??
ja mam Daxa i jest całkiem dobry, dobrze zmywa makijaż i nie pozostawia tłustej powłoki na skórze
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 19:27   #3820
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
jak narazie Humektan zostaw, jeśli dalej będzie tak jak jest to odstawisz i go [COLOR="Silver"]

no i dalej mi spływa no co się dzieje??
bo ja już nie wiem jak ją teraz unormalizować
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 19:44   #3821
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dolce&gabbana Pokaż wiadomość
Ja się czuję czasem jak królik doświadczalny:m ur: Niestety często tak jest, że poklei przepisują maści, bez próby ustalenia przyczyny trądziku.

AA nie miałam, ale chyba podkradnę go siostrze na wypróbowanie. Dax na początku był okej, ale później zaczął wysuszać i nawet podrażniać, ja go raczej więcej nie kupię
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
mnie micel biodermy wysuszal to juz duzo lepiej sprawowal sie vichy, do tego w niemczech akurat taniej wychodzi. a jak jest duzo do zmywania, to najszybciej radzi sobie kombinacja delikatnego zelu z micelem. ja np. wieczorem uzywam do mycia zelu lrp fizjologicznego, ale tylko krotki kontakt z woda. i jak czuje, ze zmylam wszystko dobrze, to idzie na to tonik, a jak czuje sie niedomyta, to micelem poprawiam. duzo oszczedniej to wychodzi
Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
ja miałam daxa i byłam bardzo zadowolona, tylko, że był mało wydajny starczał mi na króciutko, ale miał oszałamiający zapach
Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
ja mam Daxa i jest całkiem dobry, dobrze zmywa makijaż i nie pozostawia tłustej powłoki na skórze
Ja bym polecała któryś z tych trzech (choć mnie Dax by pewnie podrażnił, bo ma uczulający mnie konserwant)
Cytat:
Napisane przez wewelinka Pokaż wiadomość
no i dalej mi spływa no co się dzieje??
bo ja już nie wiem jak ją teraz unormalizować
Może spróbujesz z łykaniem wierzbownicy? Jest wersja tabletkowa i herbatkowa - w moim podpisie jest link do ciekawej terapii anty błyszczącej i antytrądzikowej - ja jestem jej członkiem
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-27, 20:07   #3822
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dysk Pokaż wiadomość
Ja bym polecała któryś z tych trzech (choć mnie Dax by pewnie podrażnił, bo ma uczulający mnie konserwant)
ja mam dość wrażliwą cerę a najbardziej oczka i jak narazie mnie nic nie szczypie
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 20:20   #3823
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
ja mam dość wrażliwą cerę a najbardziej oczka i jak narazie mnie nic nie szczypie
bo to nie chodzi o cos, co u wszystkich powoduje szczypanie. nawet nie u wszystkich wrazliwcow - DMDM... mi tez sie nie podoba, ale jest dosc popularnym konserwantem. ja juz nie kupuje niczego, co ma go w skladzie moja skora dosc szybko reaguje czyms w stylu pokrzywki na niewlasciwe kosnerwanty ale jak kogos nie podraznia, to nie ma co panikowac.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 10:20   #3824
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez VampIrzyca Pokaż wiadomość
Dziewczyny, który płyn micelarny polecałbyście bardziej do cery jak w temcie:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...u-i-twarzy.htm czy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...blawatkiem.htm ??
Jeżeli chodzi o płyny miceralne, to do tej pory używałam jedynie Ziaja SopotSPA - mnie nie podrażniał, dobrze zmywał makijaż, ale nie dawał uczucia takiego pełnego odświeżenia, dlatego zawsze po nim używałam jeszcze dodatkowo żelu do mycia twarzy.

Kolejnym micelem jaki mam zamiar kupić jest właśnie Dax.

Właśnie, jeżeli chodzi o żele do mycia twarzy - mogłbyście mi polecić jakiś? Najlepiej taki, który nie ściąga skóry.
Używałam już chyba każdego żelu Ziai (Calma HLC, oliwka, Nuno, TinTin, i jeszcze kilka, które obecnie zostały wycofane), teraz mam różowy żel Synergen do wrażliwej skóry, ale jednak trochę wysusza i ściaga przy używaniu 2x dziennie.

Do nawilżania używam Humektanu, niedawno zaczęłam drugie opakowanie 100g i jestem w nim absolutnie zakochana - to chyba pierwszy krem, który mnie nie zapycha, a nawilża w takim stopniu w jakim mi tego potrzeba, reguluje wydzielanie sebum i mam mniej niespodzianek niż normalnie. Kocham go.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 10:50   #3825
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
bo to nie chodzi o cos, co u wszystkich powoduje szczypanie. nawet nie u wszystkich wrazliwcow - DMDM... mi tez sie nie podoba, ale jest dosc popularnym konserwantem. ja juz nie kupuje niczego, co ma go w skladzie moja skora dosc szybko reaguje czyms w stylu pokrzywki na niewlasciwe kosnerwanty ale jak kogos nie podraznia, to nie ma co panikowac.
Mogę się tylko zgodzić
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 11:10   #3826
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Werka, bardzo ciekawe jest to co napisałaś, przejrzałam ten wątek Coraz więcej czytam o hormonach i coraz większą potrzebę widze zrobienia badań. Tylko nie wiem czy jest sens, bo mam 15 lat i przez okres dojrzewania ta norma na pewno jest rozszerzona więc...
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 13:15   #3827
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Z miceli polecam Avene Nie zostawia uczucia ściągniętej skóry, świetnie zmywa makijaż. A z drogeryjnych używałam tylko Sopot spa, też mi się brdzo podoba, zużyłam już kilka opakowań.

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Właśnie, jeżeli chodzi o żele do mycia twarzy - mogłbyście mi polecić jakiś? Najlepiej taki, który nie ściąga skóry.
Używałam już chyba każdego żelu Ziai (Calma HLC, oliwka, Nuno, TinTin, i jeszcze kilka, które obecnie zostały wycofane), teraz mam różowy żel Synergen do wrażliwej skóry, ale jednak trochę wysusza i ściaga przy używaniu 2x dziennie.
A próbowałaś żelu normalizującego Ziaji Pro? Mam drugą butlę i jestem bardzo zadowolona. Jest delikatny, nie ściąga skóry, ale świetnie oczyszcza, jak zapomnę zrobić demakijaż to też daję radę. I bardzo dobrze wpływa na cerę, mniej się świeci, mniejszy wysyp. Mam też krem normalizujący, ale jeszcze go nie używałam.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 14:48   #3828
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dysk

myślisz żeby odstawić jeszcze humektan ? cevikap już odstawiłam ale to nie zmienia faktu że moja cera teraz wygląda strasznie... odstawić jeszcze effaclar k i duo i zostawić żeby się podgoiło? bo żadnych peelengów nie będe robić bo w ogóle masakra może zostać
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 16:28   #3829
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wewelinka Pokaż wiadomość
dysk

myślisz żeby odstawić jeszcze humektan ? cevikap już odstawiłam ale to nie zmienia faktu że moja cera teraz wygląda strasznie... odstawić jeszcze effaclar k i duo i zostawić żeby się podgoiło? bo żadnych peelengów nie będe robić bo w ogóle masakra może zostać
Możliwe, że jest tu o kogoś za dużo. Bo jak bardzo cię złuszcza effaclar? Bo moim zdaniem powinnaś wybrać albo duo albo humektan... bo co za dużo to nie zdrowo. Lub kupić coś mocniejszego nawilżającego. Bo humektan jak wiem jest bardzo lekki. Ja wolę toleriane LRP, wersja klasyczna, choć w twoim przypadku jeśli cię effaclar przesusza nazbyt to wersja riche mogła by być lepsza. Opowiedz mi jakie masz policzki, a jakie czoło, to postaram się coś dobrać.

Edytowane przez 201604211128
Czas edycji: 2010-03-28 o 16:30
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-28, 16:59   #3830
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kobiety, błagam pomóżcie!
Jestem zdesperowana, moja skóra po nałożeniu jakiegokolwiek makijażu ( a nawet i nie) zaczyna się świecić po godzinie jak psu jajca (że tak brzydko powiem..). nie mogę się normalnie patrzeć na swoją skórę, bo wygląda to ohydnie, niehigienicznie i tak, jakbym w ogóle o siebie nie dbała.. a jest wręcz przeciwnie. jestem bardzo zadbaną osobą i chciałabym, żeby mój makijaż wyglądał przez większość dnia jak od razu po nałożeniu. próbowałam kremu 'siarkowa moc' ponoć ma matować, a u mnie miał działanie odwrotne.. polećcie mi coś, jakiś krem, tonik byleby było skuteczne i zmniejszyło wydzielanie tego łoju
dodam, że jestem posiadaczką wągrów, drobnych krostek ()
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 17:13   #3831
Zielonka13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

mam nadzieję, że pomożecie mi.
mam 13 lat i cerę mieszaną: czoło, nos i broda zawsze mi się błyszczą, a tak z boku nosa, pomiędzy oczami (i pomiędzy brwiami; gdzieniegdzie na czole) mam strasznie suchą skórę. Kupiłam sobie krem under twenty taki nawilżająco-matujący i jakiś chroniący przed trądzikiem, czy jakoś tak.
Ale jak się nim posmaruje to nadal się świecę, a jak się podrapie to mi schodzi skóra sucha ;/
Co bym mogła używać, żeby moja twarz wyglądała normalnie? Może są jakieś domowe/naturalne sposoby na poprawienie wyglądu mojej skóry? Dodam, że przed kremowaniem myję twarz najczęściej peelingiem a potem tonikiem nawilżającym (po tym toniku mam ok twarz, ale później znów się zaczynają problemy).
Aa i jeszcze mam też krosty na czole i to już dłuugi czas.
Zielonka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 17:16   #3832
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Zielonka13 Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że pomożecie mi.
mam 13 lat i cerę mieszaną: czoło, nos i broda zawsze mi się błyszczą, a tak z boku nosa, pomiędzy oczami (i pomiędzy brwiami; gdzieniegdzie na czole) mam strasznie suchą skórę. Kupiłam sobie krem under twenty taki nawilżająco-matujący i jakiś chroniący przed trądzikiem, czy jakoś tak.
Ale jak się nim posmaruje to nadal się świecę, a jak się podrapie to mi schodzi skóra sucha ;/
Co bym mogła używać, żeby moja twarz wyglądała normalnie? Może są jakieś domowe/naturalne sposoby na poprawienie wyglądu mojej skóry? Dodam, że przed kremowaniem myję twarz najczęściej peelingiem a potem tonikiem nawilżającym (po tym toniku mam ok twarz, ale później znów się zaczynają problemy).
Aa i jeszcze mam też krosty na czole i to już dłuugi czas.
Myjesz twarz peelingiem? To w takim razie nie dziwię się, że schodzi Ci skóra Poza tym kremy do cery trądzikowej mają w składach alkohol, co potęguje wysuszenie skóry. Proponuję kupić jakiś delikatny żel (np. ziaja tin tin) i krem nawilżający (bambino, humektan) i nawilżać skórę 3 razy dziennie. A peelingi stosować najczęściej 1 w tygodniu.
Ze świeceniem będzie ciężej, no ale są przecież pudry i bibułki matujące. Mogę polecić też cynk doustnie, mi pomaga
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA

Edytowane przez Nolley
Czas edycji: 2010-03-28 o 17:19
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 17:44   #3833
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Myjesz twarz peelingiem? To w takim razie nie dziwię się, że schodzi Ci skóra Poza tym kremy do cery trądzikowej mają w składach alkohol, co potęguje wysuszenie skóry. Proponuję kupić jakiś delikatny żel (np. ziaja tin tin) i krem nawilżający (bambino, humektan) i nawilżać skórę 3 razy dziennie. A peelingi stosować najczęściej 1 w tygodniu.
Ze świeceniem będzie ciężej, no ale są przecież pudry i bibułki matujące. Mogę polecić też cynk doustnie, mi pomaga
Bambino jest mocnym zapychaczem i nie wiem po jakiego grzyba aż 3 razy dziennie, wystarczy dwa. Puder matujący guzik często daje. Ja polecam roślinkę - wierzbownicę, która na prawdę działa.

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Cytat:
Napisane przez redeyes Pokaż wiadomość
Kobiety, błagam pomóżcie!
Jestem zdesperowana, moja skóra po nałożeniu jakiegokolwiek makijażu ( a nawet i nie) zaczyna się świecić po godzinie jak psu jajca (że tak brzydko powiem..). nie mogę się normalnie patrzeć na swoją skórę, bo wygląda to ohydnie, niehigienicznie i tak, jakbym w ogóle o siebie nie dbała.. a jest wręcz przeciwnie. jestem bardzo zadbaną osobą i chciałabym, żeby mój makijaż wyglądał przez większość dnia jak od razu po nałożeniu. próbowałam kremu 'siarkowa moc' ponoć ma matować, a u mnie miał działanie odwrotne.. polećcie mi coś, jakiś krem, tonik byleby było skuteczne i zmniejszyło wydzielanie tego łoju
dodam, że jestem posiadaczką wągrów, drobnych krostek ()
powiedz co używasz - daj najlepiej linki do KWC.
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 18:27   #3834
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dysk - krem siarkowa moc firmy barwy, wszelakie matujące pudry, peelingi, toniki (garniera tudzież l'oreala.. teraz mam St. Ives i on na prawdę likwiduje wągry), a od niedawna podkład mineralny.
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 18:34   #3835
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez redeyes Pokaż wiadomość
dysk - krem siarkowa moc firmy barwy, wszelakie matujące pudry, peelingi, toniki (garniera tudzież l'oreala.. teraz mam St. Ives i on na prawdę likwiduje wągry), a od niedawna podkład mineralny.
A... to znamy przyczynę Kremy na trądzik są do niczego. Dobrze, że używasz podkładu mineralnego to +
Krem polecam ci lekki na początek spróbuj niedrogiego Humektana. Jeśli używa się kremu matującego to się wchodzi w błędne koło - krem matujący - bardziej się świecę - nakładam puder itd. I nie działa to. Z toników polecam ci hydrolat - do zamówienia na Biochemii Urody tudzież na mazidla.com Tak samo żel - na BU jest zestaw do samodzielnego robienia kremu. A na pryszcze na początek Acne derm i filtr Bioderma AKN Mat 40 lub emulsja 50+ Avene
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 18:41   #3836
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dysk gdzie na Bu jest zestaw do samodzielnego robienia kremu, bo chciałam zrobić, ale jeżeli mam być szczera to weszłam na mazidła i jest tam tyle przepisów, tyle różnych rzeczy, że gdybym chiałam kupić wszystko co chce zbankrutowałabym, wolę BU jest lepsza dla poczatkujących, ale nie widziałam tam kremu
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 18:43   #3837
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
dysk gdzie na Bu jest zestaw do samodzielnego robienia kremu, bo chciałam zrobić, ale jeżeli mam być szczera to weszłam na mazidła i jest tam tyle przepisów, tyle różnych rzeczy, że gdybym chiałam kupić wszystko co chce zbankrutowałabym, wolę BU jest lepsza dla poczatkujących, ale nie widziałam tam kremu
Proszę bardzo - http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-creams.html
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 18:57   #3838
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dysk Pokaż wiadomość
A... to znamy przyczynę Kremy na trądzik są do niczego. Dobrze, że używasz podkładu mineralnego to +
Krem polecam ci lekki na początek spróbuj niedrogiego Humektana. Jeśli używa się kremu matującego to się wchodzi w błędne koło - krem matujący - bardziej się świecę - nakładam puder itd. I nie działa to. Z toników polecam ci hydrolat - do zamówienia na Biochemii Urody tudzież na mazidla.com Tak samo żel - na BU jest zestaw do samodzielnego robienia kremu. A na pryszcze na początek Acne derm i filtr Bioderma AKN Mat 40 lub emulsja 50+ Avene
no trochę tego jest. w przyszłym miesiącu niestety dopiero będę mogła kupić, bo w tym za dużo wydałam pieniążków.. ale wyczytałam, że skrobia matuje skórę na dłuższy czas, to prawda? dodatkowo zamierzam używać olejku Hipp, bo też redukuje nadmiar sebum..
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 18:59   #3839
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

szkoda że to kremik co suchej, ale w sumie na tłustą podrażnioną antytrądzikowymi specyfikami tez bedzie dobry
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-28, 19:03   #3840
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

co do kremu Barwy to nie jest to taki typowo matujący krem, mam go sama i używam tylko jego od kilku miesięcy i w ogóle nie wysusza a nawilża i lekko matuje
moim zdaniem powinnaś zmienić te toniki bo zapewne zawierają one alkohol na toniki dla cery wrażliwej, uważaj na skrobie bo ona może zapchać
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.