Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-01, 22:19   #421
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Ale swoją drogą Wam powiem, że ten Garnier jakoś mnie nie przekonuje... Po użyciu Crystala czuję się o wiele świeżej, a działanie przeciwpotne mają u mnie podobne (czyli znikome ). Kupiłabym ten deo Hauschki, ale żal mi takiej kasy na coś, co też może u mnie kiepsko działać.
Mel, hauschka jest duuuuzo lepsza od garniera garniera to "po domu" jedynie stosuje
wiesz, wychodzi na to, ze stosowanie blokerow nie utrudnia organizmowi regulacji ciepla - spoko. to nawet empirycznie by sie zgadzalo - jak juz Korah napisala jednak: cycki moga bolec bo problemem jest nie regulacja ciepla, a to zatykanie... sole glinu chyba akurat bardziej "czopuja"... a te roslinne "blokery" dzialaja na pewno delikatniej i hamuja tez rozwoj bakterii, przez co efekt jest mniej czopujacy, a bardziej chroniacy przed smrodkiem
bede sie starala relacjonowac wszelkie deo naturalne, bo mam zamiar wyprobowac wieeeeele! a naleze do osob bardzo potliwych i do tego smrodliwych i moze stworze jakis ranking w kazdym razie rexony nawet takie do 48h trzymaly u mnie max pol dnia dlatego zaryzykowalam z natura wlasnie - do stracenia za wiele nie bylo
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 22:26   #422
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Widzę, że Hauschka zawiera właśnie szałwię, która obkurcza gruczoły potowe. Może się jednak skuszę, ale jak będzie jakaś przecena.

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Mel, hauschka jest duuuuzo lepsza od garniera garniera to "po domu" jedynie stosuje
wiesz, wychodzi na to, ze stosowanie blokerow nie utrudnia organizmowi regulacji ciepla - spoko. to nawet empirycznie by sie zgadzalo - jak juz Korah napisala jednak: cycki moga bolec bo problemem jest nie regulacja ciepla, a to zatykanie... sole glinu chyba akurat bardziej "czopuja"... a te roslinne "blokery" dzialaja na pewno delikatniej i hamuja tez rozwoj bakterii, przez co efekt jest mniej czopujacy, a bardziej chroniacy przed smrodkiem
bede sie starala relacjonowac wszelkie deo naturalne, bo mam zamiar wyprobowac wieeeeele! a naleze do osob bardzo potliwych i do tego smrodliwych i moze stworze jakis ranking w kazdym razie rexony nawet takie do 48h trzymaly u mnie max pol dnia dlatego zaryzykowalam z natura wlasnie - do stracenia za wiele nie bylo
No właśnie czytam o tym i chyba jednak nie - niektóre zioła (jak wspomniana szałwia) obkurczają czy tam zwężają gruczoły potowe, ale po prostu mniej niż sole glinu. No i są bezpieczne. Oczywiście nie dam za to głowy, bo wiecie, jak to jest z wiedzą z netu. Przydałby się nam jakiś chemik i lekarz na wątku.

A termoregulacja i wydalanie z potem zbędnych substancji idą ze sobą w parze - skoro pachami nie wyjdzie, to inna drogą. Ta sama filozofia (o ile te informacje są poprawne).

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-07-01 o 22:30
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 22:27   #423
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
fajnie, że Ci Hauschka pasuje
a mogę niedyskretnie zapytać z czym masz największy problem - z nieprzyjemnym zapachem czy nadpotliwością?
ogólnie zdarza mi się, że mi się cierpieć przed nadmierne wydzielanie potu, ale i tak gorzej jest z zapachem. I nie pomaga dieta, bawełniane koszulki, ani częste prysznice. Etiaxil sobie radził, ale strasznie podrażniał, odstawiłam jak zaczęłam obserwować powiększone węzły. Po Garnierze kokosowym już po 30min pachniałam zgniłym kokosem. Crystal w kamieniu to dla mnie nic - zużywam go sobie na noc, bo nie mam co z nim zrobić. Pierwsze 2-3 dni z Hauschką nie były obiecujące, byłam załamana bo nie dość, że drażniła mnie ta róża, to nie było spektakularnej poprawy. Załamana kupiłam persil block, ale nie zdążyłam zacząć łykać, a Deo Hauschki zaczął działać. Poszłam nawet na ustny egzamin i mimo stresu dał radę. Nie mogę jeszcze powiedzieć, że jest niezawodny bo to dopiero pierwsze 2-3 tygodnie, ale jak na pogodę i sesję to radzi sobie dobrze. Dziś dla odmiany użyłam Crystala herbacianego i problem wrócił... Chcę jeszcze spróbować tego z szałwią, bo jednak zapach róży nie należy do moich ulubionych. i jeszcze deo alvy mam na liście

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Ale swoją drogą Wam powiem, że ten Garnier jakoś mnie nie przekonuje... Po użyciu Crystala czuję się o wiele świeżej, a działanie przeciwpotne mają u mnie podobne (czyli znikome ). Kupiłabym ten deo Hauschki, ale żal mi takiej kasy na coś, co też może u mnie kiepsko działać.
no cena to duży minus, etiaxil do tanich nie należał, ale był bardziej wydajny. a w przypadku hauschki Cię nie pocieszę, po tych 2 tygodniach widać już zużycie. ale i kupię go ponownie jeśli dalej będzie tak działał.

[KLIK] tyko ta cena
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 22:34   #424
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Ale swoją drogą Wam powiem, że ten Garnier jakoś mnie nie przekonuje... Po użyciu Crystala czuję się o wiele świeżej, a działanie przeciwpotne mają u mnie podobne (czyli znikome ). Kupiłabym ten deo Hauschki, ale żal mi takiej kasy na coś, co też może u mnie kiepsko działać.
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Mel, hauschka jest duuuuzo lepsza od garniera garniera to "po domu" jedynie stosuje
wiesz, wychodzi na to, ze stosowanie blokerow nie utrudnia organizmowi regulacji ciepla - spoko. to nawet empirycznie by sie zgadzalo - jak juz Korah napisala jednak: cycki moga bolec bo problemem jest nie regulacja ciepla, a to zatykanie... sole glinu chyba akurat bardziej "czopuja"... a te roslinne "blokery" dzialaja na pewno delikatniej i hamuja tez rozwoj bakterii, przez co efekt jest mniej czopujacy, a bardziej chroniacy przed smrodkiem
bede sie starala relacjonowac wszelkie deo naturalne, bo mam zamiar wyprobowac wieeeeele! a naleze do osob bardzo potliwych i do tego smrodliwych i moze stworze jakis ranking w kazdym razie rexony nawet takie do 48h trzymaly u mnie max pol dnia dlatego zaryzykowalam z natura wlasnie - do stracenia za wiele nie bylo
Na mnie deo Garniera działa, ale nie w takie upały, generalnie nie mam jakiegoś dużego problemu z poceniem, ale on jest i z przykrym zapachem też jest kłopot i akurat pod tym względem ufam Garnierowi, jeszcze mnie nie zawiódł, a stosuję już drugie opakowanie. Natomiast skusiłam się na wersję "nie eko", bo przez te upały po prostu mnie zalewa i zalewa mi podkoszulki. To jest straszne i widoczne i jednak eko deo nie zapobiegnie temu. Etiaxilów i innych specjalistycznych nie muszę stosować, bo drogeryjne zawsze mi wystarczały. A teraz się okazuje, że mi szkodzą.
Cloche, a miałaś może deo Alverde z minerałami z Morza Martwego Mam go, ale jeszcze nie używałam, ciekawa jestem czy działa.

Poza tym jestem pewna, że te szałwie czy olejki nie szkodzą, u mnie żadne naturalne deo nie wywołaly bólu piersi w każdym razie, może obkurczają też gruczoły, ale mam wrażenie, że w solach glinu nie tylko o to chodzi.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

sory nie z bolących cycków sie śmieję tylko fajnie Ci to wyszło



Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-07-01 o 22:36
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 22:37   #425
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Widzę, że inne wizażanki też podają kody na forum to podam i ja
Kod PAT&RUB - 100%NATURY

Jako, że postanowiłam nie wyrzucać swoich zapasów to nadal stosuję pielęgnację mieszaną.
Ostatnio mam małego bzika na punkcie P&R i trochę tego wyszło
- seria rewitalizująca (żurawina - cytryna) - masło do ciała, scrub, krem do rąk
- balsam samoopalający plus Bronzer
- serum do twarzy (Tu to było moje widzimisie. Skład nie powala, ale serum jest całkiem fajne zarówno w stosowaniu jak i efekcie)
- płyn micelarny
- porządne próbki: olejku rozświetlającego, masła trawa cytrynowa - kokos, balsam sweet, krem koloryzujący, krem AOX, krem 30 na dzień i na noc (jeszcze nie testowany)

Do tego olejek i odżywka Alterry, mydełko Tso Moriri i jeszcze pare rzeczy od Yves Rocher i L'occitane (nie wiem czy te firmy się kwalifikują). Jest tego więcej, ale reszta to chemia .
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 22:58   #426
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na mnie deo Garniera działa, ale nie w takie upały, generalnie nie mam jakiegoś dużego problemu z poceniem, ale on jest i z przykrym zapachem też jest kłopot i akurat pod tym względem ufam Garnierowi, jeszcze mnie nie zawiódł, a stosuję już drugie opakowanie. Natomiast skusiłam się na wersję "nie eko", bo przez te upały po prostu mnie zalewa i zalewa mi podkoszulki. To jest straszne i widoczne i jednak eko deo nie zapobiegnie temu. Etiaxilów i innych specjalistycznych nie muszę stosować, bo drogeryjne zawsze mi wystarczały. A teraz się okazuje, że mi szkodzą.
Cloche, a miałaś może deo Alverde z minerałami z Morza Martwego Mam go, ale jeszcze nie używałam, ciekawa jestem czy działa.

Poza tym jestem pewna, że te szałwie czy olejki nie szkodzą, u mnie żadne naturalne deo nie wywołaly bólu piersi w każdym razie, może obkurczają też gruczoły, ale mam wrażenie, że w solach glinu nie tylko o to chodzi.
No ja niestety od zawsze się mocno pocę, chociaż ostatnio może trochę mniej, bo spadła liczba czynników stresogennych. Ale i tak latem się ze mnie leje.

Co do soli glinu - faktycznie, one wręcz czopują gruczoły potowe, a nie tylko obkurczają (ale czopy zmywane są przy kąpieli). Co mimo wszystko nie niepokoi mnie tak bardzo jak ich potencjał rakotwórczy.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-07-01 o 23:01
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 22:59   #427
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Widzę, że inne wizażanki też podają kody na forum to podam i ja
Kod PAT&RUB - 100%NATURY

Jako, że postanowiłam nie wyrzucać swoich zapasów to nadal stosuję pielęgnację mieszaną.
Ostatnio mam małego bzika na punkcie P&R i trochę tego wyszło
- seria rewitalizująca (żurawina - cytryna) - masło do ciała, scrub, krem do rąk
- balsam samoopalający plus Bronzer
- serum do twarzy (Tu to było moje widzimisie. Skład nie powala, ale serum jest całkiem fajne zarówno w stosowaniu jak i efekcie)
- płyn micelarny
- porządne próbki: olejku rozświetlającego, masła trawa cytrynowa - kokos, balsam sweet, krem koloryzujący, krem AOX, krem 30 na dzień i na noc (jeszcze nie testowany)

Do tego olejek i odżywka Alterry, mydełko Tso Moriri i jeszcze pare rzeczy od Yves Rocher i L'occitane (nie wiem czy te firmy się kwalifikują). Jest tego więcej, ale reszta to chemia .
Tak, staramy się informować nawzajem o promocjach, kodach rabatowych i wyprzedażach, także dziękuję, chociaz akurat teraz jestem na odwyku i witamy w gronie kusicielek

Bardzo fajny zbiór, czaję się na ten olejek rozświetlajacy, ponoć jest świetny, no ale jak już pisalam, nie mogę
Jeśli chodzi o YR to zależy, jest parę rzeczy godnych uznania poza serią Culture Bio, która ma eco-cert i jest całkowicie naturalna Reszta niestety nie nadaje się na ten wątek ale fajne składy mają niektóre szampony i np olejek pod prysznic
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 23:27   #428
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak, staramy się informować nawzajem o promocjach, kodach rabatowych i wyprzedażach, także dziękuję, chociaz akurat teraz jestem na odwyku i witamy w gronie kusicielek

Bardzo fajny zbiór, czaję się na ten olejek rozświetlajacy, ponoć jest świetny, no ale jak już pisalam, nie mogę
Jeśli chodzi o YR to zależy, jest parę rzeczy godnych uznania poza serią Culture Bio, która ma eco-cert i jest całkowicie naturalna Reszta niestety nie nadaje się na ten wątek ale fajne składy mają niektóre szampony i np olejek pod prysznic
Culture Bio akurat stosowałam i jeśli chodzi o kremy to kiedyś wróce. Nie podobały mi się toniki - chyba wole już hydrolat. Obecnie mam krem pod oczy, ale też jestem średnio zadowolona.
Co do olejku to jest całkiem fajny, ale czy wart ceny ?
Ja przez najbliższe dwa miesiące to niestety nie mogę nic sobie kupić . Zbytnio zaszalałam ostatnio i jestem na - . Jedynie postaram się kupić olejek kokosowy Vatiki, ale to też jeszcze nie wiadomo. Ma świetne opinie, a alterra już mi się kończy
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 23:38   #429
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Czy któraś z Was może miała deo Born to Bio, Coslys lub Madarę? Widzę, że też mają w składzie szałwię. W ogóle przeczytałam, że picie szałwii i melisy (nie dłużej niż 2-3 tygodnie) też jest dobre na nadpotliwość. Ale z ziołami, jak wiadomo, trzeba ostrożnie.

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Ja przez najbliższe dwa miesiące to niestety nie mogę nic sobie kupić . Zbytnio zaszalałam ostatnio i jestem na - . Jedynie postaram się kupić olejek kokosowy Vatiki, ale to też jeszcze nie wiadomo. Ma świetne opinie, a alterra już mi się kończy
Olejki Alterry są właśnie w promocji w Rossmannie. Co do Vatiki - wielu służy, więc chyba warto spróbować, ale pod warunkiem, że Twoje włosy tolerują olej kokosowy (porowate włosy go nie lubią).
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 06:17   #430
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

http://italbioeco.pl/ Patrzcie, co znalazłam. Zaraz muszę iść do pracy i nie mam zbyt dużo czasu aby dokładnie poprzeglądać, ale wygląda to dobrze (przynajmniej niektóre produkty), a i ceny nie są złe.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-07-02 o 06:19
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 06:21   #431
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Aha, mam nadzieję, że nie zrozumiałyście tego tak, że bronię drogeryjnych deo. Absolutnie nie. Chodzi o to, że wypowiedź Małgosi dotyczyła wszelkich produktów hamujących pocenie, bo one zatykają ujścia gruczołów potowych - tak samo drogeryjne, jak i naturalne (choć w mniejszym stopniu).
Moja wypowiedź dotyczyła tylko tego, że gruczoły podpachowe mają jakieś tajemne związki z układem limfatycznym
Przez co, jak mi się zdaje, nakładanie tam związków potencjalnie rakotwórczych - może skutkować zmianami w obrębie biustu; że to się wszystko jakoś łączy; tak mi się zdaje, ostatnio dużo się uczyłam biologii
Ale oczywiści głowy nie dam
Inna rzecz, że pocenie się całościowe mam wrażenie działa termoregulacyjnie, zaś to podpachowe chyba bardziej usuwa zbędne substancje z organizmu...
Jeszcze inna że pewnie wszelka ingerencja w ten proces coś tam zaburza

Jeszcze muszę powiedzieć, że nie jestem zadowolona z olejku ujędrniającego AA
Nie umywa się do Wspaniałego
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 07:34   #432
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że mój filtr JMO ugotował się Wypadł z plecaka na siedzenie w samochodzie. Niestety w tych temperaturach dokonał żywota.
a ja wczoraj po smarowaniu twarzy JMO podczas pobytu w aquaparku musiałam wspomóc się filtrem chemicznym bo po 2 warstwach zaczęła mi się czerwienić twarz i teraz nie wiem co jest grane
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 07:45   #433
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was może miała deo Born to Bio, Coslys lub Madarę? Widzę, że też mają w składzie szałwię. W ogóle przeczytałam, że picie szałwii i melisy (nie dłużej niż 2-3 tygodnie) też jest dobre na nadpotliwość. Ale z ziołami, jak wiadomo, trzeba ostrożnie.
Ja w tym tygodniu powinnam miec deo born to bio wiaze z nim duze nadzieje, wiec czekam z niecierpliwoscia, zeby go przetestowac w te upaly
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 07:46   #434
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A jakie masz włosy? Bo ja tymi szamponami z Alterry myję tylko wtedy kiedy nie chce mi się użyć odżywki, a że one mają SCS to bez problemu mogę bez rozczesać. Biorę je ot tak, nie przyglądam im się szczególnie. A ten jest do włosów słabych i przerzedzających się. Nie wierzę w to, że szampony coś dają, ale ten na włosach cieniuteńkich na pewno da mega efekt, bo u mnie, na grubych włosach powoduje szopę.

Już kiedyś rozmawialiśmy i tylko woda winogronowa się nadaje, no chyba że coś się tam u nich zmieniło.
od szamponu nie wymagam cudów i tak zawsze używam odżywki
mam włosy dosyć długie, kręcone ale grube raczej nie są, mam problemy
z wypadaniem...
dziękuję za info
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 08:16   #435
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
http://italbioeco.pl/ Patrzcie, co znalazłam. Zaraz muszę iść do pracy i nie mam zbyt dużo czasu aby dokładnie poprzeglądać, ale wygląda to dobrze (przynajmniej niektóre produkty), a i ceny nie są złe.
Oj nie. Kolejne pseudo eko. Składy okropne, a wielką czcionką wypisane, że to organiczne

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
a ja wczoraj po smarowaniu twarzy JMO podczas pobytu w aquaparku musiałam wspomóc się filtrem chemicznym bo po 2 warstwach zaczęła mi się czerwienić twarz i teraz nie wiem co jest grane
Może uczulenie, ale niekoniecznie. Mnie też w tych upałach buzia trochę szaleje, tzn nie opalałam się , a poliki już mi chwyciło, nawet nie wiem kiedy i jak myję twarz lub nakładam jakieś mazidło to mnie szczypią, poza tym strasznie się świecę.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 08:25   #436
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Widzę, że inne wizażanki też podają kody na forum to podam i ja
Kod PAT&RUB - 100%NATURY

Jako, że postanowiłam nie wyrzucać swoich zapasów to nadal stosuję pielęgnację mieszaną.
Ostatnio mam małego bzika na punkcie P&R i trochę tego wyszło
- seria rewitalizująca (żurawina - cytryna) - masło do ciała, scrub, krem do rąk
- balsam samoopalający plus Bronzer
- serum do twarzy (Tu to było moje widzimisie. Skład nie powala, ale serum jest całkiem fajne zarówno w stosowaniu jak i efekcie)
- płyn micelarny
- porządne próbki: olejku rozświetlającego, masła trawa cytrynowa - kokos, balsam sweet, krem koloryzujący, krem AOX, krem 30 na dzień i na noc (jeszcze nie testowany)

Do tego olejek i odżywka Alterry, mydełko Tso Moriri i jeszcze pare rzeczy od Yves Rocher i L'occitane (nie wiem czy te firmy się kwalifikują). Jest tego więcej, ale reszta to chemia .
p&r Cię wciągnął, kolej na inne
Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Culture Bio akurat stosowałam i jeśli chodzi o kremy to kiedyś wróce. Nie podobały mi się toniki - chyba wole już hydrolat. Obecnie mam krem pod oczy, ale też jestem średnio zadowolona.
Co do olejku to jest całkiem fajny, ale czy wart ceny ?
Ja przez najbliższe dwa miesiące to niestety nie mogę nic sobie kupić . Zbytnio zaszalałam ostatnio i jestem na - . Jedynie postaram się kupić olejek kokosowy Vatiki, ale to też jeszcze nie wiadomo. Ma świetne opinie, a alterra już mi się kończy
Uważam dokładnie tak samo


Jestem po drugim myciu szamponem AO i chyba coraz bardziej sie do niego przekonuje. Oczyszcza super ale narazie włosy są takie bez życia klapniete nieco. Może się przyzwyczają.
Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
od szamponu nie wymagam cudów i tak zawsze używam odżywki
mam włosy dosyć długie, kręcone ale grube raczej nie są, mam problemy
z wypadaniem...
dziękuję za info
ja tez zawsze używam odżywki, ale nie przeszkadza mi to wymagac cudów od szamponu ale to akurat taki mój bzik
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 08:47   #437
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem tu nowa. Od jakiegoś czasu interesuje się pielęgnacją naturalną no i postanowiłam się dołączyć
Droga Kretko z tego co widzę jest już po promocji na pielęgnacje twarzy PAT&RUB, ale mogę Ci podać kod ze zniżką 15%. Jeśli jesteś zainteresowana to pisz na priv.
Witaj


W sprawie deo mogę dużo napisać, bo ich z mężem potrzebujemy, używamy często w dużych ilościach i stale testujemy nowe. Ja należę do średnio potliwych, mąż poci się po męsku, czyli intensywnie Napiszę mój mały przegląd deo, o które pytacie:

dr.Hauschka - jest mega. Zarówno różany, jak i szałwiowy. Działa jak antyperspirant i zdaje mi się jest takim dezodorantowym odpowiednikiem filtra JMO, bo widzę że większości służy. Ale kosztuje

Garnier - nieporównywany do hauschkowego deo. W moim przypadku działał może godzinkę, czyli wcale. Do tego podrażnił skórę.

Crystal jest lepszy. Działał na mnie bardzo dobrze, ale tylko na początku stosowania. Nagle przestał.

Alverde z minerałami z Morza oraz Sensitive - podobne do Garniera. Działają może godzinkę. Najgorsze jest to, że po około godzinie zmienia zapach w smrodek. Dzieje się tak niezależnie od tego czy się spociłam, czy nie.

Madara - Polecam. Dla mnie jest porównywalna z deo dr.Hauschka. Mój mąż twierdzi jednak, że Hauschka lepszy. Może więc rzeczywiście nie jest tak mocarna jak doktorek

Lush - w fazie testów, ale skład niecałkiem naturalny
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 09:06   #438
Aleksandrap
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 864
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Mel, hauschka jest duuuuzo lepsza od garniera garniera to "po domu" jedynie stosuje
wiesz, wychodzi na to, ze stosowanie blokerow nie utrudnia organizmowi regulacji ciepla - spoko. to nawet empirycznie by sie zgadzalo - jak juz Korah napisala jednak: cycki moga bolec bo problemem jest nie regulacja ciepla, a to zatykanie... sole glinu chyba akurat bardziej "czopuja"... a te roslinne "blokery" dzialaja na pewno delikatniej i hamuja tez rozwoj bakterii, przez co efekt jest mniej czopujacy, a bardziej chroniacy przed smrodkiem
bede sie starala relacjonowac wszelkie deo naturalne, bo mam zamiar wyprobowac wieeeeele! a naleze do osob bardzo potliwych i do tego smrodliwych i moze stworze jakis ranking w kazdym razie rexony nawet takie do 48h trzymaly u mnie max pol dnia dlatego zaryzykowalam z natura wlasnie - do stracenia za wiele nie bylo
Byłoby super - szukam czegoś skutecznego i nie szkodliwego, ale jak na razie z marnym skutkiem
__________________

Aleksandrap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 10:22   #439
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co sądzicie o tym pudrze przeciwsłonecznym ?http://www.bareescentuals.com/bareMi...efault,pd.html

Powiem Wam, że mój filtr JMO ugotował się Wypadł z plecaka na siedzenie w samochodzie. Niestety w tych temperaturach dokonał żywota.

Kolejny chyba kupię z GreenPeople.
ten bareminerals wygląda b. fajnie- nie widzę tylko ile go jest w opakowaniu?
wiesz może ile kosztuje przesyłka?
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 10:36   #440
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Moje doświadczenia z deo Hauschki są trochę inne. Na razie sama nie wiem, bo zwyczajnie średnio mi leży. Pocę się niesmrodliwie i średnio, oczywiście podczas stresu potrafię zgrzać się jak świnka, ale na co dzień norma.

Deo Hauschki za to dziwnie na mnie leży. Ta róża, która ni to śmierdzi, ni to pachnie, i co do której mam mieszane uczucia, dziwnie reaguje z moim potem. raz poszłam do sklepu w bluzce z rękawkiem (pacha zakryta) i jak wróciłam to czułam jakiś smrodek różany. Mi przeszkadzał, mąż nic nie czuł. Podobnie na treningu - czuje to i źle się z tym czuję. Jakaś ostra nuta róży właśnie, którą ja odbieram jak mega zapaszek Bardziej mi leży jak mam nie zakryta pachę, ale na razie bardziej wolę Crystala rumiankowego i dezodorant aloesowy Forever. Czuję się pewniej i u mnie działają.

Muszę potestować Hauschkę żeby sobie wyrobić opinię, ale zwyczajnie nie mam ochoty go używać. Ten zapach jest naprawdę dziwny - z jednej strony naprawdę ładna róża, z drugiej coś mega chemicznego, co mi przeszkadza. Na razie stosuje Hauschkę w domu, co jest zgrozą, biorąc pod uwagę ile za niego zapłaciłam...

A ten kod P&R to z jakiej okazji? O co chodzi, bo nie jestem w temacie ;-)
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2012-07-02 o 10:38
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 10:42   #441
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Ja tez jak sie spocę i róża hauschki zaczyna pracowac, to mam wrażenie, że śmierdzę no a przeciez pachnę różami
Idzie do mnie deo aubrey organics - może to będzie to
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 10:44   #442
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
ten bareminerals wygląda b. fajnie- nie widzę tylko ile go jest w opakowaniu?
wiesz może ile kosztuje przesyłka?
Przesyłka to 0 zł Nie wiem ile jest go w opakowaniu, poszukam.

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Moje doświadczenia z deo Hauschki są trochę inne. Na razie sama nie wiem, bo zwyczajnie średnio mi leży. Pocę się niesmrodliwie i średnio, oczywiście podczas stresu potrafię zgrzać się jak świnka, ale na co dzień norma.

Deo Hauschki za to dziwnie na mnie leży. Ta róża, która ni to śmierdzi, ni to pachnie, i co do której mam mieszane uczucia, dziwnie reaguje z moim potem. raz poszłam do sklepu w bluzce z rękawkiem (pacha zakryta) i jak wróciłam to czułam jakiś smrodek różany. Mi przeszkadzał, mąż nic nie czuł. Podobnie na treningu - czuje to i źle się z tym czuję. Jakaś ostra nuta róży właśnie, którą ja odbieram jak mega zapaszek Bardziej mi leży jak mam nie zakryta pachę, ale na razie bardziej wolę Crystala rumiankowego i dezodorant aloesowy Forever. Czuję się pewniej i u mnie działają.

Muszę potestować Hauschkę żeby sobie wyrobić opinię, ale zwyczajnie nie mam ochoty go używać. Ten zapach jest naprawdę dziwny - z jednej strony naprawdę ładna róża, z drugiej coś mega chemicznego, co mi przeszkadza. Na razie stosuje Hauschkę w domu, co jest zgrozą, biorąc pod uwagę ile za niego zapłaciłam...

A ten kod P&R to z jakiej okazji? O co chodzi, bo nie jestem w temacie ;-)
Wiadomo każdy reaguje inaczej. Wątkowy ulubieniec filtr JMO też nie wszystkim dziewczynom pasuje. A może wersja z szałwią bardziej by Tobie odpowiadała. Ma trochę cytrusowo-ziołowy zapach?




edit: Alverde zmienia opakowania, a raczej obrazki. http://www.facebook.com/media/set/?s...6691118&type=1
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-07-02 o 10:45
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 10:46   #443
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja tez jak sie spocę i róża hauschki zaczyna pracowac, to mam wrażenie, że śmierdzę no a przeciez pachnę różami
Idzie do mnie deo aubrey organics - może to będzie to
No właśnie z ust mi to wyjęłaś, bo nie wiedziałam jak to określić. Pachnę, a śmierdzę A ostro z natury się nie pocę Najgorzej, ze to coś zostaje mi na ubraniach mam wrażenie Na razie nie lubimy się i deo jest tylko domowym.

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość

Wiadomo każdy reaguje inaczej. Wątkowy ulubieniec filtr JMO też nie wszystkim dziewczynom pasuje. A może wersja z szałwią bardziej by Tobie odpowiadała. Ma trochę cytrusowo-ziołowy zapach?
teraz to ja się boje ich deo
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 12:29   #444
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

ile czekałyście na przesyłkę od Gaia od momentu dostania maila, ze zamówienie wysłane? tydzień czy dłużej?
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 12:34   #445
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
No właśnie z ust mi to wyjęłaś, bo nie wiedziałam jak to określić. Pachnę, a śmierdzę A ostro z natury się nie pocę Najgorzej, ze to coś zostaje mi na ubraniach mam wrażenie Na razie nie lubimy się i deo jest tylko domowym.

teraz to ja się boje ich deo
zapach tej róży nie jest za przyjemny, ale lepsze to niż zapach potu


powtrzymajta mnie, mam w koszu na ZSK całkiem pokaźną liczbę surowców na dwa toniki z kwasem mlekowym, ekoampułkę i dodatkowo arbutynę....
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 12:35   #446
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Kupowałyście coś na bioarp?
Jacyś mało kontaktowi są, nie odpisują na maile......
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 12:39   #447
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ile czekałyście na przesyłkę od Gaia od momentu dostania maila, ze zamówienie wysłane? tydzień czy dłużej?
Raz 6, drugi raz 7 dni Na trzecią czekam.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 12:42   #448
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Raz 6, drugi raz 7 dni Na trzecią czekam.
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 13:08   #449
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Moja wypowiedź dotyczyła tylko tego, że gruczoły podpachowe mają jakieś tajemne związki z układem limfatycznym
Przez co, jak mi się zdaje, nakładanie tam związków potencjalnie rakotwórczych - może skutkować zmianami w obrębie biustu; że to się wszystko jakoś łączy; tak mi się zdaje, ostatnio dużo się uczyłam biologii
Ale oczywiści głowy nie dam
Inna rzecz, że pocenie się całościowe mam wrażenie działa termoregulacyjnie, zaś to podpachowe chyba bardziej usuwa zbędne substancje z organizmu...
Jeszcze inna że pewnie wszelka ingerencja w ten proces coś tam zaburza
A, rozumiem. Działania rakotwórczego sama się boję, więc nie ma co z tym dyskutować.

Co do usuwania zbędnych substancji jednak ciągle trudno mi się zgodzić, bo dzieci nie pocą się pod pachami (gruczoły apokrynowe aktywują się w wieku dojrzewania). Czy to znaczy, że ich ciała nie pozbywają się toksyn?

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Ja w tym tygodniu powinnam miec deo born to bio wiaze z nim duze nadzieje, wiec czekam z niecierpliwoscia, zeby go przetestowac w te upaly
O, super, to czekam na relację.

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
dr.Hauschka - jest mega. Zarówno różany, jak i szałwiowy. Działa jak antyperspirant i zdaje mi się jest takim dezodorantowym odpowiednikiem filtra JMO, bo widzę że większości służy. Ale kosztuje

Garnier - nieporównywany do hauschkowego deo. W moim przypadku działał może godzinkę, czyli wcale. Do tego podrażnił skórę.

Crystal jest lepszy. Działał na mnie bardzo dobrze, ale tylko na początku stosowania. Nagle przestał.

Alverde z minerałami z Morza oraz Sensitive - podobne do Garniera. Działają może godzinkę. Najgorsze jest to, że po około godzinie zmienia zapach w smrodek. Dzieje się tak niezależnie od tego czy się spociłam, czy nie.

Madara - Polecam. Dla mnie jest porównywalna z deo dr.Hauschka. Mój mąż twierdzi jednak, że Hauschka lepszy. Może więc rzeczywiście nie jest tak mocarna jak doktorek

Lush - w fazie testów, ale skład niecałkiem naturalny
Fajnie, dzięki za ten przegląd deo. Właśnie Madara, podobnie jak Hauschka (różany też), zawiera szałwię - Salvia Officinalis. Coś jest na rzeczy z tą szałwią! Wracam do poszukiwań innych deo, które ją zawierają.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-07-02 o 13:09
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 13:10   #450
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

[QUOTE=Melya;35057752]A, rozumiem. Działania rakotwórczego sama się boję, więc nie ma co z tym dyskutować.

Co do usuwania zbędnych substancji jednak ciągle trudno mi się zgodzić, bo dzieci nie pocą się pod pachami (gruczoły apokrynowe aktywują się w wieku dojrzewania). Czy to znaczy, że ich ciała nie pozbywają się toksyn? [COLOR=Silver]
Można spojrzeć na to w ten sposób, że po prostu 'uruchamia się' nowa droga usuwania toksyn ale to tylko moje gdybanie
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.