OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-25, 17:43   #3211
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

o, mi OCM poleciła koleżanka, tylko nie dosłyszałam o olejku rycynowym i myję się samą oliwką Bambino. zauważyłam, że cera w ogóle przestaje się świecić, jest gładziutka, nawilżona, a pryszcze powoli znikają... chyba zainwestuję w ten olejek a powiedzcie, czy po OCM używacie jeszcze żelu do twarzy?
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 19:30   #3212
sencja
Raczkowanie
 
Avatar sencja
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 37
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziękuje Dziewczyny
To co będę chlapać, oczka omijać i będę miała pupencje tylko mnie ta nieszczęsna żyłka martwi- znacie jakiś sposób?

deszczowypies -> myślę, że nie jest potrzebny- ocm jest metodą oczyszczenia skóry (mam przetłuszczającą się na brodzie, i wszystko elegancko umyte- sprawdzałam) to po pierwsze; po drugie- jak umyjesz twarz żelem to zmyjesz warstewkę* olejku który pozostaje- zero dobrodziejstwa które za sobą niesie
* warstewka, której nie należy obawiać się, to taka miła dla skóry i oka ochrona
__________________

Tyle czasu tu wchodzę, czytam... no aż w końcu musiał nadejść ten chwalebny czas rejestracji
Dziękuje Wszystkim co współtworzą te forum i miło mi jest to Was dołączyć

Wizaż jako alternatywa dla papierosów
sencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 20:30   #3213
bejbii
Rozeznanie
 
Avatar bejbii
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: DKA
Wiadomości: 987
GG do bejbii
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hmm...
Coraz lepiej
Ja dolewam kilka kropel olejku ylang-ylang (dla nie dlatego, że to afrodyzjak haha, kiedyś przeczytałam, że "olejek jest pomocny przy tłustej i trądzikowej skórze oraz przy wypadających i przetłuszczających się włosach") do tej bardzo ciepłej wody, w której moczę ręczniczek. Nie wiem czy dobrze, robię, ale zobaczymy
__________________
Mam gównianą pracę, za gównianą płacę...
bejbii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 22:33   #3214
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
o, mi OCM poleciła koleżanka, tylko nie dosłyszałam o olejku rycynowym i myję się samą oliwką Bambino.
Ma parafinę w składzie na drugim miejscu. Nie zapycha Cię? Ja po parafinie mam masakrę na twarzy Ze zwykłych oliwek lepsza byłaby Hipp, ma same olejki, możesz potem spróbować
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 22:38   #3215
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
zamawiam z Lily Lolo i jestem bardzo zadowolona
a pedzek najlepszy kabuki jest i na sucho normalnie się nakłada.

jestem tu pierwszy raz bo szukam dobrego podkladu ktory nie robi z moja cera masakry jak to zrobil bb garniera
przymierzam sie do ocm.

prosze powiedz mi w jaki sposob dobralas odpowiedni kolor podkladu?
szczerze boje sie dobierac bez rozsmarowania sobie koloru...
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 11:50   #3216
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
jestem tu pierwszy raz bo szukam dobrego podkladu ktory nie robi z moja cera masakry jak to zrobil bb garniera
przymierzam sie do ocm.

prosze powiedz mi w jaki sposob dobralas odpowiedni kolor podkladu?
szczerze boje sie dobierac bez rozsmarowania sobie koloru...
Kolorów jest pełno, kupuje się próbki. Zapraszam na forum mineralne. A BB z garniera to masakra - widać po składnie.
Koniec off topu

Dodałam ostatnio moją mieszankę OCM pod maskę spirulinową. Przyjemny efekt

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

A, od początku lipca do teraz - zużyłam 60% mieszanki Jakie to wydajne. A używam codziennie wieczorem, pokaźną ilość, czasem dwa razy olej nakładam. Pod maski spirulinowe, na żel hiarulonowy też nakładam.

A jeśli chodzi o tłuste oczy - mnie akurat to służy. Mam strasznie przetłuszczające się powieki. I cienie pod oczami - cienka skóra, woda szybko paruje. A właściwie miałam. Jak na noc zostawię cieniutką warstewkę oleju to te problemy z czasem zniknęły
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 11:58   #3217
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

jest jakiś olejek wspomagający obkurczeniu naczynek?

zastanawiam się również nad hydrolatem żeby rano przemywać twarz ale nie umiem sie zdecydować czy kupić z liścia oczaru czy z czarnej porzeczki oba są opisane świetnie i odpowiednie dla cery naczynkowej. Czy któraś z was ma porównanie między nimi albo stosowała któryś z nich?
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.


Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-26, 12:02   #3218
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lenka 91 Pokaż wiadomość
jest jakiś olejek wspomagający obkurczeniu naczynek?

zastanawiam się również nad hydrolatem żeby rano przemywać twarz ale nie umiem sie zdecydować czy kupić z liścia oczaru czy z czarnej porzeczki oba są opisane świetnie i odpowiednie dla cery naczynkowej. Czy któraś z was ma porównanie między nimi albo stosowała któryś z nich?
Z czarnej porzeczki jest dość "ostry" i często uczula. Co do olejów - na pewno są, ale nie pamiętam jakie. Przeczesz ZSK. Zamawiałam tam ostatnio, czytałam coś o nich, ale zapomniałam, bo sama nie mam problemu z naczynkami
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 19:22   #3219
sencja
Raczkowanie
 
Avatar sencja
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 37
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Dodałam ostatnio moją mieszankę OCM pod maskę spirulinową. Przyjemny efekt

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------
(..)
Pod maski spirulinowe, na żel hiarulonowy też nakładam.
czyli robisz OCM, i później maskę? A zamykasz pory zimną wodą, czy nie?
a na żel- przecież OCM to oczyści? Czy nie? Bo ja jeszcze słabo wprawiona jestem

Ja nakładam krem na powieki i to dość treściwy, więc wolę żeby nie było za dużo oleju
__________________

Tyle czasu tu wchodzę, czytam... no aż w końcu musiał nadejść ten chwalebny czas rejestracji
Dziękuje Wszystkim co współtworzą te forum i miło mi jest to Was dołączyć

Wizaż jako alternatywa dla papierosów
sencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 22:54   #3220
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Ma parafinę w składzie na drugim miejscu. Nie zapycha Cię? Ja po parafinie mam masakrę na twarzy Ze zwykłych oliwek lepsza byłaby Hipp, ma same olejki, możesz potem spróbować
no właśnie parę dni temu porównałam składy obu tych oliwek i trochę się przeraziłam zawartością Bambino... no, ale póki co nic nie zapchało, chociaż może do czasu oby nie! w każdym razie jak tę zmęczę, to kupię Hippa


Cytat:
Napisane przez sencja Pokaż wiadomość
Dziękuje Dziewczyny
To co będę chlapać, oczka omijać i będę miała pupencje tylko mnie ta nieszczęsna żyłka martwi- znacie jakiś sposób?

deszczowypies -> myślę, że nie jest potrzebny- ocm jest metodą oczyszczenia skóry (mam przetłuszczającą się na brodzie, i wszystko elegancko umyte- sprawdzałam) to po pierwsze; po drugie- jak umyjesz twarz żelem to zmyjesz warstewkę* olejku który pozostaje- zero dobrodziejstwa które za sobą niesie
* warstewka, której nie należy obawiać się, to taka miła dla skóry i oka ochrona
hmm, w takim razie może będę stosowała OCM co drugi dzień, albo żel stosowała tylko rano, bo szkoda wyrzucać praktycznie nowe opakowanie
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 16:46   #3221
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lenka 91 Pokaż wiadomość
jest jakiś olejek wspomagający obkurczeniu naczynek?

zastanawiam się również nad hydrolatem żeby rano przemywać twarz ale nie umiem sie zdecydować czy kupić z liścia oczaru czy z czarnej porzeczki oba są opisane świetnie i odpowiednie dla cery naczynkowej. Czy któraś z was ma porównanie między nimi albo stosowała któryś z nich?
Jeśli chodzi o olej (niekoniecznie do OCM) to macerat z kasztanowca nadaje się na naczynka, z tym że oczywiście jedynie zapobiega pękaniu nowych naczynek, niestety raczej nie zmniejszy tych już popękanych. Natomiast hydrolat z kocanki zbiera bardzo pozytywne recenzje pod kątem oddziaływania na naczynka.
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 17:22   #3222
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

kurcze dziewczyny mam dylemat robię OCM niecałe 2 tygodnie więc powinny być widoczne rezultaty a niestety nadal mam wągry zaskórniki i nie widać śladu poprawy kolorytu cery a przecież robotą głupiego byłoby żebym stosowała OCM i potem dziubała sobie paluchami i wyciskała syfy :/ w tym momencie nawet mogę się pokusić o stwierdzenie że na czole mam znacznie więcej zaskórników chociaż jestem po okresie i nie mam pewności czy to nie przez @ jedynie co to mam taką milutką cerę w dotyku i nie mam az tak przesuszonych skórek

moze powinnam zwiększyć % olejku rycynowego żeby wzmocnić oczyszczanie? teraz mam 10% rycynowego 80% jojoba 10% arganowego
przypominam że mam skłonności do pękania naczynek ogolnie cerę wrażliwą skłonną do przesuszen
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.


Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 18:11   #3223
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lenka 91 Pokaż wiadomość
kurcze dziewczyny mam dylemat robię OCM niecałe 2 tygodnie więc powinny być widoczne rezultaty a niestety nadal mam wągry zaskórniki i nie widać śladu poprawy kolorytu cery a przecież robotą głupiego byłoby żebym stosowała OCM i potem dziubała sobie paluchami i wyciskała syfy :/ w tym momencie nawet mogę się pokusić o stwierdzenie że na czole mam znacznie więcej zaskórników chociaż jestem po okresie i nie mam pewności czy to nie przez @ jedynie co to mam taką milutką cerę w dotyku i nie mam az tak przesuszonych skórek

moze powinnam zwiększyć % olejku rycynowego żeby wzmocnić oczyszczanie? teraz mam 10% rycynowego 80% jojoba 10% arganowego
przypominam że mam skłonności do pękania naczynek ogolnie cerę wrażliwą skłonną do przesuszen
Może za krótko/za mało razy przykładasz ciepłą mikrofibrę?
Zmienić mieszankę można. Na macerat z kasztanowca, tak jak podpowiada fredka, no i jojoba, albo migdałowy. Można zwiększyć też %oleju rycynowego.
Zrób peeling enzymatyczny - może złuszczający naskórek zapycha.
Po OCM nakładasz krem? Może to on.
Rano warto umyć mydełkiem/żelem. Nie każdemu służy OCM dwa razy dziennie. W ogóle nie jestem przekonana do OCM rano - malujemy się na tą warstewkę oleju. Mineralne podkłady to jeszcze pół biedy, ale te drogeryjne, płynne... Już widzę zupełne zapchanie

Popróbuj. Może wystarczy coś zmienić. Jeśli to nie pomoże, może się okazać, że OCM nie jest dla Ciebie. Trzymam kciuki
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 19:10   #3224
Lenka 91
Zadomowienie
 
Avatar Lenka 91
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: woj. Opolskie
Wiadomości: 1 106
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Może za krótko/za mało razy przykładasz ciepłą mikrofibrę?
Zmienić mieszankę można. Na macerat z kasztanowca, tak jak podpowiada fredka, no i jojoba, albo migdałowy. Można zwiększyć też %oleju rycynowego.
Zrób peeling enzymatyczny - może złuszczający naskórek zapycha.
Po OCM nakładasz krem? Może to on.
Rano warto umyć mydełkiem/żelem. Nie każdemu służy OCM dwa razy dziennie. W ogóle nie jestem przekonana do OCM rano - malujemy się na tą warstewkę oleju. Mineralne podkłady to jeszcze pół biedy, ale te drogeryjne, płynne... Już widzę zupełne zapchanie

Popróbuj. Może wystarczy coś zmienić. Jeśli to nie pomoże, może się okazać, że OCM nie jest dla Ciebie. Trzymam kciuki
OCM stosuję tylko rano i przykładam ciepłą ściereczkę ok3 razy staram się też nie trzeć. Krem nie wiem w sumie czy nie zapycha bo mam nowy ale skóra jest po nim fajnie nawilżona a po samym OCM skórę miałam ściągniętą i trochę wysuszoną. No właśnie przymierzam się do kupna mineralnego podkładu ale boję się bo mam zawsze problem z doborem koloru :/ a zeby kupić probki trzeba zrobić zamówienie (tak wyczytałam) a jak mam zrobć zamówienie jak nie wiem co kupić

myślałam żeby teraz zrobić mieszankę z 15% olejku rycynowego + reszta olejku z pestek winogrona ech sama nie wiem
__________________

Nensi 22.09.11 jest ze mną od 11.11.11


6.08.2014r.


Lenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 21:40   #3225
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lenka 91 Pokaż wiadomość
OCM stosuję tylko rano i przykładam ciepłą ściereczkę ok3 razy staram się też nie trzeć. Krem nie wiem w sumie czy nie zapycha bo mam nowy ale skóra jest po nim fajnie nawilżona a po samym OCM skórę miałam ściągniętą i trochę wysuszoną. No właśnie przymierzam się do kupna mineralnego podkładu ale boję się bo mam zawsze problem z doborem koloru :/ a zeby kupić probki trzeba zrobić zamówienie (tak wyczytałam) a jak mam zrobć zamówienie jak nie wiem co kupić

myślałam żeby teraz zrobić mieszankę z 15% olejku rycynowego + reszta olejku z pestek winogrona ech sama nie wiem
Lepiej stosuj wieczorem - rano nie za bardzo. Pisałam o tym. Może to to. W ciągu snu skóra się regeneruje, wtedy właśnie przydatna jest ta warstewka. A tak, wieczorem zmywasz makijaż, myjesz buzie, która nie ma filmu ochronnego, więc musi go "nadrobić". Trochę się to mija z celem.

Poza tym możesz za mocno trzeć skórę.

Jeśli chodzi o podkład. Jest forum mineralne. Wyślij zdjęcie, dziewczyny pomogą.

Edytowane przez 201607231719
Czas edycji: 2012-08-28 o 08:55
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 06:43   #3226
Dojota
Rozeznanie
 
Avatar Dojota
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 877
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, zrobiłam sobie swoją mieszankę przy użyciu oleju z pestek winogron. Używałam tego mojego olejku bez uzyciu zadnego reczniczka (moja szmatka jeszcze nie doszła) tylko na sam koniec scierałam nadmiar ręcznikiem papierowym. Dostałam kaszki na policzku, ale tylko po jednej stronie... Czy to oznacza ,że mnei zapycha, skora sie oczyszcza,czy po prostu źle to wszystko robie?
__________________
wymianka
Dojota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 09:00   #3227
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Dojota Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zrobiłam sobie swoją mieszankę przy użyciu oleju z pestek winogron. Używałam tego mojego olejku bez uzyciu zadnego reczniczka (moja szmatka jeszcze nie doszła) tylko na sam koniec scierałam nadmiar ręcznikiem papierowym. Dostałam kaszki na policzku, ale tylko po jednej stronie... Czy to oznacza ,że mnei zapycha, skora sie oczyszcza,czy po prostu źle to wszystko robie?
Jeden policzek mogłaś potrzeć bardziej, podrażniłaś skórę Lepiej się wstrzymać do czasu przybycia ściereczki. Chyba, że robisz porządną parówkę, np. w trakcie prysznicu. Ale przy ścieraniu na koniec jest duże prawdopodobieństwo, że podrażnisz. Normalnie ściereczka zbiera nadmiar tłuszczu już przy przykładaniu.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 09:55   #3228
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Lepiej stosuj wieczorem - rano nie za bardzo. Pisałam o tym. Może to to. W ciągu snu skóra się regeneruje, wtedy właśnie przydatna jest ta warstewka. A tak, wieczorem zmywasz makijaż, myjesz buzie, która nie ma filmu ochronnego, więc musi go "nadrobić". Trochę się to mija z celem.
Hm, ja robię OCM rano, wieczorem nakładam acne derm i nie wyobrażam sobie go nakładać na warstewkę oleju. Mogę to jakoś przemodyfikować?
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 13:11   #3229
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Hm, ja robię OCM rano, wieczorem nakładam acne derm i nie wyobrażam sobie go nakładać na warstewkę oleju. Mogę to jakoś przemodyfikować?
To taki ledwie wyczuwalny film. Żadne morze oleju Czasem piskam hydrolatem, nakładam żel hialuronowy i krem. Czasem sam krem. Mam cerę bardzo wrażliwą na zapychanie. Ale nic mi się nie stało.

Jeśli OCM rano Ci służy, to nie modyfikuj.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-29, 07:57   #3230
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

czy jest w ogóle ktoś komu OCM nie służy? Chyba założę jakąś grupę wsparcia, bo to co się dzieje z moją cerą woła o pomstę do nieba. Z ładnej cery z kilkoma niespodziankami na miesiąc, zrobiłam sobie wielki powrót do czasów nastoletnich. Od dawna nie używam żadnych podkładów i pudrów na co dzień, a od trzech dni bez tapety i korektora nie wyjdę z domu. Stosuje OCM codziennie wieczorem od 10 dni i z dnia na dzień jest coraz gorzej. Ja już naprawdę nie miałam trądziku! Walczyłam z nim pół życia i w końcu wygrałam w 90%. Ja się dzisiaj rano zobaczyłam to załamka totalna Pory mega rozszerzone, cera błyszcząca jak latarnia, wielki wysyp. Próbowałam trzech rodzajów oleju. Próbowałam z kremem i bez potem. Po prostu mam ochotę to rzucić i uratować swoją cerę. Tylko zewsząd słyszę takie zachwyty nad OCM, że czuję się jakbym z księżyca spadła i popełniała wielki błąd
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 08:14   #3231
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
czy jest w ogóle ktoś komu OCM nie służy? Chyba założę jakąś grupę wsparcia, bo to co się dzieje z moją cerą woła o pomstę do nieba. Z ładnej cery z kilkoma niespodziankami na miesiąc, zrobiłam sobie wielki powrót do czasów nastoletnich. Od dawna nie używam żadnych podkładów i pudrów na co dzień, a od trzech dni bez tapety i korektora nie wyjdę z domu. Stosuje OCM codziennie wieczorem od 10 dni i z dnia na dzień jest coraz gorzej. Ja już naprawdę nie miałam trądziku! Walczyłam z nim pół życia i w końcu wygrałam w 90%. Ja się dzisiaj rano zobaczyłam to załamka totalna Pory mega rozszerzone, cera błyszcząca jak latarnia, wielki wysyp. Próbowałam trzech rodzajów oleju. Próbowałam z kremem i bez potem. Po prostu mam ochotę to rzucić i uratować swoją cerę. Tylko zewsząd słyszę takie zachwyty nad OCM, że czuję się jakbym z księżyca spadła i popełniała wielki błąd

Niektórym OCM po prostu nie pasuje.
Może tarłaś mocno, albo niedokładnie zmyłaś olej?
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 08:54   #3232
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Osobiście mam tez teorię, że oleje rycynowe różnych firm mogą się od siebie różnić

Mi "Z apteczki babuni" robi masakrę na twarzy, niezależnie w jakiej mieszance. Za to bogata Alterra działa świetnie Jak tylko przetrwam okres i wysypy to przetestuję inny olej rycynowy i wtedy się przekonam. Może te, którym działa niech jakiś polecą, który na pewno jest bezpieczny. Albo czy używał ktoś "Z apteczki babuni" i z jakim efektem?

BTW. Mam wątpliwości czy OCM oczyści dobrze twarz po kremie z filtrem (używam Sorayi jak coś).
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 09:01   #3233
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Niektórym OCM po prostu nie pasuje.
Może tarłaś mocno, albo niedokładnie zmyłaś olej?
pewnie powodów mogą być setki. Za bardzo tarłam, za mało, za dużo oleju, za mało, zły olej, zły ręcznik, zła woda. Pytanie tylko czy warto się w to wszystko bawić, ech. Dzisiaj myje twarz tak jak wcześniej, zobaczę co się wydarzy.

A jak wy często stosujecie OCM? Naprawdę dwa razy dziennie? Bo dzisiaj czytałam, że niektórym zaleca się nawet raz na kilka dni
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 10:02   #3234
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Osobiście mam tez teorię, że oleje rycynowe różnych firm mogą się od siebie różnić

Mi "Z apteczki babuni" robi masakrę na twarzy, niezależnie w jakiej mieszance. Za to bogata Alterra działa świetnie Jak tylko przetrwam okres i wysypy to przetestuję inny olej rycynowy i wtedy się przekonam. Może te, którym działa niech jakiś polecą, który na pewno jest bezpieczny. Albo czy używał ktoś "Z apteczki babuni" i z jakim efektem?

BTW. Mam wątpliwości czy OCM oczyści dobrze twarz po kremie z filtrem (używam Sorayi jak coś).
Ja używam aptecznego, nie wiem jakiej firmy, wszędzie dają mi ten sam I jest dobrze. Innych nie stosowałam.

Odnośnie filtrów - było już takie pytanie. I tak, zmywa


Cytat:
pewnie powodów mogą być setki. Za bardzo tarłam, za mało, za dużo oleju, za mało, zły olej, zły ręcznik, zła woda. Pytanie tylko czy warto się w to wszystko bawić, ech. Dzisiaj myje twarz tak jak wcześniej, zobaczę co się wydarzy.

A jak wy często stosujecie OCM? Naprawdę dwa razy dziennie? Bo dzisiaj czytałam, że niektórym zaleca się nawet raz na kilka dni
Raz dziennie. Dwa razy dziennie to dla mnie przesada. Raczej nie jestem za stosowaniem rano, chyba, że komuś naprawdę służy.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 20:12   #3235
piekno_zbawi_swiat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Raz dziennie. Dwa razy dziennie to dla mnie przesada. Raczej nie jestem za stosowaniem rano, chyba, że komuś naprawdę służy.[/QUOTE]

Raz dziennie w zupełności wystarcza, próbowałam dwa razy ale w sumie nie ma sensu, skoro raz dziennie i tak przynosi dobre efekty
piekno_zbawi_swiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 20:26   #3236
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wlasnie pierwszy raz zastosowalam ta metode u siebie, 70% winogronowego i 30% rycyny.. skora po uzyciu jest taka tlusta, że muszę iść chyba dokonczyc tonikiem :/ albo za slabo starłam scierka?

mam pytanko po ile placilyscie za rycyne? poprosilam meza zeby mi dzis kupil w aptece i dal 9,10zl a ja pare miesiecy temu kupowalam za 3,40.. to az tak podrozalo czy faktycznie zalezy od firmy? teraz mi kupil Microfarm.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 20:54   #3237
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
mam pytanko po ile placilyscie za rycyne? poprosilam meza zeby mi dzis kupil w aptece i dal 9,10zl a ja pare miesiecy temu kupowalam za 3,40.. to az tak podrozalo czy faktycznie zalezy od firmy? teraz mi kupil Microfarm.
Ja 2 tygodnie temu kupowałam 30g za 1,90 zł. Mam z apteczki babuni (Farmina).
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 21:19   #3238
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

No to tez kwestia ilosci, ja mam 100 ml, ale i tak sadze ze to duzo.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 10:06   #3239
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 253
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, mam do Was pytanie.
Od jakiegoś czasu stosowałam metodę OCM, cera rzeczywiście była jakaś lepsza, dokładniej oczyszczona. Mam od lat podkórne grudki, trądziku jako takigo nie mam, ale te zaskórniki na policzkach i czole - od zawsze nie sa one jakoś szczególnie widoczne, bo siedzą głęboko pod skórą, widzę je gdy naciągam skórę, no ale są. Wpadłam więc na pomysł, by dodać do mieszanki olejku pichtowego i tego używam od paru dni. I zaczęło się dziać coś dziwnego - cera uległa pogorszeniu, ale mam odczucie, że zaskórników wcale nie jest więcej, tylko po prostu nie są już tak głęboko umiejscowione, i "wystają" dużo bardziej ponad powierzchnię skóry. Czy to dobry objaw? Czy dobrze kombinuję, że może skóra wyrzuci wszystko na wierzch i się oczyści? Nie podoba mi sie ten efekt, bo teraz wizualnie wygląda to dużo gorzej niż wtedy gdy siedziały pod skórą :/
nevershoutnever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 11:00   #3240
bejbii
Rozeznanie
 
Avatar bejbii
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: DKA
Wiadomości: 987
GG do bejbii
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez nevershoutnever Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do Was pytanie.
Od jakiegoś czasu stosowałam metodę OCM, cera rzeczywiście była jakaś lepsza, dokładniej oczyszczona. Mam od lat podkórne grudki, trądziku jako takigo nie mam, ale te zaskórniki na policzkach i czole - od zawsze nie sa one jakoś szczególnie widoczne, bo siedzą głęboko pod skórą, widzę je gdy naciągam skórę, no ale są. Wpadłam więc na pomysł, by dodać do mieszanki olejku pichtowego i tego używam od paru dni. I zaczęło się dziać coś dziwnego - cera uległa pogorszeniu, ale mam odczucie, że zaskórników wcale nie jest więcej, tylko po prostu nie są już tak głęboko umiejscowione, i "wystają" dużo bardziej ponad powierzchnię skóry. Czy to dobry objaw? Czy dobrze kombinuję, że może skóra wyrzuci wszystko na wierzch i się oczyści? Nie podoba mi sie ten efekt, bo teraz wizualnie wygląda to dużo gorzej niż wtedy gdy siedziały pod skórą :/
Przypuszczam, że olejek pichtowy oczyszcza skórę, cały ten brudek wychodzi właśnie do wierzchu...
Cierpliwości i powinno być dobrze za jakiś czas.

Też myślałam, żeby dodać tego olejku... na razie eksperymentuję z lawendowym
__________________
Mam gównianą pracę, za gównianą płacę...
bejbii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.