Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-31, 15:46   #4981
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Ja dziś poczyniłam znowu minizakupy. Odwiedziłam swój ulubiony szateks i kupiłam super torbe nowa z metkami za 49 zł - skórzana
I był płaszcz, przepiekny, ale przyniszczony marki Allsaints to jest bardzo droga marka....Płaszcz kosztował 220 zł, ale tyle nie dam na szmatach za przyniszczony płaszcz, choć krój miał przepiekny...
Polazłam do Tousa i zachorowałam na torebkę Rose...
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 17:16   #4982
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez Ciemna163 Pokaż wiadomość
Jeśli płaciłaś kartą mozesz wydrukować z banku potwierdzenie przelewu i to wystarczy według prawa.


Ja dziś kupiłam Ziaję Multimodeling - zobaczymy co zdziała w połączeniu z ćwiczeniami A co do cen - nie wydaje Ci się. Kiedy w Gdańsku otworzyli pierwszy ziajowy sklepik kupowałam tam bardzo często, ale ceny sa wyższe. Może nie każdego produktu, ale zdecydowanej większości. Chyba, że od roku coś się zmieniło - przestała chodzić, bo obsługa jest tam bardzo niemiła panienka siedzi i piłuje paznokcie, ani "dzień dobry", ani "do widzenia", a już nie daj boże ją o coś zapytać! Przewraca oczami, mina śpiącej królewny... I to nie była jednorazowa sytuacja, gorszy dzień. Nie, dziękuję.


dzis też byłam w TKmaxxie i też macałam piękny sweterek w wełny merino, ale póki co jestem spłukana i nie stać mnie na kardigan za 200 zł Ale był cudny Na pewno wybiorę sie do TK podczas wyprzedaży. Kiedyś nie lubiłam tego sklepu (poznałam go jak mieszkałam w Warszawie), ale ten w Gdańsku jest dobrze utrzymany, względny porządek (gorzej tylko w weekendy), świetne rzeczy


Nie przekonują mnie te zamki Moim zdaniem to jednosezonowy trend. Na tej samej stronie bardziej podobają mi się te (ozdobe możesz zdjąć, więc dwa w jednym ) : http://skora24.pl/pl/p/1911-DAN-SKOR...oba-Czarne/616

Ja nie zauważyłam specjalnej różnicy cenowej... a ta złotówka mi nie robi- wlę wydać na polski produkt złotówkę więcej niż dać ją właścicielom marketu I kiedy byłaś w tych sklepach? Bo dla mnie zawsze te dziewczyny miłe, pomocne, poplotkować można a ile potem próbek dostaję

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość

Gratuluję zakupu Na jaki model się zdecydowałaś? Też noszę się z kupnem telefonu, już z jakiś rok Ale ciągle nie chcę rozstawać z moim staruszkiem
Kupilam sobie Asusa 5 Z2560 czerwonego Jak na razie mi się wszystko podoba, tylko nie ogarniam jeszcze jego pełnych możliwości
700zł am telefon, a za 118 dodatkowe ubezpieczenie- mogę nim rzucać, topić, tłuc, a i tak mi naprawią jeśli to tylko możliwe, jak nie, to oddadzą kasę bądź dadzą nowy telefon Ale takie cuda to tylko w Xkomie

Też nie chciałam zmieniać telefonu, ale TŻ mnie pośrednio zmusił- zaczęły się problemy z głośnikiem, często mnie nie słyszał, nie było już wsparcia od androida, ekran miałam pęknięty...

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Jaki telefon wybrałaś? ja wczoraj znowu oglądałam recenzje na yt i wciąż nie mogę się zdecydować...
Ja też nie mogłam, aż mi Tż podesłał dwa modele i powiedział- który bardziej Ci się podoba? Wybrałam i w ramach prezentu urodzinowego (czyli maj ) i gwiazdkowego, dostałam większość telefonu, sama tylko ubezpieczenie i dwie stówki za niego dałam

Przerażała mnie jego wielkość- ekran ma 5" także kobyła wielka, ale zaczynam się pryzwyczajać

Cytat:
Napisane przez Ciemna163 Pokaż wiadomość
Ja dałam niecałe 14 w L. Eclercu. U mnie są normalne sklepy Ziaji w Gdańsku, nie żadne boxy, wysepki, stoiska tylko normalnie sklepy Nie zauważyłam aby ceny miedzy nimi się różniły, ale mówię, ostatni raz kupowałam tam rok temu.
Ja dałam za serum czarne antycellulitowe 15zł w sklepiku Ziaji, nie wydaj mi się, żeby gdzie indziej było dużo taniej...
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 17:58   #4983
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez Peg Pokaż wiadomość
Jak Wy sobie z tym radzicie i gdzie się zaopatrujecie? Dodam, że jestem gotowa zapłacić więcej, jeśli ubranie ma dobry skład i schludny krój.
w sieciówkach da się znaleźć porządną rzecz, oczywiście nie wszystkie takie są, ale ja mam wiele rzeczy np z zary czy h&m trend i służą mi latami
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 18:11   #4984
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
Ja nie zauważyłam specjalnej różnicy cenowej... a ta złotówka mi nie robi- wlę wydać na polski produkt złotówkę więcej niż dać ją właścicielom marketu I kiedy byłaś w tych sklepach? Bo dla mnie zawsze te dziewczyny miłe, pomocne, poplotkować można a ile potem próbek dostaję
Spoko, mi przy jednym produkcie złotówka też nie robi, ale jak robiłam większe zakupy, to potrafiłam być 10-15 zł w plecy :/ Ostatnio kupowałam tam ok. rok temu, więc być może obsługa się zmieniła, nie wiem. Próbki też dostawałam, ale nie przekupiło mnie to - dostaję je też w Gemini czy Hebe, gdzie mam więcej marek, częstsze promocje i niższe ceny. Nie hejtuję Ziaji w ogóle, bo ich produkty lubię, ale do sklepu już nie zajdę

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
w sieciówkach da się znaleźć porządną rzecz, oczywiście nie wszystkie takie są, ale ja mam wiele rzeczy np z zary czy h&m trend i służą mi latami
Ja z H&M mam dwie świetne marynarki - nawet piorę w domu w pralce i nic im nie jest. Jedna ma wyszywane koralikami pagony/ramiona i bałam się, że może mi coś odpaść, ale minął rok, nosiłam ją dosyć często (również podróżowała ze mną) i wszystko pięknie się trzyma (a nosiłam często na ramieniu kopertówkę). Lubię też ciuchy z Promodu i Mango, jeszcze mnie nic nie rozczarowało stamtąd. Unikam sztucznych składów, cienkiej bawełny, dziwnych krojów i aplkacji, które mogą nie wytrzymać prania. Delikatne rzeczy piorę w osobnym woreczku w odpowiednim programie (jestem za leniwa na ręczne pranie). I tak oto przeszłam od marynarek z H&M do woreczków na pranie
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 19:45   #4985
monicar
Zakorzenienie
 
Avatar monicar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6 401
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
w sieciówkach da się znaleźć porządną rzecz, oczywiście nie wszystkie takie są, ale ja mam wiele rzeczy np z zary czy h&m trend i służą mi latami
Zgadzam się.
Problem tkwi też w tym, że ludzie nie znają się na składach, nie umieją czytać informacji na metkach, nie znają się na materiałach. Bawełna-bawełnie nie równa, tak jak i poliester-poliestrowi. Ja ubieram się w sieciówkach, a mam świetnej jakości ubrania, które noszę od lat.
__________________
Wszystko napisane przed "ale", jest nieważne.
monicar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 21:18   #4986
Agnessa*
Zakorzenienie
 
Avatar Agnessa*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 115
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez Phoebee Pokaż wiadomość
Prawda, i ja w końcu u siebie to zauważyłam. Jestem zadowolona,że w końcu się za to wzięłam.Taka aktywność naprawdę potrafi ożywić człowieka i pobudzić do działania.
I Ci powiem,że mi z kolei świetnie się biega wieczorem.Jest baaardzo klimatycznie. Co mnie drażni to to,że nie wiem co przyodziać na grzbiet przy wybieganiu z domu. W kurtce gorąco, bez kurtki łatwo przeziębienie . Nie wyobrażam sobie też biegania po śniegu,ale może do tego dojrzeje.


Ooooj, mi Pani Zane dała popalić. Takie piękne naszyjniczki pokazuje w TV, a Ty potem sobie biegaj i szukaj podobnego.
Ja też jeszcze nie wiem, w czym będę biegać zimą i troszkę mnie to przeraża Chociaż dużo osób biega o tej porze roku i jakoś żyją także mam nadzieję, że coś wykombinuję
Agnessa* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 21:31   #4987
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Olcia, jak się zdecydujesz na jakiś model to też się pochwal
Ja myślę o jakieś xperii póki co.
No ja biorę te telefony pod uwagę, które wymieniłam wcześniej. W tym jest ta xperia Z1. Mój chłopak ma Z i jest zadowolony, ale te telefony wyglądają na 'biznesowe', są kanciate, nieporęczne jak dla mnie... :/
Cytat:
Napisane przez Ciemna163 Pokaż wiadomość
Ja dałam niecałe 14 w L. Eclercu. U mnie są normalne sklepy Ziaji w Gdańsku, nie żadne boxy, wysepki, stoiska tylko normalnie sklepy Nie zauważyłam aby ceny miedzy nimi się różniły, ale mówię, ostatni raz kupowałam tam rok temu.
W Poznaniu na pewno w jednym centrum jest normalny sklep, ale tak to głównie widuję wyspy
Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
Ja nie zauważyłam specjalnej różnicy cenowej... a ta złotówka mi nie robi- wlę wydać na polski produkt złotówkę więcej niż dać ją właścicielom marketu I kiedy byłaś w tych sklepach? Bo dla mnie zawsze te dziewczyny miłe, pomocne, poplotkować można a ile potem próbek dostaję



Kupilam sobie Asusa 5 Z2560 czerwonego Jak na razie mi się wszystko podoba, tylko nie ogarniam jeszcze jego pełnych możliwości
700zł am telefon, a za 118 dodatkowe ubezpieczenie- mogę nim rzucać, topić, tłuc, a i tak mi naprawią jeśli to tylko możliwe, jak nie, to oddadzą kasę bądź dadzą nowy telefon Ale takie cuda to tylko w Xkomie

Też nie chciałam zmieniać telefonu, ale TŻ mnie pośrednio zmusił- zaczęły się problemy z głośnikiem, często mnie nie słyszał, nie było już wsparcia od androida, ekran miałam pęknięty...



Ja też nie mogłam, aż mi Tż podesłał dwa modele i powiedział- który bardziej Ci się podoba? Wybrałam i w ramach prezentu urodzinowego (czyli maj ) i gwiazdkowego, dostałam większość telefonu, sama tylko ubezpieczenie i dwie stówki za niego dałam

Przerażała mnie jego wielkość- ekran ma 5" także kobyła wielka, ale zaczynam się pryzwyczajać



Ja dałam za serum czarne antycellulitowe 15zł w sklepiku Ziaji, nie wydaj mi się, żeby gdzie indziej było dużo taniej...
Właśnie miałam napisać to co napisała już Ciemna163 - przy większych zakupach ta złotówka już robi różnicę... tym bardziej, że to jednak jest kilka złotówek choć ogólnie zgadzam się, że lepiej wydać w polskim sklepie, ale niestety - dzisiaj klient patrzy głównie na cenę.

Nawet nie wiedziałam, że Asus robi telefony
Ja też myślałam, że kolejny telefon będzie taki jak obecny czyli te 4,3'', a teraz rozważam nawet 5,2

Ubezpieczenie można wykupić w wielu sklepach sama się nad tym zastanawiam, bo niestety smartfon można szybko zniszczyć, mimo wzmożonej ostrożności
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-31, 22:48   #4988
Peg
Raczkowanie
 
Avatar Peg
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 294
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Dzięki za dotychczasowe porady
Cytat:
Napisane przez monicar Pokaż wiadomość
Zgadzam się.
Problem tkwi też w tym, że ludzie nie znają się na składach, nie umieją czytać informacji na metkach, nie znają się na materiałach. Bawełna-bawełnie nie równa, tak jak i poliester-poliestrowi. Ja ubieram się w sieciówkach, a mam świetnej jakości ubrania, które noszę od lat.
OK, więc z jakich materiałów kupujecie swetry? Bo naprawdę ciężko znaleźć w sieciówce taki, który szybko się nie zmechaci... Ja wiem, że akryl akrylowi nierówny, bo sama mam akrylowy sweter z Reserved z tamtego roku, który mimo kilku prań świetnie się trzyma, a są takie które już po jednym praniu wyglądają na znoszone. Powiem szczerze, że nie wiem jak odróżnić ten lepszy materiał od gorszego

I takie pytanie - kupowałyście coś kiedyś na http://www.mangooutlet.com/PL/kobieta ? Ja się wczoraj skusiłam, bo było -30% na swetry. Zamówiłam http://www.mangooutlet.com/PL/p0/kob...=1414757312140
i takie spodnie: http://www.mangooutlet.com/PL/p0/kob...=1414757312140
Co sądzicie?

A w ramach inspiracji polecam polyvore: http://honeylucy.polyvore.com/?filter=sets

Edytowane przez Peg
Czas edycji: 2014-10-31 o 22:52
Peg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 00:01   #4989
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez Agnessa* Pokaż wiadomość
Ja też jeszcze nie wiem, w czym będę biegać zimą i troszkę mnie to przeraża Chociaż dużo osób biega o tej porze roku i jakoś żyją także mam nadzieję, że coś wykombinuję
Jestem teraz na telefonie, wiec nie podam Ci linkow, ale sprawdz kanal i bloga vlogerki Nissiax83, ona biega rowniez zima i miala filmik/posta z poradami dotyczacymi zimowego biegania ( rowniez ubior) a wcale nie biega od dawna chyba z rok czy poltora, takze motywuje
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 01:47   #4990
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez Peg Pokaż wiadomość
OK, więc z jakich materiałów kupujecie swetry?
np kaszmir, kaszmir z jedwabiem, kaszmir z bawełną - mnóstwo tego teraz w md i zarze, ja bardzo lubię bo te swetry są super miękkie i takie delikatne
poza tym ja sprawdzam bardzo często ubrania "na dotyk", jak coś jest liche już przy pierwszym kontakcie to się rozleci/zmechaci, a jak w dotyku jest porządne to przetrwa. to mówię w kontekście tego, że nie zawsze akryl jest zły i nie zawsze poliester jest zły, po tylu latach zakupów da się to poznać po prostu macając ciuchy

aha i ważny jest sposób prania, bo np kaszmir, jedwab, wełna i inne delikatne materiały pierze się inaczej niż "zwykłe" swetry i tez można po złym praniu powiedzieć, że się zmechacił czy zniszczył, a będzie to tylko nasza wina (na własnym przykładzie: piękny kaszmirowy sweter skurczył mi się o kilka rozmiarów bo zaplątał się gdzieś do prania i wyprał w 40 stopniach na praniu normalnym)

Edytowane przez wankaw
Czas edycji: 2014-11-01 o 01:53
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 07:04   #4991
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Ja dziś poczyniłam znowu minizakupy. Odwiedziłam swój ulubiony szateks i kupiłam super torbe nowa z metkami za 49 zł - skórzana
I był płaszcz, przepiekny, ale przyniszczony marki Allsaints to jest bardzo droga marka....Płaszcz kosztował 220 zł, ale tyle nie dam na szmatach za przyniszczony płaszcz, choć krój miał przepiekny...
Polazłam do Tousa i zachorowałam na torebkę Rose...
Pokaż nam mnie jakoś Tous nie rusza, dzięki Bogu

jakiś bardzo ekskluzywny masz ten lumpeks

Cytat:
Napisane przez monicar Pokaż wiadomość
Zgadzam się.
Problem tkwi też w tym, że ludzie nie znają się na składach, nie umieją czytać informacji na metkach, nie znają się na materiałach. Bawełna-bawełnie nie równa, tak jak i poliester-poliestrowi. Ja ubieram się w sieciówkach, a mam świetnej jakości ubrania, które noszę od lat.
To powiedz nam jak je odróżniać, myślę że wiele osób byłoby Ci wdzięcznych

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
np kaszmir, kaszmir z jedwabiem, kaszmir z bawełną - mnóstwo tego teraz w md i zarze, ja bardzo lubię bo te swetry są super miękkie i takie delikatne
poza tym ja sprawdzam bardzo często ubrania "na dotyk", jak coś jest liche już przy pierwszym kontakcie to się rozleci/zmechaci, a jak w dotyku jest porządne to przetrwa. to mówię w kontekście tego, że nie zawsze akryl jest zły i nie zawsze poliester jest zły, po tylu latach zakupów da się to poznać po prostu macając ciuchy

aha i ważny jest sposób prania, bo np kaszmir, jedwab, wełna i inne delikatne materiały pierze się inaczej niż "zwykłe" swetry i tez można po złym praniu powiedzieć, że się zmechacił czy zniszczył, a będzie to tylko nasza wina (na własnym przykładzie: piękny kaszmirowy sweter skurczył mi się o kilka rozmiarów bo zaplątał się gdzieś do prania i wyprał w 40 stopniach na praniu normalnym)
Też mam metodę "na dotyk"
A ten sposób na skurczenie kaszmiru chyba wypróbuję, bo mam jeden sweter troszkę za duży chyba że się skurczył do rozmiaru na 2-latka

Bardzo polecam - stałym bywalcom wątku i podczytywaczom http://ubierajsieklasycznie.pl/uniwe...ycie-stylowym/


Dziewczyny, zakładać nową część wątku? Bo tutaj już prawie 5tyś postów

Edytowane przez Madzia_M77
Czas edycji: 2014-11-01 o 07:06
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-01, 08:51   #4992
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Kurcze, chyba nigdy nie miałam nic kaszmirowego

Siedzę w domu chora więc dziś omija mnie cmentarzowa rewia mody
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 09:35   #4993
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Kurcze, chyba nigdy nie miałam nic kaszmirowego

Siedzę w domu chora więc dziś omija mnie cmentarzowa rewia mody
Mnie również omija, ponieważ nie wróciłam do rodziców, mam mnóstwo roboty na uczelnię, a oczywiście oglądam Dr House
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 09:39   #4994
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Kochane wszystko pokażę jak wrócę do domu, bo jestem u Rodziców na święto. Mam teraz dylemat czy kupic LV Evę czy Tousa torebke Eva jest bardzo mała i bardzo droga, ale śliczna. Mam neverfula i jestem zachwycona Lv. Natomiast Rouse Tousa jest przeeeeeurocza i pakowna, piekny jasny kolor. Cudna torba...
Szmateks jest ekstra, ale ceny makabrycznie wysokie,za to jakośc super

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Pokaż nam mnie jakoś Tous nie rusza, dzięki Bogu

jakiś bardzo ekskluzywny masz ten lumpeks


To powiedz nam jak je odróżniać, myślę że wiele osób byłoby Ci wdzięcznych


Też mam metodę "na dotyk"
A ten sposób na skurczenie kaszmiru chyba wypróbuję, bo mam jeden sweter troszkę za duży chyba że się skurczył do rozmiaru na 2-latka

Bardzo polecam - stałym bywalcom wątku i podczytywaczom http://ubierajsieklasycznie.pl/uniwe...ycie-stylowym/


Dziewczyny, zakładać nową część wątku? Bo tutaj już prawie 5tyś postów


---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
w sieciówkach da się znaleźć porządną rzecz, oczywiście nie wszystkie takie są, ale ja mam wiele rzeczy np z zary czy h&m trend i służą mi latami
Dokładnie tak. Zara robi nie najgorsze jakościowo rzeczy, szczerze mówiąc...
__________________

Edytowane przez monimyszek
Czas edycji: 2014-11-01 o 09:42
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 09:43   #4995
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Mnie również omija, ponieważ nie wróciłam do rodziców, mam mnóstwo roboty na uczelnię, a oczywiście oglądam Dr House
Ja dziś zaczynam oglądać Suits
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 10:13   #4996
GlamKitty
Zakorzenienie
 
Avatar GlamKitty
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 352
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Kochane wszystko pokażę jak wrócę do domu, bo jestem u Rodziców na święto. Mam teraz dylemat czy kupic LV Evę czy Tousa torebke Eva jest bardzo mała i bardzo droga, ale śliczna. Mam neverfula i jestem zachwycona Lv. Natomiast Rouse Tousa jest przeeeeeurocza i pakowna, piekny jasny kolor. Cudna torba...
Szmateks jest ekstra, ale ceny makabrycznie wysokie,za to jakośc super



---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------



Dokładnie tak. Zara robi nie najgorsze jakościowo rzeczy, szczerze mówiąc...
Tez choruje na Rose. W Galerii Katowickiej zawsze tak pieknie wygladaja na wystawie Odstrasza mnie tylko cena, wydaje mi sie ze to nie jest na az tak "luksusowa" marka zeby tyle za nia placic

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Dziewczyny, mam do Was pytanie. Czy nosicie zima czapki? Moja stara, rozowa czapka z H&M juz mi sie znudzila i szukam czegos nowego. Chcialabym zeby byla ladna, no i nie wygladala jakos infantylnie... Macie jakies typy?
__________________
Szukam torebki MK Selma
GlamKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 10:16   #4997
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Ja dziś zaczynam oglądać Suits
Zapowiadał się świetnie, podobał mi się pierwszy sezon, ale teraz każdy kolejny odcinek to dla mnie nieporozumienie
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 11:20   #4998
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Ja dziś zaczynam oglądać Suits
fajny? obejrzałabym coś lekkiego

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez GlamKitty Pokaż wiadomość
Tez choruje na Rose. W Galerii Katowickiej zawsze tak pieknie wygladaja na wystawie Odstrasza mnie tylko cena, wydaje mi sie ze to nie jest na az tak "luksusowa" marka zeby tyle za nia placic

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Dziewczyny, mam do Was pytanie. Czy nosicie zima czapki? Moja stara, rozowa czapka z H&M juz mi sie znudzila i szukam czegos nowego. Chcialabym zeby byla ladna, no i nie wygladala jakos infantylnie... Macie jakies typy?
ja się bez czapki nie ruszam
na mrozy mam usztakę http://uszatka.pl/2012/11/09/h-m-cza...futrzana-tusk/
i miś na lekkie chlody http://galeriowaszafa.pl/profiles/bl...i-i-r-kawiczki
jest mnóstwo fajnych czapek
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 11:38   #4999
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
fajny? obejrzałabym coś lekkiego

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------



ja się bez czapki nie ruszam
na mrozy mam usztakę http://uszatka.pl/2012/11/09/h-m-cza...futrzana-tusk/
i miś na lekkie chlody http://galeriowaszafa.pl/profiles/bl...i-i-r-kawiczki
jest mnóstwo fajnych czapek
ja ta samo...kocham czapy
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-01, 11:49   #5000
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
ja ta samo...kocham czapy
ja też i uwielbiam jak jest mi ciepło
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 12:26   #5001
SzyszkaChmielu
Raczkowanie
 
Avatar SzyszkaChmielu
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 277
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Zapowiadał się świetnie, podobał mi się pierwszy sezon, ale teraz każdy kolejny odcinek to dla mnie nieporozumienie
mam takie same odczucia wobec tego serialu (Suits)
kiedys był smieszny, a teraz zrobil sie po prostu głupi
nawet Jessica & Donna już go nie ratują.
SzyszkaChmielu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 12:28   #5002
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ja też i uwielbiam jak jest mi ciepło
Dokładnie, to podstawa dla mnie. Mimo, ze ja autem się przemieszczam to i tak ciepło musi być!
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 13:13   #5003
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Przekroczyłyśmy 5000 postów, założyłam nowy wątek, zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post48759342

Jeśli macie jakieś uwagi co do tego co powinno się znajdować w pierwszy poście to piszcie
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 13:34   #5004
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Też mam metodę "na dotyk"
A ten sposób na skurczenie kaszmiru chyba wypróbuję, bo mam jeden sweter troszkę za duży chyba że się skurczył do rozmiaru na 2-latka
z rozmiaru s/m na xxs/xs
a był z h&m, więc kolejna rzecz sieciówkowa, która była świetnej jakości

Cytat:
Napisane przez GlamKitty Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do Was pytanie. Czy nosicie zima czapki?
ja nie noszę
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 15:31   #5005
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Dokładnie, to podstawa dla mnie. Mimo, ze ja autem się przemieszczam to i tak ciepło musi być!
a zatoki załatwić łatwo niestety
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 17:32   #5006
SzyszkaChmielu
Raczkowanie
 
Avatar SzyszkaChmielu
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 277
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Przekroczyłyśmy 5000 postów, założyłam nowy wątek, zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post48759342

Jeśli macie jakieś uwagi co do tego co powinno się znajdować w pierwszy poście to piszcie
Zaktualizowana lista blogów? Wiele z nich juz nie działa.
SzyszkaChmielu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 18:49   #5007
user_k
Zakorzenienie
 
Avatar user_k
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 769
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

.
user_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 18:53   #5008
mm111111
Wtajemniczenie
 
Avatar mm111111
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 244
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez SzyszkaChmielu Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!
Podczytuję wątki "klasyczne" już ze 2 lata i dzięki temu wyszłam na stylistyczna prostą Postanowiłam się dziś tu ujawnić i podziękować za wszystkie porady, które wyniosłam z tego wątku.


Dziś pojechałam do tkmaxx i po raz pierwszy w życiu kupiłam kaszmirowy sweter. A konkretnie 2 swetry 100% kaszmiru, i 2 swetry 100% wełny ultrafine merino. Szokująca różnica w porównaniu do akrylu. I mogę się tym pochwalić tylko tutaj bo rodzina, cóż, mnie nie zrozumie :/

PS. Miłośniczkom klasycznego stylu polecam serial "House of Cards" i obserwację strojów Claire Underwood np http://www.pinterest.com/longredthre...ouse-of-cards/ Klasyka, minimalizm i szyk!
Tk maxx to kopalnia skarbów. Jest tam sporo rzeczy świetnych marek z czystej wełny i kaszmiru. Styl Claire jest świetny.

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja już dziś wyjeżdżam na święta, także życzę Wam odpoczynku przez ten dni wolne
Miłego weekendu

Cytat:
Napisane przez SzyszkaChmielu Pokaż wiadomość
Zacznijmy od tego, że obecnie kupuję bardzo MAŁO i wnikliwie czytam metki przed zakupem tj skład i jak prać. Trochę też szyję na miarę.

Z sieciówek najczęściej Zara i Mango.
Online: GAP, Banana Republic, Asos.
Buty: Wojas, czasem Ryłko, z butami mam wielki problem bo wszystko masakruje mi stopy = mam wrażliwe paluszki :/
Lubię też sukienki biurowe i dzianinowe Orsay bo dobrze na mnie leżą.
W droższe marki nie inwestuję bo nie jestem z tych co to będą głodować przez 2 miesiące żeby sobie kupić kieckę za 2.000zł.

Obecnie szukam fajnej prostej torby średniej wielkości na krótkim pasku na ramię (nie na łokieć!), szarej albo fioletowej. Widziałyście coś fajnego?
Mango jakościowo prezentuje się lepiej moim zdaniem. Swetry z Zary z wełny merynosa są fatalnej jakości. Zmieniają fason, szew się przekrzywia. Z GAP'a mam sweter z kaszmiru, uwielbiam go!

Cytat:
Napisane przez Peg Pokaż wiadomość
Dziewczyny, również jestem zwolenniczką klasyki, może nieco urozmaiconej, ale generalnie staram się bazować na podstawach tj. klasyczny płaszcz, dobre skórzane buty, dobrze leżące dżinsy itp.

ALE mam ogromny problem z zaopatrywaniem się w DOBREJ JAKOŚCI ciuchy. Po prostu nie mogę już patrzeć na te powyciągane, bure, nijakie swetry z Reserved, H&M itp. Wszystkie wyglądają tak samo, są cholernie drogie, a jakość gorsza niż od Chińczyków z Marywilskiej... To naprawdę jest rozbój w biały dzień. Dziś wchodzę do Reserved i 129 zł za sweter z poliestru, który po dwóch praniach będzie pewnie pozaciągany i zmechacony.

Śledzę dużo fashionerskich blogów, głównie z tumblra i klasyka wygląda pięknie, ale musi być dobrej jakości. Tylko gdzie tą jakość znaleźć? Ktoś napisał Mango, Zara, ale tam też rzadko zdarza się trafić na coś, co ponosi się dłużej niż 1 sezon. W Internecie nie lubię kupować ciuchów, po prostu nie umiem wybierać na oko, muszę każdą rzecz obejrzeć, przymierzyć.

Jak Wy sobie z tym radzicie i gdzie się zaopatrujecie? Dodam, że jestem gotowa zapłacić więcej, jeśli ubranie ma dobry skład i schludny krój.
Mały jest wybór w rozsądnych cenach. Trzeba patrzeć na skład. Unikam akrylu jak ognia. Swetry z Reserved są fatalne, nie polecam, ale Mango i czasem Zara się sprawdzają. Trzeba sprawdzać metki-

Cytat:
Napisane przez SzyszkaChmielu Pokaż wiadomość
Dzięki za tak miłe przyjęcie
Już odpowiadam na wszystkie pytania:
- kupiłam swetry Cynthia Rowley, Max Studio, Tahari, Antoni & Alison, skoro wylądowały w tkmax to są ze starych kolekcji więc nie ma co szukać zdjęć na ich stronach
- raczej nie będę wrzucać stylizacji. Jakbym miała na to ochotę i predyspozycje to bym założyła bloga
- kupuję mało - mam w kalendarzu listę brakujących rzeczy i kupuję TYLKO rzeczy z listy. W październiku kupiłam w/w swetry i płaszcz na zimę, we wrześniu - 1 parę klasycznych szpilek i trochę bielizny.
- zakupy z GAP - wysyłka powyżej ilustam euro jest za darmo, wszystko jest u nich na stronie, doszło w tydzień. GAP wszedł do PL w tym roku, mają 3 sklepy stacjonarne i pewnie niedługo będzie ich więcej.
- jeśli chodzi o jakość w Zarze - sporo rzeczy, które kupiłam kilka lat temu są w super stanie ale nie wszystkie Nie kupuję tam najtańszego chłamu z wyprzedaży tylko "porządne" marynarki, sukienki na podszewce itp.
Z Mango jest trochę gorzej ale mam stamtąd 1 puchówkę, którą noszę intensywnie od 5 lat i jest w idealnym stanie mimo wielokrotnego prania.

Do Peg czytaj skład tkaniny na metce, wybieraj naturalne włókna i kupuj sukienki, marynarki, itp na podszewce. Albo zaprzyjaźnij się z dobrą krawcową i szyj na miarę tylko nie z tych tanich materiałów z Allegro bo to chłam. Najlepsze (i najdroższe :/) są włoskie tkaniny odzieżowe. Na prosta sukienkę "biurową" wystarczy 1m.
Podpisuję się pod wszystkim co napisałaś

Cytat:
Napisane przez Phoebee Pokaż wiadomość
Prawda, i ja w końcu u siebie to zauważyłam. Jestem zadowolona,że w końcu się za to wzięłam.Taka aktywność naprawdę potrafi ożywić człowieka i pobudzić do działania.
I Ci powiem,że mi z kolei świetnie się biega wieczorem.Jest baaardzo klimatycznie. Co mnie drażni to to,że nie wiem co przyodziać na grzbiet przy wybieganiu z domu. W kurtce gorąco, bez kurtki łatwo przeziębienie . Nie wyobrażam sobie też biegania po śniegu,ale może do tego dojrzeje.


Ooooj, mi Pani Zane dała popalić. Takie piękne naszyjniczki pokazuje w TV, a Ty potem sobie biegaj i szukaj podobnego.
Pierwsze na co zwróciłam uwagę u Rachel to biżuteria i zegarek! <3

Cytat:
Napisane przez Peg Pokaż wiadomość
Dzięki za dotychczasowe porady

OK, więc z jakich materiałów kupujecie swetry? Bo naprawdę ciężko znaleźć w sieciówce taki, który szybko się nie zmechaci... Ja wiem, że akryl akrylowi nierówny, bo sama mam akrylowy sweter z Reserved z tamtego roku, który mimo kilku prań świetnie się trzyma, a są takie które już po jednym praniu wyglądają na znoszone. Powiem szczerze, że nie wiem jak odróżnić ten lepszy materiał od gorszego

I takie pytanie - kupowałyście coś kiedyś na http://www.mangooutlet.com/PL/kobieta ? Ja się wczoraj skusiłam, bo było -30% na swetry. Zamówiłam http://www.mangooutlet.com/PL/p0/kob...=1414757312140
i takie spodnie: http://www.mangooutlet.com/PL/p0/kob...=1414757312140
Co sądzicie?

A w ramach inspiracji polecam polyvore: http://honeylucy.polyvore.com/?filter=sets
TK MAXX! Massimo Dutti!

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Kochane wszystko pokażę jak wrócę do domu, bo jestem u Rodziców na święto. Mam teraz dylemat czy kupic LV Evę czy Tousa torebke Eva jest bardzo mała i bardzo droga, ale śliczna. Mam neverfula i jestem zachwycona Lv. Natomiast Rouse Tousa jest przeeeeeurocza i pakowna, piekny jasny kolor. Cudna torba...
Szmateks jest ekstra, ale ceny makabrycznie wysokie,za to jakośc super



---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------



Dokładnie tak. Zara robi nie najgorsze jakościowo rzeczy, szczerze mówiąc...
Zdarza sie trafić na straszny bubel, ale ogólnie nie jest źle. Problemem są ceny. 330 zł za eko skórę to przesada!

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Ja dziś zaczynam oglądać Suits
Mój ulubiony serial<3

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
fajny? obejrzałabym coś lekkiego

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------



ja się bez czapki nie ruszam
na mrozy mam usztakę http://uszatka.pl/2012/11/09/h-m-cza...futrzana-tusk/
i miś na lekkie chlody http://galeriowaszafa.pl/profiles/bl...i-i-r-kawiczki
jest mnóstwo fajnych czapek
Suits jest lekkie
mm111111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 20:56   #5009
Agnessa*
Zakorzenienie
 
Avatar Agnessa*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 115
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część V

Cytat:
Napisane przez Ciemna163 Pokaż wiadomość
Jestem teraz na telefonie, wiec nie podam Ci linkow, ale sprawdz kanal i bloga vlogerki Nissiax83, ona biega rowniez zima i miala filmik/posta z poradami dotyczacymi zimowego biegania ( rowniez ubior) a wcale nie biega od dawna chyba z rok czy poltora, takze motywuje
dziękuję na pewno zerknę na jej kanał
Agnessa* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-01 21:56:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:34.