Kosmetyki naturalne - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-27, 19:05   #4261
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Emiliusek Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się, że kosmetyki do makijażu mają skórę tuszować a nie ją leczyć. Wg mnie każdy kosmetyk ma być zdrowy dla skóry, a niestety dziś jest odwrotnie. Producenci wychodzą z założenia, że im bardziej skórze szkodzimy, tym bardziej klient do mnie wraca.
Od dawna używam tylko kosmetyków naturalnych i uważam, że moja skóra i włosy są w niezłym stanie. Dzięki tonikom, mydłom naturalnym znajomi wyleczyli trądzik, z którym nawet leki farmakologiczne nie dawały sobie rady.
Do makijażu używam kosmetyków naturalnych Earthnicity, polecam. Mają ciekawy asortyment. Skóra po podkładach czy pudrach nie jest jedynie zatuszowana, ale rzeczywiście kosmetyki te dobrze wpływają na skórę.

Pozdrawiam
Byłabym przeszczęśliwa, gdyby kolorówka przy okazji leczyła moją skórę, prawda jest jednak inna, naturalne kosmetyki owszem, może nie szkodzą, ale to jeszcze nie jest powód, by nazywać je leczniczymi.

W odpowiedzi na wcześniejsze zapytanie użytkowniczki chciałam jedynie dać do zrozumienia, że jeżeli ma jakieś poważniejsze problemy ze skórą, to żaden podkład nie jest w stanie jej wyleczyć, żeby na to nie liczyła, można zastosować leczenie i wtedy kupić dobry podkład, który nie zniweczy działania leków czy zabiegów. Wyleczyć może się odstawiając poprzedni produkt, być może to w nim był jakiś składnik, który spowodował problemy, choć wątpię, że to główny powód.

Osobiście nie znam ani jednej osoby, którą wyleczyłby podkład, kosmetyki naturalne owszem, mają takie właściwości i są w stanie skórę wyleczyć, ale ważne jest ich odpowiednie dobranie względem skóry jak i siebie oraz cały program pielęgnacji, bo jeden kosmetyk cudów nie zrobi, jeżeli zaraz zastosujemy coś co zahamuje jego działanie.

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Wiele też zalezy od przyczyny trądziku. Jeśli wynika ze zmian hormonalnych, to kosmetyki mogą sobie z nim nie poradzić. Widzę to na swoim przykładzie w ciąży (super cera) i po urodzeniu dziecka (bardzo nie super cera).
Zgadzam się.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 10:15   #4262
Emiliusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetyki naturalne

Zgodzę się, że kosmetyki do make upu nie wyleczą moich problemów skórnych. Ale szlag mnie trafiał, gdy po używaniu podkładów czy pudrów w okresie jesienno zimowym moja skóra robiła się jeszcze bardziej tłusta. Potem przez okres wiosny i lata długo wracała do normy, aby znowu się popsuła przez używanie markowych, chemicznych kosmetyków.
Specjalistą od kosmetyków naturalnych nie jestem, ale skład: mika, dwutlenek tytanu, tlenek cynku, tlenki żelaza, błękit ultramarynowy wygląda dobrze.

No a najlepszy efekt widzę na swojej twarzy Moja skóra jest zdecydowanie lepsza, nie mam już problemu z tłustą skórą po makijażu, a przy ustach skóra nie jest wysuszona. Ja tam jestem zadowolona i jak na razie nie zmienię marki
Pozdrawiam.
Emiliusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 10:18   #4263
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Emiliusek Pokaż wiadomość
Zgodzę się, że kosmetyki do make upu nie wyleczą moich problemów skórnych. Ale szlag mnie trafiał, gdy po używaniu podkładów czy pudrów w okresie jesienno zimowym moja skóra robiła się jeszcze bardziej tłusta. Potem przez okres wiosny i lata długo wracała do normy, aby znowu się popsuła przez używanie markowych, chemicznych kosmetyków.
Specjalistą od kosmetyków naturalnych nie jestem, ale skład: mika, dwutlenek tytanu, tlenek cynku, tlenki żelaza, błękit ultramarynowy wygląda dobrze.

No a najlepszy efekt widzę na swojej twarzy Moja skóra jest zdecydowanie lepsza, nie mam już problemu z tłustą skórą po makijażu, a przy ustach skóra nie jest wysuszona. Ja tam jestem zadowolona i jak na razie nie zmienię marki
Pozdrawiam.
Nie no generalnie podkłady mineralne oparte na cynku mogą właśnie wysuszać
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 18:55   #4264
Lora90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 165
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny to i ja przyłączam się do wątku . Stosuję kosmetyki naturalne od niedawna i nie mogę uwierzyć że wcześniej pakowałam w siebie tą całą chemię :/. Jak na razie używam głównie esent ale widzę że jest tu kopalnia inspiracji . Teraz rozpłynęłam się w olejach kosmetycznych i jak na razie ten z awokado jest moim faworytem Ciekawe jeszcze jak cynamonowy i czy niby faktycznie tak świetnie działa na cellulit.
Lora90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 10:07   #4265
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Lora90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny to i ja przyłączam się do wątku . Stosuję kosmetyki naturalne od niedawna i nie mogę uwierzyć że wcześniej pakowałam w siebie tą całą chemię :/. Jak na razie używam głównie esent ale widzę że jest tu kopalnia inspiracji . Teraz rozpłynęłam się w olejach kosmetycznych i jak na razie ten z awokado jest moim faworytem Ciekawe jeszcze jak cynamonowy i czy niby faktycznie tak świetnie działa na cellulit.
Ja też jak zmieniałam kosmetyki na naturalne to też się dziwiłam, ile jest chemii w zwykłych i jak ja to mogłam w siebie wklepywać
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 19:26   #4266
keepongoing
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 7
Dot.: Kosmetyki naturalne

a ja sobie po prostu rano wklepuję krem nawilżający z olejkiem wiesiołka, czasem zmieniam na ten z dodatkiem nagietka, i odkąd ostawiłam podkład bardzo poprawiła mi się cera. Szybko odblokowały mi się pory, a krem bardzo odżywił mi skórę. zrezygnujcie z tej chemii na twarzy!
keepongoing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 18:29   #4267
Membroza
Rozeznanie
 
Avatar Membroza
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 505
Dot.: Kosmetyki naturalne

Bardzo lubię kosmetyki naturalne! Wiem, że daję skórze coś dobrego. Oczywiście po typowe kosmetyki z drogerii też sięgam, ale patrzę czy np. nie mają parafiny (nie lubię tego składnika).

Kosmetyków naturalnych używam do wszystkiego... do twarzy, ciała, włosów. Albo gotowych, albo robię sobie je sama w domu Bardzo lubię sobie robić olejki myjące z olejów naturalnych. Dodaję trochę emulgatora i jest cudowny olejek do demakijażu <3

Na szczęście ostatnio dużo marek produkuje kosmetyki lepsze składowo - np. Evree. Często kupuję też w Helfy, bo mają sklepy stacjonarne i nie trzeba zamawiać. Lubię od nich olejki Khadi do twarzy i ciała, bezbarwną hennę Lass Naturals (jestem blondynką i delikatnie zmienia mi kolor włosów, co mi się podoba) no i mają kosmetyki Sylveco/Biolaven w niezłych cenach.
__________________

Membroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-14, 19:24   #4268
DomiPol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja od roku stosuję Dermogal A+E, mam skórę atopową. dobrze sprawdza się pod makijaż, fajnie działa
DomiPol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 12:27   #4269
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Kosmetyki naturalne

Z dobrych marek w normalnych cenach to na pewno Hildegard Braukmann, miałam kilka ich produktów i rzeczywiście wszystkie doskonale się sprawdziły. A poprawa w wyglądzie choćby skóry przychodziła stopniowo - mam jednak skórę bardzo wymagającą.
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 10:32   #4270
BeautyMe
Raczkowanie
 
Avatar BeautyMe
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 30
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja używam tego żelu do twarzy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html. PRzez jakiś czas było super żadnych nowch wyprysków. Nie wiem jednak czemu teraz zaczęły mi znowu wyskakiwać po bokach człoła;/ ale poza tym skórę bardoz dobrze oczyszcza. Troszkę minimalnie wysusza ale jak dodam do niego krem z Mixy to jest idealny
BeautyMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 10:50   #4271
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez BeautyMe Pokaż wiadomość
Ja używam tego żelu do twarzy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html. PRzez jakiś czas było super żadnych nowch wyprysków. Nie wiem jednak czemu teraz zaczęły mi znowu wyskakiwać po bokach człoła;/ ale poza tym skórę bardoz dobrze oczyszcza. Troszkę minimalnie wysusza ale jak dodam do niego krem z Mixy to jest idealny
Chyba pomyliłaś wątki, to nie są kosmetyki naturalne
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-04, 20:54   #4272
Mademoi
Przyczajenie
 
Avatar Mademoi
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dermogal A+E rzeczywiście skuteczny
Mademoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 11:06   #4273
chloelaurent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja do kosmetyków naturalnych przekonałam sie jakieś dwa lata temu. Oczywiście wiele firm mianuje się producentami kosmetyków naturalnych ale z prawdą ma o niewiele wspólnego.
Ja osobiście mam kilka ulubionych marek naturalnych min Scandinavia (rewelacyjne peelingi i krem do twarzy), Pat&Rub (balsamy do ciała obłędne), Sylveco (krem pod oczy).
chloelaurent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 11:10   #4274
Nieoficjalnie
Zakorzenienie
 
Avatar Nieoficjalnie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 430
Dot.: Kosmetyki naturalne

Z naturalnych kosmetykow polecam zdecydowanie:

Sylveco, serię brzozową:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-brzozowy.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html

moja cera jest, o dziwo - mieszana! Nie miałam lepszych kremów ...
__________________
Tydyrytkom
Nieoficjalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 09:45   #4275
ciekawajak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 118
Dot.: Kosmetyki naturalne

Jest jeszcze wiele firm oferujących kosmetyki naturalne, wystarczy sięgnąć do wyszukiwarki i wpisać te dwa magiczne słowa kosmetyki naturalne z propolisem to Remmele Propolis również do twarzy i ciała a do stóp to peclavus pięknie pachną olejki z ziół i kwiatów mam też oliwke do paznokci super jesst, u Rosmana ich niema szkoda bo mialabym blisko.
__________________
Wiedza to skarb. Dlatego pytam często by być bogatą
ciekawajak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 13:46   #4276
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ciekawajak Pokaż wiadomość
Remmele Propolis
To nie są kosmetyki naturalne.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 20:40   #4277
szonzelize
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Nieoficjalnie Pokaż wiadomość
Z naturalnych kosmetykow polecam zdecydowanie:

Sylveco, serię brzozową:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-brzozowy.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html

moja cera jest, o dziwo - mieszana! Nie miałam lepszych kremów ...
U mnie niestety te kremy się nie sprawdzają Miałam kilka podejść nawet do nich. Niestety Bardzo przetłuszczają mi skórę i musiałam pokornie wrócić do olei z ecospa.
szonzelize jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 08:10   #4278
ciekawajak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 118
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To nie są kosmetyki naturalne.
tak tak, pszczoły też są na baterie?
__________________
Wiedza to skarb. Dlatego pytam często by być bogatą
ciekawajak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 09:02   #4279
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ciekawajak Pokaż wiadomość
tak tak, pszczoły też są na baterie?
A co to za pytanie

Te kosmetyki nie są naturalne, widząc po składach zawierają m.in. parafinę, szkodliwe pegi, parabeny. Nie składają się z samych substancji odpszczelich i odżywczych olejków, więc idąc śladem Twojego rozumowania TAK! Można to tak nazwać, sztuczne, plastikowe pszczoły na baterie. Zwykły green washing.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-12-06 o 09:03
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-14, 11:47   #4280
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Polecam artykuł o greenwashingu: http://naturalnyblog.pl/greenwashing-czyli-udawane-eko/
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 10:04   #4281
Kocmoluch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyki naturalne

W ekologicznych kosmetykach dbam właściwie tylko o mydła naturalne, na resztę nie zwracam uwagi najczęściej używam tego mydła: xxx bardzo wydajne, mocno się pieni i bardzo ładnie pachnie

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-03-14 o 18:22 Powód: link
Kocmoluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 23:42   #4282
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Kocmoluch Pokaż wiadomość
W ekologicznych kosmetykach dbam właściwie tylko o mydła naturalne, na resztę nie zwracam uwagi najczęściej używam tego mydła: xxx bardzo wydajne, mocno się pieni i bardzo ładnie pachnie
Mydła warto mieć ekologiczne, to prawda

Osobiście to tylko czarne mydło afrykańskie miałam (2x) i teraz myślę czy skusić się na jakieś mydełko z Alepo... Nie wiem jakie stężenie laurowego oleju wybrać ( raczej rzadko cos mi na buźce wyskakuje ) Pomozcie 35%?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-03-16 o 11:43 Powód: Link w cytacie.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 10:00   #4283
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Mydła warto mieć ekologiczne, to prawda

Osobiście to tylko czarne mydło afrykańskie miałam (2x) i teraz myślę czy skusić się na jakieś mydełko z Alepo... Nie wiem jakie stężenie laurowego oleju wybrać ( raczej rzadko cos mi na buźce wyskakuje ) Pomozcie 35%?

zajrzyj tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831357&page=87
od postu 2590
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 10:58   #4284
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Dziękuję Czyli dla mnie myjadło Alepo z 5-20% oleju laurowego będzie idealne!

Jeszcze mam pytanie o kremy do buźki. Używałam ostatnio Sylveco brzozowego. Cudowny, ale niewystarczająco treściwy, więc wzbogacałam go o żel hialuronowy, czasem też o minimalne ilości sproszkowanej witaminki C i olejów (makadamia, jojoba, z pestek malin, argan.. co mi było pod ręką akurat ) Nie mam oporów przed minimalnymi ilościami "chemii". Teraz mam ochotę na poniżej wymienione....Powiedzcie proszę mi, co wydaje się Wam najlepsze?

1.Himalaya, krem odżywczy do twarzy
Każdy ml zawiera: Indian Aloe (Aloe vera) 7,5 mg, Indian Kino Tree (Pterocarpus marsupium) 5 mg, Winter Cherry (Withania somnifera) 4 mg, Gotu Kola (Centella asiatica) 3,5 mg.
Inne składniki:
Aqua, Liquid Paraffin, Glycerin, Cetyl Alkohol, Cetearyl octanoate, Glyceryl stearate SE, Cetearyl Alcohol, Triethanolamine, Glyceryl Stearate, PEG-100 stearate, Carbomer, Phenoxyethanol, Fragrance, Methyl paraben, Propyl paraben, BHT, Sodium EDTA.

2.AVA Eco Garden, krem ekstrakt ze świeżego ogórka
INCI: Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea Oil, Phytosqualan, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Olea Europaea Fruit Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Sterols, Beta-sitosterol, Tocopherol, Glycerin, Cucumis Sativus Fruit Extract, Zea Mays Starch, Citric Acid, Sodium Carbonate, Cetearyl Glucoside, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Ferula Galbaniflua Oil, Citrus Aurantium Oil, Ricinus Communis Oil, Sodium Phytate.
(99% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego)

3.
Evree Essential, nawilżający krem 20+
(do suchej/normalnej, ja skórę normalną mam właśnie)
INCI: Aqua (Water), Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Oil, Olus (Vegetable) Oil, Hialuronian Sodu, Panthenol, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol.


Edt. Jeszcze jedna pozycja...
4. Fitomed, Krem półtłusty tradycyjny
INCI: Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water, Eleutherococcus Senticosus Root Extract, Vitis Vinifera Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii, Triticum Vulgare Germ Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Trilaureth-4 Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Lavandula Angustifolia Oil, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Ubiquinone.

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2016-03-03 o 15:45
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 18:59   #4285
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Kosmetyki naturalne

Czy któraś z was miała okazję używać farb roślinnych w kremie Logona link albo Sante link ? Jak z trwałością ?
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 14:06   #4286
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Kochane, nie orientujecie sie czy sa jakies promocje do sklepow z polproduktami kosmetycznymi, w których można nabyć mydła ?

Ogólnie proszę polećcie jakiś sklep z mydłami. Chciałabym zrobić małe zapasy (aleppo i czarne na pewno) a nie orientuje się gdzie jest tanio i opłaca się robić takie "mydełkowe" zakupy
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 16:46   #4287
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziękuję Czyli dla mnie myjadło Alepo z 5-20% oleju laurowego będzie idealne!

Jeszcze mam pytanie o kremy do buźki. Używałam ostatnio Sylveco brzozowego. Cudowny, ale niewystarczająco treściwy, więc wzbogacałam go o żel hialuronowy, czasem też o minimalne ilości sproszkowanej witaminki C i olejów (makadamia, jojoba, z pestek malin, argan.. co mi było pod ręką akurat ) Nie mam oporów przed minimalnymi ilościami "chemii". Teraz mam ochotę na poniżej wymienione....Powiedzcie proszę mi, co wydaje się Wam najlepsze?

1.Himalaya, krem odżywczy do twarzy
Każdy ml zawiera: Indian Aloe (Aloe vera) 7,5 mg, Indian Kino Tree (Pterocarpus marsupium) 5 mg, Winter Cherry (Withania somnifera) 4 mg, Gotu Kola (Centella asiatica) 3,5 mg.
Inne składniki:
Aqua, Liquid Paraffin, Tego nie bierz, po co Ci parafina, nic nie zrobi, może zapchać. Glycerin, Cetyl Alkohol, Cetearyl octanoate, Glyceryl stearate SE, Cetearyl Alcohol, Triethanolamine, Glyceryl Stearate, PEG-100 stearate, Carbomer, Phenoxyethanol, Fragrance, Methyl paraben, Propyl paraben, Parabeny NIE są zdrowe, trzeba uciekać. BHT, Sodium EDTA.

2.AVA Eco Garden, krem ekstrakt ze świeżego ogórka
INCI: Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea Oil, Phytosqualan, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Olea Europaea Fruit Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Sterols On da więcej nawilżenia, Fitomed więcej odżywienia, Beta-sitosterol, Tocopherol, Glycerin, Cucumis Sativus Fruit Extract, Zea Mays Starch, Citric Acid, Sodium Carbonate, Cetearyl Glucoside, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Ferula Galbaniflua Oil, Citrus Aurantium Oil, Ricinus Communis Oil, Sodium Phytate.
(99% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego) Ja bym wypróbowała ze względu na dużą ilość naturalnych olejków (lawenda, orzechy makadamia)

3.
Evree Essential, nawilżający krem 20+
(do suchej/normalnej, ja skórę normalną mam właśnie)
INCI: Aqua (Water), Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter Masło shea zapewni Ci odżywienie, ale ten krem wydaje mi się bardziej ryzykowny od poprzedniego (brzydkie składniki pod koniec składu), Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Oil, Olus (Vegetable) Oil, Hialuronian Sodu, Panthenol, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol.


Edt. Jeszcze jedna pozycja...
4. Fitomed, Krem półtłusty tradycyjny
INCI: Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water, Eleutherococcus Senticosus Root Extract, Vitis Vinifera Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Odżywcze masło shea, dużo olejków, mało ryzykownych składników, ja bym brała, Triticum Vulgare Germ Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Trilaureth-4 Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Lavandula Angustifolia Oil, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Ubiquinone Ma na końcu składu koenzym Q10, więc zadziała nawet lekko przeciwzmarszczkowo.
Himalayi nie bierz, bo dziadostwo (tylko osoby z naprawdę suchą skórą zniosą parafinę w kremie). Evree może być nawilżający, ale raczej nie da Ci tego komfortu odżywienia, zaopiekowania cery, na którym Ci zależy. Fitomed i AVA wydają mi się na tyle fajne, że aż sama je kupię

Edytowane przez 578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Czas edycji: 2016-03-12 o 16:52
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 21:57   #4288
FemmeFatale2
Raczkowanie
 
Avatar FemmeFatale2
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 422
Dot.: Kosmetyki naturalne

Hej Fajnie, że jest taki wątek!

Czy któraś z Was może mi doradzić w jaki mydło naturalne to twarzy powinnam się zaopatrzyć - cera mieszana, strefa T to tłusta, a na policzkach normalna. Dotychczas używałam mydeł firmy "zapach ciszy", efekty całkiem fajne, ale jest jedno zasadnicze ALE Już po kilku użyciach kostka mydła rozwala się, rozpływa, dzieli na kilka mniejszych części co znacznie utrudnia późniejsze mycie twarzy Proszę o radę!
__________________
'"Są trzy rzeczy, które przemijają i nie wracają nigdy więcej: słowa, czas i szanse. Dlatego, ceń tego kto Cię ceni i nie przywiązuj wagi do tych którzy traktują Cię tylko jako jedną z opcji''
FemmeFatale2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 22:55   #4289
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;57241211]Himalayi nie bierz, bo dziadostwo (tylko osoby z naprawdę suchą skórą zniosą parafinę w kremie). Evree może być nawilżający, ale raczej nie da Ci tego komfortu odżywienia, zaopiekowania cery, na którym Ci zależy. Fitomed i AVA wydają mi się na tyle fajne, że aż sama je kupię [/QUOTE]
Dziękuję prześlicznie za Twoją analizę Daj znać jak się Fitomed i Ava sprawdzają u Ciebie... Ja posłuchałam - częściowo - kupiłam Avę, (powiem coś wiecej za 2 tygodnie, jeśli ktoś by pytał o opinię) i Himalaya bo była za 4 zł
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 07:23   #4290
Czerniczka
Raczkowanie
 
Avatar Czerniczka
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;57241211]Fitomed i AVA wydają mi się na tyle fajne, że aż sama je kupię [/QUOTE]

Miałam ten półtłusty Fitomed, był dla mnie trochę za tłusty na dzień, pomogło dopiero zmieszania z żelem borowinowym, żeby się lepiej wchłaniał. Nie sprawdzi się do końca u osób z cerą naczynkową. Ogółem jednak polecam, bo to całkiem fajny krem i bardzo tani. Gdybym nie przerzuciła się na Sylveco, zostałabym przy Fitomedzie.
Czerniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.