Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-01, 14:03   #391
seeker
Raczkowanie
 
Avatar seeker
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 137
Smile Vichy myokine a ciąża. Pochodne wit.A

Hej,

Mam pytanie. Jestem w drugim m-cu ciąży. Używałam do tej pory serii Vichy myokine. Nie mam jednak pewności czy mają one w składzie retinol, tretoinę albo izotretinoinę?

Jak wogóle zapatrujecie się na używanie kremów z retinolem w okresie ciąży? Macie może jakieś "czarne konie" wśród kremów dla cięzarówek, które nie zaszkodzą dziecku i utrzymaja skórę 28 latki w dobrym stanie?
Dlaczego pytam? Ponieważ źródła podaja tak różne informacje ,że juz sama nie wiem w co wierzyć. W niektórych gazetach , na forach ile ludzi tyle opinii. Może Wy macie kochane biochemiczki jakieś wiarygodne informacje?

Dziękuję bardzo za odpowiedzi
seeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 21:59   #392
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Vichy myokine a ciąża. Pochodne wit.A

Vichy Myokina nie ma retinolu ani takich pochodnych.

co do uzywania kremow z retinolem,na pewno nei te na recepte. sa bardzo silne i moga powodowac dzialanie teratogenne. a ty jestes w I trymestrze takze to odpada.

co do tych aptecznych np. Avene to zdania sa podzielone. ze wzgledow bezpieczenstwa radzilabym nie uzywac az do momemtu az zakonczy sie organogeneza czyli do konca I trymestru , nie uzywalabym tez w II.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 12:43   #393
tokyoeyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 7
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

czy ja też mogę liczyć na odpowiedź?
dwie wiadomości wyżej podałam nazwy i skład 6 kosmetyków, do których mam wątpliwości. Jestem w 10 tygodniu ciąży i nadal je używam.

Napisałam do producentów, milczą. Poza l`orealem, który wykpił się informacją o nieprowadzeniu testów na kobietach ciężarnych.

pozdrawiam
tokyoeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 14:20   #394
seeker
Raczkowanie
 
Avatar seeker
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 137
Exclamation Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tokyoeyes Pokaż wiadomość
czy ja też mogę liczyć na odpowiedź?
dwie wiadomości wyżej podałam nazwy i skład 6 kosmetyków, do których mam wątpliwości. Jestem w 10 tygodniu ciąży i nadal je używam.

Napisałam do producentów, milczą. Poza l`orealem, który wykpił się informacją o nieprowadzeniu testów na kobietach ciężarnych.

pozdrawiam

Ja rózwniez pisałam do producenta, ale kropli do oczu.... Niestety mimo,ze mówię płynnie w jego języku i napewno to nie ta "bariera" to nie otrzymałam zadnej odpowiedzi. Czasem denerwują mnie uwagi w kierunku kobiet w ciązy ,że sa przewrażliwione. Ale jak do cięzkiej anielki mam odebrać info ,ze nie przeprowadzono badań i stosowanie na własne ryzyko. Pal licho te moje krople do oczu... (chibroxin). Ale jeśli produkt jest skierowany do kobiet, a wiadomo ,że kobiecie może sie przydazyc ciąża to taki produkt powinien miec takie badania. To moja opinia. Jesli jest mylna to proszę o sprostowanie
seeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 14:27   #395
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez seeker Pokaż wiadomość
Ja rózwniez pisałam do producenta, ale kropli do oczu.... Niestety mimo,ze mówię płynnie w jego języku i napewno to nie ta "bariera" to nie otrzymałam zadnej odpowiedzi. Czasem denerwują mnie uwagi w kierunku kobiet w ciązy ,że sa przewrażliwione. Ale jak do cięzkiej anielki mam odebrać info ,ze nie przeprowadzono badań i stosowanie na własne ryzyko. Pal licho te moje krople do oczu... (chibroxin). Ale jeśli produkt jest skierowany do kobiet, a wiadomo ,że kobiecie może sie przydazyc ciąża to taki produkt powinien miec takie badania. To moja opinia. Jesli jest mylna to proszę o sprostowanie
Zgadzam sie z Toba. Ja pytalam producenta Sudocremu czy jest bezpieczne stosowanie go w ciazy i dostalam odpowiedz w przeciagu godziny. Odpowiedz byla twierdzaca tak na marginesie. Musze przyznac, ze bardzo milo mnie ta firma zaskoczyla swoim podejsciem do "przewrazliwionych" klientek.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 14:56   #396
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witajcie.Karmię jeszcze 1,5rocznego brzdąca i zastanawiam się czy mogę używać tej odżywki do paznokci

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=17239
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 12:14   #397
KASSIIA
Raczkowanie
 
Avatar KASSIIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Wiadomości: 86
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Mam pytanko, czy podczas karmienia piersią można używać bazy pod makijaż Oriflame Face Primer.
Oto skład:Aqua, Cyclopentasiloxane, Isononyl Isononanoate, Talc, Caprylyl Methicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Butylene Glycol, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Polyethylene, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Peg/Ppg-14/14 Dimethicone, Sodium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Silica, Ethylene Brassylate, Hydrogenated Castor Oil, Disodium Edta, Dimethicone, Triethoxycaprylylsilane, Ci 77891 .
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
KASSIIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-01, 18:31   #398
pony49
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

bardzo proszę o analize podkladu toleriane LA ROCHE-POSAY jestem w 7 tygodniu ciąży i chciałabym iwedzieć czy moe go stosowac bez skutków na moje maleństwo

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide. +/- May contain : Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides
Proszę o opinie
pony49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 08:51   #399
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam serdecznie
Kochane wizazanki, mam pytanie dotyczące Effalaru K. Chciałabym wrócić do jego stosowania w okresie letnim. Prawdopodobnie będziemy się jednak starać z mężem o dziecko.

Czy stosowanie Effaklaru przed ciążą i w jej trakcie może wpłynąć negatywnie na dziecko?
Może i głupie pytanie,ale mój lekarz kiedy zadałam mu pytanie powiedział,że nigdy nie słyszał o czymś takim. Przejrzałam ten wątek i zauważyłam,że niektóre z Was piszą, że w Effaklarze nie ma tak dużo BHA...?

Jaki bezpieczny filtr polecałybyście? Przejrzałamten watek,ale widzę że Anthelios XL, którego używałam nie jest chwalony. Może coś z Avene? Mineralny ?
Już na prawdę nie chodzi mi o efekty tzw. bielenia czy uczucia ciężkości,ale o bezpieczeństwo
???
__________________
Wymieniam:

Edytowane przez zioła
Czas edycji: 2008-10-06 o 09:12
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 20:58   #400
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

[quote=anah;7829471]Filtry przenikające:

4-Methylbenzylidene Camphor,
Benzophenone-3,
Octyl Dimethyl PABA,
Octyl Methoxycinnamate

czy tylko te filtry sa przenikajace? a te z koncówka w nazwie ...paraben np. methylparaben? Drogie Wizażanki prosze o szybka odpowiedz wszystkie zorientowane gdzyz drże o bezpieczenstwo mojego malenstwa w brzuszku...
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 21:02   #401
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dokładnie chodzi mi o krem Roc minesol 30 anty-shine... niestety nie mam juz ulotki ale nie mogłabym jej nawet przeczytac poniewaz krem kupiony za granica i nie moglam sie doczytac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-19, 22:01   #402
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

kwasy zostaja w skorze - na pewno

co do filtrow innych kremow, skladniki z kremu w bardzo niklej ilosci przenikaja do krazenia ogolnego - nie trzeba drzec
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 17:38   #403
Edi2425
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: Zaskórniki i grudki w ciąży - co stosować??

witam,

kochani zineryt moge stosowac w trzecim w czwartym tygodniu ciazy na tradzik pospolity?prosze o odpowiedz.
Edi2425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 17:21   #404
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Zaskórniki i grudki w ciąży - co stosować??

Ja polecam kwas BHA w olejku, na same wypryski.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 12:57   #405
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Zaskórniki i grudki w ciąży - co stosować??

tez jestem w ciązy i moja cera wyglada strasznie, nie przesadzam. Nigdy nie mialam gorszego wysypu. Mnie dermatolog pozwoliła uzywac Effaclaru K (za ktorym nie przepadam), Skinorenu (kwas azelainowy), poza tym Aknemycine w masci, ale to paskudztwo chyba bardziej zapycha niz pomaga,mimo zawartosci antybiotyku.
Zastanawia mnie ten Effaclar. Skoro mozna go uzywac, to czemu nie mozna olejku regulujacego z Biochemii Urody lub ich toniku BHA 2% wg info na ich stronie?
No i podnoszę zadane juz wyzej przez kogoś pytanie- czy mozna w ciązy uzywac Zinerytu?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 18:35   #406
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Zaskórniki i grudki w ciąży - co stosować??

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
tez jestem w ciązy i moja cera wyglada strasznie, nie przesadzam. Nigdy nie mialam gorszego wysypu. Mnie dermatolog pozwoliła uzywac Effaclaru K (za ktorym nie przepadam), Skinorenu (kwas azelainowy), poza tym Aknemycine w masci, ale to paskudztwo chyba bardziej zapycha niz pomaga,mimo zawartosci antybiotyku.
Zastanawia mnie ten Effaclar. Skoro mozna go uzywac, to czemu nie mozna olejku regulujacego z Biochemii Urody lub ich toniku BHA 2% wg info na ich stronie?
No i podnoszę zadane juz wyzej przez kogoś pytanie- czy mozna w ciązy uzywac Zinerytu?
Ja właśnie używałam olejku lemon z Biochemii.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 12:06   #407
babessa
Zadomowienie
 
Avatar babessa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 583
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam Was serdecznie, jestem w 5 miesiącu ciąży i chciałabym sie dowiedzieć, czy mogę stosować poniższe kosmetyki:


Żel myjący normalizujący Ziaja Pro: aqua, coco glucoside, propylene Glycol, camellia sinensis leaf extract, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, thymus vulgaris (thyme) flower/leaf extract, panthenol, acrylates/ C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sodium benzote, 2-bromo-2nitropropane-1, 3-diol, parfum, sodium hydroxide.

Maska zwężająca pory Ziaja Pro: aqua, hamamelis virginiana (witch hazel) leaf extract, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, camellia sinesnis leaf extract, propylene glycol, panthenol, carbomer, polysorbate 20, sodium benzoate, 2-bromo-2nitropropne-1, 3-diol, parfum, sodium hydroxide,

Pelling Ziaja Pro: aqua, polyethylene, glycerin, propylene glyco, camellia sinensis leaf extract, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, thymus vulgaris (thyme) flower/leaf extract, panthenol, carbomer, PPG-26- Buteth-26, PEG-40 hydrogenated castrol oil, sodium benzoate, 2-bromo-2nitropropane-1, 3-diol, parfum, sodium hydoxide.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
babessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 17:58   #408
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Czy można stosować w czasie ciązy te mleczko : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...e-mleczko.html

Nivea Body, Pielęgnujące mleczko
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, C13-16 Isoparaffin, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Cera Microcristallina, PEG-40 Sorbitan Perisostearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Prunus Dulcis, Tocopheryl Acetate, Taurine, Maris Sal, Magnesium Sulfate, Sodium Citrate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Linalool, Limonene, Geraniol, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salizylate, Cinnamyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Parfum. (07.07.2008)

Z góry dziękuję dziękuje
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 13:37   #409
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez babessa Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie, jestem w 5 miesiącu ciąży i chciałabym sie dowiedzieć, czy mogę stosować poniższe kosmetyki:


Żel myjący normalizujący Ziaja Pro: aqua, coco glucoside, propylene Glycol, camellia sinensis leaf extract, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, thymus vulgaris (thyme) flower/leaf extract, panthenol, acrylates/ C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sodium benzote, 2-bromo-2nitropropane-1, 3-diol, parfum, sodium hydroxide.

Maska zwężająca pory Ziaja Pro: aqua, hamamelis virginiana (witch hazel) leaf extract, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, camellia sinesnis leaf extract, propylene glycol, panthenol, carbomer, polysorbate 20, sodium benzoate, 2-bromo-2nitropropne-1, 3-diol, parfum, sodium hydroxide,

Pelling Ziaja Pro: aqua, polyethylene, glycerin, propylene glyco, camellia sinensis leaf extract, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, thymus vulgaris (thyme) flower/leaf extract, panthenol, carbomer, PPG-26- Buteth-26, PEG-40 hydrogenated castrol oil, sodium benzoate, 2-bromo-2nitropropane-1, 3-diol, parfum, sodium hydoxide.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Możesz stosować te produkty

Cytat:
Napisane przez Del Pokaż wiadomość
Czy można stosować w czasie ciązy te mleczko : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...e-mleczko.html

Nivea Body, Pielęgnujące mleczko
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, C13-16 Isoparaffin, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Cera Microcristallina, PEG-40 Sorbitan Perisostearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Prunus Dulcis, Tocopheryl Acetate, Taurine, Maris Sal, Magnesium Sulfate, Sodium Citrate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Linalool, Limonene, Geraniol, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salizylate, Cinnamyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Parfum. (07.07.2008)

Z góry dziękuję dziękuje
Możesz stosować.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 13:40   #410
babessa
Zadomowienie
 
Avatar babessa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 583
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Możesz stosować te produkty



Możesz stosować.
L_V - dziękuję bardzo za odpowiedź
babessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 21:08   #411
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

witam

od kad jestem w ciazy moja cera jest tragiczna! nigdy nie mialam z nia wiekszych problemow.. teraz to poprostu bez dobrego makeupu wyglada strasznie... luszczy sie,wypryski... czy znacie moze jakies dobre kremy odzywcze? w niezawysokiej cenie..??
Dla mlodej cery..
bodo zmarszczek to jeszcze u mnie daleko

bardzo prosze o odp. z gory dziekuje
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 22:24   #412
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

oo wlasnie znalazlam


a wiec dziele sie z wami mamusie

http://www.sfd.pl/DOMOWE_SPOSOBY_NA_...D-t136442.html


wlasnie wyprobowalam maseczke z bana i peeling z oliwy i cukru.. rewelacja
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 09:35   #413
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

witajcie,

Czy seria AA Help jest bezpieczna w ciąży? Pytam bo uzywam kremu nawilż który zawiera: CUCURBITYNA, OLEJ Z OGÓRECZNIKA LEK. ZAWIEERAJĄCY 23%KWASU Y-LONOLENOWEGO, ALANTOINA, SKWALAN Z OLIWEK, ORAZ WIT.E.
Uzywam równiez podkładu Chanel Matt Lumiere i tez nie wiem czy jest bezpieczny?
Skład:aqua, isododecane, titanium dioxide, dimethicone, PEG-10 dimethyocone,propylene glycol, cyclopentasiloxane, biosaccharide gum-11, talc, methyl methacrylate crossploymer, polyethylacrylate,atearic acid, diseardimonium hectorite, phenoxyethanol, silica,alumina, ethylene/propylene copolymer, tozopheryl acetate, methylparaben, disodium stearoyl glutamate, propylparaben, alcohol, peg-8, tocopherol, aluminum hydroxide, ascorbyl palmitate, citric acid, ascorbic acid, butylparaben,athylparaben , isobutylparaben, denatonum benzoate,+- may contain CI77491, CI 77492, CI 77499, CI77891

Prosiłabym o pomoc?
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 15:11   #414
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez merra Pokaż wiadomość
witajcie,

Czy seria AA Help jest bezpieczna w ciąży? Pytam bo uzywam kremu nawilż który zawiera: CUCURBITYNA, OLEJ Z OGÓRECZNIKA LEK. ZAWIEERAJĄCY 23%KWASU Y-LONOLENOWEGO, ALANTOINA, SKWALAN Z OLIWEK, ORAZ WIT.E.
Uzywam równiez podkładu Chanel Matt Lumiere i tez nie wiem czy jest bezpieczny?
Skład:aqua, isododecane, titanium dioxide, dimethicone, PEG-10 dimethyocone,propylene glycol, cyclopentasiloxane, biosaccharide gum-11, talc, methyl methacrylate crossploymer, polyethylacrylate,atearic acid, diseardimonium hectorite, phenoxyethanol, silica,alumina, ethylene/propylene copolymer, tozopheryl acetate, methylparaben, disodium stearoyl glutamate, propylparaben, alcohol, peg-8, tocopherol, aluminum hydroxide, ascorbyl palmitate, citric acid, ascorbic acid, butylparaben,athylparaben , isobutylparaben, denatonum benzoate,+- may contain CI77491, CI 77492, CI 77499, CI77891

Prosiłabym o pomoc?
Tak, pordukt jest bezpieczny.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 11:51   #415
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

bardzo dziękuję za odpowiedź
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 15:06   #416
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Ciekawi mnie wasza opinia na temat uzywania blalsamu do ciała Johnson's. Kupilam go z myślą o sobie gdyż jestem w ciązy.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15161

Wydawało mi się ze firma ta jest bezpieczna zarówno dla dzieci jak i kobiet w ciązy .Niestety dopiero w domu przeczytałam skład i zdziwiłam się gdy zobaczyłam tam składnik BHT, który po sprawdzeniu w necie figuruje na liście składników zakazanych w ciąży. I teraz nie wiem używac czy nie.
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 15:39   #417
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

firma johnson wydaje mi sie ze jak najbardziejh... nie no kurcze bez przesady..
przeciez czy balsamy czy plyny do kapieli z tej serii kosmetykow sa dla niemowlat.. i jakos mamusie uzywaja i dla siebie i dla dzidziolkow i jest wszystko okej...
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 12:21   #418
Jaonna83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Effaclar A.i// Bioderma Sebum Al

Jestem w 5 tygodniu ciąży. Do tej pory lekarz zalecał mi przyjmowanie Zinerytu. Właśnie się dowiedziałam, że jest zabroniony. Czy mógł mi zaszkodzić? Wariuję ze zdenerwowania.

Czy Effaclar A.I oraz krem Sebum Al z serii Bioderma jest bezpieczny?


Proszę o odpowiedż.

J.
Jaonna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 13:10   #419
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Effaclar A.i// Bioderma Sebum Al

Cytat:
Napisane przez Jaonna83 Pokaż wiadomość
Jestem w 5 tygodniu ciąży. Do tej pory lekarz zalecał mi przyjmowanie Zinerytu. Właśnie się dowiedziałam, że jest zabroniony. Czy mógł mi zaszkodzić? Wariuję ze zdenerwowania.

Czy Effaclar A.I oraz krem Sebum Al z serii Bioderma jest bezpieczny?


Proszę o odpowiedż.

J.

Bądź dobrej myśli, ale dla pewności zrób USG.

Effaclar i Bioderma sa OK.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 09:13   #420
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
rozstępy:((((((

Dziewczynki liczę na Waszą fachowość.

Jestem prawie ,że w 9 m-cu ciązy .Rozstępy zrobiły mi się okropne prawie na całym brzuchu oraz na boczkach są czerwone ,swędzą niemiłosiernie
wiem,że aby się ich pozbyć tzn spłycić musze coś zacząc z nimi robić najwyżej do dwóch lat od ich powstania.
Macie może jakieś rady??kremy z kwasami?? same kwasy?????proszę o odpowiedź.Wręcz błagam
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:34.