Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-01, 18:10   #3511
Shha_e
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Hej, dziewczyny, czy robiłyście kiedys toniki/peelingi z połączenia kwasu mlekowego i glukonolaktonu PHA ? oba mi sie baardzo podobaja i zastanawiam się czy mozna je łączyc, czy lepiej tylko na zmianę...
__________________


... sky is the limit ...
Shha_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 20:12   #3512
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jeśli stosuję na noc effaclar duo, to mogę na dzień używać krem z witaminą c? Nie gryzie się to? Laik ze mnie
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 13:19   #3513
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Jeśli stosuję na noc effaclar duo, to mogę na dzień używać krem z witaminą c? Nie gryzie się to? Laik ze mnie
up
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 13:46   #3514
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Paula jeśli możesz, to napisz prosze, który z effaclarów tak Ci służy, k czy duo?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 19:39   #3515
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
dziewczynki mam pytanie dotyczace skory pod oczami: czy to mozliwe, by mimo tego ze retinoidami tam nie smaruje , skora mi sie przesuszyla pod oczami?
stosuje izotziaje od miesiaca. cera ladnie sie poprawila mnej troche sie przetluszcza ( teraz smaruje sie raz na tydzien ale zauwazylam ze bardzo poglebily mi sie zmarszcziki kolo oczu a skora zrobila sie taka jak pergamin;/ az tak nigdy nie mialam. obecnie siedze z mascia sutkowa z babydream pod oczami i licze ze cos sie poprawi macie jakies sprawdzone spodoby na ten problem? ktos tez mial taki przypadek?
poradzilam sobie z nimi po czesci przeszly mi te dolegliwosci pewnie dlatego ze od tygodnia nie uzywalam retinoidow a po czesci dlatego ze w koncu znalazlam krem pod oczy ktory mi pomogl od tyg co wieczor uzywalam , czasem na dzien wklepywam po zrobieniu makijażu ( uzywam kosmetykow sypkich mineralnych i nie ma mozliwosci zastosowania go przed bez robienia sobie plackow pigmentem z podkladu- uprzedzam pytania :P) no i skore mam o wiele lepsza niz nawet przed retinoidami zostawia taka fajna powloczke nietlusta i bez polysku jest to fizjoderm krem pod oczy z ziaja med
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 13:40   #3516
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Chcialam spytac czy ktos uzywa olejku z Retinolem z Mazidel? Bede wdzieczna za opis efektow stosowania tego olejku. Dziekuje
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 09:47   #3517
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

W sumie nie wiem w którym z wątków podzielić się małym odkryciem. Ten chyba najlepszy

Ostatnio kupiłam w aptece olejek rycynowym z kwasem salicylowym 5% (Salicylol), ok. 12 zł
Jako, że rycyna bardzo wysusza mieszam go w z olejkiem Papaya&Migdał i kroplą żelu HA, uzyskując stężenie ok 2%. Najprawdopodobniej za kilka dni troszkę podręce moją mieszankę, właśnie do 5%
Używam jej raz dziennie od kilku dni - nakładam na spryskaną tremalką twarz i wmasowuję, nie zmywam. Wchłania się praktycznie do matu. Nigdy nie miałam tak wygładzonej skóry w dotyku jest cudowna, miękka gładka. Zaskórniki na brodzie i policzkach praktycznie niewidocznie. Widać jeszcze na nosie, no ale niestety ja tak mam.
Żadnych skutków ubocznych w postaci łuszczenia, ściągnięcia itd. A efekt jest. Naprawdę polecam
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-08, 11:40   #3518
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
W sumie nie wiem w którym z wątków podzielić się małym odkryciem. Ten chyba najlepszy

Ostatnio kupiłam w aptece olejek rycynowym z kwasem salicylowym 5% (Salicylol), ok. 12 zł
Jako, że rycyna bardzo wysusza mieszam go w z olejkiem Papaya&Migdał i kroplą żelu HA, uzyskując stężenie ok 2%. Najprawdopodobniej za kilka dni troszkę podręce moją mieszankę, właśnie do 5%
Używam jej raz dziennie od kilku dni - nakładam na spryskaną tremalką twarz i wmasowuję, nie zmywam. Wchłania się praktycznie do matu. Nigdy nie miałam tak wygładzonej skóry w dotyku jest cudowna, miękka gładka. Zaskórniki na brodzie i policzkach praktycznie niewidocznie. Widać jeszcze na nosie, no ale niestety ja tak mam.
Żadnych skutków ubocznych w postaci łuszczenia, ściągnięcia itd. A efekt jest. Naprawdę polecam
ooo coś nowego! super że jestes zadowolona
jednak na mnie tak niskie steżenia % kwasow nie działaja, probowałam juz z serum i w tonikach, musze miec 10 %. Ale olej rycynowy tak dobrze na Ciebie działa? Juz sama nie wiem jak to jest z rycyna, niby ma skład podobny do wydzielanego łoju, a z drugiej strony jest tak tępym olejem, nie cierpie rycynowego
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 14:02   #3519
Dzejd
Raczkowanie
 
Avatar Dzejd
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: City
Wiadomości: 398
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Właśnie jakaś nowość, chętnie bym spróbowała, ale mam też wątpliwości do olejku rycynowego, jednak nie wyobrażam sobie używać go na twarz. Smaruję nim rzęsy, paznokcie i brwi, ale może jednak się skuszę na taką nowość. Więc, dziękuje za podzielenie się tą nowością!
__________________
Zaręczona z ukochanym TŻ od 2014 roku

Edytowane przez Dzejd
Czas edycji: 2013-01-09 o 14:03
Dzejd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 21:12   #3520
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

nie wiem gdzie zapytać więć spróbuję tutaj
potrzebuję porady odnośnie kwasów
zużyłam dwa opakowanie kremu Synchroline Thiospot na przebarwienia https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ive-cream.html wraz z żelem Neostraty na miejscowe mocne przebarwienia. http://www.dobrykrem.pl/product_info...acturers_id/37
Od tygodnia uzywam kremu acne derm 20% kwasu azelinowego. Nie mialam żadnych problemów używając tych produktów, podraznień ani nic.
Teraz kupiłam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...cowymi-35.html kwasy Clareny 35% owocowe aha plus neutralizator i perły uspokajające po zabiegu. Chciałam zacząć od nałożenia kwasu na 2 min. Czy mogę go zastosować bezproblemu??
oczywiście filtr stosuje faktor 50 Galenic.

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2013-01-11 o 21:27
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 11:18   #3521
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Retinoidy - jak to mądrze ugryźć?

Cześć! Chcę zacząć zabawę z retinoidami. Moim celem jest głównie pozbycie się resztek trądziku, ujednolicenie kolorytu cery i ogólne poprawienie jej wyglądu. Mam 20 lat i zastanawiam się czy nie zaszkodzi mi kuracja tymi specyfikami. Czy po stosowaniu retinoidów przez załóżmy rok, mogę je spokojnie odstawić i pozytywne efekty pozostaną już na stałe, czy skóra się po jakimś czasie pogorszy, bo będzie potrzebowała kolejnych, coraz silniejszych dawek? (wiadomo że skóra się starzeje, planuję potem co jakiś czas powtarzać kurację, ale nie zwiększać stężeń, tylko zostać przy tych niskich). A może po prostu będę stosować retinoidy stale, ale w dość niskich dawkach? Są jakieś 'limity czasu', których nie można przekroczyć przy tej kuracji?

Mam skórę wrażliwą i uczuloną na światło słoneczne, zastanawiam się więc nad tym jaki retinoid powinnam wybrać. Wyczytałam że dobry byłby dla mnie:

Retin - A Micro, 0,1% w żelu, bo podobno nie powoduje reakcji fotouczuleniowych.

Myślę też nad Tazarotenem (inaczej Tazoracem lub po prostu Zoracem, podobno dostępny też pod nazwą Avage, jako krem przeciwstarzeniowy). Czy te specyfiki są w ogóle dostępne w aptekach?

Może po prostu zacząć od Retinu - A (0,025%)?

Bardzo boję się wszystkich skutków ubocznych, więc chciałabym zrobić wszystko żeby je ominąć. Może gdybym nakładała leki wymieszane z kremem nawilżającym, udałoby się uniknąć łuszczenia i podrażnień? Zaczęłabym od śladowej ilości i powolutku ją zwiększała, ale czy to w ogóle coś da?

Czy mogę podczas takiej kuracji myć twarz żelem do higieny intymnej i używać zwykłych kremów nawilżających (np Ziaja) i dodać tylko Retinoidy i wysokie filtry? Czy są potrzebne dodatkowe substancje?

Dużo tych pytań, mam nadzieję że ktoś będzie miał cierpliwość mi wszystko wyjaśnić
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-03, 11:43   #3522
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Retinoidy - jak to mądrze ugryźć?

Sama chcę się za to zabrać, ale na razie czekam na wizytę u dermatologa.

Mogę Ci polecić 2 blogerki, które stosują retinoidy. Napisz do nich, może któraś Ci coś podpowie

Kosmostolog

Italiany biochemiczny zakątek

Obie mają tez sporo informacji o retinoidach na blogach, więc coś się zawsze wymyśli
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 13:13   #3523
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Retinoidy - jak to mądrze ugryźć?

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Cześć! Chcę zacząć zabawę z retinoidami. Moim celem jest głównie pozbycie się resztek trądziku, ujednolicenie kolorytu cery i ogólne poprawienie jej wyglądu. Mam 20 lat i zastanawiam się czy nie zaszkodzi mi kuracja tymi specyfikami. Czy po stosowaniu retinoidów przez załóżmy rok, mogę je spokojnie odstawić i pozytywne efekty pozostaną już na stałe, czy skóra się po jakimś czasie pogorszy, bo będzie potrzebowała kolejnych, coraz silniejszych dawek? (wiadomo że skóra się starzeje, planuję potem co jakiś czas powtarzać kurację, ale nie zwiększać stężeń, tylko zostać przy tych niskich). A może po prostu będę stosować retinoidy stale, ale w dość niskich dawkach? Są jakieś 'limity czasu', których nie można przekroczyć przy tej kuracji?

Mam skórę wrażliwą i uczuloną na światło słoneczne, zastanawiam się więc nad tym jaki retinoid powinnam wybrać. Wyczytałam że dobry byłby dla mnie:

Retin - A Micro, 0,1% w żelu, bo podobno nie powoduje reakcji fotouczuleniowych.

Myślę też nad Tazarotenem (inaczej Tazoracem lub po prostu Zoracem, podobno dostępny też pod nazwą Avage, jako krem przeciwstarzeniowy). Czy te specyfiki są w ogóle dostępne w aptekach?

Może po prostu zacząć od Retinu - A (0,025%)?

Bardzo boję się wszystkich skutków ubocznych, więc chciałabym zrobić wszystko żeby je ominąć. Może gdybym nakładała leki wymieszane z kremem nawilżającym, udałoby się uniknąć łuszczenia i podrażnień? Zaczęłabym od śladowej ilości i powolutku ją zwiększała, ale czy to w ogóle coś da?

Czy mogę podczas takiej kuracji myć twarz żelem do higieny intymnej i używać zwykłych kremów nawilżających (np Ziaja) i dodać tylko Retinoidy i wysokie filtry? Czy są potrzebne dodatkowe substancje?

Dużo tych pytań, mam nadzieję że ktoś będzie miał cierpliwość mi wszystko wyjaśnić
Jestem od Ciebie 2 lata starsza. Retinoidy stosuję z przerwami od ok. 18 r. ż.Odstawić możesz zawsze, może być taki moment, że będziesz zniechęcona, stan Twojej skóry Cię przerazi i dasz sobie spokój. Początkowo mogą być różne reakcje - od czerwonych łuszczących się placków po odpadające płaty skóry, pieczenie, ściągnięcie, miliony suchych skórek itd.
Ale jak przetrwasz później już będzie tylko lepiej Retinoidy można stosować całe życie, to samo dobro
Polecam zacząć od aplikacji raz w tygodniu i obserwować skórę. Skoro masz skórę wrażliwą to musisz być szczególnie ostrożna. Retinu Micro nie ma w PL, jest zwykły. Od niego w sumie możesz zacząć. Ma fajną, kremową konsystencję. Ewentualnie Zorac, ale on w moim odczuciu jest mocniejszy ze względu na podłoże (żel). W ostateczności możesz sobie kupić Atre i mieszać, żeby było słabsze działanie. To już Twoja decyzja.
Możesz początkowo stosować same retinoidy i filtry ale może się okazać, że Twoja skóra pije WSZYSTKO co położysz. Dlatego polecam kremy Avy (tłusty, półtłusty), oleje z HA.
Do tego polecam serum z wit. C pod filtr. Ja używam flavo (są dwie wersje - słabsza i mocniejsza, ale można kupić na BU zestaw do samodzielnego wyrobu. Jest cały wątek o tym serum.
Polecam ten wątek, przeczytaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=19665
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 14:27   #3524
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Retinoidy - jak to mądrze ugryźć?

Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
Jestem od Ciebie 2 lata starsza. Retinoidy stosuję z przerwami od ok. 18 r. ż.Odstawić możesz zawsze, może być taki moment, że będziesz zniechęcona, stan Twojej skóry Cię przerazi i dasz sobie spokój. Początkowo mogą być różne reakcje - od czerwonych łuszczących się placków po odpadające płaty skóry, pieczenie, ściągnięcie, miliony suchych skórek itd.
Ale jak przetrwasz później już będzie tylko lepiej Retinoidy można stosować całe życie, to samo dobro
Polecam zacząć od aplikacji raz w tygodniu i obserwować skórę. Skoro masz skórę wrażliwą to musisz być szczególnie ostrożna. Retinu Micro nie ma w PL, jest zwykły. Od niego w sumie możesz zacząć. Ma fajną, kremową konsystencję. Ewentualnie Zorac, ale on w moim odczuciu jest mocniejszy ze względu na podłoże (żel). W ostateczności możesz sobie kupić Atre i mieszać, żeby było słabsze działanie. To już Twoja decyzja.
Możesz początkowo stosować same retinoidy i filtry ale może się okazać, że Twoja skóra pije WSZYSTKO co położysz. Dlatego polecam kremy Avy (tłusty, półtłusty), oleje z HA.
Do tego polecam serum z wit. C pod filtr. Ja używam flavo (są dwie wersje - słabsza i mocniejsza, ale można kupić na BU zestaw do samodzielnego wyrobu. Jest cały wątek o tym serum.
Polecam ten wątek, przeczytaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=19665

Super, dzięki za informacje, na pewno poczytam ten wątek. Za miesiąc będę miała dostęp do niemieckich kosmetyków, więc może tam kupię Retin-A Micro? Jeżeli w ogóle się opłaca, bo jeśli nie jest lepszy od zwykłego to nie będę kombinować One są w ogóle na receptę?


Powiedz mi proszę, czy kiedy już jakoś przeżyję ten początkowy stan pogorszenia skóry, to potem będzie już tylko dobrze, czy będą się czasem pojawiać jakieś skutki uboczne?


I jeszcze jedno, lepiej stosować retinoidy ciągle, czy robić jakieś przerwy, np stosować je jesienią i zimą, a na lato odstawić? Wolałabym stosować ciągle, żeby nie znosić co chwilę skutków ubocznych, ale czy cera się do nich za bardzo nie przyzwyczai?


Całuski
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 17:25   #3525
acapella
Zadomowienie
 
Avatar acapella
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 049
Dot.: Retinoidy - jak to mądrze ugryźć?

Tak, są na receptę i nie są kosmetykami - to leki
acapella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 16:28   #3526
Eko Dakini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 21
Dot.: Retinoidy - jak to mądrze ugryźć?

Ja Atrederm dostałam bez recepty niestety dopiero po przeczytaniu ulotki dowiedziałam się, że ma termin ważności do miesiąca czasu.

Przy stosowaniu retinoidów początek jest najgorszy, to naprawde wymaga sporej cierpliwości, ale warto.

Ja na jednej buteleczce Atrederm poprzestałam, ale na zimę już sobie obiecałam, że Zorac będzie na stałe w mojej lodówce.
Eko Dakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 20:50   #3527
LucasTaylor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 45
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

http://allegro.pl/peeling-z-kwasami-...292803910.html


Czy ktos uzywal takiego czegos?? pytam bo wole zasiegnac opinii zanim wydam 100zl
LucasTaylor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 21:27   #3528
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez LucasTaylor Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/peeling-z-kwasami-...292803910.html


Czy ktos uzywal takiego czegos?? pytam bo wole zasiegnac opinii zanim wydam 100zl
Tego nie znam
ale
-on jest do ciala więc nie do twarzy
-peeling o tej porze to bezsens
-proponuje konsekwenie uzywac tej firmy, ktora byla rozpoczeta kuracja, bo jak wiadomo nie zaczyna się kuracji od 30%
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 09:58   #3529
LucasTaylor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 45
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Yhyyyyyym, no cóż . Ale w moim wypadku to nei jest początek, już jestem po zabiegach 70 % . Szukam czegoś jeszcze silniejszego w kosmetyku niż 12 %.
LucasTaylor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 16:10   #3530
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez LucasTaylor Pokaż wiadomość
Yhyyyyyym, no cóż . Ale w moim wypadku to nei jest początek, już jestem po zabiegach 70 % . Szukam czegoś jeszcze silniejszego w kosmetyku niż 12 %.
Super, tylko o ile nie jesteś chemikiem/dermatologiem lub wykwalifikowanym kosmetologiem to możesz zrobić sobiw w domu ogromną krzywdę. Więc takie zabiegi tylko u profesjonalistow
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 18:17   #3531
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Naczytałam się wątku biochemicznego na wizażu i mam straszny mętlik w głowie

Nakupowałam tyle rzeczy, że teraz nie wiem co i w jakiej kolejnosci używac


- Peeling glikolowy 70% - używam coraz mocniejszych stężeń i moja skóra prawie w ogole na niego nie reaguje.
- Retin A - mogę stosowac go na zmianę z Acnedermem ?
- Acnederm - na przebarwiania
- kwas kojowy z hydrolatem ze słodkiej pomarańczy -również na przebarwienia (nie mam pojęcia gdzie go wcisnąc - raz na tydzień ? Raz na dwa ? Może raz w miesiącu ? _
- Silicosan - jako maseczka raz w tygodniu
- glinka zielona ze spiruliną - maseczka raz w tygodniu
- krem nawilżający ziaja 25+ mieszany z filtrem 50 + na dzień


Dodatkowo biorę antybiotyk doustny - tetracykline
- dwa razy w tygodniu peeling kawitacyjny
- preparaty dodatkowo "wtłaczam" przy pomocy sonoforezy.
- codziennie rano darsonwalicja.
- buzię myję Cetaphilem na zmianę z OCM ( olej rycynowy,konopny i olejek herbaciany) , makijaż zmywam samą wodą i specjalną rękawiczką.

Jak myślicie ? Dużo tego ? Czegoś brakuje ? Mam rok na doprowadzenie mojej skóry do porządku - pozbyć się przebarwień i blizn, wyrównać koloryt - to mój priorytet.
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7

Edytowane przez kochaneczka7
Czas edycji: 2013-06-18 o 18:19
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 19:34   #3532
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kochaneczka7 Pokaż wiadomość
Naczytałam się wątku biochemicznego na wizażu i mam straszny mętlik w głowie

Nakupowałam tyle rzeczy, że teraz nie wiem co i w jakiej kolejnosci używac


- Peeling glikolowy 70% - używam coraz mocniejszych stężeń i moja skóra prawie w ogole na niego nie reaguje.
- Retin A - mogę stosowac go na zmianę z Acnedermem ?
- Acnederm - na przebarwiania
- kwas kojowy z hydrolatem ze słodkiej pomarańczy -również na przebarwienia (nie mam pojęcia gdzie go wcisnąc - raz na tydzień ? Raz na dwa ? Może raz w miesiącu ? _
- Silicosan - jako maseczka raz w tygodniu
- glinka zielona ze spiruliną - maseczka raz w tygodniu
- krem nawilżający ziaja 25+ mieszany z filtrem 50 + na dzień


Dodatkowo biorę antybiotyk doustny - tetracykline
- dwa razy w tygodniu peeling kawitacyjny
- preparaty dodatkowo "wtłaczam" przy pomocy sonoforezy.
- codziennie rano darsonwalicja.
- buzię myję Cetaphilem na zmianę z OCM ( olej rycynowy,konopny i olejek herbaciany) , makijaż zmywam samą wodą i specjalną rękawiczką.

Jak myślicie ? Dużo tego ? Czegoś brakuje ? Mam rok na doprowadzenie mojej skóry do porządku - pozbyć się przebarwień i blizn, wyrównać koloryt - to mój priorytet.
odstaw wszystko-za dużo tego. Pomijam, ze są wakacje. Idź do kosmetyczki takiej ktora wspołpracuje z dermatologiem, bo taką "wyczytaną" pielęgnacja bardzo szybko możesz zrobić sobie wiele szkody
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 20:20   #3533
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
odstaw wszystko-za dużo tego. Pomijam, ze są wakacje. Idź do kosmetyczki takiej ktora wspołpracuje z dermatologiem, bo taką "wyczytaną" pielęgnacja bardzo szybko możesz zrobić sobie wiele szkody
jestem technikiem usług kosmetycznych i szczerze - przeciętna kosmetyczka wie tyle co ja Są rownież bardzo wykwalifikowane z ogromna wiedzą i kochające swoją pracę - jednak żadna na dłuższą metę nie była w stanie mi pomoc.

dermatologom już nie ufam - przez tyle lat nie potrafili mi pomóc. Jeżeli przez ten rok nie pomogę sobie sama - rezygnuję ze wszystkiego. Dziewczyny na wiżażu poświęcają mi o wiele więcej czasu i uzyskuję od nich o wiele więcej informacji niz na 2 minutowej wizycie u dermatologa. O wyrzuconych pieniądzach w błoto już nie wspomnę. Jestem zdesperowana. I zauważylam to dopiero po przeczytaniu swojego posta
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 20:46   #3534
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kochaneczka7 Pokaż wiadomość
jestem technikiem usług kosmetycznych i szczerze - przeciętna kosmetyczka wie tyle co ja Są rownież bardzo wykwalifikowane z ogromna wiedzą i kochające swoją pracę - jednak żadna na dłuższą metę nie była w stanie mi pomoc.

dermatologom już nie ufam - przez tyle lat nie potrafili mi pomóc. Jeżeli przez ten rok nie pomogę sobie sama - rezygnuję ze wszystkiego. Dziewczyny na wiżażu poświęcają mi o wiele więcej czasu i uzyskuję od nich o wiele więcej informacji niz na 2 minutowej wizycie u dermatologa. O wyrzuconych pieniądzach w błoto już nie wspomnę. Jestem zdesperowana. I zauważylam to dopiero po przeczytaniu swojego posta
I jako technik łączysz te wszystkie kwasy z retinoidem łykając tetracyklinę?

Najpierw detoks czyli odtstawiasz wszystko na miesiąc i pozwalasz zeby mechanizmy skóry zostaly odbudowane. W tym czasie tylko łagodny plyn micelarny lub emulsja do mycia twarzy babydream oraz lagodny czysty krem nawilżający i koniecznie filtry 50 bylaby idealna. Po miesiącu wprowadź savon noir mozesz sie tez pokusic o mydlo aleppo, ale nie wiem jaka masz skore wiec doczytaj o doborze stezenia. Najwczesniej we wrzesniu dodaj serum z witamina C. Tyle w ciemno nie wiedzac jaki masz rodzaj skory, stan skóry i ile masz lat oraz czy korzystalas z solarium i jak dlugo sie zluszczalas
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 21:34   #3535
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
I jako technik łączysz te wszystkie kwasy z retinoidem łykając tetracyklinę?

Najpierw detoks czyli odtstawiasz wszystko na miesiąc i pozwalasz zeby mechanizmy skóry zostaly odbudowane. W tym czasie tylko łagodny plyn micelarny lub emulsja do mycia twarzy babydream oraz lagodny czysty krem nawilżający i koniecznie filtry 50 bylaby idealna. Po miesiącu wprowadź savon noir mozesz sie tez pokusic o mydlo aleppo, ale nie wiem jaka masz skore wiec doczytaj o doborze stezenia. Najwczesniej we wrzesniu dodaj serum z witamina C. Tyle w ciemno nie wiedzac jaki masz rodzaj skory, stan skóry i ile masz lat oraz czy korzystalas z solarium i jak dlugo sie zluszczalas
Taki detoks miałam przez pół roku ,przed 3 miesiącami. Od dwóch miesięcy złuszczam się kwasem glikolowym w stężeniu około 30%. Teraz rezygnuję z tego peelingu na rzecz acnedermu +retin a - po tygodniu stosowania ich zamiennie nie widzę żadnych efektów - zero podrażnienia, łuszczenia, pieczenia - ale czekam cierpliwie. Mam 21 lat - skórę grubą, łojotokową, trądzikową. tetracyklina od 3 miesięcy. Wielkie ropne czopy już tylko na plecach. Nie opalam się, nie korzystam z solarium, w ogole nie pokazuję swojej skóry światu.
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 21:41   #3536
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kochaneczka7 Pokaż wiadomość
Taki detoks miałam przez pół roku ,przed 3 miesiącami. Od dwóch miesięcy złuszczam się kwasem glikolowym w stężeniu około 30%. Teraz rezygnuję z tego peelingu na rzecz acnedermu +retin a - po tygodniu stosowania ich zamiennie nie widzę żadnych efektów - zero podrażnienia, łuszczenia, pieczenia - ale czekam cierpliwie. Mam 21 lat - skórę grubą, łojotokową, trądzikową. tetracyklina od 3 miesięcy. Wielkie ropne czopy już tylko na plecach. Nie opalam się, nie korzystam z solarium, w ogole nie pokazuję swojej skóry światu.
o ile kojarzę to się wykluczają w kombinacji kwas-retinoid-antybiotyk. Dlatego najpierw detoks i odbudowa skory, bo jak sobie wyżresz naskórek tą kombinacją to będzie kiepsko. Retinoidy nie żrą, jak zażrą to zazwyczaj jest już bardzo kiepsko. Dlatego lączenie retinoidow z kwasami wytrzymuje tylko i wyłaćznie grubawa tlusta skóra...Zrob detoks-skończ kuracje tetracykliną i odbuduj skórę. A potem delikatniejszymi preparatami i będą efekty. Skorę trzeba przyzwyczaić, a nie tresować ile jeszcze zniesie
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 22:01   #3537
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
o ile kojarzę to się wykluczają w kombinacji kwas-retinoid-antybiotyk. Dlatego najpierw detoks i odbudowa skory, bo jak sobie wyżresz naskórek tą kombinacją to będzie kiepsko. Retinoidy nie żrą, jak zażrą to zazwyczaj jest już bardzo kiepsko. Dlatego lączenie retinoidow z kwasami wytrzymuje tylko i wyłaćznie grubawa tlusta skóra...Zrob detoks-skończ kuracje tetracykliną i odbuduj skórę. A potem delikatniejszymi preparatami i będą efekty. Skorę trzeba przyzwyczaić, a nie tresować ile jeszcze zniesie
Miałam już taki czas, w którym postanowilam odstawic doslownie wszystko - 3 miesiące na chorobowym mi na to pozwoliło - skończyło się na kolejnym antybiotyku. Wiem, już, że moja skóra lubi złuszczanie - pozostawiona sama sobie - nie radzi sobie. Oczywiście czytając twoje porady przyznaję Ci rację w 100% ! Uświadomiłas mnie, że zdecydowanie przesadzam.

W takim razie ograniczam się w tej chwili do tetracykliny, ocm ( wolę olejki od mydła)wieczorem, kremu nawilżającego i filtra rano. Tylko jak poradzic sobie z sebum ? Bez tej całej pielęgnacji -wszystko dosłownie spływa ze mnie w ciągu 1,5 - 2 godzin

I w jaki sposób pozbywac się tych blizn i przebarwień ? Kiedy przyjdzie czas na retinoidy ?
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7

Edytowane przez kochaneczka7
Czas edycji: 2013-06-18 o 22:02
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 22:09   #3538
agrestor
Raczkowanie
 
Avatar agrestor
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 56
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Drogie Dziewczęta i Kobiety
Czy jest tutaj jakaś Dobra Dusza która chciałaby mi spokojnie na PW wytłumaczyć wszystko i rozwiać moje wątpliwości, odpowiedzieć cierpliwie na pytania? Gubię się okrutnie, latam między wizażem a laboratoriumurody i nie widzę odpowiedzi na zasadnicze pytania...
Będę wdzięczna jeśli któraś z Was się do mnie odezwie
agrestor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 22:28   #3539
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kochaneczka7 Pokaż wiadomość
Miałam już taki czas, w którym postanowilam odstawic doslownie wszystko - 3 miesiące na chorobowym mi na to pozwoliło - skończyło się na kolejnym antybiotyku. Wiem, już, że moja skóra lubi złuszczanie - pozostawiona sama sobie - nie radzi sobie. Oczywiście czytając twoje porady przyznaję Ci rację w 100% ! Uświadomiłas mnie, że zdecydowanie przesadzam.

W takim razie ograniczam się w tej chwili do tetracykliny, ocm ( wolę olejki od mydła)wieczorem, kremu nawilżającego i filtra rano. Tylko jak poradzic sobie z sebum ? Bez tej całej pielęgnacji -wszystko dosłownie spływa ze mnie w ciągu 1,5 - 2 godzin

I w jaki sposób pozbywac się tych blizn i przebarwień ? Kiedy przyjdzie czas na retinoidy ?
Na przebarwienia i blizny zacznie Ci dzialać i savon i serum z witamina C. Retinoidy zaczniesz w październiku. Pociągniesz z retinoidem do lutego/marca i zobaczysz będzie ok. Jak tak splywasz sebum to prawdopodobnie masz źle dobrane olejki do ocm. Pokombinuj ze składem ocm I pytanie czy to musi być retinoid czy nie lepszy będzie sam acnederm
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 22:54   #3540
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Na przebarwienia i blizny zacznie Ci dzialać i savon i serum z witamina C. Retinoidy zaczniesz w październiku. Pociągniesz z retinoidem do lutego/marca i zobaczysz będzie ok. Jak tak splywasz sebum to prawdopodobnie masz źle dobrane olejki do ocm. Pokombinuj ze składem ocm I pytanie czy to musi być retinoid czy nie lepszy będzie sam acnederm

Posłucham twojej rady i się opamiętam Wczoraj osttani raz nałożyłam retin A iiiii.... no włąsnie Nakładałam go od 2 tyg co drugi dzień i nic... Chciałam zobaczyc jak moja skóra zareaguje na retinoidy, czy będzie mi to odpowiadac, ale moja skóra w ogole nie reaguje. Może jestem w gorącej wodzie kąpana, może źle go aplikuję, data ważnosci jest ok. Niggdy wczesniej nie używałam retinoidów, więc skóra nie jest przyzwyczajona. podziałał trochena sebum, które uspokiło się i nie świeciłam się brzydko po 2 h.
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7

Edytowane przez kochaneczka7
Czas edycji: 2013-06-19 o 22:57
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:08.