Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-02, 14:57   #1201
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Z jakis miesiac temu zaczelam uzywac pianki i ogolem przestawilam sie na lagodniejsza pielegnacje.Nie ladowalam na twarz nic oprocz toniku nawilzajacego i na noc kremu detox.Ale od jakiegos czasu wlasnie zaczyna mi doskwierac ten brak nawilzenia,mimo ze ta pianka naprawde lagodnie oczyszcza.Probowalam gąbeczek, ale wlasnie po nich czuje jeszcze większe przesuszenie.Przez to skora mi zaczela sie przetluszczac jeszcze bardziej niż zwykle,zmasowany atak maja zaskorniki i te mniej upierdliwe niespodzianki (na szczescie nie ma juz tzw''gul'').Nie stosuje zadnych podkladow, ani nic co mogloby zapychac, ale chyba bede musiala zaczac, jak tak dalej pojdzie
Narazie idzie do mnie mydlo Gamila i z LF,moze one stosowane od czasu do czasu coś poradząZastanawiam sie tez nad zakupem frakcji sojowej, czytalam same pochlebne opinie.
Przy kiepskim stanie cery mydła z LF nie polecam są raczej zasadowe zwiększą przesusz.
Odstaw maksymalną ilość produktów do pielęgnacji pozostań przy minimum póki cera sie nie uspokoi.
Miałam podobne bunty cery jak przegiełam z ilością i częstotliwościa zabiegów,wtedy nie da się dojsc od czego taki koszmarek się robi.Najgorsze jest to że każdy kolejny kosmetyk może pogorszyć stan bo naturalna równowaga skóry jest zaburzona.Ja w takich wypadkach olewałam wągry skupiałam sie na podrażnieniu,przesuszu i liszajach dopiero na końcu delikatnie rozprawiałam sie z zanieczyszczeniami.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
już o tym wczesniej pisałam.......
ja nie mam ulotki - została u Iwi.
Dlatego zadzwoniłam do Sicilii - wątkowej odkrywczyni serum NuFoutain, dzięki której wiemy o jego istnieniu Sicilia czytała mi ulotkę producenta. Producent zaleca zużycie w ciągu 3-4 tygodni od daty sporządzenia - i to jest czas, w którym według zaleceń producenta należy serum zużyć (nic Sicilia nie mówiła o tym, że jest to termin przydatnosci). Producent pisze też, że należy zaprzestac uzywać serum jesli zmieni się kolor lub zapach.
Czyli jeśli serum po miesiącu od daty na opakowaniu się zepsuje to nie możemy walnąć focha i udawać zdziwienia z tego tytułu. Ale jeśli po upływie tego czasu jest ok to możemy uzywac dalej.
Na filmiku ze strony firmowej są wskazówki jak używac i jak przechowywac serum - trzymac w chłodnym, ciemnym miejscu i nie zostawiac odkręconego. Wyjmować, odkręcać, nabierać serum, od razu zakręcać, nakładać serum i zaraz chowac w chłodne, ciemne miejsce.

Ja jednak myslę, że należy je zużyc jak najszybciej. Wydaje mi się, że wit.C traci z czasem swoją moc i im starsze jest serum tym jest mniej skuteczne. Ale być może to tylko moja wyobraźnia i teoria wynikająca z faktu, że samoróbka serum z witC po upływie 7-10 dni traci swoje właściwosci.
Dziękujemy za info

Cytat:
Napisane przez Agata83 Pokaż wiadomość
Ja jestem już w dziewiątym miesiącu. Też na brzuchu nie mam rostępów mimo że wcześniej używałam syfiastej Tołpy. Za to na piersiach się pojawiły. Niestety muszę leżeć. Jak mam siłę smaruję się balsamem z dodatkiem serum podobnego do tego a blizny z BU (sama mieszam w malym opakowaniu po trochę olejów z kocanki, tamanu, z róży i rokitnika i potem trochę dodaję do basamu). Śmierdzi ale trudno. Piersi smaruję olejem z róży. A jak nie mam siły to używam tylko oliwki na rozstępy z rosmana. Skóra na brzuchu ma dziwny kolor od chyba 4 mieięcy ale jeszcze nie popękała.

W międzyczasie udało mi się dorwać maść do sutków z rosmana (lanolina + olejki). To było jak św gral, bo już jej nigdzie nie ma. W nowej serii babydream mama chyba jej nie sprowadzają.

A tak w ogóle to podczytuję was, ale nic nie piszę głównie przez to że muszę leżeć a na leżąco się kiepsko pisze.
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
ale z Ciebie kusicielka. zazdroszczę efektów. ja póki co poczekam



Witaj i zdrówka życzę Podobnie jak Ty i ja muszę leżeć i jest to już druga ciąża w poziomie. Tym razem zadanie utrudnia wesoły i energiczny dwulatek - mój synek. I patrząc na niego jestem pewna, że warto było. Mam nadzieję, że i tym razem wyrzeczenia nie będą na próżno i pod koniec sierpnia będę mogła przytulić słodkiego bobaska.


PS. Dotarły wszystkie przesyłki oprócz Liz Earle i NuFountain. Wiadomo na nie trzeba dłużej poczekać. Dzisiaj też troszkę lepiej się czuję i nałożyłam hennę. Nie pytajcie jaki kolor, bo zrobiłam wesoły mix - trochę tego, trochę tamtego i pierwszy raz dodałam odżywki. Wyszła trochę zbyt lejąca, więc już potrójnie boję się efektów.
Dziewczyny tak Wam współczuję wiem co przeżywacie,ja jestem bardzo aktywna w ciąży byłam przykuta do łużka 6 mieś. z czego 3 mieś w szpitalu pod kroplówką.
Trzymajcie sie ,zdrówka Wam życzę i wytrwałości
Mam tendencje do rozstępów w ciąży używałam Tonic Clarins,zużyłam 2op. przytyłam 18 kg. i muszę sie pochwalić że brzuszek mam jak nastolatka Smarowałam brzuch,biodra,piersi i okolice nerek tam też często pęka skóra ,nigdzie ani 1 rozstępu a po okresie dojrzewania gdzie nie bardzo przytyłam całe pośladki i uda posiekane rozstępami.
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 15:06   #1202
SexPistols
Raczkowanie
 
Avatar SexPistols
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 179
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Dziewczyny zdaję sobie sprawę, że to trochę off topic ale próbowałam w wątku kwasowym ale nikt nie odpowiada Może któraś będzie potrafiła pomóc


1. Jak długo może stać w lodówce rozrobiony już 5% tonik (tylko kwas migdałowy + woda)?

2. I czy mogę go przelać do tej buteleczki z ZSK? Czy musi być szklana?

http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/But...zna-200-ml/312
SexPistols jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 15:10   #1203
louboutinkaa
Raczkowanie
 
Avatar louboutinkaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Też zamowilam Kolory na ekrenie fajne,gorzej na żywo
a skąd wiesz jak na żywo? Z tego co wiem to firma ma zrobić pierwszą wysyłkę dopiero w poniedziałek

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
ale z Ciebie kusicielka. zazdroszczę efektów. ja póki co poczekam



Witaj i zdrówka życzę Podobnie jak Ty i ja muszę leżeć i jest to już druga ciąża w poziomie. Tym razem zadanie utrudnia wesoły i energiczny dwulatek - mój synek. I patrząc na niego jestem pewna, że warto było. Mam nadzieję, że i tym razem wyrzeczenia nie będą na próżno i pod koniec sierpnia będę mogła przytulić słodkiego bobaska.


PS. Dotarły wszystkie przesyłki oprócz Liz Earle i NuFountain. Wiadomo na nie trzeba dłużej poczekać. Dzisiaj też troszkę lepiej się czuję i nałożyłam hennę. Nie pytajcie jaki kolor, bo zrobiłam wesoły mix - trochę tego, trochę tamtego i pierwszy raz dodałam odżywki. Wyszła trochę zbyt lejąca, więc już potrójnie boję się efektów.
oj rozumiem Twoją sytuację doskonale! sama mam rozbrykanego 2-latka a drugi dzidziuś przyjdzie na świat w lipcu mąż całymi dniami w pracy, dobrze że babcie pomagają bo samej byłoby ciężko.
louboutinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 15:28   #1204
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez louboutinkaa Pokaż wiadomość
a skąd wiesz jak na żywo? Z tego co wiem to firma ma zrobić pierwszą wysyłkę dopiero w poniedziałek

oj rozumiem Twoją sytuację doskonale! sama mam rozbrykanego 2-latka a drugi dzidziuś przyjdzie na świat w lipcu mąż całymi dniami w pracy, dobrze że babcie pomagają bo samej byłoby ciężko.
Co prawda nie do mnie pytanie, ale wydaje mi się, że Claire miala na myśli, ze na monitorze kolory są prawie zawsze bardziej wyidealizowane niż w rzeczywistości

Wszystkiego najlepszego
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 15:28   #1205
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Przy kiepskim stanie cery mydła z LF nie polecam są raczej zasadowe zwiększą przesusz.
Odstaw maksymalną ilość produktów do pielęgnacji pozostań przy minimum póki cera sie nie uspokoi.
Miałam podobne bunty cery jak przegiełam z ilością i częstotliwościa zabiegów,wtedy nie da się dojsc od czego taki koszmarek się robi.Najgorsze jest to że każdy kolejny kosmetyk może pogorszyć stan bo naturalna równowaga skóry jest zaburzona.Ja w takich wypadkach olewałam wągry skupiałam sie na podrażnieniu,przesuszu i liszajach dopiero na końcu delikatnie rozprawiałam sie z zanieczyszczeniami.

Mydla z LF mam zamiar uzywac co kilka dni W tym sęk,że wydaje mi się ,że nie ładuje na skore niewiadomo ile.Pianka,tonik nawilzajacy (bajkały) i tylko na noc krem baikal,ale juz przestalam go uzywac.Co kilka dni mycie gąbeczką lub savon noir i glinka jakaś,zeby troche sie oczyscic... Więc nie wiem co robię nie tak, ze moja skora dalej nie wyglada za dobrze.Najgorsza jesien sredniowiecza zrobilo mi rownoczesne stosowanie aleppo i olejow z kwasem hialuronowymTeraz nie jest az tak źle
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-03-02 o 15:31
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 15:30   #1206
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Mydla z LF mam zamiar uzywac co kilka dni W tym sęk,że wydaje mi się ,że nie ładuje na skore niewiadomo ile.Pianka,tonik nawilzajacy (bajkały) i tylko na noc krem baikal,ale juz przestalam go uzywac.Co kilka dni mycie gąbeczką lub savon noir i glinka jakaś,zeby troche sie oczyscic.. Więc nie wiem co robię nie tak, ze moja skora dalej nie wyglada za dobrze.
Nic nie robisz źle, taką masz cerę i taka jest kolej rzeczy, to nie Twoja wina
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 15:31   #1207
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co prawda nie do mnie pytanie, ale wydaje mi się, że Claire miala na myśli, ze na monitorze kolory są prawie zawsze bardziej wyidealizowane niż w rzeczywistości

Wszystkiego najlepszego
Smiem twierdzic, ze kolory na zdjeciach, w realu w sloiczkach i na buzi wygladaja calkiem odmiennie
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-02, 15:49   #1208
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Dziewczyny czy to możliwe, że za pierwszym podejściem trafiłam w półprodukty, które są idealne?
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 15:51   #1209
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy to możliwe, że za pierwszym podejściem trafiłam w półprodukty, które są idealne?
szczęściara
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 15:58   #1210
SexPistols
Raczkowanie
 
Avatar SexPistols
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 179
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Najgorsza jesien sredniowiecza zrobilo mi rownoczesne stosowanie aleppo i olejow z kwasem hialuronowymTeraz nie jest az tak źle
A jakich olejów używałaś? Bo olej olejowi nierówny.
Mi nic tak nie nawilża cery jak mieszanka hialuronowego kwasu i naturalnego oleju.
SexPistols jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 16:01   #1211
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
szczęściara
Żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia swojego czoła przed rozpoczęciem przygody z półproduktami Mogłabym teraz podziwiać efekty na zdjęciach

Choć mam nadzieję, że czoło za jakiś czas stanie się idealnie gładkie

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez SexPistols Pokaż wiadomość
A jakich olejów używałaś? Bo olej olejowi nierówny.
Mi nic tak nie nawilża cery jak mieszanka hialuronowego kwasu i naturalnego oleju.
Ja używam żelu hialuronowego na noc albo z olejem z pestek arbuza albo z czarnuszki i jest super nawilżona
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-02, 16:32   #1212
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Dziewczyny! Byłam ruda, a teraz jestem brunetką Nawet się wszystko dobrze zahennowało, pomimo że Khadi ostatnio nie łapała. Mieszanka to czysta improwizacja: trochę orzechowego brązu, trochę naturalnej, trochę cassii, szczypta kurkumy, szczypta papryki i jeden sik odżywki Nawet gdynym chciała tej mieszanki już nie skopiuję Póki co jestem zadowolona, zobaczymy co powie mąż i jak będzie się zmywała

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy to możliwe, że za pierwszym podejściem trafiłam w półprodukty, które są idealne?
Gratulacje! Tylko się cieszyć
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 16:47   #1213
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez SexPistols Pokaż wiadomość
A jakich olejów używałaś? Bo olej olejowi nierówny.
Mi nic tak nie nawilża cery jak mieszanka hialuronowego kwasu i naturalnego oleju.
tamanu,arganowy,lniany,z pestek moreli, z pestek malin z tego co pamiętamnajlżejszy był z pestek malin, ale szału nie robiłPo aplikacji zelu z olejem na mokra skore (zawsze), czułam jakbym miala maske na twarzy a w srodku skora byla sucha.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 16:51   #1214
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Byłam ruda, a teraz jestem brunetką Nawet się wszystko dobrze zahennowało, pomimo że Khadi ostatnio nie łapała. Mieszanka to czysta improwizacja: trochę orzechowego brązu, trochę naturalnej, trochę cassii, szczypta kurkumy, szczypta papryki i jeden sik odżywki Nawet gdynym chciała tej mieszanki już nie skopiuję Póki co jestem zadowolona, zobaczymy co powie mąż i jak będzie się zmywała



Gratulacje! Tylko się cieszyć
Po cichutku się cieszę, ale nie chcę zapeszać

P.S. Gratuluję koloru Ja też muszę coś z moimi włosami zrobić, bo mam coraz więcej siwulców W wieku 22 lat
__________________

Edytowane przez LeejdiNaati
Czas edycji: 2013-03-02 o 16:53
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 16:52   #1215
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
tamanu,arganowy,lniany,z pestek moreli, z pestek malin z tego co pamiętamnajlżejszy był z pestek malin, ale szału nie robiłPo aplikacji zelu z olejem na mokra skore (zawsze) czułam jakbym miala maske na twarzy a w srodku skora byla sucha.
To jest ewidentne odwodnienie i tu oleje rzeczywiście nie dadzą rady Polecam jakieś kosmetyki z Algami, np serum algowe i żel aloesowy.

Ja miałam kiedyś serum algowe oriflame, skład niezły, ale nie nadaje się na ten wątek. Bardzo mi pomogło.

A aloes jest dobry w cleanserach i tonikach Aubrey i w serum z mącznicą JMO
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 17:27   #1216
Agata83
Raczkowanie
 
Avatar Agata83
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 375
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Witamy i życzymy dużo zdrówka
Mnie rozstępy wyszły tylko na biuście, niestety z nawału pokarmu, dzień po porodzie Niestety na taką sytuację nie ma kremu
Ja tak sobie myślę, że biust mi strasznie szybko urósł w ciąży, a brzuch jednak chyba trochę wolniej rósł. Do tego na początku masowałam brzuch szorstką rękawicą. Mam nadzieję że na brzuchu już się nie pojawią, a biust,, no cóż, w końcu zbledną.

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Witaj i zdrówka życzę Podobnie jak Ty i ja muszę leżeć i jest to już druga ciąża w poziomie. Tym razem zadanie utrudnia wesoły i energiczny dwulatek - mój synek. I patrząc na niego jestem pewna, że warto było. Mam nadzieję, że i tym razem wyrzeczenia nie będą na próżno i pod koniec sierpnia będę mogła przytulić słodkiego bobaska.
Całe szczęście nie musiałam leżeć od początku ciąży. Aczkolwiek w tym leżeniu też są pewne plusy. Miałam czas żeby poczytać sobie o szkodliwych związkach w kosmetykach. Części kosmetyków się przez to pozbyłam. Odkryłam bloga dziewczyny o nicku Podwojona Sroka, nie wiem czy czyta wizaż, ale jeśli tak to bardzo jej dziękuję, bo jest dla mnie inspiracją. Otóż na jej stronie są analizy kosmetyków dla dzieci z zaznaczeniem które zaiwrają szkodliwe składniki. U mnie na szkole rodzenia mocno reklamowali Mustele, a okazało się, że w poprzedniej wersji tych kosmetyków były substancje, które mogły być nawet rakotwórcze.

Ja dla swojego dziecka kupiłam krem na odparzenia babydream, oliwkę i płyn do mycia Hipp, do mycia jeszcze planuję kupić mydło marsylskie. Generalnie postawię na minimum kosmetyków. Na szkole rodzenia nas oczywiście namawiali do sudokremu, bepanthenu itp.
Przeczytałam też że w razie AZS (ja miałam w dzieciństwie) dobre są kąpiele z owsa. Zmieniłam więc trochę i przetestowałam na sobie jako maseczkę. Nie wiem czy owies mnie zapchał, czy przesadziłam bo dodałam do niego hydrolatu z kocanki i olejki tamanu, ale następnego dnia miałam 5 nowych białych krostek, a ostatnio nie wyskakuje mi prawie nic.

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak Wam współczuję wiem co przeżywacie,ja jestem bardzo aktywna w ciąży byłam przykuta do łużka 6 mieś. z czego 3 mieś w szpitalu pod kroplówką.
Trzymajcie sie ,zdrówka Wam życzę i wytrwałości
Mam tendencje do rozstępów w ciąży używałam Tonic Clarins,zużyłam 2op. przytyłam 18 kg. i muszę sie pochwalić że brzuszek mam jak nastolatka Smarowałam brzuch,biodra,piersi i okolice nerek tam też często pęka skóra ,nigdzie ani 1 rozstępu a po okresie dojrzewania gdzie nie bardzo przytyłam całe pośladki i uda posiekane rozstępami.
Ja z okresu dojrzewania też mam mnóstwo rozstępów głównie na pośladkach. Teraz mimo że w biodrach też urosła to nowe na pośladkach się nie pojawiły. Po porodzie temat preparatów na rozstępy wciąż będzie dla mnie aktualny, bo będę chciała schudnąć.
Fajny ten Clarins tylko strasznie drogi.

Przy okazji wklejam swoje ostatnie nabytki. Krem Phenome kupiłam z myślą o wysypie po ciąży. Tak samo tą Laverę, tylko doczytałam że ma kwasy i nie wiem czy można ją używać karmiąc piersią.
Jak widać na pogryzione sutki też jestem przygotowana. Oczywiście nie uważam, że moje maleństwo będzie małą piranią, która będzie miała hobby gryźć sutki.
Czytałam opinie o tym kremie Pat&Rub na ich stronie i zaskakuje mnie jak ktoś może lubić ten zapach. Jak dla mnie to straszny śmierdziuch. Nie używam go codziennie więc mnie nie zapycha, a buzia jest po nim przyjemna w dotyku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAGE_4063D940-D3BC-41A6-BE75-D1A4D6970C7C.jpg (174,5 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAGE_FE84B419-7DF2-422D-AC02-BF7BBF037882.jpg (176,6 KB, 55 załadowań)
Agata83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 17:30   #1217
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Robiłam żelatynę na włosy, na twarz nie. Myślę, że spróbować nie zaszkodzi. Ja robię raz w miesiacu maseczkę aspirynową: łyżka jogurtu naturalnego gęstego (np Bakoma lub grecki) + 4 tabletki aspiryny lub polopiryny.
Na włosy to też robiłam, ale chodziło mi o maseczkę właśnie na twarz no nic, spróbuję i jak coś to zdam relację
A maseczkę z jogurtu zapamiętam sobie
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 19:12   #1218
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Zwiędłą mówisz... Eee tam. Spray'u alvy chyba nic nie przebiję.
Heh..właśnie odnośnie tego spreyu, to nawet któregoś dnia w sklepie z naturalną żywnością (wawa) był ten sprey no i oprzeć się nie mogłam i wąchnęłam słynnego śmierdolka... Smród jest kosmiczny, choć wiem, że sprey zachwalacie. No i ja bym go kupić chciała, ale teraz mam dołek (DÓŁ, DOLISKO WIELKIE) finansowe no i wszystkie zachcianki odkładam na kiedy indziej

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
dawno żadnych swoich zakupów nie wrzucałam (bo w kółko kupuję te same, dobrze wszystkim znane rzeczy), ale dziś takie ładne słonce, że nie mogłam się powstrzymać przed fotką
Bardzo fajne zakupy. Zdaje się, że jesteś fanką Balm Balm Mam balsam do twarzy z olejkiem herbacianym i jestem z niego bardzo zadowolona. Czy ten tonik już stosowałać? Jest delikatny, czy raczej mocniejszy, taki na bazie alkoholu?
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 19:14   #1219
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Agata83 Pokaż wiadomość
Ja tak sobie myślę, że biust mi strasznie szybko urósł w ciąży, a brzuch jednak chyba trochę wolniej rósł. Do tego na początku masowałam brzuch szorstką rękawicą. Mam nadzieję że na brzuchu już się nie pojawią, a biust,, no cóż, w końcu zbledną.

Całe szczęście nie musiałam leżeć od początku ciąży. Aczkolwiek w tym leżeniu też są pewne plusy. Miałam czas żeby poczytać sobie o szkodliwych związkach w kosmetykach. Części kosmetyków się przez to pozbyłam. Odkryłam bloga dziewczyny o nicku Podwojona Sroka, nie wiem czy czyta wizaż, ale jeśli tak to bardzo jej dziękuję, bo jest dla mnie inspiracją. Otóż na jej stronie są analizy kosmetyków dla dzieci z zaznaczeniem które zaiwrają szkodliwe składniki. U mnie na szkole rodzenia mocno reklamowali Mustele, a okazało się, że w poprzedniej wersji tych kosmetyków były substancje, które mogły być nawet rakotwórcze.

Ja dla swojego dziecka kupiłam krem na odparzenia babydream, oliwkę i płyn do mycia Hipp, do mycia jeszcze planuję kupić mydło marsylskie. Generalnie postawię na minimum kosmetyków. Na szkole rodzenia nas oczywiście namawiali do sudokremu, bepanthenu itp.
Przeczytałam też że w razie AZS (ja miałam w dzieciństwie) dobre są kąpiele z owsa. Zmieniłam więc trochę i przetestowałam na sobie jako maseczkę. Nie wiem czy owies mnie zapchał, czy przesadziłam bo dodałam do niego hydrolatu z kocanki i olejki tamanu, ale następnego dnia miałam 5 nowych białych krostek, a ostatnio nie wyskakuje mi prawie nic.

Jak widać na pogryzione sutki też jestem przygotowana. Oczywiście nie uważam, że moje maleństwo będzie małą piranią, która będzie miała hobby gryźć sutki.
Ja przyznam, że mi wtedy bardzo pokiereszowało biust, dwie pajęczyny, potem długo karmiłam piersią, a więc wieki dochodził do formy, ale teraz po 3 latach od niekarmienia rozstępy są prawie niewidoczne, dużo zależy od temperatury, robią się czerwonawe od zimna czasem, a tak to ich prawie nie widać.

Dokładnie Trzeba trafić na naprawdę rzetelne informacje, bo na takich nietematycznych forach dla rodziców wielu zachwala kosmetyki powszechnie dostępne jako panaceum na wszystko, a są po prostu nafaszerowane szkodliwymi chemikaliami, Mustela, Skarb Matki, Sudocrem i wiele, wiele innych

To zależy jak długo zamierzasz karmić i kiedy dziecku wyjdą mleczaki Ale generalnie dzieci jak już mają zęby, to gryzą

Zakupy fajne

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Na włosy to też robiłam, ale chodziło mi o maseczkę właśnie na twarz no nic, spróbuję i jak coś to zdam relację
A maseczkę z jogurtu zapamiętam sobie
Jest wiele takich domowych kuchennych przepisów, ponoć też soda oczyszczona źle działa na zaskórniki w sensie, zwalcza je Trzeba próbować na sobie. Ja niedawno odkryłam prawdziwą kojąco- odmładzającą moc świeżo wyciśniętego soku z granata. Polecam na maseczkę
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-02, 20:44   #1220
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Agata83 Pokaż wiadomość
Ja tak sobie myślę, że biust mi strasznie szybko urósł w ciąży, a brzuch jednak chyba trochę wolniej rósł. Do tego na początku masowałam brzuch szorstką rękawicą. Mam nadzieję że na brzuchu już się nie pojawią, a biust,, no cóż, w końcu zbledną.
po porodzie będzie jeszcze więcej tego przyrostu
Cytat:
Napisane przez Agata83 Pokaż wiadomość
Przy okazji wklejam swoje ostatnie nabytki. Krem Phenome kupiłam z myślą o wysypie po ciąży. Tak samo tą Laverę, tylko doczytałam że ma kwasy i nie wiem czy można ją używać karmiąc piersią.
Jak widać na pogryzione sutki też jestem przygotowana. Oczywiście nie uważam, że moje maleństwo będzie małą piranią, która będzie miała hobby gryźć sutki.
Czytałam opinie o tym kremie Pat&Rub na ich stronie i zaskakuje mnie jak ktoś może lubić ten zapach. Jak dla mnie to straszny śmierdziuch. Nie używam go codziennie więc mnie nie zapycha, a buzia jest po nim przyjemna w dotyku.
ładne nabytki, takie wiosenne
p.s. moje dzieci mnie nie gryzły a karmiłam strrrasznie długo (na roczek już oboje mieli komplet mleczaków chyba muszę im się jakoś odwdzięczyć
Cytat:
Napisane przez jadzia_jadzia Pokaż wiadomość
Bardzo fajne zakupy. Zdaje się, że jesteś fanką Balm Balm Mam balsam do twarzy z olejkiem herbacianym i jestem z niego bardzo zadowolona. Czy ten tonik już stosowałać? Jest delikatny, czy raczej mocniejszy, taki na bazie alkoholu?
no nie do końca, mam tylko maseczkę (i jestem jej fanką) toniku zużyłam miniaturkę (10ml) z przyjemnością,ale tylko jako uzupełnienie maseczki (oczyszczającej); to jest mocno alkoholowy killer; jak dla mnie. Nie mogłabym na co dzień używać go. W zasadzie kupiłam ten tonik dla syna, ale jak znam życie to nie będzie używał i tak...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 20:53   #1221
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
p.s. moje dzieci mnie nie gryzły a karmiłam strrrasznie długo (na roczek już oboje mieli komplet mleczaków chyba muszę im się jakoś odwdzięczyć
Szczęściara
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 20:57   #1222
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Anula a który Ty masz w końcu tusz SO BIO, bo ja widzę tylko trzy rodzaje - pogrubiający, wydłużający oraz 3w1 pogrubiający, wydłuzający, pogrubiający?
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 21:44   #1223
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez PiegiNaNosie Pokaż wiadomość
...
Promolcia mydełko dotarło dziękuję raz jeszcze
cieszę się
mnie ono podoba się coraz bardziej...głównie za delikatność

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Alva to kremik wygładzający do pięt -zgapiłam od Margo a ona od swojej kuzynki chyba maleńki kremik, a smierdzi jak spray Rhassoul co oni mają z tym zapachem, no nie wiem...

Edit: od jutra jakieś spore rabaty w Marionnaud mają być, z okazji Dnia Kobiet of kors, do -50% na zapachy, ale także pielęgnację i makijaż... tak piszę, bo może coś z JMO będzie
fajne zakupki
też bym mogła coś chcieć z jmo...daj proszę znać co będzie można nabyć w dobrej cenie
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
...
Dziewczyny, wszystkie informacje znajdziecie na stronce producenta NuFountain, o tutaj: http://www.nufountain.com
nie wiem czemu ale ja też kojarzę, że serum jest ważne przynajmniej 3 miesiące od zrobienia
w info na stronie producenta jest zdanie "A single bottle typically is used in about 3-4 weeks" co oznacza, że jedną butelkę serum zużywa się średnio w 3 do 4 tygodni czyli jak się zakupi trójpak to 2 pozostałe spokojnie mogą sobie czekać na zużycie
no w każdym razie ja to tak rozumiem
resztki swojego serum zuzywałam nawet 6 miesiecy od daty produkcji i tez mu nic nie było (nie zmieniło koloru i nie śmierdziało), oczywiście zdaje sobie sprawę, że z upływem czasu traci ono na wartości


Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Byłam ruda, a teraz jestem brunetką Nawet się wszystko dobrze zahennowało, pomimo że Khadi ostatnio nie łapała. Mieszanka to czysta improwizacja: trochę orzechowego brązu, trochę naturalnej, trochę cassii, szczypta kurkumy, szczypta papryki i jeden sik odżywki Nawet gdynym chciała tej mieszanki już nie skopiuję Póki co jestem zadowolona, zobaczymy co powie mąż i jak będzie się zmywała
Gratulacje! Tylko się cieszyć
pokażesz nam swoje piękne włoski ?
Cytat:
Napisane przez Agata83 Pokaż wiadomość
Ja tak sobie myślę, że biust mi strasznie szybko urósł w ciąży, a brzuch jednak chyba trochę wolniej rósł. Do tego na początku masowałam brzuch szorstką rękawicą. Mam nadzieję że na brzuchu już się nie pojawią, a biust,, no cóż, w końcu zbledną.

Całe szczęście nie musiałam leżeć od początku ciąży. Aczkolwiek w tym leżeniu też są pewne plusy. Miałam czas żeby poczytać sobie o szkodliwych związkach w kosmetykach. Części kosmetyków się przez to pozbyłam. Odkryłam bloga dziewczyny o nicku Podwojona Sroka, nie wiem czy czyta wizaż, ale jeśli tak to bardzo jej dziękuję, bo jest dla mnie inspiracją. Otóż na jej stronie są analizy kosmetyków dla dzieci z zaznaczeniem które zaiwrają szkodliwe składniki. U mnie na szkole rodzenia mocno reklamowali Mustele, a okazało się, że w poprzedniej wersji tych kosmetyków były substancje, które mogły być nawet rakotwórcze.

Ja dla swojego dziecka kupiłam krem na odparzenia babydream, oliwkę i płyn do mycia Hipp, do mycia jeszcze planuję kupić mydło marsylskie. Generalnie postawię na minimum kosmetyków. Na szkole rodzenia nas oczywiście namawiali do sudokremu, bepanthenu itp.
Przeczytałam też że w razie AZS (ja miałam w dzieciństwie) dobre są kąpiele z owsa. Zmieniłam więc trochę i przetestowałam na sobie jako maseczkę. Nie wiem czy owies mnie zapchał, czy przesadziłam bo dodałam do niego hydrolatu z kocanki i olejki tamanu, ale następnego dnia miałam 5 nowych białych krostek, a ostatnio nie wyskakuje mi prawie nic.

Ja z okresu dojrzewania też mam mnóstwo rozstępów głównie na pośladkach. Teraz mimo że w biodrach też urosła to nowe na pośladkach się nie pojawiły. Po porodzie temat preparatów na rozstępy wciąż będzie dla mnie aktualny, bo będę chciała schudnąć.
Fajny ten Clarins tylko strasznie drogi.

Przy okazji wklejam swoje ostatnie nabytki. Krem Phenome kupiłam z myślą o wysypie po ciąży. Tak samo tą Laverę, tylko doczytałam że ma kwasy i nie wiem czy można ją używać karmiąc piersią.
Jak widać na pogryzione sutki też jestem przygotowana. Oczywiście nie uważam, że moje maleństwo będzie małą piranią, która będzie miała hobby gryźć sutki.
Czytałam opinie o tym kremie Pat&Rub na ich stronie i zaskakuje mnie jak ktoś może lubić ten zapach. Jak dla mnie to straszny śmierdziuch. Nie używam go codziennie więc mnie nie zapycha, a buzia jest po nim przyjemna w dotyku.
brawo za nabytki
jest fajna gotowa owsianka do kąpieli maluchów http://bioeco.pl/kapiel-dziecka/3209...-otrebami.html
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 22:22   #1224
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
"A single bottle typically is used in about 3-4 weeks" co oznacza, że jedną butelkę serum zużywa się średnio w 3 do 4 tygodni
resztki swojego serum zuzywałam nawet 6 miesiecy od daty produkcji i tez mu nic nie było (nie zmieniło koloru i nie śmierdziało), oczywiście zdaje sobie sprawę, że z upływem czasu traci ono na wartości
Dokładnie
Ale chyba bym musiała na całe ciało używać, żeby zeszło w 3 tygodnie, nie wiem więc czemu tak napisali, może, żeby zwiększyć sprzedaż trójpaków Swoją buteleczkę używałam zdaje się od maja do końca września A najlepsze jest to, że teraz w styczniu dopiero wyrzuciłam buteleczkę, tzn nie wyrzuciłam, tylko wymyłam i zdezynfekowałam, na coś innego posłuży, bo fajna i jak otwierałam ją z tymi kilkoma kropelkami resztek serum, to rzeczywiście było już zepsute, tak więc stało w mojej lodówce jakieś 9 miesięcy, zepsucie nastąpiło więc nie wcześniej niż po ok. 7 miesiącach
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 08:35   #1225
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Byłam ruda, a teraz jestem brunetką Nawet się wszystko dobrze zahennowało, pomimo że Khadi ostatnio nie łapała. Mieszanka to czysta improwizacja: trochę orzechowego brązu, trochę naturalnej, trochę cassii, szczypta kurkumy, szczypta papryki i jeden sik odżywki Nawet gdynym chciała tej mieszanki już nie skopiuję Póki co jestem zadowolona, zobaczymy co powie mąż i jak będzie się zmywała
super
daj znać jakie wrażenie zrobiłas na mężu
Cytat:
Napisane przez Agata83 Pokaż wiadomość

Przy okazji wklejam swoje ostatnie nabytki. Krem Phenome kupiłam z myślą o wysypie po ciąży. Tak samo tą Laverę, tylko doczytałam że ma kwasy i nie wiem czy można ją używać karmiąc piersią.
Jak widać na pogryzione sutki też jestem przygotowana. Oczywiście nie uważam, że moje maleństwo będzie małą piranią, która będzie miała hobby gryźć sutki.
Czytałam opinie o tym kremie Pat&Rub na ich stronie i zaskakuje mnie jak ktoś może lubić ten zapach. Jak dla mnie to straszny śmierdziuch. Nie używam go codziennie więc mnie nie zapycha, a buzia jest po nim przyjemna w dotyku.
zakupy bardzo ładne
Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Na włosy to też robiłam, ale chodziło mi o maseczkę właśnie na twarz no nic, spróbuję i jak coś to zdam relację
próbuj, próbuj, bo ciekawa jestem

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Anula a który Ty masz w końcu tusz SO BIO, bo ja widzę tylko trzy rodzaje - pogrubiający, wydłużający oraz 3w1 pogrubiający, wydłuzający, pogrubiający?
ja mam ten 3w1 - on jest podkręcający, wydłużający i pogrubiający. Ma wygiętą szczoteczkę
Na razie zauwazyłam jego jedną wadę - zostawia trochę grudek przy drugiej warstwie. Ale podejrzewam, że można to wyeliminowac przy starannym makijażu - ja zawsze na szybko, w locie i byle jak się maluję
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 11:37   #1226
advertisement
Wtajemniczenie
 
Avatar advertisement
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 477
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Witam ponownie po dłuższej nieobecności
Przez tydzień nie miałam dostępu do kompa ale juz nadrobiłam zaległosci
Nadal walcze z cerą, chyba ostatnio zbyt duzo nowych rzeczy wprowadziłam, za czesto stosowalam glinki co poskutkowalo malym wysypem. Muszę ograniczyc pielęgnacje do minimum bo pamiętam, ze to dobrze się u mnie sprawdza

Korah pytałaś mnie o żel essential care. Będąc na tygodniowym wyjeździe zabralam go ze sobą. Swoją podstawową funkcję spełnia-oczyszcza dobrze, buzia jest po nim gladka i nie ściągnięta. Jednak zapach przypomina mi plyn do mycia naczyn, wyczuwam tam sztuczny, chemiczny zapach cytryny. Konsystencja raczej rzadka przez co zuzywam na jedno mycie dosc duzo. Myślę, ze za ta cenę mozna znalezc cos o niebo lepszego
__________________
Prostota jest szczytem wyrafinowania
Leonardo da Vinci

instagram: emwuwu

wymiana


advertisement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 12:08   #1227
PiegiNaNosie
Wtajemniczenie
 
Avatar PiegiNaNosie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 055
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

[QUOTE=promolcia;39552897]cieszę się
mnie ono podoba się coraz bardziej...głównie za delikatność


mi też ,ale dopiero dwa razy się nim umyłam,póki co jestem zadowolona.



info od Synesis. od 2 do 8marca 45% zniżki na zakupy.
__________________
PiegiNaNosie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 14:23   #1228
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez PiegiNaNosie Pokaż wiadomość
info od Synesis. od 2 do 8marca 45% zniżki na zakupy.
Super, już mi się kilka rzeczy podoba

Dziewczyny stosujące Tonik azelo z NOAlab - używacie jednocześnie filtrów? Na początku stosowania wydawało mi się, że super działa, teraz jest dużo gorzej Nabawiłam się nowych przebarwień (chociaż może to jest podrażnienie od niacynamidu, nie jestem pewna) i nie wiem, czy odstawić, czy po prostu dorzucić mocniejszy filtr

Kurcze, miałam 3 małe przebarwienia, chciałam je zlikwidować, a teraz mam dodatkowo kilka czerwonych płatów na policzkach
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 14:36   #1229
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez advertisement Pokaż wiadomość
Witam ponownie po dłuższej nieobecności
Przez tydzień nie miałam dostępu do kompa ale juz nadrobiłam zaległosci
Nadal walcze z cerą, chyba ostatnio zbyt duzo nowych rzeczy wprowadziłam, za czesto stosowalam glinki co poskutkowalo malym wysypem. Muszę ograniczyc pielęgnacje do minimum bo pamiętam, ze to dobrze się u mnie sprawdza

Korah pytałaś mnie o żel essential care. Będąc na tygodniowym wyjeździe zabralam go ze sobą. Swoją podstawową funkcję spełnia-oczyszcza dobrze, buzia jest po nim gladka i nie ściągnięta. Jednak zapach przypomina mi plyn do mycia naczyn, wyczuwam tam sztuczny, chemiczny zapach cytryny. Konsystencja raczej rzadka przez co zuzywam na jedno mycie dosc duzo. Myślę, ze za ta cenę mozna znalezc cos o niebo lepszego
Dzięki za opinię, ech, chyba się powstrzymam od niego, ja w ogole za zelami nie przepadam, nic nie robią dla mojej skóry dobrego na dłuższą metę ale szukam czegoś dla odmiany, może jest jakiś żel cud gdzieś

Minimalizm zawsze się sprawdza

Cytat:
Napisane przez PiegiNaNosie Pokaż wiadomość
info od Synesis. od 2 do 8marca 45% zniżki na zakupy.
Rzeczywiście fajne promo, ale kosmetyki takie średnie, tzn niewielki wybór jak dla mnie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 15:08   #1230
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Dziewczyny, czego używacie do mycia ciała? Stopniowo przerzucam się na ekologiczną pielęgnację i zastanawiam się czym zastąpic żele pod prysznic.
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.