Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-07, 10:51   #4531
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hmm ja nie wiem, zawsze pojmowałam Kibbe raczej jako kierunek w wyborze klimatu ubrań niż dosłowne przenoszenie jego zaleceń na grunt codzienności (w stylu od dziś nosze tylko garnitury, bo jestem C).. raczej nikt nie będzie rano upinał retro koka i obwieszał się toną biżuterii w jedynym słusznym kształcie dlatego, że to jedyny, słuszny kierunek. A te dziewczyny, które zaczynają się ubierać w stylu lat 70-tych, wyglądają naprawdę niefajnie. Wystarczy zachować pewne akcenty i nie przesadzać z rzeczami, które są w sklepie a które do nas nie pasują. I tak się je kupuje i coś w nich na nas nie gra.
Bardziej IMO Kibbe pomaga w wyborze podstawowej garderoby np. kurtka - wiadomo, że luźne parki są lepsze dla typów natural, mocne, rockowe skóry dla FG i G, podobnie jak geometryczne i szalone wzory. Surowa, dramatyczna klasyka czyli pedantyczne bluzki w paski, proste geometrczne kroje, ale z np. skórzanych materiałów (jakże obecnie modne) najlepiej pasują DC. Na FG mogą być zbyt nudne a dla typów yin - za mocne. Typy z domieszką R z kolei muszą szukać trochę elementów miękkich, falbanek, kwiatów (zależy od typu jakich kwiatów np. R ma okrągłe, ingenue drobne wzory kwiatowe, TR wijące i ornamentalne, SC z kolei wodne, akwarele), unikać oversize i bezkształtnych długich gór: bluzek, kurtek (szczególnie szerokie góry są zabójcze, bo typy yin mają stosunkowo krótkie nogi), ćwieków czy innych bardzo "twardych": geometrycznych i sztywnych krojów.
Z kolei styl sportowy, luźny, boho i etniczne wzory w zasadzie wygląda fajnie głównie na naturalach, może jeszcze FG może próbowac bawić się w indiankę, pozostałe typy wyglądają raczej głupio albo wręcz menelsko. I myślę, że można podług tych kryteriów ocenić każdą bluzkę, kurtkę i sukienkę. Jeśli to worek, zazwyczaj fajnie w nim może wyglądać jedynie FN, bo ma długie nogi. Formalne sukienki przy ciele są raczej domeną klasyków, może też R (za kolano), FG dobrze w obcisłych i drapieżnych mini w czym inne typy mogą wyglądać "szmatowato", SD wymaga trochę glamuru eksponującego biust itd.. itd.. Nie do końca fajne są te uogólnienia np. baskinki mogą nosić tylko TR, bo są baskinki i odpowiednie dla DC (np. geometryczne w paski) i dla FG, G czy SG, dla R, dla SC. Wydaje mi się, że każda rzecz ma swój klimat i w jednym kroju tych klimatów może być 13. Fakt, że jest obecnie wiele "hybryd" i niektóre rzeczy nie pasują do nikogo, ale jeśli coś nawiązuje do odpowiedniego klimatu to zazwyczaj fajnie wygląda i nie trzeba trzymać się sztywnych zasad. Podobnie jest z fryzurami, geometryczne fryzury i grzywki - FG i G, artystyczny nieład - naturale, grube fale - TR, elegancki ład i koki - SC. I z biżuterią: duża biżuteria pasuje typom yang, naturale mają te nawiązującą do motywów ziemi, dramatic łezkowate smukłe kształty, classic ma raczej minimalistyczną i drobną biżuterię, Tr i R bogatą. I w sumie tyle wyciągnęłam sobie z Kibbe.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-09-07 o 10:52
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 11:23   #4532
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzięki earthpace, ciekawe wskazówki.

Ja też nie traktuję Kibbego zbyt dosłownie, ale dość jasno widzę, że pasują mi raczej klasyczne kroje, nawet jeśli czasem się wygłupię z jakimś workowatym swetrem do kolan, bo mnie zauroczy. Zresztą nie potrzebuję się określać tą typologią, żeby zauważyć, co pasuje do mojej sylwetki, co podkreśla moje atuty i ukrywa wady. W czym wyglądam dobrze i zgrywa się ze mną, a w czym jak w stroju na bal przebierańców. Instynktownie wiem, co mniej więcej mi służy, więc tylko z ciekawości trochę poczytałam o Kibbe.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 12:37   #4533
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja też nie traktuję Kibbego bardzo dosłownie, nie da się stale chodzić w zwiewnej sukience i ze sznurem pereł na szyi (SC) .
Ale ja również wiele się nauczyłam studiując siebie pod kątem tej analizy. Uważam, że połączenie SC i BW jest dość specyficzne, bo styl SC jest ostrożny i ascetyczny, BW natomiast barwna i iskrząca, dlatego czasem ciężko znaleźć mi coś, co by łączyło oba te warianty. Stroje SC są w mojej opinii jakby często dedykowane dla lat - te pudrowe róże i te pastelowe błękity... .
Ale kiedy już znajdę coś odpowiedniego to naprawdę widzę, że wszystko gra.
Nie ma mowy o żadnym pin-up, wyglądam jakbym z księżyca spadła, za dużo falbanek powoduje, że wyglądam jak dzidzia-piernik, nie mówiąc już o sweterkach w kaczki czy zające, Jezu . Tak samo sprawa się ma z wielkimi wzorami, motywami typu panterka czy zebra.
Jedyne, czego żałuję to fakt, że trudno mi dobrać odzież sportową .
Jako osoba dosyć aktywną fizycznie (rower, góry itp.), chciałabym dobrać sobie coś, w czym nie będę wyglądała po prostu niechlujnie. A niestety w większość sportowych rzeczy jednak wyglądam jak kobieta przebrana za chłopca. Zazdroszczę tym kobietom mogącym nosić te wszystkie luźne i cudne koszulki i bluzy adidasa .
Reasumując - mnie system pomógł zauważyć, jak moja twarz i sylwetka reagują na kolory, wzory i faktury. Ale czasem nie ma siły i bez względu na wszystko będę nosiła adidasy i bluzy z kapturem, bo po prostu lubię. Apropos: jakby ktoś wymyślił, jak połączyć odzież sportową ze stylem SC, to proszę o propozycje...

Edytowane przez 201703061347
Czas edycji: 2016-09-07 o 12:40
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 14:04   #4534
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A jak Ci z koronkami i wzorami kwiatowymi albo ogólnie bogatymi wzorami?

Co do stroju sportowego.. nasuwa mi się jedynie obcisłe leginsy i bluzka sportowa przy ciele z odpowiednich kolorach. Bez jakiś napisów, nadruków, możliwie minimalistyczne i eleganckie na ile to możliwe
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 15:27   #4535
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Hmm ja nie wiem, zawsze pojmowałam Kibbe raczej jako kierunek w wyborze klimatu ubrań niż dosłowne przenoszenie jego zaleceń na grunt codzienności (w stylu od dziś nosze tylko garnitury, bo jestem C).. raczej nikt nie będzie rano upinał retro koka i obwieszał się toną biżuterii w jedynym słusznym kształcie dlatego, że to jedyny, słuszny kierunek. A te dziewczyny, które zaczynają się ubierać w stylu lat 70-tych, wyglądają naprawdę niefajnie. Wystarczy zachować pewne akcenty i nie przesadzać z rzeczami, które są w sklepie a które do nas nie pasują. I tak się je kupuje i coś w nich na nas nie gra.
Bardziej IMO Kibbe pomaga w wyborze podstawowej garderoby (...)
No ja pisałam właśnie o tych przypadkach, kiedy kobiety faktycznie tak robią. I nawet to ładnie wygląda, zjawiskowo, ale imho po pierwsze nie kazdy może sobie pozwolić na taki wygląd w pracy np., po drugie nie każdy musi się z tym dobrze czuć, ja bym się czuła jednak jak przebrana.

Tak, już kiedyś pisałam, że Kibbe bardzo się sprawdza przy najbardziej praktycznych wskazówkach typu jakie konkretnie fasony, połączenia, czego unikać, a czego szukać, natomiast te wrażenia i esencje to trochę inna bajka (chociaż też warto wiedzieć, jak ludzie mogą cię postrzegać)

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Głośna Woda - no są takie zestawy, które są albo bardzo nietypowe bo łączą np. wyrazisty styl z bardzo stonowanymi kolorami albo vice versa, jak u ciebie, albo tak jak w moim przypadku, czyli podbicie do kwadratu - styl mocno glamour + jaskrawe i błyszczące kolory. Jakbym występowała w Las Vegas, było by jak znalazł.

A korzystasz z grupy fejsbukowej albo yuku? Anglojęzyczne, ale ja na FB właśnie widzę najwięcej przykładów na współczesne, realistyczne korzystanie z Kibbego.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 20:35   #4536
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

My chyba mamy różną nomenklaturę, bo dla mnie klimat, esencję wyrażają w zasadzie fasony, wzory i kroje. Mam wrażenie, że pod hasłem "wrażenia, esencja" rozumiesz przebieranie się za divę operową (przerysowane, nachalne, teatralne właśnie - nie naturalne). Dobrze to rozumiem?
I tak jak mówisz, chyba największy pożytek z Kibbe mam z tego czego unikać, bo to rozwiewa dla mnie wątpliwość pt. "czy podobna kurtka skórzana do tamtej będzie lepiej wyglądać, bo TYLKO ten egzemplarz źle leży? albo inna parka?". Już wiem, że jeśli chce mieć kurtkę skórzaną to raczej ramoneskę z baskinką albo taką https://sklep.ochnik.com/kurtka-dams...8w16-1647.html niż skórę w stylu motocyklowym tego typu np. http://www.neomedia.info/wp-content/...2014/01/68.jpg (a już tym bardziej nie dłuższą, bo wyglądam jak lód na patyku). Dobrej dla siebie parki jeszcze nie znalazłam, w niemal każdej wyglądam jakoś.. niechlujnie i "wielko" tutaj też jest problem z kolorem. I myślę, że w takich niuansach Kibbe wiele tłumaczy i się przydaje.

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
Ja też nie traktuję Kibbego bardzo dosłownie, nie da się stale chodzić w zwiewnej sukience i ze sznurem pereł na szyi (SC) .
Ale ja również wiele się nauczyłam studiując siebie pod kątem tej analizy. Uważam, że połączenie SC i BW jest dość specyficzne, bo styl SC jest ostrożny i ascetyczny, BW natomiast barwna i iskrząca, dlatego czasem ciężko znaleźć mi coś, co by łączyło oba te warianty. Stroje SC są w mojej opinii jakby często dedykowane dla lat - te pudrowe róże i te pastelowe błękity... .
Ale kiedy już znajdę coś odpowiedniego to naprawdę widzę, że wszystko gra.
Nie ma mowy o żadnym pin-up, wyglądam jakbym z księżyca spadła, za dużo falbanek powoduje, że wyglądam jak dzidzia-piernik, nie mówiąc już o sweterkach w kaczki czy zające, Jezu . Tak samo sprawa się ma z wielkimi wzorami, motywami typu panterka czy zebra.
Jedyne, czego żałuję to fakt, że trudno mi dobrać odzież sportową .
Jako osoba dosyć aktywną fizycznie (rower, góry itp.), chciałabym dobrać sobie coś, w czym nie będę wyglądała po prostu niechlujnie. A niestety w większość sportowych rzeczy jednak wyglądam jak kobieta przebrana za chłopca. Zazdroszczę tym kobietom mogącym nosić te wszystkie luźne i cudne koszulki i bluzy adidasa .
Reasumując - mnie system pomógł zauważyć, jak moja twarz i sylwetka reagują na kolory, wzory i faktury. Ale czasem nie ma siły i bez względu na wszystko będę nosiła adidasy i bluzy z kapturem, bo po prostu lubię. Apropos: jakby ktoś wymyślił, jak połączyć odzież sportową ze stylem SC, to proszę o propozycje...
Proponuje jednak ten styl w góry, na szlaku Cię wtedy rozpoznam i rozwiąże to problem odzieży sportowej

Muszę przyznać, że ciężko jest pogodzić styl SC i BW, ale to głownie przez skojarzenia z postem Grety gdzie dominują beże i bardzo stonowane kolory. Problem pogłębia to, że mało jest wyrazistych kolorystycznie SC, którą by można podać za przykład, bo Marion Cottilard średnio się ubiera w stylu SC.

Chociaż na pinterest oczywiście są jakieś cuda: https://pl.pinterest.com/pin/8796161745859692/ https://pl.pinterest.com/rainbowcats...-soft-classic/
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 09:48   #4537
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A jak Ci z koronkami i wzorami kwiatowymi albo ogólnie bogatymi wzorami?
Koronki czasem przejdą a czasem nie, nie wiem, od czego to zależy. Natomiast od lat nie mam absolutnie niczego wzorzystego w szafie. Bardzo żałuję, że będąc wczoraj w mieście nie poprzymierzałam tych wszystkich bajecznie kolorowych i wzorzystych sukienek z Desigual (przykład) to bym mogła potwierdzić to, co podejrzewam od lat - że mi twarz w takich gdzieś ginie .
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość


A korzystasz z grupy fejsbukowej albo yuku? Anglojęzyczne, ale ja na FB właśnie widzę najwięcej przykładów na współczesne, realistyczne korzystanie z Kibbego.
No właśnie nie, bo zrezygnowałam z FB, za dużo czasu traciłam na internety .

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość

Proponuje jednak ten styl w góry, na szlaku Cię wtedy rozpoznam i rozwiąże to problem odzieży sportowej
Ty się śmiejesz, a to poważna sprawa moja droga, ja zamierzam zawsze i wszędzie być wierna mojemu stylowi :

Edytowane przez 201703061347
Czas edycji: 2016-09-08 o 09:51
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-08, 09:55   #4538
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
My chyba mamy różną nomenklaturę, bo dla mnie klimat, esencję wyrażają w zasadzie fasony, wzory i kroje. Mam wrażenie, że pod hasłem "wrażenia, esencja" rozumiesz przebieranie się za divę operową (przerysowane, nachalne, teatralne właśnie - nie naturalne). Dobrze to rozumiem?
I tak jak mówisz, chyba największy pożytek z Kibbe mam z tego czego unikać, bo to rozwiewa dla mnie wątpliwość pt. "czy podobna kurtka skórzana do tamtej będzie lepiej wyglądać, bo TYLKO ten egzemplarz źle leży? albo inna parka?". Już wiem, że jeśli chce mieć kurtkę skórzaną to raczej ramoneskę z baskinką albo taką https://sklep.ochnik.com/kurtka-dams...8w16-1647.html niż skórę w stylu motocyklowym tego typu np. http://www.neomedia.info/wp-content/...2014/01/68.jpg (a już tym bardziej nie dłuższą, bo wyglądam jak lód na patyku). Dobrej dla siebie parki jeszcze nie znalazłam, w niemal każdej wyglądam jakoś.. niechlujnie i "wielko" tutaj też jest problem z kolorem. I myślę, że w takich niuansach Kibbe wiele tłumaczy i się przydaje.
Nie chodzi o przebieranie się, chodzi o to, że Kibbe miał dość "szołbizowe" spojrzenie i takie patrzenie "archetypami" (ja bym nie była pewna czy archetyp faktycznie jest tu dobrym określeniem, ja bym właśnie twierdziła że to jest stereotyp bardziej), raczej jakby się kogoś dało obsadzić w jakiejś roli (sztampowo). Imho typ budowy a faktyczny sposób bycia i charakter to dwie różne sprawy. Stąd wynika, że nie każda kobieta odnajduje się w stereotypowej "roli" swojego typu Kibbego, chociaż są osoby, które to kochają, właśnie te, które ochoczo wskakują w tę rolę i dobrze się czują w tych ciuchach - dla nich to nie jest przebranie. Ale nawet jeśli nie odnajdujemy się w tym stereotypie, to dobrze sobie z niego zdawać sprawę, bo nie żyjemy w społecznej próżni. Jeśli w naszej kulturze taki wygląd, jak nasz jest kojarzony podświadomie z pewnym stereotypem, dobrze sobie z tego zdawać sprawę. To może mieć bardzo praktyczne zastosowanie na co dzień. Np. konkretny typ wyglądu może powodować, że niechcący sprawiamy bardziej seksowne, dziecinne czy surowe wrażenie, niż wynikałoby z naszego zachowania i intencji. Nie jest to fair, ale jeśli zależy nam na zrobieniu odpowiedniego wrażenia, warto to wziąć pod uwagę.


Głośna Woda, a tak coś bardziej w stylu staroświeckiego rozumienia "sportowości' czyli mniej "odzież funkcyjna" a bardziej "wygodna klasyka"? Chyba, że potrzebujesz dokładnie jakichś funkcyjnych, to wtedy trzeba by szukać takich, które najabrdziej przypominają klasykę... Jak Earthpace pisała, leginsy + jakaś góra bardziej w stylu SC.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2016-09-08 o 10:01
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 18:50   #4539
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Głośna Woda, a tak coś bardziej w stylu staroświeckiego rozumienia "sportowości' czyli mniej "odzież funkcyjna" a bardziej "wygodna klasyka"? Chyba, że potrzebujesz dokładnie jakichś funkcyjnych, to wtedy trzeba by szukać takich, które najabrdziej przypominają klasykę... Jak Earthpace pisała, leginsy + jakaś góra bardziej w stylu SC.
Z takiej wygodnej klasyki to noszę po prostu jeansy o prostym kroju ew. bootcut i do tego top z okrągłym wycięciem. Myślałam o koszulkach polo, ale ze względu na kołnierz i guziki - nie są dla mnie najlepszą opcją.
Natomiast odzież funkcyjna - no właśnie leginsy nie wydają mi się korzystne dla SC, często mówi się, że ten typ lubi tyć w okolicy ud no i u mnie niestety tak jest. Najlepszym wyborem do tej pory są krótkie spodenki kończące się nad kolanami i takie ani zbyt luźne, ani zbyt ciasne.
Natomiast góra - właśnie zazwyczaj jest to również top z okrągłym wycięciem. Wielkiego wyboru nie mam .
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-09, 11:36   #4540
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 285
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Według Kibbego jestem TR co w sumie do DA bardzo pasuje. no i faktycznie, w gładkich kokach wyglądam źle, tak samo w geometrycznych wzorach etc. za to koronki, baskinka, bogata biżuteria super; gdyby to bylo spolecznie akceptowalne chętnie chodziłabym w barokowych sukniach na codzien
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-09, 13:09   #4541
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Pierwsze co się nasuwa, to właśnie jasna wiosna albo jasne lato. Nawet jasne lato trochę bardziej ze względu na niezbyt pasujące złote blondy.

Chociaż z kolorami włosów sprawa jest taka, że nie tylko "temperatura", ale też właśnie kontrast z twarzą i czystość koloru są ważne.

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------


Na pewno nic ciepłego. Przynajmniej na zdjęciach ciepłe kolory się strasznie gryzą. Na tym zdjęciu retro z kołnierzykiem masz jakiś róż czy bronzer, który też się gryzie.

Może to kwestia monitora, ale u mnie lewy dolny róg wygląda najlepiej jeśli chodzi o temperaturę, zastanawiałbym się nawet czy nie jesteś jakimś zupełnie chłodnym typem. Faktem jest, że szminka może być trochę za jasna, chociaż nie nadaje ci chorobliwego wyglądu, więc w sumie ujdzie. I to imho może być wskazówka, nawet jeśli to nie jest twój najlepszy kolor to już sam fakt, że ten kolor cię nie zabija dużo mówi.

Ale na każdym zdjęciu karnacja wypada troszkę inaczej, więc trudno powiedzieć. Zdecydowanie powinnaś szukać w chłodniejszych rejonach. Trzeba by porównać szminki w różnych stopniach chłodu i czystości.


Jestem przekonana, że jasnym latem nie jestem, bo nie pasują do mnie kolory z palety jasnego lata, już kilka osób mi mówiło, że jestem ciepła I wskazuje na to ciepły kolor oczu, kolor cery i kolory, jakie mi pasują, ale w złotych blondach wyglądam jak chora. Natomiast w rudościach nawet bez makijażu wyglądam naturalnie. mój kolor włosów naturalnie był ciepły, ale nie był złoty pod światło. Dlatego zastanawiałam się kiedyś, czy platynowe włosy by mi pasowały, czy raczej wyglądałabym jak biała plama.
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-09, 13:48   #4542
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Alicyja69 Pokaż wiadomość
Jestem przekonana, że jasnym latem nie jestem, bo nie pasują do mnie kolory z palety jasnego lata, już kilka osób mi mówiło, że jestem ciepła I wskazuje na to ciepły kolor oczu, kolor cery i kolory, jakie mi pasują, ale w złotych blondach wyglądam jak chora. Natomiast w rudościach nawet bez makijażu wyglądam naturalnie. mój kolor włosów naturalnie był ciepły, ale nie był złoty pod światło. Dlatego zastanawiałam się kiedyś, czy platynowe włosy by mi pasowały, czy raczej wyglądałabym jak biała plama.
Kto wie, może rzeczywiście jesteś ciepłą wiosną, jeśli te rudości tak Cię zdobią. Chyba, że są to bardzo jasne rudości, taki rudy blond, ale na Twoim zdjęciu widziałam taką typową marchewkę.
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-09, 14:24   #4543
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Alicyja69 Pokaż wiadomość
Jestem przekonana, że jasnym latem nie jestem, bo nie pasują do mnie kolory z palety jasnego lata, już kilka osób mi mówiło, że jestem ciepła I wskazuje na to ciepły kolor oczu, kolor cery i kolory, jakie mi pasują, ale w złotych blondach wyglądam jak chora. Natomiast w rudościach nawet bez makijażu wyglądam naturalnie. mój kolor włosów naturalnie był ciepły, ale nie był złoty pod światło. Dlatego zastanawiałam się kiedyś, czy platynowe włosy by mi pasowały, czy raczej wyglądałabym jak biała plama.
Jeśli jesteś wiosną, to czysty blond mógłby pasowac, jest to kwestia waloru, natomiast raczej nie mogłaby to być prawdziwa platyna, czyli biały, tylko jednak lekko ocieplony kolor.

Ja bym się na twoim miejscu aż tak nie sugerowała tymi niepasującymi blondami, bo może być kilka powodów dlaczego akurat tamte kolory ci nie pasowały.

Jeśli kolory ciepłe i raczej czyste, to wiosna. Jeśli ciepłe i przygaszone brązem, to jesień.

Szczególnie twoje posty o brwiach i zbyt ciemnych kolorach włosów sprawiają, że prawdopodobny wydaje mi się typ jasny. Jasna wiosna jest ciekawym typem, bo jest delikatna, ale też jako wiosna prosi się o trochę soczystych kolorów. Zbytnia monochromatyczność może sprawić, że wiosna wygląda właśnie tak nijako i blado. Dlatego większość wiosen bardzo dobrze reaguje na róż do policzków i szminkę, szczególnie te jasne. Natomiast właśnie kombinowanie z brwiami u typów jasnych jest bardzo trudne, bo często zwykłe przyciemnienie daje groteskowy efekt, trzeba to robić naprawdę bardzo delikatnie.

To jest stereotyp, że jasna wiosna = blond, ciepła wiosna = rudy itd. Każdy typ może mieć każdy kolor włosów. Rudy może być właśnie typ barwnym elementem ożywiającym twarz jasnej wiosny, poza tym zwykle ładnie podkreśla zielone oczy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 20:11   #4544
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zawsze się zastanawiałam jakim typem jestem. Najczęściej wahałam się pomiędzy wiosną, a jesienią. Może ktoś tutaj mi pomoże rozwiązać zagadkę? Sama nigdy nie potrafię wykonać tych testów obiektywnie.

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Najlepiej czuję się w jasnych, ciepłych kolorach, często niezbyt intensywnych. Mam w swojej szafie dość dużo szarości, jasnych/pudowych róży, błękitów, beży. Unikam bardzo wyrazistych odcieni. Źle prezentuję się w intensywnie zielonym golfie czy neonowym różowym t-shircie.


2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Sądzę, że nie wyglądam w tych kolorach źle, jednak zdecydowanie lepiej prezentuję się w kremach niż czystej bieli. Co do czerni do nie jestem pewna, wydaje mi się, że jest okej, ale przyjemniejszy widok w lustrze mam stojąc w szarym sweterku niż czarnym.


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Chyba nie do końca. Właściwie to już częściowo na to pytanie odpowiedziałam w 1 punkcie. Ogólnie rzecz biorąc, mocne kolory odciągają uwagę od mojej twarzy.


4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Jak najbardziej. Dobrze wyglądam zarówno w jasnych jak i ciemnych szarościach. Kolory złamane szarością jak najbardziej również mi pasują.

*** Pytanie dodatkowe: a może zamiast szarego dobrze ci w kolorach, złamanych brązem?

Tu nie jestem pewna, bo mało takich kolorów mam w mojej szafie. Jednak beże i brązy(o ile nie są zbyt intensywne) są całkiem w porządku.


5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?


Raczej ciepłe, chociaż w zimnych nie wyglądam źle, więc nie wiem do końca jak na to odpowiedzieć. Wydaje mi się, że nie reaguję jakoś skrajnie nie żadne z nich.


6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?

Mogę, jednak lepiej prezentuję się w nie aż tak kontrastowych zestawieniach. Mimo to, zdecydowanie odpadają duże wzory w kontrastowych kolorach blisko twarzy. Odwraca to od niej uwagę.


7. Jak się opalasz?

Raczej szybko i zazwyczaj opalenizna ma złotawy kolor. Tylko raz w życiu zdarzyła mi się schodząca skóra.


8. Kolor oczu

Ich kolor zależy od światła. Raz są zielone, raz bardziej wpadają w niebieskie odcienie. W dodatku takie jakby żółte kółka blisko źrenicy i brązowe kreski na jednym oku.


9. Piegi

Nie posiadam.


10. Cera

Mam jasną karnację, ale posiada ona żółte tony. Latem dość szybko się opalam i wtedy jestem ciut ciemniejsza, ale diametralnej różnicy nie ma.


11. Naturalny kolor włosów

Ciemny blond lub jasny brąz. Nie umiem jednoznacznie określić, jeśli jednak sugerować nazwami farb to mój naturalny kolor zdecydowanie jest ciemnym blondem. Refleksy są złotawe.

12. Kolor ust

Różowy.
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-13, 16:06   #4545
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Calla_ Pokaż wiadomość
Zawsze się zastanawiałam jakim typem jestem. Najczęściej wahałam się pomiędzy wiosną, a jesienią. Może ktoś tutaj mi pomoże rozwiązać zagadkę? Sama nigdy nie potrafię wykonać tych testów obiektywnie.
Na tym etapie Twojego opisu właściwie wykluczyłabym tylko zimę. Za to nie wykluczałabym jeszcze na tym miejscu lata, szczególnie stłumionego. A tak to niewiele da się jeszcze powiedzieć, za mało danych.
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 09:03   #4546
agafere12345
agnesss87
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mam jasno zielone oczy, blada cere i ciemne wlosy. kompletnie nie wiem jak sie malowac. niby fioletowe cienie pasuja do zielonego oka ale albo nie umiem sie malowac albo naprawde nie podobaja mi sie na oku
agafere12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 22:47   #4547
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
Na tym etapie Twojego opisu właściwie wykluczyłabym tylko zimę. Za to nie wykluczałabym jeszcze na tym miejscu lata, szczególnie stłumionego. A tak to niewiele da się jeszcze powiedzieć, za mało danych.
Właśnie ja już nie wiem co robić. Może zbyt subiektywnie odbieram to czy jakiś kolor mi pasuje czy nie? Nie wiem już co czynić. Taki dobór kolorów do mojej urody bardzo by mi pomógł, zwłaszcza w makijażu, gdzie wręcz raczkuję. Są takie osoby w Polsce, które potrafią takie typy rozróżnić? Nie wiem, wizażystki, kosmetyczki, stylistki? Każdy test tego typu kończy się wielką niewiadomą, a naprawdę mnie to ciekawi.
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-17, 10:11   #4548
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Calla_ Pokaż wiadomość
Właśnie ja już nie wiem co robić. Może zbyt subiektywnie odbieram to czy jakiś kolor mi pasuje czy nie? Nie wiem już co czynić. Taki dobór kolorów do mojej urody bardzo by mi pomógł, zwłaszcza w makijażu, gdzie wręcz raczkuję. Są takie osoby w Polsce, które potrafią takie typy rozróżnić? Nie wiem, wizażystki, kosmetyczki, stylistki? Każdy test tego typu kończy się wielką niewiadomą, a naprawdę mnie to ciekawi.
Myślę, że idzie Ci całkiem nieźle, bo w Twoich wypowiedziach nie ma jakiś okropnych sprzeczności jak to często się zdarza osobom, które kierują się emocjami w wyborze koloru. Widzisz, że nie pasują Ci barwy nasycone i raczej zimne (acz te szarości budzą pewną wątpliwości). Wg mnie jesteś w stanie sama odkryć swój typ, tylko musisz głębiej wejść w analizę Poczytać - standardowo - barwyurody.blogspot.com czy 12blueprints.com. My też Ci możemy podrzucić parę przydatnych linków.

Tak jak dziewczyny pisały wykluczyć można zimę, której pasują zimne i nasycone barwy, pozostają jesienie, lata i wiosny. Np. kremy czy szarości mogłyby sugerować wiosnę, ale z kolei wiosna ma nasycone kolory. Rzuć okiem na jasne lato, inne lata i spróbuj zweryfikować jesień.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-18, 21:55   #4549
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Myślę, że idzie Ci całkiem nieźle, bo w Twoich wypowiedziach nie ma jakiś okropnych sprzeczności jak to często się zdarza osobom, które kierują się emocjami w wyborze koloru. Widzisz, że nie pasują Ci barwy nasycone i raczej zimne (acz te szarości budzą pewną wątpliwości). Wg mnie jesteś w stanie sama odkryć swój typ, tylko musisz głębiej wejść w analizę Poczytać - standardowo - barwyurody.blogspot.com czy 12blueprints.com. My też Ci możemy podrzucić parę przydatnych linków.

Tak jak dziewczyny pisały wykluczyć można zimę, której pasują zimne i nasycone barwy, pozostają jesienie, lata i wiosny. Np. kremy czy szarości mogłyby sugerować wiosnę, ale z kolei wiosna ma nasycone kolory. Rzuć okiem na jasne lato, inne lata i spróbuj zweryfikować jesień.
Na pewno wezmę się za lekturę powyższych blogów. Dziękuję bardzo


Edit.
Chyba jestem już coraz bliżej. Zaczytałam się w lekturze i porobiłam kolejne testy, co zakończyło się tym, że waham się pomiędzy dwoma typami. Pierwszy to Bright Spring, a drugi Soft Autumn. Zastanawiam się jeszcze nad Soft Summer, ale jakoś ta paleta mi nie podchodzi. Mam nadzieję, że znajdę trochę czasu, żeby porobić jeszcze raz przebieranki z tymi dwoma paletami, które zostały i dam wam znać, co wyszło

Edytowane przez Calla_
Czas edycji: 2016-09-21 o 22:36
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-21, 23:01   #4550
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Calla_ Pokaż wiadomość
Na pewno wezmę się za lekturę powyższych blogów. Dziękuję bardzo


Edit.
Chyba jestem już coraz bliżej. Zaczytałam się w lekturze i porobiłam kolejne testy, co zakończyło się tym, że waham się pomiędzy dwoma typami. Pierwszy to Bright Spring, a drugi Soft Autumn. Zastanawiam się jeszcze nad Soft Summer, ale jakoś ta paleta mi nie podchodzi. Mam nadzieję, że znajdę trochę czasu, żeby porobić jeszcze raz przebieranki z tymi dwoma paletami, które zostały i dam wam znać, co wyszło
Szczerze mówiąc rozpiętość masz niezłą, bo pierwszy to typ wiosenny z domieszką zimową a drugi to letni z domieszką jesienną więc w zasadzie swoje przeciwieństwa Pierwszemu pasują raczej ciepłe kolory a drugiemu zimne, pierwszemu nasycone, drugiemu zgaszone. Naprawdę, te dwa typy nie mają ze sobą za wiele wspólnego

A spróbuj ze szminkami, może one Cie nakierują. Typy soft nie znoszą nasyconych kolorów szminek, od razu szminka na nich wygląda jak neon, wybija się na twarzy.

Wiosny z kolei świetnie wyglądają w b. mocnych różowych fuksjach czy pomidorowych czerwieniach. Taka szminka wygląda dosyć naturalnie nawet bez makijażu na BS.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-09-21 o 23:06
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-21, 23:36   #4551
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc rozpiętość masz niezłą, bo pierwszy to typ wiosenny z domieszką zimową a drugi to letni z domieszką jesienną więc w zasadzie swoje przeciwieństwa Pierwszemu pasują raczej ciepłe kolory a drugiemu zimne, pierwszemu nasycone, drugiemu zgaszone. Naprawdę, te dwa typy nie mają ze sobą za wiele wspólnego

A spróbuj ze szminkami, może one Cie nakierują. Typy soft nie znoszą nasyconych kolorów szminek, od razu szminka na nich wygląda jak neon, wybija się na twarzy.

Wiosny z kolei świetnie wyglądają w b. mocnych różowych fuksjach czy pomidorowych czerwieniach. Taka szminka wygląda dosyć naturalnie nawet bez makijażu na BS.
Też się zdziwiłam szczerze mówiąc. Ta jesień wyszła mi w dwóch testach, ale najczęściej jednak dominowała wiosna. Przy jesieni pojawiało się bardzo dużo pytań o kolor oczu, włosów i tym podobne, dlatego nie wiem czy tym wynikom mogę do końca zaufać. Biorąc pod uwagę to co napisałaś o szminkach to chyba faktycznie wiosna jest lepszym tropem, bo pasują mi niemal wszystkie odcienie różu, jasne czerwienie też się fajnie prezentują.

Edytowane przez Calla_
Czas edycji: 2016-09-22 o 00:39
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 10:56   #4552
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie rób testów, one opierają się głównie na wyglądzie, a nie na dopasowaniu kolorów. Musisz mierzyć kolory - materiały w okolicach twarzy czy właśnie szminki.

Samo "różowe i jasnoczerwone szminki mi pasują" też niewiele mówi, bo dla większości (a może wszystkich?) typów da się znaleźć odpowiednie dla nich róże i czerwienie.

Spójrz na przykłady, róże mogą być bardzo różne - nasycone KLIK, zgaszone KLIK i jasne pastelowe KLIK. Tak samo jasne czerwienie - chłodne (malinowe) KLIK, pomarańczowe KLIK lub rozbielone KLIK.
Mogłam się oczywiście pomylić lekko przy wyborze, mój monitor nie oddaje najlepiej kolorów. No i wiadomo, że to tylko przykłady, bo tak naprawdę odcieni jest tyle, że nawet nie przyszłoby mi do głowy, jak je nazwać.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 11:47   #4553
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Potwierdzam, testy są beznadziejne. Zawsze wychodzi mi z nich, że jestem jesienią, a nie ma nic bardziej mylnego i krzywdzącego dla mojego typu.
Istnieją też testy, gdzie należy wybrać kolejno, czy jest się typem: zimnym/ciepłym, jasnym/ciemnym, czystym/stłumionym.
Ale dla osoby początkującej jest to nie do przejścia. Ja, jako Czysta Zima rozważałam nawet Stłumioną Jesień, ponieważ wywawało mi się, że zimowy kontrast to jedynie taki, gdzie włosy są kruczoczarne, cera kredowo biała a oczy szafirowoniebieskie .
Czasem typy są bardzo, bardzo nieoczywiste.
Wkleję tu link do bloga Grety, nie chcę kopiować zdjęcia, bo nie wiem, czy ta osoba sobie tego życzy.
Zejdźcie w dół do komentarzy i zobaczcie ten z 24 sierpnia 2016 roku jest zdjęcie dziewczyny o nicku Łasica (FN + GE / BW): http://getthelook.pl/czysta-zima/
Dla mnie to był szok, ten typ kojarzy mi się jakoś tak spokojnie i jesiennie, a tu proszę, kolory Czystej Zimy wyglądają przepięknie.
Jedyna rada: mierzyć, porównywać, wykluczać.

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

martaakow - a Ty zdecydowałaś się na któreś z Lat?
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 12:23   #4554
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Haha, ta dziewczyna (Łasica) ma bardzo podobną do mojej kolorystykę. Jestem właśnie taką BW, nie śnieżkowata Ale fajnie, że znalazłaś to zdjęcie, bo to pierwsza taka BW jaką widzę (w końcu!!) Ja mam dużo jaśniejsze oczy, też zielone i chyba ciemniejsze włosy, ale może to kwestia jej zdjęcia..

BTW Głosna_woda, znalazłam świetny jasny róż "nude" dla BW (czyli nie takie nude, ale b twarzowy) - NARS Brigitte. Polecam Jest wystarczająco bright, aby nie wyglądać w nim jak gnijące zwłoki Już myślałam, że nie mogę mieć jaśniejszego różu..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 17:08   #4555
201703061347
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Haha, ta dziewczyna (Łasica) ma bardzo podobną do mojej kolorystykę. Jestem właśnie taką BW, nie śnieżkowata Ale fajnie, że znalazłaś to zdjęcie, bo to pierwsza taka BW jaką widzę (w końcu!!) Ja mam dużo jaśniejsze oczy, też zielone i chyba ciemniejsze włosy, ale może to kwestia jej zdjęcia..

BTW Głosna_woda, znalazłam świetny jasny róż "nude" dla BW (czyli nie takie nude, ale b twarzowy) - NARS Brigitte. Polecam Jest wystarczająco bright, aby nie wyglądać w nim jak gnijące zwłoki Już myślałam, że nie mogę mieć jaśniejszego różu..
Też uważam ten przykład za bardzo udany dowód na to, że nie trzeba być Liv Tyler, żeby być BW. W sumie ja sama przeszłam drogę krzyżową, zanim dowiedziałam się, że jestem tym typem. Zielone oczy i brązowe (nie czarne) włosy od razu wzbudzały skojarzenia z jesienią, no ale co zrobisz, jak ani trochę nie zdobią mnie jej kolory. Tak, one pasują do włosów i oczu, no ale co z tego, jak nie podbijają tęczówki, nie podkreślają cery a tylko szpetnie się zlewają. Potem myślałam, że może jestem prawdziwym latem, tu było lepiej, bo kolory chłodne, no ale też czegoś brakowało - czystego koloru. W końcu wytypowałam BS i tu już było bardzo blisko, ale na BW nie wpadłam przez te idiotyczne wyobrażenia o Królewnie Snieżce.
NARS Brigitte - ale to na pewno jest to róż czy masz na myśli różową pomadkę . Jeśli pomadkę to wyobraź sobie, że znalazłam coś podobnego. Jest to pomadka More to Adore Maybelline, kolor ma taki właśnie neutralny jak ta Brigitte - niby róż, ale złamany czymś, może brzoskwinią, może łososiem, nie umiem tego opisać. Niestety ma wadę - takie brokatowe drobiny. Ale właśnie noszę ją sobie jako "nudziaka" i jestem zadowolona. Dzięki za wskazówkę, obejrzę ją sobie, właśnie ten kolor jest idealny, gdy nie chcę wyglądać na "umalowaną" .
201703061347 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 17:52   #4556
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
Też uważam ten przykład za bardzo udany dowód na to, że nie trzeba być Liv Tyler, żeby być BW. W sumie ja sama przeszłam drogę krzyżową, zanim dowiedziałam się, że jestem tym typem. Zielone oczy i brązowe (nie czarne) włosy od razu wzbudzały skojarzenia z jesienią, no ale co zrobisz, jak ani trochę nie zdobią mnie jej kolory. Tak, one pasują do włosów i oczu, no ale co z tego, jak nie podbijają tęczówki, nie podkreślają cery a tylko szpetnie się zlewają. Potem myślałam, że może jestem prawdziwym latem, tu było lepiej, bo kolory chłodne, no ale też czegoś brakowało - czystego koloru. W końcu wytypowałam BS i tu już było bardzo blisko, ale na BW nie wpadłam przez te idiotyczne wyobrażenia o Królewnie Snieżce.
NARS Brigitte - ale to na pewno jest to róż czy masz na myśli różową pomadkę . Jeśli pomadkę to wyobraź sobie, że znalazłam coś podobnego. Jest to pomadka More to Adore Maybelline, kolor ma taki właśnie neutralny jak ta Brigitte - niby róż, ale złamany czymś, może brzoskwinią, może łososiem, nie umiem tego opisać. Niestety ma wadę - takie brokatowe drobiny. Ale właśnie noszę ją sobie jako "nudziaka" i jestem zadowolona. Dzięki za wskazówkę, obejrzę ją sobie, właśnie ten kolor jest idealny, gdy nie chcę wyglądać na "umalowaną" .
No dokładnie, miałam podobny problem. Jeszcze oczy jak oczy, ale ciemna cera i BW U mnie z tą cerą to też kwestia światła, nie wiem jak to działa.. skoro AK polega na tym jak skóra reaguje na kolory, to jestem ciekawa czy między typami bright, light, soft, dark mogą występować róznice w tym jak skóra reaguje na światło. Moja potrafi w białym świetle być jasna (na zdjęciach w naturalnym świetle bez słońca nie widać specjalnie różnicy między mną i porcelanową koleżanką) i wtedy wychodzi duży kontrast i idzie w efekt śnieżki. W ciemnych pomieszczeniach jestem ciemna jak mulat, w żółtym świetle jestem oczywiście żółta tak jakby skóra chłonęła światło jak gąbka. Siostra mi zwróciła uwagę, że na dworze mam jaśniejsza karnację od mamy (która ma więcej żółtych tonów i jest BS) a w pomieszczeniu, gdzie jest mniej światła, ciemniejszą. Ciekawe o co chodzi i czy to ma jakieś wytłumaczenie w podtonach?

Chodziło mi oczywiście o pomadkę jak zwykle b. precyzyjnie się wyrażam ciężko mi coś powiedzieć o More to adore, bo nie ma swatchy w necie, ale wydaje się mieć właśnie ten klimat. Ni to róż, ni łosoś. Ja miałam już kiedyś dwie podobne szminki, ale były za mało bright, abym w nich dobrze wyglądała, Brigitte jest o wiele lepsza. Dotąd moim nude były jakieś czerwienie o transparentnej konsystencji albo coś w stylu Plumful, ale fajnie mieć nową opcje
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-09-22 o 17:54
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 18:57   #4557
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość

martaakow - a Ty zdecydowałaś się na któreś z Lat?
Nie zdecydowałam Nie umiem się określić. Ostatnio nawet znów noszę czerwienie na ustach, co mało mi się kojarzy z latem. Pewnie kwestia nadchodzącej pory roku, kiedy przestaję mieć ochotę na róż na ustach.
No i nie miałam okazji pomierzyć różnych kolorów, więc stoję w dokładnie tym samym miejscu co ostatnio.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-23, 08:06   #4558
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Nie zdecydowałam Nie umiem się określić. Ostatnio nawet znów noszę czerwienie na ustach, co mało mi się kojarzy z latem. Pewnie kwestia nadchodzącej pory roku, kiedy przestaję mieć ochotę na róż na ustach.
No i nie miałam okazji pomierzyć różnych kolorów, więc stoję w dokładnie tym samym miejscu co ostatnio.
Malinowa czerwień jest typowo letnia Wg mnie jest sporo czerwonych szminek pasujących latom, po prostu są przygaszone.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-23, 12:00   #4559
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jeszcze jedno zauważyłam. Mam wrażenie, że niektóre czerwone pomadki (np. TA) ocieplają moją twarz, wygląda na bardziej "żółtą", a z kolei chłodne odcienie czerwieni ochładzają ją i robią mocniejszy kontrast. Może to być jednak kwestia zbyt intensywnych czerwieni, które testuję, bo właściwie tylko takie posiadam. Nie mam żadnej przygaszonej czerwieni, żeby porównać. Może przy najbliższej wizycie w Golden Rose coś sobie upatrzę, bo polubiłam te ich matowe pomadki.

No i odkryłam ostatnio, że wcale nie mam różowej pigmentacji skóry, tylko lekko żółtą. Po prostu mam płytko unaczynioną cerę i tak mi się zawsze wydawało, że jest ona różowa. Okazuje się jednak, że lekko żółte (ale nie te ekstremalnie żółte, nie oliwkowe) podkłady pasują mi dużo lepiej niż różowawe. Jeśli to oczywiście ma jakieś znaczenie w tej całej analizie

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2016-09-23 o 12:02
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-23, 13:08   #4560
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno zauważyłam. Mam wrażenie, że niektóre czerwone pomadki (np. TA) ocieplają moją twarz, wygląda na bardziej "żółtą", a z kolei chłodne odcienie czerwieni ochładzają ją i robią mocniejszy kontrast. Może to być jednak kwestia zbyt intensywnych czerwieni, które testuję, bo właściwie tylko takie posiadam. Nie mam żadnej przygaszonej czerwieni, żeby porównać. Może przy najbliższej wizycie w Golden Rose coś sobie upatrzę, bo polubiłam te ich matowe pomadki.

No i odkryłam ostatnio, że wcale nie mam różowej pigmentacji skóry, tylko lekko żółtą. Po prostu mam płytko unaczynioną cerę i tak mi się zawsze wydawało, że jest ona różowa. Okazuje się jednak, że lekko żółte (ale nie te ekstremalnie żółte, nie oliwkowe) podkłady pasują mi dużo lepiej niż różowawe. Jeśli to oczywiście ma jakieś znaczenie w tej całej analizie
Chyba ma to takie znaczenie, że jesteś raczej chłodna. Ten żółty pigment niekoniecznie może oznaczać, że masz ciepłą domieszkę, bo żółte pigmenty też mogą być chłodne.

Ta szminka, którą pokazujesz może być w klimatach bordo czyli klimatach ciepłych normalne zatem, że zażółca typ z przewagą chłodu. U mnie mechanizm jest dokładnie ten sam a BW nie jest 100% chłodnym typem i mam pewną tolerancję na cieplejsze tony.

Co do chłodnych czerwieni, które robią kontrast - pytanie brzmi czy pogłębienie kontrastu Ci służy i wyglądasz lepiej czy wręcz przeciwnie, wyglądasz na zmęczoną i widać jedynie szminkę na twarzy. Ogólnie rzecz biorąc, czy ta szminka jest zbyt intensywna?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:34.