Czy moja suczka moze byc w ciazy!!!!??? :0 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-29, 16:20   #31
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: czy moja sunia jest w ciąży?

Cytat:
Napisane przez julia011 Pokaż wiadomość
Mam sunie yoreczke waży 1,500 gram malutka jest, nie pomyślałam że może mieć już cieczke bo ma tylko 9 miesięcy i pojechałam do mojej mamy ona teź ma yorka ale większego 2 razy od niej ok, 4 kg... ale york..
ostatnio zauważyłam że jej pochwa sie dużo powiększyła więc poszłam do weterynarza powiedział że albo miała albo ma albo będzie mieć cieczke ja do tej pory nic nie zauważyłam.. powiększyły sie jej też cycuszki czy ona nie jest w ciąży! tylko nie to przecież ona nie urodzi jest za mała.. ile kosztuje usg? i czy cycuszki powiekszaja sie tylko w czasie ciąży? czy nie szkodzi jak tamtem przyszły ojciec jest 2 razy większy do niej? pomocyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy yyy
A weta nie pytałaś, czy jest ciąża ?
Nie ma innej rady, albo czekasz na rozwiązanie, albo idziesz jeszcze raz do weta .
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 17:14   #32
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: czy moja sunia jest w ciąży?

Cytat:
Napisane przez julia011 Pokaż wiadomość
Mam sunie yoreczke waży 1,500 gram malutka jest, nie pomyślałam że może mieć już cieczke bo ma tylko 9 miesięcy i pojechałam do mojej mamy ona teź ma yorka ale większego 2 razy od niej ok, 4 kg... ale york..
ostatnio zauważyłam że jej pochwa sie dużo powiększyła więc poszłam do weterynarza powiedział że albo miała albo ma albo będzie mieć cieczke ja do tej pory nic nie zauważyłam.. powiększyły sie jej też cycuszki czy ona nie jest w ciąży! tylko nie to przecież ona nie urodzi jest za mała.. ile kosztuje usg? i czy cycuszki powiekszaja sie tylko w czasie ciąży? czy nie szkodzi jak tamtem przyszły ojciec jest 2 razy większy do niej? pomocyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy yyy

Suki małych ras szybciej dojrzewają, cieczka pojawia się u nich często przed ukończeniem 1-szego roku życia-> to tak na przyszłość.

Radziłabym jeszcze raz się wybrać do weterynarza.
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 18:25   #33
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: czy moja sunia jest w ciąży?

Moja suka amstaffa dostała cieczki w wieku 7-8 miesięcy. Później powiększyły jej się cycunie i to nie z powodu ciąży.
Biegnij do weta, zrób usg jak najszybciej. Zastrzyk poronny może dostać do 42 dni od zapłodnienia.
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 21:28   #34
julia011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Dot.: czy moja sunia jest w ciąży?

no już mineło z miesiąc wiec nie wiem czy nie jest za póżno a ile kosztuje takie usg ?
julia011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 22:13   #35
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: czy moja sunia jest w ciąży?

USG pewnie koło 50 zł, sunia może mieć ciążę urojoną, albo może być w prawdziwej ciąży, jeśli jest w ciąży to pewnie będzie musiała mieć cesarskie cięcie, bo inaczej nie urodzi, koszt cesarki to około 500 zł, gratuluję
nawet jeśli suczka ma tylko ciążę urojoną, to i tak trzeba będzie jej pewnie podać na to leki, plus koszty wizyty, nie oglądaj się na koszty, tylko idź do weterynarza!
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 22:02   #36
kiq_
Raczkowanie
 
Avatar kiq_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54
Dot.: czy moja sunia jest w ciąży?

Na sukę w okresie cieczki trzeba bardzo uważać, nie ma co bez sensu dopuszczać do rozmnażania się psów.
Jeśli masz obawy co do ciąży to idź do weterynarza, zrób badanie krwi. To nie są duże koszty, a jeśli suka jest szczenna to trzeba otoczyć ją specjalną opieką.
Jeśli chodzi o ciąże urojone to wystarczy obciąć dawkowanie karmy, nawet o 50%, zapewnić suce znacznie więcej ruchu, zabawy i np. szkolenia, usunąć wszelkie piszczące zabawki i maskotki. Lepiej też nie głaskać suki po brzuchu, dotykać sutków.
Jeśli masz problemy z upilnowanie suki w czasie cieczki pomyśl o sterylizacji.
__________________
Na tym pieskim świecie to się właśnie liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy. Ja idę na 14
kiq_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 20:43   #37
wist130101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: czy moja suka może być w ciąży?

Rozumiem, że sunia jest kundelkiem i schronisko jest pełne takich piesków. Ale nie podzielam zdania wysterelizowania ciężarnej suki. Przez co oczywiście dokona się aborcja. Ja już wolałabym mieć więcej psiaków i mieć na głowie szukanie dla nich domu niż mieć na sumieniu życie małych stworzeń. Na twoim miejscu zastanowiłabym się nad tym 100 razy.
Pozdrawiam
wist130101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 12:34   #38
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: czy moja suka może być w ciąży?

Wątek ma ponad 3 lata, autorka pewnie już się dowiedziała czy suka jest w ciąży czy nie...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.