Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-22, 18:29   #511
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Natalia ja robie w środę lub czwartek to w ostateczności możesz poczekać na mnie Chcę się złuszczyć na majówkę, więc stężenie robię takie jak poprzednio czyli 8%. Oj będzie się działo
Myśle , że diabeł nie taki straszny

Wielocytowanie mi nie działa

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
zgłaszam sie na ochotnika na lha dzis albo jutro
Dzięki , dla mnie za wcześnie .

effa_j , robiłaś już 8% jak Antunka ? Albo inaczej , czy była duża różnica w intensywności bólu , w zależności od stężenia LHA ?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 18:52   #512
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Myśle , że diabeł nie taki straszny
effa_j , robiłaś już 8% jak Antunka ? Albo inaczej , czy była duża różnica w intensywności bólu , w zależności od stężenia LHA ?
z tego co pamietam to eksperymentowalam z kolo 5% ale na podgrzanej wodce wiec taki troch extreme dzis sprobuje 5 % na pegu i zobaczymy co sie bedzie dziac powinno byc spokojniej choc pamietam to pieczenie radze robic tuz przed spaniem pozniej tylko jakis tluscioch na twarz i spac

ok skuszona ukrecilam lha na peg relacja na watku o migdale i innych

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2009-04-22 o 21:55
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 21:05   #513
ptysiol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 26
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

hej!mam pytanko.nigdy nie robiłam pilingu salicylowego ale chętnie wypróbuję.Mam jednak obawy aby sobie nie zrobić krzywdy.Chcę skorzystać z receptury podanej wcześniej na 2%.Mam jednak wątpliwości czy mam dodać glikol propylenowy czy polietylenowy 400?czy to ma znaczenia?jaka jest różnica?Czy mogę robić peeling teraz kiedy jest już wiosna?z góry dziękuję za odpowiedź.
ptysiol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 21:35   #514
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ptysiol Pokaż wiadomość
hej!mam pytanko.nigdy nie robiłam pilingu salicylowego ale chętnie wypróbuję.Mam jednak obawy aby sobie nie zrobić krzywdy.Chcę skorzystać z receptury podanej wcześniej na 2%.Mam jednak wątpliwości czy mam dodać glikol propylenowy czy polietylenowy 400?czy to ma znaczenia?jaka jest różnica?Czy mogę robić peeling teraz kiedy jest już wiosna?z góry dziękuję za odpowiedź.
2%? to to leciutki tonik będzie.
A co masz na stanie? I glikol propylenowy i PEG-400?
PEG delikatniejsze. Jak nie wychodzisz masę na słońce i obiecasz stosować filtry rób spokojnie.
Ja latem nie polecam, ale wiosną jeszcze ok.
Niektóre z nas kwaszą się nawet cały rok. Wszystko zależy ile jesteś na słońcu.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 21:38   #515
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ptysiol Pokaż wiadomość
hej!mam pytanko.nigdy nie robiłam pilingu salicylowego ale chętnie wypróbuję.Mam jednak obawy aby sobie nie zrobić krzywdy.Chcę skorzystać z receptury podanej wcześniej na 2%.Mam jednak wątpliwości czy mam dodać glikol propylenowy czy polietylenowy 400?czy to ma znaczenia?jaka jest różnica?Czy mogę robić peeling teraz kiedy jest już wiosna?z góry dziękuję za odpowiedź.
2% to raczej tonik, a nie peeling, wiec nawet na spirytusie nie powinien uczynic zadnych szkod Peeling/tonik robimy przewaznie na glikolu polietylenowym 400, chociaz dziewczyny pisaly chyba tez o g. propylenowym ().

Czy stosowanie na wiosne ma sens? Tak, o ile nie masz zamiaru sie opalac i bedziesz sumiennie uzywac wysokiego i stabilnego filtra

Edit: Alaxy mnie wyprzedzila
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 09:06   #516
ptysiol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 26
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

dzięki za info!Ja póki co zdecydowałam się na zakup zestawu do toniku z kwasem BHA 2% na biochemii urody. Uznałam że to lepsza opcja dla mnie niż zakup wszystkich składników osobno;-)a opinie o nim są pozytywne.A kremy z filtrem również w niedalekiej przyszłości zakupię...w sumie na słońcu nie przebywam jakoś wybitnie dużo ale mam taką cerę że mnie zaraz chwyta słonko (na szczęście na brązik);-)pozdr

ptysiol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 09:21   #517
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ptysiol Pokaż wiadomość
dzięki za info!Ja póki co zdecydowałam się na zakup zestawu do toniku z kwasem BHA 2% na biochemii urody. Uznałam że to lepsza opcja dla mnie niż zakup wszystkich składników osobno;-)a opinie o nim są pozytywne.A kremy z filtrem również w niedalekiej przyszłości zakupię...w sumie na słońcu nie przebywam jakoś wybitnie dużo ale mam taką cerę że mnie zaraz chwyta słonko (na szczęście na brązik);-)pozdr

Uważaj na łatki
__________________
Jeszcze w zielone gramy...
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 09:25   #518
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Kasia może już czas wypróbować LHA na twarz , ja robie we wtorek , przydał by mi się ktoś do towarzystwa , w cierpieniu
Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Natalia ja robie w środę lub czwartek to w ostateczności możesz poczekać na mnie Chcę się złuszczyć na majówkę, więc stężenie robię takie jak poprzednio czyli 8%. Oj będzie się działo
Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
zgłaszam sie na ochotnika na lha dzis albo jutro

Dziewczyny, czekajcie! Ja nie mam LHA Właściwie w ogóle się nim nie interesowałam. Jest na mazidłach?
Widzę, że takie niewielkie stężenie należy robić... A on jest fotouczulający? Bo ja planowałam przerzucić się już z salicyla na migdałowy, zrobić ze dwa mocne peelingi i zrobić przerwę na lato.
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 09:45   #519
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ptysiol Pokaż wiadomość
dzięki za info!Ja póki co zdecydowałam się na zakup zestawu do toniku z kwasem BHA 2% na biochemii urody. Uznałam że to lepsza opcja dla mnie niż zakup wszystkich składników osobno;-)a opinie o nim są pozytywne.A kremy z filtrem również w niedalekiej przyszłości zakupię...w sumie na słońcu nie przebywam jakoś wybitnie dużo ale mam taką cerę że mnie zaraz chwyta słonko (na szczęście na brązik);-)pozdr
Dobra opcja na początek, ale tylko jak chcesz rozjaśnić skórę lekko, leciutko oczyścić może. 2% nie pomoże np. na zaskórniki. Wszystko zależy jaki efekt chcesz uzyskać.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 10:52   #520
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Przeczytałam co wczoraj napisała Zorza na wątku o Atredermie
Pisała o LHA , przeczytałam i wymiękłam
Już mi się nie śpieszy do LHA
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 11:37   #521
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Przeczytałam co wczoraj napisała Zorza na wątku o Atredermie
Pisała o LHA , przeczytałam i wymiękłam
Już mi się nie śpieszy do LHA
nie ma co sie bac nie taki diabel straszny ja pomimo iz piecze niemilosiernie mam zamiar zrobic jakies 4-6 peelingow.Wiec mozesz liczyc na moje towarzystwo
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 11:46   #522
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Niestety muszę zrezygnować z peelingu salicylowego U mnie nie widać zadnych efektów.Owszem cera jest taka gładziutka i delikatna w dotyku .Robiłam salipeg 3 razy i za każdym razem zaraz po zmyciu buźka była cacy ale rano zaskórniki jak były tak są.Może to efekt filtrów lub niewłaściej pielęgnacji.Sama już nie wiem.Jako ze nie jestem osobą (życie, praca) zdyscyplinowaną co do stosowania filtrów to lepiej zrezygnuję z używania tego typu kwasówbo mogę sobie jeszcze większą krzywde zrobić.
Nie mniej jednak życzę wszystkim udanych efektów z salipegu
Może jesienią lub zima powrócę do walki z tymi kropkami , jak narazie pomaga mi tylko kamuflaż z minerałami
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 11:47   #523
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Przeczytałam co wczoraj napisała Zorza na wątku o Atredermie
Pisała o LHA , przeczytałam i wymiękłam
Już mi się nie śpieszy do LHA
A co napisała? Wklej tu jak możesz bo nie chce mi się wertować kolejnego wątku a tak będzie wszystko pod ręką.
I nie wymiękaj zanim sama nie przetestujesz go na własnej skórze Może u Ciebie nie będzie tak strasznie.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 12:05   #524
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
A co napisała? Wklej tu jak możesz bo nie chce mi się wertować kolejnego wątku a tak będzie wszystko pod ręką.
I nie wymiękaj zanim sama nie przetestujesz go na własnej skórze Może u Ciebie nie będzie tak strasznie.
Ostatnia strona Atredermowego wątku, ostatnie posty: KLIK

Burak, łuszczenie, pieczenie... Ech, zachęcacie mnie na LHA No ale najpierw BHA musi pójść w ruch. A od dziś zaczynam z Atre (najprawdopodobniej, chyba że znowu zmienię zdanie)
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2009-04-23 o 12:08
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 12:14   #525
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Patryka dzięki. Juz przeczytałam, ale jakoś mnie to nie wystraszyło. Ja już jestem po swoim pierwszym razie i wiem czego się spodziewać. Wystarczy odowiednie stężenie ukręcić i krzywdy sobie nie zrobicie.

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czekajcie! Ja nie mam LHA Właściwie w ogóle się nim nie interesowałam. Jest na mazidłach?
Widzę, że takie niewielkie stężenie należy robić... A on jest fotouczulający? Bo ja planowałam przerzucić się już z salicyla na migdałowy, zrobić ze dwa mocne peelingi i zrobić przerwę na lato.
Kasiu LHA kupisz na ZSK. A czy jest fotouczulający to nie wiem. To pochodna salicylu więc lepiej z nim uważać jak z każdym kwasem.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 12:15   #526
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ostatnio salipega robiłam na dekolcie i wszystko byłoby super, gdby nie to, że na następny dzień myślałam, że się zadrapię Ciągle ręce musiałam czymś zajmować, bo mnie korciło. Kładłam grube warstwy kremu, oliwką natłuszczałam, ale ciągle czułam swędzenie

Ogólnie po 4 peelingach salipegu na twarz i raz w tygodniu atre moja cera bardzo się poprawiła. Jeszcze trochę przydałoby się domknąć pory, choć i tak już są mniejsze
chise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 12:21   #527
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja dostalam 40g salicyla ale brakuje mi czegos , a mama mnie do dermatologa zapomniala zapisac wiec o atre moge zapomniec ;(

zrobilam do tej pory 2 peelingi i planuje jeszcze 8, bede robic przez lato taki mam zamiar. Na sloncu duzo nie przebywam a filtr swoje zrobi
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 12:51   #528
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Natalia 1 pamiętaj że każda skóra reaguje inaczej wiec opisy innych niech Cie nie trwożą
z umiarem, powoli od malych stezen wyłapiesz te które jest dla Ciebie najlepsze

Ja zrobiłam 10%lha na glikolu butylenowym na rozstępy, i zostawiłam na noc, nic nie czułam wiec następnym razem zrobie wieksze stężenie.
Ramiona objechałam wczoraj salicylem na wodce 20% i też nic nie czułam, efekt jest taki ze skóra miekka, a krostek wyszło jakby wiecej, czyli znak ze wyciagają sie do góry i warto kontynuować mazianie

Buzi musze dać odpocząć po poniedziałkowym lha, troche mnie ona martwi bo po kazdym kwasie robi sie coraz ciemniejsza (oczywiscie to mimalne zmiany) i wydobywa piegi, nie wiem jakim cudem no ale nie ma co sie spodziewać cudu po 2 użyciach
Myśle ze jeszcze przez miesiać pociagne kwasy a na samo lato dam sobie spokoj (ewentualnie migdał który teoretycznie jest najmniej ryzykowny tj,fotouczulajacy)
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 13:06   #529
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Kasiu LHA kupisz na ZSK. A czy jest fotouczulający to nie wiem. To pochodna salicylu więc lepiej z nim uważać jak z każdym kwasem.
Musze o nim poczytać, może wtedy spróbuję, jak działa
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 13:07   #530
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość

Buzi musze dać odpocząć po poniedziałkowym lha, troche mnie ona martwi bo po kazdym kwasie robi sie coraz ciemniejsza (oczywiscie to mimalne zmiany) i wydobywa piegi, nie wiem jakim cudem no ale nie ma co sie spodziewać cudu po 2 użyciach
Tez to zauważyłaś?? Mi tez to przeszkadza, po salicylu tego nie miałam , dopiero po LHA, i raz jak się przypiekłam mlekowym wymieszanym z salicylem, to chyba jak zaczerwienienie jest większe, jak się za mocno przypiecze kwasem,później ono schodzi, ale cera ma taki ciemniejszy odcień, taki trochę "samoopalaczowy"- tak u mnie to wygląda.
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 13:14   #531
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Zorzo ewidentnie ciemnieje w oczach człowiek tu sie naciera filtrami by bladością sie szczycicić a tu taki numer, oczywiście te ciemnienie jest bardzo subtelne i niewtajemniczeni mowią że nic nie zauważają ale ja widzę zmiany, i mam wrażenie że troche piegi przyciemniały, ale to moze od ścienienia naskórka plamki melatoniny sa bardziej widoczne?
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 13:27   #532
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość
Zorzo ewidentnie ciemnieje w oczach człowiek tu sie naciera filtrami by bladością sie szczycicić a tu taki numer, oczywiście te ciemnienie jest bardzo subtelne i niewtajemniczeni mowią że nic nie zauważają ale ja widzę zmiany, i mam wrażenie że troche piegi przyciemniały, ale to moze od ścienienia naskórka plamki melatoniny sa bardziej widoczne?
No właśnie ja po to się obdzieram,żeby mieć alabastrową cerę- a tu chińczyk.U mnie to naprawdę widać,skóra jest żółta, ale mam nadzieję,że efekt przejściowy i skóra jak jej da się odpocząć trochę się rozjaśni ostatnio trochę ją zmasakrowałam..Może krem z cynkiem albo olej tamanu po peelingu jakoś by zmniejszył buraka i ewentualne później ściemnienie skóry.
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 14:02   #533
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Może to ten "przypalony" naskórek który jeszcze nie zdążył się złuszczyć tworzy taki kolor? Albo, no nie wiem, stara opalenizna wychodzi na wierzch tak jak zaskórniki i reszta świństwa
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 19:32   #534
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Tez to zauważyłaś?? Mi tez to przeszkadza, po salicylu tego nie miałam , dopiero po LHA, i raz jak się przypiekłam mlekowym wymieszanym z salicylem, to chyba jak zaczerwienienie jest większe, jak się za mocno przypiecze kwasem,później ono schodzi, ale cera ma taki ciemniejszy odcień, taki trochę "samoopalaczowy"- tak u mnie to wygląda.
Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość
Zorzo ewidentnie ciemnieje w oczach człowiek tu sie naciera filtrami by bladością sie szczycicić a tu taki numer, oczywiście te ciemnienie jest bardzo subtelne i niewtajemniczeni mowią że nic nie zauważają ale ja widzę zmiany, i mam wrażenie że troche piegi przyciemniały, ale to moze od ścienienia naskórka plamki melatoniny sa bardziej widoczne?
Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
No właśnie ja po to się obdzieram,żeby mieć alabastrową cerę- a tu chińczyk.U mnie to naprawdę widać,skóra jest żółta, ale mam nadzieję,że efekt przejściowy i skóra jak jej da się odpocząć trochę się rozjaśni ostatnio trochę ją zmasakrowałam..Może krem z cynkiem albo olej tamanu po peelingu jakoś by zmniejszył buraka i ewentualne później ściemnienie skóry.

Dzisiaj mam zwątpienie kwasowe , mam już dość lanoliny na twarzy.Wczoraj nałożyłam normalny krem na noc z wit C , wcześniej hydrolat , a rano się obudziłam różowa , podrażniona , osiem dni po peelingu .A tu takie rewelacje , skóra ciemnieje , piegi .
W tej chwili zaczyna mi się łuszczyć dłoń , po salicylu , mlekowym , na koniec LHA ,oczywiście nie wszystkie naraz .Obejrze efekty , może będe mieć nową ręke
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 20:59   #535
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Może to ten "przypalony" naskórek który jeszcze nie zdążył się złuszczyć tworzy taki kolor? Albo, no nie wiem, stara opalenizna wychodzi na wierzch tak jak zaskórniki i reszta świństwa
To musiałam sporo tej skóry zrzucić , bo ostatnio opalałam twarz na wakacjach po maturze, czyli będzie prawie 7lat.Mam nadzieję,że to nie złuszczony spalony naskórek,który niebawem zejdzie, bo nie wygląda to za dobrze.

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Dzisiaj mam zwątpienie kwasowe , mam już dość lanoliny na twarzy.Wczoraj nałożyłam normalny krem na noc z wit C , wcześniej hydrolat , a rano się obudziłam różowa , podrażniona , osiem dni po peelingu .A tu takie rewelacje , skóra ciemnieje , piegi .
W tej chwili zaczyna mi się łuszczyć dłoń , po salicylu , mlekowym , na koniec LHA ,oczywiście nie wszystkie naraz .Obejrze efekty , może będe mieć nową ręke
Dlatego chyba lepiej nie przesadzać ze stężeniem. Ja za bardzo nie dbałam o to co kładę po peelingu, często nie nakładałam nic, no ale twarz po 10%LHA tak mnie piekła i chyba to był błąd mogłam chociaż ten pantenol na twarz nałożyć, może złagodziłoby to buraka i twarz byłaby jaśniejsza teraz.
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 12:30   #536
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Zastanawiam się, czy maść Alantan się nadaje na pokwasowo. Chodzi mi nie o Alantan Plus, o którym pisałyście, tylko o maść Alantan, tą niebieską. Skład ma taki:
substancja czynna - alantolina 2,0 g
substancje pomocnicze: wazelina biała, lanolina bezwodna, olej parafinowy, hydroksybenzoesan etylu (Aseptina A), woda oczyszczona.

Wszystko mi się goi po niej rewelacyjnie... Za to Alantan Plus mnie zapycha porządnie Tylko czy ona się nadaje na całą twarz po kwasach?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 15:09   #537
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy maść Alantan się nadaje na pokwasowo.
Wszystko mi się goi po niej rewelacyjnie... Za to Alantan Plus mnie zapycha porządnie Tylko czy ona się nadaje na całą twarz po kwasach?
Dobrze , że mi o niej przypomniałaś , już dawno nie używałam , jak znalazłam Alantan plus .Zawsze to jakaś odmiana Skoro tak świetnie działa na Ciebie to używaj .Alantan plus zawiera deksopantenol , a można kupić osobno i mieszać , jak ktoś lubi .Też uważam , że Alantan Plus może zapychać



Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Dlatego chyba lepiej nie przesadzać ze stężeniem. Ja za bardzo nie dbałam o to co kładę po peelingu, często nie nakładałam nic, no ale twarz po 10%LHA tak mnie piekła i chyba to był błąd mogłam chociaż ten pantenol na twarz nałożyć, może złagodziłoby to buraka i twarz byłaby jaśniejsza teraz.
Na buraka działa rewelacyjnie alantoina , gruba warstwa.Niby to wiem , ale chciałam wypróbować maść z witA. Po LHA na totalnie wyburaczoną skóre na ręke nałożyłam Alantan Plus + rękawiczki.Rano zero buraka .Natomiast na dekolt maść z witA i buraka mam po dwóch dniach jeszcze

Całkowicie zraziłam się do LHA , po swoich doświadczeniach , na szczęście nie na twarzy , noi po tym co napisałyście.Ręka łuszczy mi się malutkimi łuskami , liczyłam na więcej po takim oparzeniu LHA.
Dekolt nadal podrażniony .Peeling salicylowy nie zrobił mi rzadnej krzywdy , boli strasznie , ale krótko , i są efekty , a jeszcze nawet nie robiłam 30% wego salicyla .Zrobie we wtorek , bo nadal się łuszcze na twarzy
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 15:53   #538
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Przeczytałam co wczoraj napisała Zorza na wątku o Atredermie
Pisała o LHA , przeczytałam i wymiękłam
Już mi się nie śpieszy do LHA
Mnie te naczynka przeraziły. Sama wiem, że jak trochę wyjdą to można robić cuda a długo się nie schowają.

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Dzisiaj mam zwątpienie kwasowe , mam już dość lanoliny na twarzy.Wczoraj nałożyłam normalny krem na noc z wit C , wcześniej hydrolat , a rano się obudziłam różowa , podrażniona , osiem dni po peelingu .A tu takie rewelacje , skóra ciemnieje , piegi .
W tej chwili zaczyna mi się łuszczyć dłoń , po salicylu , mlekowym , na koniec LHA ,oczywiście nie wszystkie naraz .Obejrze efekty , może będe mieć nową ręke
Ja w zasadzie od początku nie stosuję mega tłuściochów na twarz po peelingu, bo wszystko mnie zapycha. Nakładam alantan plus krem lub krem z babydream "poprawiony" d-pantenolem, kompleksem na naczynka i olejem tamanu lub po prostu Pantenol w piance i jakoś jest.

A Twój pomysł na kwas mlekowy na twarz miejscowe bardzo dobry - dałam na czoło część policzków i brodę 20%, po pół h na całość Salipega, ale tylko 17 proc. I pory bardzo fajnie ściągnięte i skóra ładnie rozjaśniona.
Także nie opowiadaj, mi tu o zwątpieniu kwasowym

Co do koloru to właśnie dzisiaj obejrzałam się rano w lustrze i ja jakaś strasznie żółta jestem, ale to u mnie pernamentny stan, więc nie przez kwasy. Ostatnio dobieram sobie kolor podkłądu i pasują mi tylko te żółte, polecane dla Azjatek


Dojrzewam do tego, żeby na dniach zrobić sobie jeszcze salicyla na spirycie, bo czasem jednak warto się mocno złuszczyć, a akurat w przyszyłym tygodniu mogę sobie trochę wolnego zrobić. Coś jakby skóra mi się ostatnio lekko zanieczyściła.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 16:28   #539
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
A Twój pomysł na kwas mlekowy na twarz miejscowe bardzo dobry - dałam na czoło część policzków i brodę 20%, po pół h na całość Salipega, ale tylko 17 proc. I pory bardzo fajnie ściągnięte i skóra ładnie rozjaśniona.

Także nie opowiadaj, mi tu o zwątpieniu kwasowym

Dojrzewam do tego, żeby na dniach zrobić sobie jeszcze salicyla na spirycie, bo czasem jednak warto się mocno złuszczyć .

Ja uważam , że kwas mlekowy , jest boski nawet solo .Po toniku mleczno -różanym z BU , byłam zachwycona , rozjaśnienie i zmniejszone pory , szkoda tylko , że jeszcze nie złuszcza tak jak salicyl na spirytusie .

Rozmawiałam wczoraj ze śliczną dziewczyną , ja nawet w najlepszych swoich latach tak nie wyglądałam , można się załamać , ale dzisiaj jest już lepiej
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 08:47   #540
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witam

Przymierzam się do stosowania codziennie domowego toniku z rumianku (dokładniej: z suszonego koszyczka rumianku, żadne ekpresowe herbatki).
Znalazłam taką informację, że w skład rumianku wchodzą m.in. kwasy organiczne takie jak kwas salicylowy. Podaje link: http://parda.w.interia.pl/182.html i http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=513

Zastanawiam się, czy dzięki temu taki tonik byłby w stanie choc trochę wygładzic cerę i oczyścic pory tak, jak powinien to zrobic kwas salicylowy.

Z góry dziekuję za odpowiedzi!
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.