Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-04, 11:06   #1261
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

A ja ostatnio tak okropnie się sparzyłam na podkładzie kryjącym z Annabelle Minerals, ze teraz wszędzie szukam porady i zastanawiam się, czy minerały maja sens.
Mam wrażenie, że one po prostu wysuszają.
Po tamtym podkładzie miałam całą suchą, ściągniętą twarz pełna zmarszczek i skórek a dodatkowo na czole ciasto.
Normalnie zaliczyłam załamkę bo myślałam, że minerały będą przy mojej cerze bardzo pomocne.

Mam cerę bardzo problemowa, tłustą, przesuszoną, trądzikową i wrażliwą i nie wiem, czy inne minerały dałyby radę. Boję się, że natracę pieniędzy na te wysyłki, zamówienia, a muszę bardzo oszczędzać. Jak myślicie co robić?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 11:39   #1262
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Nakładasz je na krem czy solo? Może wystarczy po prostu zmienić krem na mocniejszy, pamietaj że teraz też zaczął sie gorszy okres dla skóry (grzejniki, szybkie zmiany temperatur) i ja np. też zauważyłam że jest bardziej sucha, dużo bardziej sucha ... :/
__________________
Wymianka

Edytowane przez rotten_lilly
Czas edycji: 2012-12-04 o 11:40
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 16:03   #1263
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Nakładasz je na krem czy solo? Może wystarczy po prostu zmienić krem na mocniejszy, pamietaj że teraz też zaczął sie gorszy okres dla skóry (grzejniki, szybkie zmiany temperatur) i ja np. też zauważyłam że jest bardziej sucha, dużo bardziej sucha ... :/
Nakładam Physiogel, który jest podobno mocnym nawilżaczem, ale u mnie i tak sprawdza się średnio.
Podkład z Annabelle po prostu włazi we wszystkie nierówności na mojej skórze, a jest ich od groma. Wygląda to fatalnie. Nie wiem teraz, czy wszystkie podkłady sypkie mają to do siebie, bo kusi mnie zamwienie próbek z EDM i LiliLolo, ale boję się straconych pieniędzy i tego samego efektu.

Wiem, że w dużej mierze taki efekt jest winą mojej problemowej cery, ale nie myślałam, że az tak źle to będzie wyglądać. Minerały miały pomóc, a nie pogorszyć sytuację :/

No i jeszcze dodatkowo są bardzo nietrwałe. próbowałam też różu na policzki, który dostałam w prezencie w paczce i niestety znika po jakiejś 1,5h, a policzki mam jeszcze w miare czyste.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-12-04 o 16:04
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 16:31   #1264
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Piszę z prosba o porade

Nie chce zasmiecac pokolei kazdego watku z mineralami choc czytam i czytam juz od rana.

Uzywam podkladu edm semi matte neutral beige.
Wszystko bylo ok ale od pewnego czasu przestal mi odpowiadac
Robi mi ciasto na twarzy (miedzy brwiami), kompletnie sie nie trzyma...

Pod daje: albo krem nawilzajacy AA plus kropelka HA, wczesniej uzywalam frakcji sojowej, oleju z pestek malin z kropelka HA
na to primer (zwykle dry flo z jedwabiem lub puder bambusowy)
podklad roz
puder na wykonczenie- dry flo

Szukam innego podkladu mineralnego i nie wiem co wybrac
oczekuje matu i sredniego krycia

pomoze ktos?

Cere mam problemową, wrazliwa.
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 17:29   #1265
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

a czy minerały jak np wchpdziły by w zmarszczki to powodują ich pogłębianie?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 20:18   #1266
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Aredhel125 cetaphil mocnym nawilżaczem dla skóry przesuszonej nie jest. To może być wina podkładu albo bazy (tzn. nie chcą współpracować). Na Twoim miejscu najpierw spróbowałabym ten sam podkład na innej bazie lub najlepiej na kilku
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 19:59   #1267
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
A ja ostatnio tak okropnie się sparzyłam na podkładzie kryjącym z Annabelle Minerals, ze teraz wszędzie szukam porady i zastanawiam się, czy minerały maja sens.
Mam wrażenie, że one po prostu wysuszają.
Po tamtym podkładzie miałam całą suchą, ściągniętą twarz pełna zmarszczek i skórek a dodatkowo na czole ciasto.
Normalnie zaliczyłam załamkę bo myślałam, że minerały będą przy mojej cerze bardzo pomocne.

Mam cerę bardzo problemowa, tłustą, przesuszoną, trądzikową i wrażliwą i nie wiem, czy inne minerały dałyby radę. Boję się, że natracę pieniędzy na te wysyłki, zamówienia, a muszę bardzo oszczędzać. Jak myślicie co robić?
Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Nakładam Physiogel, który jest podobno mocnym nawilżaczem, ale u mnie i tak sprawdza się średnio.
Podkład z Annabelle po prostu włazi we wszystkie nierówności na mojej skórze, a jest ich od groma. Wygląda to fatalnie. Nie wiem teraz, czy wszystkie podkłady sypkie mają to do siebie, bo kusi mnie zamwienie próbek z EDM i LiliLolo, ale boję się straconych pieniędzy i tego samego efektu.

Wiem, że w dużej mierze taki efekt jest winą mojej problemowej cery, ale nie myślałam, że az tak źle to będzie wyglądać. Minerały miały pomóc, a nie pogorszyć sytuację :/

No i jeszcze dodatkowo są bardzo nietrwałe. próbowałam też różu na policzki, który dostałam w prezencie w paczce i niestety znika po jakiejś 1,5h, a policzki mam jeszcze w miare czyste.
A jakiego primera i pudru używasz? Mnie potwornie przesuszył bambusowy. Mam cerę skłonną do zapychania, mieszaną, miejscami mocno tłustawą, mocno przesuszoną przez problemy z tarczycą i bardzo wrażliwą z powodu trądzika różowatego. U mnie sprawdza się zestaw kosmetyków z Silk Naturals: tonik Pore Refining, krem Intensive Moisturizer, serum Vitamin C Peptide, na noc Ultimate Luxury Powder, zimą dodatkowo frakcja sojowa z Naturalis pod krem (na samej frakcji makijaż u mnie wygląda źle). Makijaż: Sheer Zinc Powder latem, Pure Silk Powder zimą z Silk Naturals, korektor żółty Lumiere, podkład Flawless Face Lumiere i dla rozświetlenia Tempt Tryst też SN. Korektor Lumiere daje lekki połysk, Flawless Face z nim wygląda świetnie, nie muszę już spryskiwać twarzy wodą.

Może dla Ciebie Physiogel jest zbyt słaby. Też go używałam, ale kiedy nasiliły się problemy ze zdrowiem, przestał wystarczać. EDM przy wrażliwej cerze nie jest dobrym pomysłem. Po nałożeniu ich korektora miałam ochotę drapać twarz, chyba lauroyl lysine daje taki efekt. Lily Lolo słabo kryje.

Edytowane przez Iris
Czas edycji: 2012-12-05 o 20:00
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 22:06   #1268
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

a ja mam ostatnio jakieś problemy z Lumiere VV , świece się coraz więcej i jakoś ciastuje mi na twarzy , mam wrażenie , że jakąś tapete mi robi a przecież już długo go używam
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 00:45   #1269
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Iris Pokaż wiadomość
EDM przy wrażliwej cerze nie jest dobrym pomysłem. Po nałożeniu ich korektora miałam ochotę drapać twarz, chyba lauroyl lysine daje taki efekt. Lily Lolo słabo kryje.
a co polecasz??
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 12:08   #1270
jowinia
Raczkowanie
 
Avatar jowinia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: polska zet
Wiadomości: 114
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
a co polecasz??
ja ze swojej strony bardzo polecam pixie. próbowałam już sporo minerałow i te ciągle na mnie najlepiej leżą, dają bardzo naturalny wygląd. Ale oczywiście każdy musi wypróbować sam na sobie
jowinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 13:26   #1271
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
a co polecasz??
Cytat:
Napisane przez jowinia Pokaż wiadomość
ja ze swojej strony bardzo polecam pixie. próbowałam już sporo minerałow i te ciągle na mnie najlepiej leżą, dają bardzo naturalny wygląd. Ale oczywiście każdy musi wypróbować sam na sobie
U mnie sprawdza się Flawless Face Lumiere (Veena Velvet i Luminesse mnie zapychały, Cashmere niekiedy ma za małe krycie w moim przypadku). FF najlepiej wygląda nałożone na krem SN i na żółty korektor Lumiere, tak jak pisałam wcześniej. Przez dłuższy czas miałam Cover de Luxe Pixie, ale zostało wycofane, na nową wersję się nie zdecydowałam, bo turmaliny mogą nieco podwyższać temperaturę skóry, a to dla mnie bardzo niewskazane. Lumiere FF i żółty korektor Suflower spisują się lepiej niż CdL Pixie. Pixie jest dobre, tylko jego polityka do mnie nie przemawia - zamiast rozszerzać ofertę, zawęża się ją, ciągle jest groźba, że to, co pasuje, zaraz zniknie z oferty.

Dużo zależy od kremu, FF położone frakcję sojową po ośmiu godzinach migruje w pory, jeśli na frakcję dam krem SN jest lepiej (tak robię zimą), nałożone na sam krem jest świetne, zwłaszcza połączone z korektorem, tak jak wspominałam. Oleje z kwasem hialuronowym nie dawały u mnie takiego efektu.

Źle na mnie leżały Adorned with Grace Minerals, Lucy Minerals, Blusche. Lily Lolo słabo kryły.
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 21:54   #1272
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

dziekuje za odpowiedzi

najgorsze jest to, ze metoda prob i bledow trzeba dojsc do tego swojego ulubionego

edm u mnie spisuje sie coraz gorzej
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 20:36   #1273
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Aredhel125 cetaphil mocnym nawilżaczem dla skóry przesuszonej nie jest. To może być wina podkładu albo bazy (tzn. nie chcą współpracować). Na Twoim miejscu najpierw spróbowałabym ten sam podkład na innej bazie lub najlepiej na kilku
A ja właśnie kupiłam Physiogel z polecenia dermatolog na suchą skórę.
Na wątku o trądziku jedna dziewczyna poleciła mi mieszankę olejku i kwasu hialuronowego na noc w celu nawilżenia twarzy. Z rana używam kremu Alterra do cery bardzo wrażliwej i ten już lepiej daje radę z tym podkładem, ale niestety za słabo nawilża i po jakimś czasie podkład wysusza mi skórę.

Cytat:
Napisane przez Iris Pokaż wiadomość
A jakiego primera i pudru używasz? Mnie potwornie przesuszył bambusowy. Mam cerę skłonną do zapychania, mieszaną, miejscami mocno tłustawą, mocno przesuszoną przez problemy z tarczycą i bardzo wrażliwą z powodu trądzika różowatego. U mnie sprawdza się zestaw kosmetyków z Silk Naturals: tonik Pore Refining, krem Intensive Moisturizer, serum Vitamin C Peptide, na noc Ultimate Luxury Powder, zimą dodatkowo frakcja sojowa z Naturalis pod krem (na samej frakcji makijaż u mnie wygląda źle). Makijaż: Sheer Zinc Powder latem, Pure Silk Powder zimą z Silk Naturals, korektor żółty Lumiere, podkład Flawless Face Lumiere i dla rozświetlenia Tempt Tryst też SN. Korektor Lumiere daje lekki połysk, Flawless Face z nim wygląda świetnie, nie muszę już spryskiwać twarzy wodą.

Może dla Ciebie Physiogel jest zbyt słaby. Też go używałam, ale kiedy nasiliły się problemy ze zdrowiem, przestał wystarczać. EDM przy wrażliwej cerze nie jest dobrym pomysłem. Po nałożeniu ich korektora miałam ochotę drapać twarz, chyba lauroyl lysine daje taki efekt. Lily Lolo słabo kryje.
Kurcze to trochę kiepsko bo miałam zamiar zamówić próbki właśnie tych marek. Mimo wszystko chciałabym wypróbować coś innego niż Annabelle.
Co do primeru to pod podkład używam jedynie kremu Alterry. Nie używam pudru na podkład. Podejrzewam jednak, że będę musiała jakiś zakupić, żeby przynajmniej oprószyć sobie nim nos. Myślałam o perłowym z BU.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 23:08   #1274
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedzi

najgorsze jest to, ze metoda prob i bledow trzeba dojsc do tego swojego ulubionego

edm u mnie spisuje sie coraz gorzej
Ja też okresowo mam nieporozumienia z minerałami, jak mi z EDM nie współpracuje skóra to przerzucam się na lauraess lub signature a później znów powrót

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
A ja właśnie kupiłam Physiogel z polecenia dermatolog na suchą skórę.
Na wątku o trądziku jedna dziewczyna poleciła mi mieszankę olejku i kwasu hialuronowego na noc w celu nawilżenia twarzy. Z rana używam kremu Alterra do cery bardzo wrażliwej i ten już lepiej daje radę z tym podkładem, ale niestety za słabo nawilża i po jakimś czasie podkład wysusza mi skórę.



Kurcze to trochę kiepsko bo miałam zamiar zamówić próbki właśnie tych marek. Mimo wszystko chciałabym wypróbować coś innego niż Annabelle.
Co do primeru to pod podkład używam jedynie kremu Alterry. Nie używam pudru na podkład. Podejrzewam jednak, że będę musiała jakiś zakupić, żeby przynajmniej oprószyć sobie nim nos. Myślałam o perłowym z BU.
Ja pudru używam okazjonalnie więc być może nie będziesz potrzebowała
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 11:20   #1275
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Aredhel125 cetaphil mocnym nawilżaczem dla skóry przesuszonej nie jest. To może być wina podkładu albo bazy (tzn. nie chcą współpracować).
A masz jakiś krem nawilżający mocny godny polecenia? Jakiej bazy używasz? Ja mam cerę trądzikową, więc muszę uważać ze zbyt dużą ilością kosmetyków bo wszystko zapycha i podrażnia.

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość

Ja pudru używam okazjonalnie więc być może nie będziesz potrzebowała
Ja chciałam delikatnie jedynie nałożyć na nos szczególnie, żeby podklad od chusteczek nie schodził i na miejsca gdzie się swiecę.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 20:36   #1276
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Używam biodermy atoderm po zinc, tylko na policzki, ale mnie mało co zapycha. Następnie mam zamiar wypróbować ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...o-alergii.html SVR Xerial 10 jest boski, ale jego cena również. Dla skóry wrażliwej dobór kremu to jak rosyjska ruletka Jako baze filtr ducray melascreen 50+
Może spróbuj dawać mocniejszy nawilżacz na noc (cetaphil +olej +ha)i ten krem z alterry na dzień? Lub domieszać 10% mocznika do cetaphilu i to na noc?
Jeszcze do grona supernawilżaczy należa wg. mnie olej lniany (uwaga śmierdziel) i maseczka z płatków owsianych.
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 23:35   #1277
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Używam biodermy atoderm po zinc, tylko na policzki, ale mnie mało co zapycha. Następnie mam zamiar wypróbować ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...o-alergii.html SVR Xerial 10 jest boski, ale jego cena również. Dla skóry wrażliwej dobór kremu to jak rosyjska ruletka Jako baze filtr ducray melascreen 50+
Może spróbuj dawać mocniejszy nawilżacz na noc (cetaphil +olej +ha)i ten krem z alterry na dzień? Lub domieszać 10% mocznika do cetaphilu i to na noc?
Jeszcze do grona supernawilżaczy należa wg. mnie olej lniany (uwaga śmierdziel) i maseczka z płatków owsianych.
Na noc zdecydowałam się zakupić jakieś serum z BU, a na dzień frakcję+olejek z nasion maliny z Naturalisa. Ciekawa jestem jak to będzie.

Ten krem do którego podałaś link pewnie by mnie zapchał. A jak matujesz świecenie się po filtrze? Ja nawet używając mało tłustych kremów i tak się świecę, więc tutaj pewnie w parze z podkładem miałabym ciasto.

Co do tych nawilżaczy to w sumie mogłabym spróbować pokombinować, ale nie z Physiogelem tylko z Alterrą bo jest bardziej lekka i delikatna.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-12-10 o 23:41
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 20:25   #1278
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Ingredients: Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Mica, Iron Oxides, Ultramarines.

czy taki sklad dla podkladu jest ok?
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 17:20   #1279
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Ingredients: Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Mica, Iron Oxides, Ultramarines.

czy taki sklad dla podkladu jest ok?
raczej tak
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 17:40   #1280
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
raczej tak
raczej?
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 17:48   #1281
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
raczej?
tzn ja w nim nie widze nic podejżanego
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 17:53   #1282
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
tzn ja w nim nie widze nic podejżanego
Czyli jest to taki normalny, podstawowy sklad?
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 18:46   #1283
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Czyli jest to taki normalny, podstawowy sklad?
tak

czasem jest mika ma pierwszym miejscu
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 12:41   #1284
aneczka077
Raczkowanie
 
Avatar aneczka077
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 256
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Hej dziewczyny, jakie korektory mineralne polecacie, szczególnie pod oczy? Mam problem z ogromnymi cieniami pod oczami, mam korektor Lumiere Salmon, ale on nie chce mi przykrywać cieni do końca i mam wrażenie że wchodzi we wszelkie załamania skóry... Pomóżcie
aneczka077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 19:29   #1285
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Czy są jakieś podkłady mineralne, które nie powodują wysuszenia, a raczej nawilżają cerę? Mnie Annabelle tak wysusza, że masakra.
Boję się, że wszystkie minerały takie są.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 19:34   #1286
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Czy są jakieś podkłady mineralne, które nie powodują wysuszenia, a raczej nawilżają cerę? Mnie Annabelle tak wysusza, że masakra.
Boję się, że wszystkie minerały takie są.
Mam podobny problem z Pixie. Podobno Lucy jest ok, ale jeszcze nie miałam okazji spróbować, poluję na jakąś wymiankę, albo grupowe zakupy
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 13:19   #1287
lilianatoja2
Rozeznanie
 
Avatar lilianatoja2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 562
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny,
Podkłady mineralne mają w swoim składzie tylko czysty proszek, bez dodatków pół/płynnych jakie mają podkłady w płynach, kremach, musach, itd. Dlatego skóra do podkładów mineralnych musi być bardzo dobrze nawilżona, natłuszczona, odżywiona, niezależnie od rodzaju cery. Ja po swoim przykładzie mogę powiedzieć, że gdy zaczynałam przygodę z minerałami (jakieś 2 lata temu) nie maiłam zbyt dobrych nawyków pielęgnacyjnych. A stosowanie minerałów uzmysłowiło mi to właśnie poprzez to o czym Wy piszecie – suche skórki, świecenie, „jakieś zmarszczki, których nie było” . Ale gdy wraz z minerałami odstawiłam chemiczną pielęgnację problemy się skończyły. Mam tłustą skórę, ale nie świecę się jak latarnia, robiły mi się skórki – już o nich nie pamiętam. Także same minerały cudów raczej nie zdziałają. Wręcz przeciwnie – mogą wysuszać, bo zabierają wodę z naskórka jako czyste proszki, albo zapychać – gdy mamy źle dobraną pielęgnację, bo serum miesza się z proszkiem i czasem blokuje pory. Także nie marudźcie tyle i nie „odstraszajcie” początkujących, bo to jest tylko kwestia umiejętnej oceny potrzeby własnej skóry. Ale to niestety wymaga czasu (i to całkiem sporo - mi ok. pół roku), jednak potem nie ma pryszczy, zapychania, przesuszenia czy świecenia. Życzę wszystkim dziewczynom wytrwałości, nie poddawajcie się.
lilianatoja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 15:00   #1288
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez lilianatoja2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Podkłady mineralne mają w swoim składzie tylko czysty proszek, bez dodatków pół/płynnych jakie mają podkłady w płynach, kremach, musach, itd. Dlatego skóra do podkładów mineralnych musi być bardzo dobrze nawilżona, natłuszczona, odżywiona, niezależnie od rodzaju cery. Ja po swoim przykładzie mogę powiedzieć, że gdy zaczynałam przygodę z minerałami (jakieś 2 lata temu) nie maiłam zbyt dobrych nawyków pielęgnacyjnych. A stosowanie minerałów uzmysłowiło mi to właśnie poprzez to o czym Wy piszecie – suche skórki, świecenie, „jakieś zmarszczki, których nie było” . Ale gdy wraz z minerałami odstawiłam chemiczną pielęgnację problemy się skończyły. Mam tłustą skórę, ale nie świecę się jak latarnia, robiły mi się skórki – już o nich nie pamiętam. Także same minerały cudów raczej nie zdziałają. Wręcz przeciwnie – mogą wysuszać, bo zabierają wodę z naskórka jako czyste proszki, albo zapychać – gdy mamy źle dobraną pielęgnację, bo serum miesza się z proszkiem i czasem blokuje pory. Także nie marudźcie tyle i nie „odstraszajcie” początkujących, bo to jest tylko kwestia umiejętnej oceny potrzeby własnej skóry. Ale to niestety wymaga czasu (i to całkiem sporo - mi ok. pół roku), jednak potem nie ma pryszczy, zapychania, przesuszenia czy świecenia. Życzę wszystkim dziewczynom wytrwałości, nie poddawajcie się.
Bardzo fajny post
Czy stosujesz może naturalną pielęgnację pod minerały? Zauważyłam, że odkąd stosuję pod minerały olej zmieszany z kwasem HA to cera przez długi czas wygląda ładnie i nie robią się placki pomarańczowe jak to robiły mi się kiedyś.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 17:59   #1289
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez lilianatoja2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Podkłady mineralne mają w swoim składzie tylko czysty proszek, bez dodatków pół/płynnych jakie mają podkłady w płynach, kremach, musach, itd. Dlatego skóra do podkładów mineralnych musi być bardzo dobrze nawilżona, natłuszczona, odżywiona, niezależnie od rodzaju cery. Ja po swoim przykładzie mogę powiedzieć, że gdy zaczynałam przygodę z minerałami (jakieś 2 lata temu) nie maiłam zbyt dobrych nawyków pielęgnacyjnych. A stosowanie minerałów uzmysłowiło mi to właśnie poprzez to o czym Wy piszecie – suche skórki, świecenie, „jakieś zmarszczki, których nie było” . Ale gdy wraz z minerałami odstawiłam chemiczną pielęgnację problemy się skończyły. Mam tłustą skórę, ale nie świecę się jak latarnia, robiły mi się skórki – już o nich nie pamiętam. Także same minerały cudów raczej nie zdziałają. Wręcz przeciwnie – mogą wysuszać, bo zabierają wodę z naskórka jako czyste proszki, albo zapychać – gdy mamy źle dobraną pielęgnację, bo serum miesza się z proszkiem i czasem blokuje pory. Także nie marudźcie tyle i nie „odstraszajcie” początkujących, bo to jest tylko kwestia umiejętnej oceny potrzeby własnej skóry. Ale to niestety wymaga czasu (i to całkiem sporo - mi ok. pół roku), jednak potem nie ma pryszczy, zapychania, przesuszenia czy świecenia. Życzę wszystkim dziewczynom wytrwałości, nie poddawajcie się.
Ja miałam nadzieję, że uda się to połączyć i nie rezygnować z minerałów, ale już 2 miesiąc stosuję tylko naturalną pielęgnację i suche skórki nadal są, kupiłam podkład Pharmaceris, ale i tak je widać:/ No nic, widocznie trzeba więcej czasu i cierpliwości, a na wiosnę znów wrócą minerały
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 00:03   #1290
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez lilianatoja2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Podkłady mineralne mają w swoim składzie tylko czysty proszek, bez dodatków pół/płynnych jakie mają podkłady w płynach, kremach, musach, itd. Dlatego skóra do podkładów mineralnych musi być bardzo dobrze nawilżona, natłuszczona, odżywiona, niezależnie od rodzaju cery. Ja po swoim przykładzie mogę powiedzieć, że gdy zaczynałam przygodę z minerałami (jakieś 2 lata temu) nie maiłam zbyt dobrych nawyków pielęgnacyjnych. A stosowanie minerałów uzmysłowiło mi to właśnie poprzez to o czym Wy piszecie – suche skórki, świecenie, „jakieś zmarszczki, których nie było” . Ale gdy wraz z minerałami odstawiłam chemiczną pielęgnację problemy się skończyły. Mam tłustą skórę, ale nie świecę się jak latarnia, robiły mi się skórki – już o nich nie pamiętam. Także same minerały cudów raczej nie zdziałają. Wręcz przeciwnie – mogą wysuszać, bo zabierają wodę z naskórka jako czyste proszki, albo zapychać – gdy mamy źle dobraną pielęgnację, bo serum miesza się z proszkiem i czasem blokuje pory. Także nie marudźcie tyle i nie „odstraszajcie” początkujących, bo to jest tylko kwestia umiejętnej oceny potrzeby własnej skóry. Ale to niestety wymaga czasu (i to całkiem sporo - mi ok. pół roku), jednak potem nie ma pryszczy, zapychania, przesuszenia czy świecenia. Życzę wszystkim dziewczynom wytrwałości, nie poddawajcie się.
Przede wszystkim to potrzeba pieniędzy na zamawianie, testowanie i przeprogramowanie całej pielęgnacji, a ja niestety chociaż baardzo bym chciała to niestety nie mogę sobie na to pozwolić.

W tej chwili staram się nie załadowywać twarz chemią, myję ją mydłem Alepia albo Facelle, ale niestety mam uporczywe problemy z trądzikiem i skóra jest wciąż przesuszona, nic nie pomaga. To wszystko nie takie proste.


Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Ja miałam nadzieję, że uda się to połączyć i nie rezygnować z minerałów, ale już 2 miesiąc stosuję tylko naturalną pielęgnację i suche skórki nadal są, kupiłam podkład Pharmaceris, ale i tak je widać:/ No nic, widocznie trzeba więcej czasu i cierpliwości, a na wiosnę znów wrócą minerały
Ja tak samo, stosuję w miarę naturalną pielęgnację i niestety sucho, sucho i sucho...
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.