skąpy okres u nastolatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-30, 18:37   #1
nastoletnia2001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Unhappy

skąpy okres u nastolatki


Mam 13lat i od roku miesiączkuje, ale okres jest zawsze bardzo skąpy, trwa ok. 2-3 dni. Najdłuższy okres trwał 1 dzień, a najdłuższy zaledwie cztery. Do tego miesiączki są nieregularne. Zamiast co miesiąc pojawiają się co dwa, trzy miesiące. Od 5 dni ćwiczę A6W. Wczoraj po ćwiczeniach (ok.21.00) dostałam okres. Co mnie zdziwiło to był czerwony, a nie brązowo brunatny jak u mnie zwykle. Założyłam podpaskę i poszłam spać. Rano krwi było więcej niż zazwyczaj ale nie za dużo (zazwyczaj mam zaledwie plamkę). Zmieniałam podpaski co około 2 godziny, okres nie był zbyt obfity, ani zbyt skąpy. Wieczorem nie zmieniałam przez 4 h podpaski, i krwi było tm razem dosyć dużo (alenic nie przeciekło). W nocy znowu było okej, rano znowu po 4 godzinach (po wstaniu zmieniałam podpaske) krwi było dużo ale nic zbyt wielkiego. Potem zmieniałam podpaskę co ok. 2 - 1,5 godziny i wszytko było okej, uzywalam podpasek z czterema kropelkami. Jednak jak ostatnio po jakichś 2 godzinach znowu zmieniałam to krwobylo mniej. Mama mi teraz kupila takie z 2 kropelkami, a jitro wyjezdzam na dwa dni, nie wiem czy okres bedzie nadal trwal i nie wiem czy mi nie przeciekna te 2kropelkowe podpaski np nocą (zawsze noca krwawie slabiej niz za dnia ale wiadomo ze dluzej soe nie zmienia podpaski, a poza tm nigdy nie wiadomo,) jade bez rodzicow
no i nie wiem ktore podpaski mam wziac a przed wszystkim to troche sie martwie ze moj okres jest zawsze krotki skapy, nieregularny, nawet nie czerwony. Wszystkie natolatki sie skarza ze miesiaczkuja zbyt obficie a ja tak salbo. Nwm czy to nic zlego! Raz nawet okres byl brazowo czarny.
co o tm wszystkim myslicie? czy A6W moglo miec jakis wplyw na menstruacje?

Edytowane przez nastoletnia2001
Czas edycji: 2014-06-30 o 18:40 Powód: chcę coś dopisać
nastoletnia2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 19:11   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: skąpy okres u nastolatki

Nic się nie martw. Masz 13 lat, miesiączkujesz dopiero rok. To że miesiączki są nieregularne i nie bardzo obfite to normalne. Ciesz się, że co miesiąc nie umierasz z bólu, wiele dziewczyn Ci zazdrości :P Wyluzuj troszkę i nie przejmuj się, bo nie ma czym. I nie słuchaj koleżanek, bo każdy organizm jest inny i każda dziewczyna miesiączkę przechodzi inaczej.

Jeżeli boisz się, ze podpaski przeciekną to dokup sobie takie na noc i śpij spokojnie
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 21:58   #3
jolaaa91
Raczkowanie
 
Avatar jolaaa91
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Gru
Wiadomości: 140
Dot.: skąpy okres u nastolatki

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Nic się nie martw. Masz 13 lat, miesiączkujesz dopiero rok. To że miesiączki są nieregularne i nie bardzo obfite to normalne. Ciesz się, że co miesiąc nie umierasz z bólu, wiele dziewczyn Ci zazdrości :P Wyluzuj troszkę i nie przejmuj się, bo nie ma czym. I nie słuchaj koleżanek, bo każdy organizm jest inny i każda dziewczyna miesiączkę przechodzi inaczej.

Jeżeli boisz się, ze podpaski przeciekną to dokup sobie takie na noc i śpij spokojnie
Dokładnie Dodam jeszcze, że po intensywnych ćwiczeniach podobno krwawienie może być bardziej obfite, także skoro wcześniej nie ćwiczyłaś, to może być przyczyna innej miesiączki niż zwykle
__________________
Zbyt wiele tracimy myśląc o tym,
co powiedzą inni.
jolaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-30 21:58:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:03.