Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-18, 19:43   #1891
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

kochaneczka , o Izydo, co za bogata pielęgnacja uważaj z kwasami, bo latem nawet przy filtrach możesz się dorobić podrażnień i przebarwień. a zdradzisz, skąd masz kwas kojowy? moja mama walczy z przebarwieniami a kojowego jeszcze nie używała

prawdę mówiąc nie jestem przekonana do mieszania filrra z kremem nałożenie ponad mililitra filtra bywa problematyczne, a co dopiero ta porcja plus porcja kremu jednoczesnie

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Claire, ale to zależy, jaki masz odcień cery:-D tlenek morelowy dostałam jako gratis i jest pomarańczowo czerwony. jeśli masz żółtawą cerę, to może color blend honey albo nude? któryś żółtawy. i tym brązowym, dołączonym do zestawu bym się nie przejmowała bo wśród nich niczego żółtawego nie ma raczej :-(
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 19:45   #1892
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Eh to już sama nie wiem:P Chociaż jak mówisz,że Color Blend Yellow jest taki sam jak żółcień to chyba nie ma sensu go zamawiać? Chyba, że po prostu brakłoby mi tego tlenku(ilościowo)?

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------



1. Nosiłam się z zamiarem rozpoczęcia nim kuracji, ale jedna z wizażanek pisała, że w lecie mimo stosowania filtrów miała bardzo podrażnioną twarz podczas tej kuracji, więc ja radziłabym zaczekać do jesieni.
2. Może spróbuj poki co uzywac acne derm. Ogranicza powstawanie zaskórników (trochę), poprawia stan buzi , a nie jest przy tym fotouczulający.
3.Z plecami jest ciężka sprawa, bo trzeba nakładać tyle kosmetyku ze grozi bankructwo. Ja trochę zwalczyłam swoje paskudy stamtad peelingiem salicylowym na alkoholu 20%.Ale przy tym nie mozna opalac plecow.

http://2.bp.blogspot.com/-M2XBNWqugS...2ej+kartce.jpg

Tutaj znalazłam color blendy. Z tych tlenków bazowych, może najbardziej ciepły byłby tlenek morelowy?

Mieszkam w uk i moja skóra tutaj słońca jeszcze nie widziała
opalac sie w tym roku też nie będę... holiday zazwyczaj mam zimą i to jedyny czas kiedy się opalam. w miejscu pracy słońca nie ma. Dlatego też postanowiłam zacząc tą kurację teraz. Chyciałabym zrobic to z głową i nie zaszkodzić skórze w żaden sposób - wykorzystując jednak ten czas do maximum.
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 20:04   #1893
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
kochaneczka , o Izydo, co za bogata pielęgnacja uważaj z kwasami, bo latem nawet przy filtrach możesz się dorobić podrażnień i przebarwień. a zdradzisz, skąd masz kwas kojowy? moja mama walczy z przebarwieniami a kojowego jeszcze nie używała

prawdę mówiąc nie jestem przekonana do mieszania filrra z kremem nałożenie ponad mililitra filtra bywa problematyczne, a co dopiero ta porcja plus porcja kremu jednoczesnie

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Claire, ale to zależy, jaki masz odcień cery:-D tlenek morelowy dostałam jako gratis i jest pomarańczowo czerwony. jeśli masz żółtawą cerę, to może color blend honey albo nude? któryś żółtawy. i tym brązowym, dołączonym do zestawu bym się nie przejmowała bo wśród nich niczego żółtawego nie ma raczej :-(
Wlaśnie color blend nuder wydaje sie dosc znośny. A czy ta ilość 1,2 ml zolcieni zelazawej starczy mi do zrobienia podkladu( w sensie czy tych pigmentow jest naprawde sporo w woreczku?) bo jak starczy to nie bede domawiac color blenda yellow tylko nude.I chyba do rozjasniania jeszcze wezme color blenda white.
Dzięki wielkie za pomoc
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 20:19   #1894
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Wlaśnie color blend nuder wydaje sie dosc znośny. A czy ta ilość 1,2 ml zolcieni zelazawej starczy mi do zrobienia podkladu( w sensie czy tych pigmentow jest naprawde sporo w woreczku?) bo jak starczy to nie bede domawiac color blenda yellow tylko nude.I chyba do rozjasniania jeszcze wezme color blenda white.
Dzięki wielkie za pomoc
pigmentów daje się bardzo malutko, szczególnie tych które mają "podrasować" kolor. Na stronie kolorówki jest filmik blogerki, w którym robi podkład, zobacz sobie. Na prawdę, dajesz tylko troszkę i kolor podkładu znacznie się zmienia
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 20:28   #1895
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

fiasco - jestem już zdesperowana i psychicznie wyczerpana - temat trądziku już za długo się u mnie ciągnie - stawiam wszystko na jedną kartę i daję sobie rok czasu na intensywną pielęgnację skóry. To kolejne lato, ktorego się boję, bo trzeba będzie założyc bardziej "kuse" ciuszki - korygujący podkład spływa z twarzy - a ja unikam konatktow z ludzmi. Albo ja - albo trądzik.
Mieszkam w uk - moje skóra tutaj słonca jeszcze nie widziała - pracuje w chlodni wiec wychodzę z domu ubrana bardzo 'zimowo' przez cały rok. Kontakt ze słoncem mam 10 min w drodze do pracy ( smutne to bardzo ) W pracy też słonca nie widzę przez 10 h.
Nie mam problemu z filtrem może oprócz tłustej powłoczki która wychodzi w ciągu dnia


Kwas kojowy kupilam na ebay
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7

Edytowane przez kochaneczka7
Czas edycji: 2013-06-18 o 20:44
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 22:25   #1896
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Wlaśnie color blend nuder wydaje sie dosc znośny. A czy ta ilość 1,2 ml zolcieni zelazawej starczy mi do zrobienia podkladu( w sensie czy tych pigmentow jest naprawde sporo w woreczku?) bo jak starczy to nie bede domawiac color blenda yellow tylko nude.I chyba do rozjasniania jeszcze wezme color blenda white.
Dzięki wielkie za pomoc
Spoko, ta ilość color blendu którą się kupuje (próbka 5 ml) to jest dużo, na pewno brązowych tlenków wystarczy na więcej niż jeden, chyba że ktoś ma bardzo ciemną karnację jak na Polkę, a kolorowe (żółty, niebieski) wychodzą w ilościach bardzo malutkich.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 13:02   #1897
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kochaneczka7 Pokaż wiadomość
fiasco - jestem już zdesperowana i psychicznie wyczerpana - temat trądziku już za długo się u mnie ciągnie - stawiam wszystko na jedną kartę i daję sobie rok czasu na intensywną pielęgnację skóry. To kolejne lato, ktorego się boję, bo trzeba będzie założyc bardziej "kuse" ciuszki - korygujący podkład spływa z twarzy - a ja unikam konatktow z ludzmi. Albo ja - albo trądzik.
Mieszkam w uk - moje skóra tutaj słonca jeszcze nie widziała - pracuje w chlodni wiec wychodzę z domu ubrana bardzo 'zimowo' przez cały rok. Kontakt ze słoncem mam 10 min w drodze do pracy ( smutne to bardzo ) W pracy też słonca nie widzę przez 10 h.
Nie mam problemu z filtrem może oprócz tłustej powłoczki która wychodzi w ciągu dnia


Kwas kojowy kupilam na ebay
Każdy jest zdesperowany. Mi na szczęście przechodzi (ale wyszła mi taka dziwaczna kaszka w miejscach gdzie złuszczam się najbardziej, jakby mikrozaskórniki, dosłownie jeden na drugim) - stosuję Zorac (Retin A jest o wiele słabszy...) i jakoś żyję. Co prawda ograniczam słońce do absolutnego minimum - na szczęście mi to nie przeszkadza bo na razie pracuje w domu a z przyjaciółmi spotykam się wieczorami. Także to zależy od osoby, z tego co wiem retinoidy nie uczulają na słonce, tylko niszczą barierę ochronna - przez to łatwiej o przebarwienia i tym podobne. Ja dodatkowo mam fotouczulający antybiotyk, także mieszanka ekstremalna - leczenia jednak przerwać nie mogę także ostrożność przede wszystkim.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-19, 17:43   #1898
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

2 dni upałów i moja piękna cera już nie jest piękna O dziwo problemów nie sprawia mi broda i czoło, a policzki... Zaczerwienione, piekące, ech. W dodatku dostałam na nich jakichś krostek Od miesiąca stosuję krem na noc z Farmony na naczynka, ale chyba nic nie daje
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 18:06   #1899
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

to ja właśnie jestem zadowolona ze swoich policzków - nareszcie! Czasem zdarza im się być trochę zbyt czerwonymi, ale ogólnie są w końcu dość jasne. Ciekawa jestem, czy to sprawa czerwonej glinki czy też kompleksu na naczynka (mazidla) albo ekstraktu na naczynka (zsk). Choć wydaje mi się, że chodzi o tą pierwszą

Wyskoczyła mi mała gula na czole, tuż nad brwią :/ znaczy mała jak na mnie, taka jak 10-groszówka gdzieś. eh, a myślałam, że na jakiś czas będę mieć spokój z czołem, tak to wyglądało od jakiegoś czasu, tylko trochę małych zaskórników i 3-4 małe krosty, które zniknęły w ciągu doby, a tu budzę się z bolesnym, sporym nieprzyjacielem. Chociaż tyle, że te paskudztwa co miałam na brodzie (i 2 na policzku) mi powoli się goją...
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 18:15   #1900
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
to ja właśnie jestem zadowolona ze swoich policzków - nareszcie! Czasem zdarza im się być trochę zbyt czerwonymi, ale ogólnie są w końcu dość jasne. Ciekawa jestem, czy to sprawa czerwonej glinki czy też kompleksu na naczynka (mazidla) albo ekstraktu na naczynka (zsk). Choć wydaje mi się, że chodzi o tą pierwszą

Wyskoczyła mi mała gula na czole, tuż nad brwią :/ znaczy mała jak na mnie, taka jak 10-groszówka gdzieś. eh, a myślałam, że na jakiś czas będę mieć spokój z czołem, tak to wyglądało od jakiegoś czasu, tylko trochę małych zaskórników i 3-4 małe krosty, które zniknęły w ciągu doby, a tu budzę się z bolesnym, sporym nieprzyjacielem. Chociaż tyle, że te paskudztwa co miałam na brodzie (i 2 na policzku) mi powoli się goją...
Kompleks na naczynka, powiadasz? Zaraz przejrzę mazidła. No co za los, jak ogarnęłam trądzik i ogarnęłam twarz do momentu żebym się nie wstydziła wejść bez korektora, to naczynka mi zaczęły sprawiać problemy ... Jak to mój TŻ skomentował dziś - wyglądałam jak "siedem nieszczęść". Czerwoną glinkę też zamówię, chociaż kosmetyczka mi kiedyś polecała różową (mieszanka białej i czerwonej ?)

Współczuję guli Wiem jakie to jest irytujące, jak już się człowiek cieszy, że twarz czysta, piękna i nagle się budzi z jakąś gulką. Ale ostatnio zauważyłam, że jak takich gul nie dotykam, nie smaruję niczym, nawet odpuszczam sobie zakrywanie jej makijażem (opcja na weekendy...), to szybciej się goi (Chociaż u mnie słowo "szybciej" może być mylące, bo gula potrafi sobie siedzieć miesiąc, a jak jej nie maltretuję to ok. 1,5 tygodnia. Na szczęście, i oby tak dalej, od 3 miesięcy nie mam )
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 18:15   #1901
annnia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

[QUOTE=fiasco;41382234] kochaneczka , o Izydo, co za bogata pielęgnacja uważaj z kwasami, bo latem nawet przy filtrach możesz się dorobić podrażnień i przebarwień. a zdradzisz, skąd masz kwas kojowy? moja mama walczy z przebarwieniami a kojowego jeszcze nie używała


Kwasy latem koniecznie musisz odstawic, bo inaczej skonczysz z wielkimi przebarwieniami na twarzy i bedziesz miala jeszcze 1 problem. A usunac je pozniej chyba tylko laser moze..,.
annnia85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-19, 18:26   #1902
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Fiasco, a możesz mi jeszcze powiedzieć w jaki sposób wykorzystujesz ten kompleks? Bo na stronce jest napisane żeby stosować w stężeniu 1-10%
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 18:38   #1903
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Kompleks na naczynka, powiadasz? Zaraz przejrzę mazidła. No co za los, jak ogarnęłam trądzik i ogarnęłam twarz do momentu żebym się nie wstydziła wejść bez korektora, to naczynka mi zaczęły sprawiać problemy ... Jak to mój TŻ skomentował dziś - wyglądałam jak "siedem nieszczęść". Czerwoną glinkę też zamówię, chociaż kosmetyczka mi kiedyś polecała różową (mieszanka białej i czerwonej ?)

Współczuję guli Wiem jakie to jest irytujące, jak już się człowiek cieszy, że twarz czysta, piękna i nagle się budzi z jakąś gulką. Ale ostatnio zauważyłam, że jak takich gul nie dotykam, nie smaruję niczym, nawet odpuszczam sobie zakrywanie jej makijażem (opcja na weekendy...), to szybciej się goi (Chociaż u mnie słowo "szybciej" może być mylące, bo gula potrafi sobie siedzieć miesiąc, a jak jej nie maltretuję to ok. 1,5 tygodnia. Na szczęście, i oby tak dalej, od 3 miesięcy nie mam )
no u mnie to zależy, bo czasem po tygodniu nie ma śladu po guli (wydaje mi się, że jest szansa, że tak będzie w tym przypadku) a czasem siedzi miesiąc i dłużej - to się tyczy zwłaszcza tych w brodzie.
różowa glinka jest w porządku podobno, jak się ma cerę wrażliwą, z podrażnieniami na mnie akurat sama biała glinka specjalne dużego wrażenia nie robi, tzn. fajna jest i wspomaga gojenie się różnych rzeczy, no ale to czerwona jest typowo na naczynka, a na trądzik najlepsza chyba jednak zielona (przynajmniej z tych, które testowałam, bo poza tymi 3 mam jeszcze żółtą)

ten kompleks zwykle mieszam z żelem hialuronowym (i czasem olejkiem, jak czuję, że mi się skóra przesusza), dodaję do maseczek, trochę wpuściłam do hydrolatu
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 18:41   #1904
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Bardzo dziękuję za odpowiedź
Zieloną glinkę miałam, ale źle ją stosowałam, więc nie widziałam efektu. Dopiero niedawno się dowiedziałam, że glinki nie powinny zasychać, a ja nakładałam tyle żeby zasychało
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 18:55   #1905
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny? czy wam nasila się trądzik w okresie jesienno-zimowym? bo ja od listopada mialam mnóstwo wyprysków i guli na twarzy, a gdzies tak od maja jest troszkę łagodniej....u was tez tak jest...?
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 18:59   #1906
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Vinnga, ja spryskuję co chwilę, zeby nie zaschła, i tylko zieloną jak mam poważniejsze problemy pozostawiam pod koniec na parę minut do przyschnięcia (ale nie całkowitego) ale lepiej utrzymywać glinkę niewyschniętą, rzeczywiście - i wolniej wysycha kiedy dolejemy do porcji maseczki kilka kropel olejku

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
dziewczyny? czy wam nasila się trądzik w okresie jesienno-zimowym? bo ja od listopada mialam mnóstwo wyprysków i guli na twarzy, a gdzies tak od maja jest troszkę łagodniej....u was tez tak jest...?
u mnie akurat latem się nasila ze względy na temperaturę i pocenie się twarzy, więc zwłaszcza te obszary twarzy, które pocą się najbardziej, są podatne na wypryszczanie.

A zimą u mnie cera jest podrażniona a naczynka szaleją, co sprzyja powstawaniu stanów zapalnych
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-06-19 o 19:01
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 19:10   #1907
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
dziewczyny? czy wam nasila się trądzik w okresie jesienno-zimowym? bo ja od listopada mialam mnóstwo wyprysków i guli na twarzy, a gdzies tak od maja jest troszkę łagodniej....u was tez tak jest...?
Mam na odwrót, latem trudno jest mi utrzymać twarz czystą. Od wysokiej temperatury bardzo poci mi się twarz, zatykają pory i wychodzą paskudztwa.
Od kiedy stosuję filtry nie mam problemów z późniejszym wysypem jesiennym Być może wiosna Ci służy
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 19:42   #1908
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Nie chcę zapeszać,ale chyba mi służy ta wiosna pomimo tłustej upoconej twarzy od filtru, jakos się na razie ta moja buzia utrzymuje w ryzach chwilo trwaj
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 22:42   #1909
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

[QUOTE=annnia85;41397704]
Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
kochaneczka , o Izydo, co za bogata pielęgnacja uważaj z kwasami, bo latem nawet przy filtrach możesz się dorobić podrażnień i przebarwień. a zdradzisz, skąd masz kwas kojowy? moja mama walczy z przebarwieniami a kojowego jeszcze nie używała


Kwasy latem koniecznie musisz odstawic, bo inaczej skonczysz z wielkimi przebarwieniami na twarzy i bedziesz miala jeszcze 1 problem. A usunac je pozniej chyba tylko laser moze..,.
Acnederm podobno można stosowac latem. Glikolowego nie używam na twarz tylko na plecy, które schowane są codzinnie pod 3 warswami ciuchów w tym pod kurtką. Dziewczyna na wątku kwasowo - retinoidowym doradziła mi odstawic wszystko... oczyszczac tylko ocm, i krem nawilżający, Pewnie ma racje ' co za dużo to nie zdrowo' ale boję się kolejnej masakry na mojej buzi - a więcej blizn i przebarwień chyba nie zniosę ;/

Ps. Dziewczyny po glikolu nie łuszczylam się w ogole... Skóra nawet nie była sucha, ani w żaden inny sposób zmieniona. Używałam stężenia 30 - 40 % i teraz już nawet mrowienia nie czuję. Retin A używałam teraz co drugi dzień od 2 tyg i też nic Aplikowałam zawsze na czystą, umytą twarz wieczorem. Nie wiem już sama czy coś robię źle, czy moja skóra jest aż tak oporna ???
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-20, 09:41   #1910
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
2 dni upałów i moja piękna cera już nie jest piękna O dziwo problemów nie sprawia mi broda i czoło, a policzki... Zaczerwienione, piekące, ech. W dodatku dostałam na nich jakichś krostek Od miesiąca stosuję krem na noc z Farmony na naczynka, ale chyba nic nie daje

Mi się pojawiły jakieś dziwne mikrozaskórniki - totalny wysyp na brodzie i po parę na policzkach - i t w ciągu kilku dni - mam taką dziwną chropowatą skórę.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 09:52   #1911
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny jak wam się sprawdza krem ślimaczkowy ?
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 10:00   #1912
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Mi się pojawiły jakieś dziwne mikrozaskórniki - totalny wysyp na brodzie i po parę na policzkach - i t w ciągu kilku dni - mam taką dziwną chropowatą skórę.
Hm, dziwne, zwłaszcza że ciągle się złuszczasz ...
Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak wam się sprawdza krem ślimaczkowy ?
Nie zamienię go na żaden inny Powoli mi się kończy i muszę zamówić drugi. Zastanawiam się też nad serum ślimakowym
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 10:11   #1913
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Hm, dziwne, zwłaszcza że ciągle się złuszczasz ...
No właśnie, co prawda Zoracu nie kładłam juz 3-4dni (zrobiłam przerwę) bo miałam bardzo ściągniętą skórę (po raz pierwszy)... Wczoraj nałożyłam i twarz jest.. nawet bardziej nawilżona.. może te coś chropowate to skóra, która ma zejść? Nie wiem jak to opisać, ale wygląda to jak zaskórnik na zaskórniku... A dosłownie kilka dni temu miałam gładką skórę.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 10:25   #1914
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Nie zamienię go na żaden inny Powoli mi się kończy i muszę zamówić drugi. Zastanawiam się też nad serum ślimakowym
A jakie ma na Ciebie działanie ? Używasz zamiast kremu nawilżającego ?
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 10:28   #1915
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
No właśnie, co prawda Zoracu nie kładłam juz 3-4dni (zrobiłam przerwę) bo miałam bardzo ściągniętą skórę (po raz pierwszy)... Wczoraj nałożyłam i twarz jest.. nawet bardziej nawilżona.. może te coś chropowate to skóra, która ma zejść? Nie wiem jak to opisać, ale wygląda to jak zaskórnik na zaskórniku... A dosłownie kilka dni temu miałam gładką skórę.
Nie mam żadnych doświadczeń z takim silnym złuszczaniem, więc niestety nie wiem jak Ci pomóc, ale Twoje wyjaśnienie brzmi dość rozsądnie (skóra, która ma zejść).
Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
A jakie ma na Ciebie działanie ? Używasz zamiast kremu nawilżającego ?
Nie, na dzień stosuję krem nawilżający z spf20, a na noc krem ślimakowy Stosuję go w celu zniwelowania przebarwień potrądzikowych i sprawdza się świetnie w tej kwestii. Nawet mam wrażenie, że czoła i brodo (bo tylko tu stosuję ślimaka) mniej się teraz świecą od policzków Ale nawilżające właściwości też ma, tylko nie wiem czy aż takie żeby go stosować solo jako nawilżacz
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 10:47   #1916
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Nie, na dzień stosuję krem nawilżający z spf20, a na noc krem ślimakowy Stosuję go w celu zniwelowania przebarwień potrądzikowych i sprawdza się świetnie w tej kwestii. Nawet mam wrażenie, że czoła i brodo (bo tylko tu stosuję ślimaka) mniej się teraz świecą od policzków Ale nawilżające właściwości też ma, tylko nie wiem czy aż takie żeby go stosować solo jako nawilżacz
pogrubione dziękuję bardzo za odpowiedź . Na razie stosuję effaclar duo, o tym ślimakowym żelu intensywnie myślę
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 10:55   #1917
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
pogrubione dziękuję bardzo za odpowiedź . Na razie stosuję effaclar duo, o tym ślimakowym żelu intensywnie myślę
O rany, nawet nie zauważyłam Ale przekręciłam
A stosujesz do effaclar duo jakiś nawilżacz ?

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Tak się zastanawiam nad zamówieniem sobie hydrolatu szałwiowego jako toniku, stosowała któraś z Was? Do tej pory miałam tylko doświadczenia z hydrolatem aloesowym (nic specjalnego) i różanym (wylałam, bo denerwował mnie zapach ), ale chodzi mi ta szałwia po głowie w związku z jej działaniem regulującym sebum
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 11:00   #1918
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Jeśli chodzi o regulację sebum to tutaj u mnie wygrywa hydrolat z neroli- skreśliłam go jednak, bo nie odnotowałam absolutnie żadnego wpływu na naczynka, a podobno miał mieć (z którymi nie mam aż takich problemów) a on je dodatkowo nasilał.
Delikatnie reguluje także oczar + działanie na naczynka i kocanka, chociaż ona bardziej uspokaja cerę.
Niektórych oczar podrażnia, ale ja mam przeciwne zdanie - kocanka jest super na naczynka, ale przy retinoidach niestety u mnie odpada, a delikatniejsze działanie ma oczar. Każdy musi spróbować na sobie. W szafce mam jeszcze hydrolaty z róż - ale zostawię je na sam koniec
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 11:14   #1919
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o regulację sebum to tutaj u mnie wygrywa hydrolat z neroli- skreśliłam go jednak, bo nie odnotowałam absolutnie żadnego wpływu na naczynka, a podobno miał mieć (z którymi nie mam aż takich problemów) a on je dodatkowo nasilał.
Delikatnie reguluje także oczar + działanie na naczynka i kocanka, chociaż ona bardziej uspokaja cerę.
Niektórych oczar podrażnia, ale ja mam przeciwne zdanie - kocanka jest super na naczynka, ale przy retinoidach niestety u mnie odpada, a delikatniejsze działanie ma oczar. Każdy musi spróbować na sobie. W szafce mam jeszcze hydrolaty z róż - ale zostawię je na sam koniec
Kochana, a powiedz mi, zamawiasz te hydrolaty na ZSK czy mazidłach? Bo na mazidłach hydrolat oczarowy ma dobre opinie, a na ZSK słabe
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 11:18   #1920
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja właśnie kończę wodę różaną i teraz zakupiłam hydrolat z róży bułgarskiej, ciekawe jak się sprawdzi.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.