Koty część XIII - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-05, 11:36   #2521
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Koty część XIII

Ślini się, bo mu bardzo dobrze ;-) Część kotów tak ma, to nic złego.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 12:01   #2522
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Ślini się, bo mu bardzo dobrze ;-) Część kotów tak ma, to nic złego.

A...aha Mój nigdy tak nie miał. Znaczy jako kociaczek miał, a potem mu w sumie przeszło. Jednak nie dostrzegłam już ślinienia (w sensie poza miziańkiem), więc dobrze, że kot jest szczęśliwy
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 17:10   #2523
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Koty część XIII

Nasz Gizmo, po kilku miesiącach życia jako jedynak, został znowu starszym bratem. Tym razem zamieszkała u nas fundacyjna dziewczynka. Z wyglądu bardzo przypomina jego zmarłego we wrześniu młodszego brata Elmo.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 17:22   #2524
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Nasz Gizmo, po kilku miesiącach życia jako jedynak, został znowu starszym bratem. Tym razem zamieszkała u nas fundacyjna dziewczynka. Z wyglądu bardzo przypomina jego zmarłego we wrześniu młodszego brata Elmo.
Gratuluję dokocenia. Bardzo dobra decyzja. Pokażesz maleństwo?
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 17:49   #2525
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Nasz Gizmo, po kilku miesiącach życia jako jedynak, został znowu starszym bratem. Tym razem zamieszkała u nas fundacyjna dziewczynka. Z wyglądu bardzo przypomina jego zmarłego we wrześniu młodszego brata Elmo.

Dogaduja sie, czy dalej ich izolujesz?

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 21:45   #2526
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Kocie mamy! Może podacie informacje dalej?
https://zaginaldom.pl/zbiorki/item/441-kociakizrewy
Znalazłam tą zbiórkę przypadkiem, jak oglądałam kosmetyki Zielone Laboratorium, z których sprzedaży część kwoty zakupu idzie na jakieś kocie fundacje. Cały czas nie mogę o tej zbiórce i o tym poturbowanym kociaku zapomnieć, czas goni, a darczyńców jakoś nie widać. Podacie dalej? Bo pewnie, że nikt od razu na kota z takiej kasy nie wyskoczy, ale liczy się każdy grosz. A jak wiadomo "grosz do grosza i będzie kokosza".
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 10:28   #2527
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Koty część XIII

Mój się ślini kiedy się do mnie nad ranem przytula. Cały polik mam mokry :P Wychodzi na to, że to norma
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-07, 15:51   #2528
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Koty część XIII

Nie ma konfliktów. Mała czasami jeszcze coś poburczy, ale są sobą ogólnie bardzo zainteresowani. Gizmo pozwala jej jeść ze swoich misek.
Oprócz malutkiej mamy też tymczasową lokatorkę w postaci jej siostry. Dziewczyny się dzisiaj pół dnia bawiły demolując salon. Gizmo się tylko przyglądał z parapetu. Ta druga wróciła po jednym dniu adopcji do fundacji, ponieważ osoba, która ją wzięła uznała, że kotka jest dzika i nie da się z nią nawiązać relacji. Co ciekawe, ta sama "trudna" kotka dzisiaj już siedziała mi na kolanach i mruczała, gdy ją głaskałam. Ta druga też ma dobry kontakt z Gizmo.
Staramy się poświęcać Gizmo maksimum czasu i spokoju od dzieciaków, ale on sam co jakiś czas idzie do dziewczyn i je obserwuje, albo się z nimi bawi.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 19:54   #2529
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Nie ma konfliktów. Mała czasami jeszcze coś poburczy, ale są sobą ogólnie bardzo zainteresowani. Gizmo pozwala jej jeść ze swoich misek.
Oprócz malutkiej mamy też tymczasową lokatorkę w postaci jej siostry. Dziewczyny się dzisiaj pół dnia bawiły demolując salon. Gizmo się tylko przyglądał z parapetu. Ta druga wróciła po jednym dniu adopcji do fundacji, ponieważ osoba, która ją wzięła uznała, że kotka jest dzika i nie da się z nią nawiązać relacji. Co ciekawe, ta sama "trudna" kotka dzisiaj już siedziała mi na kolanach i mruczała, gdy ją głaskałam. Ta druga też ma dobry kontakt z Gizmo.
Staramy się poświęcać Gizmo maksimum czasu i spokoju od dzieciaków, ale on sam co jakiś czas idzie do dziewczyn i je obserwuje, albo się z nimi bawi.
Ja po moich wiem, że siostry mogą być bardzo zżyte. Agresja małej mogła wynikać z rozdzielenia jej z siostrą. Nie ma opcji, żebyście wzięli obie? Bo w sumie rozdzielanie kocich sióstr jest bardzo okrutne. Samce nie są aż tak ze sobą zżyte, ale spokrewnione w pierwszej linii samice: matka i córka albo siostry już tak.

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

U nas Psotka też była "trudna". Do dziś potrafi kogoś dziabnąć jak nie jest w nastroju do głaskania, ale po 7 miesiącach oswajania stała się z dzikusa kotem- przytulanką. Dziś TŻ'towi pierwszy raz siedziała na ramieniu jak kot Bob.
A mnie w ciągu dnia czasem toleruje, a czasem nie, ale wieczorem staje się przytulasem i często ze mną śpi, a rano uwielbia się ze mną bawić. Ledwie oko otworzę już leci do mnie z piórkiem na kijku do łóżka.
Moje maluchy od czasu Sylwestra przestawiły sobie rytm dobowy i od 2 dni za wcześnie mnie budzą. Czeka mnie znów tydzień- dwa przestawiania ich na nasz zwykł tryb spania/bycia aktywnym.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 00:20   #2530
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Kocie mamy! Może podacie informacje dalej?
https://zaginaldom.pl/zbiorki/item/441-kociakizrewy
Znalazłam tą zbiórkę przypadkiem, jak oglądałam kosmetyki Zielone Laboratorium, z których sprzedaży część kwoty zakupu idzie na jakieś kocie fundacje. Cały czas nie mogę o tej zbiórce i o tym poturbowanym kociaku zapomnieć, czas goni, a darczyńców jakoś nie widać. Podacie dalej? Bo pewnie, że nikt od razu na kota z takiej kasy nie wyskoczy, ale liczy się każdy grosz. A jak wiadomo "grosz do grosza i będzie kokosza".
Wpłaciłam. Biedactwo...
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 10:29   #2531
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Moje koty się nie ślinią, ale kiedyś kocur się wysmarował kapką maski do włosów niespłukanej z kabiny prysznicowej i ślinił się po myciu
Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Nie ma konfliktów. Mała czasami jeszcze coś poburczy, ale są sobą ogólnie bardzo zainteresowani. Gizmo pozwala jej jeść ze swoich misek.
Oprócz malutkiej mamy też tymczasową lokatorkę w postaci jej siostry. Dziewczyny się dzisiaj pół dnia bawiły demolując salon. Gizmo się tylko przyglądał z parapetu. Ta druga wróciła po jednym dniu adopcji do fundacji, ponieważ osoba, która ją wzięła uznała, że kotka jest dzika i nie da się z nią nawiązać relacji. Co ciekawe, ta sama "trudna" kotka dzisiaj już siedziała mi na kolanach i mruczała, gdy ją głaskałam. Ta druga też ma dobry kontakt z Gizmo.
Super!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-08, 11:15   #2532
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Nie ma konfliktów. Mała czasami jeszcze coś poburczy, ale są sobą ogólnie bardzo zainteresowani. Gizmo pozwala jej jeść ze swoich misek.
Oprócz malutkiej mamy też tymczasową lokatorkę w postaci jej siostry. Dziewczyny się dzisiaj pół dnia bawiły demolując salon. Gizmo się tylko przyglądał z parapetu. Ta druga wróciła po jednym dniu adopcji do fundacji, ponieważ osoba, która ją wzięła uznała, że kotka jest dzika i nie da się z nią nawiązać relacji. Co ciekawe, ta sama "trudna" kotka dzisiaj już siedziała mi na kolanach i mruczała, gdy ją głaskałam. Ta druga też ma dobry kontakt z Gizmo.
Staramy się poświęcać Gizmo maksimum czasu i spokoju od dzieciaków, ale on sam co jakiś czas idzie do dziewczyn i je obserwuje, albo się z nimi bawi.
gratuluję i czekam na foty
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 14:32   #2533
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Widziałyście już to?
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos....html#MTstream
Zastanawiam się w jakim kraju ja żyję i co Polacy-Katolicy jak ten człowiek mają w głowach. Nóż się w kieszeni otwiera na samą myśl.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 14:53   #2534
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Koty część XIII

Przepraszam, ale zatłukłabym to bydlę.

Szkoda że nie podali PayPalu, bo wpłaciłabym coś.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 16:13   #2535
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Na tej stronie jest ich paypal.
www.ciapkowo.pl
Pewnie przy datku na konkretny cel warto zrobić dopisek np. dla Okruszka.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 17:17   #2536
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Na tej stronie jest ich paypal.
www.ciapkowo.pl
Pewnie przy datku na konkretny cel warto zrobić dopisek np. dla Okruszka.
Dzięki
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 16:47   #2537
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Koty część XIII

Szesliwego Nowego Roku na poczatek, bo to moj pierwszy post w tym roku na watku


Nasz kot z roku na rok gorzej znosi Sylwestra, takie mam odczucia
Teraz byl sam, opieke mial, rolety w domu wszystkie pospuszczane byly, a kot przez kolejne dni wystraszony i nieswoj... Na szczescie wraca juz do siebie


Cytat:
Widziałyście już to?
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos....html#MTstream
Zastanawiam się w jakim kraju ja żyję i co Polacy-Katolicy jak ten człowiek mają w głowach. Nóż się w kieszeni otwiera na samą myśl.
Ja tam ludzi nigdy nie zrozumiem, co nimi kieruje i skad sie tacy zwyrodnialcy biora...


To w miescie, gdzie dlugo mieszkalam byl niedawno Taki przpadek:
https://www.nowiny.pl/134570-nieopod...-pazurami.html
Wstrzasajace zdjecia (UWAGA), biedny maluszek
Ludzie zbierali pieniadze na tego kotka, do tego jeszcze wplacali datki, dla tego, kto wskaze sprawce... albo chociaz pomoze nakierowac na Jakis trop, kto to zrobil...


Sprawa jest na policji, ktora od kilku tygodniu szuka we wsi, co ma tysiac mieszkancow sprawcy, bo ciezko w bazie pojadow sprawdzic ile jest takich opli o takim kolorze. Do tego wysnuli rewelacje, ze kot sam sie uczepil opony i go potracilo auto (jak sie pytam jak to mozliwe, no jak?!?) Po tym wszystkich super informacjach, gdy ludzie zaczeli sie bulwersowac, to artykuly zniknely, a oni raczyli tylko sprostowanie napisac.. i dalej spawcy szkaja...
http://www.raciborz.slaska.policja.g...OSTOWANIE.html


To jest Centrum handlowe, sa kamery, ktore pewnie tez nie zostaly sprawdzone. Mialam podobna sytuacje, bo dokladnie tam mi ktos w ciagu 10 minut obtarl zderzak, sprawa byla na policji, ktora nic w tym kierunku nie zrobila, nawet nie raczyla sprawic kamer, bo robilam to ja osobiscie chodzac po sklepach i proszac ochorne o pomoc, a po pol roku sprawdze umorzono z braku dowodow i swiadkow...


Normalnie szkoda mi slow na to wszystko. To jest dramat.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-09, 20:04   #2538
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Koty część XIII

Do takich spraw przydałby się Dexter Morgan.

__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 19:07   #2539
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Szesliwego Nowego Roku na poczatek, bo to moj pierwszy post w tym roku na watku


Nasz kot z roku na rok gorzej znosi Sylwestra, takie mam odczucia
Teraz byl sam, opieke mial, rolety w domu wszystkie pospuszczane byly, a kot przez kolejne dni wystraszony i nieswoj... Na szczescie wraca juz do siebie



Ja tam ludzi nigdy nie zrozumiem, co nimi kieruje i skad sie tacy zwyrodnialcy biora...


To w miescie, gdzie dlugo mieszkalam byl niedawno Taki przpadek:
https://www.nowiny.pl/134570-nieopod...-pazurami.html
Wstrzasajace zdjecia (UWAGA), biedny maluszek
Ludzie zbierali pieniadze na tego kotka, do tego jeszcze wplacali datki, dla tego, kto wskaze sprawce... albo chociaz pomoze nakierowac na Jakis trop, kto to zrobil...


Sprawa jest na policji, ktora od kilku tygodniu szuka we wsi, co ma tysiac mieszkancow sprawcy, bo ciezko w bazie pojadow sprawdzic ile jest takich opli o takim kolorze. Do tego wysnuli rewelacje, ze kot sam sie uczepil opony i go potracilo auto (jak sie pytam jak to mozliwe, no jak?!?) Po tym wszystkich super informacjach, gdy ludzie zaczeli sie bulwersowac, to artykuly zniknely, a oni raczyli tylko sprostowanie napisac.. i dalej spawcy szkaja...
http://www.raciborz.slaska.policja.g...OSTOWANIE.html


To jest Centrum handlowe, sa kamery, ktore pewnie tez nie zostaly sprawdzone. Mialam podobna sytuacje, bo dokladnie tam mi ktos w ciagu 10 minut obtarl zderzak, sprawa byla na policji, ktora nic w tym kierunku nie zrobila, nawet nie raczyla sprawic kamer, bo robilam to ja osobiscie chodzac po sklepach i proszac ochorne o pomoc, a po pol roku sprawdze umorzono z braku dowodow i swiadkow...


Normalnie szkoda mi slow na to wszystko. To jest dramat.
Poszczułabym reporterami programu UWAGA z TVN jak nic.
Z monitoringiem czasem mogą być problemy bo po 24 albo po 72 godzinach bywa, że taśma czy dysk jest nadpisywane nowymi danym. No, ale nie oszukujmy się. Technicy odzyskujący usunięte bądź nadpisane dane też już są. I jak np. prokuratura chce coś takiego zrobić to wie, gdzie ich szukać. Co do sprawy- umorzoną można zawsze wznowić jeśli ktoś stwierdzi, że przy umorzeniu były jakieś nieprawidłowości.
Co do Sylwestra- ja muszę moje chyba za rok przyobserwować jak reagują bo w tym roku podczas samego Sylwestra nas nie było. 2 dni po Sylwestrze miały lekką głupawkę, ale raczej taką radosną. No chyba, że odreagowywały stres przez zabawę. Także trudno mi powiedzieć czy z wiekiem reakcja na Sylwestra jakoś im się zmienia w kierunku lęku. Jak były małe to się nie bały, a Psotka nawet na widziane z dala fajerwerki chciała polować. Jakoś mocno ognia się nie boją, Zuzia troszkę. Palenisko kominka znają, palimy przy nich czasem świeczki- jedynie Zuzia omija je z nieco bezpiecznej odległości, więc chyba nawet widząc ogień na niebie nie reagują lękiem.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2018-01-10 o 19:09
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-12, 16:25   #2540
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Mi od sylwestra pies zgłupiał. Jest ogólnie strachliwy ale od sylwestra wieczorne spacery to porażka. Chodzi przy nodze z podkulonym ogonem i się szaleńczo rozgląda na boki a jak coś usłyszy lub zobaczy to od razu w nogi... I trzyma do rana...

A dziś za pół godziny jedziemy z kotkami na szczepienie. Już się boję. Pyza nienawidzi transportera- nos sobie ostatnio zdarla bo pchala w kratki a fela jak się ja dotyka nie tak jak sobie życzy tudziez szczepi to diabeł w nią wstępuje. Trzeba mieć długie grube spawalnicze rękawice bo oczy wydrapie... raz w roku musza być szczepione. Pyza od stycznia odkąd ja wzięliśmy do września była co miesiąc co tydzień u weterynarza tak koci katar nie chciał odejść...dopiero ma parę miesięcy spokoju... biedne kotki😣 one jeszcze nie wiedzą co je czeka ale ja już panikuje troszkę 😐

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 16:27   #2541
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

20171230_120453.jpg

Fela

20171212_123358.jpg

Pyza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 19:27   #2542
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Zarówno Pyza jak i Fela śliczne.
Nie martw się za bardzo bo kot wyczuwa stres właściciela, a jak nie zna jego przyczyny to może panikować. Ja staram się do wyjść do weta podchodzić na spokojnie właśnie po to, żeby kotów nie stresować.
Moje dadzą się dotknąć lekarzowi tylko gdy ich ulubiony człowiek jest tuż przy nich. Zuzia musi być ze mną, a Psotka z TŻ'tem. Inaczej nie dadzą się tknąć.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 20:15   #2543
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Jakie piekne kotki 😍 moze warto je oswoic z transporterem? Jakies dobre skojarzenia z nim zwiazane?

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 20:46   #2544
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Dokładnie. My oswajaliśmy z transporterami. Były cały czas wystawione w mieszkaniu, jadły w nich, spały, służyły im za kryjówki do drzemek i jak chciały się schować. Jeździliśmy z nimi na wycieczki za miasto, w gości- do moich i do TŻ;ta rodziców. Transporter nie może kojarzyć się tylko z wizytą u weterynarza.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 20:55   #2545
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Już po wszystkim...czekaliśmy 2.5 godziny w kolejce że szczekajacym psem... dziwne jakby się nie baly. Siedziały w teanspotrekach otwartych pyszczkami do siebie i czasem wyglądały z niego.
Z transportwekiem z fela nie ma problemu od razu wyłazi ale pyza schroniskowa nienawidzi żadnych klatek... Ale dzisiaj była grzeczna i siedziała spokojnie 😊

Co do samej wizyty- felcia okaz zdrowia.
Pyza- trochę sapie noskiem. Mówiła że albo ma polip albo ma zniekształcone blonki w nosku po kocim katarze który leczylismy ponad 8 miesięcy i właśnie nos był mocno niedrozny. Kazała obserwować czy się gorzej jej oddycha. Ma też lekko rozluźnione jelitka. Zawsze tak było. Teraz i tak robi bardziej zwarte i mniej śmierdzące kupki niż na początku. Pokombinuje jeszcze z karmami intenstinal i zobaczymy. W sumie niby zdrowa a nie do końca.

Szczepionki przyjęły bardzo ładnie. Były oskuchane serduszka płuca zajrzane do buźki uszkow oczkow...dlatego poszłam do tej wetki mimo że u niej się długo czeka. Jest jeszcze jedna ale tamta od razu wali szczepienie bez niczego...

Staram się nie martwić tym noskiem pyzy a jednak szkoda mi jej... teraz wydaje mi się że się troszkę przeziębila bo ja hartujemy na dworze- co dzień siedzi na balkonie po kilka razy ( lubi bardzo) w zależności od pogody... kiedyś przy przeciągu od razu złapała chrypke i smarki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 21:08   #2546
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Koty część XIII

Nas czekają w marcu szczepienia. Na szczęście Bella nawet lubi jazdę samochodem.
Czy wykonujecie okresowo jakieś dodatkowe badania? Jakieś badanie krwi czy coś. Nasza miala taki kompleks badań w zeszłym roku przy sterylce I zastanawiam się czy jej wszystko powtórzyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 21:09   #2547
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Już po wszystkim...czekaliśmy 2.5 godziny w kolejce że szczekajacym psem... dziwne jakby się nie baly. Siedziały w teanspotrekach otwartych pyszczkami do siebie i czasem wyglądały z niego.
Z transportwekiem z fela nie ma problemu od razu wyłazi ale pyza schroniskowa nienawidzi żadnych klatek... Ale dzisiaj była grzeczna i siedziała spokojnie 😊

Co do samej wizyty- felcia okaz zdrowia.
Pyza- trochę sapie noskiem. Mówiła że albo ma polip albo ma zniekształcone blonki w nosku po kocim katarze który leczylismy ponad 8 miesięcy i właśnie nos był mocno niedrozny. Kazała obserwować czy się gorzej jej oddycha. Ma też lekko rozluźnione jelitka. Zawsze tak było. Teraz i tak robi bardziej zwarte i mniej śmierdzące kupki niż na początku. Pokombinuje jeszcze z karmami intenstinal i zobaczymy. W sumie niby zdrowa a nie do końca.

Szczepionki przyjęły bardzo ładnie. Były oskuchane serduszka płuca zajrzane do buźki uszkow oczkow...dlatego poszłam do tej wetki mimo że u niej się długo czeka. Jest jeszcze jedna ale tamta od razu wali szczepienie bez niczego...

Staram się nie martwić tym noskiem pyzy a jednak szkoda mi jej... teraz wydaje mi się że się troszkę przeziębila bo ja hartujemy na dworze- co dzień siedzi na balkonie po kilka razy ( lubi bardzo) w zależności od pogody... kiedyś przy przeciągu od razu złapała chrypke i smarki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lepiej podawać beta glukan w syropie niż hartować na wolnym powietrzu zwłaszcza teraz. Nasza Psotka sama próbowała się hartować, ale zanim organizm się nie wzmocnił tylko to odchorowywała. A wymykała się na balkon, chowała się przed nami, marzła zanim ktoś się zorientował, że znów się wymknęła i każdy taki incydent niestety odchorowywała.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 21:49   #2548
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Nas czekają w marcu szczepienia. Na szczęście Bella nawet lubi jazdę samochodem.
Czy wykonujecie okresowo jakieś dodatkowe badania? Jakieś badanie krwi czy coś. Nasza miala taki kompleks badań w zeszłym roku przy sterylce I zastanawiam się czy jej wszystko powtórzyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja co roku robię mojej kotce badania krwi (morfologia i biochemia), chociaż jest jeszcze młoda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Do transportera nic nie ma, ale podróży nie lubi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 22:53   #2549
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Lepiej podawać beta glukan w syropie niż hartować na wolnym powietrzu zwłaszcza teraz. Nasza Psotka sama próbowała się hartować, ale zanim organizm się nie wzmocnił tylko to odchorowywała. A wymykała się na balkon, chowała się przed nami, marzła zanim ktoś się zorientował, że znów się wymknęła i każdy taki incydent niestety odchorowywała.
Podaje beta glukan w takich olejowych kapsułkach ale to przebywanie na dworze na prawdę dużo pomogło. Wcześniej latem przy otwartym oknie się przeziębila. A odkąd tu mieszkamy od końca października wypuszczamy ja po trochu co dzień na balkon. Teraz jak jest po 12 stopni to siedzi po pół godziny albo dłużej i dobrze się czuje. Ale parę dni temu wiało dosyć mocno i od tej pory ma ciut bardziej nosek zatkany- ale za 2 dni przejdzie... już ma fajną odporność w porównaniu z tym co było... nie mogę doczekać się ciepłego slonka jak się będzie mogła wylegiwac na nim i grzać futerko😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 23:06   #2550
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty część XIII

Nie wiem jak u Was z powietrzem, ale są takie dni, gdy okna nawet nie otwieram przy kotach właśnie ze względu na smog.
Mam oczyszczacz powietrza, więc jak muszę wywietrzyć, a jest jeszcze znośnie, to otwieram okno, zamykam pomieszczenie, po wszystkim zamykam okna i zostawiam oczyszczacz zanim wpuszczę koty (i siebie). Ale w bardzo zasmogowane dni nawet nie otwieram okna.
U mnie smog wywołuje właśnie objawy grypopodobne ze strony gardła (podrażnienie, ból, chrypka, uczucie wydzieliny jak przy mokrym kaszlu) oraz nosa (zatkany nos, katar, uczucie rozpierania, ból zatok). Więc tym bardziej kotów nie chcę narażać. 2-3 dni temu było duże stężenie pyłów, dopiero dziś mi przechodzi ból gardła i zatkany nos.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2018-01-12 o 23:09
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:45.