Zielone włosy po hennie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-04, 18:12   #1
Apfelkuchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1

Zielone włosy po hennie


Cześć dziewczyny, kilka dni temu poszłam pierwszy raz pofarbować włosy u fryzjera (coś w stylu sombre). Naturalnie mam ciemny blond, ale ponad 1,5 roku temu zafarbowałam włosy henną ciemny brąz Khadi i później zrobiłam 2-3 glossy (2 łyżki henny + maska). Fryzjerka powiedziała, że było to już dawno i prawdopodobnie nie uzyskamy zielonego koloru, ale henna mogła zostać we włosie i jest to możliwe. Skończyło się tak, że od połowy włosów miałam na rozjaśnionych pasmach piękną zieleń Fryzjerka była przerażona, ale nałożyła jakieś rzeczy, różowy toner i końcowy efekt nie był zły. Miałam pierwszy raz umyć włosy 3 dni po farbowaniu, żeby toner na pewno załapał i pokrył zieleń i tak zrobiłam. Teraz jestem przez miesiąc za granicą i bardzo boję się, że pewnego dnia zieleń pojawi się i będę musiała coś z tym zrobić na własną rękę w obcym miejscu... Z każdym myciem widzę, że włosy są coraz jaśniejsze i nie wiem czy to mój wymysł, ale na pojedynczych pasmach chyba zaczyna się przebijać zielona poświata Czy któraś z Was miała podobną przygodę i wie w jaki sposób mogę zniwelować zieleń chociaż na jakiś czas gdyby się pojawiła? Pokryć to szamponetką albo farbą w ciemniejszym odcieniu?

Bardzo dziękuję za pomoc
Apfelkuchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 08:05   #2
luizka15
Przyczajenie
 
Avatar luizka15
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 5
Dot.: Zielone włosy po hennie

Też kiedyś zrobiły mi się zielone po hennie i nie mogłam się tego pozbyć, w konću wybrałam się na farbowanie do kosmetyczki
luizka15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 08:54   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zielone włosy po hennie

Możesz to pokryć czymkolwiek w ciemniejszym odcieniu.
A cała sprawa nie jest czymś dziwnym ani zaskakującym. Ciemny brąz Khadi zawiera indygowiec. Fryzjerka po prostu nie wiedziała jak działa barwnik indygo, który daje ten efekt. On zostaje na włosach na zawsze, a w celu usunięcia go należałoby zniszczyć strukturę białka włosów. Dokładnie to samo dotyczy czerwonego barwnika z henny.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 18:31   #4
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Zielone włosy po hennie

za zielony kolor odpowiada indygo. indygo + rozjaśnianie = glon. dlatego decydując się na naturalne farbowanie mieszankami z indygo trzeba pamiętać - żadnego rozjaśniania póki całkiem nie odrośnie.
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 10:16   #5
liliana887
Przyczajenie
 
Avatar liliana887
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 11
Dot.: Zielone włosy po hennie

Hah też miałam z tym problem, spróbuj sokie z cytryny, wciśnij do miskie 2-3 cytryny u zalej woda, potem mocz w tym włosy
liliana887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-25, 08:49   #6
Kwaga
Przyczajenie
 
Avatar Kwaga
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 14
Dot.: Zielone włosy po hennie

Zielony to ładny kolor, może go sobie zostaw? ;D
Kwaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-25 09:49:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:27.