Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-07, 22:55   #1
christina91
Raczkowanie
 
Avatar christina91
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 69

Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.


Witam. Mam 19 lat. Miesiąc temu zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne 'Jasminelle'. Brałam je dokładnie 21 dni, po czym zrobiłam 7 dniową przerwę, tak jak zalecał lekarz. Okres, który bardziej można by nazwać czerwonym plamieniem, dostałam w drugim dniu tej przerwy. W pierwszym dniu przerwy kochałam się z moim TŻ, bez zabezpieczenia, on doszedł we mnie. Popadłam w jakąś paranoję i myślałam że mogłam zajść w ciążę, więc chciałam poczekać ok 2tyg i zrobić test ciążowy, w tym czasie zaprzestać zażywać tabletki anty. Jednak po 9 dniach zdecydowałam iść do lekarza i zapytać czy to wogóle możliwe aby zajść w ciążę podczas tej 7-dniowej przerwy. Powiedział że nie, i że mam zacząć od razu brać tabletki, mimo że minęło już 9 dni, i pierwszą tabletkę z drugiego opakowania powinnam zażyć dwa dni temu. Więc zrobiłam jak kazał, teraz jestem na piątej tabletce. W niedzielę kochałam się z moim TŻ, ponownie doszedł we mnie, nie zdąrzyłam uprzedzić że lekarz kazał się w tym miesiącu zabezpieczać, mimo tego że biorę tabletki, ponieważ zaczęłam je brać nieregularnie. Od wczoraj odczuwam ból brzucha, wczoraj na zmianę pobolewał mnie raz lewy jajnik, raz prawy. Dzisiaj ból jest dwa razy bardziej intensywny, z największą siłą atakuje podbrzusze, pomiędzy jajnikami. Nie wiem czy jest to reakcja spowodowana nieregularnym zażywaniem tabletek, czy naprawdę mogłam zajść w ciążę?

Edytowane przez christina91
Czas edycji: 2010-12-07 o 23:08
christina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 23:11   #2
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

skoro nieregularnie zażywałaś tabletki to możesz być w ciąży...
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 23:13   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

Owszem ciążę daje się odczuć 2 dni po stosunku
Lekarz kazal sie zabezpieczać ,ty tego nie zrobiłaś wnioski wyciągnij sama.
Przeczytaj ulotkę jak działają pigulki,poszukaj w googlach .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 23:19   #4
christina91
Raczkowanie
 
Avatar christina91
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 69
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Owszem ciążę daje się odczuć 2 dni po stosunku
Lekarz kazal sie zabezpieczać ,ty tego nie zrobiłaś wnioski wyciągnij sama.
Przeczytaj ulotkę jak działają pigulki,poszukaj w googlach .
Ciążę daje się odczuć dwa dni po stosunku? Wiem tylko że ok 3-4 dni od zapłodnienia może wystąpić podwyższenie temperatury.
christina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 23:31   #5
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

Cytat:
Napisane przez christina91 Pokaż wiadomość
Ciążę daje się odczuć dwa dni po stosunku? Wiem tylko że ok 3-4 dni od zapłodnienia może wystąpić podwyższenie temperatury.
nie, nie da się. ale z tego co piszesz szansa na ciążę jest bardzo duża. gratulacje przyszłym rodzicom
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 23:49   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

Cytat:
Napisane przez christina91 Pokaż wiadomość
Ciążę daje się odczuć dwa dni po stosunku? Wiem tylko że ok 3-4 dni od zapłodnienia może wystąpić podwyższenie temperatury.
Nie wyczułaś ironii ?
masz jakąś podstawową wiedzę na temat biologii ?
przedluzylas przerwe ,nie zabezpieczałaś sie dodatkowo ,zdarzyc sie może wszytsko.

Chociaz życze ci abyś nie była w ciązy i nie dla twojego dobra.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 13:55   #7
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

Cytat:
Napisane przez christina91 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 19 lat. Miesiąc temu zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne 'Jasminelle'. Brałam je dokładnie 21 dni, po czym zrobiłam 7 dniową przerwę, tak jak zalecał lekarz. Okres, który bardziej można by nazwać czerwonym plamieniem, dostałam w drugim dniu tej przerwy. W pierwszym dniu przerwy kochałam się z moim TŻ, bez zabezpieczenia, on doszedł we mnie. Popadłam w jakąś paranoję i myślałam że mogłam zajść w ciążę, więc chciałam poczekać ok 2tyg i zrobić test ciążowy, w tym czasie zaprzestać zażywać tabletki anty. Jednak po 9 dniach zdecydowałam iść do lekarza i zapytać czy to wogóle możliwe aby zajść w ciążę podczas tej 7-dniowej przerwy. Powiedział że nie, i że mam zacząć od razu brać tabletki, mimo że minęło już 9 dni, i pierwszą tabletkę z drugiego opakowania powinnam zażyć dwa dni temu. Więc zrobiłam jak kazał, teraz jestem na piątej tabletce. W niedzielę kochałam się z moim TŻ, ponownie doszedł we mnie, nie zdąrzyłam uprzedzić że lekarz kazał się w tym miesiącu zabezpieczać, mimo tego że biorę tabletki, ponieważ zaczęłam je brać nieregularnie. Od wczoraj odczuwam ból brzucha, wczoraj na zmianę pobolewał mnie raz lewy jajnik, raz prawy. Dzisiaj ból jest dwa razy bardziej intensywny, z największą siłą atakuje podbrzusze, pomiędzy jajnikami. Nie wiem czy jest to reakcja spowodowana nieregularnym zażywaniem tabletek, czy naprawdę mogłam zajść w ciążę?
To, czy była możliwość zajść w ciążę w czasie przerwy, mogłaś wyczytać w ulotce pigułek. Nie musiałaś przerywać brania tabletek i lecieć do lekarza Gdybyś zaczęła brać pigułki jak należy, po tej siedmiodniowej przerwie, to nie byłby to stosunek bez zabezpieczenia.

Lekarz kazał się zabezpieczać, bo nie zaczęłaś brać pigułek z drugiego opakowania we właściwym czasie. Jeśli nie zabezpieczałaś się dodatkowo, to możesz być w ciąży. Ale bóle brzucha mogą być spowodowane bałaganem hormonalnym, który sobie zafundowałaś.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 14:26   #8
ewejaz
Raczkowanie
 
Avatar ewejaz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 250
GG do ewejaz
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

Popieram poprzedniczkę. Bóle które opisywałaś mogą być powodem zachwiania gospodarki hormonalnej. Ale nie wykluczone jest też oczywiście możesz być w ciąży. Ja jestem mamą trójki dzieci, i ja na przykład nie wiedziałam że jestem w ciąży dopiero do momentu jak nie dostałam okresu. Też biorę tabletki anty i nieraz tak jest że boli brzuch, jajniki.
ewejaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 15:35   #9
christina91
Raczkowanie
 
Avatar christina91
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 69
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
nie, nie da się. ale z tego co piszesz szansa na ciążę jest bardzo duża. gratulacje przyszłym rodzicom
Wiele razy zauważyłam że kiedy zamieszczasz odpowiedzi do pytań które dotyczą 'przypadkowej ciąży', w Twoich wypowiedziach wyczuwalna jest pewna..zawiść

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie wyczułaś ironii ?
masz jakąś podstawową wiedzę na temat biologii ?
przedluzylas przerwe ,nie zabezpieczałaś sie dodatkowo ,zdarzyc sie może wszytsko.

Chociaz życze ci abyś nie była w ciązy i nie dla twojego dobra.
Nawet jeśli okaże się że jestem w ciąży, będę kochać swoje dziecko i postaram się zafundować jemu/jej dobre dzieciństwo. Więc ty uważaj co do mnie piszesz, że dla dobra dziecka życzysz mi abym nie była w ciąży. Tym sugerujesz że oczywiście byłabym złą matką. Chociaż nie jestem jeszcze gotowa na dziecko, złą matką nie będę.
christina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 15:48   #10
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

Cytat:
Napisane przez christina91 Pokaż wiadomość
Nawet jeśli okaże się że jestem w ciąży, będę kochać swoje dziecko i postaram się zafundować jemu/jej dobre dzieciństwo. Więc ty uważaj co do mnie piszesz, że dla dobra dziecka życzysz mi abym nie była w ciąży. Tym sugerujesz że oczywiście byłabym złą matką. Chociaż nie jestem jeszcze gotowa na dziecko, złą matką nie będę.
Myślę, że Pauli chodziło o to, że jesteś nieodpowiedzialna. Zaczęłaś brać pigułki, nie mając pojęcia o ich działaniu, potem odstawiłaś je bez konsultacji z lekarzem... Tak się nie robi po prostu
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 16:05   #11
christina91
Raczkowanie
 
Avatar christina91
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 69
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;23640879]Myślę, że Pauli chodziło o to, że jesteś nieodpowiedzialna. Zaczęłaś brać pigułki, nie mając pojęcia o ich działaniu, potem odstawiłaś je bez konsultacji z lekarzem... Tak się nie robi po prostu [/QUOTE]

Doskonale zdaję sobie sprawę że znalazłam się w tej sytuacji wyłącznie ze swojej winy. Powinnam po tych 7 dniach ponownie zacząć zażywać tabletki, jednak rozważałam opcję iż mogę być w ciąży, a nie chciałam dowiedzieć się o tym 2 miesiące po, kiedy przez cały czas zażywałabym tabletki co mogło by uszkodzić płód.
christina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 16:38   #12
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

Cytat:
Napisane przez christina91 Pokaż wiadomość
Doskonale zdaję sobie sprawę że znalazłam się w tej sytuacji wyłącznie ze swojej winy. Powinnam po tych 7 dniach ponownie zacząć zażywać tabletki, jednak rozważałam opcję iż mogę być w ciąży, a nie chciałam dowiedzieć się o tym 2 miesiące po, kiedy przez cały czas zażywałabym tabletki co mogło by uszkodzić płód.
Nie mogłaś być w ciąży, jeśli regularnie zażywałaś tabletki
Dlaczego myślisz, że pigułki uszkodziłyby płód?
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 16:42   #13
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

Cytat:
Napisane przez christina91 Pokaż wiadomość
Wiele razy zauważyłam że kiedy zamieszczasz odpowiedzi do pytań które dotyczą 'przypadkowej ciąży', w Twoich wypowiedziach wyczuwalna jest pewna..zawiść

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------



Nawet jeśli okaże się że jestem w ciąży, będę kochać swoje dziecko i postaram się zafundować jemu/jej dobre dzieciństwo. Więc ty uważaj co do mnie piszesz, że dla dobra dziecka życzysz mi abym nie była w ciąży. Tym sugerujesz że oczywiście byłabym złą matką. Chociaż nie jestem jeszcze gotowa na dziecko, złą matką nie będę.
tak misiaczku, ludzka głupota wyzwala u mnie zwierzęce instynkty

skąd ta pewność że będziesz dobrą matką? nie zakładam z góry, że tak nie będzie, ale wiesz, wychowywanie dziecka to sprawa bardziej skomplikowana niż ogarnięcie tego jak należy brać tabletki antykoncepcyjne
Cytat:
Napisane przez christina91 Pokaż wiadomość
Doskonale zdaję sobie sprawę że znalazłam się w tej sytuacji wyłącznie ze swojej winy. Powinnam po tych 7 dniach ponownie zacząć zażywać tabletki, jednak rozważałam opcję iż mogę być w ciąży, a nie chciałam dowiedzieć się o tym 2 miesiące po, kiedy przez cały czas zażywałabym tabletki co mogło by uszkodzić płód.
pytanie skąd ci się w ogóle wzięły te rozważania, to po pierwsze. a po drugie nie ma żadnych badań które by pokazywały, że branie tabletek na początku ciąży może uszkodzić płód.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:23   #14
meggg90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 155
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

rety, aleś se namieszała ciąża z tego co wiem nie daje sie odczuć po dwóch dniach... po tygodniu raczej. mrowinka ma rację. burdel masz z hormonami i póki się to nie ustabilizuje będziesz sie kiepsko czuć.

a branie tabletek w ciąży faktycznie moze uszkodzić płód. w ulotce zresztą jest wspomniane żeby nie brać pigułek w trakcie ciąży. obyś nie zaciążyła, będziesz uważać na przyszłość.
__________________
Chomicki dwa

http://s6.suwaczek.com/20120811040113.pngZaobrączkowani
meggg90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 09:33   #15
dojczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 88
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

Jesteś bardzo nieodpowiedzialna. Nie wiem dlaczego dużo dziewczyn biorących tabletki nie interesuje się tym tematem na własną rękę, internet chociażby - o ulotce nie wspomnę. Tabsy są ingerencją w organizm, więc wypadałoby wiedzieć "jak to działa", a nie po fakcie w histerii zaśmiecać forum, bo dla mnie ten post jest zaśmiecaniem. Wyraźnie jest napisane, że nie można przedłużać przerwy, a jeśli się zdarzy - zabezpieczać się dodatkowo, wyraźnie jest napisane, że tabsy brane REGULARNIE chronią przed ciążą. Jeśli masz paranoje, że jednak zajdziesz przy braniu - nie jesteś gotowa na seks, albo po prostu używajcie z facetem dodatkowo gumek.
Z własnej głupoty możesz być teraz w ciąży, bo "zapomniało Ci się" o tym, co powiedział lekarz.
Strasznie nie lubię takiego nieodpowiedzialnego zażywania tabsów. Sama je biorę i pilnuję się jak nie wiem co, bo skoro je biorę = nie chcę dziecka i wiem kiedy i w jakich przypadkach zabezpieczać się dodatkowo etc. To nie są pastylki na ból gardła.
Dobrą matką możesz oczywiście być, ale nie czarujmy się, za dużo do zaoferowania mieć nie będziesz. Choćby na poziomie intelektualnym.
dojczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 22:03   #16
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

biore 5 tabletke leku vibin i od 5 dni mam przykre bole podbrzusza i do tego krwawienia ,skonsultowalam sie z gin i powiedziala ze to nie od tabletek ale jak dalej bedzie bolec to mam do szpitala isc
czemu tak boli ?mozliwe ze przy tych tabletkach boli mnie juz 5 dzien ?wczesniej bralam tabl ovulastan ale zmienila mi je na vibin bo w czasie 7 dniowej przerwy nie dostalam okresu.
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 18:43   #17
pucia94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

Witam. Od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne Kontracept. Nigdy nie miałam żadnych dolegliwości natomiast teraz pod koniec blistra zaczęło bolec mnie podbrzusze i jestem osłabiona. Tabletki brałam regularnie, czasami zażywałam alkohol. Czego może być tego objawa? Ciąża?
pucia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 17:51   #18
angelikalis123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 21
Dot.: Straszny ból podbrzusza podczas brania tabletek anty.

Żadna metoda antykoncepcji nie daje 100 % pewności i zawsze trzeba liczyć się z ryzykiem. Ja jednak nie snułabym od razu 'najgorszych' przypuszczeń. Najlepiej wybrać się z tym problemem do lekarza.
angelikalis123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-28 18:51:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.