QLAIRA - wątek zbiorczy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-27, 09:47   #121
dorotanocon1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
GG do dorotanocon1
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Witam, wczoraj wziełam pierwszą taletkę Q, wczesniej brałam cilest, logest, a na końcu novymete. Ogólnie wszystkie były jak dla mnie ok.był tylko jeden problem- libido.....Dla mnie jedno opakowanie tabletek wystarczało, na akurat jeden stosunek....więc nastepna zmiana, bo juz tak od ok. roku.Ginekolog powiedział,ze Q, jest praktycznie najbardziej zblizone do hormonow(naturalnych) kobiety, no i ze po q powinno wszystko wrócic do normy....napiszcie dziewczyny czy widziałyscie jakąs poprawe?
dorotanocon1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 22:20   #122
dzenys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

To moze ja jako weteranka Q się wypowiem. Właśnie wzięłam 5 tabletkę 3 już opakowania.

A okresu jak nie było, tak nie ma Nawet żadnego plamienia, zero, nic null

Oczywiście z tydzień temu byłam u ginekologa po receptę - przy czym pan doktor nie przejął się brakiem okresu, nawet nie zaproponował mi badania po stwierdzeniu, że po Q zdarza się to często... Spoko, zdarza się często przy 1 opakowaniu, ale ja zaczęłam trzecie ... :P

Robiłam test ciążowy, bo przecież nie trułabym dziecka hormonami, ale wyszedł negatywnie...

Poza tym czuję się normalnie wciąż, nie zmalałam, nie przytyłam, nic mnie nie boli bardziej, nic mniej, chce mi się zawsze i dużo (to akurat chyba wina dobrze dobranego faceta a nie tabletek ).

No i w sumie tyle tylko mam do powiedzenia.

Ale brak okresu od 3 m-cy, z jednej strony cieszy mnie niezmiernie, a z 2... jednak martwi, bo to raczej nienaturalne ...
dzenys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 06:11   #123
dorotanocon1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
GG do dorotanocon1
Talking Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Ja biorę dzisiaj trzecią tabletke, ale okresu z "odstawienia" novynette nie dotałam, no a co do oczekiwań w sprawie "mojego"libido, to przed cała serią roznych tabletek było super i ok.mam nadzieje ze skoro Q, jest taka bardzo "naturalna" to moje checi, tez powróca do stanu nornalnego...
dorotanocon1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 08:40   #124
klaudiii890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 14
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

hej mój okres nareszcie zaczyna przypominać okres, tzn zaczyna się tak o godzinie 14 i trwa do 17 wystarczy mi jeden tampon na dzień, taki okres to mi sie podoba
libido jak zwykle SUPER, może i dlatego że uwielbiam sex
dziewczyny szczerz polecam Qlaira!! za tydzień zaczynam 3 opakowanie
klaudiii890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 08:52   #125
niebieskoooka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cześć dziewczyny!
MI lekarz tez przepisał Q. i sa to moje pierwsze pigułki. Niedługo (na dniach) zacznie mi sie okres, a więć czas, kiedy powinnam zacząć stosowanie Q. Mam tylko problem jeden, bo mój okres często zaczyna się plemieniem w polowie lub nawet pod koniec dnia. Czy wlasnie wtedy powinnam wziac pierwsza tabletke czy powinnam ja zastosować dnia nastepnego, gdy już będę mieć normalne krwawienie?
Wiąże sie to też z godziną przyjmowania tabletek, bo jakbym chciała je przyjmować o 18, a to plamienie będę mieć ok 20, to chyba mi przechodzi na dzień następny, tak?
Nie mogę się poradzić mojego ginekologa, bo akurat ma urlop ;/

Bardzo proszę o odpowiedz!
Mam nadzieje, ze sformuowalam to jasno
niebieskoooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 08:58   #126
karah1
Raczkowanie
 
Avatar karah1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 72
Smile Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez xruda1 Pokaż wiadomość
czesc. czy znacie takie tabletki jak Qlaira (Bayer Schering Pharma) ? przepisał mi lekarz. Jutro zaczynam brac. Poniewaz jest to nowosc to potrzebuje max informacji na ten temat, jesli ktos bierze to jak sie czuje, czy jest zadowolony z takiego dawkowania itp. z gory dzieki!!!
wreszcie pojawiła się ulotka ...
http://www.qlaira.pl/gfx/Qlaira_ulot...d_18_03_09.pdf

powiem szczerze,ze stosuje i jestm bardzo zadowolona brak skutków ubocznych, czuje sie zupełnie normalnie, brak ociezałości i "spuchnięcia" zajadam sie jedynie słodyczami ael mysle ze to skutek rzucanie palenie.
koncze pierwsze opakowqnie i polecem ...
karah1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 09:17   #127
noeva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Witajcie
Jestem nowa na forum.
Za parę dni zaczynam 3 opakowanie Qlaira.
Jestem bardzo zadowolona. Nie mam żadnych dolegliwości związanych z przyjmowaniem tabletek.
Mam tylko jeden mały problem. Z ulotki nie za bardzo potrafię wywnioskować co mam zrobić.
Zachorowałam i przyjmuję dosyć silny antybiotyk.
Czy mam się dodatkowo zabezpieczać, czy nie jest to konieczne?
Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam.
noeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 12:38   #128
aaKarolinaa
Przyczajenie
 
Avatar aaKarolinaa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 8
Qlaira

Cześć wszystkim!!
Jeśli chodzi o leki, to zawsze zdarzy się 1/100 dziewczyn, które mają skutki uboczne. Niestety akurat jestem nią ja . Biore Q dopiero od niedawana, ale skutki były straszne - poczynając od wyjątkowo bolesnych miesiączkach, przez plamienia 15 dni w miesiącu, po koszmarne bóle jajników, nóg i krzyża. Dlatego też, lekarz kazał odstawić i zmienił na inne. Ale jest problem... Wykupiłam leki na kilka miesięcy i zostały mi dwa niezaczęte opakowania. Jeśli jest ktoś chętny sprzedam po 50 zł za opakowanie.
Proszę chętne o kontakt na karollciaw@poczta.onet.pl
aaKarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 15:00   #129
barbarka444
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 137
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez noeva Pokaż wiadomość
Witajcie
Jestem nowa na forum.
Za parę dni zaczynam 3 opakowanie Qlaira.
Jestem bardzo zadowolona. Nie mam żadnych dolegliwości związanych z przyjmowaniem tabletek.
Mam tylko jeden mały problem. Z ulotki nie za bardzo potrafię wywnioskować co mam zrobić.
Zachorowałam i przyjmuję dosyć silny antybiotyk.
Czy mam się dodatkowo zabezpieczać, czy nie jest to konieczne?
Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam.
W czasie brania antybiotyku i minimum 7 dni po skończeniu należy stosować dodatkową antykoncepcje, niedawno miałam taką sytuacje i pytałam ginekologa.
barbarka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 15:12   #130
noeva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez barbarka444 Pokaż wiadomość
W czasie brania antybiotyku i minimum 7 dni po skończeniu należy stosować dodatkową antykoncepcje, niedawno miałam taką sytuacje i pytałam ginekologa.
DZIĘKUJĘ BARDZO !!!!

Mam w takim razie rozumieć, że skoro biorę antybiotyk tylko 3 dni, a działa on w organizmie przez 10 dni + 7 dni od skończenia to jest 17 dni, tak?
Dla bezpieczeństwa - raczej tak...

Pozdrawiam.
noeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 15:21   #131
barbarka444
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 137
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

No ja bym tak zrobiła chociaż nie wiem może ktoś powie, że za dużo ale jak dla mnie lepiej dmuchać na zimne niż cierpiec później
barbarka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 16:03   #132
Luiza91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 12
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Ja biorę 5tabletke ale pierwszego opakowania. Okres trwa mi nadal, ale konczy mi sie to jest raczej spowodowane tym, ze od 3miesiecy mialam po 46 dniach okres;/.. mysle ze teraz bede miala normlanie okres bo to czekanie momentami mnie zabijalo;/. Okres mialam poczatkowo bolesny przy Q.
Generalnie czuje sie dobrze, nie mam zbytnio apetytu i piersi lekko pobolewaja..
Luiza91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 21:49   #133
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

ja do tej pory bardzo chwalilam Q, ale pojawila sie suchosc na razie nie jest jakas straszna, ale widze roznice- zobacze jak bedzie dalej
reszta jest ok
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 09:22   #134
klaudiii890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 14
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

hej u mnie też pojawiła się suchość i to jest jedyny minus,
a mam do was pytanie o której godzinie przyjmujecie tabletkę?
bo ja się pytałam lekarz a on mi powiedział że jak che, tylko żeby było o stałej porze, więc biorę rano o 9:00.
klaudiii890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 10:33   #135
noeva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Suchość?
Chyba nie mogę się na to skarżyć. Zobaczymy jak będzie dalej. Może to zależy od nastroju, dnia, samopoczucia, niekoniecznie jest wywołane pigułką.
Ja przyjmuję tab. wieczorkiem, ok. 20.
noeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 10:36   #136
saslycek
Zakorzenienie
 
Avatar saslycek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa/Ostrołęka
Wiadomości: 5 654
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Hej, byłam dziś u gina i przepisał mi właśnie QLAIRA... są to moje pierwsze tabletki i nie wiem czego się po nich spodziewać.
Jeszcze nie wykupiłam recepty, bo nie ma ich u mnie w aptece... będą na zamówienie.
Przeraziła mnie troche ta suchość, o której napisałyście
__________________
Przygody dwóch labradorów - czarnego Rico i biszkoptowej Heleny KLIK

Będzie im miło za odwiedziny
saslycek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 11:39   #137
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez klaudiii890 Pokaż wiadomość
hej u mnie też pojawiła się suchość i to jest jedyny minus,
a mam do was pytanie o której godzinie przyjmujecie tabletkę?
bo ja się pytałam lekarz a on mi powiedział że jak che, tylko żeby było o stałej porze, więc biorę rano o 9:00.
pore najlepiej wybrac taka, ktora po prostu pasuje bedac na uczelni na pewno nie w glowie byloby pamietanie o tabletce wiec biore o 21

Cytat:
Napisane przez noeva Pokaż wiadomość
Suchość?
Chyba nie mogę się na to skarżyć. Zobaczymy jak będzie dalej. Może to zależy od nastroju, dnia, samopoczucia, niekoniecznie jest wywołane pigułką.
Ja przyjmuję tab. wieczorkiem, ok. 20.
ja wlasnie nigdy z suchoscia nie mialam problemow, wrecz przeciwnie no a teraz sie pojawila i to chyba niezaleznie od samopoczucia czy pory- ale jak pisalam, na razie nie jest tak najgorzej
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 13:36   #138
glutek7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Wink Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Hej dziewczyny
Dzisiaj byłam u ginekologa po recepte, a że brałam już dośc długo bo ok rok Yasminelle i pojawiło mi się straszne obniżenie libido i suchość , to stwierdziłam, że chce zmienić tabletki i lekarz polecił mi Q. Przeczytałam całe forum i wydaje mi się, że te teabletki będą dobre! Mam taką nadzieję bo ta suchość i obniżone libido doprowadza mnie do szału... w ogóle nie mam ochoty się kochać, a jak chcę to jest problem z suchością. Wcześniej brałam Logest ale przytyłam po nich...
Pozdrawiam gorąco i piszcie jak się czujecie , ja też się odezwę jak zacznę brać.
A właśnie...
w sobotę kończę brać Yasminelle i nie wiem czy mam wiząc 1 tabletkę Q w niedzielę następnego dnia czy dopiero jak pojawi się okres?
BO lekarz powiedział ,że dopiero 1 dnia okresu ... a tu widziałam posty gdzie pisałyście , że powinno się wziąć od razu
glutek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 15:36   #139
noeva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Ja brałam Yasminelle bardzo krótko i przeszłam na Qlaira.
Skoro w sobotę bierzesz ostatnią tabletkę Yasminelle to w niedzielę weź Qlaira.
Ja postąpiłam dokładnie w ten sposób, pełen komfort, że nic się nie przydarzy, okres i tak się wtedy pojawił: trwał 2 dni.
I wszystko jest w porządku.
Pozdrawiam.
noeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-01, 16:11   #140
aga503
Przyczajenie
 
Avatar aga503
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

witam wszystkich, od jutra zaczynam brac Q, wczesniej bylam 8 mc na microgynon - cena nie powiem powalajaca ale od kilku tygodni zaczelam puchnac i czuc sie ciezko. brzuch masakra duzy i wzdety. z suchoscia i libido nie mam problemu tylko to tycie. ciekawe jak bedzie bo qlairze, mam nadzieje ze w koncu ujdzie ze mnie ta woda

ps. urosly wam cos piersi? mi po zadnych nie drgnely ani na milimetr i ciekawa jestem czy po tych tez
aga503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 20:35   #141
8401_agula
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

<post usuniety przez moda>

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2009-10-02 o 13:51 Powód: złamanie regulaminu
8401_agula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 21:14   #142
saslycek
Zakorzenienie
 
Avatar saslycek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa/Ostrołęka
Wiadomości: 5 654
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Mam pytanko...
Jeśli będę brała tabletki i powiedzmy, że 25 dnia wystąpi okres to mam następnego dnia wziąć tabletkę na 26 dzień? czy 1 z następnego opakowania?
To moje pierwsze tabletki... więc dopytuje
__________________
Przygody dwóch labradorów - czarnego Rico i biszkoptowej Heleny KLIK

Będzie im miło za odwiedziny
saslycek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 07:21   #143
noeva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Oczywiście że tabletkę z 26 dnia.
Bez względu na wszystko musisz wziąć zawsze całe opakowanie.
noeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 08:50   #144
gwiazdka917
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 7
GG do gwiazdka917
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Hej
Ja właśnie dziś wezmę 8 tabletkę pierwszego opakowania Q
Przedtem przez pół roku zażywałam Yasminelle i spadło mi libido (tak o 70%) i jak stwierdził mój gin - miałam stan przeddepresyjny
Dlatego zapisał mi Q , bo ponoć jest lepsza i ma więcej hormonów przez co libido tak nie spada. Do tego witamina B6 (działa przeciwdepresyjnie i w połączeniu z tabsami prolibidowo) i mam nadzieje że będzie ok Póki co nie mogę narzekać Może troszkę cena jest wysoka,ale jak już było tu wspomniane- za pewność to malutko
gwiazdka917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 09:31   #145
glutek7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Wink Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

dzięki Noeva, tak właśnie myślałam , bo jak wcześniej zmieniałam tabletki z Logest na Yasminelle to brałam od razu po skończeniu poprzednich. Najgorsze przy braniu tabsów jest spadające libido, lekarz powiedział mi ,że najprawdopodobniej po Q powinno być inaczej... mam nadzieję ,że będzie dobrze oby każdej z nas służyły te tebletki wkońcu nowość...

pozdrawiam gorąco;-)
glutek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 16:39   #146
koteczkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Lightbulb Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cześć dziewczyny, powiem szczerze że nigdy nie udzielałam się na forach. Ale widzę że ten temat się nakręca więc jeszcze mały kurs .

Widzę że co jakiś czas przy różnego rodzaju pigułkach pojawia się informacja jak one świetnie poprawiają libido. To teraz fakty :

-praktycznie żadne z "nowoczesnych" pigułek (czyli zawierające np. gestoden, dezogestrel, drospirenon czy dienogest i kilka innych substancji) nie będą poprawiały libido ponieważ mają lekkie działanie antyandrogenne

-dzięki działaniu antyandrogennemu możecie liczyć na poprawę cery, brak zmian masy ciała, ale cierpi na tym niestety libido

-pigułkami które rzeczywiście poprawiały libido były kiedyś wszystkie odmiany zawierające lewonorgestrel (część starszych forumowiczek pewnie jeszcze je pamięta). Jednak zwiększając libido zwiększały one też niestety masę ciała

Dla mających wątpliwości odsyłam do google.

Więc albo jedno albo drugie, czyli albo nie wpływa na masę ciała i poprawia cerę ale spada libido, albo odwrotnie. Niestety.

A do napisania moich postów skłoniła mnie właśnie wizyta u ginekologa. Od kilku lat biorę pewne pigułki (nazwy nie podam bo już chyba dość reklamy w tym wątku), jest ok dobrze je toleruję i jestem z nich zadowolona (może trochę nie z ceny). A na ostatniej wizycie lekarz kilka razy starał mi wmówić, że powinnam je zamienić na inne wymieniając jakieś zalety które chyba na jakiejś reklamie przeczytał. Niestety trafił na wykształconą kobietę, i mu się nie udało, jednak przeraża mnie jak to wszystko działa. I później jest jak z moimi koleżankami które co wizyta z inna receptą wychodziły od tego samego lekarza a po dwóch latach przytyły 20kg i odstawiły wszelkie pigułki.

Pozdrawiam i obyście wszystkie miały takie pigułki jakie do was najlepiej pasują.

Edytowane przez koteczkaa
Czas edycji: 2009-10-02 o 16:55
koteczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 19:55   #147
saslycek
Zakorzenienie
 
Avatar saslycek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa/Ostrołęka
Wiadomości: 5 654
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez noeva Pokaż wiadomość
Oczywiście że tabletkę z 26 dnia.
Bez względu na wszystko musisz wziąć zawsze całe opakowanie.
Dziękuje
__________________
Przygody dwóch labradorów - czarnego Rico i biszkoptowej Heleny KLIK

Będzie im miło za odwiedziny
saslycek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 12:22   #148
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez koteczkaa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, powiem szczerze że nigdy nie udzielałam się na forach. Ale widzę że ten temat się nakręca więc jeszcze mały kurs .

Widzę że co jakiś czas przy różnego rodzaju pigułkach pojawia się informacja jak one świetnie poprawiają libido. To teraz fakty :

-praktycznie żadne z "nowoczesnych" pigułek (czyli zawierające np. gestoden, dezogestrel, drospirenon czy dienogest i kilka innych substancji) nie będą poprawiały libido ponieważ mają lekkie działanie antyandrogenne

-dzięki działaniu antyandrogennemu możecie liczyć na poprawę cery, brak zmian masy ciała, ale cierpi na tym niestety libido

-pigułkami które rzeczywiście poprawiały libido były kiedyś wszystkie odmiany zawierające lewonorgestrel (część starszych forumowiczek pewnie jeszcze je pamięta). Jednak zwiększając libido zwiększały one też niestety masę ciała

Dla mających wątpliwości odsyłam do google.

Więc albo jedno albo drugie, czyli albo nie wpływa na masę ciała i poprawia cerę ale spada libido, albo odwrotnie. Niestety.


A do napisania moich postów skłoniła mnie właśnie wizyta u ginekologa. Od kilku lat biorę pewne pigułki (nazwy nie podam bo już chyba dość reklamy w tym wątku), jest ok dobrze je toleruję i jestem z nich zadowolona (może trochę nie z ceny). A na ostatniej wizycie lekarz kilka razy starał mi wmówić, że powinnam je zamienić na inne wymieniając jakieś zalety które chyba na jakiejś reklamie przeczytał. Niestety trafił na wykształconą kobietę, i mu się nie udało, jednak przeraża mnie jak to wszystko działa. I później jest jak z moimi koleżankami które co wizyta z inna receptą wychodziły od tego samego lekarza a po dwóch latach przytyły 20kg i odstawiły wszelkie pigułki.

Pozdrawiam i obyście wszystkie miały takie pigułki jakie do was najlepiej pasują.
niestety nie moge sie zgodzic z wszystkim, co napisalas.

czesty spadek libido po pigulkach nie jest zwiazany glownie ze spadkiem androgenow, a stalym poziomem hormonow. przy normalnym cyklu poziom hormonow plciowych jest zmienny. dlatego kobietom, ktorym drastycznie spada libido po pigulkach jednofazowych (czyli tych najpopularniejszych), zaleca sie kilku fazowe. pigulki wielofazowe sa na rynku od bardzo dawna, jednak zawieraja dosc wysokie dawki hormonow, nie kazdemu to sluzy, dlatego Qlaira to moze byc przelom, jest kilkufazowa a jednoczesnie nie ma wysokiego poziomu hormonow.

masz wyksztalcenie medyczne? Twoje slowa, ktore pogrubilam to totalna bzdura... tycie, spadek libido, tradzik hormonalny to sprawy cholernie indywidualne, nalezy brac pod uwage fenotyp kobiety, zgadac jej poziom hormonow, na tej postawie probowac dobrac wlasciwe pigulki, tym sposobem zmniejsza sie szanse pomylki.

bralam 3 rodzaje tabletek, wszystkie o dodatkowym dzialaniu antyandrogenowym (sam estrogen dziala antyandrogenowo)

-Yasmin- cera sliczna, zero tycia ale problemy z nastrojem, olbrzymie, libido bez zmian
-Yasminelle podobnie
- Diane 35\Cyprest, cera sliczna, troche przytylam, a raczej spuchlam, libido bez zmian, troche problemy z nastrojem

aktualnie nie biore niczego, bo zwyczajnie boje sie, ze kolejne beda dzialac negatywnie na nastroj, dlatego pomyslalam o Qlaira, moze kiedys sie zdecyduje

nie smiejcie sie jak wasi lekarze wymawiaja nazwe Qlaira?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 21:01   #149
saslycek
Zakorzenienie
 
Avatar saslycek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa/Ostrołęka
Wiadomości: 5 654
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Truskawkowa moja lekarz powiedziala, że przepisze mi nowość ale samej nazwy nie wymówiła, chyba, że jakoś niewyraźnie i cicho, że nie usłyszałam
__________________
Przygody dwóch labradorów - czarnego Rico i biszkoptowej Heleny KLIK

Będzie im miło za odwiedziny
saslycek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 23:25   #150
Luiza91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 12
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Dziewczyny jak cera po Q?
Luiza91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-16 19:08:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:25.