Zabieg-złuszczanie naskórka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-13, 18:13   #1
magdaa_j
Zadomowienie
 
Avatar magdaa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 956

Zabieg-złuszczanie naskórka


Na początek chciałabym przeprosić jeśli taki temat już był.Szukałam w wyszukiwarce, ale nie ma konkretnego tematu(przynajmniej ja nie znalazłam)tylko w jakiś tematach pojawiało się to słowo.
A więc:
Byłam dzisiaj u Dermatologa i postanowiła, że zrobi mi złuszczanie naskórka.Co to właściwie jest?Co ma to na celu?Podobno po kilku dniach zaczyna się łuszczyć skóra.Mówiła też, że do szkoły będę mogła sobie to trochę zatuszować.Czy któraś z Was miała taki zabieg?Czy coś pomogło?Proszę o Wasze opinie.Pozdrawiam
__________________
magdaa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 19:02   #2
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Było jak najbardziej, nawet całe wątki na ten temat - TCA, lasery, blue peele i temu podobne Sama w wielu się wypowiadałam, więc spróbuj wrzucać na wyszukiwarkę inne hasła, dłuższe niż trzyliterowe
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 11:02   #3
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Cytat:
Byłam dzisiaj u Dermatologa i postanowiła, że zrobi mi złuszczanie naskórka.Co to właściwie jest?Co ma to na celu?Podobno po kilku dniach zaczyna się łuszczyć skóra.Mówiła też, że do szkoły będę mogła sobie to trochę zatuszować.Czy któraś z Was miała taki zabieg?Czy coś pomogło?Proszę o Wasze opinie.Pozdrawiam
zaelzy jakie złuszczanie , takie dermatologiczne bardziej czy kosmetyczne? sa różne peeling azjatyczki, yellow peel, glyco peel,
easy peel, snow peel, blue peel- wykonywane kwasami TCA najczęsciej.
green peel, polski peeling ziołowy, kwasy, chemiczne złuszczanie naskórka, dermabrazja...jest wiele ich, maja na celu zerwac warstwę zewnętrzną, odsłonić "nowa skóre"- złuścić, niektóre usuwaja przebarwienia, blizny,s ą dobre na tłojotok , rozszerzone pory, odmładzajaco...
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 13:58   #4
magdaa_j
Zadomowienie
 
Avatar magdaa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 956
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
zaelzy jakie złuszczanie , takie dermatologiczne bardziej czy kosmetyczne? sa różne peeling azjatyczki, yellow peel, glyco peel,
easy peel, snow peel, blue peel- wykonywane kwasami TCA najczęsciej.
green peel, polski peeling ziołowy, kwasy, chemiczne złuszczanie naskórka, dermabrazja...jest wiele ich, maja na celu zerwac warstwę zewnętrzną, odsłonić "nowa skóre"- złuścić, niektóre usuwaja przebarwienia, blizny,s ą dobre na tłojotok , rozszerzone pory, odmładzajaco...

U dermatologa będzie robiony ten zabieg. Czy to jest coś takiego jak kwasy?
__________________
magdaa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 14:55   #5
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Cytat:
Napisane przez magdaa_j Pokaż wiadomość
U dermatologa będzie robiony ten zabieg. Czy to jest coś takiego jak kwasy?
Może być równie dobrze mikrodermabrazja, ale przypuszczam że kwasy. Naprawdę nie powiedział jakie kwasy? Bo takie jej wiadomości to wybacz... trochę niepełne. Szczególnie z tym tuszowaniem do szkoły - jeśli będziesz miała np. wyższe stężenie TCA, to skóra jest tak ściągnięta, że będziesz musiała nałożyć grubą warstwę natłuszczającego kremu, a jeśli tego nie zrobisz to mimo zamalowania zaczerwienienia - będziesz miała ściągniętą skorupę. Jeśli chce Ci zrobić AHA, to warsto sprawdzić jakie stężenie i ile za to chce wziąć. Itd, itp
Najlepiej zadzwoń do niego i napisz co miał na myśli
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 15:10   #6
magdaa_j
Zadomowienie
 
Avatar magdaa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 956
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Może być równie dobrze mikrodermabrazja, ale przypuszczam że kwasy. Naprawdę nie powiedział jakie kwasy? Bo takie jej wiadomości to wybacz... trochę niepełne. Szczególnie z tym tuszowaniem do szkoły - jeśli będziesz miała np. wyższe stężenie TCA, to skóra jest tak ściągnięta, że będziesz musiała nałożyć grubą warstwę natłuszczającego kremu, a jeśli tego nie zrobisz to mimo zamalowania zaczerwienienia - będziesz miała ściągniętą skorupę. Jeśli chce Ci zrobić AHA, to warsto sprawdzić jakie stężenie i ile za to chce wziąć. Itd, itp
Najlepiej zadzwoń do niego i napisz co miał na myśli

Powiedziała, że będzie kosztować 200zł i oprócz tego, że będzie to złuszczanie naskórka.Nic więcej.
__________________
magdaa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 15:32   #7
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Cytat:
Powiedziała, że będzie kosztować 200zł i oprócz tego, że będzie to złuszczanie naskórka.Nic więcej.
zapytaj się o metotę złuszczania, bo to naprawdę tak nie powinno byc ze tyle kasy a nawret nie wiesz czym i czego potem użyć
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-14, 15:42   #8
magdaa_j
Zadomowienie
 
Avatar magdaa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 956
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Rozmawiałam przed chwilą z mamą i mówi, że ten zabieg się nazywał Topix czy jakoś tak.Jest coś takiego? Mówiła coś, że będzie lała mi na twarz taki płyn.Jakoś tak to było.
__________________
magdaa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 15:56   #9
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

to pochodna nazwa od TCA czyli kwas trójchloroctowy, i faktycznie "leje " się płyn,aplikuje o to mi chodzi ale musisz się przygotowoać ze bedzie to kontrolowane chemiczne oparzenie. nie jest to nic przyjemnego- mogę powiedziec po sobie, na twarzy nie miałąm , na udach ale piekło dosyć. najpierw cera stanie Ci się brudniejsza jakby , taka ciemniejsza, potem będzie isę łuszczyć, ale to juz nie bolało . trudno okreslic dokladnie jakiego stezenia uzyje ale powinno byc w granicach 34 do 50%

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-09-14 o 17:25
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 16:00   #10
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Cytat:
Napisane przez magdaa_j Pokaż wiadomość
Rozmawiałam przed chwilą z mamą i mówi, że ten zabieg się nazywał Topix czy jakoś tak.Jest coś takiego? Mówiła coś, że będzie lała mi na twarz taki płyn.Jakoś tak to było.


Znalazłam coś takiego w sieci:

TCA topix peel
Procedura peelingu TCA polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Zabieg jest stosunkowo nieprzyjemny, ale uczucie pieczenia towarzyszące zabiegowi ustępuje po kilku godzinach. Przez następnych kilka dni skóra staje się ciemniejsza, bardzo napięta, po czym pęka i złuszcza się - w tym czasie pacjent nie odczuwa bólu. Przeciętnie po zabiegu głębokiego złuszczania TCA (35-50%), potrzeba 5-7 dni na regenerację.

Wskazania do peelingu TCA:
- Zmarszczki
- Rogowacenie starcze
- Trądzik grudkowo-krostny
- Wiotkość skóry
- Przebarwienia
- Blizny potradzikowe i inne

Kwas glikolowy
Jest wykorzystywany do peelingu powierzchownego (stężenia 30 - 70%). Preparaty w skład, których wchodzi kwas glikolowy to: NeoStrata, Roztwór Jessnera, Topix.


TCA TOPIX PEEL
Jest to procedura peelingu TCA o większym stężeniu od 15 do 35 % polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu spowodowania kontrolowanej reakcji chemicznej. Wiąże się to zazwyczaj z kilkuminutowym pieczeniem i uczuciem dyskomfortu, które zanikają w ciągu 2-3 minut. Przez następnych kilka dni skóra staje się ciemniejsza, bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, odsłaniając nową świeżą warstwę. Nie ma strupków, krwawienia. W czasie procesu odnowy naskórka pacjent nie odczuwa bólu. Po zabiegu potrzeba jest 2-3 dni na regenerację. Przy głębszym peelingu w przypadku skóry z dużymi zmianami posłonecznymi i zmarszczkami wymagane jest 6-7 dni.

U większości osób aby osiągnąć najlepsze wyniki należy wykonać kilka (4-8) zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie. Program złuszczania musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Wskazania:
zmarszczki,
melasma,
rogowacenie starcze,
trądzik grudkowo- krostkowy,
wiotkość skóry,
melanoderma,
plamy soczewicowate,
blizny potrądzikowe,
stare blizny pourazowe.

Po zabiegu pacjent może odczuwać mrowienie, świąd, i suchość skóry. Zaczerwienienie i podrażnienie są normalnymi objawami, które mogą występować w ciągu 24 godz. Przez kilka dni po aplikacji TCA skóra może się łuszczyć, błyszczeć mieć brązowe zabarwienie, może również wystąpić obrzęk. Jest to normalne zjawisko wskazując, iż doszło do większej absorpcji kwasu w danych miejscach. Powyższe reakcje będą ustępowały pod wpływem procesu gojenia i odpowiedniej terapii pozabiegowej.
Topix jest też producentem kosmetyków (m.in. kwasów AHA),

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-09-14 o 17:54
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 16:02   #11
magdaa_j
Zadomowienie
 
Avatar magdaa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 956
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

[quote=Emilia1;2711330to pochodna nazwa od TCA czyli kwas trójchloroctowy, i faktycznie "leje " się płyn,aplikuje o to mi chodzi ale musisz się przygotowoać ze bedzie to kontrolowane chemiczne oparzenie. nie jest to nic przyjemnego- mogę powiedziec po sobie, na twarzy nie miałąm , na udach ale piekło dosyć. najpierw cera stanie Ci się brudniejsza jakby , taka ciemniejsza, potem będzie isę łuszczyć, ale to juz nie bolało . trudno okreslic dokladnie jakiego stezenia uzyje ale powinno byc w granicach 34 do 50%]quote]

Aha dziękuję bardzo
Ta Dermatolog jest b. dobra i uważam, że można jej zaufać, ale czy to coś pomaga?Ja mam przede wszystkim ropne pryszcze i czy to może jakoś zaszkodzić?No i mam bakterię, bo robiony miałam niedawno posiew. Jak wygląda twarz już po złuszczeniu?
__________________

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-09-14 o 17:52
magdaa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-14, 16:06   #12
magdaa_j
Zadomowienie
 
Avatar magdaa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 956
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość

Znalazłam coś takiego w sieci:

TCA topix peel
Procedura peelingu TCA polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Zabieg jest stosunkowo nieprzyjemny, ale uczucie pieczenia towarzyszące zabiegowi ustępuje po kilku godzinach. Przez następnych kilka dni skóra staje się ciemniejsza, bardzo napięta, po czym pęka i złuszcza się - w tym czasie pacjent nie odczuwa bólu. Przeciętnie po zabiegu głębokiego złuszczania TCA (35-50%), potrzeba 5-7 dni na regenerację.

Wskazania do peelingu TCA:
- Zmarszczki
- Rogowacenie starcze
- Trądzik grudkowo-krostny
- Wiotkość skóry
- Przebarwienia
- Blizny potradzikowe i inne

Kwas glikolowy
Jest wykorzystywany do peelingu powierzchownego (stężenia 30 - 70%). Preparaty w skład, których wchodzi kwas glikolowy to: NeoStrata, Roztwór Jessnera, Topix.

TCA TOPIX PEEL
Jest to procedura peelingu TCA o większym stężeniu od 15 do 35 % polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu spowodowania kontrolowanej reakcji chemicznej. Wiąże się to zazwyczaj z kilkuminutowym pieczeniem i uczuciem dyskomfortu, które zanikają w ciągu 2-3 minut. Przez następnych kilka dni skóra staje się ciemniejsza, bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, odsłaniając nową świeżą warstwę. Nie ma strupków, krwawienia. W czasie procesu odnowy naskórka pacjent nie odczuwa bólu. Po zabiegu potrzeba jest 2-3 dni na regenerację. Przy głębszym peelingu w przypadku skóry z dużymi zmianami posłonecznymi i zmarszczkami wymagane jest 6-7 dni.

U większości osób aby osiągnąć najlepsze wyniki należy wykonać kilka (4-8) zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie. Program złuszczania musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Wskazania:
zmarszczki,
melasma,
rogowacenie starcze,
trądzik grudkowo- krostkowy,
wiotkość skóry,
melanoderma,
plamy soczewicowate,
blizny potrądzikowe,
stare blizny pourazowe.

Po zabiegu pacjent może odczuwać mrowienie, świąd, i suchość skóry. Zaczerwienienie i podrażnienie są normalnymi objawami, które mogą występować w ciągu 24 godz. Przez kilka dni po aplikacji TCA skóra może się łuszczyć, błyszczeć mieć brązowe zabarwienie, może również wystąpić obrzęk. Jest to normalne zjawisko wskazując, iż doszło do większej absorpcji kwasu w danych miejscach. Powyższe reakcje będą ustępowały pod wpływem procesu gojenia i odpowiedniej terapii pozabiegowej.
Topix jest też producentem kosmetyków (m.in. kwasów AHA),
Dziękuję bardzo za informacje
__________________

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-09-14 o 17:42
magdaa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 17:55   #13
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

oczywiscie Agniesko aplikuje się , aplikuje kochana jesteś
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 18:17   #14
Carrie:)
Rozeznanie
 
Avatar Carrie:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 789
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

magdaa, wybacz, że sie podepne z pytankiem do wątku ale jeśli juz o złuszczaniu mowa.. właśnie jestem po pierwszym peelingu kwasem migdałowym. Czy to normalne, że odczuwam swędzenie?
__________________
'I like my money right where I can see it ... hangin' in my closet'
Carrie:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 18:43   #15
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Cytat:
Napisane przez Carrie:) Pokaż wiadomość
magdaa, wybacz, że sie podepne z pytankiem do wątku ale jeśli juz o złuszczaniu mowa.. właśnie jestem po pierwszym peelingu kwasem migdałowym. Czy to normalne, że odczuwam swędzenie?
Tak, to normalne - przynajmniej moja skóra tak reaguje na TCA. Tylko to swędzenie jest zagłuszane w dużej mierze przez ból
Carrie, używałaś kiedyś kwasów w domu? Lysanel słynie z tego, że człowiek ma ochotę zdrapać sobie skórę z twarzy przez kilkanaście minut po aplikacji
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 18:54   #16
Carrie:)
Rozeznanie
 
Avatar Carrie:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 789
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Tak, to normalne - przynajmniej moja skóra tak reaguje na TCA. Tylko to swędzenie jest zagłuszane w dużej mierze przez ból
Carrie, używałaś kiedyś kwasów w domu? Lysanel słynie z tego, że człowiek ma ochotę zdrapać sobie skórę z twarzy przez kilkanaście minut po aplikacji
używałam tylko acne dermu i skinorenu, ale wybitnie mi nie służyły twarz miałam jak w ogniu i to przez nastepny tydzien po uzyciu ehh teraz, tak jak pisalam, poddalam sie peelingowi migdalowemu i pytam o to swędzenie, bo mam tez czasem problemy z ŁZS. i nie byłam pewna czy to swędzenie po peelingu czy zaczyna mi się zapalenie. Ale to chyba nie zapalenie, bo juz 2 dzien swędzi i tylko tyle, żadnych niespodzianek. Malutkie złuszczanie też już jest, bólu przy p. migdałowym nie ma, ale efekt na razie cieniutki Po 6-8 liczę na sporą poprawę, obym sie nie przeliczyla
__________________
'I like my money right where I can see it ... hangin' in my closet'
Carrie:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 19:41   #17
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Cytat:
Napisane przez Carrie:) Pokaż wiadomość
używałam tylko acne dermu i skinorenu, ale wybitnie mi nie służyły twarz miałam jak w ogniu i to przez nastepny tydzien po uzyciu ehh teraz, tak jak pisalam, poddalam sie peelingowi migdalowemu i pytam o to swędzenie, bo mam tez czasem problemy z ŁZS. i nie byłam pewna czy to swędzenie po peelingu czy zaczyna mi się zapalenie. Ale to chyba nie zapalenie, bo juz 2 dzien swędzi i tylko tyle, żadnych niespodzianek. Malutkie złuszczanie też już jest, bólu przy p. migdałowym nie ma, ale efekt na razie cieniutki Po 6-8 liczę na sporą poprawę, obym sie nie przeliczyla
Ja uwielbiam kwas azelainowy, najbardziej go ukochałam z tych do użytku domowego wprawdzie nigdy swędzenie nie utrzymywało mi się tak długo, ale nie mam też ŁZS - to wykracza poza moje doświadczenie
Jeśli ktoś poddaje się złuszczaniu u lekarza, musi wziąć pod uwagę to, że nawet po jednej serii TCA (6 zabiegów po, załóżmy, 30%) może nie zauważyć oszałamiających efektów jeśli miał poważne zmiany. Natomiast migdałowy jest w miarę delikatnym kwasem, nadaje się do skóry wrażliwej i przy trądziku (dobrze to podkreślić, bo do innych potrzebne jest zaleczenie skóry, przy zagrożeniu ponownego wysypu - a zwiększa się ono w czasie złuszczania - warto brać wtedy również antybiotyk, nie stracimy wtedy efektów i pieniędzy) . Łuszczenie jest przy nim niemal niezauważalne (dla porównania - wkleję zdjęcie z łuszczenia po TCA). Kiedyś myślałam o tym, żeby samej sobie nakładać kwas migdałowy, w domu, ale narazie w mojej pielęgnacji nie ma na to miejsca

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2010-06-05 o 20:48
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 21:57   #18
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

przy okazji spytam: a czy jest jakis zabieg typu kwasy itp, po którym można iść do pracy nie strasząc?
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 09:32   #19
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

chodzi tylko o kwasy? to słabsze stężenia wtedy , jeśłi inne zabiegi to można np po mikrodermabrazji iść , np po peelingu kawitacyjnym , ale zależy od skóry bo niektórym nic nie jest , a niektórym po kawitacji zmiany skórne wyskakują, trudno jednoznacznie określić jak skóra zareaguje
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-15, 11:24   #20
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Chociażby wyżej wspominany migdałowy
No i kwasy na codzień: Effaclar, Lysanel, Acne derm/Skinoren itp
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 13:44   #21
magiolka
BAN stały
 
Avatar magiolka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 220
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Witam. Nie znam sie na kwasach w ogóle, nigdy nie używałam. Ale czy można domowym sposobem złuszczać naskórek na brzuchu w celu wygładzenia podluznej blizny po chirurgicznym usunięciu znamiona? Czy w ogóle można w ten sposób poprawić jej wygląd? Jeśli tak to jakim specyfikiem? Będę wdzięczna za odpowiedź.
magiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 17:15   #22
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

tak mozna np własnie kwasami. są rózne preparaty które złuszczają np lysanel active SVR . on w sumie 12 % AHA i BHA zawiera, oczywiscie nie możesz mysleć iz to zadziała jak gebokie złuszczanie jak w salonie . on rozjaśni , delikatnie złusci, ale nie usunie rzecz jasna blizny. na blizne możesz sproobować np cepan czy no scaar. również diacneal złusciłby, oprócz kwasów AHA w stezeniu 6 % zawiera retinaldehyd.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 17:24   #23
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Hmm... poszłabym w stężęnia wyższe lub bardziej intensywne substancje do usuwania blizn na ciele (choć trudno mi sobie wyobrazić złuszczenie swojej blizny po wyrostku) użyłabym glyco a lub retinu/zoracu/atredermu
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 18:51   #24
magiolka
BAN stały
 
Avatar magiolka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 220
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Dziękuję za odpowiedzi. Zainteresuje sie tymi preparatami, poszukam, poczytam Co do Cepanu stosowałam jakis czas po zabiegu, mineły 2 lata i teraz juz niczym nie smaruje (może popełniam błąd?) i myslałam właśnie o wygładzeniu tej blizenki. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
magiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 12:28   #25
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

proszę
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 12:14   #26
paulina__89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 442
GG do paulina__89
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

Od urodzenia mam plamki na ramieniu i łopatce. Czy kwasy lub dermabrazja usuną takie przebarwienia? Może są jakieś inne zabiegi które pomogą?
paulina__89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 15:12   #27
yndogau
Przyczajenie
 
Avatar yndogau
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 24
Question Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka

pytanie do obeznanych:
czym może być spowodowany dość duży obrzęk twarzy po pilingu migdałowym (przecież jest delikatny), który nastąpił w nocy po wykonanym zabiegu? kwas trzymany ok. 6min, więc krótko (max do 12min).
proszę o odp
yndogau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 21:45   #28
Katarinka 18
Raczkowanie
 
Avatar Katarinka 18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 443
Angry Zabieg-złuszczanie naskórka c.d

Witam ! Dziewczyny powiedzcie mi czy to normalne, że po 2 zabiegu kwasem (tylko nie dokładnie wiem jakim ale z tego co czytałam w necie wynika, że TCA) i po nałożeniu żelu Differin a następnie kremu Bio-Derma twarz mnie pali żywym ogniem ?(już nie wspominając o samym zabiegu, który przypomina ścieranie twarzy papierem ściernym albo i gorzej..) Po pierwszym zabiegu nie miałam aż tak bolesnych odczuć... A teraz już minął ponad tydzień a pieczenie dalej występuje ! Mało tego moja skóra na twarzy wygląda okropnie mam pełno takich białych hm skorupek ? (może zbyt mocne słowo ale mam właśnie pełno takich białych skórek złuszczających się) i wygląda to strasznie ! Mój krem chyba jest za mało nawilżający!! A przepisał mi go dermatolog.. A po nałożeniu pudru moja twarz wygląda gorzej niż źle... Kiedy ten koszmar się skończy...

Co zrobić żeby pozbyć się tego okropnego złuszczającego się naskórka ?!
Jutro mam studniówkę a moja skóra wygląda jak wygląda ;( Dziewczyny ratujcie !!
Katarinka 18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 22:28   #29
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka c.d

ojej Kochana! nie wiem co powiedziec, szkoda mi Ciebie szczerze i to bardzo
a miałaś przygotowywana skórę do tych kwasów?smarowałas jakimis kremami z nizszym stezeniem zeby sie przyzwyczaiła do większego stezenia?
jesli nie to musze stwierdzic ze jestes w niewlasciwych rekach...

i na to o czym piszesz jest jedna rada, albo przestac bo moze sie nasilic , albo dokonczyc zabiegi bo u niektorych dziewczyn tez tak bylo a potem skora wyzrowiala i buzka jak niemalze atlas,
musisz miec za wysokie stezenie tych kwasow skoro skora juz po drugim zabiegu tak zareagowala zwykle dzieja sie z nia takie cuda po 3-4zabiegach, podobno dalej juz jest lepiej, moze jestes uczulona na jakis skladnik, albo masz za wrazliwa skore, i to nie jest kwestia nawilzenia, tylko wrazliwosci.

ja dzis jestem po oczyszczaniu mechan i dobrze to przeszlam, tzn moja buzia, chcialam kwasy robi i moja kosmetyczka odradzila mi , bo mam sporo stanow zapalnych gleboko ktore wychodza po dlugim czasie i powiedziala ze najlepiej wyleczyc zeby nie wychodzily i potem za pol roku, poki co bede robic ultradzwieki.

a i polecam Ci kore debu i kwiat nagietka, przemywac buzie - przyspieszaja gojenie sie skory, lyzke jednego i drugiego ziolka zalej dwoma szklankami wody i podgotuj nie dluzej niz 5 min, poczekaj az ostygnie i odcedz, mysle ze powinno pomoc zalagodzic stan skory jaki jest
do tego moze smaruj mascia cynkowa, jest dobra na podraznienia albo sudocremem - takze przyspiesza gojenie i pielegnuje skore szczegolnie uszkodzona, odpazona z ranami.
jak mi cos jeszcze przyjdzie do glowy to napisze.
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 22:30   #30
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: Zabieg-złuszczanie naskórka c.d

mozesz jeszcze sprobowac delikatnie zetrzec skore np gabka - ta ostrzejsza strona, do tego mozna ja nasaczyc olejkiem lawendowym, takze dobre wlasciwosci kojace skore posiada.
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:01.