Wolontariat- Dom Dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-27, 10:31   #1
MalaMi001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 38

Wolontariat- Dom Dziecka


Witam,
jakiś czas temu pomyślałam, że dość zajmowania się tylko własną osobą i chciałabym zostać wolontariuszką. Szczególnie mam tu na myśli opiekę nad dziećmi z domów dziecka. Chciałabym przede wszystkim zajmować się dziećmi w wieku 2-6 lat bo z takimi dziećmi mam najlepszy kontakt.
Przeglądałam kilka stron fundacji m.in. Fundacja Przyjaciółki, Fundacja Starszy Brat Starsza Siostra, Wolontariat przy Domu Dziecka im. Brzechwy w Krakowie itp.
Czy są tu jakieś osoby, które mogłyby mi poradzić na jaką fundację najlepiej się zdecydować (wszystkie mają podobne założenia jednak w praktyce atmosfera pracy, oczekiwania zależą od władz fundacji)?
Nie mam dużego doświadczenia z dziećmi, kiedyś opiekowałam się moją kuzynką , ale bardzo lubię dzieci... czy konieczne jest posiadanie doświadczenia?
Na czym polegają szkolenia dla wolontariuszy, jest to rodzaj przyuczenia czy rodzaj testu mającego odrzucić część kandydatów?
Jakieś praktyczne rady...?
MalaMi001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 18:01   #2
olenkap939
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dom dziecka

Jestem wolontariariuszką w domu dziecka i zastanawiam się czy istnieje możliwość żebym zabrała któreś z nich na wycieczkę samochodem albo do mojego domu aby się z nim pobawić. Czy ktoś z was jest też wolontariuszem?? Jak to u was wygląda?? Oraz czy znacie historie swoich podopiecznych, dlaczego są w domu dziecka?? Ja opiekuje się 2,5 letnią Kamilką i chciałabym wiedzieć o niej coś więcej ale nie wiem czy wypada zapytać wychowawce. Podzielcie się swoimi wrażeniami i doświadczeniami 😄
olenkap939 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 13:41   #3
ania_kowalik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: Wolontariat- Dom Dziecka

Ja bym chyba nie poradziła sobie emocjonalnie z taką pracą
ania_kowalik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-24 14:41:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.