Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-21, 16:51   #4981
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Producent Lassari wprowadza klienta w błąd bo na pudełeczku jest napisane i MAŚĆ i PASTA, co jest dla mnie bezsensem.
Albo maść albo pasta
Czepiam się bo rzetelna informacja na temat produktu jest dla mnie ważna, a tu jej zabrakło.
Ale Lassari jest dobra, więc jest ok, tylko ta dwojaka nazwa mnie wkurza
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-21, 19:55   #4982
advertisement
Wtajemniczenie
 
Avatar advertisement
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 477
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny, jakich podkładów uzywacie?
Zastanawiam się nad vichy dermablend ale moze Wy polecicie jakis dobrze kryjący ktory nie robi efektu maski?
__________________
Prostota jest szczytem wyrafinowania
Leonardo da Vinci

instagram: emwuwu

wymiana


advertisement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-21, 21:57   #4983
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez advertisement Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakich podkładów uzywacie?
Zastanawiam się nad vichy dermablend ale moze Wy polecicie jakis dobrze kryjący ktory nie robi efektu maski?
Ja uzywalam vichy dermablend i bylam zadowolona ale juz bym go nie kupila, ten podklad ladnie kryje ale jest nietrwaly. Nawet pisalam recenzje o tym produkcie na kwc, powinnam ja zmienic albo usunac.
Ja na co dzien uzywam mineralow i jakos srednio jestem zadowolona z efektu. Trzeba byc oszczednym z mineralami a to jest trudne gdy ma sie cos do ukrycia, poza tym buzi musi byc perfekcujnie nawilzona; ja coraz czesciej maluje sie plynym podkladem shiseido, w takim malym czarnym, prostokatnym opakowaniu, nie pamietam nazwy, kryje calkiem ok, trzyma sie buzi i wyglada bardzo naturalnie. Minusem jest cena w stosunku do wydajnosci, taki plynny podklad to jednak na dlugo nie wystarcza kiedy uzywa sie go codziennie. Chyba jednak nie zapycha porow - tak mi sie wydaje.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 05:59   #4984
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja używam na co dzień kremów BB, jestem zadowolona. Trzymają się lepiej niż minerały, ale skład mają mało ciekawy... Mimo tego, że minerały są nietrwałe, to chcę do nich wrócić. Lepiej się czuję, gdy nie mam całej tablicy Mendelejewa na twarzy
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 10:12   #4985
Scintilla_Felis
Raczkowanie
 
Avatar Scintilla_Felis
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 134
GG do Scintilla_Felis
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dzień dobry, dziewczęta Można się jakoś do Was przyłączyć?

Trafiłam tutaj, bo szukam sposobów na ten nieszczęsny trądzik, tylko nie wiem od czego zacząć, tyle tu informacji i rozproszonych wątków

Mam 23 lata, trądzik - chyba od 14 r.ż. Najgorzej było w liceum i rok temu. Nie pamiętam co po kolei stosowałam, z resztą wydaje mi się, że w porównaniu z wieloma osobami, było tego nie wiele. Jakimś cudem metodą kompletnego wysuszenia i olewania pozbyłam się całkowicie trądziku z czoła (dbałam w międzyczasie o resztę twarzy, tylko czoło zostawiłam samo sobie, chociaż wiem, że nie wolno). Do dziś jest piękne i rzadko kiedy coś na nim wyskoczy.

Z tego co pamiętam w kwestii leczenia...
Przechodziłam terapię hormonalną i wtedy było najlepiej - żadnych pryszczy, sebum nie wydzielało się nadmiernie, cera była taka miła w dotyku (oczywiscie kiedy miałam czyste ręce to sprawdzałam, normalnie nie dotykam twarzy). Niestety/stety hormonów brać nie mogę (wątroba+głowa+wiedza). A od jednej lekarki w przychodni usłyszałam, że z trądzikiem to powinnam iść do psychologa
Przed hormonami i po nich stosowałam Zineryt. Moja dermatolog opierała się na zewnętrznym leczeniu, ponieważ swego czasu miałam poważne problemy z żołądkiem. Nie było rewelacji, ale nie było też wielkiej tragedii. W maju tego roku okazało się jednak, że przeszła na emeryturę i zastąpił ją nowy lekarz. No i zaczęło się leczenie wewnętrzne. Od maja brałam Tetralysal 300+Duac na twarz, który potem (ze względu na cenę) zamieniłam na Brevoxyl. Próbowaliśmy zejść do dawki 150, ale trzeba było wrócić do 300. Podczas całej kuracji pryszcze za każdym razem pojawiały się i tak wraz z okresem, ale zamiast całego wysypu była to jedna, dwie krostki. Od lat myję twarz wyłącznie w przegotowanej wodzie i kiedy podczas jednego z wyjazdów tego lata nie mogłam tego zrobić, wysyp pojawił się natychmiast, mimo antybiotyku.
Na początku tego tygodnia zakończyłam kurację Tetralysalem i przeszłam na Epiduo... I chyba zaraz dostanę wścieklizny. Pal licho że wyszedł jeden pryszcz (dobrze że jeden, maseczka z cynamonu pokazała mu, gdzie jego miejsce). Chodzi mi o kondycję całej skóry. Wiem, że Epiduo może wysuszać, ale moja skóra obroniła się natychmiast, i po kwadransie świecę się jak latarnia. Na to sobie pozwolić nie mogę, bo w takim razie jestem pewna, że skóra się obrazi na amen. Dziś pierwszy raz od tygodnia trochę nad tym zapanowałam, ale też nie wiem czy dobrze, boję się nawalić i zaszkodzić. Zastanawiam się czy żel lniany lekko wklepywany jako maseczka nawilży czy wysuszy

Jakbyście mi radziły jako początkującej? Na jakie strony powinnam zajrzeć? Wiem, że pewnie milion razy odpowiadałyście na takie pytania, ale przeglądałam kilka wątków o trądziku i się zwyczajnie przeraziłam w zagubieniu. Może bym nawet nie wierzyła w te wszystkie oleje itepe, ale widzę jak odpowiednie dbanie działa na włosy, więc wierzę, że i cerę może to wspomóc

Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Magister biotechnologii. Bezrobotny, goły, wypalony magister.

Staram się pisać po polsku, nie po polskiemu, a kiedy czegoś nie jestem pewna, to sprawdzam w słownikach.

"Małe" cięcie: 92 cm -> 65 cm (miało być góra 20, ale dojdź do ładu z kręconymi )



₪ ø lll·o.
Scintilla_Felis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 12:49   #4986
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Scintilla_Felis Pokaż wiadomość
Dzień dobry, dziewczęta Można się jakoś do Was przyłączyć?

Trafiłam tutaj, bo szukam sposobów na ten nieszczęsny trądzik, tylko nie wiem od czego zacząć, tyle tu informacji i rozproszonych wątków

Mam 23 lata, trądzik - chyba od 14 r.ż. Najgorzej było w liceum i rok temu. Nie pamiętam co po kolei stosowałam, z resztą wydaje mi się, że w porównaniu z wieloma osobami, było tego nie wiele. Jakimś cudem metodą kompletnego wysuszenia i olewania pozbyłam się całkowicie trądziku z czoła (dbałam w międzyczasie o resztę twarzy, tylko czoło zostawiłam samo sobie, chociaż wiem, że nie wolno). Do dziś jest piękne i rzadko kiedy coś na nim wyskoczy.

Z tego co pamiętam w kwestii leczenia...
Przechodziłam terapię hormonalną i wtedy było najlepiej - żadnych pryszczy, sebum nie wydzielało się nadmiernie, cera była taka miła w dotyku (oczywiscie kiedy miałam czyste ręce to sprawdzałam, normalnie nie dotykam twarzy). Niestety/stety hormonów brać nie mogę (wątroba+głowa+wiedza). A od jednej lekarki w przychodni usłyszałam, że z trądzikiem to powinnam iść do psychologa
Przed hormonami i po nich stosowałam Zineryt. Moja dermatolog opierała się na zewnętrznym leczeniu, ponieważ swego czasu miałam poważne problemy z żołądkiem. Nie było rewelacji, ale nie było też wielkiej tragedii. W maju tego roku okazało się jednak, że przeszła na emeryturę i zastąpił ją nowy lekarz. No i zaczęło się leczenie wewnętrzne. Od maja brałam Tetralysal 300+Duac na twarz, który potem (ze względu na cenę) zamieniłam na Brevoxyl. Próbowaliśmy zejść do dawki 150, ale trzeba było wrócić do 300. Podczas całej kuracji pryszcze za każdym razem pojawiały się i tak wraz z okresem, ale zamiast całego wysypu była to jedna, dwie krostki. Od lat myję twarz wyłącznie w przegotowanej wodzie i kiedy podczas jednego z wyjazdów tego lata nie mogłam tego zrobić, wysyp pojawił się natychmiast, mimo antybiotyku.
Na początku tego tygodnia zakończyłam kurację Tetralysalem i przeszłam na Epiduo... I chyba zaraz dostanę wścieklizny. Pal licho że wyszedł jeden pryszcz (dobrze że jeden, maseczka z cynamonu pokazała mu, gdzie jego miejsce). Chodzi mi o kondycję całej skóry. Wiem, że Epiduo może wysuszać, ale moja skóra obroniła się natychmiast, i po kwadransie świecę się jak latarnia. Na to sobie pozwolić nie mogę, bo w takim razie jestem pewna, że skóra się obrazi na amen. Dziś pierwszy raz od tygodnia trochę nad tym zapanowałam, ale też nie wiem czy dobrze, boję się nawalić i zaszkodzić. Zastanawiam się czy żel lniany lekko wklepywany jako maseczka nawilży czy wysuszy

Jakbyście mi radziły jako początkującej? Na jakie strony powinnam zajrzeć? Wiem, że pewnie milion razy odpowiadałyście na takie pytania, ale przeglądałam kilka wątków o trądziku i się zwyczajnie przeraziłam w zagubieniu. Może bym nawet nie wierzyła w te wszystkie oleje itepe, ale widzę jak odpowiednie dbanie działa na włosy, więc wierzę, że i cerę może to wspomóc

Pozdrawiam serdecznie.
Epiduo używasz codziennie? Jeśli tak, spróbuj zrobić przerwę, rzadko kto dobrze znosi codzienne nakładanie tego leku. Możesz spróbować co drugi a nawet co trzeci dzień. Po godzinie od użycia epiduo możesz się posmarować kremem nawilżającym (nie osłabia to działania leku). Wiem, że są osoby z tak wrażliwą cerą, że po godzinie z epiduo na twarzy muszą go po prostu zmyć i nałożyć coś nawilżającego i ponoć też działa. Jednak wydaje mi się, że to akurat jakaś skrajność i tu lek może działać trochę słabiej.
A żel lniany w sensie taki glut z siemienia? Jeśli tak powinien pomóc i raczej nie wysuszy
Jeśli chodzi o oleje to poczytaj na biochemii, skarbnica wiedzy. Najpierw dowiedz się, jakie nadają się do Twojej cery i jakie mają działanie. Potem kombinuj.
*Piszę z perspektywy osoby, która pozbyła się trądziku dopiero po kuracji izotekiem, więc teraz nie mam tego problemu, od czasu do czasu coś wyskoczy, ale to nie to samo, co kiedyś. W trakcie leczenia epiduo do nawilżania stosowałam cetaphil (nie polecam, mnie w efekcie wysuszył i zapchał), Iwostin Sensitia (najlepszy w tamtym okresie) i Ziaja Med z kuracji nawilżającej i ten na trądzik różowaty - wszystkie ładnie nawilżały i łagodziły.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 15:48   #4987
Scintilla_Felis
Raczkowanie
 
Avatar Scintilla_Felis
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 134
GG do Scintilla_Felis
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziękuję za odpowiedź,
tak, epiduo używam codziennie. I od wczoraj kremuję w niecały kwadrans po nałożeniu, bo inaczej po 20stu świecę się jak latarnia. Cetaphil polecał mi mój dermatolog, nawet dostałam od niego próbkę, i całe szczęście bo wydałabym niepotrzebnie pieniądze. Kiedy jeszcze brałam tetralysal raz spróbowałam - zaraz się świeciłam. Teraz efekt jest identyczny. Zero nawilżenia, za to łojotok. Sprawdzę chyba tę Ziaję, bo trochę już o niej czytałam w paru miejscach.
Za to używam kremu BB rano i jakoś on najbardziej łagodzi mi tę suchość i nie świecę się tak bardzo. I użyłam innej próbki z apteki: Biodermy Sebium AKN, ale on nie nawilża, tylko jakby powstrzymuje sebum przed wypłynięciem.
__________________
Magister biotechnologii. Bezrobotny, goły, wypalony magister.

Staram się pisać po polsku, nie po polskiemu, a kiedy czegoś nie jestem pewna, to sprawdzam w słownikach.

"Małe" cięcie: 92 cm -> 65 cm (miało być góra 20, ale dojdź do ładu z kręconymi )



₪ ø lll·o.

Edytowane przez Scintilla_Felis
Czas edycji: 2012-10-22 o 15:50
Scintilla_Felis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 20:24   #4988
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez advertisement Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakich podkładów uzywacie?
Zastanawiam się nad vichy dermablend ale moze Wy polecicie jakis dobrze kryjący ktory nie robi efektu maski?
A ja mam TEN - to już drugi, a na zapas kupiłam trzeci
Na mega krycie nie ma co liczyć - podkład jest lekki, jasny, nie ciemnieje z upływem czasu, daje naturalny efekt, kryje plamki i przebarwienia, ale bez szału - na 'fotoszop' po jego użyciu się nie nastawiałam, ale to jest akurat na plus.
Nie używam go solo - jak się wchłonie, nakładam puder bambusowo-jadwigowy i efekt końcowy jest super
Generalnie wolę jak podkład nie kryje szalenie, ale za to nie robi efektu maski i nie zapycha porów, co jest dla mnie o wiele bardziej wartościowe niż super perfekcyjny, acz sztuczny wygląd przez kilka godzin a la plastikowa lalka.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-10-22 o 20:27
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 05:48   #4989
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Apsik, widzę, że używasz mieszanki Jadwigi z bambusem. A jak oceniasz samą Jadwigę? Puder kusił na targach, oj kusił...
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 08:23   #4990
advertisement
Wtajemniczenie
 
Avatar advertisement
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 477
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

dziękuję
Czytam i czytam i chyba zdecyduję sie na la roche posay toleriane teint, najpierw zamowie probki i zobaczymy jak sie sprawdzi

Widzę, ze polecacie ten puder jadwigi u mnie on w ogole nie matowił, teraz uzywam pudru bambusowego zmieszanego z diamentowym z BU i chyba znalazlam polaczenie idealne
__________________
Prostota jest szczytem wyrafinowania
Leonardo da Vinci

instagram: emwuwu

wymiana


advertisement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 09:16   #4991
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 10:34   #4992
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Scintilla_Felis Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź,
tak, epiduo używam codziennie. I od wczoraj kremuję w niecały kwadrans po nałożeniu, bo inaczej po 20stu świecę się jak latarnia. Cetaphil polecał mi mój dermatolog, nawet dostałam od niego próbkę, i całe szczęście bo wydałabym niepotrzebnie pieniądze. Kiedy jeszcze brałam tetralysal raz spróbowałam - zaraz się świeciłam. Teraz efekt jest identyczny. Zero nawilżenia, za to łojotok. Sprawdzę chyba tę Ziaję, bo trochę już o niej czytałam w paru miejscach.
Za to używam kremu BB rano i jakoś on najbardziej łagodzi mi tę suchość i nie świecę się tak bardzo. I użyłam innej próbki z apteki: Biodermy Sebium AKN, ale on nie nawilża, tylko jakby powstrzymuje sebum przed wypłynięciem.
Na tlusta i przesuszona skore u mnie dobrze sie sprawuje LRP Hydraphase Intense wersja Legere. szybko sie wchlania ale porzadnie nawilza.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 15:11   #4993
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny.... wkurzaja mnie te kwasowe peelingi jednak wiem, marudze ale strasznie mnie ta skoro-folia drazni. Nie wiem dlaczego ale ciezko mi sie pozbyc tego naskorka, niby jest martwy ale trzyma sie ...jak nie wiem co. Juz otrzymalam z tego powodu wdzieczne przezwisko: zmarszczek. Po zejsciu naskorka wszystko jest cacy, (nadal mi sie oczyszcza buzia wiec prychole wylaza ),ale sam proces zluszczania trwa tak dlugo, ze za 3-4 dni musze kwasic sie na nowo i wszystko zaczyna sie od poczatku.
Chyba sie zastanowie nad tym serum lemon. Nie mam innego pomyslu, bede meczyc ten salicyl bo nic innego dostepnego bez recepty nie dziala w taki sposob jak on.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 15:11   #4994
minika_69
Zakorzenienie
 
Avatar minika_69
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 592
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez advertisement Pokaż wiadomość
dziękuję
Czytam i czytam i chyba zdecyduję sie na la roche posay toleriane teint, najpierw zamowie probki i zobaczymy jak sie sprawdzi

Widzę, ze polecacie ten puder jadwigi u mnie on w ogole nie matowił, teraz uzywam pudru bambusowego zmieszanego z diamentowym z BU i chyba znalazlam polaczenie idealne
Mam La Roche, ale strasznie mi się po nim buzia świeci. Kryje mniej niż Dermablend (ale dla mnie akurat jest to plusem). Jeśli nie masz problemu z nadmiernym świeceniem się do polecam
minika_69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 16:06   #4995
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Dziewczyny.... wkurzaja mnie te kwasowe peelingi jednak wiem, marudze ale strasznie mnie ta skoro-folia drazni. Nie wiem dlaczego ale ciezko mi sie pozbyc tego naskorka, niby jest martwy ale trzyma sie ...jak nie wiem co. Juz otrzymalam z tego powodu wdzieczne przezwisko: zmarszczek. Po zejsciu naskorka wszystko jest cacy, (nadal mi sie oczyszcza buzia wiec prychole wylaza ),ale sam proces zluszczania trwa tak dlugo, ze za 3-4 dni musze kwasic sie na nowo i wszystko zaczyna sie od poczatku.
Chyba sie zastanowie nad tym serum lemon. Nie mam innego pomyslu, bede meczyc ten salicyl bo nic innego dostepnego bez recepty nie dziala w taki sposob jak on.
A moze podzialaj silniejszym kalibrem np glyco a?
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 17:02   #4996
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Apsik, widzę, że używasz mieszanki Jadwigi z bambusem. A jak oceniasz samą Jadwigę? Puder kusił na targach, oj kusił...
Jadwiga jest równie dobra jak moja mieszanka
Mi bardzo pasuje i tak jak bambus, należy do moich ulubionych pudrów w liczbie 2
Ja tylko trochę poeksperymentowałam, zmieszałam bambusa z Jadwigą, dodałam tlenku cynku i krzemionki, no i wyszło małe lecznicze cudeńko
Jadwigę, jak i bambusa polecam

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Chyba sie zastanowie nad tym serum lemon. Nie mam innego pomyslu, bede meczyc ten salicyl bo nic innego dostepnego bez recepty nie dziala w taki sposob jak on.
Też zakupię lemona, jak wykończę to i owo
Moja cera szaleje.
I ja też - wczoraj znowu ją rozgrzebałam
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 17:32   #4997
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja wróciłam do mycia buzi płatkami (a teraz zaskoczę KUKURYDZIANYMI, nie owsianymi - z lenistwa) i ku mojemu zaskoczeniu niespodzianki poznikały w 2 dni.
Nie mówię HOP, ale jak tak dalej pięknie będzie szło to zaoszczędzę na żelach

Mnie się marzy powrót do minerałów jak już się poździeram kwasami.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 17:38   #4998
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 17:55   #4999
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ja wróciłam do mycia buzi płatkami (a teraz zaskoczę KUKURYDZIANYMI, nie owsianymi - z lenistwa) i ku mojemu zaskoczeniu niespodzianki poznikały w 2 dni.
Nie mówię HOP, ale jak tak dalej pięknie będzie szło to zaoszczędzę na żelach
Dzięki za przypomnienie, że istnieją płatki
Kiedyś robiłam z nich maseczki, tylko za Chiny Ludowe nie pamiętam jak i z czym
Ale były bardzo fajne
Czasy podstawówki były tak dawno....

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mi się guzki pojawiły - jeden na twarzy i dwa na rękach... moja słaba odporność mnie zabije
Muszę wychlać flachę tranu.
A wczoraj się całkiem rozgrzebałam, więc dzisiaj dzieci mogę straszyć

Falabella, machnęłaś 5-tysięczny post
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 20:23   #5000
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
A moze podzialaj silniejszym kalibrem np glyco a?
Przepraszam za moja ignorancje ale co to jest, to glyco a?

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ja wróciłam do mycia buzi płatkami (a teraz zaskoczę KUKURYDZIANYMI, nie owsianymi - z lenistwa) i ku mojemu zaskoczeniu niespodzianki poznikały w 2 dni.
Nie mówię HOP, ale jak tak dalej pięknie będzie szło to zaoszczędzę na żelach

Mnie się marzy powrót do minerałów jak już się poździeram kwasami.
Jakos nie moge sobie tego wyobrazic Namaczasz te platki przez uzyciem ?

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Też zakupię lemona, jak wykończę to i owo
Moja cera szaleje.
I ja też - wczoraj znowu ją rozgrzebałam
Z tego co sie orietuje to Ty bylas zadowolona z lemona? Kurcze ja nie mam pewnosci jak zadziala w polaczeniu z z olejkiem. Nawet nie wiem kiedy mialabym go uzywac, bo na noc wole buzie nie natluszczac. Poza tym wydaje mi sie, ze mnie olej slonecznikowy zapycha - kiedys probowalam oliwka hipp robic ocm i nie wygladalo to dobrze, a serum lemon jest na olejku slonecznikowym wlasnie.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 21:41   #5001
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Z tego co sie orietuje to Ty bylas zadowolona z lemona? Kurcze ja nie mam pewnosci jak zadziala w polaczeniu z z olejkiem. Nawet nie wiem kiedy mialabym go uzywac, bo na noc wole buzie nie natluszczac. Poza tym wydaje mi sie, ze mnie olej slonecznikowy zapycha - kiedys probowalam oliwka hipp robic ocm i nie wygladalo to dobrze, a serum lemon jest na olejku slonecznikowym wlasnie.
Tak, miałam go dwa razy i byłam z niego zadowolona
Stosowałam go na noc z HA - on sam w sobie jest tłustawy, poza tym nie musisz go stosować codziennie, jeśli masz swoje ulubione oleje, z których nie chcesz rezygnować
A co do zapychania - mnie nie zapchał, a tego oleju słonecznikowego jest tyle co kot napłakał - podejrzewam, że do ocm jednorazowo zużywałaś więcej oleju niż gdybyś nawet codziennie używała serum lemon - bo na buzię dajesz tylko kilka kropelek
Zawsze możesz wypróbować, a jak będziesz chciała się go pozbyć, daj znać
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-24, 03:02   #5002
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Zapraszam do kolejnej części wątku:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=37222754
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.