Luna mój spaniel, chłoniak :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-25, 09:15   #1
Usagi89
Raczkowanie
 
Avatar Usagi89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: moje 4 katy :)
Wiadomości: 110
GG do Usagi89
Unhappy

Luna mój spaniel, chłoniak :(


Luna najukochańszy ze spanieli... z dnia na dzień przestała widzieć panika i bieganie po weterynarzach co się stało ... diagnoza ...chłoniak ... nie! jak to mój pies niemożliwe ma dopiero 5 lat.. a jednak 21 listopada okazał się najgorszym dniem. Od diagnozy minęły 3 dni Luna czuje się dobrze nic po niej nie widać oprócz tego ze bardzo bardzo słabo widzi, i co dalej będzie? nie jestem przekonana do chemii ...weterynarz daje jej miesiąc przy tak ostrym przebiegu skoro już nie widzi dziś dostała steryd...
kocham mojego psa, nie wierze ze to nas spotkało najbardziej mi jej szkoda, bo pracuje i połowę dnia jest sama
strach, ból i niedowierzanie...
Usagi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 13:16   #2
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 574
Dot.: Luna mój spaniel, chłoniak :(

Mnie spotkało to samo rok temu. 3 grudnia wlaściwie bedzie rok, odkąd mój ukochany kotek odszedł.
Też miał 5 lat, był najlepszym kotem na świecie.

U nas diagnoza padła na koniec sierpnia. Zdecydowalismy na chemioterapie i sterydoterapię, cały protokół.

Szczerze Ci powiem, ze nie wiem czy bym sie zdecydowała ponownie. Nie byłam w stanie nie walczyć, nie byłam w stanie pozwolić mu odejść, ale może powinnam.
Chemia daje nadzieje, jest szansa na remisję przy chłoniakach nawet na kilka miesięcy. Niemniej jednak komfort życia jest różny.
My jezdzilismy po kilkaset kilometrów raz w tygodniu na podanie chemii, te podróze byly wykanczające.
Sama chemia tez Ami średnio znosił, brak aptetu, osowiałość, mdłosci. Były piekne momenty, gdy chłoniak się cofnął i znowu zaczął jeść, bawić się, rozrabiać, ale było ich mało. Nam chemia dala 3 miesiace, wiec mniej wiecej 2x dłużej niz gdybysmy sie nie zdecydowali, ale był to straszny okres. Codziennego płaczu, użalania sie nad sobą i nad nim, poczucia winy przy codziennym podawaniu sterydów.

Widzisz po prostu jak Twój przyjaciel znika. Chudnie, zapada się, głównie spi lub leży, nie ma sily chodzic. Jest to naprawdę straszne przeżycie.

Jeśli masz siły by pozwolić jej odejść, to to zrób. Chemia nie będzie dla niej, będzie dla Ciebie, ale tez i wyrzuty sumienia (tak czy inaczej) też bedą Twoje.
Nie ma znaczenia co wybierzesz, przy tej strasznej chorobie i tak przegrasz. Jej komfort powinien być najważniejszy. I wiem, jakie to jest strasznie trudne.

Bardzo Ci wspolczuje, trzymaj się.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 20:49   #3
Usagi89
Raczkowanie
 
Avatar Usagi89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: moje 4 katy :)
Wiadomości: 110
GG do Usagi89
Dot.: Luna mój spaniel, chłoniak :(

Dziękuję, za zainteresowanie ....

Jesteśmy z Luną 9 dni po diagnozie; 6 dzień przyjmowania sterydów encorton i antybiotyku do oczu tobradex. Moja psina ma się dobrze... wydaje mi się, że lepiej widzi.. je, pije, bardzo się cieszy gdy wracam z pracy ma siły na spacer. Dziś byłyśmy na 40 minutowym mogę powiedzieć, że to ona mnie wyprowadziła ...
Mam ją pod kontrolą codziennie sprawdzam węzły chłonne, ale wg. mnie się nie powiększają mam nadzieje, że ten stan będzie trwał i trwał w ogóle nie dociera do mnie, że coś złego dzieje się tam w środku
Nie zdecydowałam się na chemię oznaczałby to wizyty we Wrocławiu, do którego mam 140 km a Luna od małego nie znosi jeździć autem... i skutki uboczne ....
Usagi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 23:12   #4
Usagi89
Raczkowanie
 
Avatar Usagi89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: moje 4 katy :)
Wiadomości: 110
GG do Usagi89
Dot.: Luna mój spaniel, chłoniak :(

Luna dziś odeszła we śnie ... nie cierpiała to mogłam dla niej zrobić ... bardzo ja kocham.... leki przestały działać z dnia na dzień węzły powiększyły się tak bardzo że nie mogła jeść... mam nadzieje, że teraz jest szczęsliwa i nic ją nie boli ...
dziekuje tym którzy przeczytali ten wątek i tym którzy odpisali
Usagi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-24, 09:24   #5
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 574
Dot.: Luna mój spaniel, chłoniak :(

Bardzo Ci współczuję bo wiem doskonale co czujesz.
Pozwól sobie na tę stratę, opłacz ją, straciłaś przyjaciela i nic już Luny nie zastąpi.
Z czasem będzie trochę łatwiej, z czasem będziesz mogła ją wspominać z usmiechem. Tęsknota pozostanie zawsze.

Z chłoniakiem się nie da wygrać, to paskudna choroba, i tak zrobiłaś co mogłaś by zapewnić jej szcześliwe zycie.

Trzymaj się.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 14:37   #6
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Luna mój spaniel, chłoniak :(

Najważniejsze jest to, że nie była sama i mogła liczyć na tych, których kochała. Teraz na pewno bawi się z innymi zwierzakami które odeszły (pewnie z moimi dwoma psami, chomikiem, świnką morską i kilkunastoma rybkami).
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-03 14:37:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.