Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-03, 20:12   #1
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621

jaki masaż ?


mam 17 lat i cellulit widoczny na pupie udach i łydkach przy zaciskaniu skóry...zaczęłam ćwiczyć areobik 4 razy w tyg , do tego codziennie masuje sobie ciało specjalnym przyrządem do tego przeznaczonym ,potem rękawicą do masażu , potem masuje ciało wcierając oliwkę a potem masuję wcierając krem na cellulit... czy to pomoże?
I czy naprawdę musze robić to codziennie ?
teraz nie siedze juz w lazience 30 min a połtorej godziny ... do tego wychodze z łazienki strasznie zmęczona po masowaniu ciałka...czy naprawde tak musi być?
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 08:17   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: jaki masaż ?

Półtorej godziny w łazience to niezły fitnes. Sa sytuacje że cellulit dośc intensywnie się objawia w krótkim czasie. Dla celów domowych, profilaktycznych każdy masaż ma sens. Na temat środków do masażu antycellulit nie będę się wypowiadał bo robilismy to już nie jeden raz i temat bądz co bądz jest drażliwy, ale w połączeniu z masażem - warto.
Pytanie jest następujące, czy to naprawdę cellulit czy np. logalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej. Polecam zerknąć do kilku publikacji na ten temat na wizazu. Może tak szybkie pojawienie się cellulitu jest zwiążane ze zmianami hormonalnymi.

Tak więc warto cellulit potraktowac masażem, ale na udach i posladkach 20-30 minutowy masaż wykonywany w domu wystarcza. Nie powinna Pani masować zbyt intensywnie, ani za długo, bo może to spowodować osłabienie i pękanie drobnych naczyć. Niestety tak jak ostatnio często widzimy reakcje po zbyt intensywnym masażu izometrycznym, który służy osłabionym mięśniom w celu ujędrnienia ale nie powinien być wykonywany przy słabych, kruchych naczyniach.

Dla Pani wartość ma regularny masaż a nie intensywny.
No i mały rachunek. Od Pani półtorej godziny odejmujemy 20-30 minut na masaż, to zastaje nam godzina. Proszę ją zamienić na regularny spacer, odrobine chociaż biegu a swoją drogą szkoda czasu, dziewczyno, karnawał, karnawał. Taniec To jest dopiero profilaktyka.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 07:13   #3
haran12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20
Jaki masaż wybrać?

Czy intensywny masaż z napinaniem mięśni daje lepsze efekty od klasycznego masażu wykonanego łagodnie? Pytanie odnosi się do masażu antycellulitowego.Czy nie wydaje sie wam ,że kazdy masaż ma identyczne działanie,poprawia krążenie i przyspiesza przeplyw limfy?
haran12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 08:18   #4
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Jaki masaż wybrać?

W masażu wykonywanym w terapii cellulit na wstępie wykonujemy manualny drenaz limfatyczny, a potem - po kilku sesjach - dopiero inne zmodyfikowane formy masazu klasycznego.

Masaż który Pani opisuje to zapewne masaż izometryczny, polegajacy na masażu podczas skurczu izometrycznego, oraz w miedzyfazach wykonywaneo w postaci wibracji i ugniatań. Taki intensywny masaż jest bardziej wskazany w przypadku ujedrniania posladków i górnej parti ud, np w tzw. pseudocellulit - czyli zmniejszeniu jedrnosci posladków i skóry powodujacej efekt " opadania " pośladków w kierunku zewnetrznym ud.

Wiekszość masaży przyspiesza krążenie ale nie wszystkie poprawiają zarazem krążenie limfy. Często u osób z cellulitem wystepuje w pewnym stopniu niewydolność naczyniowa, obrzęki, itd. Zbyt intensywny masaż rozpoczęty od razu może doprowadzic z czasem do pekania drobnycz naczyniek.

Efekt może być taki iż faktycznie tracimy kilogramy, ale u osób z kruchymi naczynkami moga wystapić problemy. Dlatego " DO BÓLU!!!! " popieram rozpoczynanie terapii cellulit a także wszelkiego stymulowania odchudzania i modelowania sylwetki od manualnego drenazu limfatycznego i w ogóle od bardziej łagodnych metod.

Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 20:23   #5
assia1709
Raczkowanie
 
Avatar assia1709
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 182
Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Witam.
Chciałabym chodzić na masaż, ponieważ mam bardzo zbite uda i łydki. Nie zależy mi na masażu całego ciała ale właśnie jego dolnej połowy. Wiem, że to masażysta powinien mi doradzić, jaki masaż wybrać ale pewnie poleci masaż całego ciała. Możecie pomóc?? Może doradźcie mi jak rozpoznać dobrego masażystę?? Kompletnie się na tym nie znam, a nie chciałabym niepotrzebnie wydawać pieniędzy...
__________________
"Uśmiechaj się nawet, kiedy jest Ci smutno, bo nigdy nie wiesz, kiedy ktoś zakocha się w Twoim uśmiechu"
assia1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 21:31   #6
marripossita
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

[ Masaż, rehabilitacja w domu u
klienta,Bielsko-Biała i okolice

Cos dla ciała i dla ducha
Masaż Klasyczny, relaksacyjny
Masaż odchudzający (antycellulit)
Masaż regenerująco- odprężający
Masaż gorącymi kamieniami
Masaż gorącymi kamieniami
Masaż gorącymi olejami
Masaż ciepłymi stemplami
Masaż bambusowy
Masaż MA-URJ
Masaż bańką chińską
Masaż stóp

Rehabilitacja domowa

Wiele innych

Zapraszamy
Zabiegi wykonuje mgr rehabilitacji
Dojazd do klientki gratis
518086031
marripossita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 23:34   #7
Cherry M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Red face Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Witaj,
To jaki masaz Ci polecic, zalezy od tego z czego wynikaja te napiecia?Co sie dzialo wczesniej, czy aktywnie spedzasz czas czy wrecz przeciwnie. Czy masz tendencje do obrzekow, bo wtedy drenaż limfatyczny, a jezeli napiecia typowo miesniowe, to porzadny masaz nog z uwzglednieniem obreczy biodrowej poniewaz w tych okolicach sa przyczepy miesni nog itd. Ale do tego jest potrzebny szczegolowy wywiad w trakcie ktorego masazysta powinien Cie wypytac o choroby, alergie itp rzeczy no i oczywiscie dolegliwosci. Jezeli chodzi o pomoc w wyborze odpowiedniego masazysty, wazne jest ile pracuje w zawodzie gdzie sie szkolił, a juz najepiej jak ktos poleca ta osobe. Jezeli nie wiesz kto to, to umow sie na konsultacje albo wpadnij zobacz jak wyglada ta soba i miejsce
Ja akurat to robie i wlasciwie od zawsze bazuje na poleceniach od moich klientow, acz kolwiek czasem ktos z klubu w ktorym mam gabinet tez sie trafi. Sama tez korzystam z rekomendacji bo za bardzo lubie swoj organizm
W razie pytan, pisz jesli bede mogla podpowiem
Pozdr Cherry Wawa
Cherry M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-09, 10:49   #8
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Dzisiaj w mediach sporo jest nazw, metod, technik itd. Dla klienta/pacjenta to czasem istna kołomyja. Nie ma technik czy metod uniwersalnych, jeśli ktoś tak uważa, to można to włożyć między bajki.

Profesjonalista podpowie, od tego jest właśnie rozmowa. Współczesne metody można podzielić na 4 grupy: specjalistyczne masaże, metody pracy z tkankami miękkimi, metody z grupy bodywork czyli pracy z ciałem (np Feldenkrei, Pilates, Integracja strukturalna, IMBW, itd) oraz metody terapii manualnej lub chiropraktyki. Część ich się zazębia i tu jest problem w terminologi. Pacjent może o tym wiedzieć, wręcz powinien zostać poinformowany, ale nie musi znać sie na szczegółach.

Dlatego też terapeuta powinien zadać to podstawowe pytanie:
- Jakie są pani/pana oczekiwania i odpowiednio dobrać metody.

Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej to polecam np artykuł, ufam, iz wiele wytłumaczy. Poszperajcie także w archiwach wizazu.

O masażu nieco inaczej:

http://imbw.com.pl/forum2

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Przepraszam, podałem zły link

O masażu inaczej
Szanowni państwo, w dzisiejszych czasach, natłok informacji powoduje, iż czasem pacjenci w sytuacji masażu leczniczego lub też klienci w sytuacji zainteresowania zabiegami profilaktyczno-relaksacyjnymi bądź wykonywanymi w celu poprawy estetyki ciała, po prostu gubią się.
Trudno się temu dziwić bo prócz znanych i uznanych metod czy technik, pojawia się wiele modyfikacji jak i opracowań autorskich. Media nie są obojętne, nie tylko w propagowaniu zabiegów, wyjątkowych metod, ale i w kształtowaniu nowych trendów. Zdarza się, iż niektóre aspekty masażu są pomijane, inne wręcz gloryfikowane, a czasem prowadzi to także do „przereklamowania” niektórych technik, co może nas skutecznie rozczarowań a nawet zniechęcić. Dlatego też, podstawowym pytaniem którym się kierujemy jest pytanie:
Jakie są pani/pana oczekiwania?

http://www.imbw.pl/?page_id=58
__________________
Bodyworker Piotr Szczotka www.imbw.pl
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 13:21   #9
powiedzmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 33
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

jak poznać dobrego masażystę? no coż musi być wysoki i przystojny
powiedzmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 13:28   #10
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Masaż Klasyczny, relaksacyjny polecam!!!!!!
Masaz klasyczny to podstawowy masaz ktory powinien umiec kazy masazysta wiec nie powiinnas sie zawiesc na tym. Sama skonczylam kurs tego masazu. A jak poznac dobrego masazyte??? hmmm wiesz to praktyka czyni mistrza im masazysta ma wieksza praktyke tym lepiej masuje no i przystojny powinien byc hehhehe

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

I przedze wszystkim jak masazysta spali buraka na Twoj widok to zapomnij ze Cie dobrze wymasuje Bo w tym zawodzie liczy sie smialosc, odwaga i brak zachamowan!!! Bo w koncu kazda czesc ciala trzeba wymasowac hehhehe
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 14:56   #11
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

To może masaż tajski?

Pacjentka kładzie się na plecach, a masażystka wykonuje serię ruchów polegających na uciskaniu, naciąganiu, rozluźnianiu całego ciała.
Na początku jest masaż stóp - bardzo przyjemny, potem nogi, które są masowane i rozciągane, a na końcu ręce. Następnie masaż pleców, jeszcze raz nóg, stóp i bardzo przyjemny masaż głowy. Ten masaż w niektórych momentach przypomina jogę, stąd zwany jest jogą dla leniwych - świetnie rozluźnia.
Cały masaż trwa 1,5 godziny.
Polecam go każdemu, kto chce poprawić kondycję swojego ciała i umysłu.
Tak bardziej formalnie:
Masaż tajski wykonywany jest przez luźne ubranie na macie, bez użycia olejków do masażu ciała. Dominującą techniką masażu jest powolny ucisk w określonych punktach na ciele generowany przez dłonie, przedramiona, czasami nawet łokcie, stopy, a nawet kolana masażysty. Masa pomaga utrzymać mięśnie i stawy w doskonałej kondycji oraz prowadzi do powstania równowagi oraz harmonii w organiźmie.
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 13:36   #12
masazysta_pawel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

najbardziej przyjemny jest masaż relaksacyjny połączony z olejkami eterycznymi i muzyką relaksacyjną - mi czasem klienci zasypiają podczas masażu relaksacyjnego, ponieważ odprężają się bardzo i po prostu "odpływają"
a poza tym oczywiście są konkretne masaże na konkretne rzeczy np. lecznicze, sportowe, odchudzające itp.
znaleźć odpowiedniego masażystę można tak naprawdę jedynie na zasadzie prób i błędów.
masazysta_pawel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 08:06   #13
megii2
Raczkowanie
 
Avatar megii2
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 229
GG do megii2
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Tak jak Ty,przy masażu relaksacyjnym też zauważyłam że najlepiej wpływa na moich klientów, muzyka, przyjemny zapach olejków-ciepły, nastrojowy klimat pomieszczenia. Relaks murowany.
__________________
megii2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 12:15   #14
Mariolala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Cytat:
Napisane przez masazysta_pawel Pokaż wiadomość
najbardziej przyjemny jest masaż relaksacyjny połączony z olejkami eterycznymi i muzyką relaksacyjną - mi czasem klienci zasypiają podczas masażu relaksacyjnego, ponieważ odprężają się bardzo i po prostu "odpływają"
a poza tym oczywiście są konkretne masaże na konkretne rzeczy np. lecznicze, sportowe, odchudzające itp.
znaleźć odpowiedniego masażystę można tak naprawdę jedynie na zasadzie prób i błędów.
Mi moja masazystka powiedziała, że zasypianie podczas masażu to oznaka źle wykonanego zabiegu. Stwierdziła, że ucisk podczas masowania powinien być tak dopasowany żeby klient był odprężony, ale w pełni świadomy tego co się z nim dzieje. Pospać można pod maską u kosmetyczki, a nie podczas tego typu terapii... ja jej słowa popieram. Pospać mogę w domu
Mariolala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 19:14   #15
Fruzia1960
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

To chyba zalezy jaki masaz, jak relaksacyjny to wiecej bedzie glaskania co innego leczniczy tam boli bo są różne chwyty - tak mi się zdaje
Fruzia1960 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 23:11   #16
fiolka122
Raczkowanie
 
Avatar fiolka122
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: okolice BYdgoszczy
Wiadomości: 443
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Witam. Ja bym stawiała na masażystę który jest wypróbowany-rekomendowany przez kogoś. Jednakże taki masażysta musi się wykazać profesjonalizmem, zarówno gdy masaż jest wykonywany w gabinecie masażu jak i poza nim(bez kosmatych myśli mi tu tylko;-) ) .Podstawa to o higiena osobistą, wywiad, podejście do klienta. Jak najbardziej można zapytać o doświadczenie masażysty.
fiolka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 20:47   #17
patinka246
Raczkowanie
 
Avatar patinka246
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 142
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Hej dziewczyny. Jeśli jest któraś z Grodziska to mogę polecić fajną i wypróbowaną masażystkę, ale to już na priv. Przy masażu relaksacyjnym zdrzemnąc się można. O to wlasni chodzi by się odprężyć do granic mozłiwości jak klasyk to już mocniej to robią. Ogólnie fajna sprawa z tymi masażami. Ja to uwielbiam
patinka246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 18:33   #18
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Cytat:
Napisane przez Fruzia1960 Pokaż wiadomość
To chyba zalezy jaki masaz, jak relaksacyjny to wiecej bedzie glaskania co innego leczniczy tam boli bo są różne chwyty - tak mi się zdaje
Masaż nie może boleć. Owszem, są chwyty słabsze, delikatniejsze, które przygotowują ciało na te mocniejsze, ale pod żadnym pozorem nie może zabieg być bolesny. Jeśli pacjent ma obolałą część ciała silnym i bolesnym bodźcem nie poprawimy jego stanu. Aczkolwiek można nieco zniwelować ból, który zmniejsza się po kilku godzinach od wykonania masażu, od tego jest masaż segmentarny. Należy stosować technikę stopniowania, czyli od najsłabszych do intensywniejszych, ale zgodnie z możliwościami pacjenta, nic na siłę i nic co powoduje ból. Przecież ból jest oznaką niszczenia, a my mamy pomagać Pozdrawiam
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 15:24   #19
AneczkaBee
Raczkowanie
 
Avatar AneczkaBee
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 274
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Cytat:
Napisane przez powiedzmi Pokaż wiadomość
jak poznać dobrego masażystę? no coż musi być wysoki i przystojny
Ha ha dobre ; D a tak powaznie to ja bym chyba jedynie zaufala takiemu ktory by mi byl polecony przez kogos znajomego : P ale wiem ze pewnie ciezko by bylo o taka rekomendacje ; )
AneczkaBee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 08:35   #20
Fruzia1960
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;1562952 8]Masaż nie może boleć. Przecież ból jest oznaką niszczenia, a my mamy pomagać Pozdrawiam[/QUOTE]

Ojjj ten ból nie jest golesny.. jest przyjemny
Fruzia1960 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 22:12   #21
pawpon
Przyczajenie
 
Avatar pawpon
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;1562952 8]Masaż nie może boleć. Owszem, są chwyty słabsze, delikatniejsze, które przygotowują ciało na te mocniejsze, ale pod żadnym pozorem nie może zabieg być bolesny. Jeśli pacjent ma obolałą część ciała silnym i bolesnym bodźcem nie poprawimy jego stanu. Aczkolwiek można nieco zniwelować ból, który zmniejsza się po kilku godzinach od wykonania masażu, od tego jest masaż segmentarny. Należy stosować technikę stopniowania, czyli od najsłabszych do intensywniejszych, ale zgodnie z możliwościami pacjenta, nic na siłę i nic co powoduje ból. Przecież ból jest oznaką niszczenia, a my mamy pomagać Pozdrawiam[/QUOTE]
Jako masażysta z 12-letnim doświadczeniem uważam, że masaż czasem boli - nie dlatego że robię go za mocno, ale dlatego że najczęściej mam pacjentów na masaże lecznicze, poprzez ucisk punktów spustowych, albo opracowanie bolesnej okolicy przekraczając granicę bólu, możemy blokować receptory bólowe poszczególnych okolic, ale MASAŻ NIE BOLI i tego się trzymam. Poza tym zazwyczaj w serii pierwsze 3 masaże bywają lekko bolesne, zwykle u pacjentów/klientów którzy mają niewiele ruchu, gdyż intensywne masowanie wiotkich mięśni (pobudzanie) wywołuje ból zmęczeniowy, ale taki ból jest nieco inny i raczej na drugi dzień po masażu.
Jak masz pytania to dawaj znać może będę w stanie jakoś doradzić.
pawpon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 08:22   #22
xyaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;1562952 8]Masaż nie może boleć. Owszem, są chwyty słabsze, delikatniejsze, które przygotowują ciało na te mocniejsze, ale pod żadnym pozorem nie może zabieg być bolesny. [/QUOTE]
Trochę się mylisz, wszystko ZALEŻY jaki masaż, w jakim celu, jaki jest problem.

Wiem że dla ludzi pracujących jako terapeuci masaż to masaż, a terapia to terapia, ale dla większości ludzi wszelkie działania manualne, praca terapeutyczna na tkankach miękkich czy punktach spustowych, także terapia manualna jest ogólnie nazywana "masażem".

Jeśli chodzi pracę na punktach spustowych czy powięziach (przy dużych napięciach czy tzw. sklejeniach powięziowych) ból jest niestety normalny i wynika nie ze złego czy zbyt silnego ucisku czy techniki, ale z naturalnego patologicznego podrażnienia receptorów i często ból jest aktywowany nawet przez delikatny ucisk.

Pozdrawiam
xyaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 07:13   #23
moniqmo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Jak poznać dobrego masażystę ?

Poznasz go po tym jaką ma wiedzę oraz czy zaproponuje ci to co dla ciebie jest właściwe czy to na czym najwięcej zarobi.
Jeżeli chcesz masaż nóg a on wmawia ci że potrzebujesz całego ciała to się sama zastanów ...

http://masaz.mobilecomp.pl/
moniqmo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 13:46   #24
zawada1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Moze wy mi pomorzecie Chciałbym wysłać swoją żone na krotki urlop. Myslalem zeby na Boze Narodzenie spezentowac jej spa nad morzem?? Jakie jest wasze zdanie o tym?? Może ktoś ma już sprawdzony jakiś pensjonat??
zawada1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 09:58   #25
Ania8605
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 28
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Znam mgr fizjoterapii który całe życie pracował jako masażysta, obecnie ma ponad 50 lat i wygląda w ten sposób, że chodzi z głową pochyloną w lewo i lewym barkiem lekko uniesionym - taką ma sylwetkę cały czas. A wszystko przez to, że masując przez lata stał tylko z jednaj strony stołu, nie wiedząc do czego to prowadzi. Wydaje mi sie, że w takim razie w masażu też nie do końca wie co robi. Jest bardzo chwalony przez starsze Panie - wieloletnie pacjentki, a prawda jest taka, że pozycja w jakiej są masowane, w której lezą na stole, jest nieprawidłowa, zupełnie niefizjologiczna.
Wyższe wykształcenie, ponad 20 lat doświadczenia i dobre opinie wcale nie gwarantują, że jest się w dobrych rękach. Studia można zrobić zaocznie w bylejakiej uczelni, pracować całe lata w zawodzie można, skoro nic innego się nie potrafi, a ludzie przychodzą z przyzwyczajenia, a chwalą bo najczęściej są nieświadomi.

Wydaje mi się, że trzeba myśleć samemu, najlepiej zadawać pytania, drążyć temat, odnośnie zabiegu, a najlepiej poprosić o uzasadnienie pozycji do masażu, dlaczego takie ruchy akurat są stosowane, do czego doprowadzą.
Kompetentny masażysta bez zająknięcia udzieli wyczerpującej odpowiedzi a nawet cały zrobi cały wykład na życzenie - doedukowany pacjent to pacjent współpracujący.
Natomiast masażysta, który wykonuje ten zawód "bo tak wyszło" da krótką nieskładną odpowiedź, albo żadnej, a najczęściej na poczekaniu wymyśli własną nielogiczną teorię na potrzebę sytuacji.
Ania8605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 11:51   #26
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Cytat:
Napisane przez pawpon Pokaż wiadomość
Jako masażysta z 12-letnim doświadczeniem uważam, że masaż czasem boli - nie dlatego że robię go za mocno, ale dlatego że najczęściej mam pacjentów na masaże lecznicze, poprzez ucisk punktów spustowych, albo opracowanie bolesnej okolicy przekraczając granicę bólu, możemy blokować receptory bólowe poszczególnych okolic, ale MASAŻ NIE BOLI i tego się trzymam. Poza tym zazwyczaj w serii pierwsze 3 masaże bywają lekko bolesne, zwykle u pacjentów/klientów którzy mają niewiele ruchu, gdyż intensywne masowanie wiotkich mięśni (pobudzanie) wywołuje ból zmęczeniowy, ale taki ból jest nieco inny i raczej na drugi dzień po masażu.
Jak masz pytania to dawaj znać może będę w stanie jakoś doradzić.
Cytat:
Napisane przez xyaga Pokaż wiadomość
Trochę się mylisz, wszystko ZALEŻY jaki masaż, w jakim celu, jaki jest problem.

Wiem że dla ludzi pracujących jako terapeuci masaż to masaż, a terapia to terapia, ale dla większości ludzi wszelkie działania manualne, praca terapeutyczna na tkankach miękkich czy punktach spustowych, także terapia manualna jest ogólnie nazywana "masażem".

Jeśli chodzi pracę na punktach spustowych czy powięziach (przy dużych napięciach czy tzw. sklejeniach powięziowych) ból jest niestety normalny i wynika nie ze złego czy zbyt silnego ucisku czy techniki, ale z naturalnego patologicznego podrażnienia receptorów i często ból jest aktywowany nawet przez delikatny ucisk.

Pozdrawiam
Uświadamiacie masażystkę. Ja o tym doskonale wiem. Chodzi mi o standardowy masaż na powierzchni nie zmienionej chorobowo. Z pkt spustowymi i przeczulicami się zgodzę, ale z mojego doświadczenia jasno wynika, że prawidłowe opracowanie tych miejsc z czasem daje duża ulgę.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 11:02   #27
choleroza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 68
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Czytając wypowiedzi różnych osób, na różnych forach widzę jedną tendencję: jak młody masażysta/tka to na pewno gówniany i niedoświadczony. Nie mogę się z tym zgodzić. Czy to, że masowałam tylko rodzinę i znajomych w ilościach "hurtowych" w domu, a nie w profesjonalnym salonie od razu mnie skreśla? Wydaje mi się, że oczywiście z doświadczeniem przychodzi ogromna wiedza, ale szalenie ważne jest też wyczucie, zdolności empatii oraz umiejętność wykorzystania w praktyce tej wiedzy, która była w szkole. Ostatecznie nawet na kursach (nie mówię o tych dwudniowych, ale np. półrocznych) przecież głównie się masuje, masuje, masuje i poznaje teorię nie tylko w kontekście sprawiania komuś przyjemności masażem, ale też leczenia poszczególnych schorzeń.

Wracając do tematu rozpoznania dobrego masażysty, ja patrzyłabym nie na doświadczenie (bo nie poszłabym do jakiegoś 50latka), a raczej na takie rzeczy jak:

1. Czy rzeczywiście oferuje to, co pomoże pacjentowi

2. Jak sam sobie organizuje pracę (jak choćby z tym 50latkiem skrzywionym) - masażysta powinien dbać przede wszystkim o klienta, ale też o siebie, bo ostatecznie od jego sprawności zależy zadowolenie pacjenta

3. Czy słucha sugestii - jak już leżymy na stole zawsze mamy prawo powiedzieć, żeby masaż był mocniejszy/ słabszy itp. Jeśli my mówimy, a do masażysty nie dociera, to znaczy, że lepiej poszukać innego.

Aśśerozpisałam!
choleroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 13:45   #28
virgo7717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 14
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

Szczerze mówiąc dla mnie dobry masażysta to taki, który odpowiednio dobierze mi masaż - sam coś zaproponuje. Ale najpierw zada mi odpowiednie pytania. Tylko dzięki temu, że wie na co mam ochotę, ale też co sprawia mi problemy jeśli chodzi o moje ciało może coś doradzić. Byłam w kilku gabinetach masażu w kilku miastach polski, ale tylko w jednym spotkałam się z takim nastawieniem.
W dodatku gabinet był polecony przez koleżankę (Andara w Warszawie), która poleciła mi konkretny masaż - ale jak tam dotarłam to okazało się, że dla mnie odpowiedniejszy będzie inny. Dałam się namówić i dobrze się stało, bo masaż był rewelacyjny. Co prawda byłam nastawiona na masaż miseczkami kokosowymi, który zachwalała kumpela, a skończyło się na dłoniach i stopach, ale na miseczki i tak wróciłam po jakimś czasie, a przynajmniej przestały mnie nękać skurcze nadgarstków od pracy przy kompie.

Ja wiem, że jak klient chce to klient nasz pan, ale ja doceniam miejsca, które potrafią być na prawdę dla klienta i dbać o niego a nie tylko ściągać kasę.
virgo7717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 10:44   #29
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: Jaki masaż wybrać i jak poznać dobrego masażystę?

masaż zalezy od twoich potrzeb, kobiety wolą być masowane przez mężczyzn ale i przez kobiety
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 16:13   #30
Danielino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Twój masażysta

Witam.
Mam na imię DANIEL 29 lat. Jestem Fizjoterapeutą .Wykonuję masaż Relaksacyjny , Antycellulitowy i Głęboki . Dojeżdżam bezpośrednio do klienta lub klientki . Posiadam profesjonalne łózko. Ceny to od 60 do 100zl za 1h w przypadku masażu Relaksującego na życzenie klienta mogę masować dłużej. Pracuję jedynie na terenie Poznania i Gwarantuje 100% satysfakcji . kom. 790702755. Pozdrawiam i do Zobaczenia .
Danielino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-29 12:04:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.