Farbowanie henną - część III - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-27, 12:14   #1771
RUDAkaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Tu - teraz i na zawsze;)
Wiadomości: 315
GG do RUDAkaska
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
hmm cytryna wysusza włosy i położona na rozjaśniane pewnie je wysuszyła jeszcze bardziej. Myślę że włosy ci nie wypadają tylko się łamią z suchości. Musisz je porządnie odżywić- nawilżyć.
Keratyna uzupełnia ubytki we włosach czyli na jakiś czas są "zdrowe" a po czasie się wypłukuje więc sobie wydedukowałam że henna wnika w zdrowy włos. Zresztą zobaczę jak będę hennować - czy lepiej chwyci czy gorzej. Encanto wyszło mimo że na hennowanym włosie.
kreatyna uzupełnia ubytki- to sie zgadza Encanto wyszło -ok, ale czy teraz henna wyjdzie- odwrotną kolejność miałam na mysli -zapewne chodzi o czas między jednym a drugim.
Ale napisz jak to się ma do siebie, bo jestem ciekawa, zreszta zapewn e nie tylkomnie to ciekawi, innym też może byc pomocna taka wskazówka
RUDAkaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-27, 12:15   #1772
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
nie musisz trzymać henny na włosach całą noc
jeśli nie lubisz zapachu henny, dodaj do mieszanki olejki eteryczne zawierające tzw monoterps:
lawendowy;
kajeputowy;
geranium;
drzewo herbaciane;
kardamon;
goździkowy;
eukaliptus.
nie tylko ładnie pachną, ale też pogłębią kolor.
można dodać też inne ulubione olejki, ale tylko do aromaterapii- nie te cuda 'zapachowe'. wystarczy kilka kropelek.
Ciekawy efekt dają arabskie perfumy olejkowe, bez alkoholu, ale te oryginalne są bardzo kosztowne.

jak mieszać hennę BAQ pisałam na blogu
http://polehenny.wordpress.com/2012/...ieszamy-henne/

dodanie kasji do henny sprawi, że kolor będzie bardziej złocisty i stonowany, w stronę raczej tzw 'złotych kasztanów' czy na jasnych włosach 'strawberry blond' niż jasno rudych intensywnie czerwonych kolorów- do tego trzeba jasnych włosów i czystej henny.

można spróbować nałożyć samą hennę, a na to za kilka dni kasję zalaną mocnym naparem z rumianku z dodatkiem miodu. kasja także wymaga odstawienia do uwolnienia barwnika, tak jak henna. Czyli zalewamy, nakrywamy folia, w cieple miejsce, czekamy kilka godzin- ale na chusteczce nie pojawi się intensywnie pomarańczowy kolor, tylko delikatny żółty.

efekt może być bardzo interesujący, ale nie będzie trwały, zniknie po 2-3 tygodniach.
Bardzo dziękuję
mam perfumy jaśminowe z lusha (takie w sztyfcie) myślisz że mogłabym dodać trochę do henny? Czy jednak bezpieczniejszy będzie olejek? A może lepiej by było rozpuścić hennę np w naparze z lawendy zamiast w samej wodzie?
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-27, 12:19   #1773
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez RUDAkaska Pokaż wiadomość
kreatyna uzupełnia ubytki- to sie zgadza Encanto wyszło -ok, ale czy teraz henna wyjdzie- odwrotną kolejność miałam na mysli -zapewne chodzi o czas między jednym a drugim.
Ale napisz jak to się ma do siebie, bo jestem ciekawa, zreszta zapewn e nie tylkomnie to ciekawi, innym też może byc pomocna taka wskazówka
będę hennować na dniach to zdam sprawozdanie
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-27, 13:05   #1774
lipstick
Raczkowanie
 
Avatar lipstick
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 155
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cześć dziewczyny
przez święta trochę poczytałam na tym wątku o hennie i chciałabym w końcu się zdecydować na pierwsze farbowanie włosów.

Moje włosy sięgają do połowy pleców a wiec z tego co czytałam potrzebuje az 400g henny i wtedy naszły mnie wątpliwości bo kupując henne khadi musiałabym wydać 120 zł.
Są jakieś inne równie dobrej jakości henny tylko tańsze?
Zależy mi też żeby były dla włosów zdrowe bo od henny oczekuje głównie przyciemnienia oraz blasku.
Moje włosy są brązowe i planuje przyciemnić je orzechowym brązem.

I jeszcze prośba, czy ja dobrze zaplanowałam farbowanie :
1. mycie włosów szamponem oczyszczającym
2. Wysuszenie
3. Nałozenie henny wymieszanej z woda o temperaturze 50 stopni C
( i tutaj nie wiem czy ona ma odstać 12godzin czy nie ) + łyżka Kallosa Latte (można w ogole?)
4. 2 godziny henny na włosach pod folią
5. następnego dnia mycie + 30 min maska nawilżająca bez olei
lipstick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-27, 13:26   #1775
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

Yyy, gdzie wyczytałaś, ze 400g pójdzie na jedno farbowanie włosów o takiej długości?

Kup sobie jedno opakowanie khadi (chyba mają po 100 gramów) i na to pierwsze farbowanie przygotuj się, że pójdzie większość (wiadomo, pierwszy raz, więc cuda sie dzieją). A potem sama wyczujesz ile Ci potrzeba i takie jedno opakowanie będzie starczało na bank na więcej niż 1 farbowanie

ja się orzechowałam na wilgotne włosy, jakoś to lepiej idzie a efekt ten sam
odżywki można dodać, ja mieszam z taką najprostszą - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...do-wlosow.html
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2012-12-27 o 13:32
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-27, 13:29   #1776
lipstick
Raczkowanie
 
Avatar lipstick
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 155
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Yyy, gdzie wyczytałaś, ze 400g pójdzie na jedno farbowanie włosów o takiej długości?

Kup sobie jedno opakowanie khadi (chyba mają po 100 gramów) i na to pierwsze farbowanie przygotuj się, że pójdzie większość (wiadomo, pierwszy raz, więc cuda sie dzieją). A potem sama wyczujesz ile Ci potrzeba i takie jedno opakowanie będzie starczało na bank na więcej niż 1 farbowanie
na pierwszej stronie jest link do poradnika w którym jest informacja przy jakiej długości włosów ile henny powinno się użyć.

Zapomniałam jeszcze zapytać co ile czasu muszę używać henny by kolor się utrzymał ( nie chodzi mi o odrosty tylko o włosy na długości) ?
lipstick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-27, 13:46   #1777
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

Kurczę, może chodzi o jakiś konkretny rodzaj, nie wiem, prawdę mówiąc wyobraziła sobie rozwodnione 400 g Khadi i pomyślałam, że można by tym kuracje błotną całego ciała zrobić


Co do reszty - sama zobaczysz. W wątku są i dziewczyny, u których henna została po pierwszym farbowaniu, i takie, którym się szybko wymywa i muszą poprawiać po jakimś czasie
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-27, 13:51   #1778
lipstick
Raczkowanie
 
Avatar lipstick
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 155
Dot.: Farbowanie henną - część III

Kupie na razie w takim razie 200g bo własnie oglądałam filmik na yb i tam dziewczyna z włosami o podobnej długości do mojej zużyła jedno opakowanie czyli 100g.

A plan mojego farbowania jest poprawny? Największe wątpliwości mam co do czasu trzymania farby, dodaniu maski oraz tego czy włosy mają być suche czy nie.
lipstick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-27, 13:59   #1779
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

O masce niech się wypowiedzą inne dziewoje jak wpadną, bo ja osobiście daje włosom pare dni odpocząć od wszystkiego i odkładam maski, odżywki itd. itd.

Co do czasu- im dłużej wytrzymasz tym lepiej ja lubię zapach henny, więc sobie tak latam z turbanem na głowie nawet pół dnia

Co do włosów- wydaje mi się, że nawet sama strona Khadi poleca nakładanie orzecha na włosy wilgotne. Spójrz na opis przy hennie naturalnej: http://www.khadi.pl/naturalna-henna podkreślono niby nakładanie na włosy suche (co ja i tak olewam, o nie widzę różnicy)

Przy orzechu tego nie ma (http://www.khadi.pl/naturalna-henna-orzechowy-braz), ja zawsze dawałam brązy na wilgotne włosy, farbowało się elegancko
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-27, 14:07   #1780
lipstick
Raczkowanie
 
Avatar lipstick
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 155
Dot.: Farbowanie henną - część III

Za pierwszym razem spróbuje 2 godziny bo to maksymalny czas podany na opakowaniu i zastosuje hennę na mokre włosy.
Dziękuje za pomoc Trochę przeżywam to farbowanie bo jeszcze nigdy nie malowałam włosów, ale mam nadzieję, że przy pomocy orzechowego brązu uzyskam brązowy naturalnie wyglądający kolor, bo mój aktualny jest brązowy, ale taki jakby wyblaknięty i pozbawiony blasku.
lipstick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-27, 14:09   #1781
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

nie no, rozumiem moje pierwsze farbowanie henną, było jednocześnie pierwszym farbowaniem w ogóle, więc wiem, że lekka trzęsawka jest
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-27, 14:18   #1782
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez lipstick Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
przez święta trochę poczytałam na tym wątku o hennie i chciałabym w końcu się zdecydować na pierwsze farbowanie włosów.

Moje włosy sięgają do połowy pleców a wiec z tego co czytałam potrzebuje az 400g henny i wtedy naszły mnie wątpliwości bo kupując henne khadi musiałabym wydać 120 zł.
Są jakieś inne równie dobrej jakości henny tylko tańsze?
Zależy mi też żeby były dla włosów zdrowe bo od henny oczekuje głównie przyciemnienia oraz blasku.
Moje włosy są brązowe i planuje przyciemnić je orzechowym brązem.

I jeszcze prośba, czy ja dobrze zaplanowałam farbowanie :
1. mycie włosów szamponem oczyszczającym
2. Wysuszenie
3. Nałozenie henny wymieszanej z woda o temperaturze 50 stopni C
( i tutaj nie wiem czy ona ma odstać 12godzin czy nie ) + łyżka Kallosa Latte (można w ogole?)
4. 2 godziny henny na włosach pod folią
5. następnego dnia mycie + 30 min maska nawilżająca bez olei
Kurcze, może i dobrze, że ja nie wczytuje się zbyt sumiennie w ulotki Też mam włosy do połowy pleców (tak za zapięcie od biustonosza) - fakt, że raczej cienkie włosy - i zawsze stosuje 1 opakowanie I jest akurat. Fakt, że do dwóch, ostatnich mieszanek dorzuciłam 2 łyżki indygo ale jakoś nie wydaje mi się aby zrobiły rewolucję w ilości papki
Dwa opakowania khadi na mój gust to zdecydowanie za dużo, a cztery to szaleństwo. Chyba, że masz włosy gęste ponad europejski standard. No i 120 zł jedno hennowanie, które trzeba powtarzać po 3 tygodnie? To lepiej niż regularne farbowanie u fryzjera

Z tym dodaniem Kallosa Latte to sama nie wiem. Co prawda nie ma on strasznej ilości protein, ale wydaje mi się, że działania łyżki odżywki nie odczujesz (nie uratuje ona włosów przed suszą) a zaszkodzić może przy łapaniu henny. Najgorzej (u mnie ) jest z włosami przy głowie. No nie mogę! Co prawda przy dobrym oczyszczeniu równo łapie, ale przy myciach indygo z tych partii włosów wymywa się jak szalone (a z reszty ani rusz).

Nakładam na wilgotne włosy - z lenistwa i wygody

Ja 1 raz myje włosy po 48 godzinach i nakładam maskę ostro nawilżającą - siemie lniane, pantenol, aloes.. i inne, pisałam to już i głupio mi się powtarzać Nie dałabym rady bez maski nawilżającej, bo miałabym okropne siano. Potem 2 dni później znowu maska nawilżająca, mycie delikatnym szamponem, znowu odżywka nawilżająca (tu kallos wg mnie będzie już ok). I dopiero tak po 5 dniach atakowałabym olejem. Mam wrażenie, że olej od razu po hennie bardzo przyśpiesza proces wymywania. Acz pewnie to i tak wszystko loteria, bo może wypłukuje mi się obecnie mniej henna dlatego, że to czwarta a nie pierwsza henna
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2012-12-27 o 14:21
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-27, 14:35   #1783
lipstick
Raczkowanie
 
Avatar lipstick
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 155
Dot.: Farbowanie henną - część III

W takim razie zrezygnuje z dodawania jakiejkolwiek maski/odżywki najwyżej przy następnej okazji jeśli zauważę taką potrzebę
Rezygnacja z olejowania wydaje mi się straszne, ponieważ nie przypominam sobie kiedy ostatnio przed lub po myciu nie użyłam jakiegoś oleju no ale cóż trzeba
Moje włosy są dość gęste dlatego stwierdziłam że zakupie jeszcze jedno opakowanie, żeby przypadkiem nie było sytuacji że mam henne na połowie włosów a na resztę nie wystarczy Nie będę przygotowywać od razu 2 opakowań żeby nie marnować henny.




Edit:

henne na całości trzeba powtarzać co 3 tygodnie cały czas czy tylko na początku by utrwalić kolor a później same odrosty?

Edytowane przez lipstick
Czas edycji: 2012-12-27 o 15:03
lipstick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-27, 15:31   #1784
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Henne trzeba zmywać samą wodą? Czy jeśli użyję jakiegoś delikatnego szamponu dla dzieci żeby zmyć te wszystkie "pyłki" z włosów to kolor się gorzej wchłonie? Czy mogę od razu po spłukaniu henny nałożyć na włosy odżywkę albo maskę żeby móc je rozczesać albo jakąś odżywkę b/s?
Z tego co czytam na forum to dziewczyny piszą, że czekają z jakąkolwiek pielęgnacją przynajmniej dobę, ale ja nie będę w stanie rozczesać moich kudłów jeśli czegoś na nie nie nałożę
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-27, 18:19   #1785
RUDAkaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Tu - teraz i na zawsze;)
Wiadomości: 315
GG do RUDAkaska
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
będę hennować na dniach to zdam sprawozdanie
ok, wiec czekam - nie ukrywam żem ciekawa efektów
RUDAkaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-27, 19:48   #1786
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez RUDAkaska Pokaż wiadomość
ok, wiec czekam - nie ukrywam żem ciekawa efektów
hehe ja jeszcze bardziej !!!!
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 06:35   #1787
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
Henne trzeba zmywać samą wodą? Czy jeśli użyję jakiegoś delikatnego szamponu dla dzieci żeby zmyć te wszystkie "pyłki" z włosów to kolor się gorzej wchłonie? Czy mogę od razu po spłukaniu henny nałożyć na włosy odżywkę albo maskę żeby móc je rozczesać albo jakąś odżywkę b/s?
Z tego co czytam na forum to dziewczyny piszą, że czekają z jakąkolwiek pielęgnacją przynajmniej dobę, ale ja nie będę w stanie rozczesać moich kudłów jeśli czegoś na nie nie nałożę
Wydaje mi się, że trzeba poczekać z myciem szamponem i nakładaniem na włosy specyfików, bo może to zaburzyć utlenianie się barwnika. Też mam zawsze problem z rozczesaniem włosów po farbowaniu henną.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 06:42   #1788
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez lipstick Pokaż wiadomość

henne na całości trzeba powtarzać co 3 tygodnie cały czas czy tylko na początku by utrwalić kolor a później same odrosty?
Już Ci na to odpowiadałam. Nikt nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi. Może Ci się ten brąz wymyć do zera, może wymyć się trochę, a może zostać i wtedy będziesz machała tylko odrosty. Zobaczysz
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 07:38   #1789
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część III

Gotowe mieszanki można zamrażać, więc lepiej zrobić od razu z tych 200g, nie martwić się, że nie wystarczy, to, co zostanie włożyć do foliowego woreczka, szczelnie go zawiązać i do zamrażarki.
Kiedyś zutylizowałam zamrożone półtora roku wcześniej rożki z henną i dały czadu

Tylko uwaga- zamrozić trzeba natychmiast, a nie przetrzymać w temperaturze pokojowej czy w lodowce kilka godzin czy dni.

Cokolwiek z mieszanek zostaje w miseczkach- do zamrażarki, nawet jeśli są to reszteczki po łyżce stołowej. Z tych resztek uzbiera się za jakiś czas na całe farbowanie-wystarczy tylko wyjąć i rozmrozić.

Myślę, że spokojnie można dodać tego sztyftu lusha- jeśli nie ma w nim alkoholu- alkohol bardzo wysusza włosy.
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-28, 08:03   #1790
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że trzeba poczekać z myciem szamponem i nakładaniem na włosy specyfików, bo może to zaburzyć utlenianie się barwnika. Też mam zawsze problem z rozczesaniem włosów po farbowaniu henną.
Też miałam problem z rozczesywaniem Ale znalazłam prosty sposób. Nie susze ich po hennowaniu. Zostawiam do schnięcia naturalnego. Nawet jeżeli to trwa pół dnia Rozsypią się same. Następnego dnia delikatnie przeczesuje je grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. I gra, nie widać popłochu

Zamówiłam już kolejną hennę i neem
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 08:08   #1791
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez lipstick Pokaż wiadomość
W takim razie zrezygnuje z dodawania jakiejkolwiek maski/odżywki najwyżej przy następnej okazji jeśli zauważę taką potrzebę
Rezygnacja z olejowania wydaje mi się straszne, ponieważ nie przypominam sobie kiedy ostatnio przed lub po myciu nie użyłam jakiegoś oleju no ale cóż trzeba
Moje włosy są dość gęste dlatego stwierdziłam że zakupie jeszcze jedno opakowanie, żeby przypadkiem nie było sytuacji że mam henne na połowie włosów a na resztę nie wystarczy Nie będę przygotowywać od razu 2 opakowań żeby nie marnować henny.

Edit:

henne na całości trzeba powtarzać co 3 tygodnie cały czas czy tylko na początku by utrwalić kolor a później same odrosty?
Sama to ocenisz Może być tak, że szybko Ci się wypłucze ciemny brąz do brązu, wtedy można (bo mi np ten wypłukany brąz nie pasował) np po 2 tygodniach powtórzyć "sesje". Ja póki co hennowałam co 3 tygodnie a odrostów nie widziałam, chyba mój naturalny jest bardzo zbliżony do tego po hennie. Albo mi włosy nie rosną wcale

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
Henne trzeba zmywać samą wodą? Czy jeśli użyję jakiegoś delikatnego szamponu dla dzieci żeby zmyć te wszystkie "pyłki" z włosów to kolor się gorzej wchłonie? Czy mogę od razu po spłukaniu henny nałożyć na włosy odżywkę albo maskę żeby móc je rozczesać albo jakąś odżywkę b/s?
Z tego co czytam na forum to dziewczyny piszą, że czekają z jakąkolwiek pielęgnacją przynajmniej dobę, ale ja nie będę w stanie rozczesać moich kudłów jeśli czegoś na nie nie nałożę
Niektórzy dają odżywkę po hennie, na tym forum amerykańskim nt henny dziewczyny nawet nakładały olejki.. ale ja widzę po sobie jak strasznie mi się od takich bajerów szybciej wypłukuje kolor. Lepiej czekać.
Też bałam się , że po suchej hennie nie rozczeszę włosów, ale nie mam z tym żadnego problemu. Może to efekt tego, że dodaje trochę odżywki alverde, ale jakoś nie wydaje mi się.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 21:52   #1792
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Farbowanie henną - część III

Witam
Czy mogę dołączyć ?
Wydaje mi się, że znam odpowiedź na swoje pytanie...które, no, jest dość głupie, ale jednak zapytam.
Obecnie farbuję włosy farbą chemiczną, czy muszę zapuścić włosy aż do naturalek(pozbycie się farby chemicznej) żeby zafarbować włosy henną ?

Wydaje mi się, że odrost złapie tylko hennę, a dalsza część będzie taka jak dawniej.
Chciałabym się na to zdecydować, ponieważ farbuję wlosy na czarno i w moim mniemaniu nie będzie widać tak drastycznej różnicy

Z góry przepraszam za moje dziwne pytanie
Pozdrawiam
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-28, 22:50   #1793
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

ja ci chyba nie za bardzo pomogę bo też dopiero zagłębiam się w tajniki hennowania. Dużo zależy od tego jaki kolor chcesz uzyskać. Na chemiczną farbę możesz hennę nałożyć ja nakładałam i było wszystko ok. Jak coś ci nie wyjdzie zawsze możesz powtórzyć po kilku dniach.
Ja już mniej więcej przestudiowałam blog Hennayi - henna wymieszana stoi na kaloryferze jutro przystępuje do akcji
Wielkim plusem już było rozrabianie henny bez żadnego problemu grudki znikały w oka mgnieniu a wydawało mi się po eld że khadi super się rozrabia !!! Zobaczymy co będzie jutro

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

Hennaya te malunki na rękach i stopach to istne arcydzieła !!!! Ależ ty masz talent Coś wspaniałego !! Chciałabym taki na stopie. Na rękach by mi się długo nie utrzymało, niestety mam taka pracę że ręce myję co 5 min prawie. Talent do pozazdroszczenia !!!!!
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 09:08   #1794
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
ja ci chyba nie za bardzo pomogę bo też dopiero zagłębiam się w tajniki hennowania. Dużo zależy od tego jaki kolor chcesz uzyskać. Na chemiczną farbę możesz hennę nałożyć ja nakładałam i było wszystko ok. Jak coś ci nie wyjdzie zawsze możesz powtórzyć po kilku dniach.
Ja już mniej więcej przestudiowałam blog Hennayi - henna wymieszana stoi na kaloryferze jutro przystępuje do akcji
Wielkim plusem już było rozrabianie henny bez żadnego problemu grudki znikały w oka mgnieniu a wydawało mi się po eld że khadi super się rozrabia !!! Zobaczymy co będzie jutro

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

Hennaya te malunki na rękach i stopach to istne arcydzieła !!!! Ależ ty masz talent Coś wspaniałego !! Chciałabym taki na stopie. Na rękach by mi się długo nie utrzymało, niestety mam taka pracę że ręce myję co 5 min prawie. Talent do pozazdroszczenia !!!!!
Chcę uzyskać czerń i uważam, że jakby coś nie wypaliło to będzie najmniej widoczne.
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 09:54   #1795
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Witam
Czy mogę dołączyć ?
Wydaje mi się, że znam odpowiedź na swoje pytanie...które, no, jest dość głupie, ale jednak zapytam.
Obecnie farbuję włosy farbą chemiczną, czy muszę zapuścić włosy aż do naturalek(pozbycie się farby chemicznej) żeby zafarbować włosy henną ?

Wydaje mi się, że odrost złapie tylko hennę, a dalsza część będzie taka jak dawniej.
Chciałabym się na to zdecydować, ponieważ farbuję wlosy na czarno i w moim mniemaniu nie będzie widać tak drastycznej różnicy

Z góry przepraszam za moje dziwne pytanie
Pozdrawiam
U mnie farbowane końcówki złapały henne lepiej niż reszta włosów Wydaje mi się, że im włos "starszy" i słabszy tym lepiej ją łapie dlatego najszybciej wypłukuje się henna i najtrudniej łapie przy głowie.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 10:20   #1796
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Chcę uzyskać czerń i uważam, że jakby coś nie wypaliło to będzie najmniej widoczne.
podobno najlepszy efekt da w takim przypadku hennowanie dwuetapowe. Jednego dnia czysta henna jako baza a drugiego indygo. Niech się jednak wypowiedzą dziewczyny hennujące na ciemno.
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 11:30   #1797
jusianek
Raczkowanie
 
Avatar jusianek
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Farbowanie henną - część III

Wydaje mi się, że możesz uzyskać delikatnie różny kolor na włosach zafarbowanych i na odrostach. Jeśli zbyt szybko będzie się kolor wypłukiwał na naturalnych to ewentualnie potem możesz robić same odrosty.

A ja chciałam Wam wszystkim podziękować, bo właśnie wysuszyłam włosy po raz pierwszy zafarbowane Khadi. Bałam się tego całego bałaganu z odstawianiem na noc i sokiem z cytryny, ale wyszło PRZEPIĘKNIE, jestem bardzo zadowolona i dziękuję Wam za porady i całą pomoc
jusianek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 12:28   #1798
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

ja już nałożyłam wczoraj przygotowana hennę . Faktycznie zrobiła się taka fajna pasta którą się bardzo dobrze nakładało na włosy. Nałożyłam czepek na to czapkę i tak sobie teraz siedzę. Zobaczymy co wyjdzie
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 13:10   #1799
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Farbowanie henną - część III

czy olej Sesa może przyczynić się do wypłukania henny ?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-29, 14:04   #1800
RUDAkaska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Tu - teraz i na zawsze;)
Wiadomości: 315
GG do RUDAkaska
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
ja już nałożyłam wczoraj przygotowana hennę . Faktycznie zrobiła się taka fajna pasta którą się bardzo dobrze nakładało na włosy. Nałożyłam czepek na to czapkę i tak sobie teraz siedzę. Zobaczymy co wyjdzie
z niecierpliwością czekam na efekt mam nadzieję iż sie pochwalisz od razu po wyschnieciu i oczywiście po umyciu również

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Witam
Czy mogę dołączyć ?
Wydaje mi się, że znam odpowiedź na swoje pytanie...które, no, jest dość głupie, ale jednak zapytam.
Obecnie farbuję włosy farbą chemiczną, czy muszę zapuścić włosy aż do naturalek(pozbycie się farby chemicznej) żeby zafarbować włosy henną ?

Wydaje mi się, że odrost złapie tylko hennę, a dalsza część będzie taka jak dawniej.
Chciałabym się na to zdecydować, ponieważ farbuję wlosy na czarno i w moim mniemaniu nie będzie widać tak drastycznej różnicy

Z góry przepraszam za moje dziwne pytanie
Pozdrawiam
nie musisz zapuszczać włosów do "naturalek" możesz śmiało juz farbować i najlepiej zastosuj 2-u etapowe hennowanie tak jak pisała sylwka37
RUDAkaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.