co ze sprawami papierkowymi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-02, 18:59   #1
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422

co ze sprawami papierkowymi?


Witajcie , przygotowania już trwają pełną parą ale nadal nie wiem jak się zabrać za sprawy papierkowe. Tzn. urząd stanu cywilnego , poradnia rodzinna itp. Gdzie trzeba jeszcze pojechać , co podpisać ,co po kolei ? pytałam znajomych co już po ślubach ale jakos nikt nie pamięta nauki przedmałżeńskie już mamy ale nie wiem co dalej. Chciałabym ślub konkordatowy (czy jakoś tak) żeby już za jednym zamachem było. Czy wiecie jak załatwiać po kolei te sprawy?
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:05   #2
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

http://www.planowaniewesela.pl/warto...kordatowy.html
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:20   #3
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Dzięki , rozjaśniło mi się w główce teraz
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:31   #4
Chryzia
Rozeznanie
 
Avatar Chryzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 727
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Po naukach poradnia- znajdziesz na stronie swojej archidiecezji. Wszystko jest na necie.
Jak już będziecie mieć poradnie to załatwiacie w parafiach- tam gdzie byliście chrzczeni- akty chrztu i tak gdzie bierzmowanie- akty bierzmowania. Poszukajcie też ostatniego świadectwa szkolnego z oceną z religii.
RAZEM idziecie do USC po 3 zaśwadczenia o braku przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa

Z tym wszystkim idziecie do parafii w ktorej ma być Ślub i spisujecie protokół przedmałżeński.
Ksiądz wypełnia też papier na wyjście zapowiedzi.
Dostaniecie też karteczki na spowiedź przedślubną.
Z tym że papiery USC są ważne 3 miesiące!!! Więc do księdza na ok 3 mies przed ślubem ze wszystkimi papierami
Na stronie parafii zobaczcie jak przyjmuje ks w kancelarii i do dzieła
Piszę na świeżo bo dopiero co sami to załatwialiśmy. Teraz zapowiedzi Nam wyszły w parafiach

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

A akty chrztu i bierzmowania są od niedawna ważne 6 miesięcy.
Zaświadczenia z USC 3 miesiące


---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

a akty urodzenia wyciągacie jedynie wtedy gdy urodziliście się w innych miastach niż ma być ślub. Bo jak w tym samym to nie ma takiej potrzeby
Chryzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:53   #5
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Ja chciałam tylko dodać, że zazwyczaj świadectwo bierzmowania wpływa do parafii macierzystej, czyli zazwyczaj do tej gdzie odbywał się chrzest (jest wpisywane do księgi). Ja byłam bierzmowana gdzie indziej (była to nawet inna diecezja), ale wszystko wpłynęło tam gdzie byłam chrzczona, czyli wystarczyło pójść jeden raz. Poza tym tak na prawdę bierzmowanie nie jest konieczne do ślubu.

Ja bym sprostowała jeszcze jedną rzecz... ponieważ nie zawsze parafia w której bierze się ślub, pokrywa się z parafią w do której się należy, lub bierze ślub... protokół spisuje się w parafii jednego z narzeczonych, chyba że uzyskacie - chyba to się substytucja nazywa - czyli dokument, który upoważnia księdza z innej parafii do spisania protokołu.

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2013-04-02 o 19:54
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 03:30   #6
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Ja chciałam tylko dodać, że zazwyczaj świadectwo bierzmowania wpływa do parafii macierzystej, czyli zazwyczaj do tej gdzie odbywał się chrzest (jest wpisywane do księgi). Ja byłam bierzmowana gdzie indziej (była to nawet inna diecezja), ale wszystko wpłynęło tam gdzie byłam chrzczona, czyli wystarczyło pójść jeden raz. Poza tym tak na prawdę bierzmowanie nie jest konieczne do ślubu.
no wlasnie - podobno to jest akt chrztu, nie bierzmowania. Na akcie chrztu sa uwzglednione pozostale sakramenty, bo informacje o nich wysyla sie do parafii gdzie byl chrzest, wiec akt chrztu powinien wystarczyc.

Akt urodzenia jest wg mnie kompletnie niepotrzebny. Na wymaganym skroconym akcie urodzenia nie ma wiecej informacji niz w dowodzie osobistym
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 08:47   #7
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Skrócony akt urodzenia jest wymagany przez USC i jest KONIECZNY do zawarcia związku małżeńskiego. Na dowodzie nie masz np: informacji,że urodziłaś się jako chłopiec
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-03, 10:03   #8
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Skrócony akt urodzenia jest wymagany przez USC i jest KONIECZNY do zawarcia związku małżeńskiego. Na dowodzie nie masz np: informacji,że urodziłaś się jako chłopiec
wiem ze jest konieczny, ale niepotrzebny. Na moim akcie skróconym nie ma wzmianki o tym jakiej jestem płci

jak dla mnie te wszystkie info sa w dowodzie:
http://commons.wikimedia.org/wiki/Fi...a_skrocony.jpg
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2013-04-03 o 10:05
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 20:32   #9
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

ale gdyby spisali to z dowodu to nie mogliby pobrać opłaty skarbowej bo przecież o to tu chodzi
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 22:04   #10
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
wiem ze jest konieczny, ale niepotrzebny. Na moim akcie skróconym nie ma wzmianki o tym jakiej jestem płci

jak dla mnie te wszystkie info sa w dowodzie:
http://commons.wikimedia.org/wiki/Fi...a_skrocony.jpg
na dowodzie nie ma tylko nazwisk rodowych rodziców i ich ewentualnych drugich imion rodziców które to wpisuje się do aktu małżeństwa
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 09:03   #11
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Cytat:
Napisane przez Chryzia Pokaż wiadomość
Po naukach poradnia- znajdziesz na stronie swojej archidiecezji. Wszystko jest na necie.
Jak już będziecie mieć poradnie to załatwiacie w parafiach- tam gdzie byliście chrzczeni- akty chrztu i tak gdzie bierzmowanie- akty bierzmowania. Poszukajcie też ostatniego świadectwa szkolnego z oceną z religii.
RAZEM idziecie do USC po 3 zaśwadczenia o braku przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa
)
Za te zaświadczenia z USC dużo płaciłaś, bo coś mi mama wspomniała że około 280zł się płaci za wybranie
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 09:44   #12
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Za te zaświadczenia z USC dużo płaciłaś, bo coś mi mama wspomniała że około 280zł się płaci za wybranie
84zł na USC w miejscowości gdzie będzie ślub
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 12:07   #13
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Czy poradnia ma jakąś datę ważności?
Czy muszę coś wziąć na nauki przedmałżeńskie? Takie szybkie pytanie bo dzisiaj idę... Nie mam żadnej karteczki od księdza bo datę i godzinę ślubu umawiałam telefonicznie (daleko od mojego miejsca zam.), dostanę jakieś zaświadczenie o odbyciu tych nauk?
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 12:13   #14
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
Czy muszę coś wziąć na nauki przedmałżeńskie? Takie szybkie pytanie bo dzisiaj idę... Nie mam żadnej karteczki od księdza bo datę i godzinę ślubu umawiałam telefonicznie (daleko od mojego miejsca zam.), dostanę jakieś zaświadczenie o odbyciu tych nauk?
Nic nie musisz brać na nauki. Dostaniesz na koniec dokument o odbyciu kursu.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 15:23   #15
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Dzięki za odp!
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 08:54   #16
Chryzia
Rozeznanie
 
Avatar Chryzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 727
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Za te zaświadczenia z USC dużo płaciłaś, bo coś mi mama wspomniała że około 280zł się płaci za wybranie
84zł od pary

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
Czy poradnia ma jakąś datę ważności?
Czy muszę coś wziąć na nauki przedmałżeńskie? Takie szybkie pytanie bo dzisiaj idę... Nie mam żadnej karteczki od księdza bo datę i godzinę ślubu umawiałam telefonicznie (daleko od mojego miejsca zam.), dostanę jakieś zaświadczenie o odbyciu tych nauk?
Dostaniesz świadectwo odbytych nauk, jak i poradni. Zwykle mają rok ważności. Weź długopis, dowód osobisty, jakiś notes.

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Jeszcze słówko- my na weekendowe nauki w Krakowie zapisywaliśmy się przez Kurię. I za weekendowe płaciliśmy 150zł pary. (no ale wyżywienie też w tym było).
Chryzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 19:02   #17
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Dzieki dziewczyny za wszystko ja i mój narzeczony mieszkamy w jednej wsi i tutaj mamy nasze akty chrztu i bierzmowania dlatego nie bedzie z tym problemunauki mamy już za sobą dawno i nadal są ważne bo też tutaj robiliśmy slub 31 sierpnia to teraz do poradni rodzinnej mamy chyba jechać tylko nie wiem czy to też mamy jechać 3 miesiace przed slubem i czy tam trzeba mieć cos ze sobą jakieś dokumenty? jak wygladają takie spotkania?
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 07:23   #18
Chryzia
Rozeznanie
 
Avatar Chryzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 727
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za wszystko ja i mój narzeczony mieszkamy w jednej wsi i tutaj mamy nasze akty chrztu i bierzmowania dlatego nie bedzie z tym problemunauki mamy już za sobą dawno i nadal są ważne bo też tutaj robiliśmy slub 31 sierpnia to teraz do poradni rodzinnej mamy chyba jechać tylko nie wiem czy to też mamy jechać 3 miesiace przed slubem i czy tam trzeba mieć cos ze sobą jakieś dokumenty? jak wygladają takie spotkania?
Do poradni możesz iść nawet dziś, nie trzeba czekać. Zabierzcie dowody osobiste i świadectwo z nauk.
Dla przykładu- my mamy ślub 8czerwca, a nauki robiliśmy już we wrześniu, a poradnie z końcem października 2012

---------- Dopisano o 08:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Spotkania są na temat- jak się poznaliście, jak rozwiązujecie konflikty, czym jest dla was miłość. No i dostaniesz tabelkę do wypełnienia- obserwacja śluzu i temperatury (ja z racji pracy-nocne zmiany- nie musiałam mierzyć temp bo to bez sensu by było).No i może być jakaś gadka o NPR. Potem się umówicie na nast rozmowe- za tydz lub dwa. Możecie mieć rozmowy indywidualne i np wypełnić jakąś ankietę- np- kto będzie zajmował się dziećmi, jak często będziecie odwiedzać rodziców, kto będzie zwykle robił zakupy itp. My przynajmniej mieliśmy takie coś No i trzecie spotkanie podsumowujące. Dostaniecie też zaświadczenie że odbyliście te spotkania
Chryzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 09:38   #19
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Cytat:
Napisane przez Chryzia Pokaż wiadomość
Spotkania są na temat- jak się poznaliście, jak rozwiązujecie konflikty, czym jest dla was miłość. No i dostaniesz tabelkę do wypełnienia- obserwacja śluzu i temperatury (ja z racji pracy-nocne zmiany- nie musiałam mierzyć temp bo to bez sensu by było).No i może być jakaś gadka o NPR. Potem się umówicie na nast rozmowe- za tydz lub dwa. Możecie mieć rozmowy indywidualne i np wypełnić jakąś ankietę- np- kto będzie zajmował się dziećmi, jak często będziecie odwiedzać rodziców, kto będzie zwykle robił zakupy itp. My przynajmniej mieliśmy takie coś No i trzecie spotkanie podsumowujące. Dostaniecie też zaświadczenie że odbyliście te spotkania
Yy u nas nic takiego nie było;p tylko NPR i dostaliśmy karteczki i trzeba było wypisać 7 rzeczy które kocham w drugiej osobie i kilka wad:P Mam nadzieję, że te zaświadczenie od księdza że na kursie były elementy poradni wystarczą i już nie musimy nigdzie chodzić..
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 12:41   #20
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Cytat:
Napisane przez Chryzia Pokaż wiadomość
Spotkania są na temat- jak się poznaliście, jak rozwiązujecie konflikty, czym jest dla was miłość. No i dostaniesz tabelkę do wypełnienia- obserwacja śluzu i temperatury (ja z racji pracy-nocne zmiany- nie musiałam mierzyć temp bo to bez sensu by było).No i może być jakaś gadka o NPR. Potem się umówicie na nast rozmowe- za tydz lub dwa. Możecie mieć rozmowy indywidualne i np wypełnić jakąś ankietę- np- kto będzie zajmował się dziećmi, jak często będziecie odwiedzać rodziców, kto będzie zwykle robił zakupy itp. My przynajmniej mieliśmy takie coś No i trzecie spotkanie podsumowujące. Dostaniecie też zaświadczenie że odbyliście te spotkania
W poradni na ogół jest omawianie NPR i ogólnie tematy związane z seksem

U nas inne zagadnienia były omawiane podczas samych nauk (połowę - tę o wierze - prowadził ksiądz; połowę - dotyczącą stricte życia małżeńskiego - właśnie pan z poradni).

Co do pytania o to, kiedy iść do poradni, to lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. U nas pan miał taki natłok chętnych, że na każde z trzech spotkań trzeba było czekać miesiąc.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 14:38   #21
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
W poradni na ogół jest omawianie NPR i ogólnie tematy związane z seksem

U nas inne zagadnienia były omawiane podczas samych nauk (połowę - tę o wierze - prowadził ksiądz; połowę - dotyczącą stricte życia małżeńskiego - właśnie pan z poradni).

Co do pytania o to, kiedy iść do poradni, to lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. U nas pan miał taki natłok chętnych, że na każde z trzech spotkań trzeba było czekać miesiąc.
I chodziłaś jeszcze do poradni? Czy wystarczyły te spotkania z facetem na kursie? Bo u mnie na kwitku jest że były elementy poradni rodzinnej i nie wiem czy to wystarczy
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 16:44   #22
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
I chodziłaś jeszcze do poradni? Czy wystarczyły te spotkania z facetem na kursie? Bo u mnie na kwitku jest że były elementy poradni rodzinnej i nie wiem czy to wystarczy
U nas było ok. 10 spotkań grupowych na kursie (5 z księdzem, 5 z panem z poradni) i dodatkowo te 3 spotkania już indywidualnie z panem z poradni. Na kursie pan nie zagłębiał się w NPR - dopiero jak chodziło się parami, to tłumaczył co i jak.

Nie słyszałam o tym, żeby sam kurs zaliczał też poradnię - ale może są wyjątki, więc dopytajcie jak to u Was wygląda
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 16:45   #23
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: co ze sprawami papierkowymi?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
U nas było ok. 10 spotkań grupowych na kursie (5 z księdzem, 5 z panem z poradni) i dodatkowo te 3 spotkania już indywidualnie z panem z poradni. Na kursie pan nie zagłębiał się w NPR - dopiero jak chodziło się parami, to tłumaczył co i jak.

Nie słyszałam o tym, żeby sam kurs zaliczał też poradnię - ale może są wyjątki, więc dopytajcie jak to u Was wygląda
Robiliśmy kurs w innym Kosciele niż mamy ślub, już Tż dziś dzwonił do naszego księdza i on powiedział że mu to wystarczy jeśli mamy zaznaczone że było
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.