Jakie kwasy i filtry dla mnie? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-29, 20:57   #151
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Ja z retinoidami poczekam jednak do jesieni. Latem,to nigdy nie wiadomo,gdzie czlowiek wyladuje Czy beda filtry,czy ich nie bedzie,czy bedzie mial okulary,czy sie gdzies zgubia lub polamia na imprezie... Nie chce sobie zaszkodzic.
Jednak nad tym kremikiem (retin ox) sie zastanowie.
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 21:27   #152
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Mexik, znowu mam te male krostki na czole :/
Dzisiaj drugi raz sie wytonikowalam. Jak mam sie luszczyc,to kiedy mniej wiecej to sie okaze? I jezeli sie okaze,ze nie bede sie luszczyla,to wtedy moge sobie pomaziac buzke kremem z samoopalaczem? Jestem taka blada...Wszyscy sie mnie pytaja,czy nie jestem na cos chora :/
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 21:29   #153
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Ja tonikuje tez nad i pod oczami i jest dobrze, w rejonie "pod" widze efekty i tragedii nie bylo, w koncu retinoiduje sie tez pod i nad, no bo jak tu ominac skore pod oczami skoro tam mam zmarszczki i tu najbardziej widze, ze mi lat przybywa.
No wlasnie... mnie tez najbardziej denerwuja oczy i ta zmarcha od nos do ust :/
Retinoidy to juz jest jakis mocneijszy kaliber,tak ? A moze znasz jakis skuteczny kremik do codziennego stosowania ?
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 21:41   #154
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Mexik, znowu mam te male krostki na czole :/
Dzisiaj drugi raz sie wytonikowalam. Jak mam sie luszczyc,to kiedy mniej wiecej to sie okaze? I jezeli sie okaze,ze nie bede sie luszczyla,to wtedy moge sobie pomaziac buzke kremem z samoopalaczem? Jestem taka blada...Wszyscy sie mnie pytaja,czy nie jestem na cos chora :/
O masz, niedobrze
Może spróbuj na razie odstawić Xerial, być może Twoja skóra na tą chwilę wystarczająco się go "opiła" i potrzebuje trochę przerwy. Nakładałaś go co 3 dzień na noc, prawda?
Naprawdę trudno powiedzieć , jak będzie z łuszczeniem. Strasznie to indywidualna sprawa. Po takim kwasie możesz w ogóle w sposób widocznie namacalny się nie złuszczać.
A jak serum z C-próbowałaś? Dzisiaj właśnie skończyła mi się tygodniowa porcja i okropnie nie chce mi się następnej mieszać , leń, ale zaraz maszeruję do kuchni laboratoryjnej
Gdzieś jest wątek o samoopalaczach przy kuracji kwasami/retinoidami, ja nic Ci nie powiem, bo nie wiem Maziam tylko odwłok
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 22:44   #155
hanusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: olsztyn
Wiadomości: 203
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

dziewczyny,poratujcie,,,c zym mozna rozcienczyc podklad? mam filtr antka, potrzebuje na to podkladu, ktory nie bedzie sie z nim gryzl,w watku redakcyjnym dowiedzialam sie ze odpowiednim podkladem jest np city matt,,,chce go kupic,wiem ze kiedys miala go moja mama,nawet go probowalam,ale pamietam ze byl potwornie jak dla mnie gesty, a taki gesty podklad ciezko bedzie nalozyc na filtr poczatkowo chcialam uzywac samego sypkiego,ale dzis sprobowalam nalozyc skrobie na filtr i niestety mam zbyt pokiereszowana skore na pozbycie sie fluidu i zastapienie go sypkim (liczne przebarwienia po tradziku,krostki)...
hanusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 09:40   #156
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Mexik,tak jak mowilas, xerial na co trzecia noc. Ja nie wiem...moze to nie Xerial a Bioderma? Tylko jak tu teraz odstawic filtr,skoro takie slonce za oknem,a na razie nie stac mnie na kupno nastepnego. Chyba ze Iwostin 40, ale czy tu z kolei nie jest za niska ochrona?
Serum stoi sobie grzecznie w ldoweczce. Uwielbiam je rano nakladac...taki fajniutki chlodek. To w lodowce moze stac nawet 3 miesiace,ale u mnie na pewno szybciej pojdzie,bo nie zaluje go sobie i sporo nakladam. Sama nie wiem,czy widze roznice... Ja tak ogolnie to nie mialam nigdy problemow z cera. Zadnych tradzikow itd, Zawsze mialam raczej ladna skore. Tylko ze teraz stala sie troche jakby zwiotczala... Pewnie troche dlatego,ze ostatnimi czasy mialam duzo stresu i troche schudlam. Chcialabym znowu ja naciagnac. No i te zmarszczki
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 21:00   #157
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Ja tak ogolnie to nie mialam nigdy problemow z cera. Zadnych tradzikow itd, Zawsze mialam raczej ladna skore. Tylko ze teraz stala sie troche jakby zwiotczala... Pewnie troche dlatego,ze ostatnimi czasy mialam duzo stresu i troche schudlam. Chcialabym znowu ja naciagnac. No i te zmarszczki

Wiesz co Ci napiszę pearl Lepiej mieć zmarszczki niz trądzik. Trądzik jest zmorą, trwa wiele lat, slady po nim zostają na lata albo na zawsze. Przy umiarkowanym trądziku jaki miałam, ze śladami walczę do dziś. Teraz moja skóra wygląda dobrze. Nie idealnie, ale dobrze. Leczenie, wiek, pielęgnacja zrobiły swoje.
Moja chrzestna mama ma ok. 60 lat, ma zmarszczki wokół oczu i ust, policzki ma gładziutkie, nigdy nie miała problemu z wypryskami. Jej cera jest świetna, zmarszczki nie zwracają uwagi. Nic tak nie odbiera cerze urody jak przebarwienia i blizny, które najczęściej sa wynikiem trądziku i swawoli słonecznych.
Wiem, że zmarszczki w Twoim wieku mogą być problemem, bo pojawiły się za wcześnie, ale moim zdanie zmarszczki nie szpecą tak jak te zmiany na skórze o których pisałam.

Stres, chudnięcie, to na pewno odbija sie na cerze. Nawilżaj sie filtruj, stosuj retinoidy, za parę miesięcy będzie lepiej. Na pewno
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-03, 18:33   #158
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

anah, dziekuje Ci... naprawde mnie troszke pocieszylas. Sa dni,kiedy te zmarszczki naprawde sa ledwo widoczne,ale pozniej przychodza takie,kiedy wydaje mi sie,ze jeszcze bardziej sie poglebily i sama nie wiem,od czego to zalezy. Ja sie martwie,ze skoro w tym wieku juz sa widoczne,to co bedzie za 10,20 lat ? Dziwie sie,bo mam dwie starsze siostry i ich buzki nie sa w ogole poprzecinane zadnymi liniami mimicznymi,tylko ja jakis taki wyrzutek.
Anah,ja retinodow jeszcze nie uzywam. Lepiej podobno poczekac do jesieni,tak? Jezeli zaczne uzywac,to jakie kremy bys polecila?
Dzisiaj pierwszy raz posypalam buzie skrobia. Nalozylam serum,pozniej filtr,pozniej make )) Podoba mi sie. Nie musze kupowac zadnego pudru. Bede chodzila z filtrem i z maka
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 20:34   #159
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
anah, dziekuje Ci... naprawde mnie troszke pocieszylas. Sa dni,kiedy te zmarszczki naprawde sa ledwo widoczne,ale pozniej przychodza takie,kiedy wydaje mi sie,ze jeszcze bardziej sie poglebily i sama nie wiem,od czego to zalezy. Ja sie martwie,ze skoro w tym wieku juz sa widoczne,to co bedzie za 10,20 lat ? Dziwie sie,bo mam dwie starsze siostry i ich buzki nie sa w ogole poprzecinane zadnymi liniami mimicznymi,tylko ja jakis taki wyrzutek.
Anah,ja retinodow jeszcze nie uzywam. Lepiej podobno poczekac do jesieni,tak? Jezeli zaczne uzywac,to jakie kremy bys polecila?
Dzisiaj pierwszy raz posypalam buzie skrobia. Nalozylam serum,pozniej filtr,pozniej make )) Podoba mi sie. Nie musze kupowac zadnego pudru. Bede chodzila z filtrem i z maka

Z retinoidami rzeczywiscie lepiej poczekac do jesieni. Na te zmarszczki to pewnie Zorac albo Retin A by Ci sie przydał. Na sam początek spróbuj z Ysthealem, jak pisała mex. Ja może też zaczne z Zorakiem a na razie robie co dwa tygodnie peeling migdałowy, który ładnie wywabia moje plamki i wygładza skórę

Mi niestety skrobia (ostatnio w połaczeniu z jedwabiem), wysusza buziak, mimo, że mam tłusta skórę. Kwasy zrobiły swoje i często biegam tylko w samym
filtrze
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 11:23   #160
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Z retinoidami rzeczywiscie lepiej poczekac do jesieni. Na te zmarszczki to pewnie Zorac albo Retin A by Ci sie przydał. Na sam początek spróbuj z Ysthealem, jak pisała mex. Ja może też zaczne z Zorakiem a na razie robie co dwa tygodnie peeling migdałowy, który ładnie wywabia moje plamki i wygładza skórę

Mi niestety skrobia (ostatnio w połaczeniu z jedwabiem), wysusza buziak, mimo, że mam tłusta skórę. Kwasy zrobiły swoje i często biegam tylko w samym
filtrze
Ystheal jako krem do twarzy,czy tylko pod oczy ? I klasc go tylko na zmarszczki,czy na calego buziaka ? Jeju,ja dalej nic nie wiem :/ )))
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 20:44   #161
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Ystheal i do twarzy i pod oczy . Do twarzy w wersji treściwszej dla cer suchych i lżejszej dla normalnych i mieszanych. Nigdy go nie stosowałam, tylko czytałam o nim na Biochemii. Poczytaj o nim tu i zajrzyj na KWC. W wolnym czasie poczytaj o retinoidach. Sporo o nich juz było
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-13, 22:26   #162
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Anah, troszek sie boje tych retinoidow. Wiem,juz tyle sie naczytalam,ze niby sie nie rozleniwia skory...ale mimo wszystko kremy polecane dla kobiet powyzej 35 lat jakos dalej mnie przerazaja,a tak jest tez w przypadku ysthealu. Moja kosmetyczka polecila mi uzyc jednego opakowania jakiegos kremu z retinolem np na rok. I dwa razy w tygodniu (kiedy chodze na basen) zrobic maseczke odzywcza z zielonej glinki. Druga kosmetyczka w ogole powiedziala,ze jestem za mloda na takie kremy i jak teraz ich zaczne uzywac,to co bedzie mi pomagalo za 10-20 lat ? Ja juz sama nie wiem, Glupieje od tego wszystkiego. Czy te kosmetyczki mowia tak specjalnie,zeby "miec co robic" ?
I pomyslec,ze do tej pory uzywalam zwyklego nawilzacza i to tez nie zawsze i niczym sie nie martwilam... A teraz ? Serum,jeden kremik,drugi kremik,jakies kwasy,peelingi,maseczki,j eszcze teraz te retinoidy.... Oszalec mozna !Powiedzcie,ze w koncu sie przyzywczaje....Prosze
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 22:52   #163
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Anah, troszek sie boje tych retinoidow. Wiem,juz tyle sie naczytalam,ze niby sie nie rozleniwia skory...ale mimo wszystko kremy polecane dla kobiet powyzej 35 lat jakos dalej mnie przerazaja,a tak jest tez w przypadku ysthealu. Moja kosmetyczka polecila mi uzyc jednego opakowania jakiegos kremu z retinolem np na rok. I dwa razy w tygodniu (kiedy chodze na basen) zrobic maseczke odzywcza z zielonej glinki. Druga kosmetyczka w ogole powiedziala,ze jestem za mloda na takie kremy i jak teraz ich zaczne uzywac,to co bedzie mi pomagalo za 10-20 lat ? Ja juz sama nie wiem, Glupieje od tego wszystkiego. Czy te kosmetyczki mowia tak specjalnie,zeby "miec co robic" ?
I pomyslec,ze do tej pory uzywalam zwyklego nawilzacza i to tez nie zawsze i niczym sie nie martwilam... A teraz ? Serum,jeden kremik,drugi kremik,jakies kwasy,peelingi,maseczki,j eszcze teraz te retinoidy.... Oszalec mozna !Powiedzcie,ze w koncu sie przyzywczaje....Prosze
Nie boj sie retinoidow, wiesz to tak jest na poczatku, tez taki mialam zawrot, ale teraz jest lepiej, zobaczylam co mi pasuje co nie, co moja skora lubi i teraz moja pielegnacja jest prosta.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 23:24   #164
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Nie boj sie retinoidow, wiesz to tak jest na poczatku, tez taki mialam zawrot, ale teraz jest lepiej, zobaczylam co mi pasuje co nie, co moja skora lubi i teraz moja pielegnacja jest prosta.
Moja kiedys byla prosta.Uzywalam zwyklego kremu nawilzajacego do skury suchej. Wydaje mi sie,ze moja skora wtedy najladniej wygladala. Nie robilabym z nia nic nowego,gdyby nie te cholerne zmarszczki mimiczne.
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 11:53   #165
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Anah, troszek sie boje tych retinoidow. Wiem,juz tyle sie naczytalam,ze niby sie nie rozleniwia skory...ale mimo wszystko kremy polecane dla kobiet powyzej 35 lat jakos dalej mnie przerazaja,a tak jest tez w przypadku ysthealu. Moja kosmetyczka polecila mi uzyc jednego opakowania jakiegos kremu z retinolem np na rok. I dwa razy w tygodniu (kiedy chodze na basen) zrobic maseczke odzywcza z zielonej glinki. Druga kosmetyczka w ogole powiedziala,ze jestem za mloda na takie kremy i jak teraz ich zaczne uzywac,to co bedzie mi pomagalo za 10-20 lat ? Ja juz sama nie wiem, Glupieje od tego wszystkiego. Czy te kosmetyczki mowia tak specjalnie,zeby "miec co robic" ?
I pomyslec,ze do tej pory uzywalam zwyklego nawilzacza i to tez nie zawsze i niczym sie nie martwilam... A teraz ? Serum,jeden kremik,drugi kremik,jakies kwasy,peelingi,maseczki,j eszcze teraz te retinoidy.... Oszalec mozna !Powiedzcie,ze w koncu sie przyzywczaje....Prosze
Cześć

Rzecz w tym, że kremy dla osób - nazwijmy to - w wieku dojrzałym zawierają oczywiście inne substancje niż te dla młodszych wiekiem osób. Rzecz oczywista Starsza skóra ma niedobory innych składników, braki spowodowane np. zmianami w metaboliźmie zachodzącymi wraz z wiekiem. Czy zmianami, bo skóra przez lata "nałapała" więcej słońca i "napromieniowała się" zdecydowanie więcej niż u nastolatki Różne różności i melanże Trzeba więc dostarczyć jej za pośrednictwem np. kremu te składniki, których zaczęło brakować, pobudzić skórę do efektywniejszego działania za pomocą czegoś tam. Ale po pierwsze - czy są to składniki skuteczne (te zawarte np. w kremach dla cery dojrzałej już zaatakowanej przez zmarszczki) i rzeczywiście działające? W większości nie. Po drugie - zmarszczkom powodowanym wiekiem (nie zmarszczkom mimicznym) trzeba (lub nie, jak kto chce) zapobiegać, a nie próbować ich się pozbyć, gdy już się pojawią. Pojawią się na pewno, ale wtedy kremy dla np. 40+ nie pomogą również na pewno.
Ponoć w tym momencie jedyną skuteczną sprawą na opóźnienie są retinoidy. No i unikanie słońca.
Ale tak naprawdę przekonamy się o tym za -dziesiąt lat. Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które może je stosować od młodszych lat. I poniekąd jesteśmy królikami doświadczalnymi. Jeśli o mnie chodzi to zdecydowałam się nim być w zasadzie bez wahania

Pearlpearl - jak buziak się miewa po "tym wszystkim"??? Serum z c na bank fajne i pewnie jesteś zadowolona, prawda ?
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 15:00   #166
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Mexik, alez Cie dawno nie "czytalam",stesknilam sie
Ja jak zwykle z pytaniami Naprawde nic innego nie dziala przeciw zmarszczkom oprocz tych retinoidow? Czy np takie kremy z ceramidami,kolagenem lub retinolem nie pomoga? I w koncu jak dzialaja te retinoidy? Jak wpisuje w wyszukiwarke,to najwiecej jest o zaskornikach,ktore nie sa moim problemem. Moim problemem sa zmarszczki :/
Co do serum,to sama nie wiem,czy widze jakies dzialanie. Fakt,ze jakos niby lepiej sie czuje,jak je mam na twarzy. Ostatnio tak sie spieszylam,ze nie mialam czasu sie niczym nasmarowac i czulam sie, jakbym byla nago! Nastepnym razem zamowie serum na bazie zelu, mrs.doubtfire mnie zachecila Co do mojej buzi po tych wszystkich specyfikach,ktore na nia laduje...hm... Roznie to bywa. Jednego dnia zmarszczki sa wygladzone i bardzo malo widoczne,innego wyglada,jakby ich przybylo. Sama nie wiem,od czego to zalezy. I jeszcze ta bladosc ! Doprowadza mnie do szalu. Czasami mam ochote to wszystko rzucic w cholere.
Wlasnie obejrzalam zdjecia sprzed kilku miesiecy i aktualne... Moja buzka bez uzywania tych filtrow wygladala duzo lepiej. Chyba znowu zaczne uzywac kremu udajacego opalenizne. I tak sie nic nie luszcze po tym toniku.
Pociesz mnie i powiedz,ze musi minac troche czasu,zanim zobacze efekty. W przeciwnym razie rzucam to !
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 21:12   #167
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Ja jak zwykle z pytaniami Naprawde nic innego nie dziala przeciw zmarszczkom oprocz tych retinoidow? Czy np takie kremy z ceramidami,kolagenem lub retinolem nie pomoga? I w koncu jak dzialaja te retinoidy? Jak wpisuje w wyszukiwarke,to najwiecej jest o zaskornikach,ktore nie sa moim problemem. Moim problemem sa zmarszczki :/
Co do serum,to sama nie wiem,czy widze jakies dzialanie. Fakt,ze jakos niby lepiej sie czuje,jak je mam na twarzy. Ostatnio tak sie spieszylam,ze nie mialam czasu sie niczym nasmarowac i czulam sie, jakbym byla nago! Nastepnym razem zamowie serum na bazie zelu, mrs.doubtfire mnie zachecila Co do mojej buzi po tych wszystkich specyfikach,ktore na nia laduje...hm... Roznie to bywa. Jednego dnia zmarszczki sa wygladzone i bardzo malo widoczne,innego wyglada,jakby ich przybylo. Sama nie wiem,od czego to zalezy. I jeszcze ta bladosc ! Doprowadza mnie do szalu. Czasami mam ochote to wszystko rzucic w cholere.
Wlasnie obejrzalam zdjecia sprzed kilku miesiecy i aktualne... Moja buzka bez uzywania tych filtrow wygladala duzo lepiej. Chyba znowu zaczne uzywac kremu udajacego opalenizne. I tak sie nic nie luszcze po tym toniku.
Pociesz mnie i powiedz,ze musi minac troche czasu,zanim zobacze efekty. W przeciwnym razie rzucam to !
Musisz poekperymentować z filtrami, skoro Twoja buzia nie wygląda po nich lepiej. Nie ma przymusu stosowania filtrów.
Ja po lekturze Biochemii ograniczyłam specyfiki pielęgnacyjne a u Ciebie - odwrotnie.

Nie przejmuj się, że retinoidy zapisywane są na trądzik. Złuszczają skórę, odsłaniają gładszą, równiejszą skórę, spłycają zmarszczki ale i redukują plamy czy właśnie trądzik. Nie musisz go mieć, żeby stosować retinoidy. Jak na razie nie jesteś przekonana, to nic na siłę. Jesteś młoda, nie masz większych problemów z cerą. Stosuj serum z wit. c, nawilżaj skórę
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 01:10   #168
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Musisz poekperymentować z filtrami, skoro Twoja buzia nie wygląda po nich lepiej. Nie ma przymusu stosowania filtrów.
Ja po lekturze Biochemii ograniczyłam specyfiki pielęgnacyjne a u Ciebie - odwrotnie.

Nie przejmuj się, że retinoidy zapisywane są na trądzik. Złuszczają skórę, odsłaniają gładszą, równiejszą skórę, spłycają zmarszczki ale i redukują plamy czy właśnie trądzik. Nie musisz go mieć, żeby stosować retinoidy. Jak na razie nie jesteś przekonana, to nic na siłę. Jesteś młoda, nie masz większych problemów z cerą. Stosuj serum z wit. c, nawilżaj skórę
Wydaje mi sie,ze nastepnym filtrem,jaki kupie,bedzie avene. Kupie albinosa i krem koloryzujacy,co by je razem mieszac i nadac swojej buzi jakiegos kolorku. Nie rozumiem, jak filtry moga sprawic,ze buzia wyglada lepiej? One robia cos oprocz ochrony przed promieniowaniem? Jak dla mnie to tylko pogarszaja wyglad przez ta cholerna bladosc i swiecenie. Jednak skoro to niby jedyna tak naprawde skuteczna walka ze zmarszczkami,to nie bede z nich rezygnowala.

Moja pielegnacja teraz to :
codziennie rano serum + bioderma photoderm max 50 spray
jedna noc - tonik z kwasem bha z bu
druga noc - xerial 5
trzecia noc - zwykly nawilzacz lub maseczka z glinki
oprocz tego codziennie krem soraya kozie mleko pod oczy rano i wieczorem
i zmywanie filtrow olejkiem z bu + tonik urody aloesowy
no i za dnia,jak jestem w domu,to nie moge sie powstrzymac i dokladam kremow na te zmarszczki mimiczne...takze krem pod oczami i kolo ust laduje czasem 4 razy dziennie
Czekam na przyplyw gotowki,to wtedy mam zamiar zakupic sobie ten kremik https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...-pod-oczy.html
Jak myslicie,nie bedzie dla mnie za silny?? Przypominam,ze mam 21 lat.
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 20:45   #169
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Skoro masz dostępność do kremu Roca, to go kup. W Polsce chyba nie ma go w sprzedaży.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-16, 19:03   #170
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Niedlugo bede w Anglii i tam zamierzam go zakupic. Jesienia mam zamiar stosowac wlasnie roca i co 4 noc ystheal. Myslisz,ze to dobry pomysl ?
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 20:40   #171
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Spróbuj pearl Ekspertem to ja nie jestem.
U mnie wszystko wychodzi po własnych eksperymentach. Czytam rady, spostrzeżenia innych są bardzo cenne, ale nie ma jak własne doświadczenie, zwłaszcza ze specyfikami, które raczej krzywdy nie wyrządzą

Może ktoś jeszcze sie wypowie
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 07:30   #172
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

raczej ???
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 20:34   #173
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Piszę "raczej", bo nie stosowałam tych kremów, nie znam też Twojej skóry.
Nikt tu na forum nie oczekuje chyba dających gwarancję powodzenia pielęgnacyjnego, odpowiedzi i gotowych recept na idealna pielęgnacje i taką też skórę.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 21:51   #174
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Nie ??? Jak to nie ?! Ja tak chce, ja tak chce !!!
A powaznie... przepraszam,ze sie tak wypytuje. Po porstu nie mam jeszcze o tym wszystkim pojecia. Znowu dzisiaj czytalam kilka wypowiedzi niby kosmetyczek,co mowia,ze mlode dziewczyny nie powinny siegac po kremy z retinolem (a ja mam siegnac juz po retinoidy) ,bo pozniej nic nie bedzie dzialac. Itd,itp...z drugiej strony Wizazanki i artykul p.Basi,ze skora sie nie rozleniwia. I nie wiem. Czasami mi sie wydaje,ze odkad zaczelam sie bawic w ta swoja pielegnacje,to pogorszyly mi sie zmarszczki pod oczami. Sama juz nie wiem,czy tak jest naprawde,czy to moja psychika juz tak dziala. To chyba nie jest mozliwe,zeby staly sie jeszcze glebsze. Przestalam palic,wiecej spie,lepiej sie odzywiam no i te wszystkie kremy!!! Jednak one ciagle nie daja mi spokoju W tym wieku...
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 21:59   #175
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Czasami mi sie wydaje,ze odkad zaczelam sie bawic w ta swoja pielegnacje,to pogorszyly mi sie zmarszczki pod oczami. Sama juz nie wiem,czy tak jest naprawde,czy to moja psychika juz tak dziala. To chyba nie jest mozliwe,zeby staly sie jeszcze glebsze. Przestalam palic,wiecej spie,lepiej sie odzywiam no i te wszystkie kremy!!! Jednak one ciagle nie daja mi spokoju W tym wieku...

Im dłużej sie w nie wpatrujesz, tym głębsze Ci sie wydają Przeglądaj sie w lustrze tylko przy porannej i wieczornej toalecie.
Unikaj słońca, pij duzo wody, nawilżaj skóre. To na pewno nie zaszkodzi
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 07:49   #176
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Mam prośbe, czy przy stosowaniu maseczki aspirynowej i antheliosa aqua lait mogre sobie pozwolic na ten żel -La Roche-Posay
EFFACLAR?
podaje sklad zeby daleko nie szukac:
Skład

AQUA, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE, POLYGLYCERYL-3 HYDROXYLAURYL, ETHER, PEG-4 DILAURATE, PEG-4 LAURATE, ZINC PCA, DISODIUM EDTA, CITRIC ACID, POLYQUATERNIUM-7, IODOPROPYNYL BUTYLCARBAMATE, PEG-4, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PARFUM

Z gory wam dziekuje i prosze o w miarw szybka odpowiedz!
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 11:11   #177
Lena in black
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 44
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
Tego podkładu nie możesz używać na Antka, którego własnie testujesz, gdyż ten filtr zawiera Parsol, a twój podkład zawiera talk lub mike.
Zajrzyj do przyklejonego wątku "Podkłady i pudry "niegryzące się" z filtrem

a jeśli bedzisz używać juz podkładu bez talkowego odczekaj 15-20 minut po nałozeniu filtru zeby dobrze wchłoną się w skórę, a pózniej staraj się raczej wklepywać delikatnie puder niż wcierać, wtedy mniej zetrzesz filtr

Nikita Antek zawiera Mexoryle

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine

Chyba że się mylę to niech mnie ktoś poprawi
Lena in black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 11:38   #178
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Lena in black Pokaż wiadomość
Nikita Antek zawiera Mexoryle

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, Buthyl Methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine

Chyba że się mylę to niech mnie ktoś poprawi
Oprocz Mexoryli zawiera Parsol-wyboldowany
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 14:32   #179
Lena in black
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 44
Dot.: Prośba - jakie kwasy i filtry dla mnie?

To nieźle, a ja go używam i nieświadoma pudruję się czym popadnie
Jeszcze nie łapię się w tych nazwach chemicznych, więc jak nie było napisane jak wół , że w składzie jest Parsol to myślałam, że tylko mexoryle zawiera. Cóż człowiek uczy się całe życie. Dzięki Hexxana za uświadomienie mnie.
Lena in black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 17:22   #180
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pogubilam sie! Prosze o pomysly na kuracje - filtry i kwasy

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Im dłużej sie w nie wpatrujesz, tym głębsze Ci sie wydają Przeglądaj sie w lustrze tylko przy porannej i wieczornej toalecie.
Unikaj słońca, pij duzo wody, nawilżaj skóre. To na pewno nie zaszkodzi
Stosuje sie do wszystkiego,co napisalas. Jednak ja bymc hciala je jakos zlikwidowac,poki mam te 21 lat i jeszcze moze jest to mozliwe. Dzisiaj jak wstalam,to byly takie malutkie,takie niewidoczne... Wrocilam z uczelni i od razu ciach,jedna,ciach,druga,c iach, trzecia... ech :/
Juz myslalam,zeby nazwac kazda po imieniu i sie z nimi zakolegowac Po dluzszym zastanowieniu wole jednak sie ich pozbyc
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.