Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-29, 12:19   #361
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Kiedyś spotkałam się z opinią,że jak ktoś ma skłonność to obrzęków/worów pod oczami to nie powinien stosować żelu ha.
Chodziło o to,że on jakoś zatrzymuje wodę.
Co o tym myślicie?Też macie takie odczucia?
Hm, naprawdę taką opinię słyszałas? Z tego co wiem, to żel HA zatrzymuje wodę w skórze, a worki pod oczami wynikają ze złego przepływu limfy w okolicach oczu i warto np. masaż tych okolic od czasu do czasu zrobic, aby poprawić krążenie, ale mogę sie mylić.

BTW, z doświadczenia wiem, że można mieć worki pod oczami i bardzo suchą skórę.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 13:08   #362
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Hm, naprawdę taką opinię słyszałas? Z tego co wiem, to żel HA zatrzymuje wodę w skórze, a worki pod oczami wynikają ze złego przepływu limfy w okolicach oczu i warto np. masaż tych okolic od czasu do czasu zrobic, aby poprawić krążenie, ale mogę sie mylić.

BTW, z doświadczenia wiem, że można mieć worki pod oczami i bardzo suchą skórę.
Dokładniej to czytałam,a nie słyszałam.Tylko teraz nie mogę tego znaleźć.
Też mi się to wydaje jakieś dziwne.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 13:13   #363
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Dokładniej to czytałam,a nie słyszałam.Tylko teraz nie mogę tego znaleźć.
Też mi się to wydaje jakieś dziwne.
Ja, biorąc to na logikę, uważam, że to ciut dziwne i raczej przejmowac się nie mam zamiaru
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 13:19   #364
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Hm, naprawdę taką opinię słyszałas? Z tego co wiem, to żel HA zatrzymuje wodę w skórze, a worki pod oczami wynikają ze złego przepływu limfy w okolicach oczu i warto np. masaż tych okolic od czasu do czasu zrobic, aby poprawić krążenie, ale mogę sie mylić.

BTW, z doświadczenia wiem, że można mieć worki pod oczami i bardzo suchą skórę.
Zgadza się, jednak jedną z przyczyn zastoju limfy w okolicach podocznych mogą być zbyt bogate (tzn. ciężkie w emolienty) preparaty pielęgnacyjne - dlatego tyle tez się mówi o nie przesadzaniu z ilością kremów, jaką na siebie nakładamy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 13:21   #365
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Zgadza się, jednak jedną z przyczyn zastoju limfy w okolicach podocznych mogą być zbyt bogate (tzn. ciężkie w emolienty) preparaty pielęgnacyjne - dlatego tyle tez się mówi o nie przesadzaniu z ilością kremów, jaką na siebie nakładamy.
Dziękujemy za fachowa opinię

P.S.
mogłabym nieśmiało prosić o rzuceniem okiem na skład pewnego balsamu do ciała pod kątem słuszności stosowania przy azs?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 13:22   #366
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Dziękujemy za fachowa opinię

P.S.
mogłabym nieśmiało prosić o rzuceniem okiem na skład pewnego balsamu do ciała pod kątem słuszności stosowania przy azs?

DO usług

Gdzie ten skład?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 13:26   #367
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
DO usług

Gdzie ten skład?
Tutaj Aaniele!
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=785

zuzyłam 2 butelki, ale ostatnio mam wrażenie, że tak naprawdę to on nic nie robi poza tym, że mi nie szkodzi, jak inne kremy i balsmy (atoperal skończył się wizytą na pogotowiu, oilatum soft uczula lekką wysypką...)...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-29, 13:28   #368
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Tutaj Aaniele!
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=785

zuzyłam 2 butelki, ale ostatnio mam wrażenie, że tak naprawdę to on nic nie robi poza tym, że mi nie szkodzi, jak inne kremy i balsmy (atoperal skończył się wizytą na pogotowiu, oilatum soft uczula lekką wysypką...)...

To idę
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 16:28   #369
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Zgadza się, jednak jedną z przyczyn zastoju limfy w okolicach podocznych mogą być zbyt bogate (tzn. ciężkie w emolienty) preparaty pielęgnacyjne - dlatego tyle tez się mówi o nie przesadzaniu z ilością kremów, jaką na siebie nakładamy.
Bardzo dziękuje za opinię.Czyli jednak było w tamtym trochę racji.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 09:16   #370
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Krem pod oczy dla 20-latki??

Mam 21 lat i b.cienką skórę wokół oczu, pojawiły się już niestety "pierwsze zmarszczki"... zastanawiam się, czy w tym wieku mogę już stosować krem "do oczu", czy to nie za wcześnie?
Jeśli tak, to jaki polecacie? Dodam, że mam bardzo suchą cerę generalnie;
będę bardzo wdzięczna za pomoc
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 09:45   #371
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Mam wpradzie prawie 23 lata,ale mam nadzieje, ze sie nie obrazisz jak Ci odpowiem :d
Do niedawna uzywalam krem pod oczy ze swietlika ,firmy niepamietam. Białe opakowanie za ok 2-3 zł do kupienia w Rossmanie.
Od jakiegos czasu w żadnym Rossmanie go nie ma;/ a był niezastąpiony ;/
teraz kupiłam sobie Ziaje pod oczy w czerwonym opakowaniu. Ma niby rozjasniac cienie, likwidowac obrzeki. W sumie nic ciekawego nie robi,tylko fajnie nawilza. Ale nie zaobserwowałam spłycenia zmarszczek.

Mysle, ze Ziaja,albo swietlik na poczatek jest ok,u mnie sprawdziło
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 10:49   #372
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Cytat:
Napisane przez radioheadka Pokaż wiadomość
Mam 21 lat i b.cienką skórę wokół oczu, pojawiły się już niestety "pierwsze zmarszczki"... zastanawiam się, czy w tym wieku mogę już stosować krem "do oczu", czy to nie za wcześnie?
Jeśli tak, to jaki polecacie? Dodam, że mam bardzo suchą cerę generalnie;
będę bardzo wdzięczna za pomoc
na krem pod oczy typowo przeciwzmarszczkowy jest jeszcze za wcześnie. ale dobry krem nawilżający pod oczy możesz stosować (dobrze jest stosować kremy dedykowane pod oczy bo do nich producenci wrzucają zazwyczaj mnie konserwantów i kompozycji zapachowych ze względu na miejsce stosowania). i pamiętaj aby wklepywać go a nie wcierać. fajny jest też żel do oczu zmęczonych komputerem (kupiłam kiedyś taki w aptece chyba firmy floslek) fajnie "ożywia" okolice oczu.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 10:53   #373
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
na krem pod oczy typowo przeciwzmarszczkowy jest jeszcze za wcześnie. ale dobry krem nawilżający pod oczy możesz stosować (dobrze jest stosować kremy dedykowane pod oczy bo do nich producenci wrzucają zazwyczaj mnie konserwantów i kompozycji zapachowych ze względu na miejsce stosowania). i pamiętaj aby wklepywać go a nie wcierać. fajny jest też żel do oczu zmęczonych komputerem (kupiłam kiedyś taki w aptece chyba firmy floslek) fajnie "ożywia" okolice oczu.

Floslek widzialam w drogerii
Jest cos na co trzeba uwazac wybierajac taki krem Kosmetolog ? Mialam kilka takiech zwyklych nawizajacych i bardzo mnie skora piekla pod oczami.
Po Ziaji piecze mniej,ale nie calkiem ;/
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 16:27   #374
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
fajny jest też żel do oczu zmęczonych komputerem (kupiłam kiedyś taki w aptece chyba firmy floslek) fajnie "ożywia" okolice oczu.
ja też miałam flos leku - całkiem przyjemny w użytku

teraz mam ten co Ishikawa - i też jest ok

a ostatnio kupiłam olej z pestek malin z BU i stosuję pod oczy..

mam 23 lata, i główny problem z mimicznymi wokół oczu - ale to podobno (wg paru lekarzy którzy zajmują się szeroko pojętą medycyną estetyczną) wynika z mojej bogatej mimiki i niestety tylko botoks mógłby w wyraźny sposób je zlikwidować
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 17:29   #375
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Floslek widzialam w drogerii
Jest cos na co trzeba uwazac wybierajac taki krem Kosmetolog ? Mialam kilka takiech zwyklych nawizajacych i bardzo mnie skora piekla pod oczami.
Po Ziaji piecze mniej,ale nie calkiem ;/
musisz szukać kremów o jak najkrótszym składzie, żeby nie był przeładowany ekstraktami. dobrze też żeby w składzie nie było barwników (CI i jakiś numerek, niektórzy niestety wrzucają barwniki do kremów i preparatów pod oczy), Perfume jak najbliżej końca, no i żeby nie był naładowany litanią parabenów lub innych konserwantów.
Cytat:
mam 23 lata, i główny problem z mimicznymi wokół oczu
to podobno oznaka osób pogodnych

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-11-12 o 17:31
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 17:30   #376
Pinsleepe
Rozeznanie
 
Avatar Pinsleepe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 659
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Czytałam kiedyś wywiad z dermatolożką, dr Marią Noszczyk, i ona się wypowiadała, że jeśli tylko nie mamy szczególnie wrażliwych okolic oczu, to najlepiej stosować tam ten sam krem, co na resztę twarzy, ponieważ taki krem ma zwykle wyższe stężenie substancji "działających" - odżywczych, nawilżających, przeciwzmarszczkowych itp., więc to się bardziej opłaca, a kremy typowo pod oczy to taki trochę chwyt marketingowy, chyba, że czyjaś skóra jest bardziej delikatna i takowych wymaga.
Pinsleepe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 21:58   #377
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Cytat:
Napisane przez Pinsleepe Pokaż wiadomość
Czytałam kiedyś wywiad z dermatolożką, dr Marią Noszczyk, i ona się wypowiadała, że jeśli tylko nie mamy szczególnie wrażliwych okolic oczu, to najlepiej stosować tam ten sam krem, co na resztę twarzy, ponieważ taki krem ma zwykle wyższe stężenie substancji "działających" - odżywczych, nawilżających, przeciwzmarszczkowych itp., więc to się bardziej opłaca, a kremy typowo pod oczy to taki trochę chwyt marketingowy, chyba, że czyjaś skóra jest bardziej delikatna i takowych wymaga.
Zgadzam się w całej rozciągłości, tak własnie jest
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 10:37   #378
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Ja mam prawie 23lata i jak na razie próbowałam dwóch kremów typowo pod oczy: Ziaji, Calma i Flosleku do cery naczynkowej. Niestety po Ziaji dostałam uczulenia, migrowała mi do oczy. Natomiast Floslek bardzo mi podpasował. Jest delikatny i przyzwoicie nawilża. Czasami wklepuję w okolice oczu kremy, których używam do całej twarzy np. Babydream sensitive bez cynku i też sprawują się dobrze.
__________________
Projekt "Denko" - marzec: 3

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...




Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 12:18   #379
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
to podobno oznaka osób pogodnych
hihi toteż się nadmiernie nie przejmuję póki co nimi skoro i tak zbotoksować je przyjdzie.. kiedyś tam w przyszłosci..
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-16, 21:00   #380
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Podniosę wątek. Przyznam, że ciut zaniedbałam skórę pod oczami. Strasznie mi się przesuszyła ( widać suche skórki i zmarszczki ) a w makijażu wyglądam jak nie powiem co
Chciałam iść do apteki po kremik robiony ale nie wiem o co konkretnie prosić.. wit A może kwas hialuronowy? Kompletnie się na tym nie znam. Pomożecie?
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 17:25   #381
chocolate
Raczkowanie
 
Avatar chocolate
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski i troche Waw...
Wiadomości: 31
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Cytat:
Napisane przez radioheadka Pokaż wiadomość
Mam 21 lat i b.cienką skórę wokół oczu, pojawiły się już niestety "pierwsze zmarszczki"... zastanawiam się, czy w tym wieku mogę już stosować krem "do oczu", czy to nie za wcześnie?
Osobiście mogę Ci polecić rozświetlająco-dotleniający krem pod oczy Soraya z serii Kuracja Dotleniająca.Piszą,że zapobiega starzeniu się skóry,zmniejsza opuchnięcia i cienie pod oczami i opóxnia pojawienie się drobnych zmarszczek.Ja mam 20 lat i używam tego kremu od roku - nie uważam,zeby było to za wcześnie ten krem wydaje się mieć delikatne i "subtelne" działanie. - dokłądniejszy jego opis jest pewnie gdzieś na KWC,
pozdrawiam

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-17 o 17:06 Powód: Dodanie cytatu
chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 09:44   #382
niezniszczalna
Raczkowanie
 
Avatar niezniszczalna
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 184
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Hej, ja mam 20 lat i również jak Ty cieniutką i przesuszoną skórę pod oczami. Rano dadtkowo jeszcze b.często cienie i obrzęki. Stosowałam różne kremy / ziaja, świetliki, clinnique all about eyes, garnier (seria żółta, nawilżający) i najbardziej długofalowe efekty ma clinique: w zimie wersja rich, latem zwykła. Nawilża, pozostawia bardzo przyjemną skórę, opuchlizna znika, dodatkowo malusieńkie zmarszczki, które zaczęły się pojawiać zniknęły. Krem jest drogi, ale często dostaję próbki przy zakupie innych kosmetyków /słoiczki po 5ml/, więc jak stosuję krem od roku tak nie zdażyło mi się jeszcze go kupic w wersji pełnowymiarowej (:
niezniszczalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 15:57   #383
jente1984
Bookworm ;)
 
Avatar jente1984
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Podnoszę wątek

Moim problemem jest zbyt sucha skóra pod oczami. Stuknęło mi ćwierć wieku ale - odpukać - zmarszczek raczej nie mam. Za to skóra wokół oczu stała się jakby bardziej delikatna, częściej reaguje alergicznie na makijaż (niezależnie od tego, jakich kosmetyków użyję, często na drugi dzień mam podrażnioną skórę pod oczami) i jest stanowczo przesuszona. Używałam żelu firmy FlosLek, bo dużo czasu spędzam przed komputerem i miał mi pomóc na zmęczone oczy, rzeczywiście przyjemnie chłodzi i odświeża skórę, ale jakiegoś szczególnego nawilżenia nie zauważyłam... Jaki polecacie lekki, ale dobrze nawilżający krem pod oczy?
__________________
"People who wonder
if the glass is half empty or half full
miss the point.
The glass is refillable."

jente1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 21:10   #384
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jente1984 Pokaż wiadomość
Podnoszę wątek

Moim problemem jest zbyt sucha skóra pod oczami. Stuknęło mi ćwierć wieku ale - odpukać - zmarszczek raczej nie mam. Za to skóra wokół oczu stała się jakby bardziej delikatna, częściej reaguje alergicznie na makijaż (niezależnie od tego, jakich kosmetyków użyję, często na drugi dzień mam podrażnioną skórę pod oczami) i jest stanowczo przesuszona. Używałam żelu firmy FlosLek, bo dużo czasu spędzam przed komputerem i miał mi pomóc na zmęczone oczy, rzeczywiście przyjemnie chłodzi i odświeża skórę, ale jakiegoś szczególnego nawilżenia nie zauważyłam... Jaki polecacie lekki, ale dobrze nawilżający krem pod oczy?
U mnie sam zel flos lek to za mało. Wklepuję go codziennie rano i wieczorem, bo zmniejsza opuchliznę od siedzenia przed komputerem, ale na żel nakładam cetaphil. To treściwa, ale jednocześnie dość lekka emulsja do twarzy i ciała. Taki typowy emolient. Dopiero takie połączenie daje przyzwoite nawilżenie. Zamiast cetaphilu możesz spróbować physiogelu lub kremu emolium. Żaden z nich nie powinien podrażnić skóry (a piszesz, ze zrobiła się wrażliwa)
Od czasu do czasu dobrze jest użyc czegoś z wit. c (u mnie lepszy jest redermic niż active c, a juvit powoduje zastój limfy i opuchliznę poranną, więc zerezygnowałam). Przez dłuzszy czas zamiast flos leku stosowałam żel hialuronowy z mazdeł, ale przeterminował się, a ja od kilku miesięcy nie mogę się zabrać za zamówienie mazidełek.
Pamiętaj, ze sam żel nie załatwi sprawy nawilżenia i okluzji, a skóra powoli zaczyna się starzeć i trzeba o nią zadbać, szczególnie pod oczami
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 12:46   #385
jente1984
Bookworm ;)
 
Avatar jente1984
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Dziękuję Elfia za bardzo rzeczową odpowiedź, właśnie o takie informacje mi chodziło
__________________
"People who wonder
if the glass is half empty or half full
miss the point.
The glass is refillable."

jente1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 19:03   #386
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

kilka mc temu zachecona pozytywnymi opiniami na temat kropli Juvit (wit C) pobiegłam do apteki i kupiłam, stosowałam codziennie na skórę pod oczami, czasami dodawałam kilka kropelek do kremu do twarzy, po czasie zauważyłam ładniejszą skórę pod oczami, bardziej nawilzona, i sińce mi zginęły co bardzo się zdiwiłam bo nie spodziewałam się takich fajnych efektów, kropelki uzywałam jakies 3 miesiące, jeszcze mam pół buteleczki, aktualnie odstawiłam je na jakiś czas bo kupiłam żel hialuronowy i używam go pod oczy mieszając z kremem perfecta 30+(yhm lat mam troche mniej), fajnie nawilża i wygładza skórę pod oczami
Lubię eksperymentować i dlatego czesto zmieniam kremy, po wypróbowaniu duzej ilości preparatów najlepsze dla mnie krople Juvit, żel hialuronowy, kremik perfecty, serum pod oczy Biogal (supernawilża i natłuszcza)
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 10:36   #387
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Jaki krem pod oczy i na powieki?

Witajcie.
Ostatnio robiąc makijaż zauważyłam, że moje powieki górne nie są już takie jędrne jak dawniej, no cóż taka kolej rzeczy Postanowiłam kupić krem pod oczy, ale nie wiem jaki wybrać by dobrze ujędrniał i nie zrujnował mi portfela... Widziała krem pod oczy w Lidlu, ale nie wiem czy jest on cokolwiek wart. Może pomożecie coś wybrać?

Tak na marginesie, mam 28 lat
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 10:38   #388
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Jaki krem pod oczy i na powieki?

Tu znajdziesz:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=249882
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 21:16   #389
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Jaki krem pod oczy i na powieki?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Witajcie.
Ostatnio robiąc makijaż zauważyłam, że moje powieki górne nie są już takie jędrne jak dawniej, no cóż taka kolej rzeczy Postanowiłam kupić krem pod oczy, ale nie wiem jaki wybrać by dobrze ujędrniał i nie zrujnował mi portfela... Widziała krem pod oczy w Lidlu, ale nie wiem czy jest on cokolwiek wart. Może pomożecie coś wybrać?

Tak na marginesie, mam 28 lat

Wyszukiwarka sie klania
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 08:01   #390
erolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 340
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Witam wszystkie Wizażanki. Mam strasznie cienką i suchą skórę pod oczami-taki pergamin. Cały czas szukam czegoś odpowiedniego. Testowałam różne kremy. Na początku krem Vichy w takiej małej tubce z różowym znaczkiem-jak tylko pojawiła sieforma w aptekach. Był całkiem niezły, ale potem go wycofali. Potem jakieś żele, które wysuszały mi skórę. Firma Clinique, trafiłam na bardzo fajny krem, ale cena powala na kolana. Wczoraj kupiłam w aptece żel pod oczy firmy FlosLek z chabrem. Po nałożeniu poczułam ulgę. Żel szybko się wchłonął, ale nałożyłam na to warstwę kremu i jeszcze rano miałam taką wilgotną warstewkę. Dopiero jeden raz stosowałam takie połączenie, więc o efektach mogę napisać za jakiś czas.
erolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 14:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:03.