dieta bezmleczna dla karmiących - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-25, 18:09   #1
evelin2000
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 090
Wink

dieta bezmleczna dla karmiących


Witam kochane mamy,

wlasnie dowiedzialam sie dzisiaj ze konieczne u mnie jest zastosowanie diety bezmlecznej bo moja mala chyba to uczula. Piszcie kochane co jecie i jak radzicie soobie bez serkow jogurtow i kaszek mannych. Ojj jak ja mam ochote na kaszke mana z sosikiem jablkowo cynamonowym.

Czekam na wasze propozycje jak tu sobie dogodzic nie szkodzac dzidzi
evelin2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 18:55   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: dieta bezmleczna dla karmiących

Hm no po protu jadłam wszytko co nie zawiera mleka. I już.
Kaszę manną gotowałam na wodzie, do ryzu na słodko itp. dań które wcześniej robiłam z mlekiem krowim dodawałam mleko kokosowe.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 19:35   #3
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Thumbs down Dot.: dieta bezmleczna dla karmiących

Witam.
Ja ze względu na dziecko jestem na diecie ubogoantygenowej, mego malca uczula nie tylko nabiał ale też gluten i cała rzesza innych produktów więc moje menu nie jest zbyt bogata i zróżnicowane, dlatego mogę trochę powiedziec na ten temat.
Możesz tak jak Cava zamieniac mleko krowie kokosowym, sojowe też się nadaje. Możesz też zamiast jogurtów czy serków jeśc sojowe deserki niekiedy smakują bardzo podobnie.
I taka moja uwaga, jeśli uczula Twoją małą mleko to uważaj na kurze jaja, szczególnie białko i na kurczaka. Bo często alergia na ten produkty idzie w parze.
Pozdrawiam
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 21:31   #4
evelin2000
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: dieta bezmleczna dla karmiących

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Hm no po protu jadłam wszytko co nie zawiera mleka. I już.
Kaszę manną gotowałam na wodzie, do ryzu na słodko itp. dań które wcześniej robiłam z mlekiem krowim dodawałam mleko kokosowe.
mleko kokosowe??? czesc fajnie ze sie odezwalas nie slyszalam o mleku kokosowym, nadaje sie tez do kawy?? A mleko sojowe co sadzisz?? Troche smierdzi ale mozna sie przyzwyczaic
evelin2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 21:34   #5
evelin2000
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: dieta bezmleczna dla karmiących

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Witam.
Ja ze względu na dziecko jestem na diecie ubogoantygenowej, mego malca uczula nie tylko nabiał ale też gluten i cała rzesza innych produktów więc moje menu nie jest zbyt bogata i zróżnicowane, dlatego mogę trochę powiedziec na ten temat.
Możesz tak jak Cava zamieniac mleko krowie kokosowym, sojowe też się nadaje. Możesz też zamiast jogurtów czy serków jeśc sojowe deserki niekiedy smakują bardzo podobnie.
I taka moja uwaga, jeśli uczula Twoją małą mleko to uważaj na kurze jaja, szczególnie białko i na kurczaka. Bo często alergia na ten produkty idzie w parze.
Pozdrawiam
a to mnie troche zmartwilas z tym kurczakiem i jajkami, najgorsze u mnie jest to ze mala nei ma wysypki po czym moge stwoerdzic o to ja uczula, ona ma caly czas kupki dziwne i nie wiem od czego, wprawdzie ma bakterie w przewodzi epokarmowym ale juz przeleczone wiec nie powinny juz dawac toksycznych efektow
evelin2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 12:55   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: dieta bezmleczna dla karmiących

Cytat:
Napisane przez evelin2000 Pokaż wiadomość
mleko kokosowe??? czesc fajnie ze sie odezwalas nie slyszalam o mleku kokosowym, nadaje sie tez do kawy?? A mleko sojowe co sadzisz?? Troche smierdzi ale mozna sie przyzwyczaic
ODRADZAM MLEKO SOJOWE!
Jestem mamą alergiczki, u której alergię wywołano właśnie zamianą mleka krowiego którego nie tolerowała (nietolerancja mleka krowiego to jeszcze nie alergia) na mleko sojowe.

Ok 30% osób(dzieci) z nietolerancją mleka krowiego którym podaje się w zamian mleko sojowe bardzo szybko uczulają się na całe życie!
Soja to bardzo mocny alergen, nie powinno jej się podawac dzieciom z tendencją do alergi.
Niestety nie wiedziała tego pediatra, a ja się doszykałam informacji na ten temat już po fakcie, jak wyhodowałam na zaleceniach pediatry regularnego alergika.
Jak potem trafiłam w końcu na sensowną alergolog to się za głowę złapała.


Nietolerancja na mleko krowie córze przeszła, dzieci trzymane na odpowiedniej diecie po prostu z tego wyrastają, teraz może jeść mleko a alergikiem na soję i alergeny pokrewne zostanie do końca życia.



A wracając do Ciebie. Podajesz małej regularnie odpowiednio dobrane przez pediatrę (alergologa?) kultury bakteri? Brzydkie kupki moga być po prostu wynikiem wyjałowienia jej jelit przez leki.

Wiesz co, lepiej teraz nie eksperymentuj za bardzo z dietą, jedz potrawy proste, unikaj wysokoprzetworzonych, (nie wprowadzaj teraz tego mleka sojowego, kokosowe raczej jest bezpieczne, ale tez trzeba być ostrożnym)


Nie traktuj tez małej jak alergika, jeśli alergi nie stwierdził alergolog, dzieci częsciej mają problem z tolerancją jakichś składników, czy chemikali niż z alergią.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 19:36   #7
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: dieta bezmleczna dla karmiących

Cava - dziekuje za ostrzezenie, ja chyba tez trafilam na pania doktor nie do konca zorientowana, bede uwazala, choc jak na razie po sojowych produktach nie zauwazylam zmian u Huberta, w sumie kazde dziecko jest inne i roznych rzeczy moze nie tolerowac, ale mimo to przyjze sie uwaznie.

evelin- podejzane kupki nie koniecznie moga byc spowodowane alergia, moze lepiej skonsultuj sie z lekarzem
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-28, 21:08   #8
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: dieta bezmleczna dla karmiących

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Cava - dziekuje za ostrzezenie, ja chyba tez trafilam na pania doktor nie do konca zorientowana, bede uwazala, choc jak na razie po sojowych produktach nie zauwazylam zmian u Huberta, w sumie kazde dziecko jest inne i roznych rzeczy moze nie tolerowac, ale mimo to przyjze sie uwaznie.
No jednak ponad 60% nie uczula się.
Ale dla mnie te ponad 30% to już bardzo duze ryzyko, gdybym to wiedziała wcześniej....
A wystarczy podać zamiast mleka sojowego któryś hydrolizat mleka i nie ryzykowaćw ogóle.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 05:28   #9
evelin2000
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: dieta bezmleczna dla karmiących

Czesc dziewczyny dzieki serdeczne za ostrzezenie. JA wprawdzie dziecku nie podaje tego mleka tylko jest ono w mojej diecie bo karmie piersia. Wypilam juz troche tego mleka soyowego raczej ze wzgledu na siebie (wapn itd). Wczoraj mala miala straszna kolke i duzo gazow czego raczej nie obserwowalam wczesniej (nie w takim stopniu) wiec byc moze to od mleka soyowego, ale zjadlam, tez jajecznice z cebulka i to to tez moze byc przyczyna. Chyba musze to ograniczyc. Odstawilam tez maslo i kupilam sobie w zamian margaryne benecol ale dopiero pozniej w domu przeczytalam ze na niej napisano ze nie jest zalecana dla kobiet w ciazy i karmiacych wiec tez moze to byc przyczyna bo dwa dni jadlam to juz.

Cava dzieki za info na temat mleka soyowego.

Jesli chodzi o te kupki to zobaczymy teraz mialam zrobic badane IgA w surowicy a po 2 tygodniach po odstawieniu bialka wolowego musze zrobic krew utajona w stolcu i wtedy bede miala jako taki obraz.
evelin2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 05:30   #10
evelin2000
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: dieta bezmleczna dla karmiących

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
ODRADZAM MLEKO SOJOWE!
Jestem mamą alergiczki, u której alergię wywołano właśnie zamianą mleka krowiego którego nie tolerowała (nietolerancja mleka krowiego to jeszcze nie alergia) na mleko sojowe.

Ok 30% osób(dzieci) z nietolerancją mleka krowiego którym podaje się w zamian mleko sojowe bardzo szybko uczulają się na całe życie!
Soja to bardzo mocny alergen, nie powinno jej się podawac dzieciom z tendencją do alergi.
Niestety nie wiedziała tego pediatra, a ja się doszykałam informacji na ten temat już po fakcie, jak wyhodowałam na zaleceniach pediatry regularnego alergika.
Jak potem trafiłam w końcu na sensowną alergolog to się za głowę złapała.


Nietolerancja na mleko krowie córze przeszła, dzieci trzymane na odpowiedniej diecie po prostu z tego wyrastają, teraz może jeść mleko a alergikiem na soję i alergeny pokrewne zostanie do końca życia.





A wracając do Ciebie. Podajesz małej regularnie odpowiednio dobrane przez pediatrę (alergologa?) kultury bakteri? Brzydkie kupki moga być po prostu wynikiem wyjałowienia jej jelit przez leki.

Wiesz co, lepiej teraz nie eksperymentuj za bardzo z dietą, jedz potrawy proste, unikaj wysokoprzetworzonych, (nie wprowadzaj teraz tego mleka sojowego, kokosowe raczej jest bezpieczne, ale tez trzeba być ostrożnym)


Nie traktuj tez małej jak alergika, jeśli alergi nie stwierdził alergolog, dzieci częsciej mają problem z tolerancją jakichś składników, czy chemikali niż z alergią.
A no i nie traktuje malej jak alergika raczej jestem sklonna stwierdzic ze nim nie jest jak narazie to tylko eksperyment zaproponowany przez lekarza gastroenterologa. Wcale nie wiadomo czy to chodzi o mleko ale musze to sprawdzic
evelin2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:21.