French żelowy- problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-14, 12:59   #1
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048

French żelowy- problem


Witam! Ostatnio bardzo mi pomogłyście, więc i tym razem zdam się na Waszą koleżeńską pomoc . Mianowicie problem dotyczy frencha żelem z ozdobami i kamuflażem.
Wykonuję Go w kolejności (na formie):
1) przygotowanie pazurków
2) szkielecik -z żelu kamuflującego (lampa)
3) kamuflaż od skórek do lini uśmiechu (lampka na chwilę)
4) tworzenie białej końcówki (lamka na chwilę)
4) teraz nakładam ozdóbki (lampa)
5) wybudowanie pazurka żelem przezroczystym jednofazowym.
6) nadanie kształtu
7) nabłyszczenie (lampa)

W zasadzie mam dwa problemy:
1. w punkcie 6 -najczęściej przycieram frencha ( boje się aby pazurasy nie były grube...)
2. drugi problem polega na tym, że nakładając frencha przed nadaniem kształtu, spiłowuję go na linii włosa (tak zwanej lini włosa, bo wiem, ze ona nią nie jest) -zdjęcie.
W jakiej kolejności Wy wykonujecie french na formie, aby na linii włosa (tak zwanej) był biały żel?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC11089.jpg (42,5 KB, 252 załadowań)
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 13:40   #2
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: French żelowy- problem

Powinnaś po prostu po opiłowaniu zalać ponownie wolny brzeg białym żelem i po kłopocie A tak na przyszłość staraj się robić paznokietki tak, żebyś nie musiała ich piłować. Nie nakładaj za dużo, ani za mało produtków, raczej staraj się nakładać tyle ile trzeba i tam gdzie trzeba.
Wpsominasz, że po nałożeniu białego żelu utwardzasz go tylko chwilę. To błąd, ponieważ frencha trzeba bardzo dokładnie utwardzić. Ja trzymam minimum 3 min.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 14:15   #3
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Powinnaś po prostu po opiłowaniu zalać ponownie wolny brzeg białym żelem i po kłopocie A tak na przyszłość staraj się robić paznokietki tak, żebyś nie musiała ich piłować. Nie nakładaj za dużo, ani za mało produtków, raczej staraj się nakładać tyle ile trzeba i tam gdzie trzeba.
Wpsominasz, że po nałożeniu białego żelu utwardzasz go tylko chwilę. To błąd, ponieważ frencha trzeba bardzo dokładnie utwardzić. Ja trzymam minimum 3 min.
Utwardzam chwilę, by nie spłynął żel, nakładam ozdoby i utwardzam już odpowiednio długo .

Owszem na pierwszy punkt to jest rowiązanie, aby kłaść mniej żelu i mniej piłować, ale na drugi nie, bo opiłować na długość i tak trzeba po nałożeniu warstwy budującej... (zaznaczam, że chodzi o pazurek na formie) a potem (po opiłowaniu) jak dolewam białą końcówkę na "linię włoska" (na to daję, już wtedy tylko nabłyszczacz) to wychodzą niestetyczne nierówności .
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 14:33   #4
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: French żelowy- problem

Możesz delikatnie podpiłować szkielet przed nałożeniem białego żelu, żebyś potem nie musiałą skracać z długości.
przed utwardzeniem szkieletu sprawdź go dokladnie, czy nigdzie nie masz "górki" zwłaszcza przy brzegach i po bokach, w okolicy opuszka.

A to co radzi ...::blabobla:::... też jest dobre, ale musisz mieć bardzo rzadki biały żel i tylko minimalną warstwą zakamuflować ewentualny prześwit. Wtedy nie zrobi Ci się nigdzie nierówność (nie chodzi o nałożenie całej warstwy tylko o nałożenie "koloru" )
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 15:28   #5
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: French żelowy- problem

Podpiłowywanie....no ok......tylko coś mało profesjonalnie.. Zawodzi technika pracy, ot co. Aplikacja żelu i odpowiednia praca pilnikiem się kłaniają
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 21:07   #6
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez Agoosia Pokaż wiadomość
Możesz delikatnie podpiłować szkielet przed nałożeniem białego żelu, żebyś potem nie musiałą skracać z długości.
przed utwardzeniem szkieletu sprawdź go dokladnie, czy nigdzie nie masz "górki" zwłaszcza przy brzegach i po bokach, w okolicy opuszka.

A to co radzi ...::blabobla:::... też jest dobre, ale musisz mieć bardzo rzadki biały żel i tylko minimalną warstwą zakamuflować ewentualny prześwit. Wtedy nie zrobi Ci się nigdzie nierówność (nie chodzi o nałożenie całej warstwy tylko o nałożenie "koloru" )
Rozumiem już o co chodziło ...::blabobla:::...
z tym opiłowaniem próbowałam, ale raz wyjmując formę (usilnie przyklejoną) nadłamał się szkielet (i po ptokach).

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Podpiłowywanie....no ok......tylko coś mało profesjonalnie.. Zawodzi technika pracy, ot co. Aplikacja żelu i odpowiednia praca pilnikiem się kłaniają
Więc co proponujesz, dla takiej sierotki jak ja? Kolejność, którą napisałam na początku jest dobra?
Jeszcze ten z góry spiłowany żel, naszczęście rzadko się zdarza, ale zaś najgorszy problem jest z " niebiałą końcóweczką" - droga Paula, jak Ty to robisz? w jakiej kolejności?
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 22:45   #7
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: French żelowy- problem

Ja robię to tak - w skrócie -
- bonder
- na naturalna plytkę daję cieniusieńką, taką tylko lekko maźniętą warstwe cleara
- buduję calego pazurka coverem
- usuwam formę, wyrównuje pilnikiem 180
- jak już mam pewność, że pazurek jest taki jak ma być, maluje frencha (z tym, że pracuję na bardzo, bardzo rzadkim żelu - Brisa Paint CND) - dwie cieniusieńkie warstwy - zalewając dokładnie wolny brzeg
- na koniec gloss

A może powinnaś spróbować po prostu budować białą koncówkę gęstym żelem - np. cieniusieńki szkielecik coverowy, na to zbudować koncówkę białym budującym i cover od skórek do linii uśmiechu...? chyba jest mniejsze ryzyko powstania "kanapki"... i raczej nie przepiłujesz frencha

Nie wiem, pokombinuj sobie - ja tez się ciągle uczę i kiedy ćwiczę na sobie nieczęsto się zdarza bym miała wszystkie pazurki zrobione ta sama metodą
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot

Edytowane przez agatacia
Czas edycji: 2009-01-14 o 22:46
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 23:33   #8
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez agatacia Pokaż wiadomość
Ja robię to tak - w skrócie -
- bonder
- na naturalna plytkę daję cieniusieńką, taką tylko lekko maźniętą warstwe cleara
- buduję calego pazurka coverem
- usuwam formę, wyrównuje pilnikiem 180
- jak już mam pewność, że pazurek jest taki jak ma być, maluje frencha (z tym, że pracuję na bardzo, bardzo rzadkim żelu - Brisa Paint CND) - dwie cieniusieńkie warstwy - zalewając dokładnie wolny brzeg
- na koniec gloss

A może powinnaś spróbować po prostu budować białą koncówkę gęstym żelem - np. cieniusieńki szkielecik coverowy, na to zbudować koncówkę białym budującym i cover od skórek do linii uśmiechu...? chyba jest mniejsze ryzyko powstania "kanapki"... i raczej nie przepiłujesz frencha

Nie wiem, pokombinuj sobie - ja tez się ciągle uczę i kiedy ćwiczę na sobie nieczęsto się zdarza bym miała wszystkie pazurki zrobione ta sama metodą
a w którym momencie zatopić ozdoby? tak mnie uczono, jak napisałaś, ale french bez ozdób . Kombinuję, kombinuję, ale mówię, a spytam, może zna ktoś jakąs magię .

Dopisek: a tym drugim sposobem przecież robię coverek czyli kamuflaż, tak? ale wtedy nie ma białego żelku na "linii włosa" a najbardziej o to mi chodzi (najgorszy problem).

Edytowane przez Ana***
Czas edycji: 2009-01-15 o 00:06 Powód: Dopisek
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 12:56   #9
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: French żelowy- problem

Proponuje doszkolenie

Bo choćbym Ci napisała jak robię to ni cholery nie zastosujesz tego w praktyce Korespondencyjnie nie bardzo się uda.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 16:38   #10
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Rozumiem już o co chodziło ...::blabobla:::...
z tym opiłowaniem próbowałam, ale raz wyjmując formę (usilnie przyklejoną) nadłamał się szkielet (i po ptokach).
Albo szkielecik jest za cieniutki, albo forma jest źle założona, bo powinna dać się zdjąć równie łatwo jak założyć, a jeżeli żel spłynie tam gdzie nie trzeba, to faktycznie cieżko ją zdjąć.
Oj przydałoby Ci się doszkolenie...
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 16:55   #11
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: French żelowy- problem

Dziewczynki nie mam niestety pieniążków, z resztą kurs też był z Urzędu Pracy... a tu jak widać jeszcze wesele, więc trudno z funduszami... trzeba oszczędzać no i materiały do pazurków też kosztują nie mało . Dziękuje za wszystkie wskazówki i będę się starała .
Cieszę się, że chociaż zapowietrzeń już nie ma, uważam, że to ogromne posunięcie w przód, a resztę będę dopracowywać .
Zresztą jak widzę jakie u mnie w mieście "stylistki" zakładają pazurki i to w salonach (!!!!) to jestem poprostu w ogromnym szoku...
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-16, 07:28   #12
freykaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 46
Dot.: French żelowy- problem

Ana*** jakiego żelu do robienia french używasz? bo ja wciąż nie mogę znaleźć odpowiedniego dla siebie...

słyszałyście może o żelu French White firmy young nails?

Edytowane przez freykaa
Czas edycji: 2009-01-16 o 07:31
freykaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 07:49   #13
IzuniaH
Raczkowanie
 
Avatar IzuniaH
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
GG do IzuniaH
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Albo szkielecik jest za cieniutki, albo forma jest źle założona, bo powinna dać się zdjąć równie łatwo jak założyć, a jeżeli żel spłynie tam gdzie nie trzeba, to faktycznie cieżko ją zdjąć.
Oj przydałoby Ci się doszkolenie...
Nie wszystkie formy tak ładnie się ściągają. Mam takie zwykłe złote i strasznie się je ściąga oraz z EF i bajeczne są pod tym względem
IzuniaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 09:54   #14
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez freykaa Pokaż wiadomość
Ana*** jakiego żelu do robienia french używasz? bo ja wciąż nie mogę znaleźć odpowiedniego dla siebie...

słyszałyście może o żelu French White firmy young nails?
Żel, którego używam to next nail .

Cytat:
Napisane przez IzuniaH Pokaż wiadomość
Nie wszystkie formy tak ładnie się ściągają. Mam takie zwykłe złote i strasznie się je ściąga oraz z EF i bajeczne są pod tym względem
Takich form używam, są bardzo praktyczne, bo dwustronne
http://www.lechatnails.com/forms.htm

agatacia z Ciebie to naprawde cud kobietka strasznie mi pomagasz, po stokroć dziękuję .

Każdej z Was, która stara się pomóc dziękuję .

Kochane piszcie, naprawdę każda wskazówka jest na miarę złota .


Edit:
Który żel będzie lepszy w przedłużaniu pazurków na formie, z firmy Sunflower:
Żel jednofazowy Clear "2" czy Żel jednofazowy TWARDY? (podobna oba są bardziej gęste), ale nie mam pojęcia, który by się lepiej nadawał...?

Edytowane przez Ana***
Czas edycji: 2009-01-16 o 10:08 Powód: Dopisek
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 11:28   #15
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: French żelowy- problem

Twardy jest bardzo twardy....
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 12:02   #16
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Twardy jest bardzo twardy....
Co właściwie znaczy twardy? że gęsty? bo nie za bardzo rozumiem .
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 17:44   #17
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
agatacia z Ciebie to naprawde cud kobietka strasznie mi pomagasz, po stokroć dziękuję .

Każdej z Was, która stara się pomóc dziękuję .

Cała przyjemność po naszej stronie

Co do SF to pamietam, że fajnie robiło mi się na formie żelem pt. Mleczny Róż - miał jak dla nie odpowiednia konsystencję, może nie idealną, ale dostatecznie dobrą - tylko teraz patrzę na stronie SF i nie mogę go znaleźć - może wycofali...?
Z innych żeli SF nie polecałabym na formę b+b - jak dla mnie zbyt rzadki, poza tym jednak nie powiem na niego złego słowa, choć słyszałam mnóstwo negatywnych opinii (podobnie jak i o kamuflażu SF - dla mnie całkiem przyzwoity...) - może trafiałam po prostu na produkty z dobrej partii A co Clear 2 albo żelu pod intrygującą nazwą "Twardy" - nie testowałam ich, niestety

Jeszcze odnosnie form - pamiętam takie fioletowe w kwaiatki z SPN - same w sobie świetne i odpowiednio sztywne, jednak pozostawiały na dłoniach obrzydliwie lepiacą się warstwę kleju, którą musiałam nieraz usuwać acetonem - na szczęście miałam tylko 200 i szybko zużyłam na ćwiczenia Teraz używam przezroczystych CND i nie zamieniłabym na żadne inne.
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 17:55   #18
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez agatacia Pokaż wiadomość

Jeszcze odnosnie form - pamiętam takie fioletowe w kwaiatki z SPN - same w sobie świetne i odpowiednio sztywne, jednak pozostawiały na dłoniach obrzydliwie lepiacą się warstwę kleju, którą musiałam nieraz usuwać acetonem - na szczęście miałam tylko 200 i szybko zużyłam na ćwiczenia
Ohh taaak, pamiętam jeden z tych spn'owych przebojów
Gdy napisałam o tym na ich forum prosząc o wymianę na normalne formy (co zilustrowałam zdjęciem mega ciągnącego się, klejącego gluta, ) dowiedziałam się,że robię firmie czarny PR


Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Co właściwie znaczy twardy? że gęsty? bo nie za bardzo rozumiem .
Gęsty to gęsty a twardy... w czasie piłowania aż szczękają zęby
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 18:32   #19
IzuniaH
Raczkowanie
 
Avatar IzuniaH
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
GG do IzuniaH
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez agatacia Pokaż wiadomość
Co do SF to pamietam, że fajnie robiło mi się na formie żelem pt. Mleczny Róż - miał jak dla nie odpowiednia konsystencję, może nie idealną, ale dostatecznie dobrą - tylko teraz patrzę na stronie SF i nie mogę go znaleźć - może wycofali...?
Nie wycofali, mam świeżo kupiony (w hurtowni)
IzuniaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 00:56   #20
diabelek071
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Żel, którego używam to next nail .



Takich form używam, są bardzo praktyczne, bo dwustronne
http://www.lechatnails.com/forms.htm

agatacia z Ciebie to naprawde cud kobietka strasznie mi pomagasz, po stokroć dziękuję .

Każdej z Was, która stara się pomóc dziękuję .

Kochane piszcie, naprawdę każda wskazówka jest na miarę złota .


Edit:
Który żel będzie lepszy w przedłużaniu pazurków na formie, z firmy Sunflower:
Żel jednofazowy Clear "2" czy Żel jednofazowy TWARDY? (podobna oba są bardziej gęste), ale nie mam pojęcia, który by się lepiej nadawał...?
co do firmy sunflower,to wiem tyle że żel twardy nie bardzo nadaję sie do nakładania na forme,rozlewa sie i spływa na skórki,jakby wybierac z tej firmy to lepszy będzie clear 2
diabelek071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 11:44   #21
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez agatacia Pokaż wiadomość
Cała przyjemność po naszej stronie

Co do SF to pamietam, że fajnie robiło mi się na formie żelem pt. Mleczny Róż - miał jak dla nie odpowiednia konsystencję, może nie idealną, ale dostatecznie dobrą - tylko teraz patrzę na stronie SF i nie mogę go znaleźć - może wycofali...?
Z innych żeli SF nie polecałabym na formę b+b - jak dla mnie zbyt rzadki, poza tym jednak nie powiem na niego złego słowa, choć słyszałam mnóstwo negatywnych opinii (podobnie jak i o kamuflażu SF - dla mnie całkiem przyzwoity...) - może trafiałam po prostu na produkty z dobrej partii A co Clear 2 albo żelu pod intrygującą nazwą "Twardy" - nie testowałam ich, niestety

Jeszcze odnosnie form - pamiętam takie fioletowe w kwaiatki z SPN - same w sobie świetne i odpowiednio sztywne, jednak pozostawiały na dłoniach obrzydliwie lepiacą się warstwę kleju, którą musiałam nieraz usuwać acetonem - na szczęście miałam tylko 200 i szybko zużyłam na ćwiczenia Teraz używam przezroczystych CND i nie zamieniłabym na żadne inne.
Kochana a Ty jakich żeli używasz? i gdzie można dostać te formy, czy to któreś z tych http://www.nailsdesign.pl/index.php?cPath=25 (gdzie Ty zamawiasz? może się skuszę )? -aczkolwiek bardzo dobrze pracuje mi się na dwustronnych, bo często używam strony kwadratowej... O tych b+b też czytałam, negatywne komentarze mówisz też o kamuflażu z sf i tu jestem zdzwiona, bo na wątku o kamuflażu bardzo go dziewczyny chwaliły, że ma świetny kolor i ładnie kryje ...

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Ohh taaak, pamiętam jeden z tych spn'owych przebojów
Gdy napisałam o tym na ich forum prosząc o wymianę na normalne formy (co zilustrowałam zdjęciem mega ciągnącego się, klejącego gluta, ) dowiedziałam się,że robię firmie czarny PR



Gęsty to gęsty a twardy... w czasie piłowania aż szczękają zęby
A widzisz rozmawiałam o tym z tż i to samo stwierdził, ale z Niego mądry chłopak .

Cytat:
Napisane przez diabelek071 Pokaż wiadomość
co do firmy sunflower,to wiem tyle że żel twardy nie bardzo nadaję sie do nakładania na forme,rozlewa sie i spływa na skórki,jakby wybierac z tej firmy to lepszy będzie clear 2
dzięki
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 21:55   #22
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Kochana a Ty jakich żeli używasz? i gdzie można dostać te formy, czy to któreś z tych http://www.nailsdesign.pl/index.php?cPath=25 (gdzie Ty zamawiasz? może się skuszę )? -aczkolwiek bardzo dobrze pracuje mi się na dwustronnych, bo często używam strony kwadratowej... O tych b+b też czytałam, negatywne komentarze mówisz też o kamuflażu z sf i tu jestem zdzwiona, bo na wątku o kamuflażu bardzo go dziewczyny chwaliły, że ma świetny kolor i ładnie kryje ...

Do żelu uzywam dokładnie tych form - http://www.nailsdesign.pl/product_in...roducts_id=294 - tak jak napisałam, dla mnie niezastapione, ale to pewnie kwestia indywidualna
Po ostatnim kursie generalnie rozmiłowałam sie w CND - i teraz praktycznie używam wyłącznie tej marki. Żele Brisa są swietne - pięknie sie samopoziomują i są niesamowicie latwe w obróbce. I na dodatek maja trzy kolory coverka, także możesz dobra kolor indywidualnie do potrzeb klientki - a klientki to lubią

O kamuflazu SF było gdzieś tu sporo, że kolor nie taki fajny jak powinien byc i podobno zalezy o od partii - czasami trafisz na fajny, czasami nie - także albo ja miałam szczęście i fajnie trafilam, albo gust mam spaczony, bo mój kamuflaz SF miał zawsze przyzwoitą barwę
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 17:40   #23
belfegoreczka
Raczkowanie
 
Avatar belfegoreczka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Górny- Śląsk
Wiadomości: 260
Dot.: French żelowy- problem

Witam,
jestem całkiem nowa na tym forum, więc jeszcze nie dokońca wiem jak się po nim poruszać , próbowałam czegoś na ten temat poszukać w wyszukiwarce, ale nic konkretnego nie zanalazłam.
Mam problem i proszę was o radę, chodzi mi dokładnie o żelowy french na tipsach, czym mogę wyrównać linię uśmiechu, zmyć nierówności? Cały czas robiłam french lakiem do paznokci i nie było problemu bo zmywałam go zmywaczem do paznokci. A co z żelem? Proszę o jakieś rady.

Edytowane przez belfegoreczka
Czas edycji: 2009-01-18 o 17:42
belfegoreczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 19:07   #24
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: French żelowy- problem

Uśmiech przecierasz czystym pędzelkiem.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 20:45   #25
Zizione
Raczkowanie
 
Avatar Zizione
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 321
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez Agoosia Pokaż wiadomość
Uśmiech przecierasz czystym pędzelkiem.
najprościej, najszybciej i najdokładniej
__________________
69.68.67.66.65.64.63,62.61.60.59.58.57.56

Mój nałóg
HOWRSE
Zizione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 14:57   #26
belfegoreczka
Raczkowanie
 
Avatar belfegoreczka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Górny- Śląsk
Wiadomości: 260
Dot.: French żelowy- problem

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedz
belfegoreczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 08:22   #27
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez agatacia Pokaż wiadomość
Do żelu uzywam dokładnie tych form - http://www.nailsdesign.pl/product_in...roducts_id=294 - tak jak napisałam, dla mnie niezastapione, ale to pewnie kwestia indywidualna
Po ostatnim kursie generalnie rozmiłowałam sie w CND - i teraz praktycznie używam wyłącznie tej marki. Żele Brisa są swietne - pięknie sie samopoziomują i są niesamowicie latwe w obróbce. I na dodatek maja trzy kolory coverka, także możesz dobra kolor indywidualnie do potrzeb klientki - a klientki to lubią

O kamuflazu SF było gdzieś tu sporo, że kolor nie taki fajny jak powinien byc i podobno zalezy o od partii - czasami trafisz na fajny, czasami nie - także albo ja miałam szczęście i fajnie trafilam, albo gust mam spaczony, bo mój kamuflaz SF miał zawsze przyzwoitą barwę
A próbowałaś form z tej samej firmy tylko nieprzezroczystych? rzeczywiście trzy kolory covera to bardzo fajna sprawa, zwróciłam na to uwagę.
Zamówiłam sf, więc zobaczymy mam nadzieję, że nie trafię na felerną partię .
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 09:01   #28
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: French żelowy- problem

Tych srebrno-niebieskich używam do akrylu - mają dokładnie taką samą formę, jednak są bardziej "papierowe" - no i nie są przezroczyste Chyba czuję się bezpieczniej używając do żelu form przezroczystych, choć może to tylko moje panikarstwo, bo kiedy mi się skończą i użyję srebrnych, żel utwardza się dokładnie tak samo
Nie preferuję jednak tych przezroczystych do akrylu - odnoszę wrażenie, że kulka mi się jakoś po nich ślizga i pracuje sie mniej komfortowo niż na srebrnych.
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot

Edytowane przez agatacia
Czas edycji: 2009-01-20 o 09:04
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 09:28   #29
KozMona
Raczkowanie
 
Avatar KozMona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 119
Send a message via Skype™ to KozMona
Dot.: French żelowy- problem

Słyszałam że kamuflaż SF przy piłowaniu zmienia kolor ... , ale ja go nie używałam więc ni potwierdzę, chociaż wydaje mi się to dziwne...

Wracając do tematu - wcześniej jedna z Was napisała, że robi szkielet z covera, nie jet on zbyt kruchy? ja szkielet zawsze robię clearem śrendio gestym i na niego dopiero nakładam cover. Próbowałam też rzadkim żelem robić przedłużenie, ale też za kruchy - zdarzyło mi isę nawet oderwanie przedłużenia podczas ściągania formy Czyzbym robiła po prostu za cienką przedłużkę? No i muszę spróbować spróbować przedłuzyć kamuflażem.
__________________
Pozdrawiam,

Monia - PRESTIGE
KozMona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 13:42   #30
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: French żelowy- problem

Cytat:
Napisane przez KozMona Pokaż wiadomość
Słyszałam że kamuflaż SF przy piłowaniu zmienia kolor ... , ale ja go nie używałam więc ni potwierdzę, chociaż wydaje mi się to dziwne....
Mi nie zmieniał

[/quote] wcześniej jedna z Was napisała, że robi szkielet z covera, nie jet on zbyt kruchy? ja szkielet zawsze robię clearem śrendio gestym i na niego dopiero nakładam cover. Próbowałam też rzadkim żelem robić przedłużenie, ale też za kruchy - zdarzyło mi isę nawet oderwanie przedłużenia podczas ściągania formy Czyzbym robiła po prostu za cienką przedłużkę? [/quote]

Mozliwe...

Możliwe również, że produkt nie był dobrze utwardzony, z czym możemy mieć do czynienia pracując na mocno napigmentowanych produktach, zwłaszcza przy użyciu nieprzezroczystych form. Spróbuj zostawić pazurki dłużej w lampie, może to jest rozwiązanie
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot

Edytowane przez agatacia
Czas edycji: 2009-01-20 o 13:44
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.