ślub cywilny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-02, 14:47   #1
genpig
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4

ślub cywilny


Witam, moze juzbyl taki temat ale jestem tutaj nowa.

Chcialabym zapytac czy pasuje zrobic slub cywilny bez rodziny ?
genpig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 15:09   #2
agnes99
Zakorzenienie
 
Avatar agnes99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wirtualny świat
Wiadomości: 7 062
Dot.: ślub cywilny

to kogo państwo młodzi zapraszą na ślub (i nie ma to znaczenia czy jest to slub cywilny czy kościelny) zależy tylko i wyłacznie od państwa młodych
są np. takie pary, które organizują sobie ślub zagranicą, w konsulacie bez udziału rodziny i sobie takie rozwiązanie chwalą
inni nie widzą nie widzą innej opcjia jak tylko z rodziną
ile osób tyle zdań na ten temat
__________________
I still haven't found, what I'm looking for. U2
agnes99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 17:00   #3
genpig
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4
Dot.: ślub cywilny

Ja sobie wyobrazam tak ze tylko ja z TZ i swiadkowie, bez rodziny, bez zadnej pozniej imprezy. Jedynie swiadkow mozna zaprosic na jakis obiad czy piwo/wino/drinka.
Ja nie mam rodzicow i nie chce sie glupio czuc. Mysle ze takie wyjscie bedzie dobre.
genpig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 13:01   #4
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: ślub cywilny

Jeśli nie chcecie zapraszać, to nie ma nic na siłę. Ciotki trochę się po burmuszą, po obrażają i im przejdzie za parę miesięcy. Pytanie tylko czy Twój TŻ tez chce ślubu tylko ze świadkami. Jeśli ma bliski kontakt z rodzicami, zapewne chciałby aby i oni byli na ceremonii.
Natomiast jeśli jest to wasza wspólna decyzja to nic tylko termin w USC rezerwować
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 19:01   #5
evoonia86
Zakorzenienie
 
Avatar evoonia86
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 589
Dot.: ślub cywilny

podpisuję się pod słowami takaya. zapytaj Tż co on myśli na temat takiego ślubu. wiesz, żeby później nikt nie powiedział Ci nic przykrego. jeśli nie chcesz zapraszać rodziny to nie ma co się zmuszać- porozmawiaj tylko z Tż o jego rodzicach i do USC powodzenia
__________________
Jako mąż i żona
evoonia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 11:10   #6
genpig
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4
Dot.: ślub cywilny

rozmowa juz dawno sie odbyla, on tez nie ma zbyt dobrego kontaktu z rodzicami. Mysle ze wolaby im powiedziec juz po :P
genpig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 21:30   #7
MysteryMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 308
Dot.: ślub cywilny

Ja taki slub mialam i bylo ok,choc lekki zawod odczulam z tego powodu,ze rodzice nie chcieli przyjsc.Bylo kilku znajomych i rodzenstwo.Obecnie jestem na etapie planowania slubu koscielnego,tym razem beda juz wszyscy;-)
MysteryMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-06, 08:54   #8
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: ślub cywilny

My w ogóle nie bierzemy kościelnego i też po olbrzymiej kłótni z mamą w związku z salą chcieliśmy wziąć tylko świadków i pojechać gdzieś do pięknego kraju wziąć ślub.
Taki skromny ślub wy+świadkowie czyli ludzie, na których wam zależy by byli przy was jest o wiele lepszy niż przynudzający ksiądz i wesele z rodzinką, której się nie chce.
My zdecydowaliśmy się na wesele, ale część ciotek nie jest zaproszonych, bo albo ich nie lubimy albo pół wieku się nie widzieliśmy i nie czujemy potrzeby akurat na naszym weselu zobaczyć. Mam gdzieś, że się obrażą to nasze wesele a nie dzień dobroci dla zapomnianych ciotek
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 16:42   #9
MysteryMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 308
Dot.: ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
My w ogóle nie bierzemy kościelnego i też po olbrzymiej kłótni z mamą w związku z salą chcieliśmy wziąć tylko świadków i pojechać gdzieś do pięknego kraju wziąć ślub.
Taki skromny ślub wy+świadkowie czyli ludzie, na których wam zależy by byli przy was jest o wiele lepszy niż przynudzający ksiądz i wesele z rodzinką, której się nie chce.
My zdecydowaliśmy się na wesele, ale część ciotek nie jest zaproszonych, bo albo ich nie lubimy albo pół wieku się nie widzieliśmy i nie czujemy potrzeby akurat na naszym weselu zobaczyć. Mam gdzieś, że się obrażą to nasze wesele a nie dzień dobroci dla zapomnianych ciotek
Mam takie samo zdanie,wesele powinno byc z najblizszymi osobami.Nie wyobrazam sobie sytuacji,gdzie na swoim weselu nie znalabym swoich gosci...a tak czasem bywa.
MysteryMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 21:28   #10
goplaneczka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: znad Wisły
Wiadomości: 72
Dot.: ślub cywilny

moim zdaniem taki ślub wypada jak najbardziej. To wasz ślub i macie prawo go zorganizować jak chcecie.
By uprzedzić narzekania rodziny na waszym miejscu przygotowałabym tylko zawiadomienia i wysłała po ceremonii- taki gest zmniejszy nieco pretensje rodzinki, a i elegancko będzie wyglądał. Inaczej może was spotkać sytuacja jak kuzynkę mojego Lubego, która się hajtnęła za granicą- potem jej babcia ją i jej męża w osobnych pokojach kładła, bo "ona na ślubie nie była, zawiadomienia nie dostała"
goplaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 09:50   #11
jelonek1985
Zakorzenienie
 
Avatar jelonek1985
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: ~Noord Holland~
Wiadomości: 62 381
GG do jelonek1985
Dot.: ślub cywilny

Cytat:
Napisane przez genpig Pokaż wiadomość
Chcialabym zapytac czy pasuje zrobic slub cywilny bez rodziny ?
Wypada

Z Tż mieliśmy ślub cywilny we wrześniu tego roku. Na ceremonii byli świadkowie, nasi rodzice, część rodzeństwa, moja przyjaciółka i para znajomych. Po uroczystości była kolacja dla świadków i rodziców w naszym domu. I to wszystko. Nie żałujemy ani troszkę.

Rodzina oburzona, bo "taki ślub bez wesela to nie ślub", "już mogli w ogóle nic nie robić", "za granicą siedzą a na wesele nie mają" a my mamy te ich komentarze o tu --->
__________________


"Idź własną drogą

Bo w tym cały sens istnienia
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia
Bez niepotrzebnych niespełnienia
Myśli złych
"



22.10 - 4.11
jelonek1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.