Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-31, 14:08   #1711
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Ja nie wytrzymałam i przy robieniu zamówienia kliknęłam teżna lotion AMB-bo jak go nie wypróbuje to na dupie nie usiądę chyba
Będę najwyżek go używała co jakiś czas i myślę,że będzie ok.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 14:30   #1712
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja nie wytrzymałam i przy robieniu zamówienia kliknęłam teżna lotion AMB-bo jak go nie wypróbuje to na dupie nie usiądę chyba
Będę najwyżek go używała co jakiś czas i myślę,że będzie ok.
Twoja d... jest Ci napewno wdzięczna
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 14:42   #1713
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Anula, Kotwilka, chcecie mnie chyba dobić tymi promocjami


Anakazar, ja już nic nie chcialam wiecej mówić, ale dobrze zrobilaś
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 15:33   #1714
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Kotwilka - super, że wrzuciłaś link
Anula_ga - piszesz o tym Balm Balm a ja tu oszczędzać muszę a co lepsze to tu jest piękna promocja...http://lilinatura. pl/product/zestaw_herbaciany.html Bardzo chciałabym go mieć... ale chyba nie w tym miesiącu:P
Korah - jak oczy?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 15:45   #1715
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No to mi teraz umililaś
Kurde no, przepraszam. Ale nie ważne ile razy to wąchałam to zawsze pachnie mi tak samo. Chociaż naprawdę próbowałam się doszukać tam czegoś innego.
Tak w ogóle cały czas podglądam czy dodałaś jakąś nową recenzję na KWC i się aż uśmiechnęłam jak tobie tonik z tej serii coś na wzór czekolady, trufli pachnie.

Anula_ga, miałam ci już powiedzieć na początku jak się u nas pojawiłaś (ale ciągle jakoś nie było okazji ), że kocham twój avatar! Ja jestem maniaczką żyraf (jakoś od 2 lat, nie wiem czemu, no ale cóż... miłość trafia nagle ), więc od razu się zakochałam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-05-31 o 15:47
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 15:49   #1716
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Twoja d... jest Ci napewno wdzięczna
Pewnie tak
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Anakazar, ja już nic nie chcialam wiecej mówić, ale dobrze zrobilaś
To dobrze-mniejsze wyrzuty sumienia mam
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 15:53   #1717
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Myślę, że to przez zbyt wodnistą konsystencję nie widziałaś większych efektów. Ostatnio robiłam maseczkę z glinki białej i też wyszła mi zbyt wodnista. Nie zobaczyłam wtedy efektów takich jak wcześniej Następnym razem dolewaj po odrobinie wody
Dam, dam. Nie wiem, co mnie siekło żeby od razu dać trzy. Tym bardziej, że zielona miała wyjść na wzór budyniu, a ta na wzór śmietanki czy coś takiego, więc wiadomo, że są inne. Ach... cała ja.

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny a wiecie gdzie można kupić kosmetyki sanoflore przez neta?bo u siebie to ja nie dostane nigdzie;/
Poszukaj po aptekach w mieście. Ja ostatnio przypadkowo w jednej z aptek zauważyłam. Aż 3 półki, za szkłem, tych kosmetyków, przeżyłam szok.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-31, 15:55   #1718
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Kotwilka - super, że wrzuciłaś link
Anula_ga - piszesz o tym Balm Balm a ja tu oszczędzać muszę a co lepsze to tu jest piękna promocja...http://lilinatura. pl/product/zestaw_herbaciany.html Bardzo chciałabym go mieć... ale chyba nie w tym miesiącu:P
Korah - jak oczy?
mi bardzo odpowiada balm balm z olejkiem herbacianym, ale opinie są różne. Krem do twarzy kosztuje chyba 35zł, tego balsamu do ust nie miałam, ale ta "tuba" to chyba 10 ml (normalnie kosztuje 20 zł)..... Może więc na początek wypróbuj sam krem do twarzy? W tym zestawie, do którego podałas link, wychodzi raptem 0 2 zł taniej...
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 16:06   #1719
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
mi bardzo odpowiada balm balm z olejkiem herbacianym, ale opinie są różne. Krem do twarzy kosztuje chyba 35zł, tego balsamu do ust nie miałam, ale ta "tuba" to chyba 10 ml (normalnie kosztuje 20 zł)..... Może więc na początek wypróbuj sam krem do twarzy? W tym zestawie, do którego podałas link, wychodzi raptem 0 2 zł taniej...
Może masz i rację. Jedno jest pewne - coś kupie i tak i tak Szkoda, że próbeczek nie sprzedają. A własnie! Powiedz mi jak te podkłady, które zamawiałaś ze zdrowych kosmetyków?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 16:26   #1720
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Może masz i rację. Jedno jest pewne - coś kupie i tak i tak Szkoda, że próbeczek nie sprzedają. A własnie! Powiedz mi jak te podkłady, które zamawiałaś ze zdrowych kosmetyków?
Mi też,mi też powiedz
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 18:43   #1721
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Anula_ga, miałam ci już powiedzieć na początku jak się u nas pojawiłaś (ale ciągle jakoś nie było okazji ), że kocham twój avatar! Ja jestem maniaczką żyraf (jakoś od 2 lat, nie wiem czemu, no ale cóż... miłość trafia nagle ), więc od razu się zakochałam.
To witaj Bratnia Duszo
Bo ten awatarek to taki calkiem bez powodu nie jest - otóż moja miłość do żyraf zaczęła sie od jednego małego kubeczka z żyrafką.... Było to lat temu 7 od tamtej pory mam 12 stojących żyraf drewnianych (od małych do ponad metrowych) 1 cudną żyrafe z metalu, kilka pluszaków, jakiś obrazek, nawet magnes na lodówce mam z żyrafą i oczywiście kilka kubków! Jednym słowem żyrafy opanowały dom! Są wszędzie...
Jak kiedyś znajdę chwilę to zbiorę te drewniane i z nich zrobie awatar

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Może masz i rację. Jedno jest pewne - coś kupie i tak i tak Szkoda, że próbeczek nie sprzedają. A własnie! Powiedz mi jak te podkłady, które zamawiałaś ze zdrowych kosmetyków?
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Mi też,mi też powiedz
Spostrzeżenia ogólne na poprzedniej stronie - post 1698. Na jeszcze wczesniejszej stronie wkleiłam zdjęcia próbek.
Powiem tak - benecos całkiem fajny i ma naprawdę dobre dla mnie kolory bez różu, taki beż z domieszką żółci piaskowej (miałam nude-teraz za jasny i honey-minimalnie za ciemny). Ale tepę w stosowaniu, ciężko je rozsmarowac i szybko się wchłaniaja bardzo. Najlepszym rozwiązaniem byloby chyba zmieszać fluid z odrobina kremu dla ułatwienia jego rozprowadzenia. Jeśli bym sie kiedys jeszcze zdecydowała na zakup płynnego podkładu (póki co ogromne nadzieje pokładam w minerałach lumiere!) to chyba własnie benecosa będe jeszcze męczyć. Daje ładny efekt aksamitnej skóry, z trwałością średnio.
Logona też całkiem fajna, fajnie się rozprowadza i też dobre dla mnie kolory - kolor 2 był ciutke za ciemny, a 1 nie mieli. Tylko sie skubana pogryzła z moim kremem i zrolowała się na twarzy próbeczka była mała, więc po zmyciu tego co się spaprało wystarczyło mi tylko na jeden policzek ale pochodziłam tak po domu w ramach testu. Dla mnie wykończenie mniej przyjemne dla oka niz benecos.
AnnMarie Borlind nie próbowałam, bo mam honey i jest sporo za ciemny dla mnie :-(
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-31, 19:09   #1722
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
To witaj Bratnia Duszo
Bo ten awatarek to taki calkiem bez powodu nie jest - otóż moja miłość do żyraf zaczęła sie od jednego małego kubeczka z żyrafką.... Było to lat temu 7 od tamtej pory mam 12 stojących żyraf drewnianych (od małych do ponad metrowych) 1 cudną żyrafe z metalu, kilka pluszaków, jakiś obrazek, nawet magnes na lodówce mam z żyrafą i oczywiście kilka kubków! Jednym słowem żyrafy opanowały dom! Są wszędzie...
Jak kiedyś znajdę chwilę to zbiorę te drewniane i z nich zrobie awatar
Och... Ja ostatnio poszłam po zeszyt 16 kartkowy i pani przypadkowo dała mi z żyrafą i już go nie wzięłam na to, co miałam i ojciec musiał mi kupić inny.
Ja mam plakat, karteczki, maskotkę! i inne z żyrafami.

A tak żeby nie było, że nie na temat piszę, to... rozcięłam odżywkę z Alterry dwa dni temu i zauważyłam, że:
a) ku mojemu zaskoczeniu nie było nic na ściankach (już dawno mówiłam, że pojemniki z otwieraniem na dole powodują, ze wraz z używaniem lepiej odkleja się od ścianek jakiś produkt)
b) koło ujścia z buteleczki zostało jeszcze duuużo odżywki (na jakieś 5 razy), po prostu naciskając buteleczkę nie wiele by już leciało (za mało siły od wewnątrz czy coś).
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 19:46   #1723
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Kotwilka, tak jak obiecałam upaprałam sobie rękę podkładami lumiere przepraszam, że wklejam zdjęcia na forum - ciapa jestem i w opcji PW nie umiałam załączyć zdjęć
Ponieważ jestem ciapa (jak wspomniałam wyżej) nie umiem tez opisać kolorów na zdjęciu, tak jak inni to potrafią
W związku z tym, że jestem ciapa (tak, juz o tym pisałam) załączam zdjęcie próbek, które ułożone są zgodnie z mazami na łapce i 2 zdjęcia pomazanej łapki (z lampą i bez), żeby wiadomo było, który maz jest jakim kolorem zrobiony . Górny rząd to formuła VV, dolny rząd cashmere pod tym samym kolorem z formuły VV.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF1125.jpg (101,6 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF1126.jpg (67,4 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF1130.jpg (86,6 KB, 62 załadowań)
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 19:51   #1724
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

SekretnyWacharz, jak ja kupiłam zeszyt A4 i taki normalny w oprawie z różowego zamszu i z zieloną żyrafą to do tej pory leżą za szybą i wyglądają... córka chciała jeden wziąć dla siebie, ale mój wzrok skutecznie ja do tego zniechęcił
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 19:54   #1725
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
SekretnyWacharz, jak ja kupiłam zeszyt A4 i taki normalny w oprawie z różowego zamszu i z zieloną żyrafą to do tej pory leżą za szybą i wyglądają... córka chciała jeden wziąć dla siebie, ale mój wzrok skutecznie ja do tego zniechęcił
Skąd ja to znam!
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 20:19   #1726
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dotarły dziś moje mydełka z Lawendowej Farmy Chyba najbardziej podoba mi się Miód i Wanilia, pachnie tak słodko Na razie jeszcze nie użyłam żadnego, muszę wykończyć to, co mam. Ale już wpadłam, chyba zamówię jeszcze coś w tym miesiącu
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 20:28   #1727
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Dotarły dziś moje mydełka z Lawendowej Farmy Chyba najbardziej podoba mi się Miód i Wanilia, pachnie tak słodko Na razie jeszcze nie użyłam żadnego, muszę wykończyć to, co mam. Ale już wpadłam, chyba zamówię jeszcze coś w tym miesiącu
A ja właśnie jestem na ich stronie i chcę złożyć zamówienie, tylko nie umiem się zdecydować Chyba wezmę owsianego bobasa i balsam lawendowy!
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 20:43   #1728
cle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 30
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Zastanawiam się w tych kosmetykach naturalnych nad jedną rzeczą, ponieważ nie mają one typowych konserwantów zgodnie z ustawą, zawierają natomiast olejki eteryczne i często bardzo intensywnie pachną to raz , a po drugie bardzo często te olejki powodują podrażnienia. Czy nie zauważyłyście w stosowaniu tych produktów zaczerwienień lub innego typu reakcji?

Czytam forum od niedawna, ale jestem pod mega wrażeniemdzięki
cle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 21:00   #1729
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez cle Pokaż wiadomość
Zastanawiam się w tych kosmetykach naturalnych nad jedną rzeczą, ponieważ nie mają one typowych konserwantów zgodnie z ustawą, zawierają natomiast olejki eterycznei często bardzo intensywnie pachną to raz , a po drugie bardzo często te olejki powodują podrażnienia. Czy nie zauważyłyście w stosowaniu tych produktów zaczerwienień lub innego typu reakcji?

Czytam forum od niedawna, ale jestem pod mega wrażeniemdzięki
To sprawa indywidualna. Mnie póki co nic nie uczuliło.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-31, 21:25   #1730
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Dotarły dziś moje mydełka z Lawendowej Farmy Chyba najbardziej podoba mi się Miód i Wanilia, pachnie tak słodko Na razie jeszcze nie użyłam żadnego, muszę wykończyć to, co mam. Ale już wpadłam, chyba zamówię jeszcze coś w tym miesiącu
Wstaw zdjęcie mydełek......... dobij mnie mydła to moja słabość.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 21:30   #1731
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Wstaw zdjęcie mydełek......... dobij mnie mydła to moja słabość.

Ok, postaram się wkleić w weekend, muszę dorwać aparat Coś czuję, że mydełka staną się również moją słabością
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 22:10   #1732
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ok, postaram się wkleić w weekend, muszę dorwać aparat Coś czuję, że mydełka staną się również moją słabością
będę czekać i polecam - to naprawdę cudna słabość
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-31, 23:38   #1733
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez cle Pokaż wiadomość
Zastanawiam się w tych kosmetykach naturalnych nad jedną rzeczą, ponieważ nie mają one typowych konserwantów zgodnie z ustawą, zawierają natomiast olejki eteryczne i często bardzo intensywnie pachną to raz , a po drugie bardzo często te olejki powodują podrażnienia. Czy nie zauważyłyście w stosowaniu tych produktów zaczerwienień lub innego typu reakcji?

Czytam forum od niedawna, ale jestem pod mega wrażeniemdzięki

Dopuszczalne stężenie olejków eterycznych stanowią pewne normy, których producenci kosmetyków musza przestrzegać. Te normy są takie same zarówno w kosmetyce syntetycznej jak i naturalnej czy certyfikowanej. I tu chcę podkreślić, iż w niemalże każdym produkcie komercyjnym oprócz synetycznych substancji zapachowych i konserwantów są zawarte takze związki olejków eterycznych.
Tak naprawdę każdy jeden skladnik może być alergenem sam w sobie lub pośrednio. Zarówno silikon, parafina, jak i naturalny olej czy naturalny wyciag z roślin jest takim samym niebezpieczeństwem, zależy tylko od indywidualnych predyspozycji uczuleniowych konsumenta. Należy pamiętac także, iż naturalne kosmetyki oraz organizacje ekologiczne je certyfikujące dopuszczają jako konserwant nie tylko olejki eteryczne, ale takze o wiele skuteczniejszy alkohol czy Sodium Benzoate w ustalonej dopuszczalnej ilości, oraz witaminy, C i E czy kwasek cytrynowy
Jeśli jesteś blizej zainteresowana, to chcę zwrócić Twoja uwagę na nową serię AA Eco, która nie zawiera ani syntetycznych parfum ani olejków eterycznych. Zapach tych kosmetyków jest delikatny, jest jednak strzeżony póki co tajemnicą handlową. Podejrzewam jednak, że sekret tkwi w naturalnych ekstraktach roślinnych, wiele jest aromatycznych roślin, wanilia, wszelkie przyprawy, soki owocowe.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-31 o 23:42
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 00:26   #1734
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Kotwilka, tak jak obiecałam upaprałam sobie rękę podkładami lumiere przepraszam, że wklejam zdjęcia na forum - ciapa jestem i w opcji PW nie umiałam załączyć zdjęć
Ponieważ jestem ciapa (jak wspomniałam wyżej) nie umiem tez opisać kolorów na zdjęciu, tak jak inni to potrafią
W związku z tym, że jestem ciapa (tak, juz o tym pisałam) załączam zdjęcie próbek, które ułożone są zgodnie z mazami na łapce i 2 zdjęcia pomazanej łapki (z lampą i bez), żeby wiadomo było, który maz jest jakim kolorem zrobiony . Górny rząd to formuła VV, dolny rząd cashmere pod tym samym kolorem z formuły VV.
ooo jakie ładne jasne odcienie. I chyba mocno kryją? i ładna dziurka w żyłce też mam taką:P
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 08:21   #1735
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
ooo jakie ładne jasne odcienie. I chyba mocno kryją? i ładna dziurka w żyłce też mam taką:P
Odcienie faktycznie takie ludzkie, a nie jakieś takie kosmiczne co się czasem producentom zdarzaja z kryciem to własnie fajna sprawa - bo jeśli nałożysz jedną, cienka warstwe, to krycie jest lekkie, wystarczy jednak troche więcej nałożyc i krycie jest juz całkiem niezłe pewnie gdyby rzucic jeszcze jedna warstwek to już wogóle byłoby super! Jak na razie lumiere bardzo mi sie podoba, głownie dzięi kolorom, które jak zauwazyłaś są ładne i dzięki tej elastyczności w stopniu krycia.
I gratuluję ładnej dziurki w żyle
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 09:49   #1736
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja nie wytrzymałam i przy robieniu zamówienia kliknęłam teżna lotion AMB-bo jak go nie wypróbuje to na dupie nie usiądę chyba
Będę najwyżek go używała co jakiś czas i myślę,że będzie ok.

jaki lotion kupiłaś do ciała?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 12:20   #1737
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Anula, zamówilam z tej promocji w ekodrogerii rzeczy dla synka i dla siebie żel born to bio. Niech Cię drzwi ścisną. Oczywiście wkleję zakupki, jak tylko dotrą i jeśli oczywiście nie umrzemy z glodu.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 12:29   #1738
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
jaki lotion kupiłaś do ciała?
to do twarzy lotion
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 12:51   #1739
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Anula, zamówilam z tej promocji w ekodrogerii rzeczy dla synka i dla siebie żel born to bio. Niech Cię drzwi ścisną. Oczywiście wkleję zakupki, jak tylko dotrą i jeśli oczywiście nie umrzemy z glodu.

Będę unikać drzwi .... tak na wszelki wypadek....
Oj tam, nie umrzesz z głodu, a jeśli nawet to pomyśl o ile ładniejsza dzięki nowym nabytkom

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Uparłam się na krem sanoflore (orzeźwiający), ten co Sicilia ma i Anakazar też na niego poluje i znalazłam go w końcu w aptece ch wileńska (kosztuje tam 56 z kawałkiem)! Zadzwoniłam i Pani mi go odłożyła - jak kupię dzisiaj po drodze do domu to wrzuce fotkę
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 12:55   #1740
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Uroda się przyda, jak już mi nic nie pozostanie, tylko isc pod latarnie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.