Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-01, 10:33   #3991
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ciężko przewidzieć zapychanie.



Tylko jak się pracuje z ludźmi, to jeszcze trzeba jakoś wyglądać i nie straszyć lookiem typu galopujące suchoty. Ja bym mogła z Antheliosem czy Capital Soleil chyba tylko w obsłudze festiwalu metalowego pracować
I w końcu Athelios mnie zapycha. Nie wchłania się dobrze, waży się niemiłosiernie (w końcu doświadczyłam czym jest ważenie się, bo nigdy wcześniej żaden kosmetyk tak się nie rolował).

Vichy sprawuje się lepiej, moge nawet twarz potraktować minerałami (oczywiście w małej ilości bo na wakacjach to tylko małe ilości lecą u mnie). Jeszcze muszę dokończyć porównanie z hydrolipidowym pharmacerisem.

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Dokładnie tak Krem musi się dobrze wchłonąć przed nałożeniem podkładu
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja czekam 20 min
Dzięki dziewczyny!!!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-01, 21:46   #3992
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cześć, nie wiem, może takie pytanie już było, ale ja właśnie o tym przeczytałam w internecie . Podobno parsol nie jest już niestabilny? to prawda?
podpowiedzcie mi jeszcze: jeśli filtr jest stabilny, to mogę na niego nałożyć wszystko, nawet mikę czy talk, i to nie szkodzi?
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-02, 10:38   #3993
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
Cześć, nie wiem, może takie pytanie już było, ale ja właśnie o tym przeczytałam w internecie . Podobno parsol nie jest już niestabilny? to prawda?
podpowiedzcie mi jeszcze: jeśli filtr jest stabilny, to mogę na niego nałożyć wszystko, nawet mikę czy talk, i to nie szkodzi?
tak to prawda to były tylko plotki

tak mozesz nałożyc wszystko
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-02, 13:36   #3994
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki.
Jeszcze jedno pytanie.... bo ostatnio przeczytałam na blogu kosmetycznym, że dziewczyna nakłada najpierw krem z filtrem, potem swój zwykły krem...ja robię odwrotnie, tj. najpierw krem nawilżający, potem filtr, potem matuję pudrem... a jak się powinno?
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-02, 14:01   #3995
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dolaczam do Was

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
Dzięki.
Jeszcze jedno pytanie.... bo ostatnio przeczytałam na blogu kosmetycznym, że dziewczyna nakłada najpierw krem z filtrem, potem swój zwykły krem...ja robię odwrotnie, tj. najpierw krem nawilżający, potem filtr, potem matuję pudrem... a jak się powinno?
Przez wsrstwe filtra (oleje silikonowe chocby, to jednak kremy ochronne) nie odzywi sie skora skladnokami codziennego kremu, moze sie duzo.gorzej wchlaniac...
Wg mnie filtr na samym koncu pielegnacji, przed kolorowka
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.

Edytowane przez Eluvtus
Czas edycji: 2016-07-02 o 14:04
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-02, 14:08   #3996
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
Dzięki.
Jeszcze jedno pytanie.... bo ostatnio przeczytałam na blogu kosmetycznym, że dziewczyna nakłada najpierw krem z filtrem, potem swój zwykły krem...ja robię odwrotnie, tj. najpierw krem nawilżający, potem filtr, potem matuję pudrem... a jak się powinno?
Która blogerka taka mądra? Nie nakłada się żadnych kremów na filtr. Niektórzy wręcz twierdzą, że pod także lepiej nie, bo filtry chemiczne powinny się związać z naskórkiem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-02, 14:31   #3997
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Która blogerka taka mądra? Nie nakłada się żadnych kremów na filtr. Niektórzy wręcz twierdzą, że pod także lepiej nie, bo filtry chemiczne powinny się związać z naskórkiem.
Blog: Kobiece Sekrety Weny: smaruję się kremem z filtrem + szyja i dekolt, następnie nakładam krem, który używam na co dzień, bądź mieszam krem z filtrem z danym kremem. Następnie nakładam podkład,

Ale dla mnie sam krem z filtrem to za mało, mam mega suchą twarz więc może jednak mogę kłaść swój normalny krem pod filtr? zawsze czekam, aż wsiąknie, jakiś kwadrans i dopiero jak się wchłonie kładę filtr
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-02, 15:05   #3998
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
Blog: Kobiece Sekrety Weny: smaruję się kremem z filtrem + szyja i dekolt, następnie nakładam krem, który używam na co dzień, bądź mieszam krem z filtrem z danym kremem. Następnie nakładam podkład,

Ale dla mnie sam krem z filtrem to za mało, mam mega suchą twarz więc może jednak mogę kłaść swój normalny krem pod filtr? zawsze czekam, aż wsiąknie, jakiś kwadrans i dopiero jak się wchłonie kładę filtr
Większość tutaj jednak kładzie coś pod filtr. Jest też teoria, że najlepiej kłaść serum z jakimś antyoksydantem, najpopularniejsze jest chyba z witaminą C.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-02, 15:37   #3999
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki.
Z innej beczki. Kupiłam ostatnio 3 kremy uriage dla skóry wrażliwej spf 50. Kiedy je zamawiałam, na stronie był podany jeszcze stary skład, a przyszły już z nowej serii. Okazało się, że w tych nowych jest nowy skladnik - ethylhexyl methocinnamate. A ja mam zaburzenia hormonalne i nie powinnam używać czegoś z nim w składzie (nie mogę więc zużyć tych kremów nawet na ciało - bo ten składnik przenika przez skórę wszystko jedno w którym miejscu). Może któraś z Was reflektuje na taki krem? Mogę odsprzedać choćby po 10 złotych, byle się zwróciły koszty wysyłki przez Pocztę Polską...
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-02, 18:49   #4000
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
Dzięki.
Z innej beczki. Kupiłam ostatnio 3 kremy uriage dla skóry wrażliwej spf 50. Kiedy je zamawiałam, na stronie był podany jeszcze stary skład, a przyszły już z nowej serii. Okazało się, że w tych nowych jest nowy skladnik - ethylhexyl methocinnamate. A ja mam zaburzenia hormonalne i nie powinnam używać czegoś z nim w składzie (nie mogę więc zużyć tych kremów nawet na ciało - bo ten składnik przenika przez skórę wszystko jedno w którym miejscu). Może któraś z Was reflektuje na taki krem? Mogę odsprzedać choćby po 10 złotych, byle się zwróciły koszty wysyłki przez Pocztę Polską...
a podeślesz cały skład to pomyślę bo ja w sumei cały czas stosuje cos z tym składnikiem


i musze wreszcie pomyslec nad tym serum z vit c pod filtr bo na razie uzywam zel aloesowy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-02, 18:55   #4001
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a i musze wreszcie pomyslec nad tym serum z vit c pod filtr bo na razie uzywam zel aloesowy
Kupiłam sobie zachwalane LIQ CC Light, ale czeka na testy w następnym tygodniu. Termin przydatności 3 m-ce po otwarciu, a pojemność dość słuszna, mam nadzieję, że nada się do używania codziennie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-02, 19:47   #4002
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a podeślesz cały skład to pomyślę bo ja w sumei cały czas stosuje cos z tym składnikiem


i musze wreszcie pomyslec nad tym serum z vit c pod filtr bo na razie uzywam zel aloesowy
aqua, diethylamino hydroxybenzyol hexyl benzoate, ethylhexyl methoxycinnamate, dicaprylyl carbonate, ethylhexyl triazone, isodecyl neopentanoate, ethylhexyl salicylate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, nylon-12-glycerin, triacontanyl PVP, C20-22 alkyl phosphate, C20-22 alcohols, dimethicone, butylene glycol, phenoxyethanol, decyl glucoside, glucose, xanthan gum, chlorphenesin, hydrogenated polydecene, o-cymen-5-oltocopheryl acetate, sodium hydroxide, trehalose, propylene glycol, ascorbyl tetraisopalmitate, BHT, CI 75470 - citric acid, tacopherol, sodium citrate, polyquartenium-51




całkiem lubiłam ten krem, on na przykład ma już witaminę c w składzie (citric acid)... teraz pewnie będę musiała rozejrzeć się za jakimś serum
szkoda, że dodali ten składnik - . Normalnym ludziom on nie szkodzi, a i co do kobiet w ciąży czy z problemami hormonalnymi są tylko podejrzenia... ale ostatnio miałam takie kłopoty z tymi swoimi hormonami, że o mało nie umarłam, więc wolę dmuchać na zimne
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-02, 20:45   #4003
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
całkiem lubiłam ten krem, on na przykład ma już witaminę c w składzie (citric acid)... teraz pewnie będę musiała rozejrzeć się za jakimś serum
To nie jest witamina C, tylko kwas cytrynowy, regulator pH.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-02, 21:01   #4004
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie zachwalane LIQ CC Light, ale czeka na testy w następnym tygodniu. Termin przydatności 3 m-ce po otwarciu, a pojemność dość słuszna, mam nadzieję, że nada się do używania codziennie.
oo to może akurat fajne będzie to serum cenę ma dość przystępną, myślałam jeszcze nad bielendą.

Jak coś to czekam na relacje z użytkowania

I zastanawia mnie czy dobrze jest używać dużo takich ser, ja używam od dawna ale zazwyczaj raz do roku żeby nie przesadzić bo mam dopiero 21 lat i też nie chce używać za dużo substancji przeciwstarzeniowych żeby potem mieć się czym "bronić" przed zmarszczkami i staram się na razie dozować to wszystko

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
aqua, diethylamino hydroxybenzyol hexyl benzoate, ethylhexyl methoxycinnamate, dicaprylyl carbonate, ethylhexyl triazone, isodecyl neopentanoate, ethylhexyl salicylate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, nylon-12-glycerin, triacontanyl PVP, C20-22 alkyl phosphate, C20-22 alcohols, dimethicone, butylene glycol, phenoxyethanol, decyl glucoside, glucose, xanthan gum, chlorphenesin, hydrogenated polydecene, o-cymen-5-oltocopheryl acetate, sodium hydroxide, trehalose, propylene glycol, ascorbyl tetraisopalmitate, BHT, CI 75470 - citric acid, tacopherol, sodium citrate, polyquartenium-51




całkiem lubiłam ten krem, on na przykład ma już witaminę c w składzie (citric acid)... teraz pewnie będę musiała rozejrzeć się za jakimś serum
szkoda, że dodali ten składnik - . Normalnym ludziom on nie szkodzi, a i co do kobiet w ciąży czy z problemami hormonalnymi są tylko podejrzenia... ale ostatnio miałam takie kłopoty z tymi swoimi hormonami, że o mało nie umarłam, więc wolę dmuchać na zimne
dzięki za skład szkoda ze ma silikon bo staram się nie używać kremów z nimi ale może się skusze, to będę dawać znać, bo jeszcze chce wypróbować ten filtr z adermy i zobaczyć jak on sie sprawi
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-02, 21:10   #4005
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość

I zastanawia mnie czy dobrze jest używać dużo takich ser, ja używam od dawna ale zazwyczaj raz do roku żeby nie przesadzić bo mam dopiero 21 lat i też nie chce używać za dużo substancji przeciwstarzeniowych żeby potem mieć się czym "bronić" przed zmarszczkami i staram się na razie dozować to wszystko


dzięki za skład szkoda ze ma silikon bo staram się nie używać kremów z nimi ale może się skusze, to będę dawać znać, bo jeszcze chce wypróbować ten filtr z adermy i zobaczyć jak on sie sprawi
Proszę
podbijam pytanie o sera
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-03, 13:05   #4006
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
oo to może akurat fajne będzie to serum cenę ma dość przystępną, myślałam jeszcze nad bielendą.

Jak coś to czekam na relacje z użytkowania

I zastanawia mnie czy dobrze jest używać dużo takich ser, ja używam od dawna ale zazwyczaj raz do roku żeby nie przesadzić bo mam dopiero 21 lat i też nie chce używać za dużo substancji przeciwstarzeniowych żeby potem mieć się czym "bronić" przed zmarszczkami i staram się na razie dozować to wszystko


dzięki za skład szkoda ze ma silikon bo staram się nie używać kremów z nimi ale może się skusze, to będę dawać znać, bo jeszcze chce wypróbować ten filtr z adermy i zobaczyć jak on sie sprawi
Sądzę, ze tego dowiemy się jak Twoje pokolenie zacznie się starzeć. Wtedy okaże się, czy ta cała pielęgnacja nakierowana na anti-age zdaje egzamin u osób, które ją stosowały czy też może się okaże, że tak naprawdę pozostaje tylko medycyna estetyczna.
Ja tam wcale nie jestem przekonana do filtrów, chociaż ich używam. Żałuję też, że jest tak mało blogów kobiet po 40 o tematyce anti-age i w ogóle pielęgnacji. No bo wybaczcie, ale te wszystkie studentki i kobiety przed 30 piszące o retinolach, filtrach itd to czyste teoretyzowanie jest.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-03, 21:04   #4007
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Sądzę, ze tego dowiemy się jak Twoje pokolenie zacznie się starzeć. Wtedy okaże się, czy ta cała pielęgnacja nakierowana na anti-age zdaje egzamin u osób, które ją stosowały czy też może się okaże, że tak naprawdę pozostaje tylko medycyna estetyczna.
Ja tam wcale nie jestem przekonana do filtrów, chociaż ich używam. Żałuję też, że jest tak mało blogów kobiet po 40 o tematyce anti-age i w ogóle pielęgnacji. No bo wybaczcie, ale te wszystkie studentki i kobiety przed 30 piszące o retinolach, filtrach itd to czyste teoretyzowanie jest.
No właśnie mnie samą to bardzo ciekawi, ale z drugiej strony też nie wiadomo jakby moja cera wyglądała bez takiej pielęgnacji, to raczej taka "ewentualna prewencja". Filtrów używam bodajże od 16 roku życia bo zawsze interesowała mnie kosmetyka i lubiłam o tym czytać i próbować nowe rzeczy, retiniody tak samo stosowałam już kilka razy, nie mówiąc o kwasach, serach przeróżnych i tego typu rzeczach. Ale fakt to jest ze okaże się czy moja cera będzie wyglądać młodo dopiero w przyszłości. I również żałuję, że nie ma takich blogów prowadzonych przez dojrzałe kobiety bo sama chciała bym wiedzieć jakie potencjalne efekty może mi dać dany produkt czy go używać lub nie. Może sama za 20 lat założę takiego bloga
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-03, 21:42   #4008
MargaretHagar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Szanowna Pani, dziękujemy za zainteresowanie naszym produktem. Niestety nie ma możliwości udostępnienia Pani informacji nt. stężeń procentowych wymienionych przez Panią substancji. Tego typu informacje są tajemnicą przedsiębiorstwa, wiedzę na ten temat posiadają wybrane osoby i są zobowiązane do nieujawniania takich danych. Jeśli możemy Pani pomóc w inny sposób, zachęcam do kontaktu,
Pozdrawiam serdecznie,
Ewa Kaczorowska
OCEANIC SA

i to by było na tyle.
Na razie bardzo polubiłam się z Sunbrellą i przy niej zostanę, chociaż bardzo kusi mnie wypróbowanie tak chwalonego przez wszystkich Lirene, a teraz można go dodatkowo kupić w promocji.
Puder zrobiłam swój mieszając zwykły z mąką ziemniaczaną. Nawet jestem w stanie nałożyć trochę różu na policzki.

Rozumiem, że filtry się utleniają i z czasem przestają działać? Nawet jeśli twarz pozostaje matowa to po tych 2-3h reaplikacja jest niezbędna?

Niektóre celebrytki (użyję takiej zbiorczej nazwy dla sławnych osób) chwalą się używaniem codziennym kremów z filtrem, ale i tak nie mamy pewności jak dużą rolę w ich wyglądzie odgrywa medycyna estetyczna. Na pewno Dita von Teese i Heidi Klum mówiły o regularnym używaniu kremów z filtrem.

Edytowane przez MargaretHagar
Czas edycji: 2016-07-03 o 22:00
MargaretHagar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-03, 23:52   #4009
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Przestańcie już z tą reaplikacją co dwie godziny. Naprawdę ktoś sobie wyobraża prowadzenie trybu życia, który wymaga robienia co 2 godziny przerwy na mycie twarzy, kładzenie filtra, czekanie tych 20-30 minut i malowanie się? W jakim stanie bylłaby cera męczona myciem co 2 godziny a jeśli nie myciem to dokładaniem jej kilka razy dziennie pokaźnej warstwy kremiszcza?
Od tego mają koncerny specjalistów, żeby opracowywali formuły nie zmuszające klientek do takiej katorgi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-04, 08:32   #4010
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przestańcie już z tą reaplikacją co dwie godziny. Naprawdę ktoś sobie wyobraża prowadzenie trybu życia, który wymaga robienia co 2 godziny przerwy na mycie twarzy, kładzenie filtra, czekanie tych 20-30 minut i malowanie się? W jakim stanie bylłaby cera męczona myciem co 2 godziny a jeśli nie myciem to dokładaniem jej kilka razy dziennie pokaźnej warstwy kremiszcza?
Od tego mają koncerny specjalistów, żeby opracowywali formuły nie zmuszające klientek do takiej katorgi.
Dokładnie... Ja nigdy nie reaplikuje, a twarz mam blada, przynajmniej tak twierdza osoby z otoczenia. Ostatnio pomagalam na budowaie przez 4 godziny, od 11 do 15. Filtr zaaplikowalam ok. 10. Bylam caly czas w ruchu, slonce padalo po roznym kątem. Oczywiscie mialam czapke, w czasie bylam rozowa, wiedzialam, ze to z wysilku, ale nie wiedzialam ile tej czerwieni jest z wysilku, a ile spowodowalo slonce. Dwa dni pozniej, buzia dalej blada, nieopalona. Mialam filtr Lirene.
__________________




norka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 10:01   #4011
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przestańcie już z tą reaplikacją co dwie godziny. Naprawdę ktoś sobie wyobraża prowadzenie trybu życia, który wymaga robienia co 2 godziny przerwy na mycie twarzy, kładzenie filtra, czekanie tych 20-30 minut i malowanie się? W jakim stanie bylłaby cera męczona myciem co 2 godziny a jeśli nie myciem to dokładaniem jej kilka razy dziennie pokaźnej warstwy kremiszcza?
Od tego mają koncerny specjalistów, żeby opracowywali formuły nie zmuszające klientek do takiej katorgi.
Dokładnie. Nie doprowadzajcie się do takich paranoi, bo to nie jest życie, tylko non stop ortodoksyjne myślenie o pielęgnacji. Czyli o sobie, a to nie jest zdrowe

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2016-07-04 o 10:05
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 10:40   #4012
MargaretHagar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Pytam, bo wszędzie piszą, że trzeba reaplikować koniec kropka że filtr przestaje działać itp. Ale to co piszecie, to akurat bardzo mi odpowiada, bo całą nasza pielęgnacja ma nam uprzyjemniać życie, a nie nasze życie ma jej być podporządkowane.
Czyli nakładacie raz dziennie i gotowe?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przestańcie już z tą reaplikacją co dwie godziny. Naprawdę ktoś sobie wyobraża prowadzenie trybu życia, który wymaga robienia co 2 godziny przerwy na mycie twarzy, kładzenie filtra, czekanie tych 20-30 minut i malowanie się? W jakim stanie bylłaby cera męczona myciem co 2 godziny a jeśli nie myciem to dokładaniem jej kilka razy dziennie pokaźnej warstwy kremiszcza?
Od tego mają koncerny specjalistów, żeby opracowywali formuły nie zmuszające klientek do takiej katorgi.

z tego co wynika z niektórych blogów, to tak, naprawdę niektórzy tak żyją ^^

Edytowane przez MargaretHagar
Czas edycji: 2016-07-04 o 10:47
MargaretHagar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 11:19   #4013
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MargaretHagar Pokaż wiadomość
Pytam, bo wszędzie piszą, że trzeba reaplikować koniec kropka że filtr przestaje działać itp. Ale to co piszecie, to akurat bardzo mi odpowiada, bo całą nasza pielęgnacja ma nam uprzyjemniać życie, a nie nasze życie ma jej być podporządkowane.
Czyli nakładacie raz dziennie i gotowe?




z tego co wynika z niektórych blogów, to tak, naprawdę niektórzy tak żyją ^^
Wiele z zaleceń nt filtrów jest przestarzała np 1,8 ml na twarz, zakaz używania kolorówki, ale ludzie to czytają i w kółko o to samo pytają (zwłaszcza te nieszczęsny makijaż). Poza tym filtry są kosmetykami specjalnymi, kupowanymi głównie latem do ochrony przed bezpośrednim słońcem np na wakacjach. Inne warunki panują na plaży podczas urlopu, a inne w codziennym funkcjonowaniu, kiedy nie spędza się raczej minimum 5 godzin na bezpośrednim, mocnym słońcu.

Która blogerka reaplikuje filtr co 2-3 godziny? Ja raczej widzę odwrotną tendencję, wiele blogerek przyznaje, że nie dość że smarują się raz dziennie, to jeszcze nawet nie przestrzegają przepisowej ilości, tylko kładą tyle, ile im się udaje, ale żeby jeszcze dobrze wyglądać. Tylko że ja ciągle mam na myśli "zwykły dzień" a nie urlop w ciepłych krajach czy nad woda.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-07-04 o 11:53
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 12:18   #4014
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jakis filtr godny polecenia oprócz Dermedic sunbrella IR, który również będzie chronił naczynka przed nagrzewaniem?
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 13:21   #4015
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Jakis filtr godny polecenia oprócz Dermedic sunbrella IR, który również będzie chronił naczynka przed nagrzewaniem?
Sulwhasoo Renodigm Dual Care Cream, o którym możesz poczytać tu http://agathblog.blogspot.com/2013/0...are-cream.html
Cena jest nieprzyzwoita, ale można tanio kupić próbki. Miałam 2 razy po 5ml, faktycznie od razu po nałożeniu było czuć chłód na twarzy, buzia nie czerwieniła się za mocno. Efekt na twarzy z tych mokrych.
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 13:42   #4016
201702061026
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 64
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II


Wrzucam skład (o ile widać) tego filtra o który pytałam kilka stron wcześniej Carroten Age Block SPF 50. Ma chronić tez przed IR.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201702061026 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 15:59   #4017
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czy któraś z Was zna krem tonujący Bioderma Photoderm M?
Szukam opinii, moze jakichś swatchy odcieni.
Poniżej skład:

AQUA/WATER/EAU, OCTOCRYLENE, DICAPRYLYL CARBONATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO], BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), HYDROGENATED PALM KERNEL GLYCERIDES, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, BUTYLENE GLYCOL, HYDROXYPROPYL DIMETHICONE BEHENATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, METHYLPROPANEDIOL, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, IRON OXIDES (CI 77492), DECYL GLUCOSIDE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES, CYCLOHEXASILOXANE, PENTYLENE GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, XANTHAN GUM, IRON OXIDES (CI 77491), DISODIUM EDTA, IRON OXIDES (CI 77499), 1,2 HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, MANNITOL, XYLITOL, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE, RHAMNOSE, PROPYLENE GLYCOL, ALUMINUM HYDROXIDE, ECTOIN, GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT, TOCOPHEROL. [BI 711]
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 17:32   #4018
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bvbarmy Pokaż wiadomość

Wrzucam skład (o ile widać) tego filtra o który pytałam kilka stron wcześniej Carroten Age Block SPF 50. Ma chronić tez przed IR.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was zna krem tonujący Bioderma Photoderm M?
Szukam opinii, moze jakichś swatchy odcieni.
Poniżej skład:

AQUA/WATER/EAU, OCTOCRYLENE, DICAPRYLYL CARBONATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO], BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), HYDROGENATED PALM KERNEL GLYCERIDES, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, BUTYLENE GLYCOL, HYDROXYPROPYL DIMETHICONE BEHENATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, METHYLPROPANEDIOL, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, IRON OXIDES (CI 77492), DECYL GLUCOSIDE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES, CYCLOHEXASILOXANE, PENTYLENE GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, XANTHAN GUM, IRON OXIDES (CI 77491), DISODIUM EDTA, IRON OXIDES (CI 77499), 1,2 HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, MANNITOL, XYLITOL, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE, RHAMNOSE, PROPYLENE GLYCOL, ALUMINUM HYDROXIDE, ECTOIN, GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT, TOCOPHEROL. [BI 711]

ja miałam z innej serii z biodermy kolorowe filtry i ciemny byl bardzo ciemny i musiałam mieszać go z bezbarwnym, a jasny jest taki beżowy jak na mnie a ja jestem bladolica cały czas to był w sam raz jasny odcień był taki w sam raz
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 20:17   #4019
MargaretHagar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wiele z zaleceń nt. filtrów jest przestarzała np 1,8 ml na twarz
ile teraz jest rekomendowane? 1,25 ml na samą twarz?

na pudełku avene znalazłam taką wskazówkę, że trzeba nałożyć pasek kremu długości naszego palca wskazującego i w taki sposób teraz "odmierzam".
MargaretHagar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 20:29   #4020
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MargaretHagar Pokaż wiadomość
ile teraz jest rekomendowane? 1,25 ml na samą twarz?

na pudełku avene znalazłam taką wskazówkę, że trzeba nałożyć pasek kremu długości naszego palca wskazującego i w taki sposób teraz "odmierzam".
w sumie każdy ma innej długości palec wskazujący
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.