Praca w sklepie samoobsługowym, nietrzeźwy klient. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-21, 17:43   #1
ashla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 27

Praca w sklepie samoobsługowym, nietrzeźwy klient.


hej dziewczyny, czy pracuje ktoś w sklepie samoobsługowym gdzie można sprzedać alkohol, czy napotkałyście problem w którym osoba nietrzeźwa chciała kupić alkohol, a Wy odmówiłyście? Czy sprzedajecie alkohol lekko pijanym w sensie, że nie chwieje się, nie ma zaburzonej mowy, ale ewidentnie widać, że coś pił? Bo w świetle prawa osoba nietrzeźwa to taka która ma we krwi 0,5 procenta alkoholu. Jak radzicie sobie z agresywnym klientem kiedy Wam robi awantury, gdy odmawiacie im sprzedaży alkoholu? jestem ciekawa Waszych doświadczeń...
ashla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 09:14   #2
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Praca w sklepie samoobsługowym, nietrzeźwy klient.

Moja koleżanka pracowała w takim niewielkim sklepie i od początku chciała być właśnia taka uczciwa i działaś zgodnie z prawem, do czasu gdy pracodawca zobaczył jak odmówiła sprzedaży alkoholu takiemu lekko podpitemu kolesiowi - szybko się okazało, że zysk jest ważniejszy od prawa nie wiem, jaka jest Twoja sytuacja, myślę że z czasem sama dojdziesz do wprawy w ocenie stanu klientów. A co do tych agresywnych - czy w sklepie jest jakichś ochroniarz, kierownik, właściciel? Myślę, że to im powinnaś od razu zgłaszać wszelkie problemy z klientami.
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 09:46   #3
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Praca w sklepie samoobsługowym, nietrzeźwy klient.

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Moja koleżanka pracowała w takim niewielkim sklepie i od początku chciała być właśnia taka uczciwa i działaś zgodnie z prawem, do czasu gdy pracodawca zobaczył jak odmówiła sprzedaży alkoholu takiemu lekko podpitemu kolesiowi - szybko się okazało, że zysk jest ważniejszy od prawa nie wiem, jaka jest Twoja sytuacja, myślę że z czasem sama dojdziesz do wprawy w ocenie stanu klientów. A co do tych agresywnych - czy w sklepie jest jakichś ochroniarz, kierownik, właściciel? Myślę, że to im powinnaś od razu zgłaszać wszelkie problemy z klientami.
U nas pracodawca za to bardzo wymaga stosowania się do tego przepisu, bo już jednemu sklepowi z sieci odebrali koncesję - a kasjerka do końca życia będzie spłacać odszkodowanie


Ja mówię grzecznie: "Przepraszam, ale nie mogę panu sprzedać alkoholu" i tyle. Reakcje są bardzo różne - jeden wzruszy ramionami i wyjdzie, inny zapyta czy mnie "poje.bało"... generalnie na początku strasznie mnie to odmawianie sprzedaży stresowało, ale teraz już mi to wisi
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 15:58   #4
ashla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 27
Dot.: Praca w sklepie samoobsługowym, nietrzeźwy klient.

Własnie to odmawianie, jedni drzwiami trzaskają inni wyzywają. Stresuje mnie to i to niemiłosiernie, jest u nas ochrona, kierowniczki itd. Ale to sklep na osiedlu i dużo tych nietrzeźwych jest. W Sumie to boję się czy któregoś dnia mi auta nie strzaskają ;P A powiedź czy sprzedajesz osobie alkohol od której czuć wyraźnie że jest pijany a zachowuje się normalnie? W Sensie normalnie jakbyś Ty wypiła dwa piwa i normalnie szła do sklepu po kolejne ? :P
ashla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 14:29   #5
slodka0018
Raczkowanie
 
Avatar slodka0018
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 380
Dot.: Praca w sklepie samoobsługowym, nietrzeźwy klient.

Jak widze ze osoba cos pila ale nie jest pijana to sprzedaje , ale jak juz sie zatacza lub cos w tym stylu to wiadomo nie sprzedaje ...Zalezy tez jak jest w sklepie niektorym licza sie zyski tylko ...
__________________
20.03.2010 <3
slodka0018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.