Jak długo oczyszcza się cera? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-29, 16:24   #1
RomantiQ
Przyczajenie
 
Avatar RomantiQ
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 15

Jak długo oczyszcza się cera?


Witam. Nie wiem czy założyłam wątek w dobrym miejscu dlatego jeśli coś jest nie tak to z góry przepraszam.

Dręczy mnie pewien problem. Od niecałego tygodnia nie używam kosmetyków drogeryjnych. Do zmywania makijażu używam jogurtu naturalnego(1%tłuszczu), jako toniku ciepłej zielonej herbaty a do nawilżania używałam soku z aloesu -od 2 dni żelu hialuronowego z wit.B3 i alantoiną. Od tego czasu jednak zanotowałam wysyp, który powiązałam z oczyszczaniem się skóry.. Aczkolwiek może jestem w błędzie. Przede wszystkim sypie mnie na czole. Pojedyncze zmiany smaruję Sudocrem'em. Jako maseczek używam glinki zielonej i różowej. Moje pytanie brzmi dokładnie tak jak w tytule. Jak długo cera będzie się oczyszczać? A może to nie oczyszczanie? Uprzejmie proszę o informacje.
RomantiQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 16:39   #2
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

xxx

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-10-29 o 17:07
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 16:41   #3
RomantiQ
Przyczajenie
 
Avatar RomantiQ
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 15
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Rano przecieram ciepłą zieloną herbatą, nastepnie dokłanie myje ciepłą wodą i znowu zielona herbata. Wieczorem tak samo i po demakijażu popoludniu równiez zielona herbata. Nie jestem głupia nie myje twarzy jogurtem.. W poscie napisałam kochana że zmywam makijaż, nie atakuj mnie tylko czytaj dokładnie.

Edytowane przez RomantiQ
Czas edycji: 2013-10-29 o 17:05
RomantiQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 17:08   #4
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Cytat:
Napisane przez RomantiQ Pokaż wiadomość
Rano przecieram ciepłą zieloną herbatą, nastepnie dokłanie myje ciepłą wodą i znowu zielona herbata. Wieczorem tak samo i po demakijażu popoludniu równiez zielona herbata. Nie jestem głupia nie myje twarzy jogurtem.. W poscie napisałam kochana że zmywam makijaż, nie atakuj mnie tylko czytaj dokładnie.
nie rozumiem dlaczego atakujesz ludzi, którzy chcą ci pomóc.
a kochana jestem tylko dla ludzi mi bliskich, misiaczku.
spoko, jeśli sądzisz, że twoje pryszcze kogoś obchodzą to się mylisz.

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-10-29 o 17:11
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 17:12   #5
RomantiQ
Przyczajenie
 
Avatar RomantiQ
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 15
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Przepraszam ale nie chciałam cie zaatakować odniosłam jednak wrazenie że zrobiłaś to pierwsza. Jeżeli chcesz mi pomóc to prosze o dodatkowe sugestie np. czego mogę uzywac do mycia twarzy jednak prosiłabym o jakies naturalne produktry. Nazwałam cie "kochana" bo uwazam, że tak ładnie brzmi i przez to wypowiedzi nawet jeżeli maja chrakter mało pozytywny sa mniej agresywne.
RomantiQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 17:17   #6
Agalizakowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 51
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Myśle że to nie jest związane w żadnym razie z oczyszczaniem cery.
Skoro cię sypie a nie zmieniałaś diety to myśle że albo:
- zle oczyszczasz skórę, tzn nie wystarczająco i zostają resztki kosmetyków na twojej twarzy które potem zapychają ją i stąd pryszcze (nie chce mi się wieżyć że mało tłusty jogurt dobrze oczyszcza twoją cerę z makijażu)
- albo po prostu twoja skóra nie toleruje jakiegoś składnika, np aloes który jest alergenny

Myśle że powinnaś wziąć oba punkty pod uwagę i spróbować czegoś innego do oczyszczania cery dalej używając tego samego, lub jeśli nie pomoże pomyśleć nad zmianą produktów..
Agalizakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 17:20   #7
RomantiQ
Przyczajenie
 
Avatar RomantiQ
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 15
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Bardzo dziękuje za miłą odpowiedź mogłabys zaproponować mi coś właśnie do demakijażu? Jak z reszta wypływa z mojego wątku szukam naturalnych sposobów. Może ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
RomantiQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-29, 18:14   #8
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Faktycznie, albo skóra jeszcze Ci się oczyszcza albo coś Ci nie służy w jogurcie lub soku aloesowym. Niektórych właśnie sok aloesowy uczula.
Słyszałam że oczyszczanie trwać może u niektórych aż do dwóch miesięcy.

Ja też jak zmieniłam pielęgnację to miałam wysyp, ale zmniejszał się sukcesywnie po 2-ch tygodniach w miarę stosowania maści od zielarek. Po miesiącu miałam bardzo zauważalną poprawę, a teraz po roku już nie mam problemów.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 20:28   #9
RomantiQ
Przyczajenie
 
Avatar RomantiQ
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 15
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

O kurcze 2 miesiące to trochę długo.. Spróbuje dokładniej oczyszczać cerę. Być może dam jej troche odpoczynku od aloesu i zobaczę co się stanie.
RomantiQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 20:48   #10
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Cytat:
Napisane przez RomantiQ Pokaż wiadomość
O kurcze 2 miesiące to trochę długo.. Spróbuje dokładniej oczyszczać cerę. Być może dam jej troche odpoczynku od aloesu i zobaczę co się stanie.
Wiesz, nie musi to trwać tyle samo u każdego bo przecież każdy z nas jest inny.
Jeśli już mowa o oczyszczaniu to nie chodzi tylko o oczyszczanie skóry od zewnątrz, ale także od środka. Niestety w dzisiejszych czasach gdzie wszystko jest napakowane chemią i zanieczyszczone środowisko ludzie mają coraz częściej problemy z cerą i wychodzą na niej syfy z naszego wnętrza.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 22:53   #11
Agalizakowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 51
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Cóż ja też preferuje naturalną pielęgnacje, szczególnie polubiłam olejki, bo z tego co widze moja łatwo zapychająca się, tłusta cera je lubi, nie błyszczy się i wygląda dobrze.

Ja używam obecnie kilku olejków lekkich i przecieram wodą różaną, nie myje twarzy wodą i to cała moja pielęgnacja, więc nie wiem czy to cię też zainteresuje.
Do zmywania makijażu używam "twardszego" oleju, tzn cięższego, np słonecznikowego, nakładam go na ręke no i "myje" twarz, następnie dokładnie przecieram papierem i powtarzam innym olejem, a potem już tylko przecieram skórę wodą różaną na waciku resztę wklepuję w skórę i nakładam któryś z olejków.

Podejrzewam że u ciebie jest problem z niedokładnym usunięciem wszystkiego z twarzy, miałam podobnie kiedy używałam cięższych kremów lub bb kremu i nie zmywałam twarzy olejem, robiło mi się pełno pryszczyków, cera po prostu nie była dobrze oczyszczona z pozostałości kosmetyku
Agalizakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-30, 05:47   #12
RomantiQ
Przyczajenie
 
Avatar RomantiQ
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 15
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

A nie sypie cię po olejkach? Słyszałam ze po nich często tak się dzieję. Myję się wodą przygotowana więc to chyba nie jej wina..A dietę mam bardzo zdrową. Dużo owoców i.warzyw, nie jem słodkiego fast foodow i baaaaaardzo niewiele białego pieczywa i produktów mlecznych. Wysoko przetworzonej żywności też staram się nie jadać. Tak samo nie pije alkoholu i.kawy.

Edytowane przez RomantiQ
Czas edycji: 2013-10-30 o 05:52
RomantiQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 06:22   #13
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Ja mam bardzo wrażliwą skórę twarzy,sam bardzo długo szukałem odpowiedniego środka do jej oczyszczenia, który jeszcze bardziej mi jej nie podrażni..
przetestowałem chyba większość drogeryjnych żeli,pinek,mydeł itd nawet te z apteki potrafiły pogorszyć stan skóry,jednak od dwóch dni używam żelu rumiankowego do mycia twarzy i kremu brzozowo-nagietkowego z firmy Sylveco, Jest to polska firma, której produkty są naprawdę dobrej jakości i jak najbardziej z naturalnym składem,nie ma tam żadnej chemii itd nie robię im żadnej reklamy,po prostu może Tb też pomogą,używam ich od 2 dni i w ogóle mnie nie uczuliły ani nic Może to trochę krótko,ale wiem co piszę ;p Jako tonik mogę polecić ten nagietkowy z Ziaji (chyba jedyny produkt tej firmy,który nic mi nie zrobił) ;p

Co do diety to od kilku miesięcy stosuję podobną do Twojej,jednak najważniejsze jest odpowiednie oczyszczanie twarzy

Edytowane przez jarek4589
Czas edycji: 2013-10-30 o 06:23
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 14:48   #14
RomantiQ
Przyczajenie
 
Avatar RomantiQ
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 15
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Zakupiłam żel kojący do mycia twarzy pharmaceris R a do zmywania makijażu rumiankowe mleczko z ziaji. Zobacze co bedzie. Ale z herbaty zielonej jako toniku na pewno nie zrezygnuje. Minął niecały tydzień jak używam jej jako toniku a skóra już o wiele mniej się przetłuszcza. Na razie odstawiłam aloes jeżeli cera sie poprawi spróbuje znów go wprowadzic i zobaczymy co bedzie. Bardzo dziekuje za odpowiedzi. Co do produktów sylveco - również slyszalam, ze sa bardzo dobre ale szukałam ich w swoim mieście i niestety nie ma... Jak skończy mi się to co mam to chyba zamówie sobie ich żel rumiankowy przez internet ale najpierw musze poznac jego sklad bo niestety w KWC go nie ma (składu)
RomantiQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 15:29   #15
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Proponuje ci jako tonik ocet jabłkowy w stosunku 1:1 a jako krem olejek sezamowy ma właściwości oczyszczające skórę z toksyn ja go używam i jestem zadowolona .
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 17:20   #16
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

W moim mieście również nie mogłem znaleźć ich produktów,więc byłem "zmuszony" zakupić je przez Internet

Jeśli chodzi o skład żelu rumiankowego:woda,glukozy d laurylowy,gliceryna,kwas salicylowy,panthenol,wodo rowęglan sodu,benzoesan sodu,olejek rumiankowy.
Nie jest zły w porównaniu z innymi produktami dostępnymi na rynku i tak jak pisałem wcześniej mi absolutnie nic nie zrobił ;p
co do ich kremów to skład jest w 100% naturalny i polecam brzozowo-ngietkowy albo sam nagietkowy
Sylveco ma jeszcze żel tymiankowy podobno nawet jeszcze lepszy niż ten rumiankowy bd musiał wypróbować jak mi się skończy obecny

Edytowane przez jarek4589
Czas edycji: 2013-10-30 o 17:22
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 18:54   #17
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Może spróbuj ocm.
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 19:59   #18
RomantiQ
Przyczajenie
 
Avatar RomantiQ
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 15
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Właśnie boję się olejów.. Martwi mnie wysyp w początkowym okresie stosowania. A jeżeli już olejki to jakie? Macie może jakieś doświadczenie w niekomedogennych olejkach?
RomantiQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 20:25   #19
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Cytat:
Napisane przez RomantiQ Pokaż wiadomość
Właśnie boję się olejów.. Martwi mnie wysyp w początkowym okresie stosowania. A jeżeli już olejki to jakie? Macie może jakieś doświadczenie w niekomedogennych olejkach?
Sezamowy http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100013

Ja mam ten http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...d=0CIABEPwdMAo

Edytowane przez siska81
Czas edycji: 2013-10-30 o 20:28
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-31, 08:15   #20
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Jeśli chodzi o OCM to bywa różnie. Nie na każdego dobrze działa. U mnie początkowo OCM zdziałało cuda. Aż znajomi się pytali co zrobiłam z cerą. Fakt na początku straszy miałam wysyp, ale tego się raczej nie uniknie. Później właśnie cera idealna. A potem znów po jakimś czasie masakra i nic się na to nie dało poradzić. Znów były antybiotyki i inne dziwne leki doustne i smarowanie. Pełno dermatologów i cały czas to samo. Wreszcie tylko zielarki dały maści i program pielęgnacji. One trafiły w dziesiątkę. Okazało się że była mi potrzebna też pomoc od wewnątrz. Ale już nie picie ziół bo mało jakoś w to wierzę po przejściach. No ale udało się i znajomi znów pytają co robiłam że mam taką ładną cerę.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 10:42   #21
RomantiQ
Przyczajenie
 
Avatar RomantiQ
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 15
Dot.: Jak długo oczyszcza się cera?

Hm.. Zastanowie się jeszcze nad OCM. Jak narazie wysyp znacznie się zmniejszył po oczyszczaniu pharmacerisem, demakijażu mleczkiem i odstawieniu aloesu. Tylko teraz nie wiem, które zadziałało. Mam nadzieję, że to nie aloes spowodował bo mam jeszcze całe opakowanie soku z aloesu drzewiastego..
RomantiQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.